پاسپورت ارمنستان و بررسی روش های اخذ آن

 • پاسپورت ارمنستان و شرایط عمومی
 • پاسپورت ارمنستان و اعتبار آن
 • پاسپورت ارمنستان و روش های اخذ پاسپورت ارمنستان
 • پاسپورت ارمنستان از طریق کار
 • پاسپورت ارمنستان از طریق تحصیل
 • پاسپورت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت ارمنستان از طریق تولد
 • پاسپورت ارمنستان از طریق ازدواج
 • پاسپورت ارمنستان از طریق پناهندگی
 • پاسپورت ارمنستان و نکات مهم در باب پاسپورت ارمنستان
 • پاسپورت ارمنستان و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت ارمنستان پاسپورت ارمنستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت ارمنستان و مقدمه ای بر آن

پاسپورت ارمنستان و روش های موجود جهت اخذ تابعیت ارمنستان به صورت علمی و تخصصی بررسی و تحلیل می شود. معمولا این سوال برای افراد مطرح می شود که راه های اخذ پاسپورت ارمنستان چیست؟ پاسپورت ارمنستان از طرق ازدواج، تولد، کار، تحصیل و سرمایه گذاری و همچنین نحوه اخذ آن و مدارک مورد نیاز  در این مقاله بررسی خواهد شد. پاسپورت ارمنستان از طرق گوناگونی قابلیت اخذ دارد که مهم ترین نکات به صورت خلاصه خدمت شما دوستان گرامی ارایه می گردد. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب پاسپورت ارمنستان خدمت شما دوستان ارجمند ارایه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده تا از مشاوره های تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین شما می توانید با تهیه ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، تمامی اطلاعات در خصوص انواع روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت در کشورهای مختلف دنیا را کسب نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت ارمنستان و شرایط عمومی

جمهوری آذربایجان قرار گرفته در قفقاز جنوبی و به پایتختی ایروان می باشد که با کشور ایران دارای مرز مشترک است. ارمنستان جزء اولین کشور هایی است که در اوایل قرن چهارم میلادی، دین مسیحت را به عنوان دین رسمی خود اعلام کرد. کلیساهای ارمنستان به صورت کاملا مستقل و خودمختار عمل می کنند و با کلیساهای دیگر در دنیا تفاوت دارند.

به طور کلی ارمنستان کشور استثنایی محسوب می شود چرا که جز کشورهایی است که از کمترین میزان جرم و جنایت برخوردار می باشد. همینطور شهروندان ارمنستان می توانند مزارع کشاورزی و صاحب مسکن باشند در حالی که این امتیاز برای خارجیان در دسترس نمی باشد. در مدت اقامت ۵ ساله اگر متقاضیان بتوانند در این بازه زمانی به مدت ۳ سال در این کشور حضور داشته باشند، در سال ششم می توانند درخواست پاسپورت دهند.

پاسپورت ارمنستان و اعتبار آن

پاسپورت ارمنستان در رنک جهانی توانسته رتبه ۶۴ را به دست آورد. پاسپورت ارمنستان به شما این اجازه را می دهد که بدون ویزا به ۶۸ کشور جهان سفر کنید. پس از کسب شهروندی ارمنستان، فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر شما به طور خودکار پاسپورت ارمنستان را به دست می آورند.

از مزایای پاسپورت ارمنستان می توان به برنامه های آموزشی و درمان رایگان اشاره داشت. افرادی که پاسپورت ارمنستان را دارند می توانند بدون محدودیت در کشورهای EAEU (روسیه، قزاقزستان، بلاروس، قرقیزستان و ارمنستان) مشغول به کار شوند. از دیگر مزایای پاسپورت ارمنستان، اجازه شهروندی دو گانه می باشد چرا که ارمنستان از متقاضیان نمی خواهد که پاسپورت فعلی خود را لغو کنند. پاسپورت دوم می تواند از بروز مشکلات خارجی مانند باز کردن حساب بانکی، جلوگیری کند. به این ترتیب شما می توانید بدون محدودیت دو تابعیتی باشید.

پاسپورت ارمنستان و روش های اخذ پاسپورت ارمنستان

اشخاص ۱۸ سال به بالا برای پاسپورت ارمنستان می توانند درخواست دهند. از الزامات عمومی برای اخذ پاسپورت ارمنستان به شرح زیر می باشد.

