پاسپورت هند و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت هند و شرایط عمومی
 • پاسپورت هند و اعتبار آن
 • پاسپورت هند و روش های اخذ پاسپورت
 • اخذ پاسپورت هند از طریق کار
 • پاسپورت هند از طریق تحصیل
 • پاسپورت هند از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت هند از طریق تولد
 • پاسپورت هند از طریق ازدواج
 • پاسپورت هند و پناهندگی
 • پاسپورت هند و نکات مهم درباره آن
 • پاسپورت هند و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت هند پاسپورت هند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت هند و مقدمه ای بر آن

پاسپورت هند، شرایط اخذ پاسپورت و تابعیت هند و اعتبار پاسپورت این کشور در این مقاله به طور علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. سعی ما بر این است نکات اساسی و مهمی که برای اخذ پاسپورت کشور هند به آن نیاز دارید را به طور مفصل و در عین حال ساده در این مقاله به شما ارایه دهیم. اخذ پاسپورت هند چه شرایطی دارد؟ اعتبار این پاسپورت به چه میزان است؟ راه های دریافت پاسپورت کشور هند از چه طریقی است؟ کشور هند بدلیل پیشینه تاریخی و تنوع ادیان مورد توجه برخی از افراد قرار گرفته است. این مقاله که توسط وکلا و متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده سعی کرده تا پاسخ سوالات شما در زمینه پاسپورت هند باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر و تکمیلی در این خصوص با کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمایید.   

پاسپورت هند و شرایط عمومی

برای اخذ پاسپورت هند اولین گام مهم این است که اطلاعاتی در مورد شرایط عمومی این کشور بدانیم. هند کشوری آسیایی و واقع در جنوب آسیا است که به لحاظ موقعیت جغرافیایی از شمال غربی با پاکستان، در شمال با چین، بوتان، تبت، نپال، در شمال شرقی با بنگلادش و برمه همسایه می باشد. نوع حکومت هند یا هندوستان جمهوری و پایتخت آن دهلی نو می باشد. هند جزو دومین کشور پرجمعیت دنیا بعد از چین محسوب می شود. مساحت کشور هند در حدود 3.287.000 کیلومتر مربع و جمعیت آن 1.339 میلیارد نفر می باشد. شهر بمبئی پر جمعیت ترین شهر هند و در حدود 17 میلیون نفر جمعیت دارد. هند کشوری دارای تاریخ و فرهنگ کهنی است و صدها زبان و هزاران لهجه و گویش در این کشور وجود دارد. دو زبان رسمی این کشور هندی و انگلیسی است البته به غیر از این دو زبان 22 زبان دیگر نیز در در چند ایالت مختلف صحبت می شود.

چالش اصلی برای مهاجران به هند این است که روش مناسب برای شهروندی و پاسپورت هند از چه طریقی است و آیا می توانند در صورت مهاجرت به این کشور که می تواند از راه های تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی صورت پذیرد، به تابعیت و پاسپورت هند برسند. از موضوعات مهم اخذ تابعیت یک کشور بررسی اصل خاک و اصل خون است که نشان دهنده این موضوع است که فرزندی که در کشوری متولد می شود بر چه اساسی تابعیت آن کشور را دریافت می کند. سیستم خاک بر این اساس است که فرزندی که در کشوری به دنیا می آید تابعیت آن کشور به او منتقل می گردد بدون اینکه تابعیت پدر یا مادر او در نظر گرفته شود اما طبق سیستم خون در صورتی تابعیت کشوری به فرزند متولد در آن کشور متولد می شود که پدر یا مادر او شهروند و تبعه آن کشور باشند. ما در این مقاله به طور کامل این موارد را مورد برسسی و تجزیه و تحلیل قرار می دهیم.

پاسپورت هند و اعتبار آن

یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در مسیر مهاجرت و اخذ پاسپورت هند که باید به آن توجه ویژه ای شود این است که قدرت و اعتبار پاسپورت هند در سطح بین المللی به چه صورت است. از لحاظ رتبه بندی پاسپورت هند در جهان رتبه  66 را دارد. در واقع اعتبار پاسپورت هر کشوری نشان دهنده این موضوع است که شما چه امتیازاتی در عرصه بین المللی و جهانی دارید و به عنوان تبعه کشور هند و داشتن پاسپورت این کشور امکان سفر به چه کشورهایی بدون ویزا را خواهید داشت. در صورت شهروندی و تابعیت و پاسپورت هند شما تنها می توانید به 25 کشور دنیا بدون ویزا سفر نمایید و برای سفر به 134 کشور دنیا باید برای اخذ ویزا اقدام نمایید. همچنین برای 39 کشور نیز ویزا در هنگام ورود احتیاج خواهید داشت. بنابراین اگر قصد مهاجرت به هند را دارید بهتر این است که قبل از هرگونه اقدامی با وکلای مهاجرت معتبر مشورت نمایید.

