پاسپورت دانمارک و بررسی روش های اخذ آن

پاسپورت دانمارک، راه های اخذ تابعیت دانمارک و مهاجرت به دانمارک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا از راه تحصیل می توان پاسپورت دانمارک را اخذ کرد؟ بهترین مسیر مهاجرت به دانمارک و گرفتن پاسپورت دانمارک کدام است؟ کشور دانمارک از بهترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی و اتحادیه اروپا می باشد. این کشور سومین کشور شاد دنیا می باشد و به همین دلیل از جمله کشورهای مورد توجه جهت مهاجرت برای بسیاری از ایرانیان بوده است. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در انتخاب کشوری جهت مهاجرت در نظر گرفت، راه های اخذ پاسپورت آن کشور است و مسلماً اخذ پاسپورت و تابعیت کشور مورد نظر یکی از دغدغه های مهاجرین می باشد. امیدواریم با مطالعه این نوشتار که توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی پرسش های شما پاسخ داده شود و اطلاعات کاملی در خصوص پاسپورت دانمارک در اختیار شما همراهان ارجمند ارائه داده باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت دانمارک 1 پاسپورت دانمارک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت دانمارک و شرایط عمومی

پاسپورت دانمارک از راه های مختلف قابل اخذ می باشد. دانمارک از کشورهای شمال اروپا و جنوبی ترین کشور حوزه اسکاندیناوی می باشد. این کشور سومین کشور شاد دنیا و از لحاظ کمترین تفاوت درآمدی مردم و فاصله طبقاتی کم، در این کشور رتبه اول را در دنیا دارا می باشد. دانمارک از دو منطقه خود مختار به نام جزایر فارو و گرینلند تشکیل شده است.  جمعیت این کشور 5،447،084 نفر می باشد و مساحت این کشور 43،094 متر مربع و از سطح آموزشی خوبی برخوردار است. کشور دانمارک عضو اتحادیه اروپا بوده و برخی از قوانین این کشور همسو با قوانین اتحادیه اروپا می باشد.

تابعیت بر دو قسم است تابعیت اصلی و تابعیت فرعی؛ تابعیت اصلی براساس قاعده خون و یا قاعده خاک بررسی می گردد و در تابعیت فرعی شخص می تواند با واسطه هایی نظیر کار در دانمارک، سرمایه گذاری در دانمارک یا تحصیل در دانمارک تابعیت این کشور را کسب نموده و موفق به اخذ پاسپورت دانمارک شود. این کشور از قاعده خون پیروی می کند، یعنی اینکه اگر کودکی از یک پدر یا مادر دانمارکی در هر جایی متولد شود تابعیت دانمارک به وی تعلق می گیرد، اگر کودک متولد شده در خارج از دانمارک تا 22 سالگی هیچ گونه علقه ایی به کشور دانمارک نشان ندهد تابعیت دانمارکی وی سلب می شود. این قاعده در مقابل قاعده خاک قرار دارد، کشورهایی که از قاعده خاک پیروی می کنند، فرزندی که در خاک آن کشور و یا هر جایی که جزیی از مایملک آن کشور است متولد شود می تواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید.

در کشور دانمارک نیز ابتدا شخص بایستی اقامت موقت دانمارک را اخذ نماید و در حالت های مختلف بعد از 4 یا 5 سال می تواند اقامت دائم دانمارک را کسب کند؛ پس از اخذ اقامت دائم شخص متقاضی بایستی درخواست تابعیت دانمارک را نماید. دولت دانمارک در بسیاری موارد از دوتابعیتی جلوگیری می کند به جز در مواردی خاص مشاهده شده است که دوتابعیتی پذیرفته شده است.

پاسپورت دانمارک 1 1 پاسپورت دانمارک

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت دانمارک

video پاسپورت دانمارک

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت دانمارک

audio پاسپورت دانمارک

پاسپورت دانمارک و اعتبار آن

پاسپورت دانمارک بعد از امارات متحده عربی و آلمان سومین پاسپورت قدرتمند دنیا می باشد. افرادی که پاسپورت دانمارک را اخذ می نمایند می توانند به 165 کشور رفت و آمد داشته باشند که از این تعداد برای 127 کشور بدون صدور روادید، برای 37 کشور باید ویزای ورودی تهیه نمایند و برای 33 کشور دیگر قبل از اقدام به سفر بایستی ویزا دریافت دارند. پاسپورت این کشور در رده سوم پاسپورت ها و با کشورهایی نظیر سوئد، لوکزامبورگ، فنلاند، سوئیس، آمریکا و… هم رده می باشد.

