پاسپورت ایسلند و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت ایسلند و شرایط عمومی
 • پاسپورت ایسلند و اعتبار آن
 • پاسپورت ایسلند و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت ایسلند از طریق کار
 • پاسپورت ایسلند از طریق تحصیل
 • پاسپورت ایسلند از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت ایسلند از طریق تولد
 • پاسپورت ایسلند از طرق ازدواج
 • پاسپورت ایسلند و پناهندگی
 • پاسپورت ایسلند و تغییرات قانونی
 • پاسپورت ایسلند و نکات مهم در باب ایسلند
 • پاسپورت ایسلند و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت ایسلند پاسپورت ایسلند

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت ایسلند و مقدمه ای بر آن

پاسپورت ایسلند ،  اعتبار پاسپورت این کشور و  همچنین شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت و تابعیت ایسلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. این مقاله به صورت کاملا تخصصی به بررسی تمامی نکات اصولی اخذ پاسپورت ایسلند و شرایط پیش روی افراد متقاضی می پردازد.آیا با تحصیل در ایسلند امکان اخذ پاسپورت ایسلند وجود دارد؟ آیا ویزای کار در ایسلند می تواند منجر به دریافت پاسپورت ایسلند شود؟ معمولا سوالات بسیاری برای افراد متقاضی مهاجرت به ایسلند در خصوص روش های مختلف مهاجرت به این کشور پیش می آید سوالاتی از قبیل چطور می توان تابعیت ایسلند را اخذ نمود؟ نحوه دریافت پاسپورت کشور ایسلند و اعتبار پاسپورت کشور ایسلند در سطح جهان چیست؟ هدف ما از ارائه این مقاله پاسخ دادن به سوالاتی است که ذهن افراد متقاضی را درگیر کرده است. پیشنهاد می شود در ابتدا پیش از هر اقدامی پیشنهاد می شود این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید و در صورتی که برای شما در خصوص اخذ پاسپورت کشور ایسلند نحوه دریافت پاسپورت کشور ایسلند و فرق بین تابعیت و اقامت دائم سوالات بیشتری پیش آمد می توانید برای تکمیل اطلاعات خود و کسب اگاهی و مشاوره کامل در زمینه پاسپورت ایسلند با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر  MIE اتریش تماس حاصل نموده و اطلاعات رایگان بدست اورید . در خصوص امر مهاجرت و قوانین پیش روی افراد موسسه حقوقی ملک پور اقدام به تهیه کلیپ ها و ویدئوهایی نموده تا در امر مهاجرت افراد کمک شایانی شده باشد پیشنهاد ما تهیه ویدئوهای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد این کلیپ ها به افراد متقاضی در انتخاب مسیر درست مهاجرتی آنها کمک خواهد نمود.

پاسپورت ایسلند و شرایط عمومی

پاسپورت ایسلند و شرایط مهاجرت به این کشور و قوانین پیش روی افراد از طریق مهاجرت به ایسلند در این مقاله به صورت کاملا تخصصی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. اخذ پاسپورت و تابعیت یک رابطه کاملا سیاسی ، معنوی و حقوقی بین فرد و کشور مقصد بوجود می آورد. افرادی که تابعیت و پاسپورت ایسلند را دریافت می کنند از حمایت های سیاسی و حقوقی برخوردار خواهند بود. تابعیت مبتنی بر دو اصل بنیادی می باشد که شامل موارد ذیل است: 1. اصل خاک 2. اصل خون

قانون اعطای تابعیت و اقامت در کشور ایسلند همانند بسیاری کشورها بر اساس اصل خون بنا نهاده شده است. این بدین معنی است که تولد فرزند در خاک این کشور منجر به اعطای تابعیت و اقامت ایسلند برای فرد متولد شده نخواهد شد. در مورد تابعیت مضاعف در ایسلند نیز باید ذکر کنیم که کشور ایسلند تحت قوانین و شرایط خاص تابعیت دو گانه را می پذیرد و در کل این کشور به صورت قطعی تابعیت مضاعف را تایید نکرده است. افرادی که هیچ یک از والدینشان تابعیت ایسلند را ندارند ولی در این کشور چندین سال به صورت مستمر زندگی کرده اند طبق قوانین خاصی برای اخذ تابعیت و اقامت می توانند درخواست اقامت دائم این کشور را ارائه نمایند تا در صورت بررسی درخواست آنها و تایید از سوی اداره مهاجرت این کشور کارت اقامت دائم و گاهاً پاسپورت برایشان صادر شود.

