پاسپورت یونان و بررسی روش های اخذ آن

پاسپورت یونان، شرایط مهاجرت به یونان، اخذ اقامت و تابعیت یونان در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. از آنجایی که کشور یونان عضو اتحادیه اروپا و عضو حوزه شنگن می باشد ممکن افراد بسیاری به فکر اخذ اقامت و پاسپورت یونان باشند. اما این افراد ممکن است با سوالاتی مواجه شوند از جمله اینکه شرایط اخذ پاسپورت یونان چگونه است؟ راه های اخذ پاسپورت یونان کدام است؟ اعتبار پاسپورت یونان در سطح بین الملل چگونه تعریف شده است؟ در این مقاله تمام راه های اخذ اقامت و تابعیت یونان از جمله اخذ پاسپورت از طریق تحصیل در یونان، اخذ پاسپورت از طریق کار در یونان، اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در یونان و اخذ پاسپورت از طریق تولد و ازدواج در یونان مورد بررسی قرار گرفته است. شما عزیزان می توانید این مقاله را تا پایان مطالعه نموده و در صورت هر گونه سوال دیگری با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و قوانین اخذ پاسپورت یونان و سایر کشورها به صورت تخصصی مشاوره دریافت تخصصی نمایید.

 • پاسپورت یونان و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت یونان و شرایط عمومی
 • پاسپورت یونان و اعتبار آن
 • پاسپورت یونان و روش های اخذ پاسپورت یونان
 • پاسپورت یونان از طریق کار
 • پاسپورت یونان از طریق تحصیل
 • پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت یونان از طریق تولد
 • پاسپورت یونان از طریق ازدواج
 • پاسپورت یونان از طریق پناهندگی
 • پاسپورت یونان و نکات مهم در باب پاسپورت یونان
 • پاسپورت یونان و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت یونان 8 پاسپورت یونان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت یونان و مقدمه ای بر آن

تابعیت و پاسپورت یونان موضوع اصلی این مقاله می باشد. پیش از بررسی بیشتر این موضوع، لازم به ذکر است که اقامت و تابعیت دو مفهوم متفاوت می باشند و هر یک آثار حقوقی مختلفی دارند. دارندگان اقامت دائم یونان از تمامی حقوق شهروندی از جمله دسترسی به امکانات آموزشی و درمانی برخوردار می باشند اما نمی توانند در رأی گیری ها شرکت کرده و یا در پست های سیاسی فعالیت داشته باشند.

همچنین با توجه به اینکه کشور یونان عضو اتحادیه اروپا می باشد، افرادی که پاسپورت یونان را دارند و شهروند این کشور می باشد، شهروند اتحادیه اروپا نیز هستند. این شهروندی به افراد اجازه می دهد که در هر نقطه ای از اتحادیه اروپا به صورت آزادانه رفت و آمد کنند. شهروندان یونانی می توانند در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت داشته و به کار و زندگی بپردازند و تجارت داشته باشند.

نکته دیگر در مورد قوانین شهروندی یونان این است که یونان تابعیت دوگانه را پذیرفته است. از این رو برخی از افراد که به دنبال زندگی، کار یا تجارت در اتحادیه اروپا می باشند، تابعیت یونان را به عنوان تابعیت دوم خود انتخاب می کنند. این افراد از یک سو شهروندی اتحادیه اروپا را به دست می آورند و از سوی دیگر تابعیت اصلی خود را نیز حفظ می کنند.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت یونان و شرایط عمومی

پاسپورت یونان و شرایط اخذ آن دارای یک سری نکات عمومی و اولیه می باشد که آگاهی از این نکات در این مقاله خالی از لطف نمی باشد. در ابتدا در خصوص این کشور توضیحاتی ارائه می گردد. یونان در جنوب اروپا و در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا قرار گرفته است که جمعیت آن حدود 11 میلیون نفر است و مساحت آن نیز به صورت تقریبی ۱۳۱٬۹۹۰کیلومتر مربع می باشد. آتن پایتخت این کشور و بزرگ ترین شهر یونان است. یونان در نوک شمالی شبه جزیره بالکان واقع شده است و مرزهای خود را با آلبانی به شمال غربی، جمهوری مقدونیه و بلغارستان به شمال و ترکیه به شمال شرقی تقسیم می ­کند. کشور یونان هر ساله یک مقصد توریستی جذاب برای گردشگران آسیایی و اروپایی است.

