پاسپورت نیوزلند و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت نیوزلند و شرایط عمومی
 • پاسپورت نیوزلند و اعتبار آن
 • پاسپورت نیوزلند و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت نیوزلند و اخذ آن از طریق کار
 • پاسپورت نیوزلند و اخذ آن از طریق تحصیل
 • پاسپورت نیوزلند و اخذ آن از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت نیوزلند و اخذ آن از طریق تولد
 • پاسپورت نیوزلند و اخذ آن از طریق ازدواج
 • پاسپورت نیوزلند و اخذ آن از طریق پناهندگی
 • پاسپورت نیوزلند و تغییرات قانونی
 • پاسپورت نیوزلند و نکات مهم در باب پاسپورت نیوزلند
 • پاسپورت نیوزلند و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت نیوزلند 1 پاسپورت نیوزلند

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت نیوزلند و مقدمه ای بر آن

پاسپورت نیوزلند و شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت نیوزلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. انواع روش های اخذ پاسپورت نیوزلند چیست؟ با پاسپورت نیوزلند به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد؟ افراد متقاضی پاسپورت نیوزلند چه شرایطی را باید دارا باشند؟ به تمامی مباحث مرتبط با اخذ پاسپورت و تابعیت نیوزلند و اقامت این کشور به صورت ساده و خلاصه پرداخته خواهد شد.

نیوزلند یکی از آخرین سرزمین هایی است که انسان ها به آن وارد شدند و به این خاطر دارای طبیعت منحصر به فرد و فوق العاده زیبایی است. نیوزلند در دسته ی کشورهای توسعه یافته قراردارد و در بسیاری از زمینه ها مانند کیفیت زندگی، بهداشت، آموزش، امنیت، حمایت از آزادی های مدنی و آزادی اقتصادی پیشرو است. نیوزلند از نظر شاخص توده انسانی (HDR) که شامل شاخص های امید به زندگی و تحصیلات و درآمد سرانه می باشد ، در سال 2018 دارای رتبه 16 در جهان بوده که رتبه ی چشمگیری محسوب می شود.

شما می توانید پس از پایان مطالعه این مقاله در صورت داشتن سوال و یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر، با مشاورین حاذق و مجرب موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان این موسسه بهره مند شوید.

پاسپورت نیوزلند و شرایط عمومی

نیوزلند، کشوری فوق العاده زیباست که از دو جزیره ی اصلی شمالی و جنوبی و چند جزیره کوچک در جنوب غربی اقیانوس آرام تشکیل شده است. نیوزلند می تواند مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرین با توجه به رتبه های بالای جهانی در سطح و کیفیت زندگی باشد. مهاجرین به این کشور زیبا می توانند اقامت و یا تابعیت این کشور را به دست آورند. توجه داشته باشید که اگر تابعیت نیوزلند را اخذ کنید در آن صورت میتوانید برای اخذ پاسپورت نیوزلند اقدام کنید. لازم است به این نکته اشاره شود که اقامت و تابعیت دو موضوع کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. اقامت می تواند با هر یک از روش های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … به دست آید که شخصی که اقامت یک کشور را دارد از تمامی حقوق شهروندی آن کشور برخوردار نیست. ولی شخصی که تابعیت یک کشور را دارد تمامی حقوق شهروندی را داراست و شهروند آن کشور محسوب می شود. در ادامه ی مقاله به بررسی یکی از روش های دریافت تابعیت کشور نیوزلند که “تولد” است می پردازیم و برای درک بهتر آن لازم است از دو سیستم بین المللی که در تمامی کشورها رایج است آگاه شویم. سیستم خاک و سیستم خون.

به طور خلاصه سیستم خاک بیانگر این موضوع است که اگر فردی در قلمرو خاک یک کشور متولد شود می تواند تابعیت آن کشور را به دست بیاورد و سیستم خون بیانگر این است که فردی که متولد می شود با توجه به تابعیت پدر و مادرش، تبعه یک کشور میشود.

