پاسپورت برزیل و بررسی روش های اخذ آن

 • پاسپورت برزیل و شرایط عمومی
 • پاسپورت برزیل و اعتبار آن
 • پاسپورت برزیل و روش های اخذ پاسپورت برزیل
 • پاسپورت برزیل از طریق کار
 • پاسپورت برزیل از طریق تحصیل
 • پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت برزیل از طریق تولد
 • پاسپورت برزیل از طریق ازدواج
 • پاسپورت برزیل از طریق پناهندگی
 • پاسپورت برزیل و نکات مهم در باب پاسپورت برزیل
 • پاسپورت برزیل و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت برزیل 1 پاسپورت برزیل

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت برزیل و مقدمه ای بر آن

پاسپورت برزیل، روش های اخذ آن و اخذ اقامت و تابعیت برزیل مطابق با قوانین بین المللی در این مقاله به صورت تخصصی به بحث و بررسی علمی گذاشته می شود. شرایط برای اخذ پاسپورت برزیل به چه صورتی می باشد؟ روش های به دست آوردن پاسپورت برزیل چگونه است؟ در این مقاله به صورت ساده و خلاصه، مهم ترین و کلیدی ترین مسائل را در رابطه با این موضوع را برای شما عزیزان به نگارش درآوردیم. امید است مقاله زیر که برای اطلاع رسانی بیشتر شما عزیزان پیرامون بحث پاسپورت برزیل به رشته تقریر درآمده است، مفید و مورد توجه واقع شود. همچنین در صورت نیاز، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به برزیل و اخذ پاسپورت برزیل می توانید با وکلا و کارشناسان مجرب ما در این زمینه مشاوره نمایید. همچنین این امکان برای شما فراهم است که با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و از خدمات مشاوره مهاجرتی تخصصی به صورت رایگان ما بهره مند شوید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت برزیل و شرایط عمومی

مهاجرت به برزیل و اخذ پاسپورت برزیل، در حال حاضر مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته است. این کشور بزرگترین و پر جمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی محسوب می گردد و جمعیت آن را مردمانی با ملیت های مختلف از جمله اروپایی، آفریقایی، آسیایی و همچنین سرخ پوستان آمریکا تشکیل می دهند. برزیل به دلیل داشتن منابع طبیعی بسیار، زمین های کشاورزی و نیروی کار متخصص و آموزش دیده از لحاظ اقتصادی وضعیت مطلوبی را دارا می باشد. برزیل 20 درصد از کل آب های شیرین جهان را دارا می باشد که وضعیت این کشور با توجه به بحران کنونی کمبود آب در جهان بسیار مناسب است.

پاسپورت برزیل 2 پاسپورت برزیل

پاسپورت برزیل و اعتبار آن

اعتبار پاسپورت برزیل دارای شرایط نسبتا مطلوبی می باشد. پاسپورت برزیل در رنکینگ جهانی رتبه 10 را دارا می باشد. با داشتن پاسپورت برزیل می توان به 111 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کرد، همچنین می توان به 46 کشور دنیا با استفاده از اخذ ویزا به محض ورود سفر نمود، اما برای سفر به 41 کشور دنیا نیاز به ویزا می باشد. این در حالی است که اعتبار پاسپورت امارات و رنک جهانی آن، یک بوده و در رتبه دوم و سوم کشورهای اروپایی نظیر آلمان، سوئد و دانمارک قرار دارند. برای مقایسه اعتبار پاسپورت های کشور های مختلف به جدول زیر مراجعه نمایید:

نام کشور رنک جهانی پاسپورت ورود بدون نیاز به ویزا نیازمند ویزا برای ورود
امارات متحده عربی 1 113 31
آلمان 2 127 32
دانمارک 3 127 33
سوئد 3 127 33
اسپانیا 3 125 33
کانادا 4 115 34
برزیل 10 111 41

 

 نیازمندی های ویزا برای دارندگان پاسپورت برزیل در تصویر زیر نمایش داده شده است.

