پاسپورت بلژیک و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت بلژیک و شرایط عمومی
 • پاسپورت بلژیک و اعتبار آن
 • پاسپورت بلژیک و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت بلژیک از طریق کار
 • پاسپورت بلژیک از طریق تحصیل
 • پاسپورت بلژیک از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت بلژیک از طریق تولد
 • پاسپورت بلژیک از طرق ازدواج
 • پاسپورت بلژیک و پناهندگی
 • پاسپورت بلژیک و نکات مهم در باب بلژیک
 • پاسپورت بلژیک و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت بلژیک پاسپورت بلژیک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت بلژیک و مقدمه ای بر آن

پاسپورت بلژیک ، اخذ اقامت بلژیک و شرایط دریافت پاسپورت این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. مهمترین و اساسی ترین نکات در این زمینه به صورت ساده و خلاصه آورده شده است. شرایط دریافت پاسپورت بلژیک چیست؟ مهاجرت به بلژیک و اخذ اقامت این کشور چگونه است؟ تفاوت اقامت و تابعیت چیشت؟ بلژیک یک کشور فرانسوی زبان در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپاست. شما با داشتن پاسپورت کشور بلژیک در واقع اقامت یک کشور اروپایی را کسب می نمایید. برای دست یافتن به پاسپورت بلژیک شما باید آگاهی و اطلاعات حقوقی درستی داشته باشید بنابراین توصیه می شود که قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرت مشورت نمایید. امید است در این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور نوشته شده است، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما برطرف گردد و اطلاعاتی کامل در خصوصی مهاجرت به بلژیک و اخذ پاسپورت به شما دوستان ارجمند ارایه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت بلژیک و شرایط عمومی

پاسپورت بلژیک و شرایط عمومی اخذ این پاسپورت از نکاتی است که می تواند در مهاجرت به بلژیک به شما کمک کند. بلژیک یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست و در غرب اروپا و دارای شهرهای فرهنگی است. این کشور داری مناطق متمایزی است زیرا لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال با هلند، از شرق با آلمان، در جنوب با فرانسه هم مرز است و بر همین اساس به سه زبان  فرانسوی، آلمانی و هلندی در این کشور صحبت می شود. پایتخت بلژیک شهر بروکسل است و بلژیک در حدود 11 میلیون نفر جمعیت دارد.

بر اساس یک اصل حقوق بین المللی تولد فرزند می تواند باعث دریافت پاسپورت و تابعیت شود. البته این اصل به دو دسته اصل خون و اصل خاک تقسیم می گردد. بر اساس اصل خون در صورتی تابعیت به فرزند منتقل می شود که یکی از والدین او حتما تبعه و شهروند همان کشور باشد. اما بر اساس اصل خاک تابعیت از طریق تولد فرزند در خاک آن کشور به او منتقل می گردد بدون اینکه به تابعیت و شهروندی والدین فرزند توجهی شود. بنابراین برای اخذ تابعیت و پاسپورت بلژیک باید به تمامی این مسایل و روش هایی که باعث اخذ آن می شود، توجه نمود.

پاسپورت بلژیک و اعتبار آن

پاسپورت بلژیک و اعتبار آن نشان دهنده تعداد سفرهایی است که شما می توانید به کشورهای دیگر داشته باشید. بلژیک کشوری در اتحادیه اروپا و همچنین در حوزه شنگن می باشد. پاسپورت بلژیک دارای اعتبار بالایی است و از لحاظ رتبه بندی در رده سوم جهان قرار دارد. به عبارت بهتر شما با داشتن پاسپورت بلژیک امکان سفر بدون ویزا به 125 کشور را خواهید داشت. همچنین برای ورود به 33 کشور نیازمند اخذ ویزا و 44 کشور نیز نیاز به اخذ ویزا حین ورود به مرز خواهد بود. کشورهایی مانند هلند، دانمارک، فرانسه، اتریش، سوییس نیز در همین رتیه قرار دارند. بنابراین شهروندی و داشتن پاسپورت بلژیک دارای اعتبار بسیار بالایی است.

پاسپورت بلژیک و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت بلژیک و روش های اخذ پاسپورت این کشور از طرق مختلفی امکان پذیر می باشد. شما برای مهاجرت به بلژیک و اقامت در این کشور بسته به شرایطتان می توانید راهی که مناس بتر و ایده آل باشد را برگزینید. مهاجرت به بلژیک و اخذ پاسپورت این کشور نیازمند دانستن اطلاعات دقیق و صحیح حقوقی است. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام است. روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت عبارتند از : کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی. هر یک از این موارد آثار حقوقی متفاوتی دارند و ممکن است بعضی منجر به اخذ پاسپورت بلژیک شود و برخی تنها اقامت موقت را برای شما محقق می سازد در زیر به شرح هر یک از این موارد می پردازیم.

پاسپورت بلژیک از طریق کار

اخذ پاسپورت بلژیک از طریق کار می تواند یکی از گزینه های مهاجرت به این کشور و کسب شهروندی بلژیک باشد. افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق کار در بلژیک هستند باید به این نکته توجه نمایند که زبان های رسمی این کشور فرانسه، آلمانی و هلندی می باشد که بسته به ایالتی که شما در آن کار خواهید کرد می تواند متفاوت باشد. از جمله مسایل قابل توجه کار در بلژیک نرخ بیکاری این کشور است که در حدود 5.5 درصد می باشد. که در نمودار زیر می توانید مشاهده نمایید.

1 1 پاسپورت بلژیک

نرخ بیکاری بلژیک در حال حاضر کاهش یافته است با مقایسه نرخ بیکاری طی سال های 1991 تا 2017  متوجه می شویم که کاهش یافته است. در نمودار زیر می توانید این تغییر را مشاهده نمایید.

2 پاسپورت بلژیک

مهاجرت به بلژیک از طریق کار به این صورت است که شما باید از طریق داشتن دعوتنامه کاری ( JOB OFFER) از کارفرمایی در این کشور اقدام به اخذ ویزای کار نمایید. دعوتنامه کاری یا پیشنهاد شغلی در صورتی برای شما صادر خواهد شد که کارفرمایی در این کشور به تخصص و مهارت شما نیاز داشته باشد و شما با ارسال رزومه کاری خود و اثبات مهارتها و تخصص تان می توانید موفق به اخذ ویزای کار بلژیک شوید.

البته لازم به ذکر است که کارفرمای بلژیکی  ابتدا باید آگهی شغلی مورد نظر خود را در بلژیک و سپس در اتحادیه اروپا منتشر کند. در صورتی که افرادی با  مشخصات نیروی کار مورد نظر در اتحادیه اروپا نیافت، در چنین حالتی می تواند نیروی کار از خارج از اتحادیه اروپا استخدام نماید. این امر مستلزم این است که کارفرمای بلژیکی ابتدا یک آگهی به مدت 6 ماه در بلژیک و سپس 6 ماه در اتحادیه اروپا منتشر نماید و بعد از آن از لحاظ قانونی اجازه استخدام شخص غیر اروپایی را خواهد داشت.

زمانی که شما برای اخذ ویزای کاری بلژیک اقدام می نمایید باید به این نکته توجه نمایید که زبان این کشور سه زبان فرانسوی، هلندی و آلمانی است و شما باید برای کار کردن در بلژیک به آنها آشنایی داشته باشید تا بتوانید در این کشور کار کنید. اخذ پاسپورت بلژیک از طریق کار به این صورت محقق می گردد که شما بعد از اینکه به مدت 5 سال در این کشور کار کردید و بیمه و مالیات پرداخت نمودید، شرایط گرفتن اقامت دایم بلژیک را خواهید داشت و بعد از 6 سال هم برای درخواست شهروندی و پاسپورت بلژیک می توانید اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار بلژیک عبارتند از:

 • گذرنامه و پاسپورت معتبر
 • عکس
 • رزومه کاری
 • فرم دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای بلژیکی
 • فرم قرارداد کاری
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوپیشینه کیفری
 • گواهی سلامت پزشکی
کار در بلژیک

پاسپورت بلژیک از طریق تحصیل

اخذ اقامت و پاسپورت بلژیک از طریق تحصیل در این کشور امکانپذیر است. شما برای تحصیل در بلژیک باید در ابتدا یک پذیرش تحصیلی از دانشگاه های بلژیک در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری داشته باشید. دانشگاه های و موسسات آموزش عالی بلژیک دارای سطح علمی و رتبه بالایی است. برای هر مقطع تحصیلی شما نیازمند شرایط خاصی باید باشید. بلژیک یک کشور چندزبانه است که برای تحصیل در این کشور نیز باید به آن توجه شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی در بلژیک به مدت 3 الی 4 سال، طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکتری نیز در حدود 4 سال طول می کشد. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های این کشور بسته به شهر و دانشگاه شما متفاوت خواهد بود.. شما برای تحصیل در بلژیک باید به این نکته مهم توجه نمایید که برنامه آموزشی اکثر دانشگاه های بلژیک بر اساس ایالت مورد نظر به یکی از زبان های فرانسه، هلند و آلمانی می باشد البته دانشگاه ها و موسساتی نیز هستند که با داشتن آیلس 6 برای کارشناسی، آیلس 6.5 برای مقطع کارشناسی ارشد و آیلس 7 برای مقطع دکتری و برنامه آموزشی به زبان انگلیسی امکان تحصیل را بری شما مهیا می نمایند.

دانشگاه های بلژیک به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شود. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی بلژیک معمولا زیر 1000 یورو در سال است و تحصیل در دانشگاه های خصوصی بلژیک می تواند تا 6000 یورو سالیانه باشد. هزینه های زندگی به طور میانگین در حدود 750 تا 1100 یورو ماهیانه می باشد. در صورتی که تمایل به اجاره آپارتمان داشته باشید با توجه به مرکز شهر و یا خارج از شهر بودن می تواند در حدود 600 تا 1200 یورو ماهیانه اجاره آپارتمان باشد.

دانشجوی خارجی در بلژیک می تواند حین تحصیل حدود 20 ساعت در هفته کار کند و در صورتی که تمایل به بردن همراه با خود داشته باشید، اگر از شهروندان اتحادیه اروپا هستید امکان بردن همراه از طریق ویزای تحصیلی دارید و اگر از شهروندان غیر اتحادیه اروپا باشید بهتر است که به طور همزمان اقدام نکنید تا ریسک ویزای شما کاهش یابد. درخواست الحاق همراه بعد از ورود شما و اقامت شما از طریق مراجعه به سفارت بلژیک و ارایه مدارک مورد نیاز میسر خواهد شد.

کسب پاسپورت بلژیک از طریق تحصیل به راحتی امکان پذیر نیست. شما در ابتدا با ویزای تحصیلی وارد بلژیک می شوید و پس از گذراندن دوره تحصیلی و فارغ التحصیل شدن اجازه کار به شما داده می شود. بنابراین در صورت پیدا کردن کار شما می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل نمایید و اقامت تحصیلی تان تبدیل به اقامت کاری می شود و پس از چند سال کار کردن و پرداخت بیمه و مالیات می توانید در ابتدا درخواست اقامت دایم و بعد از آن درخواست پاسپورت بلژیک را نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی بلژیک عبارت است از :

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • عکس
 • مدارک هویتی
 • ریزنمرات و ترجمه مدارک تحصیلی

  دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

 • ارایه مدرک زبان مورد نیاز
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی سلامت پزشکی
تحصیل در بلژیک

پاسپورت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت بلژیک از طریق سرمایه گذاری روشی است که بستگی به عوامل مختلفی دارد. اقتصاد بلژیک به طور سنتی با سرمایه گذاری خارجی ارتباط دارد. به دنبال موجی از سرمایه گذاری های عظیم بین سال های 2012 تا 2014 باعث افزایش سرمایه گذاری خارجی در بلژیک گردید. با توجه به گزارش سرمایه گذاری جهانی 2018 میزان سرمایه گذاری خارجی در حدود 740 میلیون دلار رسید. آنچه که باید به آن توجه شود این است که آیا سرمایه گذاری در بلژیک منجر به اخذ پاسپورت بلژیک می گردد یا خیر.

