پناهندگی در دانمارک و بررسی شرایط آن

پناهندگی در دانمارک ، راه ها و مراحل پناهندگی در دانمارک، دریافت اقامت دانمارک از طریق پناهندگی، آثار و خطرات ناشی از پناهندگی دانمارک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. به چه کسی پناهنده گفته می شود؟ آیا پناهندگی منجر به اخذ اقامت و پاسپورت دانمارک می گردد؟ آثار حقوقی و قوانین پناهندگی در دانمارک کدام است؟ خطرات پناهندگی در دانمارک چیست؟ در این نوشتار به این سوالات و دیگر سوالات شما در خصوص پناهندگی در دانمارک پاسخ داده خواهد شد.  راه های بسیاری برای مهاجرت به دانمارک وجود دارد که پناهندگی یکی از این روش ها می باشد. هرچند که توجه به این نکته ضروری است که به هیچ وجه مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی به شما عزیزان توصیه نمی گردد، چرا که راه های قانونی بسیار مناسب تر و امن تری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و در باب مهاجرت به دانمارک و یا دیگر کشور ها می توانید با مشاوران و کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند گردید. از طریق این مشاوره تلفنی رایگان، شرایط شما به طور کامل بررسی می گردد و تمامی راه های مهاجرتی متناسب با شرایط شما برای شما سروران گرامی توضیح داده خواهد شد.

پناهندگی در دانمارک پناهندگی در دانمارک

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پناهندگی در دانمارک و شرایط عمومی

دانمارک کشوری است که در بخش شمالی کشور اروپا واقع شده است و جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی محسوب می شود. تنها مرز زمینی کشور دانمارک با کشور آلمان است. زبان رسمی مردم دانمارک، دانمارکی است. پایتخت این کشور کپهانگ می باشد. کشور دانمارک شادترین کشور جهان بوده و از لحاظ سطح رفاه اجتماعی و کم بودن جرم و جنایت در درجه بسیار خوبی قرار دارد. از این رو کشور دانمارک مقصد مهاجرت بسیاری از افراد بین المللی قرار گرفته شده است. اما باید توجه داشت که انتخاب روش پر خطر و پر ریسک پناهندگی برای مهاجرت به این کشور اصلا روش مورد تائید و مناسبی نمی باشد. همچنین می بایست بدانید که این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما در زمینه خطرات و معایب پناهندگی تهیه شده و موسسه ملک پور هیچ نوع خدماتی را در زمینه پناهندگی ازائه نمی کند.

شرایط عمومی دانمارک پناهندگی در دانمارک

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پناهندگی

video پناهندگی در دانمارک

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب پناهندگی

audio پناهندگی در دانمارک

پناهندگی در دانمارک و کنوانسیون ژنو

کنوانسیون پناهندگان 1951 که قوانین مربوط به پناهندگان را تعیین می نماید، توسط 145 کشور پذیرفته شده است و کشور دانمارک یکی از این کشورهاست. طبق کنوانسیون ژنو (کنوانسیون مربوط به شرایط و وضعیت پناهندگان سازمان ملل متحد) پناهنده به شخصی اطلاق می شود که در کشور خود بنا به دلایل مذهبی، سیاسی، ملیت، نژادی، تعلق داشتن به یک گروه اجتماعی یا حذب خاص مورد آزار و اذیت اقرار بگیرد و اگر به کشور خود بازگردد دچار آزار، شکنجه و مرگ گردد. لازم به ذکر است بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی را دارند در حقیقت دارای چنین شرایطی نیستند. از این رو با دروغ قصد دارند که خود را به مانند فردی نشان دهند که شرایط پناهندگی را دارد.

