پاسپورت هلند و بررسی شرایط آن

پاسپورت هلند، راه ها و شرایط اخذ پاسپورت در این کشور در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. راه های اخذ پاسپورت هلند کدامند؟ بهترین روش مهاجرت به هلند چه می باشد؟ آیا کشور هلند دو تابعیتی را به رسمیت می شناسد؟ در پاسخ به این سوالات متداول می توان گفت کشور هلند یکی از محبوب ترین کشورها برای افرادی است که تمایل به مهاجرت دارند و دلایل متعددی نیز در شکل گیری این محبوبیت نقش ایفا کرده است که در صدد هستیم به صورت کامل به شرح این موارد بپردازیم. امید است در این مقاله که توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده سوالات و ابهامات ذهنی شما در این زمینه برطرف گردد و اطلاعات کامل و جامعی در زمینه مهاجرت به هلند و نحوه اخذ پاسپورت هلند خدمت شما دوستان ارجمند ارائه گردد. انتخاب بهترین مسیر و بهترین مقصد مهاجرت بستگی به شرایط فردی هر شخص دارد، لذا پبشنهاد می کنیم جهت انجام این امر و همین طور کسب اطلاعات مرتبط در زمینه پاسپورت هلند با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی بهره مند شوید. در ادامه به مواردی می پردازیم که می توان آن ها را از مهم ترین نکات در انتخاب یک کشور جهت مهاجرت تلقی نمود

 • پاسپورت هلند و شرایط عمومی
 • پاسپورت هلند و اعتبار آن
 • پاسپورت هلند و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت هلند از طریق کار
 • پاسپورت هلند از طریق تحصیل
 • پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت هلند از طریق تولد
 • پاسپورت هلند از طریق ازدواج
 • پاسپورت هلند از طریق پناهندگی
 • پاسپورت هلند و نکات مهم در باب پاسپورت هلند
 • پاسپورت هلند و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت هلند پاسپورت هلند

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت هلند و شرایط عمومی

شناخت شرایط عمومی هر کشور از نخستین گام های بررسی مهاجرت به آن کشور می باشد. پایتخت این کشور شهر آمستردام می باشد. همسایگان خاکی این کشور، کشورهای آلمان و بلژیک می باشند و از طریق دریا نیز در جوار کشور انگلستان قرار دارد. کشور هلند دارای 5/16 میلیون نفر جمعیت می باشد که حدود 19 درصد آن متشکل از مهاجرین و حتی برخی از اقلیت های قومی می باشد. با بررسی شاخص های مالی مختلف در می یابیم که کشور هلند از ثبات اقتصادی خوبی برخوردار است و می توان از این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها با بستر مناسب سرمایه گذاری نام برد. کشور هلند بزرگترین صادر کننده گل جهان می باشد و می توان گفت پایه های اقتصادی این کشور بر دامداری و کشاورزی بنا شده است. کشور هلند از نرخ بیکاری بسیار مناسبی برخوردار است و از این رو مقصد بسیار محبوبی برای افراد جویای کار می باشد، از طرفی دانشگاه های مناسب این کشور زمینه ساز مهاجرت تحصیلی به این کشور شده اند، چرا که علاوه بر خدمات مناسب در نظام تحصیلی این کشور برای دانشجویان بین المللی، بستر مناسب پیدا کردن کار پس از تحصیل نیز وجود دارد و افراد شانس اخذ اقامت و پاسپورت هلند را خواهند داشت. کشور هلند از قاعده خون پیروی می کند و در واقع تولد نوزاد در خاک این کشور ارتباطی به محل زادگاه او ندارد و در صورتی که پدر یا مادر نوزاد شهروند هلند باشند، اصالت و تابعیت از خون ایشان به او منتقل می گردد. تابعیت یک رابطه حقوقی سیاسی و معنوی بین افراد و کشورهاست و به منزله دارا بودن حقوق شهروندی نظیر حق رای و حتی حق رییس جمهور شدن می باشد. این ها امتیازاتی می باشد که در زمان دارا بودن اقامت به افراد تعلق نمی گیرد. پاسپورت هلند جایگاه سوم را در جهان دارد و این می تواند از دیگر دلایل محبوبیت این کشور زیبا تلقی شود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت هلند

