پناهندگی در مجارستان

پناهندگی در مجارستان و قوانین 2018 ارائه کیس پناهندگی در مجارستان را برای شما به نگارش در آورده ایم .

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

شرایط پناهندگی در مجارستان با گرفتن وکیل مهاجرت نیز طبق قوانین اخیر مجارستان امکان پذیر نمیباشد و طبق تغییرات نهایی قوانین در مجارستان تمام درخواستهای پناهندگی رد و مجازات برای وکیلی که پرونده را نیز قبول نموده است در نظر گرفته شده است ، در این مقاله به قوانین گذشته ی پناهندگی درمجارستان خواهیم پرداخت.

مجارستان با داشتن ۱۰ میلیون پناهنده ، به تازگی به یکی از مراکز ورودی اصلی به اتحادیه اروپا برای پناهجویان مبدل شده و این بدون شک یک چالش جدی است . هیچ بحران مهاجرتی در مجارستان وجود ندارد . مجارستان با ۱٫۵ درصد مهاجر از کل جمعیت کشور یکی از پایین ترین نرخ را در جهان دارد .در ماه های اخیر، بیش از ۸۰% پناهجویانی که مهاجرت به مجارستان کرده اند , از شرایط و بحران جهانی فرار کرده اند . از سوریه، افغانستان و عراق و ۲۰ درصد باقیمانده از کشورهایی مانند پاکستان، سومالی، اریتره و ایران ، که کشورهایی با سوابق حقوق بشر ضعیف و سطح بالایی از خشونت می باشند که برخی هم از مشاوره ی وکیل مهاجرت استفاده نموده اند . با وجود اینکه افراد مهاجر این کشورها به عنوان مهاجران اقتصادی شناخته می شود , مجارستان تعهد قانونی برای حفاظت از آن ها و پناهندگان دیگر دولت ها را پذیرفته است .

