پناهندگی در اسلوونی

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

زندگی و پناهندگی در اسلوونی از جمله گزینه هاییست که گاها شما که متقاضی مهاجرت به اسلوونی هستید آن را در صفحات مجازی جست و جو کرده و شرایط زندگی و پناهندگی در اسلوونی را جویا میشوید. اگر شما تجربه ی زندگی در قلب اروپا را نداشته اید، زندگی در اسلوونی میتواند انتخابی باشد تا شما را با شرایط مناسب زندگی شهری و روستایی در اروپا آشنا نموده و نگاهی جدید در باب زندگی در کشور های سرسبز اروپایی بدست بیاورید. همانطور که عرض شد زندگی در اسلوونی با توجه به موقعیت خوب جغرافیای که دارد انتخاب برجسته ای میتواند باشد. زندگی در اسلوونی با توجه به همسایگی کشورهای اتریش ایتالیا در سطح بالایی قرار دارد.جمعیت کشور اسلوونی در حدود  ۲۰۶۰۰۰۰ نفر است. رشد جمعیت این کشور تقریبا صفر است و با توجه به ثبات اقتصادی این کشور مقصد مناسبی برای مهاجرت و زندگی می باشد.

کشور اسلوونی در سال ۱۹۹۱ از جمهوری کمونیستی یوگسلاوی  جدا شد و به صورت کشور مستقلی در آمد.کشور اسلوونی در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست.کشور اسلوونی در مرکز اروپا واقع شده است و از سمت غرب با کشور ایتالیا و از سمت شمال با کشور اتریش هم مرز است.برای کشوری با چنین مساحت کمی ،گوناگونی جغرافیایی و تاریخ فوق العاده غنی و گوناگونی فرهنگی و زبانی مختلف به دلیل وجود قومیت های مختلف بسیار شگفت انگیز است.

 

پناهندگی اسلوونی

جمهوری اسلوونی حفاظت و پناهندگی بین المللی فراهم می کند و اجازه برای اقامت در یک خانه مشترک و با پرداخت هزینه اقامت در خانه خصوصی میدهد  و یک گذرنامه برای یک پناهنده که در وضعیت حمایت های بین المللی به رسمیت شناخته شده است.

هدف از درخواست حمایت بین المللی برای حفاظت آن دسته از افرادی که توسط کشورهای خود را از شهروندی یا اقامت دائم (کشورهای مبدا) حمایت نگردیده اند. این کشورها در حال حاضر به اجرای قوانین بین المللی یا نمی پردازند و یا به کنوانسیون های بین المللی که آنها را امضا نموده اند عمل نمی کنند.

هر خارجی یا شخص بدون تابعیت که فکر می کند که او به طور سیستماتیک در کشور خود به دلیل اعتقادات سیاسی خود و یا به دلیل دین خود، نژاد، ملیت یا قومیت مورد آزار و اذیت ممکن است قرار گیرد میتواند به دنبال برنامه بین المللی محافظت و پناهندگی باشد.

هر کسی که فکر می کند که زندگی یا آزادی او در معرض خطر و یا  شکنجه یا رفتار غیرانسانی یا مجازات پس از بازگشت به  کشور خود قرار گیرد ممکن است برای حمایت بین المللی درخواست دهد.وزارت امور خارجه  قسمت امور داخلی این تقاضا ها را بررسی مینماید.

هدف از تشکیل پرونده درخواست برای حمایت بین المللی را می توان  از متقاضی در یک ایستگاه پلیس و یا به وسیله افسر پلیس، و یا در خانه پناهندگی از بخش حفاظت بین المللی مورد ارزیابی قرار گیرد. در هر صورت،پس  از دریافت رسمی از یک فرم  برای حمایت بین المللی در حضور یک مترجم کتبی یا شفاهی که در اداره پناهندگی انجام میشود به متقاضی محلی برای سکونت داده میشود.

شرایط برای اعطای حفاظت بین المللی توسط قانون حفاظت بین المللی تنظیم گردیده است. پناهندگی به کسی تعلق میگیرد که اثبات نماید که او در کشور خود از نظر نژاد، مذهب، ملیت، اعتقادات سیاسی یا وابستگی به یک گروه اجتماعی خاص در معرض خطر قرار دارد.

