چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن را برای سال 2018 جهت متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کاری اتریش و کار در اتریش یکی از موارد مهمی است که افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند همیشه در ذهن خود دارند .دراین مقاله موضوع چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن برای شما عزیزان بررسی شده است.قبل از مطالعه کامل این مقاله پیشنهاد میگردد که ویدیو های موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور دانشجوی دکترای حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین  و وکیل پایه یک دادگستری ایران مطالب ارزنده ای را در خصوص کار در اتریش و ویزای کاری اتریش است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

video چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن
video چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار اتریش

همواره به عنوان یکی از راه های ورود به کشور اتریش محسوب میشود. جمهوری اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. این کشور با کشورهای آلمان و جمهوری چک از شمال، اسلواکی و مجارستان از شرق، اسلوونی و ایتالیا از جنوب و سوئیس و لیختن‌اشتاین از غرب همسایه است. طبق آخرین آمار بانک جهانی، اتریش پس از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان و ژاپن در مکان هفتم ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته‌ است. اتریش دارای مناسب ترین قیمت ها در اروپای مرکزی جهت اجاره مسکن و دفتر کار می باشد. اتریش دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد های اروپا می باشد به طوری که نرخ تورم و درصد بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و مردم به خوبی از پس هزینه های زندگی در کشور اتریش بر می آیند.

video چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

کاریابی در اتریش

اگر شما به دنبال کار در اتریش هستید، ابتدا باید با اداره خدمات اشتغال عمومی کشور تماس بگیرید. در آنجا، آنها می توانند به شما در پیدا کردن کار در اتریش کمک کنند. یک مشاور EURES به متقاضیانی که به دنبال شغلی هستند و کارفرمایانی که مایل به استخدام پرسنل در یک کشور عضو دیگر هستند مشاوره و کمک می کند.

مشاوران EURES در http://eures.europa.eu/ در دسترس هستند.

 

انتظار می رود که افراد متقاضی در اتریش به طور فعال به دنبال کار و استفاده از امکانات در www.ams.at.باشند.

دفاتر استخدامی عمومی دارای ایستگاه های مشاغل برای مشتریان هستند، جایی که شما می توانید تبلیغات شغلی را مرور کنید و اطلاعات بیشتری در مورد شغل و کارفرمایان کسب کنید.

آژانس های استخدام خصوصی (لینک های مربوطه را ببینید) در اتریش مجاز می باشند.

روزنامه ها شغل های خالی را تبلیغ می کنند.

اکثر شرکت ها صفحات شخصی وب در اینترنت دارند. از موتورهای جستجوی معمول یا صفحات زرد استفاده کنید.

فایل صوتی اقای ملک پور در باب کاریابی در اتریش

audio چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن
audio چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

خدمات و کمک شغلی برای کاریابان توسط AMS:

تعیین سطح

ابزارهای پشتیبانی (آنلاین) برای جستجوی شغلی پویا، به عنوان مثال استفاده از:

اتاق شغل الکترونیک برای کاریابان:

– پایگاه شغلی (حساب کاربر با ذخیره سازی اطلاعات شخصی یا شرکت، یا جستجو پروفایل بدون حساب کاربری شخصی)

– سیستم اطلاعات شغلی (BIS):

لیستی از مشاغل از جمله شرایط لازم در وب سایت AMS

– مربی درخواست کار:

در مورد چگونگی نوشتن درخواست های شغلی به زبان آلمان مشاوره می دهد.

– اگر نمیتوانید درخواست خود را به زبان آلمانی بنویسید، می توانید از فرم استاندارد اروپایی برای CV ها استفاده کنید که در اینجا پیدا خواهید کرد

https://www.weiterbildungsdatenbank.at/

– پایگاه داده در آموزش بیشتر

https://www.weiterbildungsdatenbank.at/

توجه: خدمات فوق فقط در آلمان فقط در دسترس است!

پشتیبانی و خدمات در دفاتر منطقه ای:

– صفحه نمایش لمسی:

سیستم خودپرداز، ارائه فرصت های شغلی و سایر اطلاعات

– دستورالعمل هایی درباره چگونگی آماده شدن برای مصاحبه شغلی

– مراکز اطلاعاتی مشاغل (BIZ):

ارائه اطلاعات در مورد مشاغل و انواع آموزش، هر دو به صورت آنلاین و در قالب بروشور، کتابخانه های ویدئویی، همکاری با مدارس، تغییرات شغلی را به مردم ارائه می دهد.

– در دفاتر منطقه ای:

اطلاعات بوسیله تلفن های همراه برای کاریابان

اطلاعات برای گروه ها

طرح کمک، از جمله شناسایی هدف و اقدامات لازم برای انجام آن

 

قانون کار جهت کاریابی در اتریش

اشتغال در اتریش یا به صورت دائمی یا برای مدت محدود است. اشتغال با قرارداد معین برای سمت های موقت (قابل جایگزینی) یا پروژه های تکرارنشدنی مجاز است. در بیشتر بخش های مذاکره جمعی یک دوره آزمایشی استخدامی حداکثر به مدت 6ماه مجاز شمرده می شود.