از جمله مسایل تاثیر گذار در سرمایه گذاری در بلژیک توجه به رشد اقتصادی این کشور است. در نمودار زیر می توانید رشد اقتصادی بلژیک را مشاهده نمایید.

3 پاسپورت بلژیک

سرمایه گذاری در بلژیک از چند روش امکان پذیر است اما باید دید که منجر به پاسپورت بلژیک و تابعیت این کشور می شوند یا نه. این روش ها عبارتند از :

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بلژیک را می توان این چنین توضیح داد :

 • 1- بطور کلی سرمایه گذاری در بلژیک زمانی منجر به اقامت و پاسپورت بلژیک می گردد که شخص خارجی به عنوان کارآفرین یا سرمایه گذار به بلژیک مهاجرت کند.
 • 2- ابتدا باید مجوز اقامت بلژیک را کسب نماید.
 • 3- اگر سرمایه گذار خارجی تصمیم به ایجاد یک شرکت در بلژیک نماید تا اقامت این کشور را کسب نماید باید علاوه بر اینکه خود مدیریت شرکت را برعهده می گیرد باید حقوق و دستمزد حداقل 35000 یورو در سال را در نظر بگیرد.
 • 4- زمانی که سرمایه گذاری انجام شد، سرمایه گذار برای اخذ مجوز اقامت باید به سفارت بلژیک مراجعه و درخواست اقامت نماید. در صورت تایید درخواست سرمایه گذار، متقاضی و خانواده اش مجوز اقامت را دریافت می کنند.
 • 5- گام بعدی برای شهروندی و پاسپورت بلژیک این است که پس از 5 سال اقامت دایم در بلژیک سرمایه گذار خارجی می تواند برای شهروندی و پاسپورت بلژیک درخواست دهد.
 • 6- علاوه بر این شخص متقاضی باید مدارک دیگری مانند دانش یکی از زبان های ملی این کشور ( فرانسوی، هلندی، آلمانی)، مشارکت در زندگی اقتصادی و اجتماعی را به اثبات برسانید تا موفق به اخذ پاسپورت بلژیک گردد.
 • 7- داشتن گواهی عدم سوسابقه نیز از دیگر مدارک مورد نیاز است.
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

پاسپورت بلژیک از طریق تولد

پاسپورت بلژیک از طریق تولد را باید بر اساس اصول حقوقی بین الملل خاک یا خون بررسی کنیم. همان طور که گفته شد طبق اصل خون تابعیت در صورتی به فرزند منتقل می شود که والدین او و یا یکی از آنها شهروند بلژیک باشند و طبق اصل خاک تابعیت به فرزند با متولد شدن در خاک آن کشور به او انتقال می یابد. فرزندی که در بلژیک متولد شود در صورتی که والدین او شهروند بلژیک باشند به طور خودکار تابعیت و پاسپورت بلژیک را دریافت می نماید. بنابراین اصل خون در این کشور در اخذ تابعیت و پاسپورت بلژیک حاکم است.

در صورتی که فرزندی از یک پدر و مادر غیر بلژیکی متولد شود براساس شرایطی می تواند تابیعت و پاسپورت بلژیک را دریافت نماید. این شرایط عبارتند از :

 • 1- در صورتی که فرزند متولد شده در بلژیک هویتش مشخص نباشد و در اصطلاح بدون تابعیت باشد.
 • 2- فرزندی که قبل از سن 18 سالگی به فرزندخواندگی یک خانواده بلژیکی درآیند.
 • 3- شخصی که قبل از 18 سالگی تابعیت قبلی خود را از دست داده باشد و در این مدت مقیم بلژیک نیز باشد، می تواند با ارایه مدارک مورد نیاز تابعیت و پاسپورت بلژیک را دریافت نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت بلژیک