پاسپورت ایسلند و اعتبار آن

در مورد اعتبار سنجی پاسپورت ایسلند باید خاطر نشان کنیم پاسپورت این کشور جز معتبرترین پاسپورت های جهان می باشد. اعتبار پاسپورت را براساس امکان سفر و دسترسی به یک کشور مورد بررسی قرار می گیرد. اتباع برخی کشورهای آسیایی، خاورمیانه، آفریقا و برخی کشورهای امریکای لاتین برای ورود به دیگر کشورها با محدودیت هایی روبرو هستند و برای ورود و اخذ ویزا این افراد باید دلایل قانع کننده ای ارائه دهند و یا اینکه دلیل سفر و هدف از سفر خود را به کشور مقصد ذکر کنند.

براساس آخرین بررسی های انجام شده در مورد اعتبار پاسپورت کشورها، اعتبار پاسپورت کشور ایسلند در دو سایت معتبر رتبه بندی پاسپورت ها مشخص شده است. در سایت آرتون کاپیتال که در مورخ 17 فوریه 2019 پاسپورت ایسلند در رتبه 162 قرار گرفت و به عنوان ششمین کشور امن و آزاد برای سفر شناخته شده است . در سایت هنلی پاسپورت رتبه پاسپورت ایسلند 181 تعیین شد و دهمین کشور از لحاظ آزادی سفر شناخته شد. لازم به ذکر است با توجه به عضویت ایسلند در منطقه آزاد اقتصادی اروپا، شهروندان این کشور می توانند بدون محدودیت در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا سفر کنند و تا زمانی که بخواهند می توانند در این کشورها اقامت داشته و مشغول به کار شوند.

پاسپورت ایسلند و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت ایسلند و فرآیند اخذ تابعیت این کشور مانند دیگر کشورها از طرق مختلف مهاجرتی امکان پذیر می باشد. .هرکدام از طرق مهاجرتی شرایط و قوانین خاص خود را دارد که علم به قوانین هرکدام از روش های مهاجرتی می تواند به افراد متقاضی مهاجرت به ایسلند کمک کند. .با توجه به اینکه پاسپورت ایسلند جز معتبرترین پاسپورت های جهان شناخته شده و در سال های اخیر این کشور با رشد اقتصادی بسیار خوبی روبرو بوده و به واسطه این رشد اقتصادی شرایط کاری و زندگی مناسبی در این کشور بوجود آمده است. این امر باعث شده افراد متقاضی این کشور را به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی خود انتخاب کنند . طرق مختلف مهاجرت به ایسلند به شرح ذیل می باشد:

 • پاسپورت ایسلند از طریق کار
 • پاسپورت ایسلند از طریق تحصیل
 • پاسپورت ایسلند از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت ایسلند از طریق ازدواج
 • پاسپورت ایسلند از طریق تولد
 • پاسپورت ایسلند از طریق پناهندگی

1 6 پاسپورت ایسلند

پاسپورت ایسلند از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به یک کشور که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور مقصد می شود مهاجرت از طریق کار می باشد. با توجه به رشد اقتصادی بالایی که ایسلند طی سال های اخیر داشته که به تبع آن نیاز بازار کار این کشور به نیروی کار متخصص بیشتر شده است. این امر باعث شده افراد متخصص و جویای کار از دیگر کشورها برای ورود به بازار کار این کشور از دو طریق اقدام به مهاجرت به ایسلند نمایند این دو طریق شامل موارد ذیل می باشد:

2 1 پاسپورت ایسلند

ویزای کار ایسلند

پاسپورت ایسلند از طریق تحصیل

تحصیل در ایسلند می تواند یکی از راه های ورود به این کشور برای افراد متقاضی مهاجرت به ایسلند باشد، که به واسطه این نوع ویزا در نهایت بستری برای ورود فرد به بازار کار ایسلند ایجاد می کند. ورود به بازار کار ایسلند می تواند نهایتا منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت ایسلند شود . مدت زمان اخذ پاسپورت ایسلند به واسطه تحصیل در این کشور 10 سال می باشد، بدین ترتیب که فرد پس از اتمام دوره تحصیل فرصتی خواهد داشت تا بتواند وارد بازار کار این کشور شود و در صورت رعایت فرآیند اقامتی و پرداخت مرتب مالیات خود پاسپورت ایسلند را دریافت نمایند. لازم به ذکر است مدت زمان کار دانشجویی در صورت پرداخت مالیات و بیمه به علاوه سالهای کاری پس از تحصیل باید در کل دوره 10 ساله باشد تا فرد واجد شرایط برای اخذ پاسپورت شود.