 

شرایط اشتغال و شرایط دیگر بین کارفرمایان و کارکنان در اتریش به میزان زیادی از طریق توافقات جمعی اتحادیه های کارگری و سازمان های کارفرمایی تنظیم می شود. تعداد زیادی از افرادی که در اتریش کار می کنند، اعضای اتحادیه های کارگری هستند.

 

قراردادهای کاری شفاهی معتبر هستند، هر چند مطابق با دستورالعمل های اتحادیه اروپا، کارفرمایان باید ظرف یک ماه و به صورت کتبی کارمند خود را در مورد شرایط استخدام خود مطلع سازند. با این حال، صریحا به شما توصیه می شود قبل از رفتن قرارداد کاری کتبی دریافت کنید.

 

ساعات کار: 40 ساعت در هفته.

زمان تعطیلات قانونی: حداقل 25 روز کاری.

سن عادی بازنشستگی: 65 سال

 

 

اگر به فکر رفتن به وین هستید، این شانس را دارید که برای پیدا کردن یک شغل در در وین بمانید. وین دارای یک اقتصاد سالم است، با تمرکز بر بخش خدمات و همچنین زمینه های تخصصی تحقیق و فناوری اطلاعات، همراه با صنعت گردشگری پر رونق.

 

مطمئنا یک کار برای شما اختصاص داده شده است. این راهنمایی سریع در مورد کار در وین را بررسی کنید و دریابید که چگونه آن را پیدا کنید.

 

بررسی شرایط کاریابی در اتریش

1- اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط کار در وین هستید

قبل از اینکه جستجو برای کار در وین را آغاز کنید، باید بررسی کنید که آیا مراحل قانونی وجود دارد شما نیاز به طی کردن آن باشید تا بتوانید به طور قانونی در آنجا مشغول به کار شوید. خوشبختانه، همه چیزهایی که شما باید در مورد مهاجرت به اتریش بدانید، در پورتال مهاجرت دولت فهرست شده است.

 

همانطور که وین در یک کشور اتحادیه اروپا است، شهروندان کشورهای دیگر اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا آزاد هستند که بتوانند بدون نیاز به ویزای خاص و یا مجوز کار در آنجا زندگی کنند. با این حال، اگر شما آمریکایی هستید یا از جایی خارج از اتحادیه اروپا، احتمالا مجوز کار در اتریش را دارید.

 

شما می توانید تمام جزئیات مربوط به زندگی و کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در پورتال مهاجرت اتحادیه اروپا یا از طریق یک راهنما برای گرفتن ویزای کاری برای اتریش چک کنید. به احتمال زیاد به آنچه که کارت قرمز-سفید-قرمز نامیده می شود نیاز دارید که بوسیله یک سیستم طراحی شده ، برای مطابقت با مهارت های کارگران بالقوه ورودی و کمبود در بازار کار اتریش ، اعطا می شود.

 

بسته به نوع کاری که برای انجام آن برنامه ریزی می کنید، ممکن است این امکان وجود داشته باشد که برای کارت آبی اتحادیه اروپا که به شما حق کار در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را می دهد اقدام کنید. برای واجد شرایط بودن، باید از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا باشید، بسیار متخصص باشید (به طور معمول این بدان معنی است که شما یک مدرک لیسانس کسب کرده یا پنج سال تجربه حرفه ای ارشد داشته باشید) و در حال حاضر شاغل باشید.

 

2-  انواع مشاغل موجود را در نظر بگیرید

وین پنجمین مکان ثروتمند در اروپا است و تولید ناخالص داخلی سرانه آن در حدود 000،63 دلار (یا 500،50 پوند) است که بسیار بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است. بسیاری از شرکت های بزرگ بین المللی به دلیل موقعیت استراتژیک آن که پل ارتباطی شرق و غرب اروپاست در وین قرار دارند.

 

اگر زبان آلمانی شما خیلی قوی نیست، با کار کردن به زبان انگلیسی در وین با یک شرکت جهانی یا از طریق یک تیم بین المللی کسب و کار کوچکتر، ممکن است شغلی مختص غیر آلمانی زبان ها پیدا کنید. برخی از بزرگترین شرکت های بین المللی در وین عبارتند از: زیمنس و هیولت پاکارد.

 

 

وین نیز یک مرکز بزرگ برای تحقیق است، که حدود 35 درصد از محققان اتریش در آن مستقر هستند و بیش از 2.8 میلیارد یورو در سال برای فعالیت های تحقیقاتی سرمایه گذاری می شود.