video پاسپورت هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت هلند

audio پاسپورت هلند

پاسپورت هلند و اعتبار آن

یکی از موارد مهم و قابل توجه برای مهاجرت ، امکانات و مزایایی می باشد که به واسطه اخذ تابعیت و پاسپورت حاصل می گردد. رتبه جهانی پاسپورت هر کشور نشانگر قدرت پاسپورت آن کشور در مقام قیاس با سایر کشورها می باشد که با معیارهایی نظیر تعداد سفرهای آزادانه به سایر کشورها مورد ارزیابی قرار می گردد. پاسپورت هلند در رتبه بندی جهانی (global) با دارا بودن 166 امتیاز در کنار 8 کشور دیگر به صورت مشترک رتبه سوم را دارا می باشد و در رتبه بندی انفرادی (individual) رتبه دهم را به خود اختصاص داده است. این بدان معناست که  افراد با دارا بودن پاسپورت این کشور می توانند اجازه سفر بدون اخذ ویزا به 125 کشور را داشته باشند و نیز برای ورود به 41 کشور نیاز به ویزای حین ورود در فرودگاه می باشد. برای ورود به 32 کشور دنیا نیز نیاز به اخذ ویزا از کشور مبدا یعنی کشور هلند می باشد.

2 18 پاسپورت هلند

پاسپورت هلند و روش های اخذ پاسپورت

برای اخذ پاسپورت یک کشور باید به این نکته توجه داشت که افراد با توجه به شرایط کنونی خود از چه مسیرهایی امکان مهاجرت دارند. اخذ پاسپورت به معنای کسب حق شهروندی می باشد و  همان طور که ذکر شد تابعیت یک رابطه حقوقی سیاسی و معنوی بین افراد و کشورهاست. پروسه اخذ تابعیت در هر مسیری متفاوت می باشد، کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی هر یک می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت و در نهایت اخذ پاسپورت هلند گردد.  در ادامه به ذکر هر یک از این روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت هلند و توضیحات پیرامون آن می پردازیم.

1 24 پاسپورت هلند

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب زیبایی های هلند

video پاسپورت هلند

پاسپورت هلند از طریق کار

یکی از مهم ترین راه های اخذ پاسپورت هلند، مهاجرت کاری می باشد. نرخ بیکاری کشور هلند در حال حاضر 3.4 درصد می باشد که نرخ بسیار مطلوبی می باشد و بیانگر شانس کاریابی بالای افراد ساکن در این کشور می باشد. افراد می توانند به واسطه 2 تا 5 سال کار در هلند و پرداخت مالیات به دولت این کشور اقامت دائم هلند را دریافت نمایند و پس از 1 الی 2 سال پس درخواست پاسپورت نمایند. اما اخذ ویزای کار هلند به چه نحوی امکان پذیر است؟ برای پاسخ به این سوال ذکر این نکته مهم می باشد که ویزای کار کشور هلند برای ما ایرانیان در حال حاضر منوط به دارا بودن job offer یا دعوتنامه رسمی شغلی از کارفرمایی در هلند می باشد. این دعوتنامه برای افراد خارج از اتحادیه اروپا در شرایط خاصی صادر می شود، در صورتی که با ثبت آگهی طی 3 ماه در هلند و 3 ماه در سایر کشورهای اتحادیه اروپا شخصی با شرایط مندرج در آگهی یافت نشود افراد می توانند از سایر کشورها برای دستیابی به آن فرصت شغلی اقدام نمایند که همان طور که ذکر شد از الزامات آن داشتن دعوتنامه شغلی می باشد. همچنین از جمله موارد مهم در زمینه کار در هلند، دانستن نرخ بیکاری این کشور می باشد که در حال حاضر 3.4 درصد محاسبه شده است. در نمودار زیر تغییرات نرخ بیکاری در هلند آورده شده است:

3 7 پاسپورت هلند

نرخ بیکاری هلند

مدارک عمومی برای اخذ ویزای کار هلند:

 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • فرم درخواست
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • دعوتنامه شغلی از کارفرما
 • اثبات محلی برای اقامت در هلند
 • بیمه
 • اثبات تمکن مالی کافی برای تامین معیشت در هلند
کار در هلند

پاسپورت هلند از طریق تحصیل

تحصیل در کشورها نمی تواند مستقیما منجر به اخذ پاسپورت شود، کشور هلند و پاسپورت هلند نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما تحصیل در هلند می تواند زمینه ساز اخذ پاسپورت این کشور در سال های پس از تحصیل گردد و به خاطر هزینه های مناسب، راه محبوب و معقولی برای مهاجرت تلقی می گردد.

تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقاطع مختلفی امکان پذیر می باشد اما عموما خدمات به دانشجویان بین المللی و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می گردد و رشته های متنوعی را نیز پوشش می دهد. تحصیل در مقاطع گوناگون نیاز به دارا بودن الزامات خاصی می باشد. به طور مثال تحصیل در دوره کارشناسی نیاز به دیپلم 12 ساله دارد. بسته به نوع دانشگاه و مقطع آن ارائه مدرک زبان نیز الزامی است. دانشگاه ها در هلند به دو شکل دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. تحصیل در دانشگاه های دولتی نیازمند داشتن دانش زبان داچ می باشد که زبان رسمی کشور هلند است.

اما برای دانشجویان بین المللی که عموما تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی دارند در اکثر دانشگاه ها در مقطع لیسانس نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس 6 ، در مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5 و در مقطع دکتری و نیاز به ارائه مدرک آیلتس 7 می باشد. هزینه های تحصیل در این کشور در دانشگاه های دولتی تقریبا به صورت رایگان و در دانشگاه های خصوصی و رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند هزینه ها به تناسب رشته، دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت می باشد اما به طور کلی هزینه های سالانه تحصیل در این کشور را می توان در بازه 8 الی 12 هزار یورو تخمین زد.

دانشگاه های معتبر در کشور هلند از طرفی و نرخ بیکاری فوق العاده مطلوب از طرف دیگر سبب ساز گرایش بسیاری از افراد جهت تحصیل در این کشور می باشد. افراد پس از تحصیل در هلند اجازه دارند تا 1 سال در خاک این کشور به جستجوی کار بپردازند در صورت یافتن فرصت شغلی و انعقاد قرارداد با کارفرما می توانند اقامت کاری دریافت نمایند و پس از 2 تا 5 سال کار در هلند و پرداخت مالیات به دولت این کشور ابتدا اقامت دائم و سپس گذشت 1 الی 2 سال پس از اخذ اقامت دائم درخواست دریافت پاسپورت هلند را ارائه کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در هلند:

 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدرک زبان
 • ریز نمرات دوره قبلی تحصیلی به همراه دیپلم
 • اثبات تمکن مالی کافی
 • اثبات محل اقامت تعیین شده در هلند جهت سکونت
تحصیل رایگان در هلند

پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت هلند می تواند از طریق سرمایه گذاری در کشور هلند و اخذ اقامت آن به دست آید. از لحاظ آماری، کشور هلند رتبه اول جذب سرمایه گذاری در جهان را دارا می باشد و کشور آمریکا بعد از آن قرار دارد. انواع و اقسام راه های سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که در این بخش به سه نوع سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، استارتاپ و خرید ملک اشاره شده است.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت:

از مهم ترین و مشهورترین سرمایه گذاری ها در این کشور می توان به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در هلند اشاره نمود. این نوع سرمایه گذاری به سرمایه ی حداقلی بالا به مبلغ 1250000 میلیون یورو نیازمند می باشد و از یک سیستم مبتنی بر امتیاز (PBS) پیروی می کند. سن، سابقه شغلی، مبلغ سرمایه و بیزنس پلن(طرح تجاری) از موارد امتیاز آور در این زمینه می باشند.

سرمایه گذاری از طریق استارتاپ:

از دیگر روش های اخذ پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری، روش استارت آپ می باشد که نیاز به ارائه ایده های نو و خلاقانه دارد. در واقع دولت از طرح هایی که بتوانند تحول اقتصادی مناسبی در جامعه هلند ایجاد نمایند حمایت می نماید. لازم به ذکر است که این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده و استفاده از محتوای آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد. در این روش سرمایه از سمت خود دولت تامین می شود، اما شخصی که اقدام می کند باید مدرک آیلتس 6 را داشته باشد و یک استارت آپ واقعی ایجاد نماید و طی 3 الی 5 سال می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید و با اخذ اقامت دائم پس از 1 الی 2 سال پاسپورت هلند را درخواست نماید.

سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات:

روش دیگر سرمایه گذاری در هلند از طریق سرمایه گذاری در بخش ملک و مستغلات می باشد که البته برای ایرانیان آثار اقامتی به دنبال نخواهد داشت و در نتیجه بدان نمی پردازیم.

chart1554099832709 پاسپورت هلند

نمودار خطر مصادره اموال در هلند

chart1554100480539 پاسپورت هلند

نمودار رشد اقتصادی هلند

سرمایه گذاری در هلند

پاسپورت هلند از طریق تولد

اخذ پاسپورت از طریق تولد از رایج ترین شیوه های اخذ پاسپورت در هلند می باشد. پیش از هر چیز، آشنایی با قواعد و قوانین حقوقی حاکم بر مقوله تولد و اخذ پاسپورت از این طریق، می تواند قبل از هر گونه اقدامی بسیار راهشگا باشد. کشورها به طور کلی قوانینی تنظیم نموده اند که تولد نوزاد در خاک آن ها مشمول آثار حقوقی خاصی گردد. به طور کلی دو سیستم و قاعده در این زمینه وجود دارد:

1- قاعده خاک 

2- قاعده خون

قاعده خاک به این معنی می باشد که تولد فرزند در قلمرو و خاک کشورهایی که از این شیوه پیروی می کنند، باعث اعطای تابعیت و پاسپورت به آن فرزند می شود. پاسپورت هلند از این قاعده پیروی نمی کند و معروف ترین کشورهایی که از این سیستم الگو برداری کرده اند کشورهای آمریکا، کانادا و برزیل می باشد.

قاعده خون به این معنی می باشد که تولد فرزند در قلمرو کشورهایی که از این شیوه پیروی می کنند ارتباطی به محل زادگاه فرزند ندارد بلکه به تابعیت پدر یا مادر او بستگی دارد و در صورتی که یکی از این دو شهروند آن کشور باشند تابعیت و اصالت از طریق خون او به فرزند منتقل می گردد. کشورهای اتحادیه اروپا از این قاعده پیروی می نمایند و اخذ پاسپورت هلند از طریق تولد نیز مشمول همین شرایط می گردد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت فرزند:

 • گواهی تولد و بیمارستان
 • مدرک هویتی نوزاد
 • حکم تاییدیه دادگاه
 • اثبات تمکن مالی برای تامین معیشت فرزند در هلند

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت هلند

پاسپورت هلند از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند سایر کشورها می تواند سبب ساز اخذ پاسپورت آن کشور گردد. البته این قاعده در تمام کشورها جاری نیست و هر کشور قوانین مربوط به خود را دارد، اما عقد و نکاح در هلند نیز آثار حقوقی با خود به دنبال دارد و اتباع خارجی به واسطه ازدواج با یک شهروند هلندی برای اخذ پاسپورت هلند واجد شرایط می گردند. البته الزاماتی نیز در این زمینه  مطرح می باشد که در ادامه بدان می پردازیم. افراد برای اخذ پاسپورت هلند از طریق ازدواج باید ثابت نمایند که رابطه ایشان با یکدیگر واقعی می باشد و نیز شهروند هلندی علاوه بر مدارک هویتی باید مدارکی دال بر محل سکونت خود و همسر خود در هلند ارائه نماید. از دیگر موارد مورد نیاز اثبات تمکن مالی کافی برای تامین هزینه زندگی و معیشت همسر (متقاضی اخذ پاسپورت هلند از طریق ازدواج) می باشد.

ازدواج با جنس موافق نیز در کشور هلند هیچ گونه ممانعتی ندارد و تنها کافی است هر دو طرف به سن قانونی رسیده باشند. افرادی که با یک شهروند هلندی ازدواج می کنند با گذشت 3 سال از تاریخ ثبت ازدواج ایشان و اثبات صوری نبودن ازدواج می توانند برای دریافت پاسپورت هلند درخواست نمایند، البته در طی این مدت نباید قوانین شهروندی را پایمال نموده باشند و نیز جرم و جنایتی مرتکب نشده باشند. آشنایی با زبان هلندی نیز به معنای ادغام در جامعه می باشد و شانس اخذ پاسپورت هلند را بالاتر خواهد برد.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت هلند از طریق ازدواج:

 • مدارک هویتی
 • گواهی ازدواج
 • گواهی طلاق

  در صورت جدایی از همسر سابق

 • گواهی فوت همسر

  در صورت وجود

 • نامه تاییدیه محل اقامت در هلند
ازدواج در هلند

پاسپورت هلند از طریق پناهندگی

اخذ پاسپورت هلند می تواند از روش پناهندگی نیز به دست آید. طبق کنوانسیون ژنو پناهجو به شخصی اطلاق می شود که جان او به دلایلی نظیر تفاوت نژاد عقیده یا مذهب و…. در کشور زادگاه او در خطر باشد و این مسئله را به صورت مستدل و مستند به اثبات رساند. کشورهای بسیاری در حال حاضر عضو این معاهده می باشند و کشور هلند نیز در این دسته قرار دارد. اما افرادی که عموما برای چنین پروسه ای اقدام می کنند به صورت کذب و دروغین در صدد تحمیل خود به کشور هدف هستند، به طوری که در ماه های گذشته تعداد پناهندگان ایرانی در این کشور حتی از کشور سوریه که کشوری جنگ زده می باشد افزایش یافته است. به همین دلیل دولت هلند سخت گیری های خود را در این زمینه شدیدتر نموده تا از تراکم پناهجویان دروغین جلوگیری نماید. به طور کلی افرادی که از طریق پناهندگی اقدام می نمایند برای تمام دولت ها سربار و هزینه بر هستند و به همین خاطر حتی در جامعه مقصد نیز با دید منفی به ایشان نگریسته می شود. علاوه بر این ها زندگی در کمپ و نداشتن بسیاری از حقوق شهروندی و خطرات فراوانی مالی و روانی مجموعه دلایلی را تشکیل می دهند که شما خواننده عزیز را به این نتیجه می رسانند که از طرق قانونی و کم ریسک تر که در مقاله به شرح آن ها پرداختیم اقدام به مهاجرت و اخذ پاسپورت هلند نمایید. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی کند و توصیه می گردد در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با طرق قانونی مهاجرت مقالات رایگان ما را مطالعه نموده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت هلند و وکیل معتبر برای امور مهم

 اقدام جهت اخذ پاسپورت هلند به صورت فردی ممکن است با خطراتی همراه باشد. افرادی که فاقد تجربه کافی و مناسب در زمینه شناخت مدارک، جمع آوری و نحوه ارائه آن به سفارت می باشند ممکن است به علت نداشتن تجربه کافی دچار مشکل شوند و صدمات ناگواری در انتظار ایشان باشد. اخذ پاسپورت از مسائل مرتبط با حقوق بین الملل می باشد و بهتر است جهت این امر از یک وکیل بین المللی مهاجرتی استفاده شود. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ایMIE  با 15 سال سابقه شغلی در زمینه امور مهاجرت و با بهره مندی از مشاورین زبده و وکلای با تجربه و توانمند می تواند شما را در زمینه اخذ پاسپورت هلند راهنمایی نموده و تا حصول نتیجه یاری نماید.

پاسپورت هلند و سخن پایانی

پاسپورت هلند، شرایط و نحوه اخذ پاسپورت هلند و راه های دستیابی به آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امید است با خواندن این نوشتار گامی بلند در راستای رفع ابهامات و پاسخ به سوالات شما سروران گرامی برداشته باشیم. کشور هلند از جمله کشورهایی می باشد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته و به علت شرایط مطلوب اقتصادی، کیفیت زندگی و بستر مناسب برای اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت هلند به گزینه ای ایده آل برای مهاجرت تبدیل گشته است. شرایط سن، تحصیلات، سابقه کار ، میزان سرمایه در هر شخص متفاوت می باشد و می تواند در انتخاب مسیر و مقصد مهاجرت کاملا اثر گذار باشد لذا در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به هلند و اخذ پاسپورت هلند و مقایسه آن با سایر کشورها و ارزیابی شرایط خود می توانید با دفاتر رسمی موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان در این زمینه بهره مند شوید و یا سوالات خود را در انتهای این مقاله طرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ گوی سوالات شما عزیزان باشند.