پناهندگی در مجارستان

شرایط 2018 پناهندگی در مجارستان و ارائه کیس پناهندگی در مجارستان چیست ؟ آیا در فکر مهاجرت به مجارستان و پناهندگی هستید؟

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

                                                    

شرایط پناهندگی در مجارستان با گرفتن وکیل مهاجرت نیز طبق قوانین اخیر مجارستان امکان پذیر نمیباشد و طبق تغییرات نهایی قوانین در مجارستان تمام درخواستهای پناهندگی رد و مجازات برای وکیلی که پرونده را نیز قبول نموده است در نظر گرفته شده است ، در این مقاله به قوانین گذشته ی پناهندگی درمجارستان خواهیم پرداخت.

آیا افراد با پناهندگی در مجارستان از شرایط کاری وزندگی مناسبی برخوردارند؟ دیدگاه مردم کشور مجارستان درباره پناهندگان چگونه است؟ خطرات پناهندگی در مجارستان شامل چه مواردی می شود؟ آیا از طریق پناهندگی در مجارستان اقامت دائم گرفت؟ در این مقاله سعی شده که به سوالات شما دوستان همیشگی موسسه حقوقی ملک پور پاسخ داده شود.

کشور مجارستان در حال حاضر به یکی از مراکز اصلی مهاجرت پناهندگان سوری تبدیل شده است این به عنوان یک چالش جدی برای کشور مجارستان شناخته می شود. سیستم پناهندگی مجارستان در حال حاضر دقیقترین و سریع ترین سیستم پناهدگی در اروپا می باشد و در سال ۲۰۱۴، به تنها ۹% از متقاضیان پناهندگی، پناهندگی اعطا کرد. این پایین ترین نرخ در کل اتحادیه اروپا می باشد.

بدنبال تصمیم دولت مجارستان مبنی بر اعلان وضعیت فوق العاده در مرزهای جنوبی خود با صربستان، راه برای اعزام نیروهای نظامی و مقابله با ورود پناهجویان فراهم شد. مجارستان بعد از اعلام کرد از این پس هر پناهجویی که بدون مجوز قانونی وارد خاک این کشور شود دستگیر و مجازات آن سه سال حبس خواهد بود. تاکنون حدود ۲۰۰ هزار پناهجو در سالجاری میلادی وارد مجارستان شدند.

از اول آگوست۲۰۱۵ به دلیل مهاجرت مردم سوریه به اتحادیه اروپا قوانین مهاجرت کشور مجارستان دچار تحولاتی شد و به دلیل مهاجرت روز افزون مردم سوریه مرز مجارستان با صربستان و مرز مجارستان با کرواسی حصار کشیده شده است. در ابتدا امر شخص پناهنده برای درخواست پناهندگی اشخاص باید به دادگاه مراجعه کنند. وقتی اثر انگشت پناهنده در کشوری غیر از کشور مجارستان ثبت شده باشد ممکن است که شخص پناهنده به همان کشور اول باز برگردانده شود، اگرچه این موضوع همیشه اتفاق نمی افتد.

شخص پناهنده بعد از ورود به کشور مجارستان باید در مصاحبه مربوطه شرکت کند و در آن جلسه مترجم زبان شخص پناهنده حضور خواهد داشت و شخص پناهنده دلیل مهاجرت خود را باید به طور دقیق بیان کند.

درخواست پناهندگی در کشور مجارستان به چهار روش امکان پذیر می باشد:

 1. رسیدگی در مرز:

اگر پناهنده از گیت های مشخص شده به طور قانونی عبور کند مامور مربوطه موظف است که در مدت هشت روز به پرونده رسیدگی کند ، در این مدت هشت روز مردان مجرد باید پشت گیت های مربوطه منتظر بمانند ولی کودکان و خانواده ها در مکان های مشخص نگهداری می شوند البته پناهندگان ممکن است به مدت چهار هفته در بازداشت بمانند و از آنها سوالاتی از قبیل اینکه آیا در کرواسی یا صربستان در خواست پناهندگی داده اند یا خیر و نیز در مورد مسیر حرکتشان سوال پرسیده می شود.