 غذاهای منحصر به فرد آن، زبان، فرهنگ، سواحل و عجایب معماری از جمله پارتنون، آکروپلیس و معابد متعدد به خدایان باستانی یونان، میلیون ها بازدید کننده را برای کشف یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان جذب می­کند. زبان رسمی این کشور یونانی و پول رسمی آن نیز یورو می باشد. امروزه پاسپورت یونان در ردیف پاسپورت کشورهای معتبر دنیا از جمله کشور اتریش، سوئیس و کانادا قرار گرفته است. کشور یونان برای اعطای شهروندی از نظام خون پیروی می کند و شخصی که در این کشور متولد شده باشد در صورتی تابعیت یونان را به دست آورد که یکی از والدین او شهروند این کشور باشند. همچنین بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر کشور یونان تابعیت دوگانه را پذیرفته است و با این موضوع بر اساس شرایط خاصی مخالفت ندارد. در ادامه این مقاله به اعتبار و روش های اخذ پاسپورت این کشور می پردازیم.

پاسپورت یونان پاسپورت یونان

پاسپورت یونان و اعتبار آن

اعتبار پاسپورت یونان در سطح بین الملل و در مقایسه با سایر کشورهای دنیا در رتبه مناسبی قرار دارد و دارای ارزش بالایی می باشد. در سال 2018 پاسپورت کشور یونان بر اساس آمار سایت پاسپورت ایندکس در رتبه و جایگاه 5 دنیا قرار داشت و در سال 2019 بر طبق آخرین گزارش با یک پله صعود در رتبه و جایگاه چهارم دنیا و هم ردیف با کشورهای معتبری مانند سوئیس، اتریش، بلژیک، بریتانیا، ژاپن، ایرلند و کانادا قرار گرفت. امتیاز پاسپورت این کشور 164 است. به این معنی که افرادی که تابعیت و شهروندی کشور یونان را داشته باشند بدون نیاز به اخذ ویزا می توانند به 164 کشور دنیا سفر نمایند، بنابراین این امتیاز نشان دهنده قدرت و برتری این پاسپورت در جهان می باشد. لازم به توضیح است که کشور یونان بر خلاف اینکه در عرصه اقتصادی دچار فراز و نشیب های بسیاری بوده است اما در حال حاضر به یک کشور قدرتمند از نظر اقتصادی در دنیا تبدیل شده است و با سایر کشورهای قدرتمند دنیا در رقابت است. همین امر باعث شده است که افراد بسیاری از جمله سرمایه گذاران مختلف، تصمیم گرفته به این کشور مهاجرت نموده تا در نهایت بتوانند به اخذ اقامت و پاسپورت یونان دست پیدا نمایند. تصویر زیر نشان دهنده این موضوع است که شهروندان یونانی به چه کشورهایی می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا سفر داشته باشند.

نیازمندی های اخذ ویزا جهت سفر به کشورهای دیگر، برای دارندگان پاسپورت سوئد در تصویر زیر نمایش داده شده است.

پاسپورت یونان 2 پاسپورت یونان

یونان
تردد آزاد
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت یونان و روش های اخذ پاسپورت یونان