تا قبل از تاریخ 1 ژانویه 2006، کشور نیوزلند بر اساس سیستم خاک عمل می کرد، یعنی فردی که در خاک نیوزلند متولد می شد، بدون توجه به تابعیت پدر و مادرش، تبعه نیوزلند محسوب می شد. اما بعد از این تاریخ، فرزندی که در خاک نیوزلند متولد شود به صورت خودکار به عنوان تبعه نیوزلند در نظر گرفته نمی شود اگر حداقل یکی از والدینش تبعه نیوزلند نباشند. اگر فرزندی در کشور نیوزلند متولد شود، حتی اگر والدین او اقامت نیوزلند را داشته باشند ولی تابعیت نیوزلند را نداشته باشند، به عنوان شهروند نیوزلند به شمار نمی آید و تبعه نیوزلند محسوب نمی شود. در این صورت برای فرزند متولد شده با توجه به نوع اقامت و نوع ویزای والدینش یک نوع ویزای خاص صادر می شود. 

پاسپورت نیوزلند و اعتبار آن

پاسپورت نیوزلند در رنکینگ بین المللی در رتبه هفتم قرار دارد که کسب این رتبه نشان دهنده ی قدرتمند بودن این پاسپورت است. لازم به ذکر است که داشتن این پاسپورت بدین معناست که صاحب آن می تواند به 113 کشور جهان بدون ویزا سفر کند و همین موضوع یکی از دلایل درخواست بسیاری از مهاجرین نیوزلند برای اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت نیوزلند می باشد. برای دارندگان پاسپورت نیوزلند در بدو ورود به 48 کشور جهان ویزا صادر می شود و البته دارندگان این پاسپورت برای ورود به 37 کشور جهان باید ویزا دریافت کنند. با نگاهی اجمالی به نقشه ی زیر می توانید اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

1 13 پاسپورت نیوزلند

2 12 پاسپورت نیوزلند

پاسپورت نیوزلند و روش های اخذ پاسپورت

پیش تر توضیح دادیم که اشخاص پس از 5 سال اقامت در کشور نیوزلند می توانند شهروند نیوزلند شوند و پاسپورت نیوزلند را اخذ نمایند. اکنون به روش های اخذ اقامت این کشور میپردازیم و بررسی می کنیم که از چه روش هایی می توان انواع اقامت کشور نیوزلند را اخذ کرد. لازم به ذکر است که از 6 روش کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می توان به این مهم دست یافت. با مطالعه ی ادامه ی مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین روش را برای اخذ اقامت این کشور زیبا انتخاب نمایید.

پاسپورت نیوزلند از طریق کار

کار در نیوزلند مستلزم داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای نیوزلندی می باشد. کار در نیوزلند پس از چند سال تمدید ویزای کاری، ابتدا قابلیت تبدیل به اقامت دائم و سپس تابعیت و پاسپورت نیوزلند را خواهد داشت. اگر شما دارای تخصص و مهارت های خاصی هستید که کارفرمایان نیوزلندی را جذب خود می کند، کشور نیوزلند می تواند برای شما مقصد مناسبی باشد. فرصت های شغلی بی نظیری برای افراد متخصص در این کشور وجود دارد. انواع ویزای کاری برای کشور نیوزلند وجود دارد که ممکن است شما شامل آن باشید، که هر کدام فرآیند و معیارهای خود را داراست. کشور نیوزلند طیف وسیعی از انواع ویزاهای کاری را به متقاضیان شغل در این کشور پیشنهاد می دهد که این روش ها می توانند گزینه های خوبی برای ورود به این کشور و اخذ اقامت و در نهایت تابعیت این کشور و اخذ پاسپورت نیوزلند باشند.

اخذ ویزای کار نیوزلند

پاسپورت نیوزلند از طریق تحصیل

تحصیل در نیوزلند به تنهایی منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت نیوزلند نخواهد شد، بلکه به این منظور متقاضی می بایست پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور به جستجوی کار پرداخته و در صورت اخذ پیشنهاد کاری منجر به عقد قرارداد و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، پس از چند سال اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور را درخواست و اخذ نماید. تحصیل در دانشگاه ها و مدارس نیوزلند با توجه به بالا بودن کیفیت آموزش در این کشور و دارا بودن امکانات پیشرفته آموزشی و سیستم آموزشی بر اساس زبان انگلیسی، می تواند گزینه ای عالی برای ادامه ی تحصیل اشخاص متقاضی باشد. پس اگر قصد دارید به صورت تمام وقت در کشور نیوزلند تحصیل کنید، در این صورت به یک ویزای دانشجویی نیاز دارید.

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی از دبستان تا دانشگاه در این کشور دسته بندی می شود. هرچند که اعزام دانشجو به این کشور عموماً در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری انجام می شود.

