پاسپورت مکزیک و بررسی شرایط آن

پاسپورت مکزیک ، راه های اخذ پاسپورت مکزیک و شرایط اخذ پاسپورت مکزیک در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. راه های اخذ پاسپورت مکزیک کدامند؟ آیا با سرمایه گذاری در مکزیک می توان پاسپورت این کشور را اخذ کرد؟ آیا مکزیک دو تابعیتی را به رسمیت می شناسد؟ اخذ پاسپورت و تابعیت مکزیک از جهات گوناگون قابلیت بررسی دارد که ما در این مقاله سعی داریم تا با شرح تمامی این را ه ها و شرایط پاسخگوی سوالات و ابهامات شما باشیم.

 • پاسپورت مکزیک و شرایط عمومی
 • پاسپورت مکزیک و اعتبار آن
 • پاسپورت مکزیک و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت مکزیک از طریق کار
 • پاسپورت مکزیک از طریق تحصیل
 • پاسپورت مکزیک از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت مکزیک از طریق تولد
 • پاسپورت مکزیک از طریق ازدواج
 • پاسپورت مکزیک و پناهندگی
 • پاسپورت مکزیک و نکات مهم درباره آن
 • پاسپورت مکزیک و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت مکزیک پاسپورت مکزیک

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت مکزیک و مقدمه ای بر آن

در این نوشتار ما به کلیه سوالات شما در زمینه پاسپورت و تابعیت مکزیک پاسخ خواهیم داد و به صورت ساده و خلاصه به تمامی موارد مرتبط با اخذ تابعیت مکزیک خواهیم پرداخت. شما همواره می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پاسپورت کشور مکزیک با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله مطرح بفرمایید تا کارشناسان موسسه در اسرع وقت پاسخگوی سوالات  شما باشند.

پاسپورت مکزیک و شرایط عمومی

مکزیک کشوری در آمریکای شمالی که پایتخت آن مکزیکوسیتی می باشد. مساحت مکزیک ۱،۹۷۲،۵۵۰ کیلومترمربع بوده و جمعیتی بالغ بر ۱۲۳ میلیون نفر دارد. زبان رایج اداری در مکزیک اسپانیایی است. مکزیک از شمال با آمریکا، از جنوب با گواتمالا، شرق با دریای کارائیب و از غرب با اقیانوس آرام هم مرز است. در سال ۱۸۱۰ استقلال مکزیک از اسپانیا اعلام شد و در سال ۱۸۲۱ مکزیک به طور کامل به استقلال رسید. واحد پول مکزیک پزو است.

کشورها از لحاظ اعطای تابعیت به از قانون خاک و خون تبعیت می کنند. کشورهای تابع اصل خون که اکثر کشورهای جهان را شامل می شوند تنها در صورتی به کودکان متولد شده در کشور خود تابعیت اعطا می کنند که یکی از والدین کودک شهروند آن کشورها باشد. در عوض، کشورهای تابع اصل خاک مانند مکزیک، به تمامی کودکان متولد این کشور تابعیت اعطا می کنند.

از تفاوت های تابعیت و اقامت دائم می توان به دشواری  لغو تابعیت، حق رای، حقوق شهروندی برابر با سایر شهروندان آن کشور و شرط حضور اشاره نمود.  

شرایط عمومی کشور مکزیک پاسپورت مکزیک

پاسپورت مکزیک و اعتبار آن

دانستن اعتبارپاسپورت مکزیک در بین پاسپورتهای جهان به منظور اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور ضروریست.  برای اینکه بتوانیم درباره اعتبار پاسپورت کشوری صحبت کنیم باید بدانیم افرادی که  پاسپورت  این کشور را دارند می توانند به چه کشورهایی  بدون دریافت ویزا سفر کنند. در آخرین بررسی اعتبار پاسپورت  ها در سال ۲۰۱۹  کشور مکزیک  در جایگاه هجدهم قرار دارد. در واقع دارندگان پاسپورت مکزیک می توانند به ۱۴۳ کشور دنیا بدون دریافت ویزا سفر کنند.

اعتبار پاسپورت مکزیک پاسپورت مکزیک

رنگ سبز تیره: بدون نیاز به اخذ ویزا

رنگ سبز روشن: نیازمند اخذ ویزا در بدو ورود

رنگ طوسی: نیازمند اخذ ویزا از مبدا

پاسپورت مکزیک و روش های اخذ پاسپورت

اخذ پاسپورت مکزیک نیازمند دانستن روش های اخذ پاسپورت می باشد. چرا که همه روش های اقامتی به آسانی تبدیل به پاسپورت نخواهند شد. برای اخذ پاسپورت مکزیک راه های متفاوتی وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

 • پاسپورت مکزیک از طریق کار
 • پاسپورت مکزیک از طریق تحصیل
 • پاسپورت مکزیک از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت مکزیک از طریق تولد
 • پاسپورت مکزیک از طریق ازدواج
 • پاسپورت مکزیک و پناهندگی

پاسپورت مکزیک از طریق کار

مکزیک از لحاظ اقتصادی سومین قدرت اقتصادی قاره امریکا است و دارای ذخایر بزرگ نفت و گاز است. برای دریافت ویزای کار از کشور مکزیک باید از کارفرمای مکزیکی دعوتنامه شغلی دریافت نمود. چنانچه کارفرما بخواهد برای شخصی دعتنامه کاری ارسال نماید باید درخواستی مبتنی بر اجازه کار متقاضی به اداره مهاجرت مکزیک ارائه نماید، پس از بررسی شرایط کارفرما و فرد متقاضی کار که معمولاً ۱ ماه طول می کشد.

