پناهندگی در فنلاند

پناهندگی در فنلاند

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی در فنلاند ، شرایط پناهندگی در فنلاند  2018 ، راههای پناهندگی در فنلاند  ، قوانین جدید پناهندگی در فنلاند  ، درخواست پناهندگی در فنلاند  ، وضعیت پناهندگان در فنلاند ، موضوعاتیست که روزانه افراد زیادی از ما در رابطه با آنها میپرسند لذا این مقاله جهت پاسخ به شما در باب پناهندگی در فنلاند تدوین گردیده است، در چندین سال اخیر مشاهده می شود که افرادی برای مهاجرت ، راه غیر قانونی پناهندگی در فنلاند را انتخاب می کنند که اکثر آنها اهل کشورهایی مثل سوریه ، افغانستان و غیره می باشند که از نظر عامه ی مردم پناهندگی در فنلاند یکی از راههای مهاجرت است که به سهولت به کمک آدم پران ها و وکیل مهاجرت انجام می شود در صورتی که این باور غلط باعث شده که هزاران نفر پناهجو در کشورهای پیشرفته تر ازجمله کشور فنلاند با مشکلات زیادی روبرو شوند  پناهندگی در فنلاند می تواند باعث آوارگی افراد در راههای آبی یا راههای دیگر که خطرناک می باشند شود ، که موسسه ی حقوقی ملک پور هرچند در این زمینه فعالیتی ارائه نمی دهد اما در این مقاله سعی دارد تا اطلاعاتی محدود را در اختیار شما قرار دهد در مقاله ی ذیل مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی در فنلاند به طور مفصل توضیح داده می شود.

video پناهندگی در فنلاند
video پناهندگی در فنلاند

مهاجرت از طریق پناهندگی چگونه است؟شرایط پناهجویان در کشور فنلاند چگونه است؟آیا دولت فنلاند امنیت کافی برای پناهجویان را فراهم می سازد؟نحوه ی فعالیت و کار برای پناهجویان در کشور فنلاند چگونه است؟محل اسکان پناهندگان کجا می باشد؟پروسه ی زمانی پناهندگی در کشور فنلاند چه مدت طول می کشد؟

بهتر است بدانیم اگر شخصی در کشور فنلاند، درخواست پناهندگی بدهد و درخواست پناهندگی وی مورد قبول دولت فنلاند واقع نشود این فرد دیگر نمی تواند در دیگر کشورهای اتحادیه ی اروپا به مدت ۱۰ سال درخواست پناهندگی دهد.

در پناهندگی در فنلاند ، پناهجو نمی تواند از طریق رفتن به کنسولگری های فنلاند در خارج از کشور یا با دادن مدارک پناهندگی در خارج از کشور فنلاند، در کشور فنلاند پناهندگی را اخذ نماید.

زمان درخواست پناهندگی  در همه ی کشورها از چند ماه تا چند سال به طول می انجامد در صورتی که فرد پناهنده ، در کشور فنلاند با داشتن گذرنامه ی معتبر می تواند بعد از گذشت ۳ماه از زمان درخواست وی شروع به فعالیت و کار کند و اگر گذرنامه ی نا معتبر داشته باشد،بعد از گذشت ۶ماه می تواند فعالیت کاری انجام دهد .

یکی دیگر از موارد پناهندگی که شخص پناهنده در کشور فنلاند باید به آن توجه داشته باشد ، این است که تا زمان بررسی درخواست وی ، حق خروج از کشور فنلاند را نداردو در صورتی که از کشور فنلاند خارج شد، کشور فنلاند می تواند درخواست وی را باطل کند.

از شرایط پناهندگی در کشور فنلاند می توان به این موضوع اشاره کرد که مسئولین کشور فنلاند بر این باور باشند که به دلایل قومیتی،مذهبی،ملیت تعلق به گروه یا فرقه ای خاص یا عقاید سیاسی به کشور فنلاند پناه آورده اند.

زمانی که فرد پناهنده وارد کشور فنلاند می شود ، باید اول به اداره ی پلیس مراجعه کرده و فرم مربوط به پناهندگی در کشور فنلاند را درخواست و تکمیل می نماید و بعد منتظر تعیین وقت دادگاه می شود.

