پناهندگی در انگلستان

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی در انگلستان چیست ؟ آیا با پناهندگی در انگلستان می توان اقامت انگلستان را اخذ نمود ؟ راه های اقامت دائم انگلستان در هنگام مهاجرت به انگلستان 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چیست ؟ پناهندگی در انگلستان چه مراحلی دارد ؟ آیا معایب و مضرات پناهندگی در انگلستان را نمی دانید ؟ پناهندگی در انگلستان چه خطراتی را در بردارد ؟ آیا پناهندگی در انگلستان  از راههای مهاجرت به انگلستان است ؟ مراحل اخذ اقامت انگلستان از طریق پناهندگی در انگلستان  چیست ؟ راههای اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل در انگلستان و یا کار در انگلستان و یا ازدواج در انگلستان و یا تولد فرزند در انگلستان و یا سرمایه گذاری در انگلستان و یا خرید ملک در انگلستان و یا تمکن مالی در انگلستان چگونه است ؟ موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان راه پناهندگی را پیشنهاد نمی کند بلکه فقط در باب راههای قانونی مهاجرت خدمات ارائه می نماید و توصیه اکید بر مهاجرت قانونی دارد .

فایل تصویری آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب خطرات پناهندگی در انگلستان

video پناهندگی در انگلستان
video پناهندگی در انگلستان
video پناهندگی در انگلستان
video پناهندگی در انگلستان
video پناهندگی در انگلستان

پناهنده شخصی است که به دلایل مختلفی چون مسایل نژادی ، مذهبی ، ملیتی ، سیاسی یا اجتماعی در کشور خود مورد اذیت و آزارقرار گرفته و جان او یا خانوادش به دلایل امنیتی در خطر است و از طرف کشور خود مورد تهدید قرار گرفته است  و برای حفظ جان خود یا خانواده مجبور به ترک وطن و فرار از کشور خود شده است .و به هیچ عنوان امکان بازگشت به کشور خود را نداشته باشد .

خیلی از اشخاص ممکن است برای رسیدن به  امکانات بهتر و شرایط  زندگی ایده ال تری برای خود و خانواده به پناهندگی فکر کنند  و با این تصور که در کشور مقصد به تمام آمال و آرزوهای خود خواهند رسید مهاجرت کنند .می توان گفت پناهندگی بدترین و سخترین راه مهاجرت است .

پناهجو می توانند امکاناتی نظیر  مسکن ، خوراک ، پوشاک ، مراقبت های درمانی  ، بیمه درمانی ، کمک های مالی  در حد ابتدایی را از طرف سازمان ملل در کشور مقصد دریافت نمایند .

پناهجو درماه مبلغی  اندکی در حدود ۴۰ یورو به عنوان کمک هزینه زندگی دریافت می کند .اما اگرپناهجو نخواهد درکمپ اقامت داشته باشد می توانند ۲۰۰ یوروبه عنوان کمک مالی ماهانه دریافت کند که البته  با توجه به شرایط پناهجو و تعداد فرزندان و خانواده و محلی که فرد برای سکونت انتخاب می کنداین مبلغ متغیراست.

پناهجویانی که اقامت آنها هنوز تایید نشده است و کیس آنها در دست بررسی است مورد حمایت  موقت قرارمی گیرند. ممکن است پناهجوخودش تمایل به اسکان در کمپهایی که متعلق به پناهنده هاست  نداشته نباشد  بنابراین طبق قوانین کمک های مالی ، حق  بیمه ، حق مسکن  و … به پناهجو تعلق نمی گیرد .

اینکه با پناهجویی متقاضی موافقت شود بستگی به کیسی دارد که ارائه می دهد . قابل ذکر در شرایط خاص مثل شرایط کنونی اولویت با کشورهای جنگزده است . با توجه به شرایط فعلی پروسه ها بسیار طولانی و خسته کننده است . و ممکن حتی چند سال نیز طول بکشد .

پروسه به این شکل است که پس از اعلام پناهندگی  پناهنده در یک مرکز پلیس در انگلستان بازجویی  می شود و مدارک پناهجو مورد بررسی قرار می گیرد .اطلاعات پناهجو که شامل ( نام ، نام خانوادگی ، مذهب ، پاسپورت و …. )است توسط پلیس انگلستان ثبت می شود .

اولین سوالی که از پناهجو پرسیده می شود نحوه ورود شخص به خاک انگلستان است .که اصطلاحا به آن ارائه کیس راه می گویند و اینکه آیا شخص ورود قانونی به خاک انگلستان داشته یا ورود وی غیر قانونی بوده است . در ادامه از متقاضی اثر انگشت گرفته می شود که این اثر انگشت قابل پیگیری در تمام کشورهای اتحادیه اروپا وجهان می باشد. همینطور از شخص برای ثبت برگه های اقامتی وی  عکس گرفته می شود .