تحصیل در ایسلند

پاسپورت ایسلند از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت و اقامت دائم ایسلند به واسطه سرمایه گذاری یکی دیگر از روش های مناسب در امر مهاجرت به این کشور خواهد بود. اقتصاد در ایسلند بر پایه صنایع شیلات، کشاورزی، گردشگری و توریسم، تولید انرژی های پاک و تجدید پذیر مانند برق آبی، زمین گرمایی بنا شده است.

سرمایه گذاری در ایسلند در غالب ثبت شرکت می باشد و افراد متقاضی مهاجرت به این کشور باید طرح تجاری خود را برای تایید و ایجاد شرکت ارائه دهند که در صورت تایید طرح تجاری به فرد متقاضی و خانواده وی اجازه ورود به ایسلند داده می شود. نوع فعالیت شرکت و پرداخت مرتب مالیات و تراکنش مالی شرکت نقش تعیین کننده ای در اخذ اقامت دائم این کشور خواهد داشت. با توجه به مشکلات مالی بوجود آمده در ایسلند طی سالهای اخیر دولت این کشور شرایطی را برای ورود ارز و سرمایه گذاری برای اتباع کشورهای دیگر ایجاد کرده تا براحتی بتوانند وارد این کشور شوند و اقامت این کشور را دریافت نمایند. یکی دیگر از شرایط سرمایه گذاری در ایسلند در غالب سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی و صندوق های مالی دولتی می باشد.پروسه اخذ اقامت دائم ایسلند از طریق سرمایه گذاری 5سال می باشد.

سرمایه گذاری در ایسلند

پاسپورت ایسلند از طریق تولد

براساس قوانین اعطای تابعیت طبق اصل خون و اصل خاک، اعطای تابعیت و پاسپورت در ایسلند بر اساس اصل خون پایه گذاری شده است. بدین منظور که تابعیت و پاسپورت ایسلند در صورتی برای فرد متولد شده صادر می شود که والدین و یا یکی از والدین تابعیت ایسلندی داشته باشد، یعنی تولد از پدر ومادر ایسلندی منجر به تابعیت ایسلندی فرزند می شود. براساس قوانین حکم فرما از ۱ جولای ۱۹۶۴ تا مورخ  ۳۰ ژوئن ۱۹۸۲ فرزند متولد شده از والدینی که یکی از آنها تابعیت ایسلندی را داشت، منوط بر ارائه درخواست تابعیت این فرد به اداره مهاجرت و دولت این کشور. درحال حاضر این قانون ملغی شده و ازدواج اتباع کشورهای دیگر با اتباع ایسلند باعث می شود فرزند آنها براساس اصل خون تابعیت و پاسپورت ایسلند را دریافت نماید.

نکته قابل توجه در مورد اعطای تابعیت از طریق اصل خون براساس قوانین ایسلند درصورتی تابعیت به فرد متولد شده اعطا می شود که مادر ایسلندی باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت ایسلند

پاسپورت ایسلند از طرق ازدواج

یکی دیگر از شرایط اخذ پاسپورت ایسلند، ازدواج با اتباع این کشور می باشد. البته ازدواج با اتباع ایسلند مانند دیگر کشورها دارای شرایط خاصی است که درصورت احراز این شرایط افراد می توانند اقامت و پاسپورت ایسلند را به واسطه ازدواج با اتباع این کشور اخذ نمایند.

پروسه اخذ پاسپورت و اقامت ایسلند به واسطه ازدواج با اتباع این کشور پس از 3سال اتفاق می افتد، بدین ترتیب که از ازدواج افراد مدت زمان 4سال گذشته باشد و از این مدت 3سال به صورت مستمر در ایسلند اقامت داشته باشند. فرد ایسلندی باید حداقل 5سال از اخذ پاسورتش گذشته باشد تا واجد شرایط برای ازدواج با اتباع دیگر کشورها به شمار آید.