پاسپورت برزیل پاسپورت برزیل

برزیل
سفر با کارت شناسایی برزیلی
بدون نیاز به ویزا
دریافت ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود یا ویزای الکترونیکی
نیازمند ویزا

پاسپورت برزیل و روش های اخذ پاسپورت برزیل

اخذ اقامت کشور برزیل و دریافت تابعیت و پاسپورت برزیل از راه های مختلفی میسر می باشد. همه این راه ها در 6 دسته بندی کلی قرار می گیرد، البته توجه به این نکته ضروری می باشد که اخذ پاسپورت برزیل به صورت مستقیم در تمامی این روش ها امکان پذیر نمی باشد. بعد از اخذ شهروندی برزیل تمام قاره آمریکای جنوبی در دستان شما خواهد بود و امکان این را که بدون ویزا به بقیه کشورهای آمریکای جنوبی سفر کنید را خواهید داشت. البته برای ورود به کانادا می بایست ویزا اخذ نماييد. در ادامه به انواع روش های اخذ پاسپورت برزیل می پردازیم.

پاسپورت برزیل از طریق کار

برای دریافت پاسپورت برزیل از طریق کار نیاز است تا از یک کارفرمای معتبر در این کشور که شرایط لازم را داشته باشد، یک پیشنهاد شغلی معتبر (Job Offer) دریافت نمود. برای اخذ جاب آفر شرایط و قوانین خاصی وجود دارد، توضیح اینکه باید از اتباع کشور برزیل شخص واجد شرایط برای آن شغل یافت نگردد. کپی قرارداد کار، اسناد مورد نیاز برای کار، CV، رزومه تحصیلی و کاری و یک کپی از پاسپورت متقاضی دریافت پاسپورت برزیل از طریق کار باید در وزارت کار و استخدام برزیل تایید و ثبت شود. پس از آن می توان برای ویزای کار این کشور درخواست نمود. درخواست ویزای کار در برزیل، یک روند تقریبا طولانی دارد، چراکه برای هر نوع کار خاص در این کشور، نوعی ویزا وجود دارد. ویزای کار برزیل برای مدت دو سال اعطا می گردد که پس از آن قابل تمدید نیز می باشد. همچنین پس از این دو سال می توان برای اقامت دائم کشور برزیل نیز درخواست نمود.

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در مورد کار در برزیل باید بررسی گردد، توجه به نرخ بیکاری این کشور می باشد. در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور برزیل 11.7% می باشد که نسبتا رقم بالایی می باشد. البته مطابق با نمودار زیر، این میزان در طول ماه های اخیر کاهش چشم گیری داشته است.

پاسپورت برزیل پاسپورت برزیل

روز کاری در برزیل معمولا از 8 صبح الی 6 بعد از ظهر در روز های دوشنبه تا جمعه می باشد. ساعات کار در این کشور 40 ساعت در هفته است و نباید از 44 ساعت تجاوز نماید. هشت تعطیلی ملی از جمله تعطیلات کریسمس و سال نو در طول سال وجود دارد. شانس کاریابی در این کشور بدون تسلط به زبان پرتغالی بسیار ضعیف است، هرچند زبان انگلیسی زبان بین المللی این کشور شناخته می شود، اما با تسلط به زبان پرتغالی می توان شانس کاریابی را افزایش داد.