 1. درخواست های نابجا برای پناهندگی در مجارستان:

اگر شخص پناهده از کشور دیگری از ابتدا درخواست پناهندگی کرده باشد امکان اینکه به کشور مجارستان هم درخواست بدهد وجود ندارد.

 1. رسیدگی سریع:
 • دفتر رسیدگی پناهندگان می تواند به چند دلیل به پرونده پناهندگان رسیدگی کنند که به چند نمونه از آن اشاره میکنیم
 • اگر پناهنده به دفتر رسیدگی پناهندگان دلیل مهاجرت خودش را نگوید
 • اگر کشور خودش کشور دمکراتیک باشد.
 • اگر در مورد خود وکشور خودش اطلاعات اشتباه بدهد.
 • اگر مدرک شناسایی خود را به منظور عدم شناسایی از بین ببرد.
 • اگر پناهنده اثر انگشت خود را تحویل ندهد.
 • اگر شخص پناهنده برای کشور مجارستان خطر محسوب شود.
 1. رسیدگی معمولی:

در غیر از موارد فوق دفتر رسیدگی پناهندگان ظرف چندماه نسبت به پناهندگی شخص تصمیم گیری می کنند.

مزایای اردوگاه پناهندگان:

 1. اشخاص پناهنده می توانند از پزشک رایگان استفاده کنند.
 2. اشخاص پناهنده می توانند از خدمات بهداشتی اولیه برخوردار باشند
 3. اشخاص پناهنده در صورتی که نیاز به وکیل داشته باشند می توانند از طریق سازمان مجاری « کمیته هلسینکی «( Hungarian Helsinki Committee) اقدام کنند، خدمات وکالت رایگان می باشد.

در انتها نسبت به شخص پناهنده به چهار طریق ممکن است تصمیم گیری شود:

 1. پناهندگی شخص پناهنده « کارت شناسایی » ده سه ساله دریافت خواهد کرد و خودش و خانوادش حق زندگی و کار کردن در کشور مجاستان را دارد و فرزندش می تواند در کشور مجارستان از تحصیل رایگان برخوردار باشد.
 2. حمایت تکمیلی: شخص پناهده کارت شناسایی پنج ساله دریافت خواهد کرد و شخص پناهنده در کشور مجارستان حق کار وتحصیل خواهد داشت
 • حمایت بشردوستانه : کارت مربوطه یک سال اعتبار دارد شخص پناهنده حق کار کردن ندارد و نیز نمی تواند خانواده خود را به کشور مجارستان بیاورد.
 1. تصمیم منفی: در خواست شخص پناهنده رد می شود و شخص پناهنده موظف است ظرف هشت روز از کشور مجارستان خارج شود، ولی اگر شخص پناهنده به نظر قاضی اعتراض داشته باشد میتواند ظرف همین مهلت هشت روز درخواست تجدید نظر خواهی کند.

در انتها پیشنهاد ما آنست که حتما از راههای قانونی مهاجرت استفاده نموده و پا در راه پر مخاطره ی پناهندگی نگذارید . متقاضیان گرامی می توانید در مورد کسب اطلاعات بیشتر در مورد راههای قانونی مهاجرت به مجارستان  با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در ارتباط باشید.  موسسه حقوقی ملک پور با سالها سابقه درخشان در امر مهاجرت همچنین ارایه مشورت های در مورد حقوق بین الملل شما را یاری دهد. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور از طریق تلفن مشاوره رایگان دریافت نموده و همچنین از طریق مشاوره حضوری از تجربیات و اطلاعات کافی مشاوران و وکلای حقوق بین الملل کارآمد را به دست آورید و نیز برای کسب اطلاعات بیشتر سایت های مراجعه فرمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.