پاسپورت روسیه و بررسی روش های اخذ آن

 • پاسپورت روسیه و شرایط عمومی
 • پاسپورت روسیه و اعتبار آن
 • پاسپورت روسیه و روش های اخذ پاسپورت روسیه
 • پاسپورت روسیه از طریق کار
 • پاسپورت روسیه از طریق تحصیل
 • پاسپورت روسیه از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت روسیه از طریق تولد
 • پاسپورت روسیه از طریق ازدواج
 • پاسپورت روسیه از طریق پناهندگی
 • پاسپورت روسیه و نکات مهم در باب پاسپورت روسیه
 • پاسپورت روسیه و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت روسیه 1 پاسپورت روسیه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت روسیه و مقدمه ای بر آن

پاسپورت روسیه، شرایط مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت و تابعیت روسیه در این مقاله به تفصیل، مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. برای به دست آوردن پاسپورت روسیه روش های مختلفی را می توان مورد نظر قرار داد. اما قبل از هر اقدامی باید تحقیق نمود که شرایط اخذ پاسپورت روسیه چگونه است؟ راه های به دست آوردن پاسپورت روسیه کدام است؟ در این مقاله در خصوص اعتبار پاسپورت روسیه و راه های رسیدن به آن مانند تحصیل در روسیه، کار در روسیه، شرایط سرمایه گذاری، ازدواج و تولد در روسیه صحبت نموده و تمامی موارد مربوط به پاسپورت روسیه را مورد ارزیابی قرار داده ایم. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و با کارشناسان و حقوقدانان این موسسه به صورت تخصصی مشاوره دریافت نموده و پس از کسب به روزترین اطلاعات برای اخذ پاسپورت روسیه اقدام نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت روسیه و شرایط عمومی

در خصوص اخذ پاسپورت روسیه باید در ابتدا از شرایط عمومی این کشور آگاه شد. روسیه با مساحتی حدود ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت تقریبی ۱۴۶،۷۹۳،۷۴۴ نفر به عنوان وسیع ترین و بزرگ ترین کشور جهان شناخته شده است که در قسمت شمالی اوراسیا قرار دارد. زبان رسمی این کشور زبان روسی است اما حدود 27 زبان دیگر نیز در مناطق دیگر آن رواج دارد. پایتخت کشور روسیه شهر مسکو است که حدود ۱۲،۴۰۴،۰۰۰جمعیت را در خود جا داده است. همچنین واحد پول آن روبل می باشد. با توجه به اینکه روسیه از نظر جمعیت، رشد بسیار ضعیفی دارد همین مسئله در روند اعطای پاسپورت روسیه در برخی از موارد تاثیر گذاشته است.

افرادی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کرده تا به اخذ اقامت و تابعیت روسیه برسند باید بدانند به دلیل اینکه این کشور به قطب شمال نزدیک است دارای آب و هوایی بسیار سرد است. به عنوان مثال سیبری از سردترین مناطقی است که در کشور روسیه از دمای بسیار پایینی برخوردار است. اگر بخواهیم برای متقاضیان اخذ پاسپورت روسیه از نظر جایگاه جهانی این کشور را مورد بررسی قرار دهیم به این صورت است که در گذشته و طی سال های طولانی روسیه از قدرتمندترین کشورهای جهان بود اما از سال 1998 و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی جایگاه و اعتبار خود را از دست داد و قدرتش در مقابل سایر کشورها تضعیف گردید و از نظر اقتصادی دچار بحران شد. در حال حاضر این کشور در تلاش است که جایگاه سابق خود را به دست آورد.