 • سه سال اقامت در ارمنستان و آشنایی با قانون اساسی ارمنستان

 • متقاضیانی که با یک شهروند ارمنستان ازدواج کرده اند می توانند برای پاسپورت ارمنستان درخواست دهند.

 • شهروندان سابق ارمنستان و همینطور فرزندان آنان (فرزندان بین سنین ۱۸ تا ۲۱ سال) می توانند در خواست پاسپورت دهند.

 • متقاضیانی که قصد دارند شهروند ارمنی محسوب شوند بر اساس حکم رئیس جمهور می توانند پاسپورت ارمنستان را به دست آورند. برای به دست آوردن پاسپورت ارمنستان متقاضیان باید در خواست خود و همین طور اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

اگر با نگاه دقیق تری به اخذ پاسپورت ارمنستان بنگریم، می توان 6 راه اصلی برای تحقق این امر معرفی کرد. با ادامه مقاله همراه شوید و نکات مهم در خصوص این 6 روش اصلی را مطالعه کنید.

پاسپورت ارمنستان از طریق کار

اخذ پاسپورت ارمنستان از طریق کار بعد از اقامت دائم در این کشور امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که قصد دارند از طریق کار پاسپورت ارمنستان را به دست آورند می توانند بعد از طی مراحل قانونی شهروند ارمنستان شوند، بدین شکل که در ابتدا می بایست یک دعوت نامه کاری از یک کارفرما دریافت نمایند. نحوه اخذ ویزای کار در ارمنستان مستلزم اخذ مجوز کسب و کار و مجوز اقامت موقت می باشد. یکی از الزامات مجوز کار در خواست کار متقاضیان در ارمنستان و موافقت کارفرما با استخدام وی به عنوان یک کارمند می باشد. باید دقت داشت که در مراحل اخذ مجوز کار برای افراد غیر ارمنی ذکر شده است که کارفرما برای جذب نیروی کار باید از افرادی که تابعیت این کشور را دارند در ابتدا در خواست دهد و اگر هیچ شهروند ارمنی یا ساکن ارمنستان نتوانستند در این حیطه شغلی مشغول به کار شوند و یا متقاضی کار وجود نداشت، کارفرما می تواند از نیروی خارجی جهت کار استفاده نماید.

در زمان صدور مجوز کار باید محل کار، مدت زمان استخدام فرد و میزان حقوق برای درخواست دهندگان کار در ارمنستان مشخص گردد. قابل ذکر است که میزان حقوق بعد از کسر مالیات محاسبه می گردد و این میزان حقوق باید هزینه های زندگی شخص و خانواده اش را تامین کند و مکفی باشد.

در صورتی که متقاضیان کار در ارمنستان بتوانند بین ۳ الی ۵ سال در این کشور مشغول به کار شوند می توانند اقامت دائم و بعد از آن پاسپورت ارمنستان را به دست آورند.

در ارمنستان نرخ بیکاری، تعداد افرادی را که به طور فعال به دنبال یک شغل به عنوان یک درصد از نیروی کار هستند اندازه گیری می کند که نمودار زیر طبق آخرین آمار گزارش شده برای نرخ بیکاری ارمنستان می باشد که آخرین بار در فوریه 2019 به روز رسانی گشت. نرخ بیکاری در ارمنستان در 3 ماهه سوم سال 2018 به 30/15% و در سه ماهه دوم سال 2018 به میزان 70/15% کاهش یافت.نرخ بیکاری در سال های 1998 تا 2018 به میزان 09/12 % بوده است. این در حالی است که افراد مشغول به کار در ارمنستان حدود 86،500 نفر و تعداد بیکاران 6،460 نفر می باشد.

پاسپورت ارمنستان پاسپورت ارمنستان

در جدول زیر شرایط کار در ارمنستان به صورت کلی نمایش داده شده است.

کار در ارمنستان آخرین میزان مرتفع ترین پایین ترین واحد
نرخ بیکاری 15.70 20.70 6.30 درصد
افراد بیکار 65.10 128.00 55.60 هزار
نرخ مشارکت نیروی کار 64.00 65.90 58.90 درصد
دستمزد 168795.00 250029.00 99553.00 درام در ماه
حداقل دستمزد 55000.00 55000.00 5000.00 درام در ماه
جمعیت 2.99 3.63 1.87 میلیون
سن بازنشستگی زنان 63.00 63.00 63.00
سن بازنشستگی مردان 63.00 63.00 63.00
دستمزد در ساخت 161761.00 206380.00 102644.00 درام در ماه
افراد مشغول به کار 1211.00 1365.00 391.00 هزار

اقامت از طریق کار در ارمنستان

پاسپورت ارمنستان از طریق تحصیل

اخذ پاسپورت ارمنستان از طریق تحصیل شامل مراحلی است که باید به آن اشاره داشت تا متقاضیان به راحتی بتوانند با سپری کردن تحصیلات و فراغت از تحصیل به اقامت دائم و بعد از آن به پاسپورت این کشور برسند که در ادامه مقاله به طور مفصل به شرح آن خواهیم پرداخت.