چنانچه اداره مهاجرت استخدام فرد خارجی را تایید نماید، فرد باید برای دریافت ویزای کار به سفارت مکزیک مراجعه نماید. معمولاً پروسه صدور ویزای کار سه تا چهار ماه طول می کشد. این ویزا یک ساله برای شخص اصلی و خانواده وی صادر می شود. شغل پیشنهادی از طرف کارفرمای مکزیکی باید منطبق بر مدرک تحصیلی و سابقه کار متقاضی کار در مکزیک باشد. پس از ۴ سال کارتمام وقت و پرداخت بیمه و مالیات شخص می تواند جهت دریافت کارت اقامت دائم مکزیک اقدام نماید.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در مکزیک را مشاهده می فرمایید:

نرخ بیکاری در مکزیک پاسپورت مکزیک

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کار مکزیک:

 • پاسپورت معتبر
 • دعوتنامه کارفرمای مکزیکی
 • دوقطعه عکس بایومتریک
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
 • ارائه سوابق کاری و فیش حقوقی و بیمه
کار در مکزیک

پاسپورت مکزیک از طریق تحصیل

اخذ ویزای تحصیلی مکزیک یکی از راه های مهاجرت به مکزیک و اخذ اقامت موقت مکزیک است. متقاضیان ادامه تحصیل در مکزیک می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی از کالج ها و یا دانشگاه های دولتی یا خصوصی مکزیک پذیرش بگیرند.

در یعضی از دانشگاه ها دانشجو می تواند قبل از شروع دوره تحصیلی یک دوره تکمیلی زبان را پشت سر بگذارد. پس از اتمام اقامت تحصیلی فقط به مدت ۶۰ روز اجازه اقامت برای متقاضیان صادر می شود که باید در این مدت یا مجدد ثبت نام دانشگاه انجام دهند و اقامت تحصیلی بگیرند و یا پیشنهاد کاری دریافت کنند. پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی در صورت داشتن پیشنهاد شغلی اقامت یکساله برای شخص صادر خواهد شد که قابل تمدید می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی:

 • پاسپورت معتبر
 • ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه دولتی، خصوصی و یا کالج معتبر در مکزیک
 • بیمه نامه معتبرکه مورد تایید سفارت مکزیک باشد
 • پرینت بانکی و نامه تمکن مالی از بانک مورد تایید کشور مکزیک
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی
 • مدرک زبان اسپانیایی و یا انگلیسی که با توجه به پذیرش متقاضی از دانشگاه مورد نظر ارائه می شود
 • دو قطعه عکس پاسپورتی بایومتریک
تحصیل در مکزیک

پاسپورت مکزیک از طریق سرمایه گذاری

ازجمله راه هایی که می توان  اقامت مکزیک و در نهایت پاسپورت مکزیک را اخذ کرد، سرمایه گذاری در  مکزیک است. مکزیک عضو سازمان تجارت جهانی بوده و اقتصادی رو به رشد دارد. مکزیک در قبال سرمایه گذاری در تجارت ،خدمات و یا املاک به متقاضیان پاسپورت اعطا می کند. برنامه ها و تعداد پاسپورت های اهدا شده از این روش محدود است.

سرمایه گذاری در مکزیک

پاسپورت مکزیک از طریق تولد

درارتباط با اخذ پاسپورت مکزیک از طریق تولد  باید به این نکته مهم اشاره نمود که  مکزیک در اعطای تابعیت خود از چه قانونی پیروی می کند.  کشورها در اعطای تابعیت و حق شهروندی خود از دو قانون پیروی می نمایند: قانون خاک و قانون خون.

قوانین در کشورهایی  که در اعطای تابعیت خود از قانون خاک پیروی خواهند کرد به این شکل است که چنانچه کودکی در خاک این کشورها به دنیا بیاید تابعیت و پاسپورت  آن کشور را به طور خودکار خواهد داشت و شهروند آن کشور خواهد شد. در عوض کشورهایی که در اعطای تابعیت خود تابع قانون خون هستند ،فقط به کودکی که از پدر یا مادری متولد شده باشد که تبعه آن کشور باشد و پاسپورت آن کشور را داشته باشد تابعیت و پاسپورت خواهند داد، مگر اینکه کودکی که در خاک آن کشور متولد شده باشد پدر و مادرش مشخص نباشد.  کشور مکزیک در اعطای تابعیت خود از قانون خاک پیروی می کند. بنابراین طفل متولد شده در خاک مکزیک تابعیت مکزیکی خواهد داشت.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت مکزیک

پاسپورت مکزیک از طریق ازدواج

با توجه به قوانین کشور مکزیک در ارتباط با ازدواج چنانچه شخصی با فردی که تبعه کشور مکزیک باشد و یا اقامت کشور مکزیک را داشته باشد ازدواج نماید، می تواند برای دریافت کارت اقامت مکزیک اقدام نماید. فردی که مقیم یا تبعه مکزیک است باید مدارک دال بر تجرد، داشتن شغل و توانایی مالی جهت تامین هزینه های اقامت همسر خود را داشته باشد.