از راه ها و روش های مختلفی می توان موفق به اخذ پاسپورت یونان شد. از جمله این راه ها سرمایه گذاری از طرق مختلف مانند خرید ملک و گلدن ویزا، ثبت شرکت و خود حمایتی یا همان تمکن مالی می باشد. این روش در حال حاضر از محبوب ترین روش های اخذ پاسپورت یونان می باشد که افراد بسیاری تمایل دارند از این طریق به کشور زیبا و باثبات یونان مهاجرت نموده و در نهایت از این راه به اخذ شهروندی اروپا دست پیدا نمایند. از دیگر راه ها و روش ها می توان به کار، تحصیل، ازدواج و تولد اشاره نمود که هر کدام از این روش ها نیز شرایط خاصی را دارد. به عنوان مثال صرف تحصیل در هر کشوری منجر به اخذ اقامت و پاسپورت آن کشور نخواهد شد، اما اگر افراد پس از فارغ التحصیلی بتوانند در آن کشور کار مرتبط با رشته خود پیدا کنند و اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل نمایند و تا چند سال مالیات آن کشور را پرداخت نمایند می توانند به اخذ اقامت و پس از آن به اخذ پاسپورت و شهروندی آن کشور نیز دست یابند. در ادامه به بررسی و ارزیابی علمی هر کدام از این روش ها می پردازیم.

پاسپورت یونان از طریق کار

یکی از روش های اخذ پاسپورت یونان اخذ ویزای کار و اقامت کاری در این کشور است. این روش به این صورت است که اگر متقاضی غیر یونانی قصد کار در کشور یونان را داشته باشد، بایستی با یک ویزای توریستی به یونان ورود کرده و یک کارفرما را برای ارائه پیشنهاد شغلی و حمایت از اخذ ویزای کاری و اجازه کار خود پیدا کند، سپس به کشور خود برگردد و صبر کند تا کارفرمای او برای تکمیل پرونده لازمه و طی کردن پروسه اداری، آن پشنهاد شغلی را به OAED (آژانس استخدام نیروی کار در یونان) و وزارت کشور تسلیم نموده و ثابت کند که چرا شخص غیر یونانی می خواهد به جای یک یونانی یا شهروند اتحادیه اروپا استخدام شود و دلیل کارفرما برای انتخاب این شخص چه چیزی بوده است. پس از انجام و اثبات این امور، متقاضی غیر یونانی نیاز به اخذ ویزای کاری یونان دارد و نوبت انجام پروسه اخذ ویزای کاری می رسد.

نامه دعوت نامه رسمی و قرارداد کاری از طرف کارفرمای یونانی به سفارتخانه یا کنسولگری یونان در کشور متقاضی فرستاده می شود که شخص را به مصاحبه دعوت می کند. این روند از ابتدا تا انتها شاید تا حدود یک سال طول بکشد.

مهاجرانی (شهروندان غیر اتحادیه اروپا) که موفق به اخذ ویزای کار شدند و قصد داشتند که از طریق کار در یونان به اخذ اقامت و پاسپورت یونان برسند در ابتدا یک ویزای 1 ساله دریافت می کنند که در دو ماه اول باید درخواست خود را برای اخذ اقامت یونان از طریق کار بدهند و پس از اتمام اقامت 1 ساله می توانند آن را تمدید کنند. پس از 5 سال اقامت در این کشور، می توانند جهت اخذ اقامت دائم برای اعضای خانواده و اخذ یک مجوز طولانی مدت در سراسر اتحادیه اروپا اقدام نمایند. این افراد همچنین پس از گذشت حدود 7 سال می توانند پاسپورت یونان را به دست آورند. اما با توجه به اینکه کار در این کشور برای افراد غیر اروپایی نیازمند به اخذ پیشنهاد شغلی است و افراد باید یک پروسه سخت و طولانی را طی کنند پیشنهاد می شود که این افراد برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش یا اخذ ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایند. کشورهای آلمان و اتریش برای اعطای این ویزا شرایط بسیار مناسب و مطلوب و منطقی را اعمال کرده اند و دارای پایین ترین نرخ بیکاری در قیاس با بسیاری از کشورهای دنیا می باشند.

بر اساس آمار منتشر شده در ماه دسامبر از اداره آمار هلندی (ELSTAT) نرخ بیکاری در سه ماهه دوم 2017 به 21.2 ٪ و در سه ماهه دوم 2016 به 21.2 ٪ رسیده است. تعداد بیکاران در مقایسه با سه ماهه قبلی در سال 2016 به میزان 4.6٪ کاهش یافته است و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به 11.2٪ رسیده است.

