پناهندگی در انگلیس و آمریکا و خطرات آن ها

پناهندگی در انگلیس و آمریکا و خطرات آن ها

 

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی در انگلیس و آمریکا و خطرات آن ها  ، شرایط پناهندگی در انگلیس و شرایط پناهجویان در انگلستان ۲۰۱۸ ، پناهندگی در آمریکا و شرایط پناهجویان در آمریکا ، مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی و مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی از امور داغ مهاجرتی روز میباشند که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت ،  بریتانیا با نظام سلطنتی مشروطه در اروپای غربی واقع و ۴ کشور ایرلندشمالی،اسکاتلند، ولز و انگلستان را خود جای می دهد و پایتخت آن لندن می باشد.

برخی به اشتباه بریتانیا را انگلستان می نامند. بررسی وضعیت متقاضیان پناهندگی بریتانیا در صلاحیت UKBA آژانس مرزبانی بریتانیا است.

تعریف پناهنده در کنوانسیون  ۱۹۵۱ ژنو آمده است.

بر خلاف شخصی که به خواست و اراده خود وطن خود را ترک می کند.

پناهنده تحت فشار و اجبارهای طاقت فرسا و غیر تحمل که که شکنجه ی فیزیکی و روحی و مرگ و زندان را در اثر برخی فعالیت های سیاسی، عقیدتی ، جنس ،زبان ،ملیت ،نژاد و از این قبیل را در بر داشته باشد.

وضعیت شخص پناهنده باید به گونه ای باشد که دولت بریتانیا متفاعد شود وضعیت وی با مفاد کنوانسیون پناهندگی مطابقت دارد و متقاضی به حمایت نیاز دارد.

اگر شخص متقاضی پناهندگی زیر ۱۸ سال سن داشته باشد وی را با اداره خدمات اجتماعی ، همان social services   مرتبط می سازند.

UKBA  در اداره ی مرزهای بریتانیا و HOME OFFICE  دروزارت داخله مسئولیت مصاحبه با متقاضیان پناهندگی را بر عهده دارد.

 

فایل صوتی آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب پناهندگی در انگلستان

audio پناهندگی در انگلیس و آمریکا و خطرات آن ها

فایل صوتی آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب پناهندگی در آمریکا و استرالیا

audio پناهندگی در انگلیس و آمریکا و خطرات آن ها

فایل صوتی آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب پناهندگی و مشکلات آن

audio پناهندگی در انگلیس و آمریکا و خطرات آن ها

 

شخص پناهنده ممکن است با انواع مختلف ویزا و با دلایلی از قبیل تحصیل ،گردشگری و یا برای کار و تجارت به کشور ورود کرده باشد .

شخص متقاضی می تواند به محض ورود با مراجعه به افسر اداره مهاجرت و یا اولین دفتر اداره مرکز های بریتانیا در خواست پناهندگی نماید.

لازم به ذکر است که در موارد بسیار خاص مانند زمانی که اطفال بدون همراه نیاز به پناهندگی داشته باشند و یا اشخاصی که به طور منطقی بتوان پذیرفت که امکان حضورشان در دفاتر محلی وجود ندارد از طریق پست در خواست پناهندگی خود را ارسال نمایند.

اولین مرحله پس از درخواست پناهندگی مصاحبه اولیه است که بوسیله UKBA  صورت می گیرد و درخواست از جنبه های مختلف بررسی می شود و اگر از طریق غیر قانونی به کشور ورود کرده باشد مورد پرسش و پاسخ قرار خواهد گرفت .

مترجم هم در صورت نیاز حاضر می گردد.

در مورد چرایی ورود شخص به کشور بریتانیا و عوامل منع بازگشت وی به وطن خود مورد سوال قرار خواهد گرفت.

در مصاحبه ی دوم همان سوال ها تکرار می شود و می بایست مطابقت داشته باشد. پاسخ اشخاص متقاضی با پاسخ های سابق شخص.در غیر اینصورت دلایل قانع کننده مورد نیاز است.

 

زمان پرسش و پاسخ در مرحله دوم نباید چندان به طول بیانجامد.

اگر فرد متقاضی صاحب فرزند و همسر باشند کلیه اعضای خانوادگی نیز می بایست در مصاحبه حضور پیدا کنند.

داشتن مدرک شناسایی معتبر در هنگام درخواست پناهندگی الزامی است .

