تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش، مدارک لازم و شرایط ورود به رشته های پزشکی و دندان پزشکی در اتریش در این نوشتار به صورت کاملا علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. پزشکی و دندان پزشکی جزء رشته های پر تقاضا جهت تحصیل می باشد. هم طور که می دانید سیستم آموزشی در کشور اتریش بدون هزینه و در واقع رایگان است این موضوع در کنار رفاه اجتماعی سطح بالای این کشور اروپایی برای مخاطبان خوب موسسه حقوقی ملک پور بسیار جذاب بوده و سوالات گوناگونی جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش داشته اند. سوالاتی از قبیل اینکه آیا تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در این کشور اروپایی می تواند منجر به اقامت و پاسپورت اتریش شود؟ تمکن مالی در این کشور برای زندگی به چه میزان است؟ آیا اجازه کار پس از تحصیل برای فارغ التحصیلان این کشور وجود دارد؟ این مقاله علمی با تلاش مجموعه حرفه ایی MIE اتریش جهت افزایش اطلاعات مخاطبان گرامی در ارتباط با مهاجرت نگارش شده است. شما مخاطب گرامی جهت بررسی شرایط مهاجرتی خود کافی است با مجموعه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره کارشناسان حرفه ای به صورت تلفنی و کاملا رایگان استفاده کنید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشی در اتریش 1 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و شرایط عمومی آن

جمهوری اتریش، کشوری زیبا در قلب اروپای مرکزی متشکل از نه ایالت است. پایتخت اتریش وین بوده که بزرگترین شهر آن نیز محسوب می شود. جمعیت اتریش بالغ بر 9 میلیون نفر است. کشورهای آلمان و جمهوری چک در شمال آن، اسلواکی و مجارستان در شرق، سوئیس و لیختن اشتاین در غرب، اسلوونی و ایتالیا در جنوب اتریش قرار دارند. این کشور در بین کوه های زیبای آلپ قرار گرفته است و حدود 84 هزار کیلومتر مربع را شامل می شود. زبان مادری عموم مردمان آن گویش بایرن است در حالی که آلمانی به صورت استاندارد زبان رسمی این کشور جذاب است. سایر زبان هایی که در این کشور استفاده می شود شامل اقوام مهاجر بوده که عبارت از مجارستانی، کرواسی، بورگنلند و اسلوونی است. سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور، در استاندارد کشورهای مطرح دنیا بوده و نرخ تولید ناخالص داخلی آن 477 میلیارد دلار است. کیفیت بالای زندگی و رفاه اجتماعی اتریش در سال 2018 برای شاخص انسانی بررسی و این کشور در رده 20 جهان قرار گرفت. اتریش از کشورهای عضو سازمان ملل و اتحادیه اروپا است که عضویت شنگن و منطقه یورو را نیز دارد. اتریش کشوری صنعتی و پیشرفته بوده که از نظر گردشگری نیز بسیار زیبا است و جایگاه فعال و خوبی در اروپا دارد.

نظام آموزشی و ورود به دانشگاه های اتریش از طریق شرکت در آزمون Matura صورت می پذیرد. برای ورود و تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش باید در امتحان ورودی آن شرکت نمایید و پس از قبولی می توانید به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی آن تحصیل کنید، در واقع شما تنها شهریه 363.36 یورویی برای هر ترم به دانشگاه می پردازید.

اقامت اتریش از طریق دوره زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

فایل های صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

audio تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش
audio تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش
audio تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و شرایط پذیرش

برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش بهتر است یک سال دوره کالج پیش پزشکی را بگذرانید تا برای آزمون ورودی آماده شوید. این دوره پیش پزشکی به زبان آلمانی برگزار شده و دانش آموزان با دروس اصلی برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش آموزش داده می شوند. همه متقاضیان از سراسر دنیا قبل از ورود به دانشگاه های اتریش، باید دوره های مقدماتی و اصول پایه را پشت سر بگذارند. در این کلاس های آماده سازی برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش، موضوعات درسی پایه شامل شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک تدریس می شود. دوره آماده سازی جهت شرکت در آزمون ورودی طی یک سال به صورت فشرده و به زبان آلمانی است. برای شرکت در آزمون ورودی جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش، باید مدرک زبان آلمانی با سطح C1 را کسب نمایید. آزمونی به نسبت طولانی و به صورت کلی در دانشگاه های پزشکی کشور اتریش برگزار می شود و متقاضیان فقط برای یک دانشگاه می توانند اقدام کنند. آزمون تخصصی جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش در سال یک بار برگزار می شود. شما فرصت دارید تا 31 مارس برای آزمون ورودی ثبت نام کنید. آزمون در جمعه هر هفته ماه جولای برگزار می شود و نتیجه آن نیز هفته اول ماه آگوست اعلام می شود، برای ثبت نام در دانشگاه های اتریش تا 5 سپتامبر فرصت دارید. تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش سهمیه مشخصی دارد که بر اساس شرایط شهروندی متقاضی تعریف شده است. دانشجویان و متقاضیان بین المللی 5 درصد از این سهمیه را شامل می شوند و در واقع تا 5 درصد می توانند از کرسی های دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی اتریش استفاده کنند و دانشجویان از اتحادیه اروپا 25 درصد سهمیه دارند. مواد و موضوعات امتحان ورودی جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش از 4 بخش اصلی تشکیل شده است که به شرح زیر می باشد.

 • مبانی و اصول پزشکی

  سوالات تستی و چهار گزینه ایی طراحی شده است و موضوعات اصلی و پایه نظیر شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضیات بررسی می شود.

 • درک مطلب، شامل متون و واژگان تخصصی پزشکی

   صفحات متعدد با متون پزشکی ارائه شده که متقاضی پس از مطالعه کامل و طبق دانشی که فرا گرفته است، به سوالات 4 گزینه ایی پاسخ خواهد داد.

 • تست های مرتبط با هوش اجتماعی و عاطفی

  تست ها به دو صورت طراحی شده و شامل توانایی شناخت و درک احساس و عواطف بیماران و در بخش دوم واکنش شما جهت برخورد درست اجتماعی با اشراف به وضعیت موجود سنجیده می شود.

 • تست هوش

   سوالات هوش به چندین شکل هندسی، بازی با اعداد، درک مطالب و واژه ارزیابی خواهد شد.

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و دانشگاه های پزشکی

همان گونه که می دانید سیستم آموزش و تحصیلی در اتریش رایگان و بدون هزینه است. دانش آموزان زیادی از سراسر دنیا جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش تقاضا می دهند. کیفیت بالای زندگی در کنار رنک بالای دانشگاه های برتر کشور اتریش در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی و همچنین در بین کشور هایی که زبان رسمی آلمانی دارند، سبب جذب متقاضیان بسیاری به اتریش شده است. در ادامه زیر دانشگاه های مطرح جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش معرفی می شود.

