پاسپورت ایرلند و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت ایرلند و شرایط عمومی
 • پاسپورت ایرلند و اعتبار آن
 • پاسپورت ایرلند و روش های اخذ پاسپورت
 • اخذ پاسپورت ایرلند از طریق کار
 • پاسپورت ایرلند از طریق تحصیل
 • پاسپورت ایرلند از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت ایرلند از طریق تولد
 • پاسپورت ایرلند از طرق ازدواج
 • پاسپورت ایرلند و نکات مهم در باب ایرلند
 • پاسپورت ایرلند و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت ایرلند پاسپورت ایرلند

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت ایرلند و مقدمه ای بر آن

پاسپورت ایرلند ، راه های اخذ پاسپورت ایرلند و شرایط اخذ پاسپورت ایرلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی  قرار می گیرد. سوالاتی که اکثر متقاضیان با آن رو برو هستند این است که آیا  از طریق تحصیل در ایرلند و یا کار در ایرلند می توان پاسپورت این کشور ار به دست آورد ؟ آیا تولد کودک در ایرلند موجب اخذ پاسپرت این کشور می شود ؟ در این مقاله سعی خواهیم کرد که به تمامی سوالات شما در زمینه پاسپورت ایرلند پاسخ دهیم.  پاسپورت ایرلند توسط وزارت امور خارجه در دوبلین صادر می شود. از سال2006  تمامی پاسپورت های ایرلند به صورت بیومتریک صادر می شود. همچنین تمامی شهروندان ایرلندی از سال 2015  می توانند در سراسر اتحادیه اروپا سفر کنند. دارندگان پاسپورت ایرلند قادر خواهند بود بدون نیاز به ویزا به 185 کشور دنیا سفر کنند. نمونه ای از پاسپورت ایرلتد را خدمتتان ارائه خواهیم داد تا با شرایط آن آشنا شوید.

1 3 پاسپورت ایرلند

دولت ایرلند به تمام کسانی که صاحب این پاسپورت می باشند این اجازه را می دهد که به عنوان یک شهروند ایرلندی به صورت آزادانه و بدون مانع در این کشور تردد داشته باشند. پاسپورت ایرلند به عنوان یک گذرنامه در قالب یک کارت در نظر گرفته شده است که می توان به عنوان یک سند مسافرتی در اکثر کشورهای اروپایی ، مشابه به کار شناسایی مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملکپور، همکار موسسه MIE اتریش، آمادگی دارند تا به شما در این زمینه مشاوره رایگان ارائه دهند.

پاسپورت ایرلند و شرایط عمومی

پاسپورت ایرلند و شرایط اخذ اقامت و تابعیت ایرلند در این مقاله به طور تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.  پاسپورت ایرلند و راه های رسیدن به آن برای تمامی متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور ار دارند از اهمیت زیادی بر خوردار است. ایرلند سومین جزیره یزرگ اروپا است که در شمال غربی اروپا واقع شده و متشکل از جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی می باشد. در شرق این کشور بریتانیای کبیر قرار دارد. ایرلند یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد که در 1 ژانویه 1973 به اتحادیه اروپا پیوست. شهروندان ایرلندی به دو زبان ایرلندی و انگلیسی صحبت می کنند که رایج ترین زبان در ایرلند  زبان انگلیسی می باشد. مهمترین سوال و مهمترین موضوعی که در انتخاب متقاضیان  برای مهاجرت به ایرلند در نظر گرفته شده مدت زمان رسیدن به تابعیت و پاسپورت این کشور می باشد. به همین دلیل بر آن شدیم اخذ پاسپورت ایرلند را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم تا شما متقاضیان را در این مسیر راهنمایی کنیم.