شرایط مهاجرت کاری به برزیل

پاسپورت برزیل از طریق تحصیل

تحصیل نیز می تواند روش مناسبی برای اخذ پاسپورت برزیل باشد. چراکه از این طریق می توان با کسب دانش و تحصیل در سطوح عالی و در دانشگاه هایی که معتبر بوده و دارای رنک جهانی بالایی هستند، در نهایت وارد بازار کار شده و نسبت به اخذ اقامت دائم و پاسپورت برزیل اقدام نمود. دانشگاه های برزیل هزاران برنامه مختلف تحصیلی از جمله علوم اجتماعی، مهندسی برق و تحقیقات فناوری در زمینه هواپیما و کشاورزی و استفاده از منابع تجدیدپذیر و همچنین پیشرفته ترین برنامه های فضایی و نجوم را دارا می باشند.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  در برزیل سه نوع مختلف از مقطع کارشناسی وجود دارد. Bacharelado که دانشجویان را برای فعالیت حرفه ای در زمینه خاص آماده می نمایند و 3 تا 6 سال زمان می برد. Licenciatura که تحصیل در یک موضوع خاص است و 3 الی 4 سال به طول می انجامد. Technologia که دوره های تخصصی و حرفه ای است و 2 الی 3 سال به طول می انجامد. برای تحصیل در این مقطع نیاز به دانستن زبان پرتغالی می باشد و این مورد توسط آزمون زبان ارزیابی می شود. برای ورود به این مقطع آزمون Vestibular برگزار می شود که معمولا در ماه دسامبر یا ژانویه برگزار می گردد. اجازه 10 ساعت کار حین تحصیل برای دانشجویان در این مقطع فراهم می باشد که تا حدی در تامین هزینه های زندگی آنان تاثیرگذار است.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  مقطع کارشناسی ارشد یک مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته ای خاص می باشد که معمولا یک یا دو سال به طول می انجامد و دانشجویان را در حرفه تخصصی انتخابی خود آماده می نماید. تحصیل در این مقطع در رشته های مختلف از جمله حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی، هنر، تجارت، مهندسی و فناوری صورت می پذیرد. تحصیلات در این مقطع دارای اجازه کار 20 ساعت در هفته برای دانشجویان می باشد که در تامین هزینه های زندگی نقش بسزایی دارد.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  تحصیل در این مقطع بیشتر به صورت تحقیق و پژوهش است و واحد های تئوری آن بسیار محدود است. برای تحصیل در این مقطع نیاز به یک استاد سوپروایزر یا راهنما می باشد که در صورتی که رزومه دانشجو را تایید نماید، می توان برای پذیرش در دانشگاه اقدام نمود. مساله قابل توجه اینکه در این مقطع امکان 40 ساعت کار در هفته میسر می باشد و از این طریق می توان بخش عمده ای از هزینه های زندگی را تقبل نمود.

در قسمت زیر لیست 10 دانشگاه محبوب در کشور برزیل برای شما عزیزان آورده شده است:

نام دانشگاه شهر مقر نام دانشگاه شهر مقر
Universidade de São Paulo São Paulo Universidade de Brasília Brasília
Universidade Federal do Rio Grande do Sul Porto Alegre Universidade Estadual de Campinas Campinas
Universidade Estácio de Sá Rio de Janeiro Universidade Federal de Santa Catarina Florianópolis
Universidade Estadual Paulista São Paulo Universidade Federal do Rio de Janeiro Rio de Janeiro
Universidade Federal de Minas Gerais Belo Horizonte Universidade Federal do Paraná Curitiba

تحصیل و اعزام دانشجو به برزیل

پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری بیشترین موردی که امروزه مورد توجه قرار گرفته است، ثبت شرکت در این کشور است که این روش بیشتر مورد توجه پزشکان و دندانپزشکان واقع شده است. به طور کلی سرمایه گذاری در برزیل از طریق ثبت شرکت و خرید ملک منجر به اقامت این کشور و دریافت پاسپورت برزیل می گردد. برای ثبت شرکت در همه جا به یک سرمایه اولیه نیاز است. طبق قانون تجارت ایران نیز برای ثبت شرکت های مختلف، حداقل سرمایه در نظر گرفته شده است. برای ثبت شرکت در کشور برزیل نیز 150،000 رئال برزیل سرمایه نیاز است که باید در حساب بانک های برزیل نشان داده شود. بعد از ثبت شرکت در این کشور، معمولا به افراد اقامت یک ساله اعطا می گردد که هر سال قابل تمدید بوده و پس از گذشتن 5 سال قابل تبدیل به اقامت دائم می باشد. همچنین پس از آن می توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت برزیل نیز درخواست نمود. همراهان افراد شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز مشمول این وضعیت می باشند و می توانند برای پاسپورت برزیل درخواست نمایند. پرداخت مرتب مالیات سالیانه شرکت از ملزمات می باشد.