علاوه بر این داده ها از ERGANI، سیستم اطلاعاتی سازمان استخدام نیروی انسانی، نشان می دهد که درآمد خالص کار و اشتغال در سال 2017 به بالاترین میزان به نسبت سال 2001 بوده است و 143،535 شغل جدید ایجاد شده است. اما نرخ بیکاری بر اساس آخرین آمار در سال 2018 حدود 21 درصد اعلام شده است. این رقم برای پیدا کردن کار در این کشور بالا می باشد که در نمودار زیر نشان داده شده است.

پاسپورت یونان 3 پاسپورت یونان

کار در یونان

پاسپورت یونان از طریق تحصیل

صرف تحصیل در یونان دلیل بر اخذ پاسپورت یونان نمی شود. اما در صورت انجام یک سری شرایط خاص می توان به این هدف از طریق تحصیل دست پیدا نمود. به این صورت که اگر دانشجویان پس از اینکه تحصیلات خود را در مقاطع مختلف تحصیلی به پایان رساندند و توانستند شغل مرتبط با رشته خود را در این کشور در مدت زمان حدود 6 ماه که پس از فارغ التحصیلی اجازه ماندن در این کشور دارند، پیدا کنند خواهند توانست که اقامت کاری را به دست آورند، به این معنی که اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند و پس از اینکه تا 5 سال مالیات این کشور را پرداخت نمودند می توانند به اخذ اقامت دائم یونان دست پیدا نموده و پس از گذشت 2 سال از اخذ اقامت دائم می توانند برای اخذ پاسپورت یونان درخواست نمایند. اما نکته اینجاست که همانطور که در بالا اشاره شد نرخ بیکاری در این کشور بالا بوده و افراد به راحتی قادر به پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی نخواهند بود. مگر اینکه بتوانند از طریق سرمایه گذاری یا خرید ملک و یا خودحمایتی برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام نمایند. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  تحصیل در این مقطع به زبان یونانی بوده بنابراین افراد باید برای تحصیل در این مقطع به زبان یونانی مسلط باشند. برخی از دانشگاه های خصوصی این کشور به صورت محدود به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس دانشجو می پذیرند. طول دوره تحصیل در این مقطع بین 3 الی 4 سال است و دانشجویان می توانند حدود 10 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند. همچنین افراد دانشجو می توانند از خدمات بیمه رایگان این کشور برخوردار شوند و حدود 6،000 یورو در سال بابت هزینه های بیمه به این دولت پول پرداخت کنند. افراد همچنین برای یادگیری زبان یونانی می توانند دوره های یک ساله زبان را در کالج های این کشور انتخاب نموده و با پرداخت هزینه لازمه به مدت 1 سال زبان یونانی را آموزش ببینند.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در این مقطع 2 ساله می باشد. تحصیل در این مقطع نیز هم به زبان یونانی و هم به زبان انگلیسی امکانپذیر می باشد. بنابراین برای این مقطع نیز افراد یا باید به زبان یونانی و یا به زبان انگلیسی مسلط باشند. دانشجویان اجازه دارند به صورت پاره وقت تا 20 ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهند. جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشجویان حتما باید مدرک زبان لازمه را ارائه دهند تا بتوانند از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی را اخذ نمایند. اما دانشگاه ها برای افرادی که مدرک زبان نداشته باشند کورس های 1 ساله زبان را ارائه می دهند.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  در مقطع دکترا دانشجویان بسته به رشته تحصیلی خود می توانند از 3 سال تا 5 سال تحصیل نمایند. دانشجویان در این مقطع تا 30 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی دارند. دانشجویان باید در رشته ای پذیرش بگیرند که مرتبط با رشته مقطع لیسانس و فوق لیسانس آن ها باشد. دانشجویان همچنین باید در مقطع دکترا یک موضوع مرتبط با رشته تحصیلی خود ارائه دهند و در طول دوره تحصیل خود روی این موضوع کار کنند تا در پایان تحصیلات به عنوان پایان نامه از آن دفاع نمایند. برای اخذ پذیرش در این مقطع محدودیت سنی خاصی تعریف نشده است اما عموما نباید فاصله بالایی بین مدارک و مقاطع تحصیلی دانشجویان وجود داشته باشند. مهم ترین نکته در خصوص تحصیل دکترا در یونان داشتن یک سوپروایزر (استاد راهنما) و داشتن مقالات ISI و ارائه نمره زبان آیلتس بالای 7 است.