پاسپورت ایرلند و اعتبار آن

پاسپورت ایرلند از نظر اعتبار سنجی در جایگاه چهارم جهانی قرار گرفته است. از این نظر می توان گفت اعتبار پاسپورت ایرلند در جایگاه بسیار خوبی و با رنک مناسبی قرار دارد. پاسپورت ایرلند در رتبه چهارم اعتبار پاسپورت های جهانی در کنار کشورهایی همچون انگلیس، کانادا، سوئیس، اتریش، بلژیک و ژاپن از نظر اعتبار پاسپورت قرار دارد. با داشتن پاسپورت ایرلند می توان به 120 کشور جهان بدون ویزا سفر کرده، برای ورود به 44 کشور در بدو ورود به مرز ویزا گرفته و همچنین برای سفر به 34 کشور نیز از سفارتخانه آن کشور ویزا اخذ نمود. در تصویر زیر رتبه و اعتبار پاسپورت ایرلند نمایش داده شده است.

5 1 پاسپورت ایرلند

پاسپورت ایرلند و روش های اخذ پاسپورت

پاسپرت ایرلند همانند دیگر کشورهای دنیا از 6 روش های مختلف از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی امکان پذیر است و می توان از این روش ها پاسپورت این کشور ار اخذ نمود. اشخصای که قصد دارند پاسپورت ایرلند را کسب نمایند به بررسی تمام روش های مختلف می پردازند. همواره تلاش می شود اطلاعات به صورت دقیق در جهت روش های مختلف برای رسیدن به اقامت و تابعیت این کشور مورد بررسی قرار گیرد. شما متقاضیان می توانید برای دسترسی به اطلاعات تکمیلی در باب تمامی کشورهای دنیا با مشاهده ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به دقیق ترین اطلاعات روز دست یابید.

اخذ پاسپورت ایرلند از طریق کار

اخذ پاسپورت ایرلند از طریق کار برای شهروندان کشورهای مختلف شرایط متفاوتی را به همراه دارد. افرادی که قصد دارند از طریق ویزای کار پاسپورت ایرلند را به دست آورند باید با تمامی قوانین کار در ایرلند آشنا شوند. افرادی که قصد کار و زندگی در ایرلند را دارند تنها در صورتی می توانند پاسپورت این کشور را اخذ نمایند که ابتدا اقامتشان در این کشور مسجل شود و بعد از آن در خواست پاسپورت داشته باشند.

افرادی که ساکن کشورهای اروپایی یا EEA هستند نیازی به مجوز برای کار در ایرلند را ندارند در حالی که شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیاز به مجوز کار و مجوز استخدام در این کشور را دارند.

باید خاطر نشان کرد که در صورت اخذ مجوز کار در ایرلند شهروندان غیر اتحادیه اروپا نمی توانند به سرعت به پاسپورت و تابعیت این کشور دست یابند بلکه در یک مدت زمان مشخص باید اقامت خود را تثبیت نمایند و بعد از آن درخواست پاسپورت ایرلند را داشته باشند. طبق قوانین ایرلند افرادی که مجوز کار در این کشور را دارند باید به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشند و به طور قانونی در این کشور زندگی کرده باشند، در این صورت می توانند در خواست پاسپورت نمایند.

افرادی که برای کار و اشتغال در ایرلند نیاز به مجوز دارند در دسته بندی زیر قرار می گیرند :

از ۱ اکتبر ۲۰۱۴، ۹ مجوز برای اشتغال در ایرلند صادر گردید که به آن مجوز ها اشاره خواهیم کرد.

 • مجوز استخدام برای مهارت و تخصص های خاص
 • مجوز استخدام عمومی
 • مجوز استخدام در داخل شرکت و بین شرکتی
 • مجوز استخدام برای قرار دادهای خدماتی
 • مجوز استخدام فرهنگی، ورزشی
 • مجوز استخدام وابسته به شریک / همسر
 • مجوز استخدام مجدد
 • مجوز استخدام کارآموزی
 • مجوز استخدام برای موافقت نامه برای مبادله نیروی کار

نرخ بیکاری در ایرلند

2 2 پاسپورت ایرلند

اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند

پاسپورت ایرلند از طریق تحصیل

متقاضیان تحصیل در ایرلند به طور مستقیم نمی توانند پاسپورت این کشور را به دست آورند. اما تحصیل در ایرلند می تواند یکی از دلایل و شرایط قابل دسترس به پاسپورت ایرلند باشد، بدین شکل که در اکثر مواقع شخص بعد از تحصیل در ایرلند می تواند پس از یافتن کار در این کشور و بعد از گذراندن اقامت کاری در خواست پاسپورت ایرلند را دهد.