از الزامات ویزای دانشجویی نیوزلند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نامه پذیرش مدرسه یا دانشگاه
 • ضمانت نامه کتبی از طرف یک موسسه یا یک شخصی نیاز که در آن محل اقامت مناسب در طی دوران تحصیل برای شما معرفی شده باشد

  برای افراد بالای 18 سال

 • اثبات تمکن مالی برای زندگی کردن در نیوزلند در طی مدت تحصیل
 • بلیط پرواز بازگشت به کشورتان
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • مدارک هویتی به همراه عکس

تحصیل در دانشگاه های نیوزاند نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 به بالا برای لیسانس، 7 به بالا برای فوق لیسانس و 7.5 به بالا برای مقطع دکتری می باشد. همچنین دانشجو اجازه کار ضمن تحصیل به مدت مشخصی در هفته را نیز خواهد داشت. امکان بردن همراه در مقطع تحصیلی فوق لیسانس به بالا برای متقاضی تقریباً تضمینی خواهد بود.

داشتن ویزای تحصیلی نیازمند مدارک شرایط است که دانستن یک مورد از آن ها خالی از لطف نیست. یکی از قوانین داشتن ویزای تحصیلی در نیوزلند این است که اگر شما بالای 17 سال باشید و مدت زمان ویزای تحصیلی شما بالای 2 سال باشد، در این صورت باید از پلیس یک گواهی مبنی بر تایید سلامت شخصیتی تهیه کنید.دانشگاه های نیوزلند طیف وسیع و متنوعی از رشته ها را شامل می شوند که برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می توانید از مقاله کامل و تخصصی تحصیل در کشور نیوزلند در وب سایت موسسه حقوقی ملکپور از طریق لینک زیر استفاده فرمایید.

تحصیل در نیوزلند

پاسپورت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

بهترین روش های ورود به کشور نیوزلند و دریافت اقامت و تابعیت این کشور می باشد. کشور نیوزلند یکی از امن ترین مقاصد مهاجرتی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان می باشد. این کشور برای سرمایه گذاران و کارآفرینان مسیرهای مهاجرتی اختصاصی ای ترتیب داده است و امکاناتی را نیز در اختیار ایشان قرار می دهد از جمله اینکه پس از اخذ ویزا امکان پیوستن همسر و فرزندان زیر 24 سال برای آنان وجود دارد. دو نوع از انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور نیوزلند را در این بررسی خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات دقیق تر در این باره می توانید به مقاله تخصصی سرمایه گذاری در نیوزلند در وب سایت موسسه حقوقی ملک پور از طریق لینک زیر مراجعه فرمایید.

سرمایه گذاری در نیوزلند

پاسپورت نیوزلند و از طریق تولد

تولد فرزند در نیوزلند یکی از راه های اخذ تابعیت این کشور به شمار می رود. همانطور که پیش تر ذکر شد، کشور نسوزلند در رابطه با تولد از اصل خاک پیروی می کند و در نتیجه فرزندی که در خاک کشور نیوزلند متولد شود و حداقل یکی از والدین اش دارای تابعیت کشور نیوزلند باشد، تبعه کشور نیوزلند محسوب می شود و شخصی که تابعیت کشور نیوزلند را داشته باشد می تواند پاسپورت نیوزلند را اخذ کند. توضیحات تکمیلی اینکه منظور از خاک کشور در اصطلاحات حقوقی تنها سرزمین آن کشور نیست، بلکه  شامل هواپیماها و کشتی های متعلق به آن کشور هم می شود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت نیوزلند

پاسپورت نیوزلند و از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت و تابعیت نیوزلند که در نهایت می تواند به اخذ پاسپورت نیوزلند منجر شود ازدواج با فردی است که اقامت و یا تابعیت این کشور را دارد. برای اخذ این ویزا باید مدارکی دال بر اینکه ازدواج بین دو شخص واقعی است، مانند عکس های مشترک و … و اینکه شخصی که اقامت و یا تابعیت نیوزلند را دارد توانایی مالی برای ساپورت کردن خودش و شریک زندگی اش را دارد را ارائه کرد. اگر شخصی که در نیوزلند اقامت دارد، خود دارای اقامت موقت باشد برای شریک زندگی خود می تواند درخواست ویزای موقت بدهد و بسته به مدت زمان ارتباط بین آن ها، مدت ویزای موقت هم متغیر است. ولی اگر شخصی که در نیوزلند زندگی می کند دارای تابعیت و یا اقامت دائم باشد می تواند برای شریک زندگی خود درخواست ویزای اقامت دائم بدهد.

