پاسپورت مجارستان و بررسی شرایط آن

پاسپورت مجارستان و اعتبار پاسپورت این کشور و همچنین شرایط مهاجرت به مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا کار در این کشور امکان اخذ پاسپورت مجارستان را برای افراد متقاضی بوجود می آورد؟ سوالاتی که معمولا برای افراد متقاضی مهاجرت به مجارستان پیرامون روش های مختلف مهاجرت به این کشور پیش می آید از این قبیل است که از چه طریق می توان اقامت دائم و تابعیت مجارستان را اخذ نمود؟ نحوه دریافت پاسپورت کشور مجارستان چگونه است و همچنین اعتبار پاسپورت مجارستان  در سطح جهان در چه رتبه ای قرار دارد؟ هدف از نگارش این مقاله پاسخ به سوالاتی است که ذهن افراد متقاضی را به خود اختصاص داده و همچنین برطرف نمودن سوالات و شبهات ذهنی افراد است. پیشنهاد ما در خصوص پاسپورت مجارستان در ابتدا مطالعه کامل مقاله تنظیم شده می باشد زیرا این مقاله به صورت تخصصی به بررسی راه های اخذ پاسپورت مجارستان  می پردازد. پاسپورت کشور مجارستان و فرق بین تابعیت و اقامت دائم نیز جز سوالاتی است که افراد خواستار کسب اطلاعات علمی در این خصوص هستند که پیشنهاد می شود برای تکمیل اطلاعات خود و مشاوره رایگان در زمینه پاسپورت مجارستان  با موسسه حقوقی ملک پور،  با همکاری  MIE اتریش تماس حاصل نموده و اطلاعات خود را ارتقا دهید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • پاسپورت مجارستان و شرایط عمومی
 • پاسپورت مجارستان و اعتبار آن
 • پاسپورت مجارستان و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت مجارستان از طریق کار
 • پاسپورت مجارستان از طریق تحصیل
 • پاسپورت مجارستان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت مجارستان از طریق تولد
 • پاسپورت مجارستان از طریق ازدواج
 • پاسپورت مجارستان و پناهندگی
 • پاسپورت مجارستان و نکات مهم درباره آن
 • پاسپورت مجارستان و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت مجارستان پاسپورت مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت مجارستان و شرایط عمومی

شرایط عمومی اخذ تابعیت و پاسپورت مجارستان در ابن بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مجارستان کشوری است در اروپا مرکزی که با کشورهایی مانند اتریش در غرب،کرواسی و صربستان در جنوب،اسلوونی جنوب غرب،رومانی شرق و جنوب شرق،اوکراین شمال شرق و اسلواکی در شمال هم مرز می باشد.مساحت این کشور 93030 کیلومتر مربع است.پایتخت مجارستان شهر زیبای بوداپست است.زبان بومی این کشور مجاری می باشد.واحد پول مجارستان فورینت می باشد اما پول رایج  در مجارستان یورو است . یکی از موارد تعیین کننده در اخذ پاسپورت در کشورها قوانین مهاجرتی کشور می باشد باید توجه داشت نوع نظام مهاجرتی کشور مقصد من جمله کشوری مانند مجارستان آیا کامن لا است یا سیویل لا؟ کشور مجارستان جز کشورهایی است که به عنوان کشور مهاجرپذیر شناخته شده است یعنی نظام حقوقی این کشور کامن لاست،در ضمن دو اصل خون و خاک نیز در امر اخذ پاسپورت کشور مقصد نیز نقش تعیین کننده ای دارد که مجارستان مانند اکثر کشورها اصل خون را پذیرفته و به همین دلیل اشخاصی که در این کشور متولد می شوند در صورتی والدین آنها تابعیت این کشور را داشته باشند یا یکی از والدین تابعیت مجارستان را داشته باشند تابعیت و پاسپورت مجارستان به فرزند آنها نیز اعطا می شود. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است و کپی برداری از آن یا استفاده از محتوای مقاله با تغییر کوچکی در کلمات شرعا و قانونا حرام می باشد. البته کشور مجارستان اصل خاک را به صورت فرعی پذیرفته بدین معنا که اگر فرزندی در خاک مجارستان متولد شود ولی والدین وی بدون تابعیت باشند یا والدین وی نامعلوم باشند فرزند می تواند اقامت و سپس پاسپورت مجارستان را اخذ نماید.