دو دانشگاه برتر یونان در ادامه معرفی شده است.

پاسپورت یونان 4 پاسپورت یونان

دانشگاه کرت – University of Crete

در سال 1973 تاسیس شده است و دانشجویان خود را در سال 1977 پذیرفت. در حال حاضر 16 دپارتمان در 5 دانشکده (فلسفه، آموزش، جامعه شناسی، اقتصاد و علوم سیاسی، علوم و مهندسی و پزشکی) و همچنین تعدادی از موسسات تحقیقاتی وابسته، از جمله رصدخانه Skinakas، موزه تاریخ طبیعی و بیمارستان عمومی را شامل می شود. در حال حاضر رتبه 351 را در دنیا دارا می باشد.

پاسپورت یونان 5 پاسپورت یونان

دانشگاه ملی و کاپادیستری آتن – National and Kapodistrian University of Athens

ایده ایجاد این دانشگاه در یونان همراه با جنگ استقلال یونان، که به عنوان انقلاب یونان نیز شناخته شده است، شکل گرفت. دانشگاه ملی و کاپادیستری آتن رسما در تاریخ 14 آوریل 1837 تأسیس شد و اولین دانشگاهی است که نه تنها از یونان بلکه در شبه جزیره بالکان و منطقه مدیترانه شرقی تشکیل شده است. رتبه جهانی این دانشگاه 501 می باشد.

تحصیل در یونان

پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد. متقاضیان می توانند از روش های خرید ملک و خودحمایتی و یا با ارائه بیزینس پلن و طرح توجیهی اقتصادی برای فعالیت در تجارت های بزرگ در این کشور اقدام نموده و به اخذ اقامت و تابعیت کشور یونان دست پیدا نمایند. در کشور یونان که به گهواره علم و تمدن معروف است به طرق زیر می توان مهاجرت نموده تا در نهایت به اخذ اقامت و تابعیت این کشور دست پیدا نمود.

 • سرمایه گذاری با ارائه بیزینس پلن و اجازه کار

  افراد می توانند با مبلغ 300 هزار یورو یک طرح توجیهی اقتصادی تعریف کنند و در بازار تجارت کشور یونان یک تجارت سودآور را راه اندازی کنند و از این راه سالیانه فعالیت اقتصادی خود را ادامه دهند. در این روش افراد متقاضی سرمایه گذاری اجازه کار در این کشور را دارند که در ابتدا یک اقامت 2 ساله دریافت می نمایند. در صورتی که این تجارت خود را ادامه دهند هر 2 سال یک بار این اقامت را می توانند تمدید نموده و پس از گذشت 5 سال اقامت دائم و پس از گذشت 7 سال نیز پاسپورت یونان را به دست آورند.