حداقل سن برای ازدواج در کشور مکزیک ۱۸ سال می باشد. چنانچه  شخص با تبعه کشور مکزیک ازدواج نماید، می تواند برای دریافت ویزا یا ارائه مدارک مورد نیاز که شامل پاسپورت فرد مکزیکی و همسر وی، اسناد ازدواج آنها، ارائه تمکن مالی همسر مکزیکی و آدرس محل اقامت همسر در مکزیک درخواست ویزا نماید.

در ابتدا اقامت ۱ ساله برای همسر شخص صادر می شود. و این اقامت سالیانه تمدید می گردد. چنانچه از ازدواج آنها سه سال گذشته باشد می توانند برای دریافت کارت اقامت دائم مکزیک اقدام نموده و پس از آن با سپری شدن ۲ سال می توانند درخواست پاسپورت مکزیک را بدهند.

مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج

پاسپورت مکزیک و پناهندگی

پناهندگی از بدترین و پرخطرترین راه های  مهاجرت  به مکزیک محسوب می شود. پناهجو شخصی است که در کشورش تامین مالی و جانی نداشته ، و برای ادامه زندگی مجبور است از کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند درخواست پناهندگی دهد. در حال حاضر شرایط بررسی پرونده پناهجویان بسیار سخت گیرانه است و پناهجویان از شرایط اقامتی خوبی برخوردار نیستند. آینده پناهجویان در سراسر جهان بسیار مبهم است. موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت به مکزیک از طریق پناهندگی را توصیه نمی کند، چرا که همواره شما می توانید از راه های قانونی و بی خطر اقامت مکزیک و پس از آن پاسپورت مکزیک را اخذ نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت مکزیک و نکات مهم درباره آن

مهم ترین نکته در ارتباط با اخذ پاسپورت مکزیک این است که در هیج یک از راه هایی که در این مقاله به بررسی آنها پرداختیم نمی توان  به صورت سریع و بدون گذشت زمان پاسپورت مکزیک را به دست آورد. مگر در ارتباط با موضوع تولد طفل به دنیا آمده در خاک مکزیک. چرا که کشور مکزیک در اعطای تابعیت خود از قانون خاک پیروی می کند و چنانچه کودکی در خاک مکزیک زاده شود، شهروند مکزیک خواهد بود.

در تمام راه های مهاجرت به مکزیک ابتدا برای شخص اقامت موقت صادر می شود که با توجه به نوع اقامت وی بین ۳ تا ۵ سال دریافت کارت اقامت دائم طول می کشد و پس از آن با نشان دادن علقه به کشور مکزیک و دانش زبان اسپانیایی و نداشتن سابقه کیفری در مکزیک می توان جهت دریافت پاسپورت مکزیک اقدام نمود.

زیبایی های مکزیک پاسپورت مکزیک

پاسپورت اتریش

پاسپورت مکزیک و وکیل معتبر برای امور مهم

اگر علاقمند به مهاجرت به مکزیک هستید و تمایل دارید اقامت این کشور و پس از آن پاسپورت مکزیک را به دست آورید یک وکیل با تجربه می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماید. وکیل و مشاور مهاجرتی روش ها و شرایط  مهاجرت قانونی به مکزیک را به شما خواهد گفت و با بررسی شرایط سنی و مالی شما  و خانواده شما بهترین راه را جهت مهاجرت به مکزیک به شما پیشنهاد خواهد داد. همچنین یک وکیل با تجربه و کاردان شما را در امر گرفتن  انواع ویزای مکزیک  یاری خواهد نمود و در واقع می توان گفت در صد قبولی ویزای شما را در سفارت بالا خواهد برد. وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور  شرایط  شما را برای مهاجرت بررسی خواهند کرد و وبهترین کشوررا به شما معرفی خواهند نمود.

پاسپورت مکزیک و سخن پایانی

پاسپورت مکزیک، شرایط اخذ پاسپورت مکزیک ، راههای اخذ پاسپورت مکزیک در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفت. اگر علاقمند به مهاجرت به مکزیک و اخذ پاسپورت مکزیک هستید، توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام و یا پرداخت هزینه ای با وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پورتماس حاصل نموده و از شرایط ومدارک مورد نیاز کشور مکزیک در ارتباط با روش مهاجرتی خود آگاهی یابید. شما می توانید از طریق مشاوره تلفنی رایگان و تخصصی با هر یک از کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی ملک پور بهترین تصمیم را برای انتخاب کشور مناسب خود داشته باشید. در پایان پیشنهاد می شود سوالات خود را درارتباط با پاسپورت مکزیک در زیر این مقاله در قسمت دیدگاه ها یاداشت نمایید تا کارشناسان موسسه ما بتوانند در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشند.