پاسپورت آنتیگوا و باربودا و بررسی روش های اخذ آن

پاسپورت آنتیگوا و باربودا، روش های مهاجرت به آنتیگوا و باربودا و اخذ تابعیت آنتیگوا و باربودا در این نوشتار با رویکردی علمی مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیان اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا معمولاً با سؤالاتی مواجه می شوند؛ از جمله اینکه اعتبار پاسپورت آنتیگوا و باربودا در دنیا در چه سطحی می باشد؟ روش های قانونی اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا کدامند و هر کدام مستلزم چه شرایطی می باشد؟ پاسخ گویی به سؤالاتی از این قبیل و بررسی سایر نکات مهم و اصلی که جهت اخذ تابعیت و پاسپورت آنتیگوا و باربودا دارای اهمیت است، هدف اصلی این نوشتار می باشد. کارشناسان زبده در مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با تهیه این مطلب اطلاعاتی جامع و کامل در اختیار مخاطبین قرار داده اند و همواره آماده پاسخ گویی به ابهامات شما در خصوص مراحل اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا می باشند.

 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا و شرایط عمومی
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا و اعتبار آن
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا و روش های اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق کار
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق تحصیل
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق تولد
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق ازدواج
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق پناهندگی
 • پاسپورت سوئد و نکات مهم در باب پاسپورت آنتیگوا و باربودا
 • پاسپورت آنتیگوا و باربودا و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت آنتیگوا و باربودا 9 پاسپورت آنتیگوا و باربودا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا و مقدمه ای بر آن

کسب پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری، یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت و کسب اجازه سفر به بیش از 100 کشور دنیا است. توجه به این نکته ضروری می باشد که تابعیت با اقامت تفاوت دارند. دارندگان اقامت آنتیگوا و باربودا از حقوق زیر برخوردار می باشند.

 • دریافت بیشتر مزایای اجتماعی که شهروندان آنتیگوانا دریافت می کنند، از جمله خدمات بهداشتی و غیره.
 • زندگی، کار یا تحصیل در هر نقطه در آنتیگوا.
 • درخواست پاسپورت آنتیگوا و باربودا پس از هفت سال اقامت قانونی در این کشور.
 • محافظت تحت قوانین آنتیگوا و باربودا.

شهروندان آنتیگوا و باربودا از حقوق دیگری نیز برخوردارند که دارندگان اقامت این کشور از آن محروم اند. این موارد به شرح زیر می باشد.

 • رای دادن یا فعالیت در سمت سیاسی.
 • اگر به جرمی جدی محکوم شده اند باید کشور را ترک کنند.
 • همراهان فرد دارای اقامت کاری نمی توانند در این کشور کار کنند.
 • دارندگان اقامت غیر کاری امکان کار کردن در این کشور را ندارند.
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت آنتیگوا و باربودا و شرایط عمومی

آنتیگوا و باربودا، دومینیکا، گرانادا، سنت کیتز و سنت لوئیز، پنج کشور در حوزه کارائیب هستند که می توان از طریق سرمایه گذاری در آن ها کسب تابعیت کرد. سرمایه گذاری یکی از محبوب ترین روش های اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا می باشد، با این وجود روش های دیگری نیز برای دستیابی به تابعیت آنتیگوا و باربودا وجود دارد که در ادامه این مقاله که توسط مؤسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده است، شرح داده خواهد شد؛ استفاده از محتویات این مقاله و انتشار مجدد آن مجاز نمی باشد. آنتیگوا و باربودا یک ایالت مشترک المنافع مستقل در کارائیب شرقی است. که شامل 365 ساحل با آب های شفاف فیروزه ای است، جزایر سرسبز گرمسیری آنتیگوا و باربودا بهشتی ستودنی است و یکی از زیبا ترین مکان ها در جهان محسوب می شود. از این رو صنعت جهان گردی منبع اصلی تولید ناخالص داخلی است و حدود 60 درصد از درآمد جزیره را تولید می کند. آنتیگوا و باربودا عضو سازمان ملل متحد، اتحاد جماهیر بریتانیا، جامعه کارائیب و سازمان ایالت های آمریکایی و دیگر سازمان های بین المللی است. با کسب پاسپورت آنتیگوا و باربودا می توانید بدون ویزا به 150 کشور جهان سفر کنید، از جمله به کشورهای شینگن، انگلستان، هنگ کونگ و سنگاپور.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا 3 پاسپورت آنتیگوا و باربودا

