پاسپورت استونی و بررسی شرایط آن

پاسپورت استونی، نحوه اخذ تابعیت استونی، اعتیار پاسپورت کشور استونی ، شرایط پاسپورت و تابعیت استونی در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. در این مقاله شرایط لازم جهت دستیابی به تابعیت استونی را توضیح خواهیم داد. افرادی که قصد مهاجرت به استونی را دارند شاید برایشان این سوال پیش آمده باشد که آیا ازدواج با تبعه استونی امکان کسب پاسپورت این کشور را به همراه خواهد داشت؟ آیا سرمایه گذاری در این کشور منجر به اخذ پاسپورت استونی می گردد؟ و یا اینکه آیا تلاش برای مهاجرت به این کشور از نظر شرایط زندگی و یا رتبه و رنک جهانی پاسپورت با ارزشی محسوب می گردد یا خیر ؟در ادامه مقاله پاسخ این سوالات را درخواهید یافت.

 • پاسپورت استونی و شرایط عمومی
 • پاسپورت استونی و اعتبار آن
 • پاسپورت استونی و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت استونی از طریق کار
 • پاسپورت استونی از طریق تحصیل
 • پاسپورت استونی از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت استونی از طریق تولد
 • پاسپورت استونی از طریق ازدواج
 • پاسپورت استونی و پناهندگی
 • پاسپورت استونی و نکات مهم درباره آن
 • پاسپورت استونی و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت استونی پاسپورت استونی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت استونی و مقدمه ای بر آن

اخذ تابعیت و پاسپورت استونی دارای شرایط خاص خود بوده و نیازمند داشتن اطلاعات جامع، کامل و درست از وضعیت و قوانین کشور استونی می باشد. شما متقاضیان می توانید با مطالعه این مقاله تا حدود زیادی به پاسخ پرسش های خود دست یابید. همینطور می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در باب پاسپورت استونی و شرایط اخذ پاسپورت استونی سوالات خود را در میان گذاشته و از تجربه مشاورین مجرب ما برخوردار گردید.

پاسپورت استونی و شرایط عمومی

پاسپورت استونی و امکان اخذ آن از طرق مختلف امکان پذیر است و بنا به شرایط هر متقاضی می تواند راه دستیابی به پاسپورت این کشور مختلف باشد. در این مقاله روش های مختلف جهت اخذ پاسپورت همانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی را به اختصار خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه خواهیم کرد تا بتوانید آگاهی لازم و شروط کافی در جهت رسیدن به پاسپورت استونی را به دست آورید. نام رسمی استونی Eesti Vabarik است که در شمال اروپا (منطقه باتیک )  واقع شده است. این کشور از سمت شرق در همسایگی روسیه، از غرب به دریای بالتیک، از شمال با فنلاند و از جنوب هم مرز لتونی می باشد. واحد پول آن یورو و زبان رسمی آنها استونیایی است که بسیار نزدیک به زبان فنلاندی می باشد.

استونی با جمعیت 1.315.944 نفر را می توان جز کم جمعیت ترین کشورهای اتحادیه اروپا در نظر گرفت. قابل ذکر است که استونی از سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و از همین سال به عضویت ناتو دست پیدا کرد. همینطور به موجب  امضای توافقنامه ای بین استونی و آمریکا مقرر گردید شهروندان استونی بتوانند بدون نیاز به روادید به آمریکا سفر کنند. از لحاظ قوانین اعطای تابعیت، کشورها از لحاظ حقوقی به دو گروه خاک و خون تقسیم بندی می شوند که کشورهای تابع اصل خاک به تمامی افراد متولد در این کشورها و کشورهای تابع اصل خون به افرادی که یکی از والدینشان شهروند آن کشور باشد تابعیت اعطا می کنند. از تفاوت های پاسپورت و تابعیت می توان به داشتن حقوق شهروندی مشابه با شهروندان آن کشور و شرط حضور اشاره نمود. در ادامه این مقاله مباحث مختلف برای رسیدن به پاسپورت این کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