پاسپورت روسیه پاسپورت روسیه

پاسپورت روسیه و اعتبار آن

پاسپورت روسیه را در خصوص اعتبار آن مورد بررسی قرار می دهیم. با تعیین اعتبار پاسپورت هر کشور می توان به میزان اعتبار آن کشور در سطح جهان و میزان اختیاراتی که بدون نیاز به اخذ ویزا برای سفر به سایر کشورها را دارد پی برد. همچنین می توان موضوع تابعیت دوگانه را در آن کشور مورد بررسی قرار داد، به طور مثال آیا افراد با اخذ پاسپورت روسیه می توانند تابعیت دوگانه داشته باشند یا اینکه باید تابعیت اول خود را سلب نمایند؟ پاسپورت روسیه طبق آخرین آمار سال 2018 دارای رتبه 43 در سطح جهان است و افرادی که پاسپورت این کشور را دارند می توانند به 106  کشور و مناطق جهان بدون اخذ ویزا سفر داشته باشند.

از جمله این کشورها می توان کره جنوبی، اندونزی، قرقیزستان، قزاقستان، تایوان، تایلند، ازبکستان، مالزی، مالدیو، آلبانی، اوکراین، صربستان، بلاروس، سنگل، آفریقای جنوبی، تونس، باربادوس، دومنیکا، گرنادا، برزیل، آرژانتین، ترکیه و… را نام برد. در خصوص تابعیت مضاعف نیز می توان بیان نمود که این کشور به صورت رسمی تابعیت مضاعف را مورد تایید قرار داده است، به این معنی که شهروندان کشور روسیه با حفظ تابعیت کشور خود می توانند تابعیت یک کشور دیگر را نیز به دست آورند. اما افراد خارجی نمی توانند به صورت همزمان هم تابعیت کشور خود و هم تابعیت و پاسپورت کشور روسیه را داشته باشند. تنها شهروندان کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان به دلیل توافق بین این دولت ها و دولت روسیه اجازه دارند که ضمن حفظ تابعیت و شهروندی خود شهروندی و تابعیت روسیه را نیز به دست آورند بدون اینکه از تابعیت اولیه خود صرف نظر کنند.

تصویر زیر نشان دهنده تعداد کشورهایی است که شهروندان روسی می توانند بدون اخذ ویزا به آن ها سفر داشته باشند.

پاسپورت روسیه پاسپورت روسیه

روسیه
تردد آزاد
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت روسیه و روش های اخذ پاسپورت روسیه

همواره روش های مختلفی برای اخذ اقامت و تابعیت یک کشور وجود دارد. برای به دست آوردن اقامت و پاسپورت روسیه نیز روش های مختلفی وجود دراد. نکته اینجاست که افراد تا اقامت نداشته باشند نمی توانند به اخذ تابعیت و شهروندی در کشور روسیه دست پیدا کنند. راه های تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، ازدواج و تولد بر اساس شرایطی می تواند به اقامت و در نهایت به تابعیت و پاسپورت یک کشور ختم شود. از جمله شرایطی که در زمان درخواست برای پاسپورت روسیه باید فراهم باشد، می توان موارد زیر را نام برد:

 • تبعیت از قانون اساسی این کشور
 • اثبات توانایی مالی در پرداخت هزینه های زندگی خود و خانواده خود
 • ابطال تابعیت اولیه خود (غیر از اتباع کشورهای مذکور که با دولت روسیه دارای توافق دوجانبه برای اعطای تابعیت مضاعف هستند)
 • ارائه مدرک زبان روسی

در زیر به توضیح روش هایی که ممکن است از طریق آن ها به اخذ پاسپورت روسیه دست یافت می پردازیم.

پاسپورت روسیه از طریق کار

برای افراد غیر روسی که می خواهند از طریق کار به اخذ اقامت و پاسپورت روسیه دست پیدا کنند شرایط بسیار سخت و دشوار خواهد بود به این صورت که افرادی که خارج از کشور روسیه هستند به یک پیشنهاد شغلی احتیاج دارند و پس از ورود در صورتی که موفق به پیدا کردن کار شدند می توانند اقامت کاری روسیه را بگیرند و پس از اینکه حدود 5 سال را در این کشور ماندند قادر خواهند بود برای اخذ تابعیت و پاسپورت روسیه با رعایت شرایط خاص اقدام نمایند. نکته قائل توجه در خصوص کار در روسیه این است که افراد حتما باید به زبان روسی تسلط داشته باشند در غیر این صورت امکان پیدا کردن کار در این کشور بسیار پایین خواهد بود. از خصوصیات دیگر کار در روسیه این است که نیروی کار رشته تخصصی و فنی در این کشور بسیار زیاد است و کمبود نیروی کار وجود ندارد. سن بازنشسگی در این کشور برای زنان 55 سال و برای مردان 65 سال است.