 • سرمایه گذاری از طریق اقامت خود حمایتی و یا تمکن مالی بدون اجازه کار

   یک روش دیگر برای اخذ تابعیت و شهروندی این کشور اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی یونان است. در این روش افراد باید مبلغی را به عنوان تمکن و پشتوانه مالی در حدود 20 الی 22 هزار یورو در حساب خود نشان دهند و ثابت نمایند که می توانند هزینه های زندگی را در این کشور برای خود و فرزندان زیر 18 سال خود تامین نمایند. در این روش افراد اجازه کار ندارند و فقط می توانند به مانند سایر شهروندان اروپایی در این کشور از تمامی خدمات این کشور برخوردار شوند. لازم به ذکر است که در این روش افراد الزامی به حضور مداوم در کشور یونان ندارند و افرادی که صرفا به دنبال اخذ اقامت اروپا و پاسپورت یک کشور اروپایی می باشند کشور زیبای یونان که به مهد تمدن معروف است می تواند بهترین گزینه برای آن ها باشد. افراد می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقدام کنند. این افراد در ابتدا یک اقامت 2 ساله دریافت می کنند پس از آن در صورت حفظ شرایط لازم برای 3 سال دیگر می توانند اقامت خود را تمدید نموده و پس از آن پاسپورت یونان را به دست آورند. این روش از بهترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت یونان می باشد که نیاز به پرداخت مالیات و ارائه مدرک زبان خاصی ندارد و افراد به صورت آزادانه در هر کدام از کشورهای اروپایی می توانند بدون محدودیت رفت و آمد داشته و حتی زندگی یا کار و یا تحصیل نمایند و مانند یک شهروند اروپایی در تمام نقاط اروپا زندگی کنند.

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و خرید ملک

   یک روش دیگر برای اخذ پاسپورت یونان خرید ملک در این کشور با مبلغ 250 هزار یورو است. سرمایه­گذاری در یونان از طریق خرید ملک به این صورت است که شما با 250،000 یورو می توانید برای خرید املاک و مستغلات در یونان اقدام کنید که نسبت به ویزای اقامتی املاک از برخی از کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر است. این امکان وجود دارد که چند شخص به صورت مشترک بتوانند سرمایه­گذاری را در قالب یک ملک ترکیب کنند. علاوه بر این، یک سرمایه­گذار خارجی می­تواند چندین ملک را خریداری کند که مقادیر آن 250،000 یورو باشد تا بتواند مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز را تامین کند.

  پروسه تقاضا تقریبا 40 روز از زمان سرمایه­گذاری به طول می­انجامد تا اجازه اقامت صادر شود. متقاضی باید قبل از درخواست ویزا سرمایه­گذاری ملک را در یونان توسط یک وکیل معتبر انجام دهد. هنگامی که یک ملک انتخاب شد، وکلا می­توانند از روند درخواست، انتقال و کار قانونی برای اموال شخص مراقبت کنند. متقاضیان سرمایه گذار می توانند یک بازدید 3 یا 4 روزه به یونان برای مشاهده خواص، ملاقات با وکلا و باز کردن حساب بانکی از طریق ویزای توریستی داشته باشند. درخواست پس از این مرحله می­تواند در یونان توسط وکلای مشتریان تحت وکالت مورد پیگیری قرار گیرد. این روش نیز به این صورت است که افراد محدودیتی برای حضور در این کشور را ندارند و از همان ابتدا می توانند اقامت 5 ساله یونان را دریافت نموده و در صورتی که سرمایه فوق را همچنان حفظ نمایند می توانند پس از 5 سال مجدد اقامت خود را تمدید نموده و طبق قانون این کشور نیز پس از 7 سال برای اخذ پاسپورت یونان درخواست خود را تسلیم نمایند. در این روش در صورتی که متقاضیان بتوانند هزینه های زندگی فرزندان بالای 18 سال خود را پرداخت نمایند قادر خواهند بود که برای فرزندان بالای 18 سال خود در این پروسه به عنوان همراه اقدام نمایند.

البته نکته مهم در خصوص اخذ تابعیت و پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری آگاهی از نرخ تولید ناخالص داخلی و خطر مصادره اموال می باشد. در نمودار ارائه شده این شاخصه ها را می توانید بررسی کنید. خطر مصادره اموال بیان گر احتمال تغییر رفتار دولت در خصوص سرمایه گذاران خارجی و نقض توافقات می باشد. عدد 1 بیان گر کمترین میزان ریسک می باشد.