قوانین ازدواج در ایسلند

براساس قانون مصوب 1993  افراد برای ازدواج در ایسلند باید شرایط ذیل را داشته باشند:

 • شرایط سنی افراد باید بیش از 18سال باشد
 • با توجه به قانون تک همسری در ایسلند فرد نباید در قید ازدواج با فرد دیگری باشد(همسر دیگری داشته باشد)
 • ازدواج با پارتنر براساس قوانین ایسلند بلامانع است البته براساس مدارک قانع کننده که افراد ارائه می دهند
 • ارائه مدارک قانع کننده مبنی جدیت در ازدواج از سوی افراد متقاضی و ترجمه مدارک فوق این مدارک باید حداکثر تا دو ماه پیش ازدواج ارائه شود
اخذ تابعیت ایسلند از طریق ازدواج

پاسپورت ایسلند و پناهندگی

موسسه حقوقی ملکپور در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهد و ذکر مورد پناهندگی در مقاله فوق دلیل اطلاع رسانی و ارتقاء اطلاعات مهاجرتی و حقوقی شما عزیزان می باشد.

براساس فرآیند اعطای اقامت به پناهندگان در ایسلند به افراد متقاضی این اجازه داده می شود تا به صورت موقت تا زمان تعیین تکلیف پرونده در این کشور اقامت داشته باشد. مطابق قوانین و مقررات کنوانسیون حمایت از پناهندگان شرایط خاصی برای پناهندگان در ایسلند اعمال شده است، این شرایط و قوانین در مورد خانواده و همراهان پناهنده نیز اعمال می شود.

طبق قوانین مهاجرتی ایسلند پرونده درخواست های پناهندگی برای بررسی های اولیه به پلیس ایسلند تقدیم میشود تا پرونده افراد براساس گفته و ادعاهایی که داشته اند مورد بررسی قرار بگیرد و در نهایت پرونده به اداره مهاجرت این کشور برای تایید نهایی ارجاع می شود. در درخواست های پناهندگی متقاضی باید مشخص کند که اگر همسر، پارتنر یا کودک همراه خود دارد ، همراهان وی نیز درخواست پناهندگی ایسلند را به تبع درخواست وی دارند و قرار است در این کشور اقامت داشته باشند. مدارکی که فرد باید در زمان درخواست اولیه ارائه دهد پاسپورت و مدارک سفر خود می باشد و این مدارک نیز در مورد همراهان فرد نیز صدق می کند.

در مورد کودکان بی سرپرست و بدون همراه ،درخواست پناهندگی جهت تعیین تکلیف آنها به اطلاع نماینده و مقامات مسئول در زمینه حمایت از حقوق کودکان بی سرپرست و یا بدسرپرست ارائه می شود.

پلیس در مورد پرونده های پناهندگی در ابتدا اطلاعات فردی افراد را دریافت می کند و از مصاحبه های انجام شده باید مدارک لازم را جمع آوری نماید این مدارک شامل فیلم های گرفته شده و مصاحبه های صوتی و مدارک هویتی افراد می باشد. پناهنده باید دلایل قانع کننده ای ارائه دهد تا نظر اداره امور پناهندگان ایسلند جلب شود، این دلایل نشان دهنده در خطر بودن فرد و خانواده وی در کشور مبدا خود می باشد. تهدیداتی که فرد با آنها روبرو است شامل اختلافات سیاسی، مذهبی، اعتقادی و نژادی که بواسطه هرکدام از موارد ذکر شده جان و مال فرد و خانواده وی مورد تهدید واقع شده است. لازم به ذکر است عواقب کذب بودن دلایل افراد به عهده وی می باشد و در صورت اثبات کذب بودن موارد ذکرشده اقدامات قانونی در خصوص پرونده وی انجام می شود.