پاسپورت آنتیگوا و باربودا و اعتبار آن

در صورتی که تصمیم به اخذ تابعیت و پاسپورت آنتیگوا و باربودا دارید، احتمالاً میزا اعتبار پاسپور این کشور برای شما دارای اهمیت می باشد. برای بررسی اعتبار پاسپورت کشور ها معمولاً تعداد کشورهایی را که شهروندان آن کشور می توانند بدون نیاز به ویزا سفر کنند به عنوان معیار در نظر گرفته می شود. شهروندان آنتیگوا و باربودا می توانند به 150 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا و یا از طریق اخذ ویزا در لحظه ورود، سفر کنند. این امکان، پاسپورت آنتیگوا و باربودا را در رتبه بیست و هشتمین پاسپورت معتبر دنیا قرار می دهد. در تصویر زیر می توانید نیازمندی های ویزا را برای شهروندان آنتیگوا و باربودا مشاهده نمایید.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا 4 پاسپورت آنتیگوا و باربودا

آنتیگوا و باربودا
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت آنتیگوا و باربودا و روش های اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا

همان گونه که پیش تر ذکر روش های مختلفی برای اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا وجود دارید محبوب ترین آن ها سرمایه گذاری در آنتیگوا و باربودا می باشد. از جمله روش های دیگر می توان به کار و تحصیل در آنتیگوا و باربودا اشاره نمود که به صورت غیر مستقیم و پس از طی زمان و فرآیند مورد نیاز منجر به اخذ تابعیت آنتیگوا و باربودا می گردد. همچنین روش های کسب تابعیت از طریق تولد، ازدواج و پناهندگی بررسی می گردد.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق کار

از جمله روش هایی که می تواند منجر به اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا گردد، کار در این کشور می باشد. برای کار در آنتیگوا و باربودا ابتدا به یک مجوز کار نیاز دارید و شرط اول برای اخذ این مجوز یافتن کارفرمایی می باشد که تمایل به استخدام شما دارد. کارفرمایان در آنتیگوا و باربودا در صورتی می توانند از نیروی کار خارجی استفاده کنند که در بخش اجرایی خود به ازای هر نیروی خارجی، حداقل 3 شهروند از این کشور را در استخدام خود داشته باشند.

کارفرما باید از جانب متقاضی درخواست مجوز کار را به کمیسیون ارسال کند و تضمین کند که مسئولیت متقاضی را در زمانی که در استخدام وی قرار دارد، می پذیرد. قبل از ارسال درخواست به وزارت کار، کلیه فرم های درخواست باید مهر، شماره گذاری و امضا شوند. درخواست تجدید مجوز کار باید همراه با یک گواهی از شورای اجتماعی، هیئت مزایده پزشکی و هیئت آموزش و پرورش باشد که برآورده شدن تمام شرایط را تایید می کنند. مجوز کار تا زمانی که این گواهی ارائه نشود مجددا تمدید نخواهد شد.

پس از 4 سال کار در آنتیگوا و باربودا می توانید برای درخواست اقامت این کشور اقدام نمایید و پس از گذشت 7 سال پاسپورت آنتیگوا و باربودا را دریافت کنید. در اقامت شما نباید بیش از 6 ماه وقفه ای رخ داده باشد.

مدارکی که دارندگان مجوز کار برای اخذ اقامت دائم آنتیگوا و باربودا باید ارائه دهند شامل موارد زیر می باشد.

 • باید حداقل 4 سال اقامت در آنتیگوا و باربودا داشته باشید.
 • در زمان درخواست دارای یک مجوز کار تایید شده باشید.
 • مدارک نشان دهنده پرداخت مالیات.
 • گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس
 • گواهی سلامت
 • اثبات دارا بودن بیمه
 • پاسپورت

یکی از مسائل دارای اهمیت برای متقاضیان کار در آنتیگوا و باربودا، میزان نرخ بیکاری در این کشور می باشد. متأسفانه آمار منظم و دقیقی در این خصوص منتشر نشده است اما آخرین آمار ارائه شده در سال 2014 نشان می دهد که نرخ بیکاری در این کشور حدود 11 درصد می باشد. نرخ بیکاری در سال های 1999، 2000، 2001 و 2014 در نمودار زیر نمایش داده شده است.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا پاسپورت آنتیگوا و باربودا

پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق تحصیل

برای تحصیل در آنتیگوا و باربودا، در صورتی که از شهروندان حوزه کارائیب نیستید باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. ویزای تحصیلی معمولاً تنها برای مدت یک سال صادر می شود. پس از آن، ویزای تحصیلی را باید هر سال مجدداً تمدید کرد. مجوز تحصیل برای یک مؤسسه و یا دانشگاه خاص صادر می گردد و دانشجویان نمی توانند در مکانی غیر از آن به تحصیل بپردازند. اما در صورت تمایل به تغییر دانشگاه می توانید درخواست یک مجوز تحصیلی جدید نمایید. دانشجویان بین المللی در آنتیگوا و باربودا مجوز کار ندارند و نمی توانند به هر نوع شغلی چه به صورت پاره وقت و یا به صورت تمام وقت بپردازند. اما می توانند در مشاغل داوطلبانه بدون دریافت حقوق به فعالیت بپردازند، در صورتی که شغل ذکر شده مرتبط با رشته تحصیلی آن ها باشد.

مدارک زیر برای درخواست ویزای تحصیلی آنتیگوا و باربودا مورد نیاز می باشد.

 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • نامه پذیرش از وزارت آموزش و پرورش
 • نامه پذیرش از موسسه آموزشی
 • پاسپورت متقاضی
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی سلامت
 • گواهی تولد
 • پاسپورت متعلق به والدین یا سرپرستان
 • عکس پاسپورتی

افرادی که به آن ها مجوز تحصیل اعطا شده است می توانند اقامت دائم آنتیگوا و باربودا را کسب نمایند، در صورتی که علت اقامت آن ها عوض شده باشد، به عنوان مثال با شهروند این کشور ازدواج کرده باشند. همچنین در صورتی که شخص به مدت 4 سال بدون وقفه در آنتیگوا و باربودا زندگی کرده باشد می تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهد. به این معنا که متقاضی در طول این 4 سال نباید بیش 6 ماه در خارج از این کشور به سر برده باشد. علاوه بر این، هنگام درخواست مجوز اقامت دائم، متقاضی باید مجوز کار معتبر داشته باشد و قصد خود را برای اقامت دائم در آنتیگوا و باربودا نشان دهد و حداقل نیمی از زمانی که مجوز اقامت دائم معتبر است را در این کشور زندگی کند و وقفه بیش از 6 ماه در اقامت خود نداشته باشد. مجوز اقامت دائم برای مدت 1 تا 3 سال صادر می گردد و پس از گذشت 7 سال از اقامت، شخص می تواند جهت دریافت پاسپورت آنتیگوا و باربودا درخواست دهد.

در ادامه به معرفی مختصر دو دانشگاه در آنتیگوا و باربودا می پردازیم.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا 5 پاسپورت آنتیگوا و باربودا

دانشگاه آمریکایی آنتیگوا – American University of Antigua

 کالج پزشکی دانشگاه آمریکایی آنتیگوا (AUA) موسسه ای است که برای ایجاد نسل های آینده پزشکانی که در خدمت جامعه هستند، تأسیس شده است.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا 6 پاسپورت آنتیگوا و باربودا

دانشگاه علوم پزشکی آنتیگوا – University of Health Sciences Antigua

دانشگاه علوم پزشکی آنتیگوا (UHSA)، واقع در Downhill، در سال 1982 تاسیس شده است که یک موسسه عالی برجسته برای آموزش پزشکان نمونه، پرستاران و محققان مطابق با بالاترین استانداردهای حرفه ای است.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری به صورت مستقیم قابل دستیابی می باشد. برای کسب پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری به سه روش می توانید اقدام کنید.

 • کسب پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق کمک بلاعوض

  صندوق توسعه ملی یک صندوق غیرانتفاعی است که توسط پارلمان نظارت می شود و برای شفاف سازی و پاسخ گویی، هر شش ماه گزارشی کامل از عملکرد خود به پارلمان ارائه می دهد. هدف این صندوق سرمایه گذاری در پروژه های دولتی، شامل مشارکت های دولتی و خصوصی و سرمایه گذاری های خیریه است.

  برای کسب پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری به روش کمک بلاعوض باید حداقل 100 هزار دلار آمریکایی به صندوق توسعه ملی کمک کرد. تمامی این مبلغ باید در یک مرحله پرداخت شود. بدون هیچ مبلغ اضافه ای، متقاضی اصلی می تواند کسب اقامت برای همسر، فرزندان وابسته و والدین وابسته با بیش از 58 سال سن را در درخواست خود لحاظ کند. هرچند به ازای هر فرد ملزم به پرداخت هزینه ها و کارمزد های دولتی هستید.

