پاسپورت قبرس و بررسی روش های اخذ آن

پاسپورت قبرس، مهاجرت به قبرس و روش های اخذ اقامت و تابعیت قبرس در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. شرایط دریافت پاسپورت قبرس به چه صورتی است؟ راه های دریافت پاسپورت قبرس کدام اند؟ در این مقاله به صورت ساده و خلاصه، نکات اصلی و مهم در این خصوص برای شما عزیزان به نگارش در آمده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

 • پاسپورت قبرس و شرایط عمومی
 • پاسپورت قبرس و اعتبار آن
 • پاسپورت قبرس و روش های اخذ پاسپورت قبرس
 • پاسپورت قبرس از طریق کار
 • پاسپورت قبرس از طریق تحصیل
 • پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت قبرس از طریق تولد
 • پاسپورت قبرس از طریق ازدواج
 • پاسپورت قبرس از طریق پناهندگی
 • پاسپورت قبرس و نکات مهم در باب پاسپورت قبرس
 • پاسپورت قبرس و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت قبرس 1 پاسپورت قبرس

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت قبرس و شرایط عمومی

اخذ پاسپورت قبرس، به دلیل آب و هوای شگفت انگیز و محیط سالم، زندگی امن و راحت، سطح بالای کبفبت زندگی، کیفیت آموزش، فرصت های سرمایه گذاری و سهولت مهاجرت مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. این کشور جزیره ای که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است، به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود. بخش شمالی آن بخش ترک نشین و بخش جنوبی آن یونانی نشین می باشد. در این کشور هیچ شرکت صنعتی بزرگ وجود ندارد تا بتواند محیط اطراف را آلوده نماید. در تصویر زیر، به صورت اجمالی شرایط عمومی کشور قبرس آورده شد.

تحصیل پزشکی در قبرس 5 پاسپورت قبرس

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت قبرس

video پاسپورت قبرس

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت قبرس

audio پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس و اعتبار آن

اعتبار پاسپورت قبرس نسبتاً مناسب می باشد و رنک پاسپورت این کشور در رتبه بندی جهانی 8 می باشد. به وسیله پاسپورت قبرس می توان به ۱۲۲ کشور دنیا، بدون نیاز به ویزا سفر نمود. برای سفر به 37 کشور دنیا، به محض ورود نیاز به اخذ پاسپورت می باشد و همچنین با داشتن پاسپورت قبرس، برای ورود به ۳۹ کشور دنیا، نیاز به اخذ ویزا می باشد. در جدول زیر پاسپورت قبرس با معتبرترین پاسپورت های دیگر کشورهای جهان از جمله امارات، آلمان، دانمارک، سوئد و اسپانیا مقایسه شده است:

نام کشور رنک جهانی پاسپورت ورود بدون نیاز به ویزا نیازمند ویزا برای ورود
امارات متحده عربی 1 113 31
آلمان 2 127 32
دانمارک 3 127 33
سوئد 3 127 33
اسپانیا 3 125 33
قبرس 8 122 39

نیازمندی های اخذ ویزا جهت سفر به کشورهای دیگر، برای دارندگان پاسپورت قبرس در تصویر زیر نمایش داده شده است.

پاسپورت قبرس پاسپورت قبرس

قبرس
تردد آزاد
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت قبرس و روش های اخذ پاسپورت قبرس

اخذ پاسپورت قبرس، از روش های مختلفی از جمله کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی میسر می باشد که ذیلاً به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم.

پاسپورت قبرس از طریق کار

برای دریافت پاسپورت قبرس از طریق کار، اولین فاکتوری که باید به آن توجه شود نرخ بیکاری این کشور است. در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور قبرس 7.5 درصد گزارش شده است. این رقم نشان دهنده آن است که از هر ۱۰۰ نفر، حدودا ۷ الی ۸ نفر در این کشور بیکار می‌باشند. همچنین مطابق با جدول زیر نرخ بیکاری در کشور قبرس، از سال گذشته تاکنون سیر نزولی داشته و کاهش یافته است و از 9.4 درصد به 7.5 درصد رسیده است.