پناهندگی مجارستان 1 پاسپورت مجارستان

فایل تصویری موسسه ملک پور در اقامت مجارستان و اتریش

audio پاسپورت مجارستان

پاسپورت مجارستان و اعتبار آن

پاسپورت کشور مجارستان از لحاظ رنک جهانی نسبتا دارای اعتبار خوبی است و در بین دیگر کشورهای اروپایی اعتبار خوبی برخوردار است.از لحاظ اعتبار سنجی جهانی در مورد پاسپورت کشورهای مختلف پاسپورت این کشور در سطح 5 قرار دارد و در بین 5 پاسپورت اول دنیا قرار گرفتته است. پاسپورت کشور مجارستان از لحاظ اعتبار در بین کشورهای دیگر هم سطح پاسپورت کشورهایی مانند جمهوری چک و مالت و ایسلند قرار گرفته است. اتباع کشور مجارستان با داشتن پاسپورت این کشور می توانند بدون اخذ ویزا به 123 کشور دنیا  سفر نمایید، همچنین با داشتتن پاسپورت مجارستان اتباع این کشور می‌توانند به 40 کشور دنیا سفر کرده و پس از ورود به کشور مقصد ویزای ورود را نیز دریافت نمایند، اتباع کشور مجارستان برای ورود به 35 کشور باید پیش ازورود درخواست ویزا نمایند.

اعتبار پاسپورت مجارستان در میان دیگر کشورها در جدول ذیل نشان داده شده است:

ردیف اسامی کشورها
1 امارات متحده عربی
2 آلمان
3 دانمارک، سوئد، لوکزامبورگ، فنلاند، ، ایتالیا، سنگاپور، هلند، فرانسه، بلژیک، اسپانیا، اتریش، پرتغال،  نوروژ، سوئیس، کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا
4 یونان، ژاپن، انگلستان، ایرلند، کانادا
5 جمهوری چک، مالت، مجارستان، ایسلند
6 اسلوونی، لیتوانی
7 استونی، لهستان، اسلواکی، لتونی، نیوزلند، استرالیا
8 قبرس، مالزی
9 رومانی، لیختن اشتاین، بلغارستان
10 کرواسی، شیلی، برزیل، موناکو

پاسپورت مجارستان و روش های اخذ پاسپورت

برای  اخذ پاسپورت مجارستان روش‌های متعددی همانند دیگر کشورها تعریف شده که منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود.البته اخذ پاسپورت این کشور منوط به داشتن لازم از سوی فرد و همچنین تایید این کشور برای اعطای پاسپورت و تابعیت به افراد متقاضی می باشد و افراد با توجه به شرایط که دارند می توانند از طریق هریک از روش های ذیل اقدام به مهاجرت و اخذ پاسپورت نمایند.این مقاله توسط کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور  تدوین و نگارش شده تا در انتخاب مسیر مهاجرتی شما عزیزان توانسته باشیم کمک شایانی ارائه داده باشیم.

پاسپورت مجارستان از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به مجارستان که در نهایت منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود از طریق کار در این کشور می باشد.برای کار در مجارستان مانند دیگر کشورهای اروپایی فرد متقاضی باید پیشنهاد شغلی از سوی شرکت یا کارفرما داشته باشد که در این صورت شرکت یا کارفرما نیازمند ارسال باید در مجارستان و اتحادیه اروپا آگهی آگهی کند و در صورت نبودن نیروی کار کارفرما می تواند دعوت نامه کاری را برای شخص مورد نظر خود ارسال نماید، با داشتن دعوت نامه کاری شخص می تواند ویزای کار مجارستان را اخذ نماید. پروسه اخذ اقامت دائم به واسطه کار در مجارستان 5ساله می باشد که در صورتی که شخص متقاضی طی این مدت به صورت مرتب کار کرده باشد و مالیات خود را پرداخت کرده باشد واجد شرایط اخذ اقامت دائم خواهد بود پس از اخذ اقامت دائم فرد مورد نظر می تواند در سال هفتم  یا هشتم اقامت خود درخواست پاسپورت مجارستان را نماید و پاسپورت و تابعیت این کشور را نیز بدست آورد. بر اساس آخرین آمار ارائه شده از نرخ بیکاری مجارستان در دسامبر 2018 نرخ بیکاری اعلام شده در این کشور 3.6 درصد می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در مجارستان طی 5 سال گذشته به شرح زیر است:

1 2 پاسپورت مجارستان

کار در مجارستان

ازدواج در مجارستان 4 پاسپورت مجارستان

پاسپورت مجارستان از طریق تحصیل

اقامت تحصیلی و مهاجرت از طریق تحصیل درمجارستان نیز می تواند جز یکی از روش های مناسب مهاجرت به این کشور به حساب آید زیرا این روش علاوه سهل الوصول بودن می تواند راهی برای افراد ایجاد کند که به واسطه این روش در نهایت بتوانند به اقامت دائم و پاسپورت مجارستان دست یابند. تحصیل در مجارستان مانند دیگر کشورها در مقاطع مختلف مانند ابتدایی، راهنمایی، متوسطه، دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.

تحصیل در مجارستان

پاسپورت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان یکی از روش های مناسب اخذ پاسپورت این کشور می باشد. سرمایه گذاری در مجارستان به چندین روش امکان پذیر است و اشخاص متقاضی سرمایه گذاری در مجارستان می توانند از طریق ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی و … اقدام به سرمایه گذاری نمایند. هریک از روش های ذکر شده میتواند در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم مجارستان شود. سرمایه گذاری در مجارستان قبلا از طریق خرید اوراق مشارکت دولتی با مبلغ 250 هزار یورو بود که این مورد لغو شد.و در حال حاضر سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت است که حداقل سرمایه ای که برای این مورد نیاز است 10000 یورو می باشد که شخص می تواند با این مبلغ اقدام به سرمایه گذاری و ثبت شرکت نماید.

در صورتی که بیزینس پلن شخص متقاضی مورد تایید قرار گرفت فرد می تواند اقدام به بیزینس و شروع فعالیت نماید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید. فرآیند اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در مجارستان پس از 3سال اتفاق می افتد و فرآیند اخد پاسپورت این کشور پس اخذ اقامت دائم پس از 3الی 5سال می باشد یعنی در سال هفتم یا هشتم شخص می تواند پاسپورت مجارستان را درخوات نماید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

پناهندگی مجارستان 4 پاسپورت مجارستان

پاسپورت مجارستان از طریق تولد

یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت مجارستان تولد نوزاد در این کشور است. بالبته باید این نکته را در نظر بگیریم که قوانین کشور مقصد برپایه اصل خون است یا اصل خاک؟ در تعریف اصل خون آمده که تابعیت از طریق پدرو مادر به فرزند منتقل می شود و همچنین در تعریف اصل خاک نیز آمده در صورت تولد فردی در خاک کشوری که این اصل را پذیرفته اقامت دائم و تابعیت از طریق تولد در خاک کشور مقصد برای وی صادر می شود.  کشورهایی که اصل خاک را پذیرفته اند مانند کانادا، برزیل امریکا و … که با تولد فرزند در خاک آن کشور می توان به اقامت و تابعیت این کشورها دست یافت و صرف نظر از تابعیت والدین فرزند می تواند پاسپورت آن کشور را نیز دریافت نماید.  

اما باید بدانید سیستم اعطای تابعیت از طریق تولد در مجارستان براساس اصل خون می باشد و تابعیت از طریق والدین به فرزند منتقل می شود. البته در صورتی که فرزندی از والدینی متولد شود که یکی از والدین تابعیت مجارستان را دارا باشد فرزند می تواند به تبعیت از پدر یا مادر خود تابعیت مجارستان را اخذ نماید. در صورتی که فرزندی در مجارستان متولد شود اما والدین وی نا معلوم باشد یا بدون تابعیت باشند فرزند می تواند تابعیت مجارستان را نیز اخذ نماید چرا که کشور مجارستان با وجودی که دارای سیستم خون می باشد اما سیستم خاک را نیز به صورت فرعی پذیرفته است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت مجارستان