همچنین با خرید ملک در این کشور می توان اقامت و در نهایت تابعیت و پاسپورت برزیل را به دست آورد. قیمت املاک در این کشور متفاوت است و بسته به موقعیت مکانی آن ها و زمان ساخت متغیر است، اما برای اینکه منجر به اخذ اقامت و تابعیت شوند، باید 150 هزار دلار ارزش داشته باشند. حدود قیمت خرید هر متر مربع ملک در برزیل در مرکز شهر 7,680.84 R$ و حدود قیمت خرید هر متر مربع ملک در خارج از مرکز  5,203.19 R$ برآورد گردیده است.

شاخص های اقتصادی که می تواند در امر سرمایه گذاری در برزیل تأثیر گذار باشد در نمودار های زیر نمایش داده شده است.

نرخ تورم در برزیل

پاسپورت برزیل 4 پاسپورت برزیل

نمودار تولید ناخالص داخلی در برزیل

پاسپورت برزیل 3 پاسپورت برزیل

سرمایه گذاری در برزیل

پاسپورت برزیل از طریق تولد

دریافت پاسپورت برزیل از طریق تولد، تابع سیستم خاک است. برزیل جزو معدود کشورهای تابع این سیستم اعطای تابعیت می باشد که طبق آن، به محض به دنیا آمدن فرزند در خاک کشور برزیل تابعیت و پاسپورت برزیل به وی اعطا می گردد، فارغ از اینکه پدر و مادر فرزند تابعیت چه کشوری را داشته باشند. البته کشور برزیل یک حالت استثنا است که طبق قوانین بین المللی این کشور علاوه بر اینکه به صرف به دنیا آمدن فرزند در این کشور به وی پاسپورت اعطا می نماید، باعث اعطای اقامت دائم به پدر و مادر و خواهر و برادر وی نیز می گردد. مساله مورد توجه دیگر اینکه پدر و مادر فرزند، تحت هر عنوان و شرایطی و با هر ویزایی حتی ویزای توریستی در کشور برزیل دارای فرزند شوند نیز این شرایط اعمال می گردد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت برزیل
اخذ اقامت برزیل از طریق تولد

پاسپورت برزیل از طریق ازدواج

برای دریافت پاسپورت برزیل از طریق ازدواج، باید دانست که ازدواج با یک تبعه برزیل به صورت خودکار باعث اعطای اقامت و تابعیت برزیل نمی گردد، بلکه باید برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت برزیل از این طریق درخواست شود. پس از ازدواج با یک فرد برزیلی می توان بلافاصله درخواست اقامت دائم داد و پس از یک سال از گذشت اقامت دائم اجازه درخواست پاسپورت این کشور نیز میسر می باشد.

برخی مدارک موردنیاز در لیست زیر عنوان شده است.

 • مدارک هویتی ( ترجمه شده به زبان انگلیسی در دفتر ترجمه رسمی)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج رسمی
 • اثبات این که شخص تبعه توانایی پرداخت و اداره مخارج زندگی شخص غیر تبعه را نیز دارد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت برزیل
اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج

پاسپورت برزیل از طریق پناهندگی

 • لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این قسمت از مقاله صرفا جهت آگاهی رسانی در خصوص خطرات این مسیر نگاشته شده است.

