پاسپورت بلاروس و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی
 • پاسپورت بلاروس و اعتبار آن
 • پاسپورت بلاروس و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت بلاروس از طریق کار
 • پاسپورت بلاورس از طریق تحصیل
 • پاسپورت بلاروس از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت بلاروس از طریق تولد
 • پاسپورت بلاروس از طریق ازدواج
 • پاسپورت بلاروس از طریق پناهندگی
 • پاسپورت بلاروس و نکات مهم در باب پاسپورت بلاروس
 • پاسپورت بلاروس و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت بلاروس پاسپورت بلاروس

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت بلاروس و مقدمه ای برآن

پاسپورت بلاروس و شرایط اخذ پاسپورت  بلاروس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی تخصصی علمی قرار می گیرد. راه های گوناگونی برای دستیابی به پاسپورت کشورها وجود دارد و تشخیص بهترین راه موجود برای شما سروران گرامی نیاز به کسب اطلاعات درست و به روز دارد. آیا با شرایط اخذ پاسپورت بلاروس آشنا هستید؟ مهاجرت به بلاروس و اخذ تابعیت آن از چه راه هایی امکان پذیر است؟ در این مقاله که توسط کارشناسان مجرب و زبده موسسه حقوقی ملکپور، همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تنظیم گردیده تلاش نموده ایم تا سوالات و ابهامات شما در این زمینه را برطرف نماییم. امید است با مطالعه آن اطلاعات کافی و جامعی در زمینه اخذ تابعیت و پاسپورت بلاروس به دست آورید. بسیاری از افراد قبل از اقدام به مهاجرت در اولین گام شرایط عمومی کشور مقصد را مورد ارزیابی قرار می دهند، به همین جهت در بخش بعدی به توضیحات مختصری پیرامون شرایط عمومی کشور بلاروس و پاسپورت آن خواهیم پرداخت.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب اقامت و پاسپورت بلاروس

audio پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی

پاسپورت بلاروس از زوایای مختلفی می تواند مورد ارزیابی و تحلیل قرار گیرد. همان طور که  می دانید اخذ پاسپورت بلاروس مستلزم دارا بودن تابعیت این کشور می باشد و تابعیت یک رابطه سیاسی معنوی و حقوقی بین افراد و کشورها می باشد و افراد با دارا بودن تابعیت یک کشور از حقوق ویژه تری نظیر حق رای برخوردار خواهند بود. کشور بلاروس از جمله کشورهای جدا شده از شوروی سابق می باشد و در حوزه اروپای مرکزی واقع شده است. کشور بلاروس به دلیل هزینه های زندگی پایین نسبت به برخی کشورها مورد توجه و مورد اقبال نسبی قرار گرفته و برخی از دانشجویان که به دنبال ادامه تحصیل در یک کشور با هزینه های مناسب می باشند تمایل به مهاجرت تحصیلی به این کشور دارند. البته که تحصیل در این کشور به خودی خود منجر به اخذ پاسپورت بلاروس نمی گردد. اما مسیر رسیدن به آن را هموار می نماید.

پاسپورت بلاروس و اعتبار آن

یکی دیگر از مواردی که جهت مهاجرت به کشورها مورد بررسی قرار می گیرد اعتبار پاسپورت آن کشور می باشد. اعتبار کشور به معنی قدرت پاسپورت آن در مقایسه با بسیاری از کشورها می باشد. با نگاهی به قدرت و اعتبار پاسپورت کشورها می توان تشخیص داد که با دارا بودن آن پاسپورت علاوه بر امتیازات داخلی در آن کشور چه مزایای خارجی نیز به ارمغان می آید. تعداد سفرهای مجاز بدون نیاز به ویزا به سایر کشورها خود بیانگر اعتبار پاسپورت بلاروس می باشد. از این منظر در حال حاضر رتبه بندی جهانی اولین کشور دنیا را به لحاظ قدرت پاسپورت کشور امارات معرفی می نماید و کشور بلاروس در جایگاه 51 رنکینگ جهانی(global) و در جایگاه 111 رنکینگ کشوری(individual) قرار دارد که چندان مطلوب نمی باشد. افرادی که پاسپورت این کشور را دارند اجازه ورود بدون ویزا به 42 کشور جهان را دارند و در 37 کشور جهان هنگام ورود به فرودگاه نیاز به اخذ ویزا و برای ورود به 119 کشور جهان نیز باید از کشور مبدا خود ویزا دریافت نمایند.