پاسپورت مجارستان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرتی که در نهایت منجربه اخذ اقامت دائم و پاسپورت برای افراد متقاضی می شود ازدواج با اتباع مجارستان است. نکته قابل ذکر این است که ازدواج باید با افرادی باشد که پاسپورت این کشور را دارند یا جز تبعه مجارستان هستند. البته صرفا ازدواج با اتباع مجارستان منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور نمی شود بلکه فرد زمانی که با تبعه مجارستان ازدواج کرد باید اثبات نماید به مدت 3سال با فرد مورد نظر به صورت مشترک زندگی می کند درصورتی که بتواند ثابت نماید طی مدت 3سال باهم به صورت مداوم زندگی کرده اند فرد متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم دهد و پس از اخذ اقامت دائم مجارستان پروسه اخذ پاسپورت این کشور شروع می شود که معمولا فرایند اخذ پاسپورت این کشور پس از 5سال اتفاق می افتد یعنی بعد از گذشت 3سال ذکر شده فرد اقامت دائم مجارستان را دریافت نموده و پاسپورت پس از این مدت بعد از گذست 5سال ارائه می شود.

البته این منوط بر تصمیم نهایی اداره مهاجرت مجارستان می باشد. فرآیند ازدواج در مجارستان مانند دیگر کشورها مستلزم ارائه مدارکی از سوی طرفین می باشد که این مدارک دال بر واقعی بودن قصد طرفین است . نکته مهمی که در مورد ازدواج با فرد تبعه مجارستان وجود دارد این است که در صورتی که طی مدت 3 سال افراد از یکدیگر جدا شوند اقامت فرد متقاضی تمدید نمی شود و وی باید به کشور مبدا خود بازگردد و خاک مجارستان را ترک نماید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

ازدواج در مجارستان

پاسپورت مجارستان و پناهندگی

یکی از روش های اخذ پاسپورت مجارستان پناهندگی در این کشور می باشد.البته لازم به ذکر است که پناهندگی یکی از پر خطر ترین و پر ریسک ترین روش های مهاجرت به حساب می آید. اشخاصی که قصد پناهندگی را دارند اگر از خطرات پناهندگی آگاه باشند به هیچ عنوان پناهندگی را برای مهاجرت خود انتخاب نمی نمایند. درگیری با قاچاقچیان انسان، عبور از مسیر های صعب العبور، خروج غیر قانونی از مرزها و درگیری با پلیس مرزی از جمله خطرات پناهندگی می باشد که اشخاص باید اطلاعات کافی داشته باشند. مطابق با کنوانسیون ژنو پناهنده به فردی اطلاق می شود که در کشور مبدا خود از نظر نژادی، زبان، جنسیت و … مورد آزار و اذیت و تبعیض قرار گرفته است که اگر به کشور خود باز گردد ممکن است جان خود را از دست دهد.

در صورتی که شخص در مجارستان اعلام پناهندگی نماید و با درخواست وی موافقت نشود باید بلافاصله خاک کشور مجارستان را ترک نماید، اما بهتر است بدانید که مجارستان جز کشورهایی است که پناهنده نمی پذیرد به همین دلیل اعلام پناهندگی در این کشور امری دشوار و گاها مشکل می باشد.  موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در مورد پناهندگی ندارد و ارائه این مطالب صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت مجارستان و نکات مهم درباره آن

در فرآیند اخذ پاسپورت مجارستان نکات و قوانین مهمی وجود دارد که بهتر است افراد متقاضی پیش از هر اقدامی نسبت به این قوانین و نکات مهم آگاهی کامل داشته باشند.با توجه به اینکه احذ پاسپورت مجارستان ازطرق مختلف مهاجرتی امکان پذیر است پیشنهاد می شود این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید و پس از مطالعه می توانید از تجربیات مشاورین برتر موسسه حقوقی ملکپور نیز برخوردار شوید. به عنوان مثال اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید بهتر است بدانید که برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور باید پس از تحصیل بتوانید وارد بازار کار شوید . در صورتی که به مدت 5 سال تمام وقت در این کشور به کار بپردازد بتوانید بیمه و مالیات خود را در این کشور پرداخت نمایید می توانید اقامت و سپس پاسپورت مجارستان را اخذ کنید. در صورتی که از طریق ازدواج اقدام به اخذ پاسپورت مجارستان می ‌نماید باید اثبات نمایید که به مدت سه سال به طور مداوم با همسر خود زندگی مشترک داشته اید در این صورت می‌توانید پاسپورت مجارستان را کسب کنید.