پاسپورت هند و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت هند از روش های مختلفی قایل دستیابی است. مهاجرت به هر کشوری و اخذ پاسپورت آن با توجه به شرایط کلی هر شخص می تواند متفاوت باشد. هند دومین کشور پرجمعیت دنیا است و راه های مهاجرت و اقامت در این کشور علاوه بر اینکه گوناگون است باید توجه شود که آیا منجر به اخذ پاسپورت هند می گردد یا خیر؟ آیا با توجه به شرایط شما مسیر درستی می باشد؟ شما می توانید از راه های تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد یا پناهندگی به هند مهاجرت کنید اما قبل از هرگونه اقدامی اطمینان حاصل کنید که مسیر انتخابی شما می تواند منجر به اخذ پاسپورت هند گردد. در زیر ما روش های فوق را مورد بررسی قرار می دهیم.

مهاجرت به هند

پاسپورت هند از طریق کار

یکی از راه های اخذ شهروندی و پاسپورت هند می تواند از طریق کار باشد. منظور این است که شما بعد از مدتی اقامت کاری در این کشور می توانید با داشتن شرایطی پاسپورت هند را دریافت نمایید. مهمترین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که برای گرفتن اقامت کاری در هند شما باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کشور هند داشته باشید که در اصطلاح به آن جاب آفر ( Job Offer) گفته می شود. شما با داشتن دعوتنامه کاری می توانید برای گرفتن ویزای هند اقدام نمایید. جمعیت هند بسیار زیاد است و این خود نشان دهنده این موضوع است که رقابت برای بدست آوردن شغل همیشه شدید می باشد و استخدام یک کارگر یا متخصص خارجی با توجه به مهارت های آن ها کار چندان ساده ای نیست.

شما به عنوان یک نیروی کار خارجی باید مسلط به زبان انگلیسی باشید چون یکی از زبان های مورد استفاده کسب و کار در هند است. علاوه بر اینکه اگر قصد اقامت دایم و اخذ پاسپورت هند را دارید باید به زبان هندی نیز آشنایی پیدا کنید. معمولا بعد از 7 سال زندگی و کار در هند می توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت هند اقدام نمایید. البته بسته به متقاضی و شرایط او می تواند بین 7 تا 12 سال متغییر باشد. مشاغل مورد نیاز در هند در بخش های مختلف و متنوع می باشد زیرا این کشور با توجه به مساحتی که دارد صنایع و نیازهای شغلی مختلفی نیز به تبع آن به وجود خواهد آمد. صنایع عمده در هند عبارتند از :

 • کشاورزی
 • ساخت و ساز
 • صنایع شیمیایی
 • فناوری اطلاعات
 • فولاد
 • منسوجات

برای کار در هند شما باید یک ویزای کار و مجوز کار دریافت کنید. روند کاری به این صورت است که شما باید نامه ای از کارفرمایی در هند داشته باشید که نیازمند تخصص و مهارت شما است. میانگین ساعات کاری در هند در حدود 48 ساعت در هفته می باشد. نرخ بیکاری در هند در حال حاضر در حدود 6.1 درصد می باشد که نسبت به سال های پیش افزایش داشته است. در جدول زیر می توانید تغییرات نرخ بیکاری در طی 8 سال اخیر را مشاهده نمایید:

2 17 پاسپورت هند

ویزای کار معمولا توسط سفارت یا کنسولگری هند اعطا می گردد و صرفنظر از مدت زمان توافقنامه یا قرارداد کاری شما معمولا برای یکسال معتبر است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار عبارت است از :

 • پاسپورت شما که باید حداقل یکسال دارای اعتبار باشد
 • کپی صفحات اول پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • دعوتنامه کاری یا قرارداد کاری
 • رزومه و سوابق تحصیلی و کاری

  به زبان انگلیسی

کار در هند

پاسپورت هند از طریق تحصیل

یکی از راه های اخذ پاسپورت هند می تواند از طریق تحصیل باشد. سیستم آموزشی در هند این امکان را برای شما میسر می سازد که در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور تحصیل و اقامت داشته باشید. اکثر دوره های تحصیلی در هند به زبان انگلیسی ارایه می شود. دانشگاه های مختلف مدرک زبان متفاوتی ممکن است از شما دریافت کنند. معمولا برای کارشناسی آیلس 6، برای کارشناسی ارشد 6.5 و برای دکتری آیلس 7 مورد نیاز است. دوره های تحصیلی شما در هند می تواند 3 تا 5 سال طول بکشد. مدت زمان تحصیل دوره لیسانس می تواند بین 4 تا 5 سال، برای کارشناسی ارشد بین 2 یا 3 سال به طول انجامد. پس از تکمیل کارشناسی ارشد امکان تحصیل در مقطع دکترا نیز وجود دارد که معمولا در حدود 3 سال می تواند این دوره تکمیل گردد.