1 20 پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت بلاروس می تواند از راه های متعددی اخذ گردد. افرادی که تمایل به مهاجرت به بلاروس را دارند عموما نیاز به اطلاعات کافی و جامع جهت انتخاب بهترین راه با توجه به شرایط موجود خود می باشند، لذا اتخاذ تصمیم مناسب می تواند با شناخت تمام راه های موجود و بررسی تطبیقی آن با شرایط فردی هر شخص بسیار متفاوت و متنوع باشد. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد. لازم به ذکر است که کار، سرمایه گذاری، تحصیل، تولد، ازدواج و پناهندگی هر یک به نحوی می توانند منجر به اخذ تابعیت بلاروس یا زمینه ساز اخذ پاسپورت بلاروس گردند که در ادامه به تمامی این موارد می پردازیم.

پاسپورت بلاروس از طریق کار

یافتن یک فرصت شغلی مناسب در بلاروس می تواند منجر به اخذ اقامت و سپس اخذ تابعیت بلاروس گردد. مهاجرت کاری یکی از محبوب ترین انواع راه های مهاجرت می باشد و افرادی که تمایل به اخذ ویزای کار دارند معمولا پیش از هر چیز شرایط نرخ بیکاری در کشور مقصد خود را مورد بررسی قرار می دهند. نرخ بیکاری کشور بلاروس در حال حاضر 5.6 درصد می باشد که کشور بلاروس را در جایگاه مناسبی در بین کشورهای اروپای مرکزی و شروروی سابق قرار می دهد. کشور بلاروس از جمله کشورهایی می باشد که شهروندان ایرانی برای کسب مجوز ورود به این کشور نیاز به یک دعوتنامه رسمی شغلی از کارفرما یا job offer دارند. بنابراین مهاجرت کاری به بلاروس می تواند در گام نخست با جستجو در سایت های کاریابی بین المللی و یا سایت های بومی کاریابی در بلاروس شروع شود و با یافتن یک فرصت شغلی مناسب در صورت تایید کارفرما شخص می تواند جهت انعقاد قرارداد کاری اقدام نماید و تا پایان زمان قرارداد کاری خود نیز در این کشور حضور داشته باشد. عموما قراردادها 1 ساله هستند و افرادی که تا 5 سال در این کشور اقامت کاری داشته باشند اقامت ایشان به اقامت دائم تبدیل می گردد. سپس در صورتی که اثبات شود آن فرد با جامعه یکی شده می تواند تقاضای اخذ تابعیت بلاروس و دریافت پاسپورت بلاروس را ارائه نماید.

 • پاسپورت معتبر
 • دعوتنامه شغلی حاوی مدت زمان قرارداد و جزییات آن
 • مدرک تست پزشکی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • ترجمه مدارک هویتی
اخذ ویزای کار در بلاروس

پاسپورت بلاورس از طریق تحصیل

بسیاری از دانشجویان به دلیل هزینه های معقول تحصیل و زندگی در کشور بلاروس تمایل به تحصیل در این کشور را دارند. تحصیل در بلاروس در مقاطع مختلف امکان پذیر می باشد اما مقاطعی که بیشتر مورد توجه و اقبال دانشجویان جهانی قرار گرفته است مقطع  کارشناسی و مقطع کارشناسی ارشد می باشد. بیش از 6000 دانشجوی خارجی هر ساله در دانشگاه های بلاروس تحصیل می کنند.  تحصیلات دانشگاهی در بلاروس اهمیت به سزایی دارد و نسبت تعداد دانشجو به جمعیت عمومی این کشور تعداد مناسبی می باشد. نسبت قابل توجهی از دانشگاه ها در این کشور توسط انجمن های جهانی، مانند یونسکو، WHO و MCI، به رسمیت شناخته شده اند و بسیاری از دانشگاه ها استادان مهمان را اغلب از ایالات متحده، انگلستان و سایر نقاط اروپا می پذیرند.

در بلاروس 48 دانشگاه وجود دارد که اکثر آنها در پایتخت این کشور مینسک یا در برست و در جنوب غربی بلاروس در امتداد مرز لهستان واقع شده است.

برخی از دانشگاه های بزرگ بلاروس عبارتند از:

 • دانشگاه بیلوروسی در مینسک
 • مؤسسه مدیریت مینسک
 • دانشگاه صنعتی بیلوروسی در مینسک
 • دانشگاه ایالتی برست در برست
 • دانشگاه اقتصادی دولتی بلاروس در مینسک

تقویم تحصیلی دانشگاههای بلاروس به دو ترم تقسیم می گردد. ترم اول در اوایل ماه سپتامبر آغاز می شود و تا هفته سوم ژانویه ادامه می یابد. ترم دوم از اول فوریه آغاز می شود و تا ماه جولای ادامه می یابد. تعطیلات تابستانی برای دو ماه، جولای و اوت است. تعطیلات زمستانی یک هفته در اواخر ژانویه است.