شرایط عمومی کشور استونی پاسپورت استونی

پاسپورت استونی و اعتبار آن

پاسپورت استونی از نظر اعتبار و رتبه جهانی در بین دیگر کشورهای دنیا توانسته رتبه 7 را به خود اختصاص دهد. اعتبار پاسپورت استونی پیش از پیش مورد توجه می باشد چرا که دارندگان پاسپورت استونی بدون نیاز به روادید و ویزا می توانند به چندین کشور دنیا سفر کنند. همانطور که گفته شد، استونی در حال حاضر  هفتمین پاسپورت معتبر دنیا را در کنار اسلواکی، لتونی و نیوزلند دارد . با پاسپورت استونی می توان بدون نیاز به روادید و ویزا به 121 کشور دنیا سفر کرد. در این میان برای  41 کشور دیگر می باید در زمان ورود با ویزای فرودگاهی سفر صورت پذیرد، اما شهروندان کشور استونی برای ورود به 36 کشور دیگر دنیا نیازمند دریافت ویزا از مبدا می باشند. استونی ازنظر رتبه فردی اعتبار پاسپورت جایگاه 30 را در دنیا به خود اختصاص داده است.

اعتبار پاسپورت استونی پاسپورت استونی

پاسپورت استونی و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت استونی و روش های اخذ پاسپورت این کشور همانند دیگر کشور ها شامل 6 روش مختلف می باشد. این 6 طرق اعم از تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می باشد. بهتر است قبل از هر اقدامی متقاضیان از نکات و شرایط لازم برای ورود، کسب اقامت و در نهایت اخذ پاسپورت آن اطلاعات کافی را به دست آورند. اطلاعات لازم و کافی باعث می گردد متقاضی بتواند بهترین مسیر را با توجه به یکی از روش های مهاجرت که گفته شد را برای اخذ پاسپورت استونی برگزیند. متقاضیان می توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و جامع در باب تمامی مسیرهای مهاجرت با تهیه و مشاهده ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به صورت دقیق اطلاعات حقوقی را در زمینه مهاجرت صحیح و اصولی کسب نمایند.

پاسپورت استونی از طریق کار

پاسپورت استونی و اخذ آن بسته به روشی که شما انتخاب می کنید، می تواند در مدت زمان اخذ پاسپورت تاثیرگذار باشد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن نیاز به مجوز ورود دارند. به عبارت دیگر یکی از روش های جذاب برای مهاجرت به استونی و کسب پاسپورت این کشور، مهاجرت کاری می باشد. افراد برای کسب اقامت استونی از طریق کار نیازمند دریافت مجوز کار در این کشور می باشند. بنابراین داشتن یک پیشنهاد کاری معتبر (Job Offer) که از سمت کارفرما صادر گردد در این زمینه بسیار حائز اهمیت می باشد.

در نظر داشته باشید کارفرمایان در استونی زمانی می توانند از نیروی کار و متخصصان خارجی دعوت به کار در این کشور داشته باشند که هیچ نیروی و شهروندی در استونی و حتی اتحادیه اروپا نتواند مناسب با این کار مشغول به کار شود که در این صورت کارفرمایان مجاز به استفاده از نیرو های خارج از اتحادیه اروپا می باشند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا اگر قصد دارند به مدت کمتر از 6 ماه در استونی مشغول به کار شوند می بایست درخواست ویزای تایپ D را نمایند و اگر قصد دارند برای مدت بیش از 6 ماه در این کشور کار کنند، باید درخواست مجوز اقامت موقت برای یک سال را داشته باشند و همچنین اگر بتوانند به مدت 5 سال در این کشور اقامت گزینند و کار کنند می توانند در خواست اقامت بلند مدت استونی را ارائه دهند.  

طبق قوانین تابعیت و اخذ پاسپورت استونی، اشخاصی که بتوانند به مدت 8 سال در استونی کار کنند و زبان رسمی این کشور را فرا گیرند و علاوه بر آن مرتکب جرم نشوند می توانند درخواست پاسپورت استونی را بدهند.