 

آیا راه اندازی بیشتر به چشم شما می آید؟ وین نیز همینگونه است. از میان 10 نقطه برتر راه اندازی در اروپا، شما از نقطه نظر راه اندازی کسب و کار شخصی خود یا پیوستن به کارآفرینان همفکر مورد حمایت قرار خواهید گرفت

 

اگر شما دانشجو هستید، بسیاری از شرکت های بزرگ در وین همچنین فرصت های کارآموزی را ارائه می دهند، اگر هنوز در حال تحصیل هستید، اما می خواهید در اتریش زندگی کنید Graduateland را به عنوان یک پورتال عالی برای انتخاب تغییر همیشگی در زندگیتان به سمت فرصت ها امتحان کنید.

البته، شما می خواهید بدانید که چگونه حقوق و هزینه های زندگی در وین می تواند عمل کند. اگر یک شرکت یا نقش خاصی در ذهن دارید، Glassdoor یک راه عالی برای اشراف به نرخ حقوق و دستمزد احتمالی و فرهنگ شرکت است. و برای اطلاعات راجع به هزینه های زندگی ، در مقایسه با خانه فعلی شما، Numbeo را امتحان کنید، جایی که می توانید هزینه های اجاره، مواد غذایی، خدمات آب و غیره مقایسه کنید.

 

 1. آنلاین نگاه کنید

هنگامی که به دنبال شغلی می گردید، اینترنت دوست شما است. به غیر از سایت های شغلی محبوب مانند LinkedIn، Inside و Monster که قسمت بیشتر یا کمتر از کل جهان را پوشش می دهند، سایت های محلی زیادی برای انتخاب وجود دارد. این سایت های شغلی ویژه وین را به عنوان نقطه شروع استفاده کنید:

 

 • مشاغل در وین سایتی است که به متخصصان توصیه می شود با استفاده از زبان انگلیسی به دنبال کار بگردند

http://www.jobsinvienna.com /

 

 • هیئت شغلی در وین مجازی یکی دیگر از مکان های خوبی است که می توانید امتحان کنیداگر به دنبال شغلی به زبان انگلیسی هستید.

https://www.virtualvienna.net/jobboard /

 

 • اگر زبان آلمانی شما برای آن مناسب است، هیئت شغلی سایت خبری استاندارد را امتحان کنید.

https://derstandard.at/karriere/jobsuche

 

 • یا به آگهی های شغلی و راهنمایی های مفید در راهنمایی های بیشتری در کاریرر مراجعه کنید.

https://www.karriere.at/

 

از آنجائیکه کارفرمایان بزرگتر در وین برای استقبال از خارجی ها استفاده می شوند، اگر توضیح دهید که شما در حال نقل مکان هستید، آنها اکثرا وضعیت شما را درک می کنند. فقط مطمئن شوید که وضعیت ویزا خود را از ابتدا روشن کرده اید و توضیح دهید که قبلا تشریفات اداری خود را طی کرده اید یا نیاز به حمایت مالی دارید.

 

 1. پیدا کردن یک استخدام کننده برای کمک به یافتن شغل:

شرکت های بین المللی بزرگ برای به کارگیری استعدادهای برتر آماده می شوند و سازمان های استخدام در ارتباط با افرادی که به دنبال کاردرخور خو هستند به کمک آنها می آیند. جستجوی آنلاین، قطعا برای فرصت های شغلی خالی ایده هایی ایجاد می کند، اما صحبت کردن با یک نمایندگی واقعا می تواند سیستم جستجوی کار شما را بهبود ببخشد.

بعضی از آژانس های بزرگتر و محبوب تر در وین عبارتند از:

– شرکت استخدام بین المللی، Manpower که وین را پوشش می دهد- Aviteus شرکتی است که در زمینه صنایع مختلف و سطوح حرفه ای کار می کند- برای نقش در زمینه های تخصصی مانند خدمات مالی یا املاک و مستغلات، می توانید چشم انداز جهانی اجرایی را امتحان کنید.

مراقب کلاهبرداری ها و یا افرادی که می گویند می توانند نتایج فوق العاده ای ارائه دهند باشید. ایده خوبی است که اعتبار هر آژانسی را که برای استفاده انتخاب می کنید بررسی کنید،  نباید هرگونه پول نقد را به راحتی در دسترس کارفرمایان قرار دهید. بعضی از آژانس ها یک سری خدمات اضافه مانند کمک به شما در رفع مشکلات رزومه ، نوشتن یک نامه و یا گرفتن ویز ارائه می دهند. اطمینان حاصل کنید که هر آنچه پرداخت می کنید کاملا شفاف باشد

 

دستورالعمل تهیه درخواست:

– قبل از درخواست ویزا، لطفا اطمینان حاصل کنید که نیازی به اقدام برای اخذ مجوز اقامت برای رفتن به اتریش ندارید. لطفا توجه داشته باشید: سفارت یا کنسولگری اتریش تنها درخواست های کامل ویزا را قبول می کند

– هزینه کنسولگری باید در زمانی که درخواست خود را ارسال می کنید پرداخت شود و اگر درخواست ویزا پذیرفته شود، غیرقابل برگشت است. ممکن است هزینه ها به صورت نقدی (مبلغ دقیق لطفا)، حواله پول یا چک بین بانکی صورت گیرند. کارت های اعتباری / بدهی پذیرفته نمی شوند.