اصولا افرادی که قصد اقامت ایرلند را دارند می توانند از طریق کار در این کشور در نهایت به پاسپورت این کشور دست یابند، اما زمانی که برای کاریابی در این کشور اقدام می شود به دلیل عدم کسب ویزا و نداشتن اقامت در ایرلند نمی توانند برای مصاحبه ورود به این کشور داشته باشند. بنابراین کارفرمایان تمایلی به استخدام اینگونه افراد ندارند.

راه حل اصلی و راه جایگزین جهت کسب اقامت و رسیدن به تابعیت و پاسپورت ایرلند تحصیل در این کشور می باشد. بسیاری از افراد با تحصیل در ایرلند و آشنایی با بازار کار و آشنایی با فرهنگ فرصت زندگی در این کشور را کسب خواهند کرد و این امکان برای متقاضیان فراهم می شود که شانس خود را برای ورود به بازار کار بعد از تحصیل افزایش دهد.

تحصیل در ایرلند و سیستم آموزش عالی در ایرلند شامل دانشگاه، موسسات فنی حرفه ای و کالج می باشد. شرایط پذیرش و ورود برای دانشجویان بین المللی به سیستم آموزش عالی ایرلند به صورت جداگانه توسط هر موسسه و دانشگاه تعیین می شود که معمولا بر اساس عملکرد متقاضیلن و توانایی در زبان انگلیسی بستگی دارد.

دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند به مدت ۲۴ ماه در ایرلند بمانند و مطابق با قوانین در صورت اخذ کار و پیدا کردن کارفرما اقامت کاری خود را به دست آورند.

می توان گفت ۲۴ ماه زمان بسیار مناسبی است تا دانشجویان پس از اتمام تحصیل بتوانند در این کشور به دنبال کار باشند. البته دوره های کارآموزی در این کشور برگزار می گردد که دانشجویان می توانند بعد از تحصیل وارد دوره کارآموزی شوند که برای این دوره نیاز به ویزا دارند.

تحصیل در ایرلند

پاسپورت ایرلند از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های جذاب برای افراد، سرمایه گذاری در این کشور می باشد، چرا که سرمایه گذاری در ایرلند نهایت منجر به اخذ پاسپورت در این کشور می شود.

متقاضیانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند می توانند از طریق سرمایه گذاری در ایرلند اقامت این کشور را به دست آورند. سرمایه گذاری در ایرلند به طور رسمی باعث کسب پاسپورت این کشور نمی شود. اما با اقامت طولانی مدت سرمایه گذاران قادر خواهند بود با اقامت در این کشور درخواست پاسپورت نمایند. البته برخی سرمایه گذاری ها در ایرلند وجود دارد که نیازی به شرط حضور ندارد و از همان ابتدا شخص می تواند پاسپورت ایرلند را به دست آورد.

اخذ ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری  در ایرلند تنها راه ممکن برای کسب شهروندی ایرلند می باشد. برای واجد شرایط بودن ویزای طلایی ایرلند، شخص باید مبلغی با ارزش ۲ میلیون یورو داشته باشند. قبل از اینکه ویزای سرمایه گذاری در ایرلند به طور رسمی اعطا شود، متقاضی باید مدارکی چون گواهی عدم سوء پیشینه، سرمایه مکفی را ارائه دهید که براساس قوانین ایرلند این ویزا برای شما صادر گردد. (این نوع سرمایه گذاری بر روی ملک امکان پذیر است). سرمایه گذاری هایی که به طور رسمی توسط مهاجران پیگیری شود، به فرد و خانواده اش اقامت ایرلند واجد شرایط خواهد بود. بنابراین سرمایه گذاری در ایرلند برای سرمایه گذاران به چهار رکن تقسیم می شوند.