 • Vienna University of Medicine

  این دانشکده پزشکی در واقع زیر مجموعه دانشگاه ملی وین اتریش بوده است که در سال 1365 تاسیس گردیده است. دانشگاه پزشکی وین از سال 2004 به صورت یک دانشگاه مستقل از دانشگاه وین بازگشایی شده است. در سطح جهان رتبه این دانشگاه 50 و در بین کشورهای اروپایی رتبه 14 و در مقایسه با دانشگاه های آلمانی زبان اروپایی رتبه 3 را دارد.

 • Medical University of Graz

  این دانشگاه در سال 2004 افتتاح شده است. پیش از آن، این دانشگاه زیر مجموعه دانشگاه کارل و فرانتس گراس بوده است. از افتخارات این دانشکده می توان به جایزه نوبل در رشته های فیزیک و پزشکی اشاره نمود.

 • Medical University of Innsbruck

  دانشگاه پزشکی اینسبروک زیر مجموعه دانشگاه لئوپولد فرانزز بوده و در سال 2004 از آن جدا شده است. چندین جایزه نوبل از جمله شیمی در سال های مختلف از افتخارات این دانشکده بوده است. دانشگاه پزشکی اینسبروک دانشکده ایی بسیار فعال در زمینه پژوهش علمی و آموزش علوم پزشکی، علوم زیستی و اعصاب می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشی در اتریش 3 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

دانشگاه های اتریش

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و مدارک لازم برای پذیرش

مدارک و موارد ذکر شده در زیر جهت اخذ پذیرش برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش نیاز است.

 • پاسپورت معتبر
 • کپی پاسپورت
 • اسناد تحصیلی اعم از دوره متوسطه و یا دانشگاه که شامل ریز نمرات دروس و سال ورود و خروج از دانشگاه بعلاوه کپی کامل از مدارک باشد.
 • شماره شناسه اتریشی در صورت وجود (eCard)
 • گواهی زبان آلمانی در سطح C1
 • اگر دانشجوی انتقالی از یکی از دانشگاه های اتریش در همان رشته می باشید، مدارک مرتبط با انتقالی و ریز نمرات را باید ارائه نمایید.
 • انگیزه نامه قوی
 • در صورت لزوم باید اصل مدارک را ارائه دهید و مدارک به زبان انگلیسی و یا در صورت لزوم به زبان آلمانی ترجمه شود.

پس از بررسی مدارک، در صورت لزوم شهریه دانشگاه را پرداخت نموده و پذیرش قطعی دریافت نمایید.

به این نکته توجه داشته باشید که، برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش لازم است یک دوره آماده سازی و پیش پزشکی را داشته باشید و بعد از آماده شدن در آزمون تخصصی پزشکی شرکت نمایید. همان طور که می دانید زبان آزمون آلمانی است بنابراین تسلط به زبان آلمانی در سطح B2 جهت شرکت در دوره مقدماتی لازم است.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و هزینه های تحصیل

کشور اتریش، بسیار زیبا و جذاب برای گردشگران ثروتمند می باشد و پایتخت آن وین، جزء گرانترین پایتخت ها در اروپا می باشد. کوه های زیبا و پر برف آلپ گزینه ایی بسیار عالی برای افراد مرفه و شاخص دنیا، جهت گردشگری و تفریحات زمستانی در اتریش است. اما جدا از بحث گردشگری، زمانی که صحبت تحصیل رایگان در اروپا مطرح باشد، اولین گزینه ایی که به ذهن مخاطبان خطور می کند، تحصیل رایگان اتریش است. برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و رشته های دیگر در دانشگاه­ های این کشور تقریبا هیچ هزینه ایی بابت شهریه وجود ندارد. هزینه تحصیل بین 1،500 – 600 یورو در سال است که به طور میانگین 726.72 یورو در هر ترم پرداخت می شود. تمام دانشجویان شامل اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا، باید هزینه 18 یورو، برای حق بیمه نیز پرداخت نمایند. دوره های آماده سازی پایه و عمومی نیز برای هر ترم 1،180 یورو هزینه قابل پرداخت وجود دارد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشی در اتریش 4 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و هزینه زندگی

برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش لازم است هزینه های زندگی در این کشور را برسی نمایید. از آنجایی که هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش نزدیک به صفر و در واقع رایگان است، هزینه های مربوط به زندگی موضوعی مهم و اصلی برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش می باشد. در ادامه هزینه های اساسی و ضروری برای زندگی حین تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش به صورت جداگانه بررسی می کنیم. در مجموع از کل بودجه زندگی شما باید 35% جهت اجاره منزل، 7% هزینه حمل و نقل و 1% هزینه جانبی برای تحصیل مشخص نمایید.

 • هزینه اقامت و اجاره منزل

  نرخ اجاره ملک در کشور اتریش حدودا 300 تا 400 یورو برای یک ماه است. به صورت میانگین یک دانشجو در ماه برای اجاره ملک باید 400 یورو بپردازد، زندگی در خوابگاه دانشجویی، حدود 260 یورو در ماه هزینه دارد و کسانی که متاهل هستند و با همسر و فرزند خود زندگی می کنند در ماه حدود 370 یورو پرداخت می کنند.

 • هزینه خورد و خوراک

  وعده غذایی اصلی در اتریش نهار است. معمولا رستوران های ارزان قیمت چینی بیشتر متقاضی دارد. در رستوران های ارزان قیمت بری این وعده می توانید حدود 7 تا 10 یورو بپردازید. وعده غذای اصلی در مناطق توریستی 12 تا 18 یورو است. هزینه خرید از سوپرمارکت حدودا 200 یورو در ماه می باشد.

 • هزینه حمل و نقل

  حمل و نقل عمومی در اتریش متنوع می باشد و مسافران به صورت راحت و ساده در زمان بندی مشخص و متنوع از قطار، مترو و… استفاده می کنند. دانشجویان زیر 26 سال کارت تخفیف هم دریافت می کنند که می توانند با نصف قیمت مشخص شده در سراسر اتریش تردد کنند. در شهر گراتس، این کارت تخفیف ویژه را می توانید در ایستگاه اصلی قطار دریافت کنید و هزینه این کارت حدودا 20 یورو می باشد و برای یک سال قابل استفاده است.

 • هزینه های اضافی و جانبی
  • هزینه مربوط به انرژی در یک ماه: 180 یورو
  • نیازهای شخصی و مطالعه در ماه: حدودا 250 یورو
  • بیمه دانشجویی در ماه: 55 یورو
هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و سایر رشته های علوم پزشکی

 سایر رشته های پزشکی نیز ممکن است مورد علاقه متقاضیان باشد، از این رو کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور در این بخش به بررسی اجمالی این رشته ها نیز پرداخته اند. در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم.