– با توجه به قانون ویزا، پروسه درخواست می تواند تا 15 روز به طول بینجامد. به سوالات مربوط به چگونگی وضعیت زودتر پاسخ داده نخواهد شد.

– درخواست های ویزا باید به طور مطلوب حداقل 3-4 هفته قبل از خروج ارائه شود. اگر درخواست کمتر از 15 روز قبل از خروج ثبت شود، صدور ویزای به موقع تضمین نمی شود.

 

– درخواست ها را نمی توان بیش از 3 ماه قبل از خروج ارائه کرد.

– همه متقاضیان ویزا باید در سفارت / کنسولگری اتریش حضور داشته باشند. سفارت و کنسولگری اتریش درخواست نامه ویزا را از طریق پست قبول نمی کنند. – لطفا توجه داشته باشید که در مورد اخذ ویزایی که درخواست کرده اید، ادعای قانونی وجود ندارد. در مورد تغییراتی که پس از دریافت روی درخواست ایجاد می شوند، ممکن است هزینه های اضافی اعمال شود. – اگر در ایالات متحده آمریکا اقامت نداشته باشید (به عنوان مثال در ایالات متحده به عنوان یک توریست باشید)، شما نمیتوانید برای ویزا در سفارت یا کنسولگری اتریش در ایالات متحده درخواست بدهید. شما باید در سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور اقامت خود برای ویزا درخواست کنید.

مدارک زیر (اگر قابل اجراست) باید هنگام درخواست ویزا ارائه شود:

گذرنامه یا اسناد مسافرتی معتبر و امضا شده (گذرنامه / اسناد مسافرتی باید حداقل سه ماه پس از تاریخ خروج از اتریش یا منطقه شنگن معتبر باشد. علاوه بر این، اولین تاریخ صدور گذرنامه شما نباید بیشتر از 10 سال پیش باشد ، و باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. در مورد افراد زیر سن قانونی، یک گواهی امضا از والدین یا سرپرست مورد نیاز است.

– فرم درخواست ویزا A و C، تکمیل و امضا شده یا

– فرم درخواست ویزا D، تکمیل شده و امضا شده است

یک (1) عکس گذرنامه جدید، که دقیقا موارد زیر در آن رعایت شده باشد:

حداکثر. اندازه سر 1.4 اینچ (36 میلی متر)،

حداقل. فاصله دو چشم 0.3 اینچ (8 میلیمتر)، قالب تصویر آمریکا پذیرفته شده است.

– برنامه سفر / رزرو بلیط هواپیما (نشان دادن تاریخ سفر) برای کل سفر

– رزرو هتل

– نامه اشتغال در ایالات متحده

– اثبات بیمه مسافرتی یا بیمه سلامت / حوادث که در کشور های شنگن ارائه می شود: نام شرکت بیمه، نوع پوشش (بیماری، حادثه، تخلیه پزشکی، بازگشت مجدد اجساد انسان)، میزان پوشش (حداقل 000،50 دلار) و گزینه پرداخت مستقیم (شرکت بیمه باید ارائه دهنده خدمات در منطقه شنگن باشد یا یک موافقت نامه با یک ارائه دهنده خدمات در منطقه شنگن داشته باشد؛ بدون مالیات، هیچ سیاست بازپرداخت پذیرفته نمی شود)

اگر شهروند ایالات متحده نیست، مجوز اقامت ایالات متحده “کارت سبز” (کپی برابر با اصل پذیرفته نمی باشد) یا ویزای ایالات متحده برای حداقل سه ماه اضافه تر از آخرین روز متقاضی در کشور شنگن معتبر است.

 

مدارک مالی (به عنوان مثال، بورس تحصیلی، نامه کمکهای مالی، پرینت حساب دو ماهه اخیر، سایر مدارک درآمدی)

ویزای کشورهایی که پس از اقامت در اتریش قصد بازدید از آنها را دارید

کپی پاسپورت و کپی کارت سبز یا ویزای آمریکا

هزینه های کنسولگری: پرداخت حواله های پولی باید به دلار آمریکا باشد، چک بین بانکی (قابل پرداخت پرداخت به سفارت اتریش) یا پول نقد (فقط تبدیل شده باشد لطفا).

اگر بخواهید گذرنامه خود را از طریق پست ارسال کنید، استفاده از  پاکت آدرس دار و پرداخت شده (ترجیحا  پیشتاز USPS)،. پاکت یا برچسب حمل و نقل FedEx باید از قبل پرداخت شود؛ برچسب هایی که تنها شماره کارت اعتباری را نشان می دهند یا گزینه “Bill Sender” قابل قبول نمی باشد.