سرمایه گذاری با ارزش ۱ میلیون یورو در شرکت به مدت سه سال می باشد. این نوع سرمایه گذاری می تواند برای ایجاد یک کسب و کار جدید باشد یا در یک کسب و کار موجود در ایرلند. این شرکت باید در خود ایرلند ثبت شود، همچنین این شرکت باید با ایجاد فضای لازم برای اشتغال تبعه ایرلندی به اقتصاد این کشور کمک کند.

3 2 پاسپورت ایرلند

متقاضیان سرمایه گذاری در ایرلند باید مبلغی با ارزش ۱ میلیون یورو را به صندوق سرمایه گذاری به مدت حداقل سه سال سرمایه گذاری نمایند.

کمک مالی با ارزش ۵۰۰ هزار یورو به عنوان کمک مالی در پروژه های شهرسازی، ورزش، بهداشت، فرهنگ و یا تحصیل با هدف کسب اقامت سرماهی گذاران به صندوق کمک مالی ایرلند اهدا می گردد.

4 2 پاسپورت ایرلند

سرمایه گذاری در جمهوری ایرلند

پاسپورت ایرلند از طریق تولد

کشورها در زمینه تولد از اصل خاک و خون تبعیت می کنند. کشورهای اصل خاک مانند کانادا، به تمامی کودکانی که در این کشور متولد شوند اقامت و تابعیت اعطا می کند. در عوض، کشورهای تابع اصل خون تنها به کودکانی تابعیت اعطا می کنند که یکی از والدینشان تابعیت و پاسپورت آن کشور را داشته باشد. ایرلند در زمینه تولد از اصل خون تبعیت می کند. اخذ پاسپورت ایرلند از طریق تولد در طی زمان و با تغییراتی در  قوانین مواجه شده است.

۱- افرادی که قبل از ۱ ژانویه ۲۰۰۵ در ایرلند متولد شده اند، می توانند در خواست پاسپورت و شهروندی این کشور را دهند.

۲- افرادی که بعد از ۱ ژانویه ۲۰۰۵ در ایرلند به دنیا آمده اند در صورتی که والدین شما شهروند ایرلندی باشند، شما می توانید پاسپورت و شهروندی ایرلند را به دست آورید.

۳- کودکانی که در ۱ ژانویه ۲۰۰۵ و بعد از آن در ایرلند به دنیا آمده باشند در صورتی که والدین متقاضی بریتانیایی یا ایرلند شمالی و یا در ایالت ایرلند زندگی کرده باشند، این افراد می توانند بدون محدودیت در ایرلند اقامت داشته باشند. همچنین می توانند پاسپورت این کشور را به دست آورند.

۴- اگر یکی از والدین شما شهروند ایرلندی باشند، صرف نظر از اینکه محل تولد و محل اقامت شما در کدام کشور بوده است می توانید درخواست پاسپورت ایرلند را دهید. بنابراین شما می توانید یک شهروند ایرلندی محسوب شوید.

۵- اگر والدین شما از طریق ازدواج یا از دیگر طرق قانونی بتوانند اقامت و تابعیت ایرلند را کسب کنند، کودکان در زمان یک شهروند ایرلندی محسوب می شوند.

۶- اگر پدر بزرگ یا مادربزگ شما یک شهروند ایرلندی باشند که در این کشور متولد شده باشند در صورتی که هیچکدام از والدین شما در ایرلند متولد نشده باشند، ممکن است شما بتوانید پاسپورت ایرلند را به دست آورید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت ایرلند

پاسپورت ایرلند از طرق ازدواج

افرادی که شهروند غیر ایرلندی می باشند و در عین حال همسر یک تبعه ایرلندی می باشند در شرایط خاص می توانند پاسپورت این کشور را به دست آورند. مهاجرانی که با مشارکت مدنی و با ازدواج بایک ایرلندی تبار می توانند تابعیت این کشور را به دست آورند.