در مصاحبه ی پناهندگی در کشور فنلاند  شما باید در مورد دلایل خود برای پناهندگی  در کشور فنلاند طوری رفتار و صحبت کنید که تمام شواهد بر این باشید که شما در حال گفتن حقیقت هستید و در صورتی که به شما جواب منفی داده شد ، شما می توانید برای این جواب به دادگاه تجدید نظر مراجعه کنید.

محل سکونت پناهندگان در کشور فنلاند

پناهندگان می توانند به صورت رایگان در کمپ های کشور فنلاند سکنی گزینند و هزینه ی خورد و خوراک آنها با دولت فنلاند می باشد و یا خودشان در خارج از کمپ و با  هزینه ی شخصی خودشان محلی را برای خود انتخاب می کنند.

 

بررسی افراد زیر ۱۸ سال برای پناهندگی در کشور فنلاند

اگر افراد  پناهجو زیر سن ۱۸ سال به کشور فنلاند جهت پناهندگی وارد  شوند ، برای آنها شخصی را به عنوان کفیل تعیین می کنند ، تا در زمان تحقق منافع پناهنده از او دفاع کند، و افرادی که کمتر از سن ۱۶ سال را دارند،غیر از دارا بودن کفیل از حقوق تحصیل در این کشور برخوردار می شوند.

فرد پناهنده در کشور فنلاند به چند روش مورد شناسایی قرار می گیرد: اگر فرد در ساحل دریا یا در خشکی یا هر مکان دیگری توسط پلیس کشور فنلاند گرفته شود ، آن فرد باید به شناسایی مامور پلیس برسد و سوال های مربوطه  در رابطه با هویت شخصی خود را به مامور پلیس فنلاندی جواب دهد.

بهتر است بدانیم که تمام کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا قانونی را میان خود به تصویب رسانده اند که این قانون، قانون دابلین می باشد که شناسایی فرد پناهنده برای اجرای هر چه بهتر قانون دوبلین می باشد.

باید توجه داشت که راههای آبی بسیار خطرناک می باشند و به همین دلیل سالانه هزاران پناهجو در این راه جان خود را از دست می دهند و کشورهای مذکور هیچ تعهدی نسبت به امنیت جانی این افراد ندارند  و به همین دلیل میزان مهاجرت پناهندگی از طریق راه آبی در حال کاهش است.

کشورهای عضو شنگن و اتحادیه ی اروپا به دلیل مهاجرت  روز افزون پناهندگان سوری ، افغان، آفریقایی  که ناقل بیماری های مسری می باشند دچار نگرانی شده اند و این امر باعث سخت گیری این دولت ها در برابر  پناهجویان شده است.

بخشun که قسمتی از سازمان ملل متحد می باشد و ظیفه ی رسیدگی به پناهندگان و انجام امور انان در کشور های مورد نظر و همچنین نظارت بر برقراری امنیت در کشورهای مقصد را دارا است.

این سازمان برای رسیدگی هرچه بهتر  به پناهندگان سعی بر همکاری با کشورهای عضو اتحادیه ی پناهندگی ژنو را دارد.این سازمان در امور مربوط به ثبت نام و شناسایی افراد نیز کمک می نماید.

افراد پناهنده که وارد کشور فنلاند می شوند هم می توانند در شهری که اسکان گزیده اند ، درخواست پناهندگی دهند و هم می توانند در شهر های دیگر،  کشور فنلاند درخواست پناهندگی دهند اما باید به این نکته توجه بسیار ی داشته باشند که اگر قصد درخواست در شهر دیگری را دارند فرم مربوط به پناهندگی در فنلاند را در شهری که فعلا ساکن هستند پر ننمایند زیرا در صورت پر کردن این فرم آنها نمی توانند در شهر دلخواه خود درخواست پناهندگی دهند.

 

در نهایت می توان نتیجه گرفت که بهتر است به جای مهاجرت از طریق پناهندگی به مهاجرت از طرق قانونی که موسسه ی حقوقی ملک پور در اختیار شما می گذارد اقدام نمایید زیرا مهاجرت از طریق پناهندگی متضمن معایب بسیاری از جمله خطر در راهها و همچنین نبود امنیت کافی در کمپ های آن کشور می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتردرمورد پناهندگی در فنلاند و طرق قانونی مهاجرت به فنلاند با دفتر مرکزی موسسه در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  با سلام خدمت آقای ملک پور
  متأهل هستم دارای 2 فرزند قصد مهاجرت به فنلاند دارم، میخوام از ویزای شینگن برای اومدن اقدام کنم ،در ضمن ورزشکار هستم در رشته کشتی ،حکم های داخلی دارم ،شما چه پیشنهادی برای من دارید لطفأ راهنمایی کنید

  پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  با سلام. ما در خصوص مهاجرت از طریق پناهندگی خدماتی نداریم و به هیچ عنوان این راه را توصیه نمی کنیم.