در هند حدود 900 دانشگاه و موسسه آموزشی اعم از دولتی و خصوصی وجود دارد. دانشجویان می توانند در رشته های مختلفی مانند مهندسی، پزشکی، مدیریت و هنر در این کشور تحصیل کنند. سیستم آموزشی در هند شامل دو ترم که از ژوئیه تا نوامبر و از ژانویه تا آپریل می باشد. معمولا دانشگاه های هند امکانات اقامتی برای دانشجویان را فراهم می کند و هزینه های تحصیل در این کشور ارزان است. هزینه سالیانه تحصیل در هند حدود 5000 دلار است البته بسته به دانشگاه و رشته این هزینه متغییر خواهد بود. دانشجویان اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل را به طور نیمه وقت  نیز دارند. هزینه های زندگی دانشجویی به طور معمول می تواند تا 3200 دلار در سال برای مسکن، حمل و نقل، خورد و خوراک و سایر هزینه های زندگی باشد. تحصیل در هند منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت هند نمی شود مگر اینکه شما در این کشور کار پیدا کنید و یا با یک تبعه و شهروند هند ازدواج نمایید و طبق شرایط و مقرراتی که وجود دارد بعد از مدتی بتوانید پاسپورت هند را دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در هند عبارت است از :

 • فرم پذیرش دانشگاه
 • ارایه اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی
 • ارایه مدرک زبان
تحصیل در هند

پاسپورت هند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هند می تواند یکی از روش های گرفتن پاسپورت هند باشد. سرمایه گذاری در هند می تواند شامل ریسک و ضرر و یا در عین حال سود باشد. بنابراین بهتر است که قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرت در زمینه امور حقوق بین الملل مشورت نمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیرقانونی می باشد. هند سریع ترین رشد اقتصادی در جهان را دارد و در سال 2015 از چین نیز پیشی گرفت اما کشور هند همچنان بسیار فقیر می باشد و تولید ناخالص داخلی سرانه آن تنها در حدود 1.706دلار است که کمتر از یک چهارم تولید چین می باشد که این خود نشان دهنده چرخه طولانی تری برای رشد اقتصادی این کشور است.

برای سرمایه گذاری باید به پارامترهای زیادی توجه نمود. یکی از مهمترین آنها نرخ تورم هند می باشد که با دانستن آن و تغییرات نرخ تورم می توان اقتصاد این کشور را پیش بینی نمود. در گذشته نرخ تورم هند بالا بود اما در حال حاضر زیر 3 درصد است که برخی کارشناسان نسبت به این نرخ تورم پایین دید خوبی ندارند. در تصویر زیر می توانید نرخ تورم در هند را مشاهده نمایید :

3 6 پاسپورت هند

اخذ پاسپورت هند از طریق سرمایه گذاری باید به بهترین روش انجام گیرد زیرا به دلیل کم ارزش بودن واحد پول هند در مقایسه با دیگر کشورها، طولانی بودن پروسه های ثبت شرکت در هند، مشکلات زیر بنایی و نادرست بودن زیرساخت های ادارات دولتی هند از مسایل بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. از طرفی تمام روش های سرمایه گذاری در هند منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت هند نمی گردد. در صورتی که شما بیش از 10 سال در هند زندگی کنید می توانید برای اخذ شهروندی و پاسپورت هند اقدام نمایید که البته باید قوانین و چهاچوب های قانونی برای کسب شهروندی هند را نیز مانند دانستن زبان هندی، نداشتن سوسابقه، اثبات سکونت در این کشور، گواهی سلامت و آـزمون هایی که طبق قانون اساسی یرای شهروندی و پاسپورت هند در نظر گرفته شده است را با موفقیت بگذرانید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات ما در موسسه حقوقی ملک پور نیز مراجعه نماید.