اگر شما قصد ازدواج با یک شهروند ایرلندی را دارید که این امر منجر به کسب پاسپورت شما در ایرلند شود  باید شرایط زیر را بپذیرید :

 • ۱- ۳ سال زندگی با تبعه ایرلندی
 • ۲- ۳سال اقامت از ۵ سال مورد نیاز
 • ۳- ازدواج شما باید طبق قوانین ایرلند صورت گرفته باشد.
 • ۴- شرایط سنی و شخصیت مناسب و قصد ادامه زندگی در ایرلند کاملا در کسب پاسپورت شما تاثیر گذار خواهد بود.
 • ۵- اعلام وفاداری به ملت و دولت ایرلند داشته باشید.

هنگامی که درخواست شما مورد بررسی قرار گرفت، شما ظرف مدت شش ماه  پردازش می شود. زمانی که با در خواست شما موافقت گردد نامه ای صادر می شود که شما را از این تصمیم مطلع می سازند.

علاوه بر اسناد بالا، شما باید مدارکی منوط بر وضعیت مالی ( پرینت بانکی و صورت حساب بانکی تا ۳ ماه گذشته) و اشتغال خود، همچنین تائید وضعیت مالیات بر درآمد خود تهیه فرمایید.

اطلاعات در فرم درخواست مورد بررسی قرار می گیرد و هرگونه اشتباه منجر به تاخیر در تصمیم گیری برای درخواست شما به همراه خواهد داشت.

اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج

پاسپورت ایرلند و نکات مهم در باب ایرلند

کسب پاسپورت ایرلند و اخذ مقاومت ایرلند از طرق مختلف امکان پذیر می باشد در این مقاله سعی شد بر اساس شرایط هر فرد طرق مختلف برای کسب پاسپورت ایرلند را به اختصار توضیح دهیم. در بیشتر روش هایی که منجر به اخذ پاسپورت ایرلند می شود اشخاص باید به مدت ۵ سال در این کشور اقامت دائم داشته باشند. بنابراین با چندین سال کار و زندگی در این کشور می‌توانند اشخاص در نهایت تابعیت و پاسپورت خود را نیز به دست آورند. یکی دیگر از مزایای در اخذ پاسپورت ایرلند مدت زمان اقامت در این کشور می باشد. یعنی اگر شما بتوانید به مدت 5 سال در مجموع 9 سال را در این کشور اقامت داشته باشید بعد از آن می توانید در خواست پاسپورت ایرلند را داشته باشید.

پاسپورت ایرلند و وکیل معتبر برای امور مهم

امروزه یکی از مهمترین هدف های مهاجران به دیگر کشورها رسیدن به اقامت و پاسپورت آن کشور می باشد.  مهاجرت به ایرلند و اخذ اقامت و پاسپورت این کشور  دارای یک پروسه حقوقی می باشد. شما متقاضیان می توانید قبل از هر اقدامی با یک وکیل معتبر در امور اخذ اقامت و پاسپورت مشاوره نمایید. وکیل معتبر می تواند شما را در انتخاب مسیر  و کسب بهترین نتیجه شما را یاری کند. مشاوره با کارشناسان خبره و متخصص باعث می شود که در باره بهترین و معتبر ترین پاسپورت های کشورها اطلاعات دقیقی کسب نمایید. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است بنابراین هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر قانونی می باید.

پاسپورت ایرلند و سخن پایانی

پاسپورت ایرلند جز چهار رنک معتبر جهان می باشد. طرق مختلفی برای اخذ پاسپورت ایرلند برای متقاضیان وجود دارد. هر شخص بنا به شرایط خود می تواند یکی از روش های گوناگون را جهت کسب پاسپورت به دست آورند. در این مقاله سعی شد روش های اخذ پاسپورت ایرلند از طریق ازدواج، اخذ پاسپورت ایرلند از طریق کار، اخذ پاسپورت ایرلند از طریق تحصیل، اخذ پاسپورت ایرلند از طریق سرمایه گذاری را خدمت شما ارائه دهیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پاسپورت ایرلند می توانید با همکاران ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.
همچنین می توانید در قسمت انتهایی این مقاله، قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان کرده و از پاسخ آن در کمترین مدت زمان برخوردار شوید.