 • تحصیل داروسازی در اتریش

  داروسازی رشته ای است که دانشجویان با روش های علمی تهیه و توزیع مواد دارویی آشنا می شوند. دانشجویان رشته داروسازی، چگونگی تاثیر مواد دارویی مختلف روی بدن و ذهن انسان، همچنین تاثیرات متقابل و موازی مواد دارویی بر روی هم را آموزش دیده و بررسی می کنند که چگونه با هم مخلوط می شوند. طول دوره تحصیلی 5 ساله یا 10 ترم برای رشته داروسازی در کشور اتریش است. تحصیل در این رشته در مقطع لیسانس و فوق لیسانس برای رشته های شیمی دارویی، بیوتکنولوژی دارویی و سم شناسی فراهم می باشد. زبان تحصیلی این رشته و دوره، آلمانی یا انگلیسی است. آزمون داروسازی مثل آزمون تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش، به آلمانی است و داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی می باشد. بعد از تمام شده دوره تحصیلی، دانشجو باید دوره عملی و کارورزی در داروخانه داشته باشد تا صلاحیت کار داشته باشد.

 • تحصیل پرستاری در اتریش

  جهت تحصیل رشته پرستاری در اتریش متقاضی باید در آزمون ورودی این رشته شرکت نموده و بعد از قبولی نیز تعیین صلاحیت حرفه ایی با مصاحبه حضوری صورت می پذیرد. مقطع لیسانس برای رشته پرستاری در اتریش در 3 سال ارائه و به زبان آلمانی است. با اتمام دوره لیسانس فرد پرستار عمومی می شود و برای اخذ تخصص باید در دوره فوق لیسانس شرکت نماید.

  در مقطع فوق لیسانس پرستاری، گرایشات تخصصی ارائه می شود. این زیر شاخه ها شامل مدیریت بهداشت، مامایی، طب تکمیلی، تغذیه، بهداشت عمومی و غیره می باشد. طول دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس 4 ترم و طی 2 سال می باشد و به زبان آلمانی برگزار می شود. برای تحصیل در مقطع دکتری رشته پرستاری نیز طول تحصیل 8 ترم است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشی در اتریش 5 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و دریافت ویزا

جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و اخذ ویزا، پس از اخذ پذیرش تحصیلی مدارک ذکر شده مورد نیاز می باشد.

 • تکمیل فرم درخواست ویزا جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش
 • گذرنامه معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه سفری 30،000 یورویی
 • بیان نمودن دقیق هدف و انگیزه سفر به اتریش
 • اثبات توان مالی برای مدت اقامت در اتریش
 • نشان دادن محل سکونت

مدارک اضافی جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی شامل موارد زیر می باشد.

 • مدارک ثبت نام شما جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش

 • گواهی پذیرش قطعی از دانشگاه مورد نظر و یا موسسه آموزشی که جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش اقدام داشتید.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و کار پس از تحصیل

راه های گوناگونی برای مهاجرت به اتریش فراهم است. یکی از روش های پر تقاضا برای مردم، مهاجرت تحصیلی می باشد. فرد به واسطه تحصیل در اتریش اقامت بلند مدت این کشور را اخذ می نماید و در ادامه با ورود به بازار کار می تواند اقامت دائم اخذ نموده و پاسپورت اتریش را درخواست دهد. با تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش مدرکی ارزشمند از بهترین کشور دنیا خواهید داشت. پس از تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش شما این شانس را دارید که وارد بازار کار اتریش شده و با پرداخت منظم مالیات و بیمه با گذشت 5 سال، اقامت دائم اخذ نمایید. در صورتی که بتوانید با شرایط کشور اتریش انطباق نمایید عموما بعد از 10 سال این اجازه را خواهید داشت که، تقاضای پاسپورت اتریشی داشته باشید. برای اخذ پاسپورت شرایطی لازم است که باید بتوانید اثبات کنید با مردم و فرهنگ حاکم بر جامعه خو گرفته اید، به حقوق کشور اتریش و زبان آلمانی مسلط باشید. برای کار در اتریش بهتر است به شاخص های تاثیر گذار در بازار کار این کشور رجوع نمایید. از جمله این شاخص ها نرخ بیکاری کشور اتریش است. برای کار کردن بعد از تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش بهتر است با حقوق و درآمد پزشکان در این کشور نیز بیشتر آشنا شوید. اطلاعات برای این شاخص بین سال های 1991 تا سال 2018 ثبت شده است. میانگین نرخ بیکاری این کشور در این بازه 4.87 درصد است. نمودار زیر روند این شاخص را مشاهده خواهید نمود.

تحصیل پزشکی در اتریش 1 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

 حقوق ناخالص پزشکان در سال در سال های اول حدودا 50،000 یورو است و در سال چهارم بعد از تحصیل می تواند به حدود 60،000 یورو برسد. میزان حقوق نسبت مستقیم با موقعیت کاری و حرفه ایی شما خواهد داشت. به صورت کلی میزان درآمد پزشکان و دندان پزشکان در بیمارستان های دولتی کمتر خواهد بود.

اقامت پس از تحصیل در اتریش
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش و سخن پایانی

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش، شرایط تحصیل و الزامات اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان اتریش در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در قالب مقاله علمی به تفضیل مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته شد. اتریش کشور پیشرفته با رفاه اجتماعی بالا و سیستم تحصیل رایگان یکی از کشورهای محبوب اروپا است که برای بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندان پزشکان در اتریش سوالات متعددی ایجاد نموده است. در این نوشتار علمی که توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده است، تلاش نموده ایم تا شما پاسخ جامعی دریافت کنید. طبق مطالب فوق، جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش باید در ابتدا آزمون ورودی شرکت کنید. برای تحصیل در اتریش هزینه شهریه نزدیک به صفر و در واقع رایگان است. تنها هزینه شما، مخارج زندگی در اتریش طی مدت اقامتتان می باشد. باید بدانید که به صرف تحصیل در یک کشور نمی تواند اقامت دائم یا پاسپورت اخذ کنید. بلکه می تواند راهی برای ورود به بازار کار و تمدید مدت اقامت شما باشد. پس از تحصیل در اتریش با کار کردن در این کشور و پرداخت بموقع مالیات بر درآمد خود طی 5 سال اقامت دائم این کشور را اخذ می نمایید. شاخص نرخ بیکاری و میزان حقوق در اتریش طبق آمار منتشر شده بسیار مناسب است. شما همراهان و متقاضیان گرامی برای بررسی تخصصی شرایط مهاجرت خود می توانید با مجموعه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) تماس گرفته و به صورت تماس تلفنی و رایگان اطلاعات لازم را دریافت کنید. همچنین می توانید دیدگاه ها و سوالات مهاجرتی خود را در قسمت دیدگاه مقاله ثبت نمایید تا کارشناسان زبده موسسه پاسخگوی آن را باشند.

89 پاسخ
 1. سعید گفته:

  سلام با دیپلم علوم انسانی و لیساس زبان و ایلتس اصلا میشه واسه دندون پزشکی اقدام کرد؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای تحصیل دندان پزشکی در کشور اتریش باید در آزمون ورودی شرکت کنید و بتوانید نمره قابل قبول کسب کنید. اگر در رشته تجربی تحصیل نکرده باشید کار خیلی سختی در پیش دارید.