علاوه بر اسناد فوق، موارد زیر باید ارائه شود:

 

اگر به منظور کسب و کار سفر می کنید:اگر نتوانید توانائی تمکن مالی خود را ثابت کنید:– اظهارنامه الکترونیکی مسئولیت (* Elektronische Verpflichtungserklaerung *)، که باید نزد پلیس خارجی اتریش توسط میزبان تکمیل شود و به طور الکترونیکی به سفارت اتریش ارسال شود(بدون نیاز به مدارک اضافی از میزبان).- نامه اصلی توسط شرکت شما (با ذکر نام، موقعیت و اطلاعات گذرنامه مربوط به فرد مربوطه، توضیح هدف سفر، ذکر جزئیات تماس آنها، برنامه سفر / برنامه کسب و کار، مدت زمان)

 

اگر قادر به اثبات تمکن مالی خود هستید:– نامه اصلی صادر شده توسط شرکت شما (با ذکر نام، موقعیت و اطلاعات گذرنامه مربوط به فرد مربوطه، توضیح هدف سفر، ذکر جزئیات تماس آنها، برنامه سفر / برنامه کسب و کار، مدت زمان)- دعوت نامه اصلی شرکت اتریشی (با ذکر نام، موقعیت و مشخصات پاسپورت دعوت کننده، توضیح هدف سفر، ذکر جزئیات تماس آنها، برنامه سفر / برنامه کسب و کار، مدت زمان

مدارک کلی درخواست برای ویزای شینگن اتریش:

اولا، فرم درخواست را دانلود کنید، آن را به طور کامل و با صداقت کامل کنید. شما همچنین می توانید فرم درخواست ویزا شینگن را به صورت الکترونیکی پر کنید و سپس یک نسخه کپی تهیه کنید.

2 قطعه عکس باید الصاق شود عکس بایستی با فرمت گذرنامه باشد – عکس تمام رخ جدید با یک پس زمینه روشن

گذرنامه شما و کپی ویزاهای قبلی و دارای اعتبار حداقل 3 ماه پس از تاریخ بازگشت – مورد نیاز است. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

تائیدیه بیمه سلامت مسافرتی با حداقل 30000 یورو پوشش در اتریش و کل منطقه شنگن

اضهارنامه مبنی بر هدف از بازدید اتریش برنامه سفر

برنامه پرواز با تاریخ ها و شماره های پرواز درحالیکه ورود و خروج از اتریش را مشخص می کند.

رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در اتریش.

اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر، کارت مستمری در صورت لزوم)

اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در اتریش

 

مدارک موردنیاز برای ویزای کاریابی در اتریش و کارت قرمز-سفید-قرمز

ضمیمه های زیر باید همراه با آن برای ویزای کاریابی ارائه شود مدارک کلی:▪سند معتبر مسافرتی (گذرنامه)▪ شناسنامه یا سند معادل▪ عکس (ابعاد: 35×45میلیمتر) که قدیمیتر از شش ماه نیست▪ مدارک اقامت حداقل برای زمان ورود (مثلا قرارداد اجاره یا اثبات از خرید ملک طلق)▪ مدرک بیمه درمانی که تمام خطرات را پوشش می دهد (بیمه اجباری بیمه یا بیمه نامه معادل آن)▪ اثبات توانائی پرداخت هزینه های معیشتی (فیش حقوقی، گواهی های پرداخت قرارداد استخدامی، گواهی مزایای بیمه، مدرک شاهدی دال بر بازنشستگی یا سایرمزایای مستمری، سرمایه گذاری یا دارایی های شخصی کافی)

 

سیستم امتیازبندیمدارک زیر باید برای بررسی معیارهای فردی ویزای کاریابی تحت سیستم امتیازبندی ارائه شود:- توانائی ها یا صلاحیت های ویژه:فارغ التحصیلی یا صلاحیت تحصیلی بالاتر- گواهینامه فارغ التحصیلی موفقیت آمیز از یک موسسه آموزشی دانشگاهی در یک رشته با دوره حداقل چهار ساله-  تأیید وضعیت دانشگاه یا وضعیت سایر موسسات آموزشی دانشگاهی توسط مقام صلاحیتدار- سند اثبات تکمیل موفقیت آمیز یک دوره در دروس (ریاضیات، انفورماتیک، علوم طبیعی، فناوری)- سند اثبات داشتن قابلیت حقوق سالانه ناخالص در یک مقام مدیریتی ارشدارزیابی مالیات یا گواهی پرداخت:▪ تأیید توسط کارفرمای قبلی که متقاضی در یک سمت مدیریتی ارشد برای وی کارکرده است.موقعیت مدیریت▪ اثبات اینکه این شرکت در بورس اوراق بهادار فهرست شده است یا گزارش مثبت از اتاق معتبر بازرگانی خارجی اتریشی در خصوص فعالیت یا بخش تجاری آنفعالیت های پژوهشی و نوآوری مدرکی از نشریات علمی، بیان عناوین و منابع▪ گواهی صادر شده توسط دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی که متقاضی در بخش تحقیق و توسعه آن و یا تدریس علمی دانشگاهی کار کرده است.▪ اثبات درخواست ثبت اختراع (ها) از طریق استخراج ثبت اختراعات ملی یا منطقه ای