تحصیل در ارمنستان به سه زبان ارمنی، انگلیسی و روسی برگزار می شود. برای تحصیل در ارمنستان متقاضیان باید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های ارمنستان برای ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

تحصیل در ارمنستان بخاطر هزینه های معقولانه مقصد بسیاری از دانشجویان جهت تحصیل و ادامه زندگی در این کشور می باشد و یکی از نقاط مثبت برای متقاضیان تحصیل در ارمنستان امکان آموزش به زبان انگلیسی و ارمنی می باشد. در این مسیر دولت ارمنستان بستری را فراهم آورده تا متقاضیان تحصیل بتوانند بعد از اتمام تحصیل در این کشور بمانند بدین شرط که بتوانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری، سرمایه گذاری و یا موارد دیگری که باعث شود اشخاص در نهایت به پاسپورت ارمنستان برسند، تبدیل کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در ارمنستان در لیست زیر عنوان شده است.

 • گذرنامه معتبر
 • ۲ قطعه عکس
 • ترجمه و ریز نمرات مقطع دیپلم (برای مقطع کارشناسی)
 • ترجمه و ریز نمرات مقطع دیپلم و کارشناسی (برای مقطع ارشد)
 • ترجمه و ریز نمرات از مقطع دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد (برای مقطع دکترا)
 • انگیزه نامه (برای مقطع دکترا)
تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان

پاسپورت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از طرق کسب پاسپورت ارمنستان سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در ارمنستان فرصت های بسیاری برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد. متقاضیان به صورت مستقیم می توانند در ارمنستان سرمایه گذاری کنند که این امر نیاز به مجوز اقامت دارد. در ادامه به چند مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری اشاره می کنیم.

 • مجوز اقامت ویژه در قالب یک پاسپورت و اعتبار آن به مدت ۱۰ سال
 • مجوز اقامت دائم در قالب یک کارت اقامت و اعتبار آن به مدت ۵ سال
 • مجوز اقامت موقت در قالب یک کارت اقامت و اعتبار آن به مدت یک سال

اداره مهاجرت ارمنستان جهت تصمیم گیری برای اخذ اقامت به متقاضیان، ماهیت سرمایه گذاری، محل ایجاد کسب و کار، ایجاد شغل، ملیت و تابعیت افراد را مورد بررسی قرار می دهد.

یکی از روش های معمول برای سرمایه گذاری در ارمنستان خرید ملک می باشد. مزایای سرمایه گذاری امن بر روی مسکن و هتل در زیر بیان شده است.

 • اجازه ورود و اعطای اقامت به اعضای خانواده
 • کسب و اعطای شهروندی پس از سه سال
 • بدون نیاز به زندگی و اسکان در ارمنستان
 • سرمایه گذاری به مبلغ 20،000 دلار آمریکا

به طور معمول برای اعطای اقامت از طریق سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار، متقاضی مصاحبه ای خواهد داشت که هدف از برگزاری این مصاحبه ارائه برنامه تجاری و یک کسب و کار فعال می باشد. بعد از  تائید مجوز کسب و کار و تائید برنامه تجاری، با در خواست شما برای اخذ اقامت موافقت می گردد و بین ۲۵ الی ۴۰ روز نتیجه آن تعیین می شود.

متقاضیان اگر بتوانند در یک بازه زمانی بین ۳ الی ۵ سال در ارمنستان حضور داشته باشند بعد از آن می توانند در خواست تابعیت ارمنستان را داشته باشند.

سرمایه گذاری در ارمنستان

پاسپورت ارمنستان از طریق تولد

اخذ پاسپورت ارمنستان از طریق تولد یکی دیگر از روش های کسب شهروندی این کشور می باشد. کسب اقامت و تابعیت از طریق تولد بر اساس نظام حقوقی و قانون خاک و خون منتقل می گردد. در حال حاضر کشورهای محدودی هستند که از طریق تولد در خاک آن کشور می پذیرند که کودک اقامت و تابعیت آن کشور را به دست آورد. بنابراین صرف نظر از تابعیت والدین، اعطای تابعیت به کودک انجام می گیرد.