نرخ اشتغال استونی در سه ماهه اول سال 2018 معادل 66.20 درصد می باشد در حالی که در مقایسه با سه ماهه سوم سال 2018 بین 2 الی 3 درصد افزایش نرخ اشتغال روبرو شده است. رکورد کمترین میزان نرخ اشتغال در سه ماهه اول سال 2000 معادل 53.10 می باشد.

نرخ اشتغال در استونی سال 2014—2018 پاسپورت استونی

نرخ اشتغال در استونی سال 2014—2018

نمودار نرخ بیکاری درهشت سال گذشته در استونی پاسپورت استونی

نمودار نرخ بیکاری درهشت سال گذشته در استونی

کار در استونی

پاسپورت استونی از طریق تحصیل

پاسپورت استونی از طریق تحصیل یکی از روش های غیر مستقیم در این کشور می باشد. تحصیل در استونی یکی از روش های منتخب برای برخی افراد که قصد مهاجرت به این کشور را دارند تلقی می شود. استونی با بیش از 150  برنامه تحصیلی پذیرای دانشجویان بین المللی می باشد. تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است. استونی هر ساله پذیرای تقریبا 4500 دانشجوی بین المللی می باشد.

سطح تحصیلات در مقاطع دبیرستان به طور قابل توجه ای بالاتر از متوسط OECD هست. از نظر علمی و مقام علمی می توان گفت استونی جز کشورهای برتر اروپایی محسوب می شود. سیستم آموزش در استونی همانند دیگر کشورهای اروپایی دارای یک سیستم آموزش عالی و حرفه ای در سطوح دانشگاهی می باشد. سال تحصیلی معمولاً در دو ترم ( در ابتدای ماه سپتامبر و یا اکتبر) شروع می شود.

دولت استونی از طریق دانشگاه های مختلف طرح های متفاوتی را برای حمایت از دانشجویان بین المللی که علاقه مند تحصیل در این کشور هستند را فراهم آورده است. در ذیل اطلاعاتی در زمینه کمک هزینه های تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی ارائه شده است:

تحصیل در استونی

پاسپورت استونی از طریق سرمایه گذاری

افردی که تمایل به اخذ پاسپورت استونی از طریق سرمایه گذاری را دارند باید قبل از درخواست خود برای این امر شرایط لازم را رعایت کرده باشند. در امر مهاجرت و اخذ پاسپورت گاهاً سرمایه گذاری در آن کشور می تواند با کسب اقامت و تابعیت همراه باشد، اما همیشه نمی توان گفت که سرمایه گذاری در دیگر کشورها رابطه مستقیم با اخذ اقامت و تابعیت خواهد داشت. استونی جز کشورهای اتحادیه اروپا و یکی از هم پیمانان شنگن می باشد. از این رو افرادی که قصد کسب پاسپورت استونی ازطریق سرمایه گذاری دارند می توانند با توجه به شرایطی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت تصمیم بگیرند که آیا سرمایه گذاری روشی مناسب برای رسیدن به پاسپورت این کشور می باشد یا خیر.

سرمایه گذاری در استونی یک روند دو مرحله ای است. به این ترتیب که دولت استونی در ابتدا باید به متقاضی اجازه اقامت موقت را بدهد. براساس درخواستی که سرمایه گذار به دولت استونی ارائه می دهد و در این درخواست به دولت استونی اطلاع داده می شود که این نوع  سرمایه گذاری در راستای کمک به رشد اقتصادی کشور تبیین شده است. برنامه سرمایه گذاری باید شامل یک طرح اقتصادی و ایجاد یک کسب و کار در فرم یک شرکت با اسناد عملیاتی پایبند باشد.

سرمایه گذاری در استونی

پاسپورت استونی از طریق تولد

اخذ پاسپورت استونی از طریق تولد و قوانین اعطای تابعیت در استونی بر اساس قانون خون می باشد. تقریبا می توان گفت اکثر کشورهای دنیا برای اعطای تابعیت از اصل قانون خون پیروی می کند. در این راستا فرزندانی که والدینش تبعه کشور استونی باشند، طبق این قانون به فرزند نیز تابعیت انتقال می یابد و فرزند تابعیت استونی را دریافت می کند. در نظر داشته باشید حتی یکی از والدین کودک( فارغ از جنسیت) تبعه استونی باشد، فرزند می تواند تابعیت این کشور را به دست آورد.