بسیاری از افراد برای دریافت پاسپورت برزیل از روش پناهندگی استفاده می نمایند، بدون اینکه اطلاعات دقیق و درستی از خطرات و ریسک های آن داشته باشند. عدم امکان بازگشت به کشور مبدا و دوری از خانه و خانواده و دلتنگی آن ها در بسیاری از موارد منجر به بیماری های روانی و عصبی می گردد. در بسیاری از موارد، سر و کار افتادن با قاچاقچیان و عبور غیر قانونی از مسیر مرزها مشکلات بسیاری را برای افراد به وجود می آورد. این در حالی است که اگر از آن ها اطلاع داشتند، هرگز قدم در این مسیر پر فراز و نشیب نمی گذاشتند. بعلاوه اینکه بسیاری از افرادی که از این روش برای مهاجرت استفاده می کنند، اطلاعات دقیق و درستی از طرق قانونی مهاجرت در دست ندارند.

پناهندگی در برزیل

پاسپورت برزیل و نکات مهم در باب پاسپورت برزیل

به منظور اخذ پاسپورت برزیل از کلیه روش های فوق، شرایطی لازم است، ازجمله اینکه شخص متقاضی دریافت پاسپورت برزیل باید به نوعی با جامعه همگام و هم سو شده باشد. این امر مستلزم آن است که فرد به قانون اساسی این کشور اشراف داشته و به آن متعهد باشد. همچنین در طول مدت اقامت خود در این کشور سوء سابقه نداشته و شهروند خوبی باشد. تسلط به زبان رسمی این کشور نیز لازم است. پاسپورت برزیل از طریق روش های کار، تحصیل و سرمایه گذاری به صورت مستقیم اعطا نمی گردد بلکه اقامت برزیل ابتدا به صورت یک ساله به افراد اعطا می گردد که این اقامت موقت قابل تمدید بوده و پی از 5 سال قابل تبدیل به اقامت دایم می باشد. پس از آن می توان برای اخذ تابعیت و پاسپورت برزیل با احراز شرایط بالا اقدام نمود.

پاسپورت برزیل و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت برزیل و مهاجرت به این کشور مستلزم آگاهی و اشراف کامل به قوانین بین المللی است. موارد بسیاری مشاهده شده شده است که با وجود مدارک کامل و کافی در این زمینه، مهاجرت افراد به دلیل عدم رعایت قوانین بین المللی با شکست روبرو شده است. برای جلوگیری از این وضعیت توصیه می شود از کارشناسان و وکلای معتبر در این زمینه مشورت گرفته و با تحقیق عمل نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه درخشان در امور مهاجرت به کلیه کشورهای دنیا و به روش های مختلف، مفتخر است تا شما را در این زمینه همراهی و یاری نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین حاذق و زبده ما در دفاتر تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

پاسپورت برزیل و سخن پایانی

پاسپورت برزیل و اخذ اقامت و تابعیت برزیل و مهاجرت به این کشور از شش روش کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی میسر می باشد که در بالا به آن ها پرداخته شد. در انتها می توان اظهار داشت که مهاجرت مساله مهمی است که باید همواره با آگاهی و تدبیر در مسیر آن گام نهاد. با شناخت و آگاهی از شرایط و توجه به موقعیت شخصی شما باید بررسی گردد که آیا مهاجرت به این کشور و دریافت پاسپورت برزیل برای شما بهترین روش مهاجرت است و بررسی اینکه مهاجرت از کدام یک از روش های فوق برای شما مناسب تر است نیازمند تامل بیشتر می باشد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و آموزش در مورد کلیه روش های مهاجرت به این کشور و اخذ پاسپورت برزیل ، ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اثری از استاد حقوق بین الملل جناب آقای دکتر ملک پور را تهیه و ملاحظه بفرمایید. همچنین می توانید جهت اطمینان بیشتر از مسیر پیش رو، با وکلای معتبر ما در این زمینه مهاجرت به این کشور مشورت نمایید. متقاضیان مهاجرت به برزیل و اخذ پاسپورت برزیل می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، سوالات خود را مطرح نموده و تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گو باشند.