 حقوق و درآمد برای کارمندان بسیار پایین است و افراد حتی اگر به زبان روسی مسلط باشند و بتوانند کار پیدا کنند در نهایت یک حقوق پایین دریافت می کنند. این افراد اگر موفق به پیدا کردن کار شدند باید تا 5 سال در این کشور کار کنند که بتوانند پس از 5 سال اقامت دائم و اگر ثابت نمایند از 6 سال 5 سال را در این کشور بوده اند می توانند تابعیت و پاسپورت روسیه را دریافت نمایند. متوسط حقوق ماهیانه یک کارمند در این کشور بین 1،000 تا 1،500 دلار در ماه می باشد که یک ملبغ بسیار پایین به حساب می آید. نرخ بیکاری در یک کشور یک گزینه تاثیرگذار برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت کاری به آن کشور می باشد. نرخ بیکاری در کشور روسیه نیز در سال 2019 حدود 4.9 درصد اعلام شده است. نمودار زیر نشان دهنده آمار بیکاری در این کشور می باشد.

پاسپورت روسیه 1 پاسپورت روسیه

ویزای کار روسیه

پاسپورت روسیه از طریق تحصیل

اخذ پاسپورت روسیه از طریق تحصیل در این کشور، به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد. به این معنا که زمان اقامت تحصیلی در روسیه جزء سوابق اقامت محسوب نمی گردد و متقاضیانی که تمایل به اخذ اقامت دائم یا پاسپورت روسیه دارند، باید از طرق دیگر اقدام نمایند. به عنوان مثال افراد پس از پایان تحصیلات خود می توانند، در کشور روسیه به جستجوی کار پرداخته و اقامت کاری روسیه را دریافت نمایند و یا از طرق مهاجرتی همچون سرمایه گذاری و ازدواج فرآیند اخذ پاسپورت روسیه را آغاز نمایند. شرایط تحصیل در دانشگاه های روسیه را در این قسمت از مقاله بازگو می کنیم. تحصیل در کشور روسیه در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  هزینه تحصیل در مقطع لیسانس بسته به رشته تحصیلی حداقل 71،500 روبل (2،060 دلار) و حداکثر 123،500 روبل (11،620 دلار( در سال می باشد. زبان تحصیل نیز در مقطع کارشناسی زبان روسی و طول دوره تحصیل حدود 4 سال خواهد بود. دانشجویان اجازه دارند در صورت تسلط به زبان روسی و پیدا کردن کار دانشجویی در این کشور هفته ای 10 ساعت به صورت نیمه وقت کار کنند.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر بین 2،500  دلار تا 7،500 دلار در سال می باشد. زبان تحصیل در این مقطع هم می تواند روسی و هم می تواند انگلیسی باشد که بیشتر افراد در این مقطع زبان انگلیسی را انتخاب می کنند. آیلتسی که جهت تحصیل در این مقطع، باید ارائه شود نمره 6 یا 6.5 می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد نیز به صورت نیمه وقت هفته ای 20 ساعت را اجازه دارند که کار دانشجویی انجام دهند. طول دوره تحصیل مقطع فوق لیسانس 2 سال خواهد بود.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  تحصیل دکترا در مقطع دکترا حدود 4 الی 6 سال به طول می انجامد. زبان تحصیل مقطع دکترا انگلیسی بوده و آیلتس 6.5 و تایید استاد راهنما را لازم دارد. دانشجویان در این مقطع به مدت 30 ساعت اجازه کار پاره وقت دانشجویی دارند که اگر زبان روسی را مسلط باشند شانس کاریابی آن ها نیز بالاتر می رود. هزینه تحصیل مقطع دکترا برای دانشجویان بین 4،000 دلار تا 7،000 دلار در سال می باشد. دانشجویان در این مقطع می توانند کار تحقیقاتی انجام داده و با استاد راهنمای خود روی پروژه های تحقیقاتی کار کنند و حقوق دریافت نمایند.