پاسپورت دانمارک 2 1 پاسپورت دانمارک

پاسپورت این کشور برای افراد بزرگسال به مدت 10سال و برای کودکان برای 5 سال صادر می شود.

پاسپورت های دانمارک و گرینلند دارای پوشش رنگ زرشکی بوده و پاسپورت جزایر فارو  پوشش سبز دارد. در روی جلد پاسپورت دانمارک عبارت DANMARK و در زیر آن عبارت PAS نوشته شده است و از 1 اوت سال 2006 پاسپورت بیومتریک صادر می شود و در روی جلد در بالا عبارت DANMARK و در زیر آن عبارت DEN EUROPEISKE UNION نوشته شده است. برای پاسپورت گرینلند متن KALAALLIT NUNAAT و جزایر فارو عبارت FROROYAR نوشته شده است.

پاسپورت دانمارک و روش های اخذ پاسپورت دانمارک

پاسپورت دانمارک به واسطه داشتن یک اقامت در این کشور قابل وصول می باشد؛ حال این اقامت می تواند از یکی از طرق 6 گانه مهاجرتی حاصل شود. برخی از این روش ها منجر به اخذ تابعیت اصلی می شود و برخی دیگر باعث کسب تابعیت فرعی می گردند.

پاسپورت دانمارک از طریق کار

کار در دانمارک روش های متفاوتی دارد و از روش های زیر می توان در این کشور مشغول به کار شد:

 • روش پیگیری سریع که از طریق اجرای سریع و آسان برای شرکت هایی که امکان استخدام نیروی کار خارجی با مدارک تخصصی را دارند، کار در دانمارک را فراهم می کند.

 • روش حقوق بالا، اگر شخصی در دانمارک یک پیشنهاد شغلی با حقوق بالا داشته باشد می تواند ویزای کار دانمارک را اخذ نماید. این حقوق باید بالای 426،985 کرون دانمارک در سال باشد.

 • اگر نوع تخصص شخص متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک وجود داشته باشد می تواند ویزای کار دانمارک را اخذ نماید.

 • افراد متقاضی که به عنوان یک محقق هزینه تحصیل را پرداخت کرده باشند، می تواند با ویزای کار دانمارک وارد دانمارک شود.

 • اگر برای مدرک دکترا در دانمارک ثبت نام کنید و از دانشگاه حقوق دریافت نمایید می توانید ویزای کار دریافت دارید.

در مجموع این روش ها ذکر یک نکته الزامی می باشد که اگر از ایران قصد کار در دانمارک را دارید باید حتماً یک کارفرما در این کشور داشته باشید تا بتوانید ویزای کار دانمارک را دریافت کنید. جهت اخذ اقامت دائم دانمارک از طریق کار باید:

 • در هنگام درخواست باید مشغول به کار باشید.

 • کارفرما باید مورد تأیید سازمان siri باشد.

 • کار دائمی داشته باشید.

 • اقدام به خود اشتغالی در دانمارک نمایید.

 • اگر در یک شغل موقت مشغول به کار هستید، قرارداد کار جدید داشته باشید که کارفرما تأیید کند به شما نیاز دارد و باید در هفته حداقل 15 ساعت کار انجام دهید.

 • افرادی که ویزای کاری دانمارک را اخذ نمایند امکان اینکه خانواده را به همراه خود داشته باشند برایشان فراهم می باشد. علاوه بر همسر و فرزندان اگر شخص بتواند اثبات کند که پدر و مادرش وابستگی به وی دارند و درآمد وی جوابگوی هزینه زندگی همراهان وی باشد، می تواند آن ها را نیز به دانمارک آورد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار دانمارک به قرار زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه پیشنهاد شغلی از یک شرکت مورد تأیید در دانمارک
 • نامه عدم سوءپیشینه
 • تکمیل فرم های مربوطه به نام AR6
 • مدارک هویتی
 • قرارداد کار معتبر

اگر در 4 سال اخیر 3 سال و 6 ماه به صورت مداوم کار کرده باشید می توانید تقاضای اقامت دائم دانمارک را داشته و بعد از آن تقاضای تابعیت دانمارک نموده و پاسپورت دانمارک را اخذ نمایید. دانمارک از جمله کشورهایی است که از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است و این عدد در آخرین آمار خود در عدد 4 قرارد دارد، یعنی اینکه در این کشور شانس کاریابی بالا می باشد در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری این کشور را در چند سال اخیر بررسی کنید:

پاسپورت دانمارک 1 پاسپورت دانمارک

کار در دانمارک

پاسپورت دانمارک از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های دانمارک نیز یکی از روش های اخذ پاسپورت می باشد، البته به صورت مستقیم و با صرف تحصیل در کشور دانمارک نمی توان پاسپورت این کشور را به دست آورد. در واقع تحصیل در این کشور می تواند واسطه ای برای اخذ پاسپورت دانمارک باشد، به این ترتیب که دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود باید نوع اقامت خود را تغییر دهند. فارغ التحصیل می توانند اقامت خود را به نوع کاری، سرمایه گذاری یا ازدواج تغییر دهند. معمول ترین روش برای اخذ اقامت دانمارک پس از پایان تحصیل در این کشور، کار در دانمارک و اخذ ویزای کاری آن می باشد. خوشبختانه به دانشجویان اجازه داده می شود که پس از پایان تحصیلات خود به مدت 6 ماه در کشور دانمارک اقامت داشته باشند و به جستجوی کار بپردازند. در این فاصله زمانی در صورتی که شخص در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شود می تواند اقامت کاری دانمارک را کسب نماید و روند اخذ اقامت دائم و سپس پاسپورت دانمارک را آغاز نماید. شرایط تحضیل در دانمارک در ادامه شرح داده شده است. 

 • جهت ادامه تحصیل در دانمارک ابتدا بایستی پذیرش از دانشگاه های دانمارک داشته باشید.

 • داشتن نمره 6.5 در آزمون آیلتس برای زبان انگلیسی و یا زبان دانمارکی الزامی می باشد.

 • اگر در یک دوره پیش دانشگاهی در دانمارک پذیرش گرفته باشید، این دوره نباید بیشتر از 1 سال باشد.

 • موسسه آموزش عالی که در آن پذیرش گرفته اید باید مورد تأیید باشد.

 • شخص دانشجو باید بتواند در طول مدت تحصیل هزینه های خود را تقبل کند.

دانشجویان در دانمارک اجازه کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دارند و بعد از اتمام تحصیل به مدت 6 ماه اجازه حضور در دانمارک و پیدا کردن کار در این کشور به آن ها داده می شود و پس از یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی می توانند نوع اقامت خود را از اقامت تحصیلی دانمارک به اقامت کاری دانمارک تغییر دهند و به واسطه آن اقامت دائم دانمارک و پاسپورت دانمارک را اخذ نمایند. دانشجویان در دانمارک از ابتدا اجازه داشتن همراه در این کشور دارند. هزینه تحصیل در دانمارک در مقطع لیسانس بین 6،000 تا 17،000 یورو و مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در دانمارک 4 سال می باشد، این هزینه در مقطع فوق لیسانس بین 5،000 تا 20،000 یورو متغیر می باشد و مدت زمان تحصیل در این مقطع 2 ساله می باشد.

نکته مهم در مقطع دکتری در دانمارک این می باشد که اگر دانشجویی در مقطع دکتری ویزای تحقیقاتی اخذ نماید می تواند ویزای کاری دریافت دارد و حقوق دریافت کند. جهت پذیرش در مقطع دکتری در دانمارک شخص متقاضی بایستی 2 نفر سوپر وایزر داشته باشد. به زودی یک محصول جدید توسط مؤسسه حقوقی ملک پور در اختیار شما همراهان گرامی در خصوص آموزش نحوه اخذ پذیرش در مقطع دکتری در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک:

 • نامه پذیرش دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • تأییدیه اجاره مسکن و یا محل اقامت در دانمارک
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • بیمه مسافرتی با پوشش تا سقف 30،000 یورو
 • مدارک هویتی معتبر

پاسپورت دانمارک 3 پاسپورت دانمارک

هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک

پاسپورت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

جهت سرمایه گذاری در هر کشوری ابتدا بایستی به شاخصه های اقتصادر در آن کشور توجه نمود تا بتوان با خیالی راحت و اطمینان خاطر بیشتر در این امر مهم اقدام کرد. دانمارک از نظر رشد اقتصادی دارای نرخ 2.24 درصد و از نظر کنترل فساد اداری دارای نرخ 2.2 درصد می باشد در ادامه می توانید در نمودارهای زیر در خصوص این موارد اطلاعات جامع تری کسب نمایید:

نمودار کنترل فساد (2.5 کمترین میزان فساد)

پاسپورت دانمارک 3 پاسپورت دانمارک

نمودار رشد اقتصادی در دانمارک

پاسپورت دانمارک 2 پاسپورت دانمارک

راه های سرمایه گذاری در دانمارک متنوع می باشد اما به واسطه خرید ملک در این کشور نمی توان اقامت دائم و پاسپورت دانمارک را اخذ نمود. جهت سرمایه گذاری در دانمارک که منجر به اخذ اقامت دائم این کشور شود باید بیش از 100،000 یورو در صنایع کشتی سازی و دریایی، صنایع غذایی، فناوری اطلاعات، علوم زیستی و انرژی های پاک سرمایه گذاری شود و پس از 5 سال زندگی در این کشور می توانید اقامت دائم دانمارک را به دست آورده و پس از 9 سال زندگی می توانید پاسپورت دانمارک را اخذ نمایید.  