نمودار خطر مصادره اموال در یونان

پاسپورت یونان 6 پاسپورت یونان

نمودار رشد اقتصادی در یونان

پاسپورت یونان 7 پاسپورت یونان

سرمایه گذاری در یونان

پاسپورت یونان از طریق تولد

اخذ پاسپورت یونان از طریق تولد در صورتی امکان پذیر است که اگر یکی از والدین کودک متولد شده تابعیت و شهروندی کشور یونان را داشته باشد به آن کودک نیز به صورت اتوماتیک تابعیت یونان اعطا می گردد. این قانون بیانگر این نکته است که کشور یونان نیز مانند اکثر کشورهای دنیا از قانون خون تبعیت می کند، به این معنی که به تبع اقامت و تابعیت پدر و مادر به فرزند نیز تابعیت و شهروندی اعطا می شود نه بر اساس خاک کشور متولد شده. نکته دیگر این است که در صورتی که هیچکدام از والدین کودک یونانی نباشند اما در 5 سال اخیر در این کشور زندگی کرده و اقامت 5 ساله یونان را داشته باشند به کودک متولد شده آنان نیز از همان زمان تولد تابعیت و پاسپورت این کشور اعطا می گردد. در این صورت این کودکان مانند یک شهروند اروپایی می توانند از تمامی امکانات این کشور برخوردار شوند. لازم به ذکر است که کشور یونان برخلاف سایر کشورها با تابعیت مضاعف و دوگانه مخالفتی ندارد و شهروندان این کشور می توانند به طور هم زمان تابعیت یک کشور دیگر را نیز داشته باشند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت یونان
مهاجرت به یونان از طریق تولد

پاسپورت یونان از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت یونان از طریق ازدواج در این قسمت مورد بررسی قرار می گیرد. افراد خارجی که قصد دارند با یک شهروند یونانی ازدواج کنند باید در سفارت یونان در کشور خود مراحل مصاحبه و تحویل مدارک لازمه را انجام دهند. از جمله این مراحل این است که شخص یونانی باید ثابت کند که از نظر درآمد و توانایی مالی می تواند همسر خارجی خود را در هزینه های زندگی حمایت نماید. همچنین باید ثابت کند که یک مسکن مناسب برای زندگی با شخص خارجی را مهیا نموده است. شخص خارجی نیز باید از طریق یک سری مدارک و شواهد و مستندات مانند پرینت مکالمات و چت ها و عکس های دو نفره به اثبات برساند که هدف آن ها ازدواج و زندگی در کنار همدیگر است.

افسر ویزا همچنین یک سری سوالات دیگر نیز از این افراد می پرسد و در صورتی که به اقناع خاطر رسید و برای او قصد ازدواج طرفین محرز گردید به شخص خارجی یک ویزای دو ساله اعطا می کند. شخص متقاضی اخذ پاسپورت یونان از طریق ازدواج پس از اینکه به این کشور ورود پیدا کرد می تواند با انجام قوانین ازدواج یونان با شخص یونانی ازدواج کرده و ازدواج خود را در این کشور به ثبت برساند و پس از اتمام اقامت دو ساله خود، در صورت حفظ زندگی مشترک می تواند یک اقامت 3 ساله دیگر را دریافت نماید. پس از 5 سال نیز می تواند اقامت دائم یونان و پس از 7 سال تابعیت و شهروندی یونان را به دست آورد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت یونان
مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

پاسپورت یونان از طریق پناهندگی

 • پناهندگی از بدترین راه های اخذ پاسپورت یونان است. موسسه حقوقی ملک پور در خصوص پناهندگی به هیچ عنوان هیچگونه خدماتی را ارائه نمی دهد و توصیه می نماید که افراد از راه های قانونی با مناسب ترین هزینه در مسیر مهاجرت قدم بردارند.