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه های برتر روسیه، رتبه جهانی آن ها به گزارش مؤسسه THE در جدول زیر نمایش داده شده است.

نام دانشگاه رنک جهانی شهر مقر
Lomonosov Moscow State University =199 Moscow
Moscow Institute of Physics and Technology 251 – 300 Moscow
Higher School of Economics 301 – 350 Moscow
National Research Nuclear University MEPhI 351- 400 Moscow
ITMO University 501 – 600 Saint Petersburg
Novosibirsk State University 501 – 600 Novosibirsk
Saint Petersburg State University 501 – 600 Saint Petersburg
Tomsk Polytechnic University 501 – 600 Tomsk
Tomsk State University 501 – 600 Tomsk

تحصیل در روسیه

پاسپورت روسیه از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان پاسپورت روسیه می توانند از طریق سرمایه گذاری در این کشور به اخذ این پاسپورت دست پیدا کنند. اخذ اقامت و تابعیت روسیه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت شرایط خاصی دارد که در این قسمت از مقاله به صورت مختصر به شرح آن می پردازیم. مبلغ مورد نیاز برای یکی از انواع سرمایه گذاری در روسیه 10 میلیون روبل معادل 162،000 دلار می باشد که افراد به صورت نوآورانه در یک حوزه تجاری می توانند یک کارآفرینی و طرح توجیهی اقتصادی ارائه نمایند. متقاضیان در این روش در ابتدا یک کارت اقامت 3 ساله دریافت می کنند که برای یک دوره 3 ساله دیگر نیز قابلیت تمدید را دارد. متقاضیان پاسپورت روسیه پس از اتمام اقامت 3 ساله اول، برای تمدید مجدد باید یک بار از کشور روسیه خارج شده که بتوانند اقامت 3 سال دوم را دریافت نمایند. سرمایه گذاران باید در این 6 سال، حداقل 5 سال حضور خود را در کشور روسیه به اثبات برسانند تا بتوانند تابعیت و پاسپورت این کشور را درخواست نمایند. همچنین شرط حضور 6 ماه در سال برای این افراد الزامی می باشد. نکاتی در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور روسیه موردنظر و بسیار حائز اهمیت است از جمله رشد اقتصادی و نرخ مصادره اموال در کشور روسیه را می توان نام برد. رشد اقتصادی در یک کشور می تواند نشان دهنده میزان سود آوری سرمایه گذاری باشد. نرخ مصادره اموال می تواند امنیت سرمایه گذاری در یک کشور را نشان دهد. این نرخ در بازه 1 تا 7 امتیاز دهی می شود، که عدد 7 خطرناک ترین کشورها از لحاظ مصادره املاک را نشان می دهد. در نمودار های زیر می توانید این دو شاخصه را برای کشور روسیه بررسی کنید.

نمودار خطر مصادره اموال در روسیه

پاسپورت روسیه 3 پاسپورت روسیه

نمودار رشد اقتصادی در روسیه

پاسپورت روسیه 2 پاسپورت روسیه

سرمایه­ گذاری در روسیه

پاسپورت روسیه از طریق تولد

هر یک از کشورها در خصوص اعطای اقامت و تابعیت از طریق تولد از یکی از قوانین خون یا خاک تبعیت می کنند. قانون خون حاکی از آن است که به کودک متولد شده در کشور تحت تابعیت نظام خون به شرطی اقامت و تابعیت آن کشور داده می شود که حداقل یکی از والدین آن کودک تابعیت همان کشور را داشته باشد. اما قانون خاک این مطلب را بیان می نماید که اگر کودک در کشوری که تحت تابعیت نظام خاک است متولد شود صرف نظر از تابعیت والدین، پاسپورت آن را کشور را دریافت می نماید.