سرمایه گذاری در دانمارک

پاسپورت دانمارک از طریق تولد

کشور دانمارک مانند بسیاری از کشورهای اروپایی از اصل خون جهت اعطای تابعیت پیروی می کند. اگر طفلی از یک پدر یا مادر دانمارکی که باهم ازدواج کرده باشند متولد شود به صورت خودکار تابعیت دانمارک را اخذ می نماید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن و یا استفاده از محتوای مقاله پاسپورت دانمارک و ایجاد تغییرات در آن از لحاظ شرعی و قانونی حرام می باشد و موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه رضایتی از این کار ندارد. اگر طفلی از یک پدر دانمارکی و مادر غیر دانمارکی که هنوز باهم ازدواج نکرده باشند متولد شود، تابعیت دانمارک را اخذ نمی کند اما به محض ازدواج پدر و مادر تابعیت دانمارک را اخذ می نماید. البته به شرطی که تا مدت زمان ازدواج آن ها سن طفل به 18 سال نرسیده باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت دانمارک
اخذ تابعیت دانمارک از طریق تولد

پاسپورت دانمارک از طریق ازدواج

پاسپورت دانمارک از طریق ازدواج برای افرادی که قصد ازدواج با یک شهروند دانمارکی را دارند میسر می باشد. ذکر این نکته لازم است که به محض ازدواج با یک دانمارکی نمی توانند تابعیت دانمارک را اخذ نمایند و برای این منظور بایستی حداقل 2 سال از مدت ازدواج آن ها گذشته باشد بعد از این مدت برای 2 سال دیگر اقامت موقت تمدید می شود و در این مدت زوجین باید الزاماتی را رعایت کنند از جمله الزامات این روش که منجر به تابعیت شود به شرح زیر می باشد.

 • همسر شخص مسکن مناسب داشته باشد و هر دو نفر یک آدرس مشترک داشته باشند.

 •  شخص خارجی تهدیدی برای امنیت ملی دانمارک نباشد و سوء پیشینه نداشته باشد.

 • درآمد شخص دانمارکی برای زندگی دو نفر کافی باشد و بتواند از پس هزینه های زندگی بر آید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت دانمارک
ازدواج در دانمارک

پاسپورت دانمارک از طریق پناهندگی

 • متذکر می شود که موسسه حقوقی ملک پور در خصوص پناهندگی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی نماید و این روش مهاجرتی را نفی می کند. 

پناهندگی یکی از راه های اخذ پاسپورت دانمارک می باشد. یادآور می شود موسسه حقوقی ملک پور در خصوص پناهندگی هیچ گونه خدماتی ارائه نداده و به شده مخالف این روش می باشد چرا که در روش پناهندگی دانمارک خطرات بسیاری افراد پناهجو را تهدید می کند و شخص متقاضی جهت نیل به این هدف  مجبور به دروغ گفتن و موارد دیگر است که مورد تأیید موسسه حقوقی ملک پور نمی باشد و در این قسمت صرفاً به جهت افزایش آگاهی شما مخاطبین گرامی نگاشته می شود. دانمارک عضو کنواسیون حقوق بشر سازمان ملل و معاهده دوبلین و دوبلین 3 می باشد. این کشور از اواخر سال 2015 قوانین سخت گیرانه تری در خصوص پناهندگان اعمال می کند و به همین ترتیب اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل و یا کار در دانمارک شرایط آسان تری پیدا کرده است. در مجموع روال اخذ پناهندگی دانمارک به قرار زیر است:

در ابتدا بایستی در اداره پلیس ثبت نام کرده و فرم های مربوطه را تکمیل کرد، بعد از حدود 8 تا 10 ماه در اداره مهاجرت یک مصاحبه بدوی صورت گرفته و بعد از مدتی مصاحبه اصلی از پناهجو در اداره مهاجرت صورت می پذیرد. این مصاحبه ممکن از به مدت یک روز طول بکشد و بعد از آن اعطای پناهندگی یا رد شدن ادعای پناهجو مشخص می گردد که در صورت رد ادعای پناهجو، فرصت درخواست برای تجدید نظر به وی داده می شود.

