پاسپورت تاجیکستان و بررسی شرایط آن

پاسپورت تاجیکستان ، اعتبار پاسپورت این کشور و همچنین شرایط مهاجرت به تاجیکستان در این مقاله شرایط مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. معمولاً سوالات گسترده ای برای افراد متقاضی مهاجرت به تاجیکستان پیرامون روش های مختلف مهاجرت به این کشور پیش می آید سوالاتی از قبیل از اینکه آیا کار در این کشور امکان اخذ پاسپورت تاجیکستان را برای افراد متقاضی بوجود می آورد؟ از چه طریق می توان تابعیت تاجیکستان را اخذ نمود؟ نحوه دریافت پاسپورت تاجیکستان چگونه است و همچنین اعتبار پاسپورت تاجیکستان در سطح جهان در چه رتبه ای قرار دارد ؟ هدف از نگارش این مقاله پاسخ به سوالاتی است که ذهن افراد متقاضی را به خود اختصاص داده است. پیشنهاد ما در خصوص پاسپورت تاجیکستان در ابتدا مطالعه کامل این مقاله می باشد زیرا این مقاله به صورت تخصصی به بررسی راه های اخذ پاسپورت تاجیکستان می پردازد.

 • پاسپورت تاجیکستان و شرایط عمومی
 • پاسپورت تاجیکستان و اعتبار آن
 • پاسپورت تاجیکستان و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق کار
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق تحصیل
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق تولد
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق ازدواج
 • پاسپورت تاجیکستان و پناهندگی
 • پاسپورت تاجیکستان و تغییرات قانونی
 • پاسپورت تاجیکستان و نکات مهم درباره آن
 • پاسپورت تاجیکستان و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت تاجیکستان پاسپورت تاجیکستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت تاجیکستان و مقدمه ای بر آن

پاسپورت تاجیکستان و فرق بین تابعیت و اقامت دائم نیز جزو سوالاتی است که افراد خواستار کسب اطلاعات علمی در این خصوص هستند. پیشنهاد می شود برای تکمیل اطلاعات خود و مشاوره کامل در زمینه پاسپورت تاجیکستان با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر  MIE اتریش تماس حاصل نموده و اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا دهید. موسسه حقوقی ملک پور در راستای امور مهاجرتی اقدام به تهیه کلیپ ها و ویدئوهایی نموده تا در امر مهاجرت به افراد کمک شایانی نموده باشد در این خصوص پیشنهاد ما تهیه ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد. این کلیپ ها به افراد متقاضی در انتخاب مسیر درست مهاجرتی کمک شایانی خواهد نمود.

پاسپورت تاجیکستان و شرایط عمومی

پاسپورت تاجیکستان و شرایط پیش روی افراد متقاضی اخذ پاسپورت و تابعیت تاجیکستان جز مواردی است که در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسیعلمی قرار می گیرد.تاجیکستان ،کشوری است محصور در کوه ها که واقع در آسیای میانه می باشد این کشور از جنوب با افغانستان و از غرب با ازبکستان و از شمال با قرقیزستان و از شرق با چین هم مرز می باشد.

شرایط عمومی تاجیکستان پاسپورت تاجیکستان

تابعیت و اخذ پاسپورت بین فرد و کشور یک رابطه کاملا سیاسی ، معنوی و حقوقی بوجود می آورد. افرادی که پاسپورت تاجیکستان دریافت کرده اند از حمایت های سیاسی و حقوقی این کشور برخوردار خواهند بود. فرآیند اخذ تابعیت یک کشور بر دو اصل پایه ریزی شده است:

پاسپورت تاجیکستان و اعتبار آن

پاسپورت کشور تاجیکستان از لحاظ اعتبار جهانی بین معتبرترین پاسپورت ها قرار گرفته است. اعتبار پاسپورت کشورها معمولاً براساس امکان سفر و امنیتی است که کشور مقصد برای اتباع دیگر کشورها ایجاد می نماید. براساس رتبه بندی اعتبار پاسپورت کشورها در سطح جهانی، پاسپورت کشور تاجیکستان رتبه 80 را کسب کرده است. این رتبه نشان دهنده این است که اتباع این کشور امکان سفر به 199 کشور بدون نیاز به اخذ را دارند و در حدود 76 کشور طبق شرایط خاص و با درخواست قبلی امکان اخذ ویزا دارند و در نهایت در حدود 53 کشور نیز امکان اخذ ویزا برای اتباع تاجیکستان وجود ندارد.