اعطای پاسپورت روسیه تحت تابعیت نظام خون است. بنابراین افراد غیر روسی که قصد داشته باشند از طریق تولد فرزند خود به اخذ پاسپورت برسند نمی توانند کشور روسیه را برای رسیدن به این هدف انتخاب کنند. پیشنهاد می شود که این افراد کشورهای تحت تابعیت نظام خاک از جمله کشور کانادا، آمریکا و… را انتخاب نمایند. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت روسیه
اخذ اقامت روسیه از طریق تولد

پاسپورت روسیه از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت روسیه ممکن است از طریق ازدواج نیز صورت پذیرد. به این صورت که اگر یک خارجی، ازدواج خود را با شخصی روسی ثابت نماید، در ابتدا یک اقامت 3 ساله دریافت می کند که در صورت پابرجا بودن ازدواج، قابل تمدید می باشد. شخص پس از 5 سال می تواند برای تابعیت و پاسپورت روسیه درخواست نماید. بنابراین افراد غیر روسی و خارجیانی که با یک مرد یا یک زن روسی ازدواج نمایند می توانند در ابتدا اقامت و در نهایت تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست آورند. جهت ثبت ازدواج این افراد در دفترخانه های کشور روسیه باید مدارکی از جمله گواهی تجرد، شناسنامه و پاسپورت ارائه شود.

 ازدواج افراد با اتباع کشور روسیه باید به صورت واقعی بوده و ازدواج صوری و غیر واقعی نه تنها به اخذ اقامت و تابعیت منجر نمی شود بلکه عمل خلاف و غیر قانونی بوده و جرم محسوب می گردد. کشور روسیه در خصوص اعطای اقامت و تابعیت برای افراد خارجی با اتباع خود، بین مرد و زن هیچ تفاوتی قائل نشده است، به این معنی که ازدواج هم با مرد روسی و هم با زن روسی به اعطای اقامت و پاسپورت روسیه ختم خواهد شد. این پروسه ممکن است حدود 5 سال به طول انجامد و در صورت رعایت شرایط خاص در این مدت افراد می توانند درخواست خود را ارائه نمایند. این شرایط به صورت زیر است:

 • اثبات توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی
 • اثبات سلامت روحی و جسمی
 • اثبات اقامت سالی 180 روز در کشور روسیه
 • اثبات توانایی زبان روسی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه محل اقامت مشخص شده در این کشور

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت روسیه
دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج

پاسپورت روسیه از طریق پناهندگی

 • شاید برخی از افراد قصد داشته باشند از طریق پناهندگی و یک راه غیر قانونی به اخذ اقامت و تابعیت یک کشور دست پیدا کنند. در ابتدای صحبت توصیه موسسه حقوقی ملک پور این است که به هیچ عنوان از طریق پناهندگی برای رسیدن به اقامت و تابعیت یک کشور اقدام نکنید زیرا راه های قانونی برای افراد همواره مفتوح است و افراد با شان و منزلت تکریم شده و از راه قانونی می توانند برای بهترین کشورهای دنیا جهت تحصیل، کار یا سرمایه گذاری اقدام کرده و در نهایت به اقامت و تابعیت دست پیدا کنند. اما در هر صورت در این قسمت از مقاله توضیح مختصری نیز در خصوص پناهندگی در کشور روسیه ارائه می شود.

 افراد خارجی که می خواهند در کشور روسیه پناهنده شوند، به کشور روسیه ثابت نمایند که یک شخصی هستند که از نظر سیاسی یا نژادی یا مذهبی و…. دچار مشکل هستند و جان آن ها در خطر است و درخواست پناهندگی در روسیه را دارند یا می توانند در قسمت بازرسی در مرز این کشور و یا در کنسولگری روسیه به ماموران سیاسی و دیپلماتیک درخواست پناهدگی خود را اعلام نمایند. این درخواست اگر در مرز روسیه انجام شده باشد ظرف مدت 5 روز بررسی شده و نتیجه اعلام می شود و اگر در کنسولگری این کشور ارائه شده باشد ظرف یک ماه مورد بررسی قرار می گیرد. اگر با این درخواست موافقت شود به فرد اقامت 3 ساله داده می شود و در صورتی که سالیانه اقامت خود را تا 3 بار دیگر تمدید نماید می تواند درخواست شهروندی و پاسپورت روسیه را ارائه نماید.