جوایز و پاداش های شناخته شده:

▪ سند اثبات اعطای جایزه

2- تجربه کاری

گواهی های کاری و تصدیق نامه ها

3- مهارت های زبانی

دیپلم زبان یا گواهینامه دوره زبان در سطوح A1 یا A2 چارچوب مشترک اتحادیه اروپامرجع زبانها:دیپلمهاو گواهی های زبان آلمانی ممکن است به طور ویژه از طریق موسسات زیر اخذ شود:موسسات: ÖSD، Goethe-Institut، Telc GmbH، Österreichischer Integrationsfonds. دیپلم و گواهینامه های زیر به طور ویژه به عنوان مدرک معتبر در زبان انگلیسی به رسمیت شناخته می شوند:گواهینامه کمبریج، TELC، دیپلم آیلتس، دیپلم TOEIC، دیپلم TOEFL . 4. تحصیلات در اتریش▪ دفتر ثبت دوره و گواهینامه امتحانات مربوطه▪ سند نشان دهنده تکمیل موفقیت آمیز دوره تحصیلی در اتریش اصل و کپی اسناد باید ارائه شود. اگر اسناد به زبان آلمانی یا انگلیسی موجود نمی باشندترجمه به زبان آلمانی یا انگلیسی باید تهیه شود. برای بازبینی آسان تر، ممکن است مقام مسئول نیاز به نسخه های تایید شده اسناد داشته باشد.

مدارک زیر باید به همراه فرم درخواست قرمز-سفید-قرمز ارائه شود:

مدارک کلی:▪سند معتبر مسافرتی (گذرنامه)▪ شناسنامه یا سند معادل▪ عکس (ابعاد: 35×45میلیمتر) که قدیمیتر از شش ماه نیست▪ مدارک اقامت حداقل برای زمان ورود (مثلا قرارداد اجاره یا اثبات از خرید ملک طلق)▪ مدرک بیمه درمانی که تمام خطرات را پوشش می دهد (بیمه اجباری بیمه یا بیمه نامه معادل آن)▪ اثبات توانائی پرداخت هزینه های معیشتی (فیش حقوقی، گواهی های پرداخت قرارداد استخدامی، گواهی مزایای بیمه، مدرک شاهدی دال بر بازنشستگی یا سایرمزایای مستمری، سرمایه گذاری یا دارایی های شخصی کافی)

 

سیستم امتیازبندی جهت کاریابی در اتریش

مدارک زیر باید برای بررسی معیارهای فردی ویزای کارت قرمز-سفید-قرمز تحت سیستم امتیازبندی ارائه شود:

 1. واجد شرایط بودن

آموزش حرفه ای

 

گواهینامه یا دیپلم آموزش حرفه ای

دانش یا توانایی خاص

 

تصدیق نامه، دیپلم و گواهی های کاری

اثبات واجد شرایط بودن برای پذیرش در دانشگاه (Matura، Abitur، گواهی قبولی در دانشگاه)

 

گواهی تأیید صحت شایستگی عمومی برای پذیرش در دانشگاه

 

 1. فارغ التحصیلی

گواهی تأیید صحت پایان تحصیلات موفقیت آمیز دوره سه ساله در موسسه آموزش عالی

 

سند صادر شده توسط مقامات صلاحیتدار در کشور خود که نشان دهنده وضعیت دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی است

 

 1. تجربه کاری مطابق با تخصص شما

تصدیق نامه و گواهی های کاری

 

4-  مهارت های زبان

دیپلم زبان یا گواهی دوره زبان در سطوح A1 یا A2 از چارچوب مراجع مشترک اتحادیه اروپا برای زبانهای آلمانی یا سطوح B1 یا B2 برای زبان انگلیسی.

دیپلم و گواهی نامه زبان آلمانی به طور خاص می تواند از موسسات زیر دریافت شود: ÖSD، Goethe-Institut، Telc GmbH، Österreichischer Integrationsfonds.

 

دیپلم و گواهینامه های زیر به طور ویژه به عنوان مدرک معتبر در زبان انگلیسی به رسمیت شناخته می شوند:

گواهینامه کمبریج، TELC، دیپلم آیلتس، دیپلم TOEIC، دیپلم TOEFL

 

 1. ورزشکاران حرفه ای یا مربیان ورزش های حرفه ای

تصدیق نامه یا گواهی کار

اصل و کپی اسناد باید ارائه شود. اگر اسناد به زبان آلمانی یا انگلیسی موجود نمی باشندترجمه به زبان آلمانی یا انگلیسی باید تهیه شود. برای بازبینی آسان تر، ممکن است مقام مسئول نیاز به نسخه های تایید شده اسناد داشته باشد.