رتبه پاسپورت تاجیکستان پاسپورت تاجیکستان

پاسپورت تاجیکستان و روش های اخذ پاسپورت

اخذ پاسپورت تاجیکستان از طریق روش های مختلفی برای افراد متقاضی امکان پذیر است که هرکدام از این روش ها قوائد خاص خود را دارند که ما سعی کردیم در این مقاله به صورت ساده و خلاصه درباره تک تک این موارد توضیح دهیم. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله به شرح هر یک از شرایط و روش های اخذ پاسپورت تاجیکستان می پردازد:

 • پاسپورت تاجیکستان از طریق کار
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق تحصیل
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق ازدواج
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق تولد
 • پاسپورت تاجیکستان از طریق پناهندگی

پاسپورت تاجیکستان از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به تاجیکستان که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور شود کار در تاجیکستان می باشد. در ابتدا باید خاطر نشان شویم که کشور تاجیکستان دارای نرخ بیکاری 2.30 درصد می باشد .کار در این کشور مانند دیگر کشورها مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرماست. فرد با داشن شرایط لازم می تواند درخواست ویزای کار دهد .منظور از شرایط لازم تحصیلات مرتبط،سابقه کار مناسب و شرایط سنی مناسب در کنار پیشنهاد کاری می باشد که این عوامل در ورود فرد به بازار کار تاجیکستان نقش تعیین کننده ای می توانند داشته باشد.

اقامت کاری در تاجیکستان در قالب ویزای جستجوی کار نیز صادر می شود که به افرادی که پیشنهاد شغلی ندارند 3ماه فرصت داده می شود تا در این بازده زمانی وارد خاک این کشور شوند و خود به دنبال کار باشند. در صورت پیدا کردن شغل مناسب این اقامت قابل تمدید است که بسته به نوع قرارداد و زمان قرارداد افراد می توانند اقامت خود را تمدید نمایند.

میزان دستمزد در تاجیکستان در حدود 150 الی 200 دلار در ماه می باشد که مبلغ ناچیزی در مقایسه با دستمزدها در دیگر کشورها به حساب می آید. با توجه به اینکه کشور تاجیکستان از اقتصادی خوبی برخوردار نیست و زیرساخت های تولید و صنعت در این کشور بسیارضعیف است و این کشور از لحاظ اقتصادی و صنعتی وابسته کشوری مثل روسیه می باشد باعث شده تاجیکستان با بحران بیکاری و نیروی بیکار مازاد مواجه شود که در این خصوص اتباع این کشور برای تامین منابع مالی خود مجبور هستند در کشور روسیه مشغول به کار شوند تا بتوانند منابع مالی خود را تامین کنند که کار این افراد با ارز آوری تا 30 درصد به اقتصاد تاجیکستان کمک می کند.
با توجه به موارد ذکر شده در خصوص بازار کار در تاجیکستان و همچنین شرایط اقتصادی نامناسب این کشور،تاجیکستان نمی تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری به حساب آی، چرا که شرایط کار در این کشور بسیار سخت است.

نرخ بیکاری در تاجیکستان پاسپورت تاجیکستان

مدراک مورد نیاز کار در تاجیکستان:   

 • گواهی پزشک که نشان دهنده سلامت فرد باشد
 • گواهی عدم سوپیشینه کیفری
 • ارائه اصل مدارک تحصیلی به همراه ترجمه آنها
 • ارائه اصل و کپی ترجمه شده پاسپورت
 • ارائه دو عدد عکس پاسپورتی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
کار در تاجیکستان

پاسپورت تاجیکستان از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به تاجیکستان ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد.