حمایت تکمیلی به یک شخص که شرایط را برای به رسمیت شناختن پناهندگی را نتوانسته برآورده کند اما به دلایل موجه و معتبر  که به او آسیب های جدی وارد  می شود  پس از بازگشت به وطن  (مجازات اعدام یا اعدام، شکنجه و یا غیر انسانی و یا ناشی ازتحقیر) اعطا میشود.حمایت تکمیلی نیز برای تهدید جدی و فرد را در برابر زندگی یا آزادی به دلیل خشونت های بی رویه در شرایط جنگ نظامی بین المللی یا داخلی در کشور مبدا اعطا می شود.

پس از دریافت فرم  برای حمایت بین المللی، فرد در خانه پناهندگی، که در آن او حق غذا، لباس و کفش را دارا میباشد. پناهنده سه وعده غذا در روز برخوردار است. پس از انطباق پناهندگان در بخش مناسب، او یک بسته برای اقامت خود دریافت میکند، که شامل همه کالاهای بهداشتی ضروری  و رختخواب میباشد.

حقوق متقاضیان برای حمایت بین المللی در قانون حقوق و تعهدات متقاضیان  حمایت بین المللی شرح داده شده است:

  • حق اقامت در اسلوونی؛
  • حق پیگری پروسه به زبانی که متقاضی درک می کند؛
  • حق دسترسی به اطلاعات؛
  • حق استفاده از خدمات عمومی در یک خانه پناهندگی ؛
  • کمک های مالی اگر در محل اقامت خصوصی شخص سکونت نماید؛
  • حق استفاده رایگان از دادگاه اداری یا دیوان عالی کشور تا زمانی که تصمیم نهایی در مورد پرونده او صادر شود؛
  • حق بهداشت و درمان؛
  • حق تحصیل؛
  • حق کار و اشتغال؛
  • حق داشتن کمک های انسان دوستانه.

متقاضیان برای حمایت بین المللی از تاریخ تشکیل پرونده پناهندگی برای حمایت بین المللی تا زمانی که تصمیم نهایی در مورد تقاضا اخذ شود حق اقامت در کشور اسلوونی را دارند. این حق متقاضی را قادر می سازد به حرکت آزادانه در سراسر قلمرو جمهوری اسلوونی. بلافاصله پس از پر کردن این فرم، یک مقام مسائل مربوط یک کارت حفاظت متقاضی بین المللی، که به عنوان یک اجازه اقامت موقت عمل می کند به شخص پناهجو میدهد.

وکلایی برای پناهندگان  وجود دارد که در پروسه  برای اعطای حمایت بین المللی قبل از دادگاه اداری یا دیوان عالی تصمیم نهایی کمک مینمایند.  هنگامی که یک شخص حمایت بین المللی اعطا شده است، او حق دارد به صورت رایگان در خانه ای مشترک برای یک دوره یک سال پس از اعطای حمایت بین المللی سکونت نماید.  هنگامی که متقاضی محل اقامت خصوصی برای اقامت برمیگزیند ، وزارت کشور به او کمک هزینه مالی برای او محل اقامت خصوصی اعطا می کند.

میزان غرامت مالی را برای اقامت خصوصی بستگی به تعداد اعضای خانواده که وضعیت حمایت بین المللی را دارا میباشند .افراد مجرد که شامل حمایت بین المللی شده اند برای اقامت خصوصی کمک هزینه مالی پایه برخوردار شوند. اگر مقدار قرارداد اجاره و دیگر هزینه های ناشی از اجاره یک خانه پایین تر از مبلغ کمک هزینه مالی را برای اقامت خصوصی به که در آن فرد با حمایت بین المللی حق دارد باشد،کمک هزینه مالی بر این اساس کاهش می یابد. علاوه بر این، میزان کمک هزینه مالی برای یک فرد با حمایت بین المللی که درآمد خود و یا که امرار معاش از راه دیگری تضمین باشد به ترتیب کاهش می یابد.

افراد با وضعیت پناهندگی در اسلوونی به رسمیت شناخته شده میبایست  برای گذرنامه برای پناهندگان نیاز به دو عکس با فرمشان دارند. گذرنامه با اعتبار ده سال صادر خواهد شد. افراد با حمایت تکمیلی میبایست از پاسپورت ملی خودشان استفاده نمایید. اگر یک فرد پاسپورت ملی خود را ندارد، مرجع صالح برای مدت زمان حمایت تکمیلی پاسپورت برای آنها صادر میکند مگر در زمانی که از نظر قانونی ورود و خروج به کشور اسلوونی برای فرد ممنوع باشد. درصورت داشتن هرگونه سوال در این باب میتوانید با مشاوران برتر و مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و اطلاعات تکمیلی در این باب را دریافت دارید و در صورت نیاز به اطلاعات کاملتر میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.