پناهندگی

پناهندگی در دانمارک و خطرات آن

 در حقیقت پناهندگی به دانمارک یک راه ورود غیر قانونی به این کشور می باشد و افرادی که از این روش اقدام می کنند مجبور هستند تا به کمک قاچاقچیان به کشور دانمارک ورود پیدا کنند. این امر علاوه بر اجبار فرد به پرداخت هزینه های گزاف به قاچاقچیان، خطرات زیادی را به دنبال دارد؛ چرا که بسیاری از قاچاقچیان سو نیت دارند و هدفشان رساندن فرد به کشور مقصد نیست. از این رو جان و مال افرادی که از این طریق اقدام می نمایند در خطر خواهد بود. یکی از خطراتی که از بسیاری از اطرافیان خود شنیده اید غرق شدن در دریا و یا گم شدن در جنگل ها و صحراهای اطراف کشور مقصد می باشد. از این رو فرد با انتخاب این راه خطرات زیادی را برای خود و خانواده اش به همراه می آورد. به علاوه در صورتی که فرد بخواهد به طور قانونی وارد کشور دانمارک شود، احتمال موفقیت او در اخذ پناهندگی بسیار پایین است. زیرا در حقیقت شرایط یک پناهنده که در بخش قبل بیان شد را ندارد، به این دلیل که توانسته به طور قانونی از کشور خود خارج شود. از این رو تنها راه ورود او به کشور روش های پر خطر قاچاق است.

پناهندگی در دانمارک و کیس های پناهندگی در دانمارک

شخص پناهجو برای پناهندگی در دانمارک، می بایست یک کیس پناهندگی را داشته باشد تا بتواند ادعای خود را ثابت نماید. انواع کیس های پناهندگی در زیر ذکر شده است:

 • عقاید سیاسی

  افرادی که به واسطه عقاید سیاسی جان شان در کشور مبدا در خطر باشد

 • دلایل مذهبی

  افراد مسلمانی که در ایران از دین اسلام به ادیان دیگری به عنوان مثال یهودی، مسیحی، بهایی رو می آورند.

 • نژاد

  افرادی به دلیل دارا بودن نژاد خاص به عنوان مثال سیاه پوست یا سفید پوست بودن، توسط دولت کشورشان و یا یک سری از افراد کشورشان مورد آزار و اذیت قرار بگیریند. به عنوان مثال در کشور عراق، کردها که به دلیل نژاد کرد بودنشان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند.

 • فعالیت در برخی گروه های اجتماعی و سیاسی

  افرادی که در برخی از گروه های اجتماعی و یا سیاسی عضو هستند که دولت آن کشور آن افراد را یک تهدید برای کشور تلقی می کند.

نمودار زیر نرخ ورود پناهندگان به کشور دانمارک را در سال های 2002 تا 2018 نشان می دهد:

نرخ ورود پناهندگان به کشور دانمارک پناهندگی در دانمارک

انواع کیس های پناهندگی

پناهندگی در دانمارک و مراحل آن

پناهندگی در دانمارک مراحل مختلفی دارد که اولین مرحله یا ارگان رسیدگی به پناهندگی در دانمارک اداره خدمات مهاجرت است که مسئولیت رسیدگی به ادعای پناهندگی را به عهده دراد و سپس هیات تجدید نظر در مورد پناهندگان در مرحله دوم است. بطور اجمالی مسیر رسیدگی به پناهندگی در دانمارک به قرار ذیل است:

 • ثبت نام

  اولین مرحله معرفی به نزدیکترین ایستگاه پلیس و پر کردن فرم درخواست و علت پناهندگی است. در این مرحله با پلیس مصاحبه صورت می پذیرد و اثر انگشت دریافت می گردد.

 • اردوگاه پناهجویان

  در مرحله دوم شما به اردوگاه Sandholm که بزرگترین ارودگاه پناهندگی در دانمارک که در شمال کپنهاگ مستقر است، فرستاده می شوید. در اینجا پناهندگان دومین فرم پس از اداره پلیس را که شامل پاسخ به سوالات خاص می باشد را پر می کنند که بیشتر شامل مسیر پناهندگی است و اشتباهاتی که در فرم اول صورت گرفته است را می توانید اصلاح کنید.

 • مصاحبه اول

  سومین مرحله اولین مصاحبه با سرویس مهاجرت است که شامل مرور اطلاعات و انگیره پناهجو می باشد. لازم به ذکر است که از ژانویه 2016 به این طرف زمان پردازش اطلاعات از ثبت نام تا مصاحبه اولیه طولانی تر شده و در حال حاضر بین 8 تا 10 ماه به طول می انجامد و خیلی از درخواست ها به دلایل مختلف در این مرحله ممکن است رد شوند.

 • مصاحبه دوم

  چهارمین مرحله مصاحبه دوم با سرویس مهاجرت است. این مصاحبه مفصل است و ممکن است یک روز کامل طول بکشد. براساس فرم ، مصاحبه شما و اطلاعات کلی در مورد کشوری که فرار کرده اید، سرویس مهاجرت تصمیم می گیرد که آیا شما پناهندگی می گیرید یا خیر.