نکته بسیار مهمی که در مورد اخذ پاسپورت مجارستان وجود دارد این است که برای دریافت پاسپورت مجارستان شخص متقاضی باید به زبان رسمی این کشور تسلط کافی داشته باشد، همچنین برای دریافت پاسپورت این کشور نیاز است که شخص از تاریخ کشور مجارستان اطلاعات کافی داشته باشد، در این صورت می تواند پاسپورت مجارستان را اخذ نماید. پاسپورت مجارستان  باعث می شود افراد به واسطه اخذ پاسپورت این کشور در مسائل سیاسی در این کشور شرکت داشته باشند و از حق رای نیز برخوردار شوند.تابعیت مجارستان  باعث می شود فرد حق کار و زندگی در هر منطقه ای از این کشور را داشته باشد. با داشتن پاسپورت مجارستان  اتباع این کشور می توانند به راحتی در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا وارد بازار کار شوند.

برای اخذ پاسپورت مجارستان  از طریق روش های ذکر شده  شرایطی خاصی لازم است، که فرد باید این شرایط را داشته باشد مثلا شخص متقاضی باید به نوعی در جامعه مجارستان ادغام شده باشد. به قوانین این کشور پایبند باشد و تخلف کیفری و جزایی مرتکب نشده باشد و همچنین بدهی مالیاتی نداشته باشد و همچنین به زبان مجاری نیز اشراف کامل داشته باشد.

پاسپورت مجارستان و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت مجارستان با توجه به قوانین پیش روی افراد متقاضی بی شک نیازمند کسب اطلاعات دقیق و مشاوره تخصصی می باشد تا در این خصوص افراد متقاضی بتوانند با دریافت اطلاعات کامل تصمیم درستی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت و پاسپورت مجارستان بگیرند. بنابراین مشاوره ای دقیق و کارآمد می تواند شخص متقاضی را در رسیدن به هدف خود نزدیک تر نماید. موارد بسیاری مشاهده شده که عدم آگاهی نسبت به قوانین کشور مجارستان و کشورهای دیگر باعث شده پرونده ها با شکست روبرو شود این امر باعث شده افراد دچار سردرگمی شوند و ندانند چه کارهایی باید انجام دهند.  موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از وکلای مجرب شما را در اخذ پاسپورت مجارستان یاری می نماید، به همین منظور می توانید از مشاوره کارشناسان حقوقی و تیم وکلا مجرب موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش بهره مند شوید.

پاسپورت مجارستان و سخن پایانی

پاسپورت مجارستان و اعتبار پاسپورت این کشور و همچنین شرایط مهاجرت به مجارستان در این مقاله در اختیار شما متقاضیان عزیزی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید ، قرار گرفته است. در صورتی که شما عزیزان کشور مجارستان را هدف مهاجرتی خود قرار داده اید پیشنهاد می شود برای تکمیل اطلاعات خود در ابتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید تا اطلاعات حقوقی شما ارتقا یابد. پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به مجارستان به سایت مؤسسه حقوقی ملکپور نیز مراجعه نموده و اطلاعات حقوقی مفیدی را به صورت رایگان برداشت نمایید و همچنین پیشنهاد دیگر ما تهیه ویدئوهای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد این ویدئوها به ارتقا اطلاعات حقوقی شما عزیزان کمک های شایانیمی کند.. در صورتی قصد جدی در امر مهاجرت دارید و اطلاعات حقوقی شما عزیزان کامل نیست پیش از هرگونه اقدامی برای مهاجرت به مجارستان و اخذ پاسپورت مجارستان با مشاورین مهاجرت مجارستان و وکلای برتر مؤسسه حقوقی ملک پور و موسسه MIE اتریش مشاوره داشته و بهترین راه مهاجرتی خود را انتخاب نمایید.