  برای اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری، زمان ارائه درخواست خود باید مبلغ کارمزد و 10 درصد از هزینه های کارهای اداری را بپردازید. پس از دریافت نامه تایید باید مبلغ باقی مانده از هزینه های کارهای اداری را در عرض 30 روز به حساب سپرده واحد تابعیت از طریق سرمایه گذاری پرداخت کنید و هم چنین کمک بلاعوض خود را به حساب هزینه های پاسپورت پرداخت کنید.

  مبلغ مورد نیاز برای کسب تابعیت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری به روش کمک بلاعوض به شرح زیر می باشد.

  • برای یک فرد مجرد یا یک خانواده با حداکثر 4 عضو:
   • 100000 دلار آمریکا کمک بلاعوض
   • 25000 دلار آمریکا بابت هزینه های اداری
  • برای خانواده با 5 عضو یا بیشتر
   • 125000 دلار آمریکا کمک بلاعوض
   • 15000 دلار آمریکا برای هر عضو اضافه بابت هزینه های اداری
 • کسب پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

  برای اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، دولت آنتیگوا و باربودا ملزم دانسته که متقاضی بر روی املاک تعیین و تایید شده سرمایه گذاری کند. مبلغ سرمایه گذاری شده حداقل 400 هزار دلار آمریکا است و کارمزد دولت و هزینه های اداری هم باید پرداخت شوند.

  ملک خریداری شده را نمی توان تا 5 سال فروخت، مگر اینکه به جای آن ملک تایید شده دیگری در آنتیگوا و باربودا خریداری شود.

  پس از خرید ملک و امضای اسناد، در خواست تابعیت از طریق سرمایه گذاری را می توان به واحد تابعیت از طریق سرمایه گذاری ارسال کرد. زمان ارائه درخواست خود باید مبلغ کارمزد و 10 درصد از هزینه های کارهای اداری را بپردازید. پس از دریافت نامه تایید باید مبلغ باقی مانده از هزینه های کارهای اداری را بپردازید.

  مناطق تایید شده که می توانید برای کسب تابعیت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه به روش خرید ملک و مستغلات خریداری کنید تصویر زیر مشخص شده اند.

  پاسپورت آنتیگوا و باربودا 2 پاسپورت آنتیگوا و باربودا

  علاوه بر سرمایه گذاری حداقل 400 هزار دلار آمریکا برروی املاک، مبلغ دیگری بابت هزینه های اداری به ازای هر فرد باید پرداخت شود.

  • برای یک فرد مجرد یا یک خانواده با حداکثر 4 عضو:
   • 50،000 دلار آمریکا بابت هزینه های اداری
  • برای خانواده با 5 عضو یا بیشتر:
   • 15،000 دلار آمریکا برای هر عضو اضافه بابت هزینه های اداری
 • کسب تابعیت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری تجاری

  برای کسب تابعیت و پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری تجاری، باید در شرکت هایی که توسط واحد تابعیت از طریق سرمایه گذاری و واحد سرمایه گذاری آنتیگوا و باربودا تایید می شوند سرمایه گذاری کنید. می توانید در یکی از شرکت های موجود سرمایه گذاری کنید یا پیشنهاد تاسیس شرکتی جدید ارائه نمایید.

  به دو روش می توانید سرمایه گذاری تجاری را انجام دهید:

  • در یک تجارت تایید شده حداقل مبلغ 1،500،000 دلار آمریکایی سرمایه گذاری کنید.
  • حداقل دو نفر در یک تجارت تایید شده به ارزش حداقل 5 میلیون دلار آمریکایی به صورت مشترک سرمایه گذاری کنند.

   پس از تایید سرمایه گذاری تجاری واحد تابعیت از طریق سرمایه گذاری، به درخواست تابعیت رسیدگی می کند. فرآیند درخواست مشابه با حالت کمک بلاعوض است، زمان ارائه ی درخواست خود باید مبلغ کارمزد و 10 درصد از هزینه های کارهای اداری را بپردازید. پس از دریافت نامه ی تایید باید مبلغ باقی مانده از هزینه های کارهای اداری و مبلغ سرمایه گذاری خود را در عرض 30 روز پرداخت کنید.

  علاوه مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری، مبلغ دیگری بابت هزینه های اداری به ازای هر فرد باید پرداخت شود.