اما بر اساس نظام حقوقی ارمنستان، تابعیت از طریق تولد فرزند در صورتی انجام می گیرد که والدین کودک تبعه ارمنستان باشند. البته در قانون ارمنستان ذکر شده است که حتی یکی از والدین پاسپورت ارمنستان و تابعیت این کشور را داشته باشد.

طبق قوانین تولد در ارمنستان افرادی که از یک پدر و مادر ارمنی متولد شده باشند به راحتی می توانند پاسپورت و شهروندی این کشور را به دست آورند. بر این اساس اگر شخصی تابعیت ارمنستان را به دست آورد به طبع او  فرزندان و حتی نوادگانش حتی بدون اینکه در ارمنستان زندگی کرده باشند می توانند پاسپورت ارمنستان را داشته باشند. بنابراین تابعیت ارمنستان از طریق خون می تواند نسل به نسل انتقال یابد.

اگر یکی از والدین کودک اهل ارمنستان باشد، خدماتی که توسط دولت به موجب تولد فرزند در ارمنستان ارایه می شود شامل ثبت و صدور شناسنامه، خدمات و مراقبت های پزشکی و برنامه های مختلف عمومی می گردد.

تولد فرزند خارجی در این کشور تاثیری در تابعیت وی ندارد اما ارمنستان به طریق فرعی قانون خاک را اجرا می کند مثلا والدینی که تابعیت مشخصی ندارند برای جلوگیری از بی تابعیتی، کودکان آن ها را جز تبعه ارمنستان می دانند.

لازم به ذکر است که موافقت با اخذ و تحصیل تابعیت ارمنستان بر عهده مقام رییس جمهور این کشورمی باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت ارمنستان
مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد فرزند

پاسپورت ارمنستان از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از مواردی است که منجر به کسب پاسپورت ارمنستان می گردد. در کثیری از کشورهای دنیا در صورتی که ازدواج بین دو فرد صورت بگیرد شخص می تواند از این طریق در خواست تابعیت دهد که در این میان ارمنستان از این قائده مستثنی نیست.

برای محققق شدن این امر باید در ابتدا با فرهنگ و آداب و رسوم مردم کشور مد نظر آشنایی کامل ایجاد شود و به شرایط مورد نیاز توجه داشت. برای مثال ازدواج در ارمنستان بسیار مقدس می باشد و مردم ارزش خاصی برای آن قایل می باشند و رضایت دختر و خانواده اش نقش مهمی در شکل گیری زندگی مشترک دارد. اکثر ارامنه انسان هایی مذهبی هستند برای همین به راحتی با یک فرد مسلمان مزدوج نخواهند شد.

شرایط مورد نیاز برای اینکه ازدواج منجر به اخذ پاسپورت ارمنستان گردد:

 • رضایت هر دو طرف
 • پدر و مادر یا اجداد یکی از طرفین تبعه ارمنستان باشد.
 • رضایت والدین هر دو طرف
 • عدم وجود منع قانونی
 • درآمد مکفی و حمایت مالی از هزینه های زندگی
 • اقامت قانونی بلند مدت در این کشور
 • تسلط بر زبان ارمنی
 • دلیل قابل قبول برای ازدواج
 • تسلط بر فرهنگ و آداب و رسوم ارمنستان

اخذ ویزا مهاجرتی ازدواج مستلزم ورود به خاک ارمنستان و تکمیل فرم به زبان ارمنی و انگلیسی می باشد و باید مبلغی بابت فرم پر کردن پرداخت. پس از آن فرم باید ثبت رسمی شود؛ تمام مدارک ترجمه شده به بخش کنسولی سفارت ارمنستان تسلیم شود؛ از اداره احراز هویت در وزارت امور خارجه استعلام گردد و در صورت تایید استعلام ها در مراکز ثبت نام اعمال مدنی در وزارت دادگستری ثبت می شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج در ارمنستان در زیر بیان شده است.

 • گذرنامه با اعتبار به مدت 6 ماه بعد از ورود
 • فرم درخواست
 • عکس رنگی با استاندارد های عکس گذرنامه
 • دلایل محکم ومستند برای ازدواج

پس از ازدواج نمودن با شخص مورد نظر سند ازدواج تا 6 ماه اعتبار و مهلت دارد که در این مدت در دفاتر دولتی معتبر به صورت رسمی ثبت شود.