در همان ابتدا پلیس باید در خصوص حقوق پناهجو و وضعیت وی اطلاعات جامعی بصورت مکتوب یا ارائه فیلم ویدیویی یا فایل صوتی ارائه دهند.پناهجو نیز تعهد می دهد که اطلاعات درست و حقیقی ارائه دهد و از کتمان حقیقت امتناع کند چون در غیر اینصورت مسوولیت عواقب عمل پناهجو با خودش خواهد بود.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت ایسلند و تغییرات قانونی

تغییراتی که برای روی پاسپورت و قوانین این کشور در زمینه اعطای تابعیت اعمال شد مربوط به آخرین تغییرات در سال 1987 میلادی می باشد. صفحات پاسپورت ایسلند به صورت لیزری با صفحه رویی آبی رنگ تغییر کرد. در مورد تغییرات قوانین اقامتی و تابعیت ایسلند طی سالهای اخیر تغییرات خاصی صورت نگرفته البته برای کسب اطلاعات در مورد جزئیات قوانین این کشور بهتر با وکیل مهاجرتی با تجربه در این زمینه مشورت کنید که در این خصوص پیشنهاد برقراری ارتباط با وکلای حقوقی موسسه ملکپور می باشد.

پاسپورت ایسلند و نکات مهم در باب ایسلند

پاسپورت ایسلند یکی از معتبرترین پاسپورتها در کنار دیگر کشورها شناخته شده این امر باعث می شود به افرادی که پاسپورت و تابعیت این کشور را دارند آزادانه بدون اخذ ویزا به 166 کشور جهان سفر داشته باشند و همچنین به اعتبار پاسپورت این کشور اتباع ایسلند از مصونیت های سیاسی برخوردار خواهند بود. افراد به واسطه اخذ پاسپورت ایسلند می توانند در مسائل سیاسی و رای گیری دراین کشور شرکت داشته باشند. حق کار و زندگی در هر منطقه ای از ایسلند برای اتباع این کشور وجود دارد.با داشتن پاسپورت ایسلند اتباع این کشور می توانند به راحتی در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا وارد بازار کار شوند.

براساس قانون اساسی ایسلند اتباع این کشور نیز یکسری وظایف و تعهدات نسبت به کشور ایسلند دارند که باید پایبند این قوانین و تعهدات باشند.

برای اخذ پاسپورت ایسلند افراد باید شرایط ذیل را داشته باشند:

 • تسلط کامل به زبان ایسلندی
 • افراد نباید مرتکب جرم کیفری در ایسلند نشده باشند
 • باید در جامعه این کشور ادغام شوند و به قوانین این کشور اشراف داشته باشند و تخلف از قوانین نداشته باشند
 • بدهی مالیاتی نداشته باشند

پاسپورت ایسلند و وکیل معتبر برای امور مهم

با توجه به قوانین کشور ایسلند جهت اخذ پاسپورت ایسلند افراد در ابتدا باید اقامت دائم این کشور را داشته باشند و در صورت رعایت قوانین و شرایط اخذ پاسپورت در صورت تایید از سوی کشور ایسلند افراد متقاضی می توانند پاسپورت ایسلند را دریافت نمایند. تابعیت دوگانه دارای شرایط و قوانین خاص و پیچیده ای است که پیشنهاد می شود در خصوص اخذ پاسپورت ایسلند و تابعیت مضاعف و همچنین قوانین کشور ایسلند در مورد تایید تابعیت مضاعف افراد با وکیل مهاجرتی با تجربه مشاوره داشته باشید تا در صورتی که نسبت به قوانین تابعیتی ایسلند اطلاعات کافی ندارید در صورت اقدام، وکلای حقوقی بتوانند در این امر شما را یاری کنند.

پاسپورت ایسلند و سخن پایانی

با توجه به موارد ذکر شده در خصوص پاسپورت ایسلند و همچنین راه های مهاجرت به ایسلند و شرایط پیش روی افراد متقاضی برای مهاجرت به این کشور پیشنهاد می شود در صورتی که کشور ایسلند را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید و نسبت به هرکدام از روش های ذکر شده در مقاله فوق اطلاعات کافی ندارید، در ابتدا این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید و پس از مطالعه در صورت داشتن هرگونه سوال در این مورد، سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نمده و یا با مراجعه و تماس با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور دفتر همکار MIE اتریش و انجام مشاوره کامل و تخصصی با مشاورین متخصص امور مهاجرتی اطلاعات حقوقی خود را نسبت به شرایط اخذ پاسپورت ایسلند ارتقا دهید.