بورسیه تحصیلی در تاجیکستان

پاسپورت تاجیکستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در تاجیکستان از دو طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در بخش های صنعتی و تولیدی امکان پذیر است که در این بخش به شرایط آن خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در تاجیکستان در زمینه های مختلف کشاورزی و تولید دام و طیور و سد سازی و ساخت وساز برای افراد متقاضی و با تجربه امکان پذیر است. بخش اعظم درآمدهای کشور تاجیکستان از درآمد حاصله مربوط به کارگرانی است که در روسیه مشغول به کار هستند این در آمد گاهاً 30 الی 50 درصد درآمد کشور تاجیکستان را تامین می کند.لازم به ذکر است که این مقاله توسط مشاورین برتر  موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش گردآوری شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیر قانونی می باشد.

نکات مرتبط با سرمایه گذاری در تاجیکستان:

 • مالیات بر ارزش افزورده در تاجیکستان 20 درصد
 • مالیات بر شرکت های تولید کننده 15 الی 25 درصد تعیین شده است

شاخص رشد تولید ناخالص ملی تاجیکستان GDP در سال 2018 در حدود 7.1% اعلام شد که براساس جدول ذیل رشد تولید ناخالص ملی این کشور ازسال 2016 تا 2018 مشخص شده است.

شاخص رشد تولید ناخالص ملی تاجیکستان GDP پاسپورت تاجیکستان

شاخص رشد تولید ناخالص ملی تاجیکستان GDP

سرمایه گذاری در تاجیکستان

پاسپورت تاجیکستان از طریق تولد

براساس قوانین شهروندی تاجیکستان ، برای اینکه افراد به واسطه تولد در این کشور تابعیت و پاسپورت تاجیکستان را اخذ نمایند باید دارای شرایط خاصی باشند.

با توجه به اینکه کشور تاجیکستان قوانین اعطای تابعیت را براساس اصل خون بنا نهاده است در صورتی یکی از والدین تاجیکی باشد تابعیت به فرزند متولد شده از آنها تاجیکی به حساب می آید.

کودکان زیر سن 14سال میتوانند در صورتی که در این مدت به صورت مستمر در این کشور حضور داشته اند درخواست تابعیت تاجیکستان را دهند.

افراد متقاضی برای کسب تابعیت تاجیکستان به صورت طبیعی باید فرآیندها و شرایط زیر را داشته باشند:

 • فرد باید در تاجیکستان متولد شده و در حال حاضر نیز به صورت مستمر در این کشور سکونت دارشته باشد
 • فرد باید در تاجیکستان متولد شده و در حال حاضر نیز به صورت مستمر در این کشور سکونت دارشته باشد
 • فرزندی که در خاک تاجیکستان از والدینی که هر دو خارجی هستند یا یکی از آنها خارجی و دیگری بدون تابعیت است متولد شود، در صورتی که والدین وی تابعیت کشور دیگری را اخذ نکند تابعیت تاجیکی به فرزند آنها اعطا می¬شود
 • فردی که در خاک کشور تاجیکستان متولد شده باشد و والدین وی نامعلوم باشند به صورت فرعی تابعیت تاجیکستان به وی اعطا می شود
 • در صورتی که یکی از والدین تابعیت تبعه تاجیکستان باشند بدون توجه به محل تولد فرزند آنها تابعیت تاجیکستان به فرزند متولد شده اعطا می شود
مهاجرت به تاجیکستان از طریق تولد

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت تاجیکستان

پاسپورت تاجیکستان از طریق ازدواج

یکی دیگر روش های اخذ اقامت دائم و پاسپورت تاجیکستان ازدواج با اتباع این کشور می باشد. براساس قوانین بین المللی، ازدواج یکی از راه های مهاجرت به کشورهای مهاجرپذیر و دیگر کشورها می باشد.ازدواج با اتباع تاجیکستان مستلزم ارائه مدارکی است که دال بر واقعی بودن ازدواج و هدف افراد باشد. این مدارک می تواند در پروسه صدور اقامت برای متقاضی اصلی بسیار کمک کند. افرادی که قرار است با تبعه تاجیکی ازدواج کنند در ابتدا باید ثابت نمایند که قصد آنها در مورد ازدواج قطعی است و ازدواج بهانه ای برای ورود فرد به این کشور نخواهد بود. هردو طرف باید مدارکی را ارائه دهند که دال بر واقعی بودن قصد آنها دارد. به عنوان مثال در صورتی که فیلم یا عکس از دیدارهای خود دارند باید ارائه شود و همچنین فرد تبعه تاجیکستان باید اثبات نماید که توانایی مالی خوبی برخوردار است و می تواند هزنیه های زندگی خود و همسر آینده خود را تامین نماید.