هزینه تحصیل در بلاروس رایگان نیست، اما ارزان تر از بسیاری از کشورهاست. هزینه تحصیل سالانه به طور میانگین بین 2000 تا 2500 دلار (1600 تا 1800 یورو) برای هر فرد می باشد. کتاب های درسی در هزینه های پرداختی لحاظ شده و توسط کتابخانه های دانشگاه توزیع می شوند.

اکثریت دوره ها در دانشگاه های بلاروس به زبان روسی به آنها ارائه می شود. با این حال، برخی از دانشگاه ها دارای چند دوره هستند که به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانش آموزانی که به زبان بلاروس یا روسی مسلط نیستند، قبل از شروع تحصیل، باید یک دوره زبان 9 ماهه را بگذرانند. فرصت های تحصیلی در بلاروس شامل طیف گسترده ای می باشد و دوره کارشناسی چهار ساله و  دوره کارشناسی ارشد دو ساله است. افرادی که تمایل به تحصیل در رشته های مدیریتی، فنی و مهندسی دارند، میانگین هزینه های تحصیل ایشان 2 الی 4 هزار دلار در سال می باشد. افرادی که تمایل دارند در رشته های مرتبط با پزشکی تحصیل نمایند، باید دوره پادفک را بگذرانند که ایشان را برای ورود به دوره های پزشکی آماده می نماید. هزینه دوره های پادفک 4 الی 5 هزار دلار و یک ساله می باشد. پس از گذراندن این دوره و قبولی آزمون ورودی افراد می توانند وارد دوره های پزشکی شوند که هزینه های آن بالغ بر 4500 الی 6500 دلار می باشد. دانشگاه ها این کشور در خصوص گپ تحصیلی یا سن افراد محدودیتی در امر پذیرش ندارند. افرادی که تمایل به جستجوی کار پس از تحصیل دارند در صورت دارا بودن دانش زبان روسی می توان 5 الی 6 ماه به جستجوی کار بپردازند. 

تحصیل در بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

افرادی که تمایل به سرمایه گذاری دارند عموما با دو هدف کسب سود و اخذ اقامت یا تابعیت کشور مقصد اقدام به سرمایه گذاری می نمایند. سرمایه گذاری در کشور بلاروس به چندین شیوه قابل انجام می باشد. یکی از آن موارد ثبت شرکت در بلاروس می باشد که می تواند با سرمایه حداقلی 25 هزار یورو  انجام پذیرد اما تبدیل به اقامت دائم نمی شود بلکه اقامت موقت یک ساله با این روش حاصل می شود که صرفا می تواند به صورت سالانه و در صورت اثبات وجود شرکت و داشتن گردش مالی تمدید می گردد. راه دیگر سرمایه گذاری در بلاروس سرمایه گذاری 250 هزار یورویی می باشد که هم با خرید ملک در بلاروس و هم شیوه دیگری از ثبت شرکت انجام پذیر می باشد و به افراد اقامت 10 ساله بلاروس اعطا می گردد. می توان نتیجه گرفت که پاسپورت بلاروس نمی تواند مستقیما از طریق سرمایه گذاری انجام پذیرد اما در برخی پروسه ها صرفا منجر به آثار اقامتی و آن هم به صورت موقت می گردد.

سرمایه گذاری در بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق تولد

یکی از شناخته شده ترین راه های اخذ پاسپورت ، تولد می باشد. فرزندی که به دنیا می آید می تواند بسته به شرایط موجود تابعیت دریافت نماید. قواعد معمول و مرسوم در دنیا برای اخذ پاسپورت فرزند به دو شکل کلی تقسیم شده و کشورها از این دو قانون برای اعطا تابعیت به فرزند متولد شده پیروی می کنند: قاعده خاک و قاعده خون.

قاعده خاک به این معنی است که تولد در قلمرو یا خاک یک کشور می تواند به خودی خود باعث اعطا تابعیت به شخص گردد. حدودا 30 کشور در دنیا از این قاعده پیروی می نمایند که مهم ترین آن ها کشورهای آمریکا، کانادا و برزیل می باشد. ذکر این نکته خالی از لطف نمی باشد که معمولا تولد فرزند صرفا باعث اعطای تابعیت به او می گردد و آثار حقوقی یا اقامتی برای پدر یا مادر او به ارمغان نمی آورد. مگر در شرایط خاص.