 

چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن را باید به صورت کاملا دقیق و منظم انجام دهید تا در در هنگام حضور در کشور اتریش مستقیما مشغول به کار گردید .چنانچه سعی شد چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز ان در این مقاله برای شما بررسی گردید باز هم پیشنهاد میکنیم ویدیوهای موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور تهیه و تنظیم شده است به صورت رایگان مشاهده نمایید .همچنین در صورت تمایل به اخذ مشاوره بیشتر در باب چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن با وکلای حاذق ما در موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

26 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  با عرض سلام ، من ٢٧ ساله ، مهندس مكانيك از دانشگاه آزاد ، داراي ٤ سال سابقه كار ( به همراه بيمه) در زمينه ي پايپينگ (لوله كشي صنعتي) و در حال حاضر مشغول يادگيري زبان آلماني و نرم افزارهاي تخصصي پايپينگ (با قابليت ترجمه) هستم.مايل هستم دعوتنامه كاري از شركت Österreichische Mineral Verwaltung يا به اختصار OMV (نفت و گاز اتريش) دريافت كنم ، شما چه پيشنهاد و يا راهكاري رو توصيه مي فرماييد.

  Rating: 5
  پاسخ
 2. مریم کیانی گفته:

  سلام پسرهای دوقلوی 19ساله من باویزای دانشجویی درمجارستان درس می خوانند وبدلیل هزینه های بالای تحصیل وگرانی رویو تمایل داشتیم یکی ازآنهاا بتواندازطریق کاروویزای کاردراتریش ادامه دهد آیااین امکان وجودداردواینکه به زبان انگلیسی مسلط است وآیلتس 5/5داشته ودانشجوی کامپیوتر است ویااینکه دردوره هایی دراتریش شرکت کند که هم آموزش داده شودوهم حقوق کمی داشته باشدوازاین طریق واردبازارکارشود؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   با توجه به اینکه سن کمی دارند و مدرک تحصیلی و سابقه کار ندارند احتمال اینکه بتوانند از طریق کار اقدام کنند کم است. اما تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش و آلمان رایگان می باشد و اگر شرایط مناسب را داشته باشند می توانند با هزینه کمتر در این دو کشور تحصیل کنند.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. M.SH.H گفته:

  سلام
  بنده 42 ساله دارای مدرک مهندسی عمران از دانشگاه آزاد هستم، بیش از 15 سال سابقه ی کاری به همراه سوابق بیمه ای در زمینه ی نظارت و مدیریت ساخت پروژه های متعدد دارم، همسرم فوق دیپلم معماری و دارای یک فرزند دختر 10 ساله هستیم. در حال حال حاضر در ترکیه زندگی میکنیم میخواستم ببینم آیا شانس دریافت ویزای کار اتریش را دارم؟ در صورتیکه جوابتون مثبت است باید از کجا شروع کنم؟ با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. ویزای جستجوی کار اتریش به صورت امتیاز بندی می باشد. شما می توانید امتیازات خود را از طریق لینک زیر محاسبه کنید و در صورتی که واجد شرایط شدید می توانید ویزای 6 ماهه جستجوی کار اتریش را دریافت کنید.

   https://malekpour.ir/کار-در-کشور-اتریش

   پاسخ
 4. بهاره نوابي گفته:

  باسلام و احترام
  جناب دكتر ،همسر بنده با مدرك ليسانس الكترونيك و تخصص در زمينه plc و همچنين چند سال سابقه داشتن چند كارخانه پلاستو فوم (مصالح ساختماني) كه درهمه زمينه ها از جمله نصب و راه اندازي خط، توليد،بازاريابي و فروش و همچنين كدنويسي plc دستگاه هاي كارخانه خود و همكاران فعاليت داشتن. در ضمن در حال گذراندن اموزش زبان الماني هستيم وامتياز ٧٠ رو از ١٠٠ رو داريم .
  شانس پيدا كردن كار در اتريش نسبت به المان چقدر است ؟ آيا پيدا كردن كار در اتريش براي اين تخصص همراه با ريسك خواهد بود يا براي آلمان كه صنعت بيشتري دارد اقدام كنيم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. رشته تحصیلی همسر شما از مشاغل مورد نیاز در هر دو کشور آلمان و اتریش می باشد و ایشان شانس کاریابی در هر دو کشور را دارند. اما پروسه اخذ ویزای کار اتریش کوتاه تر می باشد. شما می توانید برای ویزای جستجوی کار اتریش اقدام کنید و ویزای جستجوی کار آلمان را به عنوان برنامه پشتیبان در نظر داشته باشید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 5. شیوا گفته:

  باسلام و احترام من خانم مجرد۲۹ساله متولد۱۳۶۸ولیسانس صنایع غذایی از دانشگاه ازاد شرضا با معدل ۱۶/۳۱ ،۳/۵سابقه کار و در حال حاضر بیمه بیکاری هستم ،در حال گذراندن دوره ایلس هستم ایا با کسب نمره ایلس خوب امکان ویزای کار یا ویزای تحصیل رایگان برای من هست؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور کار در اتریش می بایست پس از به حد نصاب رسیدن امتیازتان از طریق ویزای جستجوی کار و یا داستن پیشنهاد کاری اقدام کنید.
   بهدمنطور تحصیل رایگان در اتریش می بایست دارای رزومه تحصیلی و‌تحقیقاتی بسیار قوی بوده و سوپروایزر داشته باشید.
   همچنین در هر دو مورد نیاز به داشتن مقداری سرمایه وجود خواهد داشت.پیشنهاد می شود در صورت داشتن سوالات دیگر و ارزیابی شرایطتان با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ـ (۰۲۱) جهت مشاوره رایگان و تخصصی تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. Sadegh گفته:

  باسلام
  بنده ۲۷ سال سن کارشناسی ارشد برق دارم با ۵ سال سابقه کار مرتبط
  ایا شانس دریافت ویزا کار اتریش یا المان را دارم.درضمن مکالمه انگلیسی در وضعیت خوب هست

  پاسخ
 7. محمود گفته:

  سلام
  من مهندسی مکانیک دارم 31ساله با 4سال سابقه کار مرتبط،میخواستم بدونم چقد شانس پیدا کردن شغل مناسب و گرفتن ویزای کاری دارم؟

  پاسخ
 8. m.s گفته:

  سلام و عرض ادب همسر من ٣٠ سالشه عنوان ليسانسش مهندسي تكنولوژي ساختمان هست به مدت ٦ سال كار نقشه برداري تونل و معدن انجام داده ميخواستم بدونم آيا ميتونه براي دريافت اقامت اتريش از طريق كارهاي كليدي اقدام كنه؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما باید برای ویزای کاری محاسبه گردد و نیاز به اطلاعات جامع تری از شما داریم . در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. شیدا گفته:

  سلام
  یکی از امتیازات ویزای کار تو اتریش داشتن ثبت اختراع یا حقوق بالا هست که تا 20 امتیاز داره. منظور از حقوق بالا چقدر بوده؟؟؟

  مرسی

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 10. هما گفته:

  با سلام خدمت جناب ملک پور
  بنده آتش نشان با حدود ۹ سال سابقه کار هستم
  و همسرم فوق لیسانس مهندسی کشاورزی با معدل بالا از دانشگاه دولتی هستن و یک فرزند سه ساله هم داریم آیا برا ما امکان کار در کشوری مثل اتریش ویا آلمان وجود دارد؟
  ممنون برای راهنمایی شما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 11. فاطمه گفته:

  با سلام، در جایی جناب ملک‌پور فرمودند که مدرک MBAبازار کاری خوبی در اتریش یا آلمان داره، سوالم اینه که سابقه کاری مرتبط هم میخواد؟ اگر سابقه کار نداشته باشم اون مدرک معتبره یا امیدی به پیدا کردن کار هست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام بله سابقه کار مرتبط نیاز است .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 12. maziar samiei گفته:

  با سلام و و احترام. بنده خانمی 27 ساله هستم کارشناسی ارشد محیط زیست در حال خواندن زبان انگلیسی. همچنین مدرک قالیبافی از فنی حرفه ای دارم. ایا امکان اینکه به صورت کاری به کشورهای اروپایی نظیر آلمان یا اتریش مهاجرت کنم وجود داره یا نه؟ پیشاپیش از توضیحات شما سپاسگذارم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای ویزای Skilled worker اتریش باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. ناشناس گفته:

  باسلام
  من مهندس متالورژی با ۲۵ سال سابقه در زمینه تولید فولاد و ریخته گری مداوم در ذوب اهن ،سوابق کاری در زمینه کنترل بویلرهای نیروگاهی و یوتیلیتی،نسوز و نسوزکاری کنورتورهای Ldنسوزکاری تجهیزات ریخته گری مداوم،کنترل صوت خروجی اسنورت بویلرها تا فشار ۶۰ بار،تجربه عالی در زمینه تولید مواد غذایی خاص ،عصاره مالت و تولید جوانه های غذایی،،۴۸ سال سن متاهل دو فرزند دختر ۱۲و پسر ۷ سال ،همسر ۳۸ سال فوق لیسانس مدیریت و لیسانس برق الکترونیک،امکان ارائه طرح توجیهی کار افرینی هم دارم،برای اقامت اتریش یا سوییس،ایا امکان دریافت ویزا ی کاریاکارافرینی با شرایط فوق را دارم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب باید برای ویزای کار اتریش امتیازات شما بررسی گردد اما میتوانید برای ویزای کار المان نیز اقدام نمایید و همچنین تحصیل و یا در صورت دارا بودن سرمایه روشهای کارافرینی و ثبت شرکت .جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