ازدواج با اتباع تاجیکستان می توانند برای فرد متقاضی شرایط ذیل را بوجود آورد:

 • اقامت در تاجیکستان
 • استفاده از خدمات آموزشی
 • اخذ تابعیت و شهروندی تاجیکستان
 • استفاده از خدمات مالی در مانند داشتن کارت بانکی و اخذ وام
 • اخذ مجوز کار تمام وقت
 • خدمات رفاهی و کاری مانند حق بازنشستگی و بیمه و درمان رایگان

 قوانین ازدواج در تاجیکستان

طبق قوانین تاجیکستان افراد متقاضی ازدواج باید شرایط ذیل را داشته باشند:

 • فرد باید بیش از 18سال سن داشته باشد
 • براساس قانون ازدواج در تاجیکستان فرد نباید در قید ازدواج قبلی خود باشد
 • ارائه مدارک هویتی و  شناسایی و مدارکی که دال بر واقعی بودن ادعای طرفین باشد
مهاجرت به تاجیکستان از طریق ازدواج

پاسپورت تاجیکستان و پناهندگی

موسسه حقوقی ملکپور در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهد و ذکر مورد پناهندگی در مقاله فوق دلیل اطلاع رسانی و ارتقاء اطلاعات مهاجرتی و حقوقی شما عزیزان می باشد.

تعریف پناهنده در نظام بین المللی به فرد یا افرادی گفته می شود که براساس شرایطش در کشور مبدا خود مورد تهدید و آزار قرار می گیرد و این افراد بدلایل اختلافات مذهبی و قومی و نژادی و سیاسی مورد تهدید جدی از سوی حکومت مرکزی و مردم قرار می گیرند که به ناچار اقدام به مهاجرت و پناهندگی در دیگر کشورها می نمایند. اداره مهاجرت تاجیکستان در مورد شرایط اسکان پناهندگان و تعیین تکلیف آنها اقدام می کند. تصمیم گیری در مورد وضعیت افراد متقاضی پناهندگی در تاجیکستان ظرف ۱۰ روزکاری از تاریخ درخواست و ارسال مدارک شخص انجام خواهد شد و طی این مدت  ممکن درخواست پناهندگی قبول یا رد شود.

هنگامی که مقامات مسئول درخواست متقاضی را قبول کردند یک گواهینامه موقت پناهندگی برای مدت سه ماه صادر می نمایند که این سند به طور قانونی به فرد اجازه اقامت قانونی در تاجیکستان می دهد. البته پرونده وی همچنان مورد بررسی قرار دارد تا تعیین تکلیف نهایی انجام شود.

زمانی که درخواست متقاضی بررسی نهایی شد درصورت تایید کارت اقامت دائم برای وی صادر می شود، البته ممکن این کارت اقامت لغو شود زیرا این کارت اقامت به صورت موقت اعتبار سه ساله دارد .

شرایط پناهندگی در تاجیکستان به شرح ذیل می باشد:

 • فرد باید بر اساس قوانین پروتکل حمایت از پناهندگان به عنوان پناهنده شناخته شده باشد
 • فرد متقاضی نباید تحت حمایت کشور ثالثی باشند
 • فرد در طی مدت اقامت خود باید ثابت نماید در نظم عمومی این کشور خللی بوجود نیاورده و پیشینه کیفری نیز ندارد
 • فرد باید پتانسیل ادغام شدن در جامعه تاجیکستان را داشته باشد و به قوانین این کشور متعهد باشد
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت تاجیکستان و تغییرات قانونی

کشور تاجیکستان در سال  2010 آخرین تغییرات را بروی پاسپورت اعمال کرد که این تغییرات در شکل ظاهری و حالت بیومتریک پاسپورت بود. این گذرنامه به مدت 10 سال اعتبار دارد، این درحالی است که پاسپورت های قبلی تاجیکستان به مدت 5 سال اعتبار داشت. آخرین تغییرات در ظاهر پاسپورت بدین صورت بود که پاسپورت این کشور از حالت ساده به حالت دیجیتال تغییر نمود، رنگ پاسپورت برای اینکه قابلیت خواندن را به راحتی داشته باشد به آبی تغییر کرده و همچنین نوشته ها به صورت برجسته حک شدند.