سرمایه گذاری در هند

پاسپورت هند از طریق تولد

اخذ پاسپورت هند از طریق تولد می تواند یکی از راه های کسب تابعیت این کشور باشد. سیستم اعطا تابعیت کشورها بر اساس دو اصل خاک و خون است. معمولا کشورهایی که مهاجر پذیر هستند تابعیت خود را بر اساس سیستم خاک به فرزند منتقل می کنند یعنی بدون توجه به تابعیت پدر یا مادر و صرف تولد فرزند در خاک آن کشور اما بر اساس سیستم خون تابعیت از طریق پدر یا مادر به فرزند منتقل می شود یعنی حتما پدر یا مادر باید تابعیت آن کشور را داشته باشند. طبق قانون اساسی کشور هند فرزندی که در خاک کشور هند متولد شود در صورت وجود شرایطی می تواند تابعیت و پاسپورت هند را دریافت کند.

 • فرزندی که در روز 26 ژانویه 1950 متولد شده باشد و اما قبل از 1 جولای 1987 در هند متولد شده، بدون در نظر گرفتن ملیت و تابعیت والدینش می تواند شهروند هندی محسوب شود.
 • شخصی که در هند روز اول 1987 و بعد از آن اما قبل از 3 دسامبر 2004 متولد شود شهروند هند محسوب می شود در صورتی که یکی از والدینش در زمان تولد او شهروند هند باشد.
 • فردی که در هند روز سوم دسامبر 2004 متولد شود می تواند شهروند هند محسوب گردد اگر پدر و مادر او او شهروند هند باشند یا یکی از والدین او شهروند هند باشند و دیگری نیز مهاجر قانونی هند و اقامت قانونی این کشور را داشته باشد.

هند باشند و دیگری نیز مهاجر قانونی هند و اقامت قانونی این کشور را داشته باشد.

بنابراین در حال حاضر تولد فرزند بر اساس اصل خون صورت می گیرد یعنی هر دو والدین و یا یکی از آنها باید تابعیت و یا شهروند هند باشند و صرف تولد کافی برای تابیعیت و اخذ پاسپورت هند نیست.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای گواهی تولد فرزند عبارت است از :

 • گواهی تولد زوجین
 • ارایه نامه بیمارستان تولد فرزند
 • گواهی هویتی والدین
 • شواهد و مدارک ازدواج پدر و مادر
 • پرداخت هزینه ثبت نام گواهی تولد فرزند به مبلغ 20 دلار

 در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور نیز مراجعه نمایید.

تابعیت کشور هند از طریق تولد

پاسپورت هند از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ پاسپورت هند می تواند از طریق ازدواج با یک تبعه و شهروند هندی باشد که اگر شخص خارجی دارای شرایطی باشد امکان اخذ پاسپورت هند را خواهد داشت. هر کشوری برای اعطای تابعیت شخص خارجی از طریق ازدواج با شهروندان خود قوانین و مقررات خاصی را وضع کرده است. طبق قانون کشور هند سن قانونی ازدواج برای دختران 18 سال و برای پسران 21 سال است و شخص خارجی نیز باید حتما واجد این شرط اصلی برای ازدواج باشد.

طبق قانون ازدواج ویژه سال 1954 در صورتی یک شخص خارجی با تبعه کشور هند می تواند ازدواج کند که حداقل به مدت 30 روز قبل از درخواست ازدواج در هند اقامت داشته باشد. این موضوع باید توسط پلیس محلی هند تایید شود. مدارکی مانند داشتن قرارداد اجاره می تواند محل زندگی شما را اثبات نماید. معمولا شما بعد از 7 سال زندگی در هند می توانید برای کسب شهروندی و پاسپورت هند اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ازدواج با تبعه هند از قرار زیر می باشد:

 • آدرس محل اقامت و سکونت شخص خارجی به مدت حداقل 30 روز در هند و اثبات آن
 • گذرنامه معتبر هر دو طرف
 • گواهی اصلی تولد هر دو طرف
 • کارت اقامت یا ویزا که طول اقامت شما را نشان می دهد
 • گواهی عدم منع ازدواج
 • گواهی مدارک مدنی در صورت طلاق یا فوت همسر قبلی

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب ازدواج با خارجی

video پاسپورت هند

پاسپورت هند و پناهندگی

پناهندگی می تواند یکی از راه های اقامت و اخذ پاسپورت هند باشد. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارایه نمی دهد و اطلاعاتی که در این مقاله مطالعه می فرمایید صرفاً جهت افزایش آگاهی و اطلاع رسانی شما در مورد خطرات و نکات پناهندگی می باشد. طبق قوانین پناهندگی مخصوصا کنوانسیون پناهندگی ژنو 1951 در صورتی که شخصی نتواند به دلیل ترس جان خود به کشور خود بازگردد به دلایلی مثل مذهب، نژاد، عضویت در گروه های خاص اجتماعی، اعتقادات سیاسی با استفاده از قوانین پناهندگی می تواند مورد حمایت قرار گیرد.