پاسپورت بلژیک از طرق ازدواج

اقامت و پاسپورت بلژیک از طریق ازدواج می تواند یکی از روش های مهاجرت به بلژیک باشد. شما باید با یک شهروند بلژیکی، یا شخصی که اقامت دایم بلژیک را دارد و یا حداقل به مدت  3 ماه در بلژیک اقامت دارد، ازدواج کنید. بر اساس قوانین دولت بلژیک، بلیط هواپیما و قراردادهای اجاره می تواند به عنوان مدرک اقامت استفاده شوند. از شرایط اساسی برای ازدواج در بلژیک این است که هم شخص خارجی و هم شخصی که تبعه بلژیک هستند، باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

ازدواج با یک شهروند بلژیک به طور خودکار منجر به به شهروندی و پاسپورت تابعیت بلژیک نمی گردد. به طور معمول قبل از درخواست شهورندی و پاسپورت بلژیک باید 3 سال در بلژیک اقامت داشته باشد.

مدارکی که برای ازدواج با یک شهروند بلژیکی باید ارایه دهید عبارتند از :

 • گذرنامه و یا پاسپورت معتبر
 • عکس
 • گواهی تولد
 • اثبات آدرس محل سکونت
 • اثبات تابعیت و ملیت خارجی
 • مدارک مدنی مثل گواهی طلاق یا مرگ همسر

  در صورتی که اتفاق افتاده باشد

 • گواهی اقامت در بلژیک

  شخصی که شهروند بلژیک است با ارایه قرارداد اجاره می تواند وضعیت مسکونی خود را در بلژیک به مقامات مربوطه اثبات نماید

 • ترجمه مدارک به زبان هلندی یا فرانسوی
ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی

پاسپورت بلژیک و پناهندگی

پاسپورت بلژیک و دریافت اقامت بلژیک از طریق پناهندگی روشی است که به دلیل پیچیدگی و مشکلات بسیار زیادی که در این راه وجود دارد به هیج عنوان توصیه نمی شود. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارایه نمی دهد و این نوشته صرفا جهت افزایش آگاهی و اطلاعات شما در خصوص پناهندگی نوشته شده است. پناهندگی روشی است که متقاضی به دلایل مختلفی همچون عقاید سیاسی، عضویت در گروه های خاص اجتماعی، نژاد، مذهب و دین ترس از آزار و اذیت و شکنجه و یا حتی مرگ امکان بازگشت به کشور خود را ندارند.

پناهندگی یک نوع حمایت بین المللی است تا افرادی که در معرض خطر و آسیب جدی باشند را مورد حمایت قرار  دهد. کنوانسیون 1951 ژنو در همین راستا برای حمایت از پناهندگان و سامان دهی وضعیت آنان مقرر شده است. بلژیک از جمله کشورهایی است که اگر شخص واجد شرایط پناهندگی باشد، درخواست پناهندگی او را به رسمیت می شناسد. در تصویر زیر می توانید مسیر پناهندگی و روند این درخواست را مشاهده نمایید.

4 پاسپورت بلژیک

پناهجویان باید ظرف 8 روز کاری پس از ورود به کشور بلژیک درخواست خود را به سازمان مربوطه که اداره بیگانگان نامیده می شود، ارایه دهد. شخصی که این مدت زمان را رعایت نکند باعث ایجاد خطر در قبول شدن پرونده وی پناهندگی خود می شود. اداره بیگانگان پرونده را ظرف 3 روز کاری از اطلاع رسانی ثبت می کند که البته تا 10 روز کاری هم ممکن است به طول انجامد. در صورتی که درخواست پناهندگی شخص مورد تایید قرار گرفت، متقاضی به عنوان پناهجو شناخته می شود.