قاعده دوم قاعده خون می باشد که بسیاری از کشورهای دنیا از جمله بلاروس این قاعده را به عنوان الگوی خود قرار داده اند. این قاعده به این معنی است که تولد در قلمرو یا خاک کشور مربوطه باعث اعطای تابعیت به شخص نمی گردد بلکه اصالت و تابعیت از خون پدر یا مادر به فرزند منتقل می گردد. این قاعده در مورد کشور بلاروس و پاسپورت بلاروس نیز صدق می کند و افرادی که پدر یا مادر ایشان شهروند بلاروس باشد حق شهروندی از پدر یا مادر و فرزند منتقل می گردد و می توانند پاسپورت بلاروس را دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت فرزند:

 • گواهی تولد و بیمارستان
 • مدرک هویتی
 • حکم تاییدیه دادگاه
 • اثبات تمکن مالی برای تامین زندگی فرزند

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق ازدواج

پاسپورت بلاروس می تواند از طریق ازدواج حاصل شود اما این امر بلافاصله پس از ازدواج با یک شخص بلاروسی صورت نمی گیرد، بلکه از آثار آن می باشد. افرادی که با یک شهروند بلاروسی ازدواج می کنند می توانند ابتدا در این کشور اقامت دریافت نمایند و با گذشت 7 سال از اقامت ایشان در این کشور می توانند درخواست پاسپورت بلاروس را ارائه نمایند.

 • اثبات مدرکی دال بر اینکه همسر تبعه بلاروس می باشد
 • ترجمه مدارک هویتی
 • گواهی ازدواج
 • گواهی طلاق

  در صورت وجود

 • گواهی فوت همسر
 • نامه ای مبنی بر تایید محل اقامت در بلاروس
ازدواج در بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق پناهندگی

پاسپورت بلاروس از طریق پناهندگی نیز قابل دستیابی می باشد. به متقاضیان پس از قبولی کیس کارتی تحت عنوان مجوز تردد (معروف به پاسپورت خاکستری) داده می شود که پناهجو با داشتن آن می تواند آزادانه در بلاروس و بسیاری از کشورها تردد داشته باشد و از بسیاری از حقوق شهروندی بهره مند شود. پناهنده شخصی است که طبق تعریف کنوانسیون ژنو به دلایل مختلفی مانند نژاد، عقیده، مذهب و…. نمی تواند به کشور خود باز گردد، به دلیل اینکه جان او در خطر است و ترس از مرگ دارد. کشورهای مختف عضو این کنوانسیون می باشند و آن را امضا نموده اند. کشور بلاروس یکی از همان کشورها می باشد. البته بسیاری از کشورهایی که درخواست پناهندگی از این کشور را  دارند از شهروندان اوکراین می باشد و تعداد محدودی از ایرانیان نیز سالانه اقدام به پناهجویی در این کشور می نمایند. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. پناهندگی راه مناسبی برای اخذ پاسپورت بلاروس نمی باشد. افرادی که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند می توانند از طرق شناخته شده و مناسب تر که در این مقاله به صورت جامع به آن ها پرداخته شد اقدام نمایند. زندگی در کمپ های آلوده و شرایط سخت زندگی در کنار سخت گیری های اخیری که دولت بلاروس در زمینه پناهندگی ایجاد نموده می تواند بیش از هر چیز خطرات پناهندگی را آشکار نماید. لذا بهتر است پیش از هر گونه اقدامی برای مهاجرت و اخذ پاسپورت بلاروس از طریق پناهندگی با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و راه های قانونی و کم خطر مهاجرت را به خوبی بشناسید و مشاوره رایگان در این زمینه بهره مند شوید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت بلاروس و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت بلاروس نیز مانند تمام طرق مهاجرت نیازمند آگاهی و تجربه کافی می باشد. نیک می دانیم که عرصه مهاجرت عرصه آزمون و خطا نیست و هرگونه اقدامی بدون دانش لازم می تواند منجر به شکست شود. به همین خاطر توصیه می شود با تکیه بر تجربه وکیل مهاجرت عمل نموده  و از هرگونه اشتباه پرهیز نمایید. چیدمان مدارک جهت اخذ ویزاها و اخذ پاسپورت بلاروس از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و داشتن اطلاعات به روز در مواجه شدن به مشکلات احتمالی می تواند موفقیت شما را تضمین نماید. موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از مشاورین توانمند و وکلای حاذق می تواند شما را در این امر یاری نماید و شما را در این امر تا حصول نتیجه یاری نماید.

پاسپورت بلاروس و سخن پایانی

پاسپورت بلاروس و شرایط اخذ پاسپورت بلاروس در این مقاله به صورت جامع مورد بررسی علمی و تخصصی قرار گرفت. امید است شما سروران گرامی با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت به بلاروس به دست آورده و گام بلندی در راستای شناخت راه های دستیابی به پاسپورت بلاروس برداشته باشید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE و با بهره گیری از کارشناسان متخصص و توانمند در امر مهاجرت می تواند شما عزیزان را در مسیر مهاجرت به بلاروس و اخذ پاسپورت بلاروس راهنمایی نماید. شما می توانید جهت بررسی هر چه بیشتر و دقیق تر شرایط خود برای مهاجرت و نیز مقایسه کشورها و کسب اطلاعات به روز می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و یا با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان در زمینه اخذ پاسپورت بلاروس بهره مند شوید.