آیا در فکر پناهندگی هستید؟  آیا کشور مجارستان را برای پناهندگی انتخاب کرده اید؟  آیا شرایط پناهندگی در مجارستان را می دانید؟ آیا از جزئیات پناهندگی در مجارستان آگاهی دارید؟ آیا پناهندگان در کشور مجارستان از حمایت برخوردار می باشند؟ آیا پناهندگی در مجارستان راه مناسبی است؟ چه کسانی در کشور مجارستان می توانند پناهنده بشنود؟ آیا پناهندگان در کشور مجارستان دارای شرایط رفاهی و اقتصادی مناسبی هستند ؟ دیدگاه مردم کشور مجارستان درباره پناهندگان چگونه است؟ خطرات پناهندگی در مجارستان چیست؟ آیا با پناهندگی در مجارستان می توان اقامت دائم گرفت؟
برای گرفتن پاسخ همه این سوالات می توانید به سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کنید.
سیستم پناهندگی مجارستان در حال حاضر دقیق ترین و سریع ترین سیستم پناهندگی در اروپا است .
مجارستان در سال ۲۰۱۴ , به تنها ۹% از متقاضیان اعطای پناهندگی کرد . در حالی که بیش از ۴۰% از آن ها از کشورهایی مانند سوریه و افغانستان اقدام کرده بودند . این پایین ترین نرخ در کل اتحادیه اروپاست که به طور متوسط ۴۵% از درخواست ها مورد پذیرش قرار گرفت .
تعداد مهاجران که به دنبال پناهندگی در مجارستان هستند , به صورت تصاعدی رو به فزونی است . این تعداد از حدود ۴۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۲ به بیش تر از ۱۷۰،۰۰۰ نفر تا ماه سپتامبر سال ۲۰۱۳ افزایش یافته است.
مجارستان به تازگی قوانین پناهندگی خود را با قصد تنها نگه داشتن مردم به دنبال حمایت بین المللی از مجارستان اصلاح شده کرده است.
درخواست پناهندگی باید در اسرع وقت ارائه شود ، از طریق تماس با اداره مهاجرت یا پلیس درخواست ارائه شود . اگر در مجارستان با مدارک جعلی وارد شوید ، باید فورا این قید شود، و در صورت امکان اسناد واقعی خود را ارائه دهید , در غیر این صورت این موضوع می تواند مشکلات بعدی را در روند پناهندگی شما درست کند . معمولا شما با یک افسر مهاجرت ، در عرض چند روز پس از ورود خود مصاحبه خواهید کرد . ازشما در خصوص اطلاعات شخصی خود و در مورد دلایل اینکه چرا شما درخواست پناهندگی کردید سوال پرسیده خواهد شد  (این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد)
شما در صورتی با پاسخ منفی مواجه خواهید شد که :
اگر در حال حاضر به عنوان یک پناهنده توسط یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا توسط کشور دیگری به رسمیت شناخته شده اید ، و این وضعیت همچنان معتبر است و شما می توانید به این کشوربروید.
– درخواست پناهندگی قبلی شما در مجارستان رد شده باشد .
– شما به  “کشور امن ثالث” قبل از آمدن به مجارستان سفر کرده باشید  و به شما یک فرصت برای حفاظت کافی وجود دارد،
– یک “کشور امن ثالث” درخواست استرداد خود را (به عنوان مثال اگر شما یک جرم را مرتکب شده وجود دارد)، داده باشد
– دلایل خود را برای پناهندگی به وضوح بی ربط گفته باشید (برای مثال تنها ادعای شما این است که قادر به پیدا کردن یک شغل در کشور خود نیستید)
هزینه
اگر اولین بار روند پناهندگی خود را در مجارستان طی می کنید ، شما از تمام هزینه رویه دادگاه، از جمله هزینه تفسیر معاف هستید .
روند پناهندگی
ضرب الاجل
روند پناهندگی در ۶۰ روز انجام خواهد شد. در این زمان مصاحبه شخصی خود را انجام خوتهید داد . چند گام می تواند این مدت را طولانی تر کند .اگر روند پناهندگی در فرودگاه اعمال شده، به شما ارسال خواهد شد . این روش در هشت روز انجام خواهد شد.
در روند پناهندگی تصمیمات زیر ممکن است گرفته شود :
–          اعطای پناهندگی؛
–          اعطای حمایت تکمیلی؛
–          اعطای “اقامت ” وضعیت را قادر می سازد پناهجو به موقت در مجارستان بماند .
–          برنامه به طور کامل رد کرد ؛
اگر شما با تصمیم مقامات پناهندگی اختلاف نظر داشته باشید، شما ممکن است یک درخواست برای بررسی دادگاه به مرجع رسیدگی پناهندگی ارائه دهید . با تجدید نظر دادگاه می توانید آن را تغییر دهید، یا می توانید آن ها را  به بازنگری در برنامه الزام کنید.
در ژانویه ۲۰۱۴ سیستم حمایت هایی که به طرح های کمک های متعدد تقسیم می شد، توسط یک سیستم واحد برای هدایت و توجه بیشتر به حقوق و تعهدات پناهنده طرح ریزی شد.
ترویج ادغام اجتماعی پناهنجویان و افراد حفاظت شده به وسیله اداره مهاجرت و ملیت در همکاری با سرویس حمایت از خانواده صالح در طول اقامت از پناهنده یا فرد محافظت شونده  (از ۱ ژانویه ۲۰۱۴) تضمین شده است.

در مجموع مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از طرق پر ریسک و پر خطر مهاجرت است که به هیچ عنوان توسط موسسه حقوقی ملک پور توصیه نمی شود . شما برای مهاجرت می توانید از طریق راه های قانونی دیگری که در این زمینه موجود است استفاده نمایید . شما می توانید برای تکمیل اطلاعات خود در باب مهاجرت به مجارستان و راههای قانونی مهاجرت از طریق تحصیل در مجارستان و یا کار در مجارستان با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از مشاوره رایگان توسط مشاوران موسسه ما استفاده کنید.

4 پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 1. مهرداد گفته:

  سلام
  دانشجوی ترم اخر فوق دیپلم دانشگاه دولتی هستم مدرک زبان ندارم و شغلم فروشندگی هست حدود ۳۰میلیون پول جور کردم میخوام به یه کشور اروپایی برم اگر بتونم ویزای تحصیلی بگیرم بهتره ولی در کل برام کشور مهم نیست و هر شغلی هم باشه انجام میدم و اگر تحصیل و کار باهم باشه هم عالیه. لطفا در صورتی که کیس مناسبی برای من وجود داره مستقیما شرایط قرار داد و موارد اصلی را برام ایمیل کنید ممنونم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط سنی شما برای اخذ ویزای تحصیلی باید مورد بررسی قرار گیرد. متاسفانه با مدرک فوق دیپلم امکان اخذ ویزای کار وجود ندارد. شرایط شما باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد که در این خصوص نیاز است با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.