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت خدمت آقای ملک پور آیا این بیانیه درست است که کیس مسحیت قابل قبول نیست برای پناهندگی مسئولان کمپ پناهجویی «اسپو» در کشور فنلاند برگه هایی را بین پناهجویان در این کمپ توزیع کرده اند، با این مضمون که تغییر دین و روی آوردن پناهجویان به مسیحیت الزامن به پذیرش درخواست پناهندگی آنان منجر نمیشود. در طی یکسال گذشته خبرها حکایت از آن دارند که کشورهای اروپایی در حال تغییر دادن سیاست‌های خود در قبال پناهجویان و دشوار کردن هر چه بیشتر شرایط قبولی برای پناهجویان هستند. با توجه به شرایط موجود ایرانیانی که گرایش یا ایمان خود به مسیحیت را دلیل پناهندگی عنوان می‌کنند و آن را “کیس مسیحیت” می‌نامند باید بدانند که صِرف “مسیحی شدن” به خودی خود و به طور اتوماتیک منجر به قبولی درخواست پناهندگی آنان نخواهد شد. سوئد و فنلاند از آن دست کشورهایی هستند که گفته اند تصمیم دارند چندین هزار پناهجو را از کشورهایشان اخراج کنند و بر این نکته تاکید دارند که این تصمیم آنان با قوانین موجود و مورد نظر دادگاه اروپایی حقوق بشر مطابقت دارد. همچنین گفتنی است قانون گذاران فنلاند برای ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی، دست دولت این کشور را برای کنترل‌های مرزی در نواحی شنگن باز گذاشته و پلیس می‌تواند در جاده‌های داخلی بدون دلیل و تنها برای کنترل کردن مدارک اقامتی، اتومبیل‌ها را متوقف کند. حالا وبلاگ اطلاع رسانی پناهندگان و مهاجران با انتشار عکسی نوشته است که مسئولان کمپ پناهجویی «اسپو» در کشور فنلاند برگه هایی را بین پناهجویان در این کمپ توزیع کرده اند، با این مضمون که تغییر دین و روی آوردن پناهجویان به مسیحیت الزامن به پذیرش درخواست پناهندگی آنان منجر نمیشود. این مساله بعد از آن اتفاق افتاده است که عده زیادی از پناهجویان ایرانی و افغان در کشورهای اروپایی و بخصوص کشورهای اسکاندیناوی، بعد از آنکه درخواست پناهندگی آنان مورد قبول واقع نگردید، برای قانع نمودن مسئولان مربوطه به این امر که در صورت بازگشت به کشورشان جانشان در خطر خواهد بود به تغییر دین روی آورند، به این امید که از دیپورت آنان به کشورهای مبدا مهاجرت جلوگیری شود که این امر حساسیتهای هر چه بیشتر این کشورها در قبال “کیس های مسیحی” را در پی داشته است. شایان ذکر است اداره امور مهاجرت و پناهندگی و دادگاه‌ها (در مواردی که پرونده به دادگاه کشیده شود) در کشورهای اروپایی تنها در شرایط خاصی با اعطای پناهندگی به دلایل مذهبی موافقت می‌کنند و به صرف حضور در کلیساها و اقدام به تهیه عکس در این اماکن و قرار دادن در شبکه های اجتماعی و یا در دست داشتن برگه تعمید یا انتشار عکسهای غسل تعمید و … نمی توان امید به قبولی در مصاحبه ها داشت و باید دانست پس از موج گسترده ورود پناهجویان به کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۵، اکنون شرایط اعطای پناهندگی به پناهجویان و بخصوص کیس هایی که با عنوان “کیس مذهبی” معرفی می شوند با دشواری های بسیار روبروست. …

  پاسخ
 4. عبداله گفته:

  باسلام
  بنده قصدمهاجرت باخانواده به فنلاندرو دارم لطفا دراین مورد بنده را راهنمائی بفرمائید باتشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