پاسپورت قبرس 1 پاسپورت قبرس

یکی از دغدغه های افرادی که برای کار در قبرس اقدام می نمایند، میانگین میزان حقوق در این کشوراست. این مبلغ حدود ۸۷۰ یورو برای هر ماه گزارش شده است که پس از شش ماه سابقه کار به ۹۲۴ یورو افزایش پیدا می نماید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد کار در قبرس را داشته باشند، باید قبل از ورود به این کشور اجازه کار و همچنین ویزای کار اخذ نمایند. به منظور صدور مجوز کار توسط وزارت کار باید شخص تبعه قبرس و یا یک شهروند اتحادیه اروپا برای انجام آن کار در دسترس نباشد. توضیح اینکه برای شغل مورد نظر سه ماه در کشور قبرس و سه ماه هم در کل اتحادیه اروپا آگهی شده و شخص واجد شرایطی پیدا نشود. مجوز کار معمولاً برای سه ماه یا یک سال معتبر است و تنها تا ۴ سال قابل تمدید می‌باشد و پس از آن تمدید آن میسر نخواهد بود، مگر زمانی که شخص استخدام یک شرکت بزرگ با گردش مالی بسیار بالا شده باشد.

این در حالی است که شهروندان اتحادیه اروپا به راحتی می‌توانند با گذرنامه یا کارت شناسایی خود وارد قبرس شده و به مدت ۹۰ روز کار کنند و تنها باید ظرف هشت روز پس از ورود به اداره مهاجرت قبرس این موضوع را اعلام کنند و چنانچه بخواهند بیش از این مدت در کشور باقی بمانند، باید در اسرع وقت برای اجازه اقامت موقت خود درخواست نمایند.

مهاجرت کاری به قبرس

پاسپورت قبرس از طریق تحصیل

 اخذ پاسپورت قبرس از طریق تحصیل به تنهایی میسر نمی باشد و تحصیل در این کشور می تواند پل ورود افراد به این کشور محسوب شود تا با کار کردن پس از تحصیل بتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و با پرداخت مالیات و ادغام شدن در جامعه، اقامت دایم و پاسپورت قبرس را اخد نمایند. دانشگاه های قبرس دارای هزینه های بسیار کم و مقرون به صرفه هستند که از مزایای تحصیل در این کشور امکان تحصیل در کشورهای اروپایی با صرف هزینه های بسیار اندک است. هزینه تحصیل در این کشور حدود 3 تا 15 هزار یورو و بسته به دانشگاه و رشته دانشجو متغیر است. بیش از 63،000 دانشجوی بین المللی از 131 کشور مختلف در حال حاضر در دوازده دانشگاه بزرگ قبرس ثبت نام کرده اند، بنابراین در دانشگاه های این کشور افراد مختلفی با فرهنگ های مختلف مشاهده می شوند. تنوع رشته ها در رشته هایی نظیر پزشکی و دندانپزشکی و مهندسی و علوم کامپیوتر فراهم است.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  تحصیلات در این مقطع معمولا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان می بایست حدود 240 واحد درسی را پشت سر بگذارند. امکان کار ضمن تحصیل نیز برای دانشجویان در این مقطع میسر می باشد. آن ها می توانند 20 ساعت در هفته کار کرده و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را متقبل شوند. برای تحصیل به زبان انگلیسی آیلتس 6 نیاز است و چنانچه سطح زبان دانشجو نیز پایین باشد، دوره های زبان نیز در این کشور برگزار می گردد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیلات در این مقطع معمولا 2 سال به طول می انجامد. تحصیل در این مقطع علاوه بر زبان ترکی و یونانی، به زبان انگلیسی نیز میسر می باشد و آیلتس 6 نیاز دارد. امکان کار 30 ساعت در هفته نیز برای دانشجویان فراهم است تا بتوانند با اشتغال در مشاغل پاره وقت بخش عمده ای از هزینه های تحصیل و زندگی خود را فراهم نمایند.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  تحصیلات در این مقطع معمولا 3 الی 5 سال به طول می انجامد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. برای پذیرش در این مقطع، پذیرش دانشجو توسط یک استاد راهنما یا سوپروایزر نیاز می باشد. برای ارتباط با این اساتید می توان از طریق وب سایت دانشگاه ها ایمیل آن ها را یافته و از این طریق با آن ها مکاتبه نمود. امکان کار حین تحصیل نیز برای دانشجویان میسر بوده و اجازه کار 40 ساعت در هفته دا دارا می باشند و از این طریق می توانند بخش زیادی از هزینه های خود را تامین نمایند.

