پذیرش مورد نیاز برای دانشجویان بین المللی

ایا قصد ادامه تحصیل در نیوزیلند را دارید ؟ایا شرایط لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه نیوزیلند را میدانید؟ایا میدانید چه مدارکی برای اخذ پذیرش در مقاطع مختلف در دانشگاه های نیوزیلند مورد نیاز است؟ در این مقاله لیستی از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نیوزیلند به اطلاع شما عزیزان میرسانیم و برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشجویان بین المللی:

دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های نیوزیلند میتوانند به روش های زیر را اقدام نمایند.

در مرحله ی اول مدرک تحصیلی باید توسط دانشگاه نیوزیلند تایید شود.

برای ورود به تحصیلات تکمیلی:

مدارک تحصیلی باید مستقیم به دانشگاه ارائه شود. زبان انگلیسی حداقل نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس و تافل حداقل نمره ۹۰-۱۰۰ برای اخذ پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است.

تایید مدرک:

دانش آموزانی که نام خود را در مدرک تحصیلی خود تغییر داده باشند باید شواهدی ارائه دهند.کپی برابر با اصل و یا گواهی تحصیلی و ریز نمرات به عنوان مدرک به منظور پذیرش باید به دانشگاه مورد نظر ارائه شود. مدارک باید به انگلیسی ترجمه شود و به دانشگاه ارسال شود و حجم فایل باید کمتر از ۱۰ گیگابایت باشد.هنگامی که اسناد خود را اسکن کردید باید در رزولوشن حداقل ۳۰۰ نقطه در اینچ باشد. به دانشگاه تمام اسناد خود را در یک ایمیل ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش:

پاسپورت و یا ترجمه رسمی شناسنامه

ترجمه رسمی و اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات بسته به مقطع تحصیلی

دیپلم- پیش دانشگاهی- فوق دیپلم- لیسانس و ارشد،دکتری حرفه ای

دیگر مدارک کسب شده

ارائه مدرک زبان ایلتس یا تافل

مدارک مورد نیاز در مقطع کارشناسی :

واجد شرایط بودن شما برای ورود به مدرک کارشناسی و گواهی کارشناسی ارائه مدرک دیپلم است . ارئه مدرک زبان انگلیسی حداقل نمره ۶٫۰ در آزمون آیلتس یا تافل  حداقل نمره ۷۹-۸۰  برای اخذ پذیرش الزامی است. برای اخذ مدرک کارشناسی  پس از ورود به دانشگاه ۳ تا ۵ سال طول میکشد. اما قبل از اخذ مدرک نهایی(کارشناسی) ، ابتدا یک دوره ۶ ماهه مهارتی و سپس یک دوره یک ساله عملی نیاز است تا  دانشجو مدرک کارشناسی را اخذ نماید.

مدرک کارشناسی سه‌ تا شش‌ سال‌ تحصیل‌ پس از دیپلم‌ اخذ میشود. زمان‌ تحصیل‌ در  دوره‌ ی کارشناسی بستگی به‌ رشته‌ دارد.اخذ مدرک کارشناسی در اکثر رشته‌های‌ علوم‌ پایه، مهندسی، کشاورزی‌ و علوم‌ انسانی‌ سه‌ تا چهار سال است و رشته‌های‌ معماری، دندانپزشکی‌ و دامپزشکی‌  پنج‌سال‌ و رشته‌های‌ پزشکی‌ شش‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد. ‌

 

مدارک مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد:

نباشد. مدارک لیسانس مربوطه و یا گواهی کارشناسی و دیپلم مورد نیاز است. ۶٫۵ آیلتس هیچ گروه کمتر از ۶٫۰

کارشناسی‌ارشد، مقطعی است که به مطالعه، تحقیق و بررسی نیاز دارد. مدت یک تا ۲ سال، تحقیق و بررسی برای مدرک کارشناسی ارشد نیاز است .برای ورود در این مقطع امتحان صورت نمیگیرد.در مقطع ارشد با توجه به نمرات کارشناسی پذیرش اخذ میشود.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دکتری از دانشگاه های نیوزیلند:

برای مقطع دکتری چهار تا پنج سال تحقیق نیاز است تا دانشجو بتواند مدرک دکتری را اخذ نماید. گاهی بعد از اخذ مدرک دکترا، دانشجویان علاقه‌مند به تکمیل تحصیلات می‌توانند بین شش تا ۱۲ ماه به کشوری که در زمینه مدرک تحصیلی‌شان برجسته است سفر کنند وبعد از تکمیل مطالعات به کشورشان بازگردند. در پایان‌ تحصیل در مقطع دکتری دانشجو باید از پایان‌ نامه‌ خود دفاع‌ نماید گاهی اوقات در پایان دوره از دانشجویان در مقطع دکتری امتحان‌ کتبی‌ نیز گرفته‌ می‌شود.در سیستم آموزشی‌ نیوزیلند، همانند انگلستان‌ اخذ مدرک دکتری به‌ طور مستقیم، پس‌ از مقطع لیسانس امکان‌پذیر است‌  در این‌ صورت‌ دانشجو باید‌ از نظر علمی وضعییت مطلوبی  داشته باشد تا بتواند به صورت مستقیم در مقطع دکتری اقدام به تحصیل نماید.

پاسپورت به همراه ترجمه

مدرک اخذ شده ارشد به همراه ترجمه معدل ایشان دارای امتیاز می باشد

ترجمه رسمی ریز نمرات

) نامه سوابق تحصیلی و شغلی (رزومه

پیشنهاد تحقیق (ارایه پروپوزال)

مدرک زبان آیلتس ۷٫۵  جهت پذیرش اجباری نیست ولی اگر نداشته باشند در مرجله اخذ ویزا دچار مشکل می شوند

ارایه مقالات بین المللی اجباری نیست ولی امتیاز محسوب می شود.

لطفا به لینک رزومه در وب سایت مراجعه نمایید. CURRICULUM VITAE-RESUME

نامه سوابق شغلی و تحصیلی و یا رزومه و در صورت لزوم از شخص متقاضی مدارک دیگری نیز درخواست خواهد شد،مانند معرفی نامه از طرف دو معرف اکادمیک یا کاری و تسلط داشتن بر زبان انگلیسی

ایلتس در این مرحله اجباری نیست. متقاضیان دوره های تحقیق ارشدو دکترا بایستی پیشنهاد تحقیق داشته باشند.                   

برخی دانشگاه ها برای پذیرش در مقاطع مختلف در هر سال برای دانشجویان محدود است و ورود رقابتی است، بنابراین شما باید در اسرع وقت برای مقاطع مختلف اقدام نمایید که بررسی مدارک تحصیلی برای ورود محدود است .

اگر تحصیلات خود را در خارج از کشور نیوزیلند، به پایان رساندید تیم پذیرش ، در مشورت با وزارت و یا مدرسه پیشنهادی نیاز به ارزیابی مدارک تحصیلی و ریز نمرات دارند. اگر شما سابقه علمی مورد نیاز برای تکمیل مدرک مقطع دکترا  دارید.انتقال از کارشناسی ارشد به دکترا می توانید تقاضای خود را از مدرک کارشناسی ارشد به دکترا پس از گذشت حداقل شش ماه کار بر روی پایان نامه کارشناسی ارشد  ارائه دهید.

در این مقاله سعی بر این داشتیم که اگر قصد پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دارید شرایط و مدارک مورد نیاز در خصوص پذیرش به اطلاع شما عزیزان رساندیم که اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص پذیرش در دانشگاه نیوزلند دارید با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از روند اخذ پذیرش مطلع شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.