البته این در قانون استونی ذکر شده است ( در صورتی که شهروندی والدین با هم متفاوت باشد، فرزند پس از سن 18 سالگی می تواند در خواست خود را برای تابعیت استونی و یا کشور دیگر اعلام کند.) بنا بر این اساس مجزا از اینکه کودک در کجا متولد شده است می تواند تابعیت استونی را داشته باشد. افرادی که قبل از 1 ژانویه 1990 در استونی به دنیا آمده باشند اجازه اقامت طولانی مدت در این کشور را به دست می آورند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت استونی

پاسپورت استونی از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت استونی از طریق ازدواج یکی از روش های گفته شده در امر مهاجرت می باشد. توجه داشته باشید که ازدواج با یک تبعه استونی و اخذ اقامت و تابعیت در این کشور چند مرحله ای می باشد. در مرحله اول متقاضیان ازدواج با تبعه این کشور باید تجرد خود را ثابت نمایند. اثبات آن با ارائه اسناد و مدارک امکان پذیر است بدین شکل افرادی که ازدواج نکرده اند می توانند اسناد آن را ارائه دهند، همینطور افرادی که متاهل بوده اند و بنا به دلایلی مانند فوت همسر و یا متارکه می تواند سند آن را ارائه دهند.

یکی دیگر از مسائل حائز اهمیت اثبات هدف ازدواج با تبعه استونی می باشد. شما باید به سفارت استونی اثبات کنید که هدف شما از ازدواج با تبعه این کشور فقط کسب اقامت و تابعیت این کشور نمی باشد و شما قصد زندگی با این فرد را خواهید داشت. برای این امر شما ملزم به زندگی به مدت 5 سال در این کشور می باشید و بعد از بررسی های انجام شده در صورت موافقت شما می توانید در خواست اقامت دائم در این کشور را داشته باشید.  

مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت استونی از طریق ازدواج:

 • تکمیل فرم اداره مهاجرت استونی
 • اثبات تمکن مالی
 • دعوت نامه از طرف همسر خود
 • مدارک هویتی
 • یک قطعه عکس
 • ارائه اسناد ازدواج

  اگر در کشور دیگری ازدواج کرده اید

مهاجرت به استونی از طریق ازدواج

پاسپورت استونی و پناهندگی

اخذ پاسپورت استونی از طریق پناهندگی امکان پذیر می باشد اما این مسیر یکی از پر خطر ترین روش های مهاجرت می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE هیچ خدماتی اعم از مشاوره و راهنمایی و اقدام در باب پناهندگی برای متقاضیان این مسیر ندارد. و به عنوان یک راهنما شما متقاضیان گرامی را از این مسیر باز می دارد و این راه را به هیچ عنوان به شما پیشنهاد نمی کند. در این قسمت از مقاله برای بالا بردن اطلاعات شما عزیزان از شرایط و خطراتی که در این مسیر خواهید داشت اطلاعاتی تقدیم حضورتان شده است. استونی جز کشورهای عضو کنواسیون ژنو می باشد.

این بدان معناست که استونی، تعهدات بین المللی را برای حفاظت از پناهجویان در این کشور بر عهده دارد. از سال 2006 محقق گردید که استونی طبق قانون کنواسیون ژنو، الزامات لازم مطابق دستورالعمل های اتحادیه اروپا عمل کند. پلیس و گارد مرزی در این کشور با پناهجویان برخورد می کنند. پناهجویان تا زمانی تعیین وضعیت و بررسی کیس در دادگاه اقامتشان تمدید نخواهد شد. در کنواسیون ژنو پناهنده به فردی که به دلیل ترس از آزار و شکنجه شدن به علت نژاد، مذهب، ملیت و یا عقاید نمی تواند به کشور خود بازگردد گفته می شود. درخواست پناهندگی در استونی به دو صورت امکان پذیر است:

 • درخواست پناهندگی از قبل از ورود به استونی
 • در حال حاضر در استونی می باشید و در خواست پناهندگی ار به پلیس بین الملل و گارد مرزی داده اید