هنگامی که شخصی که در نیوزلند اقامت دارد درخواست ویزای پیوستن شریک زندگی اش را می دهد باید شرایط زیر برقرار باشد:

 • هر دو طرف بالای 18 سال سن داشته باشند و اگر سن آن ها کمتر از 18 سال است رضایت والدین را داشته باشند
 • زمان آشنایی ایشان قبل از تاریخ درخواست ویزا باشد
 • از بستگان نزدیک یکدیگر مانند خواهر یا برادر و ... نباشند
ازدواج در نیوزلند

پاسپورت نیوزلند و از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای جهت پناهندگی به هیچ کشوری را ارائه نمی دهد و ذکر این بند از مقاله صرفا جهت آگاه کردن و آشنا نمودن شما از خطرات پناهندگی می باشد.

افرادی که بیم و خوف عظیمی از بازگشتن به کشورشان را به علت های مختلفی مانند نژاد ، دین ، ملیت ، عضویت در گروه اجتماعی خاصی یا به دلایل سیاسی دارند و جانشان در کشور خودشان در خطر است را پناهجو می نامند و کشور نیوزلند افراد پناه جویی را که از این کشور درخواست پناهندگی می کنند را بر اساس امضای کنوانسیون 1951 ژنو که مربوط به وضعیت پناهندگان است به عنوان پناهجو می شناسد. فرد پناهجو درخواست پناهندگی اش را یا خودش می نویسد یا توسط فردی در کشور نیوزلند و فرم های مربوطه را پر و امضا می کند و پس از حدود 4 الی 6 ماه از تاریخ تحویل درخواست، شعب رسیدگی به درخواست های پناهجویان برای وضعیت پناهجو پس از مصاحبه حضوری تصمیم گیری می کند. بیشتر درخواست های پناهندگی به دروغ بیان می شود و اگر دروغ فرد به دولت نیوزلند ثابت شود، شخص را به کشورش بازمی گردانند و اگر هم درخواست پناهندگی اش قبول شود دیگر نمی تواند به کشورش بازگردد. معمولا بیشتر درخواست های پناه جویان مورد قبول واقع نمی شود. به طور مثال در سال 2017 ، 65% از درخواست پناه جویان کشور نیوزلند قبول واقع نشد. پناهندگان معمولا از وضعیت اسکان و بهداشت خوبی برخوردار نیستند و این راه پر مخاطره و تحمل این همه رنج و سختی به چه قیمت است؟ پیشنهاد میکنم به راه های جایگزین مناسب تری فکر کنید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت نیوزلند و تغییرات قانونی

اولین نسخه پاسپورت نیوزلند در سال 1915 صادر شد. در واقع در جنگ جهانی اول دولت بریتانیا داشتن پاسپورت را مورد نیاز دانست و شروع به صدور پاسپوررت کرد و نیوزلند پیرو بریتانیا شروع به صدور پاسپورت کرد. در سال 1950 در پی تصویب قانون شهروندی مدرن نیوزلند، درخواست ها برای صدور پاسپورت بسیار بالا رفت و رقم آن به بیش از 10 هزار پاسپورت رسید. در سال 1990 پاسپورت ها ماشینی شدند و دیگر دستی نبودند. در سال 2000، زبان فرانسوی از داخل پاسپورت های نیوزلندی حذف شد و جای خود را به زبان مائوری داد. این تغییر به واسطه ی وزرات امور داخلی صورت گرفت تا بتواند زبان مائوری را به عنوان زبان رسمی نیوزلند منعکس کند. در 26 اکتبر 2004، پست های دیپلماتیک نیوزلند صدور گذرنامه های دستی را به طور کامل متوقف کردند و در همان روز مدرک مسافرت اضطراری کوتاه مدت را که پیشتر نیز درباره ی آن سخن گفتیم برای شهروندان نیوزلند که نیاز به فوریت سفر دارند شروع کردند. این گذرنامه ها دارای اعتبار 10 ساله بودند. در سال 2005 قوانین پاسپورت نیوزلند دوباره تغییر کرد و دولت شروع به انواع پاسپورت های بیومتریک با اعتبار 5 ساله کرد. در سال 2009 آخرین نسخه از پاسپورت نیوزلند صادر شد که نسخه فعلی نیز هست و از آن سال تا کنون پاسپورت نیوزلند به جز اینکه در سال 2014، اعتبار پاسپورت ها دوباره به 10 سال افزایش یافت، تغییر قانونی دیگری نداشته است.یکی از تغییراتی که پاسپورت نیوزلند در سال 2009 انجام داد، عوض کردن طراحی روی جلد پاسپورت بود که سرخس های زیبای نقره ای نیوزلندی که گیاه ملی این کشور می باشد به روی جلد پاسپورت نیوزلند اضافه شد. البته یکی از انگیزه های تغییر طرح روی جلد پاسپورت نیوزلند این بود که تشخیص پاسپورت های جعلی را آسان کند و استفاده کنندگان از این دسته پاسپورت ها را بتواند شناسایی کند. چون این طراحی های جدید نقره ای با لیزر سیاه و سفید برای امنیت بیشتر حکاکی شده اند.