   در کشور فرانسه می توانید بدون آزمون و رایگان تحصیل کنید. باید ابتدا برای دوره زبان فرانسه از کالج های مورد تایید پذیرش بگیرید و پس از ورود به فرانسه و اخذ مدرک B2 فرانسه می توانید برای پذیرش در دانشگاه اقدام کنید.

   پاسخ
 2. سعید جهانشاهی گفته:

  سلام عرض ارادت با دیپلم علوم انسانی و لیسانس زبان انگلیسی و ایلتس و ۲۲ سال سن میشه اقدام به خوندن دندون پزشکی توی یه کشور مورد تایید و ترجیحا ارزان قیمت کرد؟ فرضا روسیه یا اذربایجان یا ارمنستان؟ اصلا میشه دندون خوند با دیپلم انسانی؟؟ ممنون میشم جواب بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام

   شما در کشور فرانسه می توانید به زبان فرانسوی به صورت رایگان و بدون آزمون به تحصیل رشته دندانپزشکی بپردازید. ابتدا باید از کالج های مورد تایید پذیرش زبان فرانسه بگیرید و پس از اخذ مدرک B2 می توانید در دانشگاه تحصیل کنید.

   پاسخ
 3. نيوشا گفته:

  سلام و وقت بخير
  ٢٤ سالمه ديپلم رياضي دارم ميخوام دندون پزشكي به زبان انگليسي بخونم…مدرك زبان انگليسي ندارم … كدوم دانشگاه اتريش دوره ي كالج و زبان انگليسي برگذار ميكنه؟
  هزينه تحصيل و بيمه و خوابگاه هر ترم چقدر ميشه؟
  ممنون از راهنماييتون🙏

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای تجصیل دندانپزشکی در اتریش باید ابتدا در آزمون ورودی پذیرفته شوید و به زبان آلمانی تحصیل نمایید تا تحصیل شما رایگان باشد.
   این مقاله امروز به روز رسانی شده است و می توانید تمامی هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در همین صفحه را مطالعه کنید.

   پاسخ
 4. امیر گفته:

  سلام و عرص ادب خدمت شما
  من دانشجوی ترم 4 فیزیوتراپی هستم از دانشگاه دولتی و در حال یادگیری زبان المانی هستم میخواستم ببینم ایا تطبیق واحد امکان پذیر هست؟ از چه نمره ای به بالا برای هر درس رو قبول میکنند دانشگاه های اتریش و اینکه تحصیل رایگان برای ما حساب میشه یا خیر؟ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط در بسیاری از کشورها طبق قوانین آموزشی این کشورها نیازمند این است که در کنکور سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید و ترحیحاً از ابتدا مدرک زبان این کشور را نیز داشته باشید. مگر اینکه در دانشگاه خصوصی اقدام به تحصیل نمایید. همچنین ممکن است نیاز به گذراندن دور های پیش پزشکی نیز داشته باشید. در نتیجه امکان تطبیق واحد برای شما وجود نخواهد داشت.

   پاسخ
 5. رامین گفته:

  سلام
  30سالمه. سال سوم پزشکی عمومی و مشغول تحصیل هستم
  دوره علوم پایه پزشکی را تموم کردم مدرک زبان المانی هم دارم
  میخواستم بدونم امکان اخذ پذیرش پزشکی از المان یا اتریش
  وجود داره و اگه امکانش هست ایا واحد هایی را که گذراندم را تطابق
  میدن یا باید از صفر شروع کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در آلمان و اتریش نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی به همراه داشتن مدرک زبان آلمانی حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. شما اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید تا بتوانیم دقیق تر شما را راهنمایی نماییم.اطلاعاتی از قبیل میزان سرمایه، وضعیت تاهل،میزان گپ تحصیلی، دانشگاه محل اخذ مدرک تحصیلی و برخی عوامل دیگر نیز نیاز خواهد بود.

   پاسخ
 6. Soheil گفته:

  سلام به اقای ملکپور و موسسه مطمئن mie
  بنده دانش اموز کنکوری هستم.ایلتس 7 دارم و خواستار ادامه تحصیل در اتریش میباشم.خواستم بپرسم تحصیل در رشته های پزشکی اتریش به زبان انگلیسی بصرفه تر خواهد بود یا شروع به یادگیری فشرده زبان المانی کنم و اینکه شهریه سالانه دانشگاه زبان انگلیسی در اتریش چقدر میباشد
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   تحصیل به زبان آلمانی رایگان می باشد اما برای تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی باید شهریه پرداخت کنید که در دانشگاه های مختلف میزان آن متغیر می باشد.

   پاسخ
 7. امیر گفته:

  سلام من در رشته پزشکی دانشگاه دولتی پذیرفته شدم ولی مدرک زبان آلمانی ندارم آیا امکانش وجود داره که بتونم دوره زبان آلمانی رو در خود اتریش بگذرونم؟و کلا چه شرایطی برای تحصیل در آنجا لازم دارم؟البته به زبان انگلیسی تا یه حدی مسلط هستم

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در اتریش نیازمند پذیرفته شدن در امتحان ورودی دانشگاه در اتریش است. بالتبع برای آزمون نیاز به زبان آلمانی دارید.

   پاسخ
 8. كامبيز گفته:

  سلام خدمت دكتر ملكپور عزيز
  من ليسانس پرستاري دارم با معدل١٧.٩٦، معدل ديپلم و پيش دانشگاهيم بالاي ١٧ هست، ولي الان قصد تحصيل در رشته ي دندانپزشكي اتريش يا المان يا هر كشور اروپايي ديگه اي رو دارم، خدمت سربازي رو هم نرفتم و تا خرداد ماه از طريق تحصيل ميتونم از كشور خارج بشم و تا اون موقع معافيت دارم، به نظر شما من چه كاري رو انجام بدم تا بتونم دندانپزشكي بخونم؟

  پاسخ
 9. مرتضی گفته:

  با سلام
  من ۲۵ سالمه دیپلم ریاضی فیزیک با معدل ۱۶ و پیش ۱۳ و لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد دارم.میخواستم ببینم اگه در کنکور سراسری رشته پرستاری قبول بشم و مدرک B2زبان آلمانی داشته باشم.شانس پذیرشم تو این رشته برای دانشگاه های دولتی اتریش یا آلمان چقده و آیا اونجا هم دوباره باید آزمون بدم .یا کالج برم.

  پاسخ
 10. elnaz qanavati گفته:

  سلام، در یکی از مقالات شما خوندم که تحصیل تخصص پزشکی در اتریش نیازی به مدرک زبان المانی نداره و به زبان انگلیسی هست، ایا باید مدرک زبان انگلیسی(ایلتس) داشته باشیم؟

  پاسخ :
  با سلام و احترام

  دوست عزیز  جهت اگاهی کامل از مدارک و شرایط تحصیل در پزشکی در اتریش دريافت پاسخ سوال خود و توضيحات كامل تر به مقاله ي مربوطه  در این لينك مراجعه بفرماييد.