اگر شما درخواست پناهندگی در هند را دارید باید شما و اعضای خانواده تان به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل مراجعه نمایند. اولین مرحله ثبت نام است که مشخصات شما از جمله نام، تاریخ تولد، تحصیلات، کشور مبدا، اطلاعات تماس، تعداد اعضای خانواده و غیره و همچنین  دلایل درخواست پناهندگی تان قید شود و تا زمان مصاحبه باید منتظر باشید تا صحت و سقم اطلاعات شما بررسی و در صورت پذیرفته شدن به شما اجازه اقامت داده می شود. دقت نمایید که در صورت پناهندگی در هند با توجه به طولانی شدن زمان مصاحبه و بررسی شرایط خطرات و سختی های فراوانی پیش رروی شما خواهد بود. بنابراین در صورتی که می توانید از روش های قانونی برای مهاجرت اقدام نمایید به هیچ عنوان این روش را راهی برای مهاجرت، اقامت و اخذ پاسپورت هند قرار ندهید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت هند و نکات مهم درباره آن

در مورد شهروندی و پاسپورت هند باید به چند نکته مهم در این باب توجه نمایید. شما برای اخذ تابعیت و پاسپورت هند باید با فرهنگ و آیین کشور هند سازگار و آمیخته گردید و بتوانید ارتباط فرهنگی با این کشور برقرار نمایید. برای اخذ شهروندی و پاسپورت هند شما باید حداقل 7 سال در این کشور زندگی کنید و بعد از اینکه مشخص شد در این مدت سوء پیشینه ای نداشته اید می توانید مراحل شهروندی را طی نمایید.

شما از طریق ازدواج با یک تبعه هند نیز بعد از چند سال زندگی مشترک می توانید به تابعیت و شهروندی این کشور درآیید که در این حالت نیز باید حداقل 7 سال در هند زندگی نمایید. شما باید به زبان هندی نیز مسلط باشید. به طور کلی دقت به این موارد و نکات مهم بسیار حایز اهمیت است. ضمن اینکه اگر شما تابعیت کشور دیگری را داشته باشید، برای گرفتن تابعیت و پاسپورت هند باید پس از سلب تابعیت قبلی برای اخذ تابیعت و پاسپورت هند اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات سایت موسسه ما در زمینه مهاجرت به هند مراجعه نمایید.

پاسپورت هند و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت هند و راه های دریافت آن یک امر حقوقی است که باید با دانش و اطلاعات حقوقی جامع و کامل انجام پذیرد. قوانین و مقررات مربوط به شهروندی، تابعیت و اخذ پاسپورت هند تبعات و تکالیف حقوقی و قانونی را برای متقاضی ایجاد می کند بنابراین باید مسیری انتخاب گردد که بهترین روش مهاجرت به هند و در نهایت شهروندی و پاسپورت هند باشد. پیشنهاد می شود که برای انتخاب بهترین مسیر و مناسب ترین روش با یک وکیل مهاجرت معتبر در امور حقوقی مشورت نمایید تا به بهترین نحو به هدف و مسیری که انتخاب کرده اید، دست یابید. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در زمینه امور مهاجرت و با داشتن وکلای معتبر در امر حقوق بین الملل می تواند راهنمای شما در انتخاب مسیر مهاجرت شما باشد. همچنین موسسه حقوقی ملک پور با تهیه ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت این امکان را برای شما فراهم نموده تا با دیدن این ویدیو اطلاعات کامل حقوقی در زمنیه مهاجرت را کسب و بتوانید بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب نمایید.

پاسپورت هند و سخن پایانی

پاسپورت هند، شرایط اخذ پاسپورت و تابعیت هند و اعتبار پاسپورت این کشور در این مقاله به طور علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. ما در این مقاله نکات اساسی و مهمی که برای اخذ پاسپورت کشور هند، روش های اخذ پاسپورت هند و اعتبار آن را مورد بررسی قرار دادیم. اخذ شهروندی و پاسپورت هند به راحتی انجام نمی گیرد معمولا بعد از 7 سال اقامت و زندگی در هند شما می توانید برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایید. بنابراین بهتر این است که قبل از هرگونه اقدامی با مشاوران و وکلای حقوقی مهاجرت در این ارتباط مشورت نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید جهت مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که در قسمت پایانی این مقاله، در قسمت دیدگاه، پرسش ها و نظرات خود را بیان و در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت نمایید.