 با توجه به اینکه کشور یونان از نظر جغرافیایی در مکانی قرار دارد که با کشورهای آسیایی و کشورهای آفریقایی دارای مرز مشترک دریایی است بنابراین پناهجویان بسیار زیادی در اولین مسیر خود به کشور یونان وارد می شوند. این افراد که از ملیت ها و کشورهای گوناگون و با فرهنگ های متفاوت در یونان مستقر می شوند، در کمپ ها و اردوگاه های غیر بهداشتی و بسیار آلوده و نامناسب پناه می گیرند تا زمانی که توسط مقامات مخصوص این کشور تقسیم شده و به کشورهای مختلف منتقل شوند. البته بسیاری از این افراد نیز پس از تحمل سختی ها و دشواری های بسیار زیاد مجدد به کشور مبدا خود بازگردانده می شوند. در حال حاضر آمار بازگشت پناهجویان به کشور اولیه خود به طرز چشمگیری بالا رفته است و باعث شده است که افراد پناهجو به عواقب قانونی نیز در کشور خود دچار شوند و به یاس و نا امیدی گرفتار شوند. بنابراین در حال حاضر به ندرت و در موارد نادر، پناهندگی در یونان می تواند به اخذ پاسپورت یونان ختم شود.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

پاسپورت یونان و نکات مهم در باب پاسپورت یونان

پاسپورت یونان امروزه از روش های مختلفی قابل دریافت می باشد که از مهم ترین و بهترین این روش ها می توان به سرمایه گذاری و تمکن مالی یا خود حمایتی اشاره نمود. با توجه به اینکه کشور زیبا و متمدن یونان در اروپا و حوزه شنگن واقع شده است می تواند بهترین گزینه انتخابی برای افرادی باشد که قصد دارند از کوتاه ترین مسیر و با مناسب ترین هزینه به اخذ اقامت اروپا و حوزه شنگن برسند. افرادی که موفق به اخذ پاسپورت این کشور شوند می توانند در تمامی کشورهای حوزه اروپا و محدوده شنگن بدون محدودیت رفت و آمد داشته باشند و یا حتی زندگی کنند و به کار و تحصیل رایگان بپردازند. بنابراین نکته مهم این است که افراد جهت اقامت خودحمایتی یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت پس از کشورهای برتر اروپایی مانند اتریش، سوئیس، آلمان، فرانسه و… می توانند کشور یونان را انتخاب نمایند.

پاسپورت یونان و وکیل معتبر برای امور مهم

با توجه به اینکه اخذ پاسپورت یونان از مباحث حقوق بین الملل می باشد و رابطه بین شخص و دولت را تعریف می کند، بنابراین متقاضیان برای رسیدن به این هدف باید از کارشناسان و وکلای حقوق بین الملل بهره جسته و با حقوقدانان در سطح بین الملل مشورت نموده و پس از آن وارد این پروسه شوند. نحوه ارائه مدارک پرونده های مهاجرت برای اخذ اقامت و تابعیت یونان باید به درستی و با دقت نظر و علم حقوقی مناسب و بالایی انجام شود. برخی از افراد تصور می کنند که به تنهایی می توانند پرونده خود را به برسانند اما پس از گذشت مدت زمان بالایی پرونده آن ها با ردی مواجه می گردد. بنابراین توصیه مهم این است که از همان ابتدا پرونده خود را به وکلای معتبر و مسلط به امور حقوق بین الملل بسپارند تا در مناسب ترین زمان ممکن به نتیجه مثبت برسد.

پاسپورت یونان و سخن پایانی

پاسپورت یونان را در این مقاله از تمامی جوانب مورد بررسی و ارزیابی علمی قرار دادیم. همانطور که اشاره شد در حال حاضر روشی مانند سرمایه گذاری و تمکن مالی و اقامت خودحمایتی یونان از مناسب ترین و محبوب ترین راه های اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت یونان به شمار می آید و افراد بسیاری از راه های مختلف سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت نموده و به اخذ اقامت اروپا رسیده و تمامی کشورهای اروپایی خانه آن ها شده است. شما عزیزان اگر می خواهید از طریق پاسپورت یونان به دیگر کشورهای برتر اروپایی بدون محدودیت رفت و آمد داشته باشید و زندگی و تحصیل کنید و کار داشته باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و راه های اخذ پاسپورت یونان و همچنین در خصوص روش های اخذ اقامت و پاسپورت سایر کشورهای اروپایی مانند اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک، هلند و… به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.