  همچنین دوست گرامي احتراما بیشتر سوالات شما عزیزان روزانه توسط آقاي ملك پور در كانال تلگرام موسسه پاسخ داده شده است و اكنون بصورت فايل صوتي و تصويري قابل مشاهده ميباشد.

  همچنین در صورت تمایل به اخذ مشاوره بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ
 11. رها گفته:

  سلام. من دانشجوی سال دوم رسته زیست سلولی مولکولی دانشگاه تهران هستن و ۱۹ سالم هست و معدل پیش و دیپلم بالای ۱۹ هستن و در دانشگاه از لحاظ داشتن معدل خوب مشکلی ندارم. در اینصورت آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در اتریش با مدرک ایلتس وجود دارد ؟ و امکان تطبیق دروس هم وجود دارد؟ از طرفی اگر ساپورتر مالی خوب‌ نداشته باشم آیا می‌شود ک کار دانشجویی داشته باشم و هزینه های خود را تامین کنم؟
  ممنون از شما

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 12. احمد گفته:

  سلام خسته نباشید مطالبتون خیلی مفید بود. ببخشید من امسال رتبه 500 کنکور سراسری رشته تجربی اوردم میخواستم ببینم اگه پزشکی دانشگاه قبول شم چطوری میتونم برم اتریش پزشکی بخونم؟ بورسیه تحصیلی میتونم بشم ورایگان تحصیل کنم؟ هزینه ی زندگیمو باید خودم بدم؟ یکیم اینکه هزینه رفتنش چقدر میشه. خیلی خیلی ممنون

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. مینازند گفته:

  سلام برای وارد شدن ب دانشگاه پزشکی اتریش باید دوره پیش پزشکی رو کجا گذروند؟// آخه شنیدم اتریش کالج نداره پس اگه نداره کجا دوره رو بریم؟

  پاسخ
 14. مینازند گفته:

  با سلام..میشه بگید ازمون ورودی پزشکی المان سختتره یا اتریش یا فرانسه؟؟؟؟ کدوم راحتتره؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 15. حامد سلیمانی گفته:

  سلام .دکتر من یازدهم تمام کردم دوازدهم هم میخوام تمام کنم برای دانشگاه دارو یا پزشکی اقدام کنم و الان کلاس آلمانی میرم ..من حدودا ۱ سال وقت دارم و نمیخوام کنکور ایران رو بدم .و قبولی توی رشته دارو راحت تره یا پزشکی و امکان قبول شدن هست یا خیر‌.ممنون میشم پاسخ دهید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 16. شکوفه گفته:

  با سلام. خانمی 31 ساله هستم. ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد رو دارم. دیپلمم هم انسانی هستش.برای پذیرش پزشکی یا دندانپزشکی اتریش شانسی دارم؟ شرایط سنی مهم هست یا خیر؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 17. نرگس گفته:

  سلام وقتتون بخیر من 31 ساله هستم و لیسانس حسابداری از دانشگاه غیر انتفاعی و همسر 29 ساله لیسانس حسابداری از دانشگاه پیام نور و میخواییم تغییر رشته بدیم به داندان پزشکی و آیلس هم نداریم اما من زبانم در حد متوسط هست آیا میتونیم برای اتریش اقدام کنیم کل سرمایه ما 100 تا 120میلیون هست.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب رشته شما ازمون ورودی به زبان المانی دارد و این امری دشوار است بهتر است برای کشورهایی دیگر اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 18. الهه گفته:

  سلام من معدل دیپلمم نزدیک به هفده و پیش نزدیک به چهارده هست .
  زبان رو هم در حد متوسط متوجه میشم . برای تحصیل پزشکی اتریش میتونم اقدام کنم ؟ دولتی البته ‌
  ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 19. maryam گفته:

  با سلام. خانمی 33 ساله هستم و متاهل با مدرک کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد و با معدل 18.60 و مدرک لیسانس معماری از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 18.70 می خواستم بدونم میتونم برای ویزای تحصیلی اتریش در رشته معماری اقدام کنم. تسلط به زبان انگلیسیم هم در حد متوسطه. در ضمن میخواستم بدونم میتونم از طریق برادر همسرم که در اتریش زندگی میکنه و اقامت دایم داره اقدامی انجام بدم. با سپاس فراوان

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 20. maziar samiei گفته:

  سلام با معدل ۱۹.۵ دیپلم تجربیدر خارج از کشور مستقیما دندانپزشکی تحصیل کنم (ازاد)کدام کشور ها را پیشنهاد میکنید

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   شما میتوانید در رشته مورد نظر تحصیل نمایید اما توجه داشته باشید که برای این کار شما ابتدا باید آزمون و دوره پیش پزشکی را پشت سر بگذارید . برای راهنمایی کامل و کسب اطلاعات بیشتر با این شماره 021.49196000 با مشاوران ما در ارتباط باشید

   پاسخ
 21. fatima گفته:

  سلام من 23 سالمه معدل دیپلم 18/88 و معدل پیش 16/67 دانشجوی ترم آخر علوم آزمایشگاهی در دانشگاه آزاد با معدل 17 مدرک آیلتس 6 هم دارم چه کشوری رو میتونم برای تحصیل پزشکی انتخاب کنم؟
  سالی 100 میلیون میتونم هزینه کنم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب میتوانید برای کانادا و هلند و چک یا با هزینه های پایین تر برای ترکیه و مجارستان اقدام نمایید. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 22. maziar samiei گفته:

  با سلام خدمت تيم بسيار زحمت كش اقاي دكتر ملك پور عزيز … من ٢٠ ساله هستم و ديپلم تحربي دارم و پيش دانشگاهي هم تمام كرده ام … ولي در كنكور رشته دلخواه خودم قبول نشده ام .. ميخوام در كشور هايي كه تحصيل رايگان هستش درس بخوانم و رشته هايي از جمله كامپيوتر و هتل داري و رشته اي بخصوص مثل پرستاري رو در كشور هاي رايگان بخوانم … زبان من در حد متوسط هستش و هزينه اي حدودي شايد 300 تا 500 ميليوني داشته باشم و دقيقاً نميدونم چقدر است اما در اين محدوده هستش .. با اين سرمايه من كجا ميتوانم اين رشته ها را بخونم ؟؟؟ دندان پزشكي وپرستاري و هتل داري و كامپيوتر چهار رشته من به ترتيب اولويت است ممنون و تشكر از سايت خوبتون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   شما میتوانید برای داندانپزشکی اتریش اقدام کنید اما توجه داشته باشید که این رشته دارای آزمون ورودی بوده و شما نیاز به گذراندن دوره پیش پزشکی دارید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 23. ندا گفته:

  سلام
  در صورتی که در دانشگاه های سراسری ایران در حال تحصیل پزشکی باشیم هم آزمون پزشکی اتریش شامل حال ما میگردد؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. رزومه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 24. میلاد گفته:

  سلام.من رشتم ریاضی فیزیک بود و در حال حاضر 28 سالمه.ایا میتونم در اتریش دررشته پزشکی یا دندون یا دارو تحصیل کنم؟
  ممنونم میشم جوابمو بدید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   آیا در دانشگاه سراسری یا غیر انتفاعی تحصیل کرده اید ؟ در صورت مثبت بودن پاسخ بله میتوانید اقدام نمایید و دقت نمایید که آزمون ورودی رشته پزشکی شامل حال شما میگردد . با تشکر

   پاسخ
 25. mie.editor2 گفته:

  سلام بنده پسری 17 ساله هستم که 5 سال است در تیزهوشان تحصیل میکنم و سال بعد یعنی بعد از گرفتن دیپلم می خواهم به اتریش مهاجرت کنم زبان آلمانی را نیز شروع کرده آیا می توانم برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرم و قصدم تحصیل در رشته پزشکی است بودجه مالی نیز 150 تا 200 میلیون است

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله امکان پذیرش از کالج های پزشکی کشور اتریش برای شما وجود دارد. تحصیل در این کشور رایگان بوده و در صورت قبولی در ازمون پزشکی می توانید در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهید. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 26. حامد هنزا گفته:

  سلام
  ضمن خسته نباشید و تشکر بایت راهنمایی های خوبتون
  بنده 32 ساله و فوق لیسانس معماری از دانشگاه پیام نورمعدل 16.5 ( کارشناسی در دانشگاه ازاد معدل 15.2) حدود پنج سال سابقه کار ( کارمند دولت ) هستم همچنین همسرم 27 ساله و دانشجوی سال آخر پزشکی عمومی در دانشگاه دولتی( معدل حدود 16.5) است . ایا امکان مهاجرت به اتریش جهت ادامه تحصیل خودم در دوره دکتری معماری و همسرم در تخصص چشم پزشکی وجود دارد . اگر امکانش هست به چقدر سرمایه اولیه نیاز داریم . سوال دومم اینه که اگر بخواهیم دوره زبان چهار ماهه رو در ابان 97 تا بهمن97 رو در اتریش بگذرونیم که شرایط کشور اتریش رو از نزدیک ببینیم چقدر هزینه می برد . پیشاپیش از پاسخگویی شما تشکر میکنم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به داشتن استاد راهنما وابسته است. کالج های زبان در این کشور می تواند راه ورودی مناسبی برای شما باشد. با توجه به رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های این کشور پیشنهاد می کنیم برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 27. Mohammad گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید من فوق دیپلم الکترونیک گرفتم الان برگشتم دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی گرفتم با معدل ۱۷.۵ و داری آیلتس ۷.۵ هستم میخواستم بدونم آیا پزشکی در اتریش میتونم بخونم ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای تحصیل پزشکی باید در کالج های پیش پزشکی اتریش مشغول شوید و با قبولی در آزمون ورودی این کشور می توانید برای تحصیل پزشکی اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 28. ف .بهرامی گفته:

  با سلام .من کارشناس پرستاری هستم سابقه سه سال کار و بیمه دارم ۳۰ ساله هستم تمایل به تحصیل در رشته پزشکی دارم و قصدم این است که همزمان با تحصیل مشغول به کار هم در شغل پرستاری خودم جهت کاهش هزینه هام باشم متاسفانه زبان هم ضعیف هستم لطفا راهنمایی بفرمایید سریعترین راه ممکن چه راهی است ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. برای تحصیل در کشور اتریش باید نامه اشتغال به تحصیل یا عدم منع تحصیل داشته باشید هم چنین شرایط سنی شما برای سایر کشورها باید مورد ارزیابی قرار گیرد. به طور مثال امکان تحصیل در کشور روسیه برای شما فراهم است. برای اخذ اطلاعات و ارتباط با دفتر وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) در ساعات کاری (بخش تماس با ما) اقدام کنید. سپاس از صبوری شما

   پاسخ
 29. رويا آل محمد گفته:

  سلام پسر من دیپلم از مالزی دارد و ترم ۶رشته بیولوژی امریکا میخواند زبان انگلیسی تسلط کامل دارد میتواند برای دانشگاه پزشکی وین اقدام کند امادگی برای امتحان ریاضی فیزیک و شیمی و زیست دارد

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله امکان تحصیل برای ایشان وجود دارد. برای بررسی شرایط و رزومه فرزند خود پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 30. جواد گفته:

  با سلام
  پسری ۲۵ ساله هستم که در دانشگاه آزاد رشته برق تحصیل کردم ولی به دلیل علاقه شدیدم به پزشکی دوست دارم در یکی از کشور های اروپایی این رشته را تحصیل کنم
  معدل دیپلمم هم بالای ۱۸ هست
  سطح زبان انگلیسی‌م نسبتا خوبه و از لحاظ مالی هم حدود ۲۰۰ ملیون برای این تصمیمم سرمایه در نظر گرفتم
  میخواستم نظر جنابعالی را در مورد کشورهای مقصد با توجه به سنم و میزان سرمایه ام،که میتونم برای تحصیل پزشکی در آنها اقدام کنم، جویا بشم
  باتشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در کشور اتریش باید در این رشته اشتغال به تحصیل داشته باشید. با توجه به شرایط سنی شما امکان تحصیل پزشکی در کشور روسیه نیز وجود دارد. برای بررسی شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 31. علی طرفیان گفته:

  سلام

  من وانشجوی ترم۲ پرستاری با معدل ۱۸ و معدل دیپلم ۱۹.۵ هستم واسه پزشکی اتریش یا آلمان میتونم به صورت مستقیم وارد دانشگاه دولتی بشم. سن من ۲۰سال است.

  ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای آلمان و اتریش شرایط خاص خود را داراست. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید برای تحصیل اقدام نمایید. در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 32. Mohammad گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما و سپاس فراوان از زحماتی که در جهت کمک به هموطنان عزیز انجام میدهید. معذرت میخوام بنده ۱۹ ساله و در حال حاظر ساکن بوداپست هستم و در حال گذراندن دوره پرمدیکال. معدل دیپلمم ۱۷٫۳۰ و معدل پیش دانشگاهیم متاسفانه ۱۴٫۵۰ است. میخواستم بپرسم امکانش هست برای ادامه تحصیل برای پزشکی بیام اتریش یکی دوسال آلمانی بخونم و وارد پزشکی بشم ؟ شرایط ورودی چطوره ؟ شدیدا نیاز به مشاوره دارم و فوق العاده خوشحال میشم اگر کمکم کنید . ممنونم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله امکان انتقال به کشورهایی نظیر اتریش و آلمان و ادامه تحصیل در آنها برای شما وجود دارد. پیشنهاد می کنیم در این زمینه با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 33. Amir گفته:

  سلام خسته نباشید .
  من تمام صحبت های شمار گوش کردم و یا نظرات رو خاندم ولی حرفی از شرط معدل نبود میشه یکم راهنمایی کنین ایا شرط معدل واسه امتحان ورودی هست من معدل کل سومم ۱۳/۵۰ هست و معدل پیش دانشگاهیم ۱۷:۶۰ ایا میتونم امتحان ورودی دانشگاه پزشکیه اتریش بدم .معدل چقدر تاثیرداره

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. معدل از مهمترین نکات برای اخذ پذیرش می باشد. باید ریز نمرات دروس اصلی شما مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 34. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام. برای تحصیل در کشور اتریش به نامه اشتغال به تحصیل یا عدم منع تحصیل نیاز است. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 35. mie editor2 گفته:

  سلام..فائزه مختاری..متولد ۷۹٫٫٫دارای دیپلم تجربی با معدل ۱۸/۹۱ در حال تحصیل پیش دانشگاهی که دارای معدل ترم اول ۱۸/۲۷٫٫٫میخواستم راجب تحصیل در پزشکی در دانشگاه عمومی وین ازتون بپرسم…امکان تحصیل من در اون دانشگاه وجود داره؟با تشکر

  پاسخ
 36. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. در صورت داشتن اشتغال به تحصیل در دانشگاه های دولتی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه و بررسی مدارک لازم میتوانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 37. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب و یه سوالی از خدمتتون داشتم که ممنون میشم پاسخش را بدهید من پسرم دانشجوی رشته پزشکی در دانشگاه دولتی می باشد آیا امکان دارد دردانشگاههای دولتی اتریش همین رشته پزشکی را ادامه بدهد. اگر امکان دارد لطفا راهنمایی نمایید همچنین در صورت امکان داشتن چه مدارکی لازم دارد. با کمال تشکر

  پاسخ
 38. mie editor2 گفته:

  با سلام و ارزوی موفقیت. به طور کلی اخذ پذیرش آلمان برای افراد بالای ۲۱ سال با دشواری همراه است و برای تحصیل در اتریش نیز به مدرک اشتغال به تحصیل یا نامه عدم منع تحصیل نیاز است. شما می توانید برای ادامه تحصیل پزشکی برای کشورهایی چون کانادا، روسیه، مجارستان و … اقدام نمایید. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 39. mie editor2 گفته:

  سلام خدمت آقای ملک پور.من دختری بیست ساله هستم متولد۷۶دوسال کنکوردادم .باتمام سختی هایی که داشتم ووضعیت مالی وروحی وخانوادگی بدی که داشتم همیشه به امیدپزشکی درس خوندم وکنوردادم امامتاسفانه نتونستم قبول شم چون به طورپاره وقت سرکارهم میرفتم.کاملا انگیزموازدست دادم تاوقتی که باشماوسایت وکانالتون آشنا شدم تصمیم گرفتم به کلاس زبان انگلیسی برم وزبان بخونم تابتونم مهاجرت کنم اما امروز چندفایلتون روکه درموردپزشکی درآلمان بودروگوش دادم که شماگفته بودین بالاس سن ۲۰سال گرفتن پذیرش خیلی سخت میشه وسعی کنیدقبل از۲۰سالگی کارهای مهاجرت روانجام بدیم.آقای ملک پورمن کاملا ناامیدشدم معدل سوم من ۱۷وپیش۱۶هست باوجوداینکه هیچ پشتوانه مالی ندارم وسنم هم بالای ۲۰هست آیاامیدی هست که من بتونم به اتریش یاآلمان مهاجرت کنم؟البته من به هوش خودم مطمئنم ولی چون شرایط بدی داشتم نتوانستم معدل ونمرات خوبی داشته باشم.خواهش میکنم منوراهنمایی کنیدمن واقعادرمانده وسردرگمم.درحال حاضرزبان انگلیسی بصورت فشرده میخونم که بتونم ایلتس روبگیرم.خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  پاسخ
 40. حسام گفته:

  با سلام و خسته نباشید خواستم بدونم شرایط تحصیل در دیگر رشته ها مانند فیزیوتراپی و داروسازی و هوش بری در اتریش چگونه است؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   به طور کلی رشته های پزشکی در کشور اتریش دارای آزمون ورودی است و در صورت قبولی میتوانید در آنها تحصیل نمایید . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط را با شما بررسی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 41. پگاه گفته:

  سلام اقای دکتر بزرگوار سپاس از راهنمایی های خالصانه و دلسوزانه شما برای ما ایرانی ها امیدوارم خدا تعداد افرادی مثل شما رو زیاد کنه
  اقای ملک پور لطفا منو راهنمایی کنید من سال اخر ارشد روانشناسی بالینی هستم
  مدرک کارشناسی رو از شهید بهشتی با معدل ۱۹٫۶۳ و ارشد رو از شهید بهشتی با معدل ۱۹٫۵۵ هستم
  اما از ابتدا عاشق پزشکی بودم در رشته روانشناسی موفق هستم تو طول روز به آدم های زیادی برای بهتر شدن حالشون تلاش میکنم ولی حال دل خودم خوب نیست من عاشششق پزشکیم و هنوز فراموش نکردم من باتوجه به بیماری که در دوران دبیرستان داشتم نتونستم دوران دبیرستان خیلی درس بخونم و به دلیل معدل پایین به تجربی نتونستم برم
  ایران شرایط برای کنکور تجربی فوق العاده سخته به پیشنهاد پدرم به فکر اتریش افتادم
  میخواستم بدونم باتوجه به شرایطم میتونم پزشکی در اتریش بخونم
  اگه اره هزینه های تحصیل به چه صورته میتونم از طریق روانشناسی ویزای کار بگیرم و در کنارش پزشکی بخونم؟
  ضمنا من محجبه هستم میخواستم بدونم درکشورهای اروپایی از این حیث به مشکلی برنمیخورم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   رشته های پزشکی در کشور اتریش دارای آزمون ورودی است . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا شرایط را با شما بررسی نماییم. به طور مثال شما چند سال دارید ؟ با تشکر

   پاسخ
 42. shaghayegh گفته:

  باسلام وخسته نباشیدمن دانشجوی دندان در کشور قبرس در دانشگاهNEUهستم امکان انتقالی به داشگاه اتریش وجود دارد؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   باید با دانشگاه های اتریش در ارتباط باشید تا بررسی نمایید ایا دروس که پاس نموده اید مورد قبول این کشور است یا خیر ! ممکن است به شما آزمون ورودی نیز بخورد ! میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید. با تشکر

   پاسخ
 43. Mohamad ali گفته:

  سلام اقای دکتر ؛ عرض ادب و احترام دارم خدمتتون ، من پزشک هستم و ارادت ویژه ای خدمت شما که برای هم میهنانتون تلاش میکنید دارم ، بارها با سوالم رو مطرح کردم و جوابی نگرفتم خواهش میکنم بهش جواب بدید
  جهت تخصص در اروپا میخواستم ازتون سوال کنم و امکان تماس با دفتر اتریش نیست ، تلفن مدام اشغاله ، تمنا دارم ایمیل یا ای دی تلگرامی رو برام ارسال کنید که بتونم سوالم رو براتون بفرستم و بتونیم خصوصی با هم مشاوره داشته باشیم ، کار من تقریبا فوری هست ، ممنون میشم از طریق ایمیل به حقیر اعلام بفرمایید .