3 4 پاسپورت نیوزلند

پاسپورت نیوزلند و نکات مهم در باب پاسپورت نیوزلند

با توجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره شد کشور نیوزلند می تواند مقصد بسیار مناسبی برای بسیاری از مهاجران باشد. افراد با انتخاب درست ترین راه با توجه به توضیحات داده شده می توانند برای اخذ ویزای این کشور زیبا اقدام کنند و با توجه به اینکه بعد از 5 سال اقامت در کشور نیوزلند می توان برای اخذ تابعیت این کشور درخواست داد، می توان به پاسپورت نیوزلند هم دست یافت. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که تمامی ویزاهای این کشور، تبدیل به شهروندی این کشور نمی شوند، ولی افرادی که شرایطش را دارند تا اقامت موقت خود را به تابعیت کشور نیوزلند برسانند، صاحب پاسپورت معتبری می شوند که برای ورود به 113 کشور جهان نیاز به ویزا ندارد و از اعتبار بالایی برخوردار است. متقاضیان لازم است با دقت کامل، درست ترین روش اخذ ویزا که مناسب ایشان است را انتخاب نمایند تا بتوانند ویزای این کشور را دریافت کنند.

پاسپورت نیوزلند و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت نیوزلند و اخذ اقامت نیوزلند یک امر بسیار تخصصی حقوقی می باشد که متقضیان می توانند برای طی کردن این روند از وکلای حاذق بین المللی کمک دریافت کنند. مهاجرت امری بسیار مهم در زندگی شخصی که قصد مهاجرت دارد است و یک اشتباه کوچک می تواند منجر به از دست دادن موقعیت ها شود. پیشنهاد ما به افرادی که تصمیم به اخذ ویزای نیوزلند را دارند این است که در طی پروسه ی این فرایند مهم همواره از وکیل معتبری که به قوانین کشور نیوزلند کاملا مسلط است کمک بگیرید تا روند پرونده به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی طی شود و پرونده به انجام برسد.

همواره می توانید از مشاوره تلفنی و آنلاین موسسه حقوقی ملک پور و از مقالات و فایل های صوتی و تصویری موجود در سایت های موسسه بهره مند شوید و هم چنین با اخذ قرارداد با این موسسه پرونده مهاجرت خود را توسط وکلای فوق حرفه ای و متخصص و با سابقه این موسسه به پیش ببرید.

پاسپورت نیوزلند و سخن پایانی

پاسپورت نیوزلند و انواع روش های اخذ اقامت در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امید است هر فرد پس از مطالعه ی کامل این مقاله، بتواند بهترین روش را برای اخذ اقامت نیوزلند و در نهایت پاسپورت نیوزلند انتخاب کند. سعی بر این شد که تقریبا تمامی مطالب به طور جامع و کامل در این مقاله ذکر گردد. البته با جست و جو در سایت های موسسه حقوقی ملک پور می توانید به اطلاعات مفید و سودمند بیشتری دست یابید تا بتوانید بهترین روش را برای اخذ ویزای این کشور انتخاب نمایید. لازم به تکرار دوباره است که پاسپورت نیوزلند از معتبر ترین پاسپورت های جهان می باشد و با توجه به سطح کیفی بالای زندگی در کشور فوق العاده زیبای نیوزلند، این کشور مقصد بسیاری از مهاجران است. شما عزیزان همواره می توانید از مشاوره های تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید و یا در قسمت پایانی این مقاله، نظرات و دیدگاه ها و سوال های خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.