در کشور تاجیکستان سه نوع پاسپورت تعریف شده است:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات قوانین و تغییرات پاسپورت تاجیکستان ای بهتر با وکیل مهاجرتی با تجربه در این زمینه مشورت کنید که در این خصوص پیشنهاد برقراری ارتباط با وکلای حقوقی موسسه ملک پور می باشد.

پاسپورت تاجیکستان و نکات مهم در باب تاجیکستان

پاسپورت تاجیکستان باعث می شود افراد به واسطه اخذ پاسپورت این کشور در مسائل سیاسی در این کشور شرکت داشته باشند و از حق رای نیز برخوردار شوند. تابعیت تاجیکستان باعث می شود فرد حق کار و زندگی در هر منطقه ای از این کشور را داشته باشد. برای اخذ پاسپورت تاجیکستان از روش های فوق شرایطی خاصی لازم است، ازجمله اینکه شخص متقاضی دریافت پاسپورت تاجیکستان باید به نوعی در جامعه تاجیکستان ادغام هم سو با اتباع این کشور شده باشد. اشراف کامل فرد به قانون اساس تاجیکستان و تعهد به قوانین موجود در این کشور کامل به این امر مستلزم آن است که فرد به قانون اساسی این کشور اشراف داشته و به آن متعهد باشد.

برای اخذ پاسپورت تاجیکستان افراد باید شرایط ذیل را داشته باشند:

 • تسلط کامل به زبان تاجیکی یا روسی
 • عدم ارتکاب به جرم کیفری در تاجیکستان
 • افراد متقاضی باید در جامعه تاجیکستان ادغام شوند و پایبند قوانین این کشور باشند
 • نداشتن بدهی مالیاتی و مشکلات مالی

پاسپورت تاجیکستان و وکیل معتبر برای امور مهم

قوانین کشور تاجیکستان در امر اخذ پاسپورت دارای شرایط و قوانین خاصی است که علم و آگاهی به این قوانین می تواند در امر اخذ پاسپورت تاجیکستان نقش تعیین کننده ای داشته باشد. موارد بسیاری مشاهده شده که عدم آگاهی نسبت به قوانین باعث شده پرونده ها با شکست روبرو شود که این امر باعث شده افراد دچار سردرگمی شوند و ندانند چه کارهایی باید انجام دهند.پ یشنهاد می شود در خصوص شرایط اخذ پاسپورت تاجیکستان و تابعیت مضاعف و همچنین قوانین مهاجرتی تاجیکستان با وکیل مهاجرتی مشاوره داشته باشید .موسسه حقوقی ملکپور با 15سال سابقه درخشان در امر مهاجرت و امور حقوقی مفتخر است تا شما عزیزان را در خصوص مهاجرت موفق یاری دهد.

پاسپورت تاجیکستان و سخن پایانی

پاسپورت تاجیکستان و شیوه های مختلف برای اخد پاسپورت تاجیکستان در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفته است. با توجه به سوالات و ابهامات متقاضیانی که قصد مهاجرت به تاجیکستان را داشته و به دنبال کسب پاسپورت این کشور می باشند، بر آن شدیم که در پیرامون این مسائل و نکاتی برای اخذ پاسپورت تاجیکستان مطالبی را به نگارش در آوریم تا راهنمای شما متقاضیان عزیز در این راه قرار گیرد. اخذ ویزا و پاسپورت تاجیکستان دارای پیچیدگی ها و شرایط خاص خود است که از جهات مختلف در این مقاله بیان شده و مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به سوالات شما متقاضیان در باب اخذ پاسپورت تاجیکستان پاسخ گفته باشیم. شما متقاضیان می توانید در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور ،همکار موسسه MIE در امر حقوق بین الملل و حقوق مهاجرتی تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در زمانی کوتاه دریافت نمایید.