چند مورد از برترین دانشگاه های کشور قبرس در قسمت زیر برای شما عزیزان نمایش داده شده است: 

نام دانشگاه شهر مقر نام دانشگاه شهر مقر
Dogu Akdeniz Üniversitesi Famagusta University of Cyprus Nicosia
University of Nicosia Nicosia Cyprus International University Lefkosia
Yakin Dogu Üniversitesi Nicosia Girne Amerikan Üniversitesi Kyrenia
European University Cyprus Nicosia Cyprus University of Technology Limassol

 

 

تحصیل در قبرس

پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

دریافت پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری به چند روش زیر صورت می پذیرد:

 • سرمایه گذاری به مبلغ 2 میلیون یورو در املاک مسکونی که باید حداقل برای مدت 3 سال باقی بماند و پس از آن می تواند تا مبلغ 500 هزار یورو کاهش یابد.

 • سرمایه گذاری حداقل به مبلغ 2 میلیون یورو به صورت ترکیبی در املاک و مستغلات.

 • سرمایه گذاری در یک صندوق سرمایه گذاری جایگزین (AIF) دارای مجوز توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس قبرس (CySec) با فعالیت در قبرس.

 • مشارکت یا ایجاد یک شرکت در قبرس که سرمایه گذار آن 2 میلیون یورو را سرمایه گذاری کرده و حداقل 5 فرد تبعه قبرس اروپایی را برای حداقل 5 سال به کار می گیرد.

متقاضیان دریافت پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری همچنین می توانند ترکیبی از موارد فوق را به کار گیرند. متقاضیان می توانند املاک مسکونی را به ارزش 500 هزار یورو خریداری نموده بعلاوه اینکه 2 میلیون یورو در این کشور سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاران می توانند مبلغ 500 هزار یورو را در اوراق قرضه دولتی قبرس سرمایه گذاری نمایند.

برای دریافت پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری لازم است تا متقاضی اصلی حداقل 18 سال سن داشته باشد و سابقه کیفری نداشته باشد و یک اقامت خصوصی در کشور قبرس را داشته باشد.

به علاوه متقاضی اصلی می تواند اشخاص زیر را بعنوان همراه با خود داشته باشد:

 • همسر شخص اصلی.
 • فرزندان تا سن 18 سالگی.
 • فرزندان تا سن 28 سالگی که ازدواج نکرده باشند و از لحاظ اقتصادی وابسته به شخص اصلی باشند.
 • والدین متقاضی در صورتی که 500 هزار یورو به سرمایه گذاری اضافه شود.

جهت بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در قبرس و امنیت سرمایه گذاری در این کشور، نمودار های رشد اقتصادی در قبرس و نرخ مصادره اموال بررسی شده است. رشد اقتصادی درصد رشد نسبت به سال اخیر را بیان می کند و خطر مصادره اموال در بازه 1 تا 7 تقسیم بندی می شود که عدد 1 بیان گر کمترین احتمال مصادره اموال می باشد.

نمودار خطر مصادره اموال در قبرس

پاسپورت قبرس 2 پاسپورت قبرس

نمودار رشد اقتصادی در قبرس

پاسپورت قبرس 3 پاسپورت قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

پاسپورت قبرس از طریق تولد

دریافت پاسپورت قبرس از طریق تولد، تابع اصل خون می باشد. توضیح اینکه مطابق با این اصل، فرزندی که از پدر یا مادر تبعه قبرس متولد شده باشد، پاسپورت قبرس را اخذ می نماید، فارغ از آنکه در کجا متولد شده باشد. امروزه اکثر غریب به اتفاق کشور ها تابع اصل خون می باشند. در مقابل اصل خون، اصل خاک قرار می گیرد که کشور های محدودی از جمله آمریکا، کانادا، برزیل و آرژانتین تابع آن می باشند و مطابق این اصل، فرزندی که در خاک کشوری متولد شود، تبعه آن کشور محسوب می گردد، فارغ از آنکه پدر و مادر وی تبعه کدام کشور باشند.

کشور قبرس تابعیت دوگانه را پذیرفته و به شهروندان خود اجازه می دهد تا علاوه بر تابعیت خود، تابعیت خارجی را نیز بپذیرند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت قبرس
تابعیت از طریق تولد در قبرس

پاسپورت قبرس از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت قبرس از طریق ازدواج نیز میسر می باشد. چنانچه شخصی با یک تبعه قبرس ازدواج نموده باشد، برای دریافت پاسپورت قبرس، باید حتما یک سال از ازدواج او گذشته باشد. همچنین دو سال قبل از تاریخ درخواست خود، باید در قبرس اقامت داشته باشد. در مواردی که شخص تبعه قبرس در خارج از کشور باشد، شخص متقاضی اخذ پاسپورت قبرس از طریق ازدواج باید 3 سال از تاریخ ازدواجش با وی گذشته باشد و یک نامه برای توضیح اینکه چرا تابعیت و پاسپورت قبرس را درخواست می نماید. اما چنانچه 5 سال از تاریخ ازدواج وی گذشته باشد و حداقل یک فرزند داشته باشد، نیازی به ارایه این نامه نمی باشد. مدارک مورد نیاز در این زمینه عبارتند از:

 • گواهی تولد متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • گواهی ازدواج
 • گواهی تولد فرزندان زن و شوهر
 • گواهی شهروندی قبرس همسر
 • پرداخت هزینه به مبلغ 300 یورو
 • درخواست باید در دو نسخه تکرار شود و یکی از دو فرم درخواست باید دو تمبر به ارزش 8.54 یورو داشته باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت قبرس
اخذ اقامت از طریق ازدواج در قبرس

پاسپورت قبرس از طریق پناهندگی

 • لازم به توضیح است که موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای زمینه پناهندگی قبرس ارایه نمی دهد و این قسمت از مقاله صرفا جهت اطلاعات بیشتر شما عزیزان به نگارش در آمده است.

برخی از افراد برای دریافت پاسپورت قبرس، از روش پناهندگی استفاده می نمایند، بدون اینکه اطلاعات دقیق و درستی در مورد سایر روش های قانونی مهاجرت داشته باشند. این روش پر ریسک و پر خطر، در اکثر موارد منجر به ناکامی و شکست، دچار شدن به بیماری های روحی و روانی بسیار و حتی خودکشی می گردد. سر و کار افتادن با قاچاقچیان و افراد خطرناک، اجبار به دروغ به کشور مبدا و مقصد، دوری از خانه و خانواده و دلتنگی برای آن ها، عدم اجازه بازگشت به کشور و وضعیت نامناسب کمپ های نگهداری پناهندگان از نظر بهداشت و امنیت از جمله مسایل و مشکلاتی است که گریبانگیر پناهندگان می شود.

چنانچه شخص وارد قبرس شده و با درخواست پناهندگی وی موافقت گردد، پس از تایید مدارک و آزمایشات پزشکی، پس از 5 سال برای اقامت دایم و پس از 7 سال برای دریافت پاسپورت قبرس می تواند اقدام نماید.

قوانین پناهندگی قبرس

پاسپورت قبرس و نکات مهم در باب پاسپورت قبرس

دریافت پاسپورت قبرس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور، همانطور که گفته شد به 6 روش کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی میسر می باشد که در بند های بالا به آن ها پرداختیم به طور کلی افراد متقاضی بعد از 5 سال اقامت در کشور قبرس می توانند برای اقامت دایم این کشور درخواست نمایند. همچنین این افراد پس از 7 سال اقامت در کشور قبرس، می توانند برای دریافت پاسپورت قبرس و تابعیت آن اقدام نمایند. لازم به ذکر است که افرادی که در این کشور فرزندی را به دنیا بیاورند، زمان مذکور برای دریافت پاسپورت قبرس در مورد آن ها 5 سال محاسبه می شود. همچنین افرادی که در این کشور به مبلغ 2 میلیون یورو سرمایه گذاری کنند، نیز پاسپورت قبرس را به دست می آورند.

پاسپورت قبرس و وکیل معتبر برای امور مهم

دریافت پاسپورت قبرس و مهاجرت به این کشور، مستلزم شناخت، آگاهی و تسلط کامل به قوانین و مقررات بین المللی است. مهاجرت امری پر هزینه بوده و به آینده افراد مربوط می باشد و بنابراین مساله ای حساس است که همواره باید با دقت کافی در مسیر آن قدم نهاد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان، مفتخر است تا شما را در امر مهاجرت قانونی به قبرس و سایر کشور های جهان یاری نماید.

پاسپورت قبرس و سخن پایانی

پاسپورت قبرس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور از طرق مختلفی از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی در مقاله فوق بررسی گردید. با توجه به سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور و پایین بودن هزینه ها و نرخ تحصیل در این کشور، امروزه مهاجرت به قبرس و اخذ پاسپورت قبرس مورد توجه بسیاری از مهاجرین واقع شده است. از این رو بر آن شدیم تا مقاله حاضر را در این خصوص برای اطلاع و آگاهی شما عزیزان نگارش نماییم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص پاسپورت قبرس و مهاجرت به این کشور می توانید با وکلا و کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه و نظرات، سوالات خود را مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ آن ها را دریابید.