پس ازپشت سر گذاشتن همه این مراحل در اداره پلیس به متقاضی کارت سرخ داده می شود که مدت اعتبار آن چند روز می باشد. که با ان کارت می تواند در محدوده خاصی که از طرف پلیس مشخص شده است اقامت داشته باشد و تردد کند . برطبق توافق نامه دوبلن در انگلستان از اثر انگشت شخص استعلام می گیرد ودرباره کشوری که شخص پناهجو در ابتدا از آن طریق وارد خاک اروپا شده استعلام می کنند،چنانچه ورود از کشور دیگری باشد با کشور مبدا صحبت می شود و چنانچه کشور اول بازگشت شخص را پذیرفت متقاضی  پناهندگی به کشوری که از آن وارد خاک اروپا شده بازگردانده می شود . اما اگر پناهجو در کشورهای دیگراتحادیه اروپا یا عضو شنگن اثر انگشتی نداشته باشد برای شخص کارت سفید در انگلستان صادر می شود که به شخص این اجازه را می دهد که  در آیالات و شهرهای کشورانگلستان اقامت کوتاه مدت داشته باشد یا اینکه رفت و آمد نماید . پس از مدت ۴ روز و بعد از گذشتن از مرحله اول ، اداره پلیس انگلستان با متقاضی پناهندگی مجددا مصاحبه می کند که این مصاحبه برای بررسی سلامت روحی ، روانی و جسمی پناهجواست .در ادامه بعداز طی شدن مراحل مورد نیاز، پناهندگان به مکان های خاص و کمپهای تعیین شده می روند .

بررسی کیس پناهجو ۲ سال طول می کشد و بر اساس نوع کیس مدت زمان بررسی آن متفاوت است . در پآیان چنانچه رای انگلستان مبنی بر خروج  پناهجو باشد شخص باید سریع  کشور انگلستان را ترک کند و در صورت ممانعت وی حتی امکان زندانی شدن اوجود دارد .

اگر شخصی ازیکی از کشورهای جهان سوم که امن است فرار کند یا به کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس پناهنده شده باشد یا کشور دیگری تحت قانون دوبلین مسئول درخواست وی باشد درخواست پناهندگی وی رد شده و به کشورش بازگردانده می شود .

با توجه به شلوغی کمپها و تعداد بیشمار پناهجویان کشورهای جنگزده شرایط  دولت ها برای پناهجویان بسیار سخت شده است . افراد پناهجو و خانواده های آنها از سوی دولت ها هیچ ارزش و اعتباری ندارند .محل اقامت پناهجویان ا بسیار نامناسب و غیر بهداشتی است و در کنارچندین خانواده پناهجوی دیگر در یک کمپ اقامت میکنند که اینگونه اقامتها خطرات جانی ، روحی ، مالی را برای شخص و خانواده اش دارد. موسسات حقوقی و وکالتی معتبرقطعا پناهندگی را بدترین راه مهاجرت می دانند و شخص متقاضی را همواره از این کار منصرف می کنند وهمواره راه های مختلف وقانونی را برای مهاجرت به انگلستان  به متقاضی پناهندگی در انگلستان پیشنهاد میکنند .

وقتی امکان  مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف از راه های قانونی برای متقاضی وجود دارد هیچ گاه نباید به پناهندگی فکر کرد . شرایط بسیار نامناسب کمپها و طولانی شدن دوره دادگاهها و اعلام نتیجه برای پناهجوهمه و همه دلایلی است که به هیچ عنوان نباید برای پناهندگی اقدام کرد . بهترین سالهای زندگی اشخاص در کمپهای عمومی در بدترین شرایط زندگی سپری می شود .

چنانچه ملاحظه فرمودید در این مقاله به بررسی شرایط پناهندگی در انگلستان و مشکلات پناهجویان در کمپهای پناهندگی و مسایل و مشکلات پناهجویان پرداختیم . پناهندگی در انگلستان یکی از بدترن و سختترین راههای مهاجرت به انگلستان است . جنانچه علاقمند به مهاجرت قانونی هستید و علاقمند به اخذ انواع ویزاهای انگلستان از قبیل ویزای تحصیلی انگلستان و ویزای کار انگلستان و ویزای سرمایه گذاری انگلستان هستید . موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان راه پناهندگی را پیشنهاد نمی کند بلکه فقط در باب راههای قانونی مهاجرت خدمات ارائه می نماید و توصیه اکید بر مهاجرت قانونی دارد .از آنجا که پناهندگی بدترین و خطرناکترین راه مهاجرت است می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای قانونی مهاجرت مشاوره داشته باشید .

2 پاسخ
 1. حمید گفته:

  با سلام.
  من میخواهم پناهنده انگلستان شوم. دنبال راه قانونی هستم که حتی‌الامکان پناهنده نشوم‌ شما چه راهی برای من پیشتهاد میکنید.
  من مهندسی شیمی با ۱۴ سال سابقه رسمی شرکت نفت و خانواده ۴نفری هستیم.
  تحلیلگر بازار مالی هم هستم.
  لطفا یک راه مناسب و کم هزینه به بنده پیشنهاد بدهید
  با این سوابق بغیر از انگلیس چه کشور دیگر میتوانم مهاجرت کنم؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.