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   به زودی تعداد بیشتری خطوط جهت تماس اعلام خواهد شد . جهت دریافت تخصص نیز میتوانید در کشور های آلمان اتریش و سایر کشور ها نیز اقدام بفرمایید البته باید شرایط سنی خود را و باقی شرایط را به صورت دقیق اعلام نمایید تا بتوانیم شرایط را بررسی و پاسخ بهتری به شما ارائه نماییم . همچنین میتوانید با دفتر مرکزی MIE نیز تماس حاصل نمایید تا شما را به صورت رایگان راهنمایی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 44. دانش بحرینی گفته:

  سلام
  فرزند من در رشته تجربی مدارس استعدادهای درخشان (تیزهوشان) شیراز با معدل بالای ۱۹ تحصیل می کندو مسلط به زیان انگلیسی است . آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی در اتریش وجود دارد. شرایط و هزینه تقریبی تحصیل چقدر است. با سپاس فراوان

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در اتریش نیاز است که تمامی شرایط شما بررسی گردد . زیرا رشته های پزشکی دارای امتحان ورودی است و باید شرایط دقیقا بررسی گردد .

   پاسخ
 45. مشاور حقوقی گفته:

  جهت بررسی پرونده شما ما نیاز به اطلاعات بیشتری از شما داریم تا بتوانیم پاسخ دقیق تری به شما ارائه دهیم . شما میتوانید اطلاعات خود را در همین جا ارسال یا با ما تماس حاصل نمایید .

  پاسخ
 46. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام خدمت جناب ملک پورو همکارانشان وعرض تشکر از راهنمایی های مفید شما .اینجانب پزشک عمومی و۵۷ ساله هستم. با توجه به مقاله تخصص پزشکی در اتریش ” آیا موسسه شما در این مورد پرونده قبول می نماید ؟و یا باید شخصا اقدام نمایم (چگونه وچطور؟) .

  پاسخ
 47. مشاور حقوقی گفته:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

  پاسخ
 48. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و عرض ادب ببخشید وقت شما را میگیرم و ممنونم از زحماتی که برای هموطنان عزیز میکشید بنده فارغ التحصیل فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ٨۴ میباشم عضو نظام پزشکی و عضو انجمن فیزیوتراپی ایران میباشم در حال حاضر نزدیک ده یازده سال سابقه کار دارم و در حال حاضر تو تهران کلنیک فیزیوتراپی دارم متاهل هستم و دارای دو فرزند زیر ١٨ سال هستم ٣٨ سال سن دارم .و در حال گرفتن مدرک زبان b2 المانی میباشم میخواستم برای کار و زندگی و همچنین ادامه تحصیل تو مقطع دکتری حرفه ای فیزیوتراپی tdpt المان و یا اتریش اقدام کنم میخواستم کمکم کنید و راهنمایی کنید من چه باید بکنم چون به موسسه ای تو تهران اعتماد ندارم ممنون میشم کمکم کنید با تشکر

  پاسخ
 49. amir گفته:

  سلام جناب ملکپور وقت بخیر
  استاد عزیز شما فرمودی افراد برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش باید قبولی در کنکور سراسری کشور خود در رشته مورد نظر را داشته باشد و از دانشگاه مربوطه پذیرش بگیرند هم چنین علاوه بر ان باید به زبان المانی تسلط داشته باشد ، ارائه مدرک زبان در کشور اتریش الزامی نیست و فرد می تواند در صورت داشتن ضعف در زبان المانی قبل از تحصیل به یادگیری زبان در این کشور بپردازد،سوال:
  منظور از کنکور سراری کشور خود یعنی ایران ؟ و ما باید ایران کنکور بدهیم بعد اقدام کنیم برای پذیرش ؟
  اگر فرد آشنایی به زبان آلمانی داشته باشد نه در حد اکسپرت در حد رفع نیاز، مثلا در سطح b2 باشد ، آیا برای اثبات آن باید مدرک ارائه دهد و اگر قرار به ارائه مدرک نیست چگونه باید به دانشگاه ثابت کرد زبان آلمانی بلدم آیا مصاحبه حضوری مثل اسکایپ انجام میشه که بپذیرند سطح آلمانی اشخاص را؟ و اینکه اگر فرد در حد b1 یا b2 باشه باز باید ۲ سال زبان بخونه یا تعداد ترم ها کاهش پیدا میکنه و بالطبع هزینه هزینه هم کاهش پیدا میکنه؟
  در جای دیگه صحبت از آزمون قبل از ورود به تحصیل پزشکی کردید ، آیا این آزمون بعد از گرفتن پذیرش دانشگاه صورت میگیرد یا قبلش؟آیا در خود اتریش برگذار میشود؟ چون اگر قبل گرفتن پذیرش دانشگاه باشه اونوقت گرفتن ویزا به چه نحوی هستش وقتی پذیرش نگرفتیم چگونه وارد اتریش شویم برای دادن امتحان، کمی هم درباره امتحان بگویید عالی میشود: از نوع سوال ،تستی تشریحی ، سطحش ، حداقل نمره و…
  منظور از معدل فرد بالای ۱۵ باید باشد، آخرین سال تحصیلی فرد در ایران مدنظره؟
  سوال آخر در مورد خوابگاه ها هستش. آیا خوابگاها مختلط هستند و اینکه شرایط برای متاهلین به چه صورت هست؟ اگر متاهلین خوابگاه نداشته باشند برای اجاره کردن ملک قبل از ورود به خاک اتریش چگونه باید اقدام کرد، چون برای گرفتن ویزا و ورود به اتریش باید به سفارت ،اجاره نامه یا ثبت خوابگاه رو تحویل داد و در آخر قیمت و نحوه اجاره ملک در اتریش توضح بفرمایید
  خیلی ممنون از شما جناب ملکپور که وقت می گذارید سوال های تومار فرم من رو میخونین ، یک دنیا تشکر❤❤❤

  پاسخ
 50. مشاور حقوقی گفته:

  سلام.وقت بخیر.پزشک عمومی هستم.شرایط تحصیل درتخصص پزشکی دراتریش رامیخواستم بدونم.همچنین من درشاخه هایی ازطب مکمل آموزش دیم ومدرک دارم .آیا میتونم دراتریش کارکنم؟

  پاسخ
 51. فرزاد گفته:

  سلام.با عرض خسته نباشد اگه میشه ترجمه ازچند سوال رو بذارید.
  اگه میشه نونه سوالات دانشگاه ها رو تو سایت بگذارید تا بفمیم سختیش چقدره
  اگه بتونید این کارو زود انجام بدید واقعا عالیه .دست شما درد نکنه

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5