پناهندگی در استرالیا

پناهندگی در استرالیا

پناهندگی در استرالیا یکی از راههای پر متقاضی مهاجرتی در سالهای اخیر بوده است ،  آیا شرایط پناهندگی در استرالیا ۲۰۱۸ را می دانید؟

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

کیس پناهندگی در استرالیا چگونه باید مطرح شود؟ آیا در مورد وضعیت پناهندگان ایرانی در استرالیا اطلاعاتی دارید؟در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره پناهندگی در استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با پناهندگی در استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره مهاجرت به استرالیا و پناهندگی در استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

video پناهندگی در استرالیا
video پناهندگی در استرالیا

امروزه اشخاص زیادی قصد مهاجرت به استرالیا را دارند ولی از راه های مهاجرت به استرالیا اطلاع درستی ندارند، اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و پناهندگی در استرالیا را انتخاب کردید بهتر است در ابتدا قوانین پناهندگی در استرالیا را بررسی نمایید سپس ما در این مقاله مضرات پناهندگی در استرالیا را به اطلاع شما عزیزان می رسانیم. اگر شما از مضرات پناهندگی در استرالیا آگاهی داشته باشید مسلما تصمیم می گیرید که از راه های بی خطر و قانونی به استرالیا مهاجرت کنید، بهتر است قبل از هر اقدام در مورد پناهندگی در استرالیا در مورد وضعیت پناهندگان ایرانی در استرالیا مطالعه نمایید و سپس اقدام به انجام این کار را نمایید.

قوانین پناهندگی در استرالیا و مدت زمان پناهندگی در استرالیا

استرالیا یکی از امضا کنندگان کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان است که حق پناهندگی را به رسمیت می شناسد. در حال حاضر و با توجه به سیاست فعلی دولت استرالیا از ورود غیر قانونی افراد به این کشور جلوگیری به عمل خواهد آورد و افرادی را که به صورت غیر قانونی یا با ویزای غیر معتبر به استرالیا ورود می کنند را بازداشت می نمایند.

از سال ۱۹۴۵ تا اوایل ۱۹۹۰ بیش از نیم میلیون پناهنده و همچنین آوارگان درخواست پناهندگی در استرالیا را مطرح کرده اند.

با توجه به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در سال ۲۰۰۹، استرالیا در شمار کشورهای مهاجر پذیر به خصوص از طریق پناهندگی قرار گرفت همچنین این کشور میزبان پناهندگان بین سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ در شورای پناهندگان استرالیا قرار داشت.

موارد اصلی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی بیان شده مواردی از قبیل جنگ، نا آرامی های مدنی و آزار و اذیت بوده است.

بهتر است این مورد را بدانید که بازداشت طولانی مدت پناهندگان خلاف کنوانسیون بین المللی می باشد و کشورهایی که پناهندگان را می پذیرد اجازه بازداشت آن ها را ندارند.

مطابق با نظام پناهندگی در استرالیا افرادی که وارد خاک استرالیا می شوند باید درخواست پناهندگی خود را ارائه نمایند و این کار باید ظرف مدت ۶ ماه تا ۱۰ ماه انجام پذیرد در غیر این صورت ممکن است با درخواست افراد برای پناهندگی موافقتی به عمل نیاید.

 

انواع ویزاهای پناهندگی

ویزای زیر کلاس ۲۰۰

در واقع ویزای زیر کلاس ۲۰۰ برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که در کشور خود مورد تعقیب قانونی بوده اند و این افراد توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان در نظر گرفته شده است و همچنین دولت استرالیا مکانی را برای سکونت افرادی که از طریق ویزای زیر کلاس ۲۰۰ اقدام می نمایند در نظر گرفته است.

 

ویزای زیر کلاس ۲۰۱

این ویزا برای افرادی صادر می شود که تحت تعقیب بوده و اجازه خروج از کشور خود را ندارند در این صورت می توانند از طریق این نوع ویزا اقدام نمایند.

 

ویزای زیر کلاس ۲۰۳

این نوع ویزا در واقع به ویزای نجات اضطراری هم معروف می باشد که عملا پروسه ویزای زیر کلاس ۲۰۳ به سرعت انجام می شود و این نوع ویزا مختص افرادی می باشد که شرایط پناهندگی در استرالیا را دارا باشند و شرایط زندگی و آزادی افراد باید به سرعت بیشتری انجام شود که در این صورت می توانند از طریق این نوع ویزا اقدام نمایند.

 

ویزای زیر کلاس ۲۰۴

در مورد این نوع ویزا باید بگوییم که این ویزا مختص زنانی می باشد که در معرض خطر جدی قرار دارند همچنین زنانی که از طریق این نوع ویزا اقدام می نمایند بهتر است بدانند که بستگان آنها نیز امکان اقدام از این طریق را خواهند داشت. در مورد این ویزا باید بیان شود که افرادی که از طریق این نوع ویزا اقدام می نمایند باید مورد تعقیب توسط مقامات دولتی کشور خود باشند و از هیچگونه حمایتی از طرف افراد خانواده خود و یا بستگان را ندارند و مورد آزار و اذیت جدی قرار دارند در این صورت می توانند از ویزای زیر کلاس ۲۰۴ اقدام نمایند.