برای متقاضیان پناهندگی کارتی که نشان دهنده درخواست پناهندگی شخص است  و اگر آن کارت که ARC نامیده می شود به شخص تعلق نگیرد شناسنامه مخصوصی اعطا می گردد تحت عنوان sal .

متقاضیان پناهندگی می توانند در طول مدتی که تقاضایشان بررسی می شود در بریتانیا اقامت موقت داشته باشند.

پس همانطور گفته شد شخص متقاضی در دو مصاحبه شرکت می کنند و مسئول مربوطه اجازه بازداشت متقاضی را در شرایط خاص خواهد داشت . به طور کلی پروسه در خواست پناهندگی به این ترتیب پیش می رود:

درخواست پناهندگی

مصاحبه اول

مصاحبه پناهندگی

تصمیم  :

الف= جواب مثبت

ب= جواب رد

در صورت رد شدن درخواست پناهندگی تقاضای تجدید نظر می تواند صورت بگیرد.

بعد از درخواست تجدیدنظر اگر جواب مثبت باشد پروسه کامل شده و در صورت رد بودن جواب  شخص متقاضی به کشور مبدا منتقل می شود و یا داوطلبانه باز می گردد.

موکدا توصیه می شود که شخص از طرق قانونی و امن به کشور مورد نظر وارد شده و اقامت اخذ نماید.

معمولا امکان خروج قانونی به جهت پناهندگی از کشور وجود ندارد.

راههای غیر قانونی ورود به یک کشور بسیار خطرناک و بیشتر از طرق آبی  به وسیله ی افراد سودجو می باشد و اگر افراد با پشت سر نهادن این راه خطرناک و بسیار بسیار نا مطمئن سالم و زنده در واقع  به کشور مورد نظر برسند شرایط نا به سامانی در کمپ های پناهندگان وجود دارد  و امکان برگشت داده شدن اشخاص به کشور مبدا بسیار بالاست و در این شورت شخص متقاضی راه به جایی ندارد و در کشور مبدا خود نیز مورد بازخواست قرارگرفته و وجهه  اجتماعی ناخوشی را برای وی فراهم می کند.

پناهندگی در آمریکا هم مانند کشور انگلستان تابع کنوتسیون ژنو هست و همچنین قوانین داخلی کشور هم بر آن تاثیر دارد.

برای مثال در آمریکا شخص متقاضی می بایست فرم های مربوطه به پناهندگی را پر نموده و یک کارت شناسایی که شبیه یه پاسپورت آمریکایی است دریافت می کنند تا در صورت خروج از کشور بیتوانند بازهم به کشور وارد شوند.

اشخاص پناهنده در آمریکا به محض پذیرفته شدن در خواستشان می توانند تقاضای ورود فرزند زیر ۲۱ سال و همسر خود را داشته باشند.

ویکسال بعد از  آن می توانند در خواست اخذ کارت سبز (( گرین کارت )) نمایند.

شخصی که پناهتده می شود اجازه بازگشت کشور خود را نخواهند داشت و در صورت بازگشت مورد بازخواست قرار گرفته و ممکن است حتی گرین کارت خود را از دست بدهند.

لازم به ذکر است و تکرار می شود که آنچه در این مقاله آورده شده تنها و تنها روش و مراحل اخذ پناهندگی است  که طبق قوانین کشورهای مربوطه توضیح داده شده و در مورد اشخاص معدودی که تحت فشارهای شدید حکوتی و غیره قرارداشته و جتنشان در معرض خطر قراردارد ممکن است صدق نماید.

و امکان سالم رسیدن افراد به دلایل آورده شده بسیار بالاست و در صورت موفقیت  و رسیدن به کشور مورد نظر پس از پرس و جوهای بسیار نعداد زیادی از پناهنده جویان به کشور خود عودت داده شدهد و وضعیت دو چندان نا بسامانی را  خواهند داشت.

به شدت توصیه می شود با اخذ مشاوره از وکلا و کارشناسان بهترین روش قانونی رابرای مهاجرت خود انتخاب نمایید و آینده ی خود را به تباهی نکشانید.

چنانچه در زمینه مهاجرت به آمریکا و پناهندگی در آمریکا و مهاجرت به انگلیس و پناهندگی در انگلیس و خطرات آنها سوالات بیشتری دارید و همچنین در مورد مهاجرت از طرق قانونی نیاز به مشاوره دارید با موسسه حقوقی ملک پور در وین تماس بگیرید و یا میتوانید با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید جهت مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران مجرب همکار ما در ایران.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 پاسخ