 • فرآیند تجدید نظر

  تشکیل هیئت تجدید نظر و دادگاه استیناف در مورد پناهندگان این مرحله زمانی است که ادعای پناهندگی متقاضی توسط سرویس اداره مهاجرت رد می شود. در این مرحله یک وکیل رایگان در اختیار پناهنجو قرار می گیرد و فرد حق اعتراض و رسیدگی دوباره به پرونده را دارد که ممکن است پرونده پذیرفته شود یا رد نهایی صورت پذیرد.

 • اعتراض به رای نهایی

  در ششمین مرحله اگر پرند متقاضی رد شده باشد متقاضی با ارائه اطلاعات جدید می تواند دوباره پرونده را به جریان بیاندازد و همچنین می تواند از ارگان های حقوق بشر مانند کمیته حقوق بشر سازمان ملل یا دادگاه حقوق بشر اروپا شکایت کند.

 • قبولی کیس

  در آخرین مرحله اگر پرونده پناهجو جواب مثبت بگیرد طبق قوانین مندرج در قانون حمایت از بیگانگان در دانمارک شامل ماده 7 و بند 1 تا 3 می شود که به ترتیب شامل وضعیت کنوانسیون که به تعریف پناهنده می پردازد. بند دوم شامل وضعیت حفاظت است و بیان می دارد می بایست درخواست متقاضی بنا به ترس واقعی بوده و در صورت برگشت جان متقاضی در خطر است و در نهایت بند سوم وضعیت حفاظت موقت است که در مواردی که متقاضی به دلیل بی ثباتی در کشور خود اقدام به پناهندگی کرده که در این حالت یک وضعیت حفاظت موقت که شامل اقامت یکساله قابل تمدید است را شامل می شود.

پناهندگی در دانمارک و روش های جایگزین

همانطور که در بخش های قبلی توضیح داده شد، پناهندگی بدترین و نامناسب ترین روش مهاجرتی به دانمارک است و از این رو بهتر است افراد با توجه به شرایط شان راه های دیگر را که قانونی نیز باشند به عنوان روش مهاجرت به دانمارک انتخاب نمایند. در زیر روش های مناسب که می توانند در جایگزین روش پناهندگی انتخاب گردند ذکر شده است.

 • پناهندگی در دانمارک و روش جایگزین کار در دانمارک

  یکی از روش ها بسیار مناسب برای مهاجرت به تمامی کشورها از جمله دانمارک روش کاری می باشد، چرا که از این طریق فرد می تواند موفق به دریافت اقامت دائم و در نهایت پاسپورت گردد. همچنین روشی است که به سرمایه بالایی نیاز ندارد. برای دریافت ویزای کاری دانمارک فرد نیاز به داشتن یک پیشنهاد کاری از کشور دانمارک دارد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی لینک  کار در دانمارک کلیک نمایید.

 • پناهندگی در دانمارک و روش جایگزین تحصیل در دانمارک

  از جمله دیگر روش های بسیار مناسب برای مهاجرت به دانمارک از طریق قانونی روش تحصیل می باشد. کشور دانمارک از کشورهایی است که از نظام آموزشی با سطح بسیار بالایی برخوردار است. وجود دانشگاه هایی با رنک بالا و ارائه رشته های مختلف در مقاطع مختلف این کشور را به مقصد مهاجرتی تحصیلی مناسبی تبدیل کرده است. هزینه تحصیل در دانمارک سالیانه حدودا 12 هزار یورو است. یکی از مزایای تحصیل در کشور دانمارک این است که فرد پس از اتمام تحصیل از لحاظ قانونی اجازه دارد یک سال در کشور اقامت داشته باشد و به دنبال کار بگردد. در صورتی که فرد  موفق به استخدام شد می تواند به اقامت دائم و در نهایت پاسپورت دست یابد. به جهت به دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی لینک  تحصیل در دانمارک کلیک نمایید.