  • برای یک فرد مجرد یا یک خانواده با حداکثر 4 عضو:
   • 50،000 دلار آمریکا بابت هزینه های اداری
  • برای خانواده با 5 عضو یا بیشتر:
   • 15،000 دلار آمریکا برای هر عضو اضافه بابت هزینه های اداری

پس از پرداخت مبلغ سرمایه گذاری، گواهی ثبت نام شهروندی برای متقاضی اصلی و اعضای خانواده ی او صادر خواهد شد. این گواهی به همراه درخواست پاسپورت و سایر مدارک مورد نیاز به اداره ی پاسپورت ارسال می شود. سپس نماینده قانونی شما پاسپورت و گواهی شهروندی را برای شما ارسال خواهد کرد.

می توانید در اولین حضور خود در آنتیگوا و باربودا سوگند وفاداری یاد کنید. یا می توانید برای ادای سوگند وفاداری به یک سفارت، کمیسیون عالی یا کنسولگری آنتیگوا و باربودا مراجعه کنید.

برای اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری می توانید از هر کدام از روش های معرفی شده که برای شما مناسب تر است استفاده کنید. پاسپورت اخذ شده به مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت و متقاضی باید جمعا 5 روز در این 5 سال را در آنتیگوا و باربودا گذرانده باشد. پس از کسب پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری، دارنده پاسپورت به طور اتوماتیک امکان رای دادن ندارد و باید شایستگی خود به عنوان یک شهروند اثبات کند.

توجه به شاخصه های اقتصادی در زمان تصمیم گیری برای سرمایه گذاری می تواند تأثیر گذار باشد. نکته قابل توجه این است که آنتیگوا هیچ مالیاتی بر درآمد جهانی ندارد. نرخ تورم و تولید ناخالص داخلی در نمودار های زیر نمایش داده شده است.

تورم در آنتیگوا و باربوداپاسپورت آنتیگوا و باربودا 7 پاسپورت آنتیگوا و باربودا

نمودار رشد اقتصادی در آنتیگوا و باربودا 

پاسپورت آنتیگوا و باربودا 8 پاسپورت آنتیگوا و باربودا

پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق تولد

در رابطه با اخذ تابعیت از طریق تولد این نکته قابل ذکر است که معمولاً کشور ها از دو اصل در این خصوص تبعیت می کنند. برخی کشور ها تابع اصل خون می باشند به این معنا که تابعیت از طریق پدر یا مادر به فرزند منتقل می شود و کودک متولد شده تابعیت والدین خود را کسب می نماید. از سوی دیگر معدودی از کشور ها تابع اصل خاک می باشند، به این معنا که هر کودک متولد شده در قلمرو آن کشور تابعیت و پاسپورت آن را دریافت می کند. آنتیگوا و باربودا از اصل خاک در اهدای پاسپورت به متولدین در این کشور تبعیت می کند.

بر اساس قانون تابعیت در آنتیگوا و باربودا افراد زیر به صورت خودکار پاسپورت آنتیگوا و باربودا را اخذ می نمایند.

 • افراد متولد شده در قلمرو آنتیگوا و باربودا بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین پاسپورت آنتیگوا و باربودا را دریافت می کنند. البته در این قاعده فرزندان دیپلمات ها مستثنی می باشند.
 • یکی از والدین شهروند آنتیگوا و باربودا باشد؛ حتی اگر خارج از کشور متولد شود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت آنتیگوا و باربودا

پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا برای افرادی که با شهروندان این کشور ازدواج می کنند نیز امکان پذیر می باشد. در قانون این کشور ازدواج با مرد و یا زن شهروند تفاوتی ندارد و در هر دو حالت همسر می تواند پس از گذشت یک سال از زندگی در آنتیگوا و باربودا، اقامت دائم و پس از سه سال اقامت مداوم پاسپورت آنتیگوا و باربودا را دریافت کند، در صورتی که ازدواج آن ها همچنان پابرجا باشد و در یک مکان زندگی کنند.

برای درخواست اقامت آنتیگوا و باربودا از طریق ازدواج مدارک زیر باید فراهم گردد.

 • یک کپی از گواهی ازدواج
 • حضور همسر
 • گواهی شهروندی همسر
 • پاسپورت
 • گواهی پلیس از شخصیت فرد
 • گواهی سلامت
 • اثبات دارا بودن بیمه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت آنتیگوا و باربودا

پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق پناهندگی

 • ممکن است افرادی در پی کسب پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق پناهندگی باشند. در ابتدا ذکر این نکته ضروری می باشد که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و نگارش این بخش از مقاله صرفاً افزایش آگاهی مخاطبان و هشدار از خطرهای جبران ناپذیر این مسیر می باشد.

پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلیل باورها و یا فعالیت های مذهبی، سیاسی و یا نژادی در کشور خود مورد آزار و اذیت می باشد و یا جان وی در خطر است. برای حمایت از این افراد برخی از کشور ها کنوانسیون ژنو را امضاء کردند که در آن به پناه دادن به این افراد تعهد دادند. کشور آنتیگوا و باربودا عضو کنوانسیون ژنو می باشد اما فعالیت کمی در پذیرش پناهندگان دارد و افراد بسیار کمی در دنیا به این کشور درخواست پناه می دهند.

پناهندگی در آنتیگوا و باربودا یک روند نادر و دشوار است. تقریباً در همه موارد، دولت در مورد پرونده پناه جویان تصمیم گیری می کند و تنها اگر بتوان ثابت کرد که متقاضی با بازگشت به کشور خود، با فقر مالی، آزار و اذیت و یا خطر فیزیکی مواجه است، با درخواست موافقت می شود.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا و نکات مهم در باب پاسپورت آنتیگوا و باربودا

همان گونه که ذکر شد چندین روش برای اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا وجود دارد که روش سرمایه گذاری به صورت مستقیم منجر به اخذ پاسپورت می باشد. نکته قابل توجه در رابطه با تابعیت آنتیگوا و باربودا، این است که این کشور دو تابعیتی را می پذیرد و افراد می توانند پاسپورت کشور خود را حفظ نموده و پاسپورت آنتیگوا و باربودا را نیز اخذ نمایند. نکته جالب دیگر در خصوص سرمایه گذاری در آنتیگوا و باربودا و اخذ پاسپورت این کشور، این است که در این روش شما نیازی به حضور در این کشور ندارید و در هر 5 سال تنها 5 روز باید در این کشور حضور داشته باشید. همچنین با توجه به اینکه شهروندان این کشور امکان سفر بدون ویزا به بیش از 100 کشور دنیا از جمله کشورهای حوزه شنگن دارند، افراد می توانند پاسپورت این کشور را به عنوان پاسپورت دوم خود دریافت کنند و این موقعیت برای سفر آزادانه در دنیا استفاده کنند و نیازی به زندگی در آنتیگوا و باربودا نیز نمی باشد. کشورهای دیگر در حوزه کارائیب از جمله دومنیکا و سنت لوسیا نیز از شرایط مشابهی برای اعطای پاسپورت بهره مند اند. در لینک های زیر می توانید شرایط اخذ پاسپورت این کشور ها را مطالعه کنید.

پاسپورت دومینیکا
پاسپورت سنت لوسیا

پاسپورت آنتیگوا و باربودا و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت یک کشور فرآیندی حقوقی می باشد و افراد پیش از اقدام باید با تمامی جنبه های قانونی تابعیت در کشور مقصد آشنایی داشته باشند. توصیه می شود برای طی این مسیر از مشاوره و تجربیات کارشناسان و حقوق دانان استفاده کنید. هزینه ابتدایی برای کسب اطلاعات می تواند از هزینه های گزاف آینده در صورت بروز مشکلات قانونی جلوگیری کند و باعث شود افراد با اطمینان خاطر در این مسیر گام گذارند. مؤسسه حقوقی ملک پور با بیش از یک دهه تجربه در زمینه انواع روش های مهاجرت و سرمایه گذاری خارجی، خدمات متنوعی به متقاضیان ارائه می دهد و استفاده از خدمات این مؤسسه می تواند شانس موفقیت در مهاجرت و امنیت آن را به طرز قابل توجهی افزایش دهد.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا و سخن پایانی

همان گونه که ذکر شد روش های متعددی برای اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا وجود دارد و همه این موارد به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. از رایج ترین روش های اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا از طریق سرمایه گذاری از این جهت دارای محبوبیت می باشد که افراد می توانند بدون نیاز به حضور و زندگی در این کشور موفق به اخذ پاسپورت دوم خود شوند و با استفاده از اعتبار آن به بیش از 100 کشور دنیا به صورت آزادانه سفر کنند. برای مهاجرت به آنتیگوا و باربودا از طریق روش های مختلف و همچنین سرمایه گذاری در این کشور می توانید با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان تخصصی بهره مند گردید. امید است این نوشتار پاسخ گوی سؤالات شما بوده باشد، در صورت هر گونه ابهام می توانید پرسش خود را در بخش دیدگاه ها مطرح نموده تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گو باشند.