پناهندگی در روسیه

پاسپورت روسیه و نکات مهم در باب پاسپورت روسیه

در خصوص پاسپورت روسیه یک سری نکات وجود دارد که به افرادی که قصد به دست آوردن آن را دارند یادآوری می گردد. همانطور که در مطالب بالا اشاره شد کشور روسیه از جمله کشورهای سطح بسیار متوسط در جهان محسوب می شود و جزء کشورهای بسیار پیشرفته دنیا نمی باشد. یک زمانی تا قبل از فروپاشی شوروی سابق این کشور از عظمت بالایی در دنیا برخوردار بود اما در چند برهه از تاریخ این کشور دستخوش تحولات سیاسی بزرگی شد که تا کنون بر اقتصاد و سطح اجتماعی و فرهنگی آن نیز تاثیرات منفی گذاشته است. دیگر اینکه الزام افراد برای دانش و نسلط به زبان روسی و همچنین موقعیت جغرافیایی آن در قسمت شمالی مانند سیبری که بسیار سرد است و از دمای بسیار پایینی برخوردار است ممکن است در تصمیم گیری افراد برای مهاجرت، اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت روسیه تاثیر منفی گذاشته و افراد را از قدم گذاشتن در این مسیر منصرف نماید. توصیه مناسب این است که این متقاضیان می توانند برای کشورهای برتر دنیا از جمله کشور اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک، هلند و…. که از تمامی جنبه ها شرایط ایده آلی دارند اقدام نموده و این افراد می توانند برای اخذ اقامت و تابعیت کشورها برنامه ریزی و هزینه نمایند.

پاسپورت روسیه و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت روسیه همانند سایر کشورها از جمله مباحث حقوق بین الملل است که باید افراد متخصص و وکلای امور بین الملل در این زمینه به افراد کمک نمایند. زیرا معنی پاسپورت و تابعیت رابطه بین افراد و دولت است و افراد با اخذ تابعیت و شهروندی یک کشور حتی در امور سیاسی آن کشور نیز می توانند نظر بدهند و دخیل باشند. به عنوان مثال می توانند رای بدهند و یا به عنوان نامزد انتخاباتی در انتخابات آن کشور شرکت کنند. بنابراین این موضوع از جمله موارد حساس و بسیار مهم است که کشورها در اعطای آن سختگیری بالایی را اعمال می نماید و افراد باید پروسه خود را با وکلای معتبر در امور حقوق بین الملل پیش برده و به نتیجه برسانند. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن کادری مجرب از وکلای کارورزیده در تمامی امور حقوقی بین الملل در خصوص اخذ اقامت و تابعیت یک کشور به صورت کاملا قانونی آماده ارائه خدمات مشاوره ای می باشد.

پاسپورت روسیه و سخن پایانی

در خصوص پاسپورت روسیه و راه های اخذ اقامت و تابعیت روسیه در این مقاله به صورت دقیق و علمی بحث نمودیم و از تمامی جهات شرایط اخذ پاسپورت روسیه را مورد تحلیل علمی و ارزیابی قرار دادیم و به تفسیر راه های تحصیل در روسیه، کار درروسیه، سرمایه گذاری در روسیه، تولد و ازدواج در روسیه جهت اخذ اقامت و تابعیت این کشور پرداختیم. نکته اینجاست که پاسپورت روسیه در ردیف پاسپورت کشورهای برتر و دسته اول دنیا نمی باشد و دارای رتبه متوسط است، لذا توصیه می شود افراد به جای اینکه برای اخذ پاسپورت روسیه زمان و هزینه متقبل شوند می توانند با یک هزینه کمتر و راه مناسب تر و منطقی تر برای کشورهای درجه اول دنیا مانند کشورهای اروپایی اقدام کنند. در خصوص چگونگی اخذ پاسپورت روسیه و سایر کشورها همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از کارشناسان و حقوقدانان این موسسه به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.