ثبت در دفاتر دادگستری 10 روز طول می کشد. هدف از ازدواج نباید صرفاً اخذ اقامت باشد و اگر به اثبات برسد جریمه دارد.

تعهد زندگی مشترک در کلیسا انجام می شود و تمام اموال موجود برای افراد مکتوب شده و به امضا طرفین می رسد و زوج یا زوجه تبعه کشور خارجی که تابعیت ارمنستان را ندارد باید محل سکونت خود را به اداره مهاجرت معرفی نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت ارمنستان
مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

پاسپورت ارمنستان از طریق پناهندگی

 • در ابتدا ذکر این نکته بسیار حایز اهمیت می باشد که موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارایه نمی دهد و این بخش صرفاً جهت افزایش  آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی  می باشد.

طبق قانون پناهجو شخصی است که زندگی و آزادی اش در کشور مبدا به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص و درگیری های داخلی، تجاوز خارجی و نقض گسترده حقوق بشر، در معرض خطر جدی باشد. برای درخواست پناهندگی  شخص پناهجو باید پس از ورود به قلمرو ارمنستان یا نقاط مرزی، به اداره مهاجرت و وزارت امور خارجه مراجعه نماید و درخواست را به مرزبانان یا نمایندگان گذرنامه ارایه دهد.

البته بر اساس آمار شده کشور ارمنستان بیشتر پرونده های پناهندگی را در سال 2018 رد نموده است.

مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

پاسپورت ارمنستان و نکات مهم در باب پاسپورت ارمنستان

فرآیند کسب پاسپورت ارمنستان معمولا بعد از در خواست کمتر از ۶ ماه به طول می انجامد. این در صورتی انجام می پذیرد که پرونده ای برای کسب شهروندی در ارمنستان ثبت شده باشد. بعد از در خواست پاسپورت و تائیدیه آن، ظرف چند روز آینده شخص پاسپورت و شناسنامه ارمنستان را به دست می آورد.

شهروندان ارمنی از سنین ۱۸ الی ۲۶ سال باید برای یک خدمت نظامی به مدت دو سال ثبت نام کنند و این فقط مختص مردان ارامنه می باشد. بنابراین اگر شما بالای ۲۷ سال سن داشته باشید و درخواست پاسپورت ارمنستان را بدهد نیازی به گذراندن دوره سربازی نیست.

ارمنستان دارای مالیات بر شهروندی نیست و عموماً شهروندی بر مالیات تاثیر نمی گذارد.

پاسپورت ارمنستان 3 پاسپورت ارمنستان

پاسپورت ارمنستان و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت ارمنستان و کسب شهروندی این کشور از طرق مختلفی امکان پذیر می باشد که به طور اختصار در این مقاله به آن پرداختیم. بنابراین متقاضیان می توانند از طریق وکیل مجرب در زمینه حقوق بین الملل برای اخذ پاسپورت ارمنستان برای امور پرونده خود یاری بگیرند و پرونده به صورت تخصصی در این زمینه مورد بررسی قرار گیرد. چرا که اخذ اقامت و پاسپورت ارمنستان بالاخص در زمینه سرمایه گذاری نیازمند اطلاعات دقیق در باب شرایط اقتصادی و قوانین سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در کنار علم به شرایط اقتصادی کشور ارمنستان، متقاضیان نیازمند مراجعه به مراکز رسمی این کشور و ثبت تقاضای خود در زمینه اخذ تابعیت می باشند که در این شرایط داشتن یک وکیل می تواند کمک شایانی در روند اخذ پذیرش شما داشته باشد.

 • موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE همیشه در صدد ارایه بهترین خدمات در زمینه امور مهاجرتی می باشد.

پاسپورت ارمنستان و سخن پایانی

پاسپورت ارمنستان و شیوه های اخذ آن در این مقاله بررسی گشت. از آنجا که ورود به ارمنستان و اخذ پاسپورت این کشور از طرق گوناگون برای بسیاری از افراد مورد پرسش قرار دارد بر آن شدیم پیرامون مسایل و نکات پاسپورت ارمنستان مطالبی را به نگارش در آوریم تا راهنمای شما مخاطبان و متقاضیان قرار گیرد. مهاجرت به ارمنستان، ویزای کار ارمنستان و اعتبار پاسپورت ارمنستان از جمله مواردی است که در این مقاله بیان شد. امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما در باب پاسپورت ارمنستان پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق مهاجرت و حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.