 

مراحل پناهندگی در استرالیا

برای درخواست پناهندگی در استرالیا فرد متقاضی باید فرم ۶۸۱ را که مختص پناهندگان است تکمیل نمایند سپس فرد متقاضی باید شخص یا سازمانی را در استرالیا به عنوان پیشنهاد دهنده معرفی کند که این فرد باید بتواند اثبات نماید که مقیم و شهروند استرالیا می باشد تا مورد تایید قرار گیرد، سپس شخص پناهنده باید مدارک خود را به مراکز مربوطه مطابق فرم ۸۴۲ ارسال نماید تا مورد بررسی قرار گیرد و سپس متقاضی باید فرم ۸۴۲ را مطابق فرم های دیگر تکمیل نماید تا به درخواست فرد متقاضی رسیدگی شود.

 

قانون دابلین برای پناهندگان

قانون دابلین در مورد وضعیت پناهندگان می باشد و بدین صورت است که اگر شخصی در خاک اتحادیه اروپا وارد شود و در کشوری درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید و سپس کشور خود را تغییر دهد به همان کشوری که در ابتدا وارد شده و درخواست پناهندگی را مطرح کرده است برگردانده خواهد شد مثلا اگر فردی به خاک اتحادیه اروپا وارد شود و سپس درخواست پناهندگی در استرالیا را نماید به خاک اتحادیه اروپا برگشت داده خواهد شد.

 

کیس پناهندگی در استرالیا

در مورد کیس پناهندگی در استرالیا بهتر است بدانید که در واقع همان درخواست پناهندگی به استرالیا می باشد که فرد متقاضی مواردی را در این مورد باید بیان نمایید تا درخواست و به اصطلاح کیس پناهندگی در استرالیا مورد بررسی قرار گیرد.

 

وضعیت پناهندگان ایرانی در استرالیا

پناهندگان در استرالیا در وضعیت اسفبار به سر می برند، شرایط زندگی نامناسب، نبودن بهداشت و امکانات مناسب برای پناهندگان یکی از مشکلات افراد پناهنده در استرالیا می باشد. اگر در مورد وضعیت پناهندگان ایرانی در استرالیا بخواهیم مطالبی را بیان نماییم باید بگوییم که در شرایط سخت و طاقت فرسا زندگی می کنند و تا زمانی که با درخواست پناهندگی افراد در استرالیا موافقت نشود باید همچنان در کمپ های پناهندگی و با سایر افراد از ملت های دیگر زندگی کنند.

در آخر در مورد پناهندگی در کشور استرالیا و همچنین قوانین پناهندگی در استرالیا باید این گونه بیان نماییم که اشخاصی که کیس پناهندگی در استرالیا را مطرح می نمایند باید شرایط پناهندگی در کشور استرالیا را دارا باشند، همچنین برای درخواست پناهندگی در استرالیا باید مراحل پناهندگی در استرالیا طی شود تا کیس پناهندگی در استرالیا مورد بررسی قرار گیرد. در حال حاضر وضعیت پناهندگان ایرانی در استرالیا چندان مورد قبول نمی باشد و اشخاص در وضعیت نابسامان زندگی خود را می گذارنند. مورد دیگر اینکه مدت زمان پناهندگی در استرالیا ۶ ماه و نهایتا ۱۰ ماه می باشد تا افراد بتوانند درخواست پناهندگی در کشور استرالیا را اعلام نمایند.

نباید از خطرات و ریسک های موجود در پناهندگی چشم پوشی کرد، به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره پناهندگی در استرالیا، شرایط پناهندگی در استرالیا، نکات پناهندگی در استرالیا، قوانین پناهندگی در استرالیا، مضرات پناهندگی در استرالیا، خطرات پناهندگی در استرالیا و سایر موارد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باب پناهندگی در استرالیا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب پناهندگی در استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

 

Rating: 5
6 پاسخ
 1. سمیه داودی گفته:

  سلام خدمت شما .بنده همسرم معلمه و سه فرزند دارم دخترم ۱۷ سالشه فوتبال خوبی داره و درسشم خوبه ۲ بار اقدام به رفتن کردیم ولی نشده . و وضیعت خیلی بدی داریم میشه راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
 2. نجف استوار گفته:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر، ببخشید خواستم در مورد ویزای 200 یا غیره که در کانال راهنمایی کردید قانونی میشه انجام داد از طریق شما یا خیر

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. ما از روشهای قانونی اقدام نموده و روشهای غیر قانونی را به هیچ عنوان به شما توصیه نمی کنیم.

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  سلام وقت بخیر خدمت جناب دکتر ملک پور. ببخشید من اگه از طریق ویزای قلابی خودمو به استرالیا برسونم تو فرودگاه استرالیا احتمالش هست که منو بفرستن جزیره یا منو برگردونن یا نه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.