در صورتی که پرونده پناهجو در استونی مورد بررسی قرار بگیرد ظرف مدت 6 ماه روند آن طول خواهد کشید. تصمیم گیری برای وضعیت پناهجویان به توضیحات مربوط به شرایط و بازخورد برگشت به کشور مشخص کننده آن است.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت استونی و نکات مهم درباره آن

یکی از نکات بسیار مهم در امر مهاجرت به استونی، صدور مجوز اقامت برای این کشور می باشد. مجوز صدور اقامت در استونی مستلزم رعایت سهمیه سالانه در نظر گرفته شده برای مهاجرت به استونی از طریق پناهندگیست، چرا که میزان صدور مجوز پناهندگی در استونی  نباید بیش از 5.1 درصد از جمعیت دائمی استونی تجاوز کند. یکی دیگر از نکات مهم برای اخذ پاسپورت استونی لزوم لغو تابعیت قبلی از سوی متقاضی است، چرا که استونی تابعیت دوگانه را نمی پذیرد.

افرادی که قصد دارند به طور قانونی تابعیت این کشور را به دست آورند باید ملیت قبلی خود را  رها کنند. محل اقامت پناهجو باید در ریجستری جمعیت استونی ثبت شده باشد. همینطور برای اخذ پاسپورت این کشور پناهجو باید به زبان استونیایی در سطح B1  مسلط باشد و داشتن این مدرک زبان برای اخذ تابعیت استونی الزامی می باشد.

پاسپورت استونی و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت استونی و روش های متعدد برای رسیدن به آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. پروسه اخذ پاسپورت و قبل از آن ورود به کشورهای اتحادیه اروپا و کسب اقامت بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که ممکن است با بروز کوچکترین اشتباه و عدم موفقیت در ارائه دلایل لازم، افراد با مشکل مواجه شوند. به همین علت دقت و تجربه باعث کاهش ریسک و تسلط بیشتر افراد بر شرایط حاکم بر پرونده می باشد.

البته باید خاطر نشان کرد که معدود افرادی هستند که بر تمام امور مهاجرت و قوانین خقوق بین الملل آگاه می باشند. لذا حتما قبل از هر اقدامی و گام نهادن در این مسیر با متخصصان با تجربه و وکلای خبره در امر مهاجرت راهنمایی و یاری بگیرید. چرا که یک تصمیم درست در آینده افراد بسیار تاثیر گذار خواهد بود. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور همیشه پشتیبان شما متقاضیان گرامی خواهد بود و شما را از خطرات و ریسک های آن آگاه خواهد ساخت.

پاسپورت استونی و سخن پایانی

پاسپورت استونی، نحوه اخذ تابعیت استونی، اعتیار پاسپورت کشور استونی ، شرایط پاسپورت و تابعیت استونی با توجه به بررسی هایی که در این مقاله انجام شد می تواند مسیری برای ورود به کشور های اتحادیه اروپا و عضو شنگن باشد. اخذ اقامت و تابعیت این کشور می تواند همواره پر از نکات مثبت و منفی به همراه داشته باشد. با کمی تحقیق و جستجو در خواهید یافت که کشورهایی سطح بالاتری از نظر نظام آموزشی، رفاه اجتماعی، هزینه های زندگی و تحصیل و … وجود دارد که شاید انتخاب آنها بتواند برای شما متقاضیان ارزشمند تر و به مراتب خیلی بهتر واقع شود. کشورهای نظیر آلمان، اتریش، هلند، دانمارک و کشورهایی هم قطار با این کشورها می تواند گزینه مناسب تری برای متقاضیان مهاجرت واقع شود. موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را در این مسیر آگاه سازد و ضمن مقایسه استونی با دیگر کشور ها شما را یاری نماید چرا که مهاجرت صرفا ورود به کشورهای دیگر نیست. لذا در صورتی که هنوز سوالی در ذهن خود من باب مهاجرت و اخذ پاسپورت استونی دارید می توانید با کارشناسان ومشاورین زبده موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه اخذ پاسپورت و تابعیت استونی در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را دریافت نمایید.