پس از ثبت درخواست پناهجو، از وی اثر انگشت و عکس گرفته می شود و برای مصاحبه به دفتر امور بیگانگان در بلژیک برای اثبات هویت، ملیت و مسیر سفر پناهجو فرستاده می شود. اداره امور بیگانگان با کمک یک مترجم پرسشنامه ای را در مورد اینکه چرا کشور مبدا خود را ترک کرده اند و دلایل آن را می پرسند. در صورت پذیرفتن پناهندگی به متقاضی اجازه اقامت در بلژیک داده می شود و همچنین اجازه کار و در صورت داشتن فرزند اجازه تحصیل داده خواهد شد. اما به این نکته توجه نمایید که در صورتی که درخواست پناهندگی شما مورد پذیرش قرار نگیرد و یا مدت زمان بررسی پرونده شما طولانی شود، وضعیت چندان مناسبی نخواهید داشت. بنابراین در صورتی که امکان مهاجرت از روش های قانونی برای شما وجود دارد با مشورت وکلای مهاجرت روش های قانونی را برای مهاجرت و پاسپورت بلژیک انتخاب نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت بلژیک و نکات مهم در باب بلژیک

پاسپورت بلژیک منجر به شهروندی این کشور می شود یعنی وضعیت شما همانند یک شهروند اتحادیه اروپا خواهید بود. در صورتی که دارای فرزند باشید تحصیلات فرزندان شما نیز می تواند رایگان باشد. دریافت پاسپورت بلژیک از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و شما با داشتن این پاسپورت، سومین پاسپورت معتبر در سطح جهان را دارید که به لحاظ اعتبار هم سطح با پاسپورت کشورهایی مانند دانمارک، هلند، اتریش و سوییس است. بلژیک کشوری در اتحادیه اروپا دارای جامعه ای چندزبانه است و برای زندگی کردن در این کشور شما باید به آنها مسلط باشید.

روش های مختلفی برای مهاجرت و اقامت در بلژیک وجود دارد اما تمام آنها منجر به اخذ پاسپورت بلژیک نمی شوند. بنابراین به شما توصیه می شود که مقالات ما در زمینه مهاجرت به بلژیک را در سایت موسسه حقوقی ملک پور مطالعه نمایید و در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان ارشد ما تماس برقرار نمایید.

پاسپورت بلژیک و وکیل معتبر برای امور مهم

همان طور که در مبحث اعتبار پاسپورت بلژیک اشاره شد، پاسپورت این کشور دارای اعتبار بالایی است و به لحاظ رتبه بندی در رتبه سوم به حساب می آید. با توجه به شرایط حال حاضر و سیاست های سختگیرانه در مورد صدور ویزا بهتر این است که قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرت در ارتباط با مهاجرت به بلژیک و پاسپورت بلژیک مشورت نمایید. دانش حقوقی و اطلاعات به روز و صحیح قانونی در مسیر مهاجرت می تواند شما را در بهترین مسیر قرارداده و شانس به دست آوردن ویزا را برای شما بالاتر ببرد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری وکلای مجرب و متخصص ایرانی و بین المللی آماده ارایه مشاوره به شما متقاضیان عزیز و گرامی می باشد.

پاسپورت بلژیک و سخن پایانی

پاسپورت بلژیک، مهاجرت به بلژیک و شرایط دریافت پاسپورت این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. پاسپورت کشور بلژیک یکی از معتبرترین پاسپورت ها در بین کشورهای مختلف است اما اخذ آن چندان کار ساده ای نیست. علم به روش های درست و قانونی مهاجرت و اخذ پاسپورت بلژیک نیازمند دانش حقوقی است. بلژیک کشوری در اتحادیه اروپاست که مردم آن به سه زبان فرانسوی، هلندی و آلمانی تکلم می کنند. پس در واقع بسته به ایالتی که برای زندگی انتخاب می کنید باید به زبان آن منطقه نیز مسلط باشید پس زندگی و کار در بلژیک نیازمند تسلط به یکی از این سه زبان است که از نکات بسیار مهم در زمینه مهاجرت به بلژیک است. پاسپورت بلژیک و دریافت آن نیازمند داشتن اطلاعات حقوقی درست می باشد. امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله پاسخگوی سوالات شما را در باب پاسپورت بلژیک بوده باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتا ترین زمان ممکن دریابید.