پناهندگی در دانمارک

پاسپورت دانمارک و نکات مهم در باب پاسپورت دانمارک

اخذ پاسپورت دانمارک دارای شرایط و نکاتی می باشد که در ادامه به ذکر آن ها می پردازیم. کشور دانمارک مانند برخی از کشورهای حوزه کارائیب و برخی از کشورهای دیگر پاسپورت خود را نمی فروشد و برای اخذ پاسپورت دانمارک باید در ابتدا اقامت این کشور را به یک بهانه ای اخذ کرد. انواع مجوز اقامت موقت در دانمارک اعطا می شود که برخی 1 ساله و برخی دیگر 2 ساله می باشند. این اقامت های موقت قابل تمدید می باشد. بعد از گذشت مدت زمان معین 8 ساله و در برخی از مواقع بعد از 4 سال می توان درخواست اقامت دائم داد. برای درخواست اقامت دائم دانمارک  الزامات زیر را برآورده کرد:

 • سن بالای 18 سال
 • در زمان درخواست باید اقامت موقت متقاضی معتبر باشد
 • متقاضی باید 8 سال اقامت قانونی در دانمارک داشته باشد
 • عدم سوء پیشینه
 • هیچ گونه بدهی عمومی به دولت نداشته باشید
 • متقاضی باید شاغل باشد
 • حداقل 3 سال و 6 ماه کار کرده باشد
 • باید سطح 2 مدرک زبان دانمارکی را اخذ کرده باشند

همچنین برای اخذ اقامت دائم دانمارک باید 2 مورد از 4 مورد الزامات اضافی زیر را برآورده کرد و اگر هر 4 مورد الزامات اضافی را برآورده نمایند بعد از 4 سال می توان اقامت دائم اخذ کرد:

 • باید سطح 3 مدرک زبان دانمارکی را اخذ کرده باشند
 • باید حداقل 4 سال کار کرده باشند
 • باید شهروند فعال باشند
 • برای مدت 2 سال درآمد ثابت 286،526 کرون دانمارک در سال داشته باشند

پیش از اینکه شخص بتواند تابعیت و پاسپورت دانمارک را کسب نماید باید اقامت دائم این کشور را کسب نموده باشد. برای اخذ تابعیت دانمارک شخص باید نشان دهد که به این کشور و جامعه دانمارکی وفادار است و توانسته است در جامعه ادغام شود. از این رو متقاضی باید در آزمونی در رابطه با فرهنگ و تاریخ دانمارک شرکت نماید و نمره قابل قبول را کسب نماید. همچنین شخص باید 9 سال پیاپی در کشور دانمارک زندگی کرده باشد و بیش از 6 ماه از حمایت عمومی استفاده نکرده باشد. متقاضی باید از لحاظ مالی مستقل باشد و مرتکب هیچ کونه جرمی نشده باشد. 

پاسپورت دانمارک 4 پاسپورت دانمارک

پاسپورت دانمارک و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت دانمارک از جمله پاسپورت های قدرتمند بوده و به همین دلیل جهت اخذ آن سخت گیری هایی وجود دارد. جهت نیل به این هدف و با وجود حساسیت های خاص که بر روی متقاضیان ایرانی در همه کشور ها مشاهده می شود و به سبب پیش گیری از هرگونه کلاه برداری و ضرر و زیان مادی و معنوی قبل از اقدام به اخذ پاسپورت دانمارک بهتر است با یک وکیل مجرب و آشنا به حقوق بین الملل در این خصوص مشورت های لازم را انجام دهید. موسسه حقوقی ملک پور افتخار دارد تا در این خصوص در خدمت شما سروران و همراهان همیشگی باشد و با ارائه مشورت های تخصصی  توسط کارشناسان مجرب خود راهگشای شما باشد. شما می توانید با تهیه ویدئو های انتخاب مسیر مهاجرت که توسط آقای دکتر ملک پور تهیه شده است در خصوص راه های اخذ پاسپورت دانمارک اطلاعات لازم را کسب نمایید.

پاسپورت دانمارک و سخن پایانی

پاسپورت دانمارک و راه های اخذ آن، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. با توجه به این موضوع که اقامت دانمارک به دلیل کیفیت زندگی در این کشور مورد نظر افراد زیادی از ایران و سایر کشورها می باشد، بر آن شدیم حول و حوش مسائل پاسپورت دانمارک و راه های اخذ آن مطالبی را به رشته تحریر درآوریم تا راه گشای شما عزیزان باشد. اقامت کاری دانمارک، اقامت تحصیلی دانمارک و سرمایه گذاری در دانمارک در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم پاسخگوی سئوالات متعدد و ابهامات ذهنی شما در خصوص شرایط اخذ پاسپورت دانمارک بوده باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و سئوالات خود را بیان نموده و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت دارید.