 • پناهندگی در دانمارک و روش جایگزین سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در کشور دانمارک از روش های مختلفی صورت می پذیرد، اما کشور دانمارک همانند کشورهای پرتغال، اسپانیا و یا یونان که از طریق خرید ملک اقامت می دهند، این شرایط اقامتی را ندارد. برای کشور دانمارک فرد باید یک طرح تجاری موفق ارائه دهد تا بتواند موفق به دریافت اقامت دانمارک گردد. از دیگر روش های سرمایه گذاری دانمارک، سرمایه گذاری 100 هزار یورویی  در زمینه هایی چون  فناوری اطلاعات و یا علوم زیستی است که دولت از آن ها حمایت می کند. از این طریق نیز فرد می تواند اقامت دانمارک را دریافت نمیاد و بعد از 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم، و بعد از 9 سال اقدام به دریافت پاسپورت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی لینک  سرمایه گذاری در دانمارک کلیک نمایید.

 • پناهندگی در دانمارک و روش جایگزین تولد و اخذ تابعیت در دانمارک

  یکی از روش هایی که فرد می تواند موفق به اخذ تابعیت یک کشور شود تولد در کشورهایی است که از قانون خاک تبعیت می کنند. در این کشورها با به دنیا آمدن فرزند در خاک آن کشور، بدون در نظر گرفتن اینکه والدین فرزند تبعه ی آن کشور باشند یا خیر، از بدو تولد فرزند پاسپورت آن کشور را بدست می آورد. کشور دانمارک کشوری است که از قانون خون تبعیت می کند واز این رو به دنیا آمدن فرزند در خاک آن کشور آثار تابعیتی برای او ندارد و تنها با تولد فرزند از والدین دانمارکی می توان برای فرزند در این کشور اقامت اخذ نمود.

 • پناهندگی در دانمارک و روش جایگزین ازدواج در دانمارک

  ازدواج با فردی که اقامت دائم دانمارک دارد و یا تبعه دانمارک است، منجر به اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت برای فرد می گردد. هرچند که در این نوع روش مهاجرتی فرد حتما باید نشان دهد که ازدواج او واقعی است و صوری نیست. راه اثبات آن ارائه مدارکی مبنی بر رابطه طولانی بین فرد و همسر او، و همچنین مدارک ازدواج می باشد. فردی که از این طریق اقدام می کند در ابتدا یک اقامت دو ساله اخذ می نماید. بعد از 3 سال زندگی در دانمارک فرد می تواند درخواست اقامت و تابعیت بدهد. این مقاله توسط موسسه ی حقوقی ملک پور تدوین شده است. لذا هر گونه کپی برداری از آن از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ قانونی ممانعت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی لینک  ازدواج در دانمارک کلیک نمایید.

b3d1d89ba66f32a26c82f6186ac51cd789afa145142697bd195a4f5022901fc7 پناهندگی در دانمارک

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
پناهندگی در دانمارک و سخن پایانی

پناهندگی در دانمارک ، شرایط افراد واجد شرایط برای مهاجرت از طریق پناهندگی در کشور دانمارک، راه های قانونی مناسب و جایگزین پناهندگی در این مقاله بررسی و تحلیل شد. به طور کلی با توجه به شرایط بسیار دشوار و خطرات ناشی از پناهندگی در دانمارک، این روش به هیچ وجه به افراد توصیه نمی گردد. بسیاری از افراد علی رغم شرایط بسیار مناسبی که دارند و به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی در مورد روش های قانونی، به دنبال روش غیر قانونی پناهندگی در دانمارک می روند. از این رو موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش شرایطی را برای شما بزرگواران فراهم کرده است تا از طریق برقراری تماس تلفنی بتوانید به طور رایگان از راه های قانونی مهاجرتی متناسب با شرایطتان مطلع گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پایانی این مقاله یادداشت بفرمایید تا مشاوران و کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند. به علاوه می توانید در قسمت پرسش و پاسخ همگانی به پرسش سوالات خود بپردازید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 پاسخ
 1. رئوف گفته:

  با سلام،بنده ۲۷ سال سن دارم و مجرد هستم.لیسانس بهداشت عمومی دارم و کورد هستم،زبان انگلیسی رو خوب بلدم ولی کامل مسلط نیستم،شرایط استخدام در ایران رو ندارم،آیا امکان گرفتن اقامت تحصیلی یا کاری در دانمارک رو دارم؟؟

  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما می توانید برای تحصیل در دانمارک اقدام کنید. در لینک زیر می توانید اطلاعات کاملی در خصوص شرایط تحصیل در دانمارک به دست آورید.

   https://malekpourmie.com/هزینه-تحصیل-و-زندگی-در-دانمارک

   برای کار در دانمارک نیز شما باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی داشته باشید. سابقه کار مناسب و تسلط به زبان دانمارکی می تواند در یافتن کار به شما کمک کند.

   پاسخ
 2. علی گفته:

  سلام من فوق ریاضی کاربردی از دانشگاه دامغان دارم ایا میتونم اقامت کاری بگیرم 30سالم مجرد 100میلیونم سرمایه

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در اروپا نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرمای کشور موردنظر و سن زیر 40 به همراه مدرک زبان مورد نیاز آن کشور و سایر مدارک و شراط مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری می باشد. شما می توانید در موسسات کاریابی کشور مورد نظر خود جست و جو نموده و در صورت موفقیت و اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای آن کشورها مشغول به کار شوید.

   پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  یرادر من دانشجوی دکترای عنران هست در ایران. میتونه مهاحرت کنه به دانمارک. مجرد هست

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورتی که سن مناسبی داشته باشند می توانند از طریق تحصیل اقدام کنند. برای کار نیز باید ابتدا یک پیشنهاد کار داشته باشند.

   پاسخ
   • behamin گفته:

    سلام وقت یخیر . برای مهاجرت خیلی از کشور ها مناسب هست اما بهتر هست تمام شرایطشون در نظر گرفته شه و بعد اقدام کنند.

    Rating: 4
    پاسخ
  • behamin گفته:

   سلام .فکر میکنم تحصیل یک مورد از شرایط هست برای مهاجرت شرایط دیگه ای هم مهمه که باید بررسی شه

   Rating: 4
   پاسخ
  • behamin گفته:

   سلام وقت بخیر. فکر می کنم بهتر هست تمانی شرابطشون برای مهاجرت لحاظ شه مثل سن .سابقه کار و …

   Rating: 5
   پاسخ
 4. عباسعلی جهاندوست خلخالی گفته:

  باسلام من فوق دیپلم حسابداری ام وتو شرکت پست کار میکنم 14سال سابقه دارم متاهلم دارای دو فرزند پسر بزرگم درشرف امتحان کنکوره و دومی فلج جسمی ذهنی و7سالشه 140میلیون پس انداز دارم آیا میتونم مهاجرت کنم.مدرک نسخه پیچی دارم.دوره کمکهای اولیه دارم.همسرم خیاط ماهر به درحد عالی
  لطفاً راهنماییم کنید

  Rating: 4
  پاسخ
 5. Mehdi گفته:

  با سلام بنده ۳۵ یال سن دارم تعمیر کار لوازم خانگی هستم حدود ۱۸ سال سابقه دارم.دارای یک فرزند .اخیرا به دلیل.ترس از اینده پسرم میخواستم مهاجرت کنم به دانمارک.اگر ممکنه بنده رو راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور ارائه مشاوره به شما رد زمینه راه های مهاجرت به دانمارک، اطلاع از شرایطی مانند میران سرمایه، وضعیت تاهل، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و موارد مشابه مورد نیاز است. پیشنهاد می شود به منظور اخذ اطلاعات بیشتر، ارزیابی شانس شما و دریافت پاسخ سوالتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 6. mohamad2015.mg34 گفته:

  با سلام بنده 40سال سن دارم دیپلم هستم میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که آیا میتونم تو کشور دانمارک پناهنده بشم یا نه

  Rating: 4
  پاسخ
 7. حمید قربانی گفته:

  باسلام بنده یک تبعه افغانی هستم که 18سالمه و تا پایه یازدهم تحربی تحصیل کرده ام باتوجه به فشار اقتصادی موجود در ایران برای اتباع افغانی بنده قصد مهاجرت به کشور های اروپایی را دارم اگه ممکنه بهترین راه مهاجرت را به من پیشنهاد کنید بنده 35میلیون تومان پس انداز دارم

  Rating: 4
  پاسخ
 8. علی رضا گفته:

  سلام بنده ۴۶ سال سن دارم دارای همسر وه سه فرزند سه قلو پسر ۱۲ ساله دارای لیسانس حسابداری و ۲۳ سال سابقه بیمه و ۹ سال کار در آزمایشگاه کنترل کیفیت و ۱۱ سال کار در حسابداری مالی در شرکت معتبر داروسازی و ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه به کدان کشکر میتوانم مهاجرت کنم . ممنون

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام‌و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی و کلی بودن سوال شما پیشنهاد می شود جهت مشاوره تخصصی در زمینه راه های مهاجرت برای شما با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
Rating: 4