پاسپورت آفریقای جنوبی و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت آفریقای جنوبی و شرایط عمومی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و اعتبار آن
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و روش های اخذ آن
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق کار
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تولد
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و پناهندگی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و تغییرات قانونی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و نکات مهم در باب آن
thumbnail پاسپورت آفریقای جنوبی پاسپورت آفریقای جنوبی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت آفریقای جنوبی و مقدمه ای بر آن

پاسپورت آفریقای جنوبی ، روش های اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی و مهاجرت و اخذ اقامت آفریقای جنوبی را در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار داده ایم و تلاش نمودیم تمامی نکات ساده و مهم در مورد پاسپورت آفریقای جنوبی را در این مقاله به صورت خلاصه و دقیق در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم. آیا امکان دریافت پاسپورت کشور آفریقای جنوبی وجود دارد؟ آیا پاسپورت آفریقای جنوبی در سطح جهان اعتبار بالایی دارد؟

 برخلاف تصور عموم مردم در مورد کشور آفریقای جنوبی، این کشور از لحاظ صنعتی پیشرفت رو به رشدی داشته است و کیفیت زندگی در این کشور قابل قبول است. حال ما در این مقاله شرایط پاسپورت کشور آفریقای جنوبی و اعتبار آن، همچنین راه های متفاوت اخذ اقامت و پاسپورت این کشور را بررسی می نماییم. این مقاله مربوط به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و هرگونه کپی و انتشار آن بدون ذکر منبع غیر قانونی بوده و مجاز نمی باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به پاسپورت کشور آفریقای جنوبی و مهاجرت به آفریقای جنوبی، با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی و رایگان این موسسه استفاده نمایید.

پاسپورت آفریقای جنوبی و شرایط عمومی

کشور آفریقای جنوبی در جنوب قاره آفریقا واقع شده و توسط دو اقیانوس اطلس و هند محاصره شده است. معروف ترین شهر این کشور کیپ تاون است و زبان رسمی آن زبان انگلیسی است. پاسپورت آفریقای جنوبی یک سند معتبر است که توسط دولت آفریقای جنوبی صادر می شود. این سند بر اساس هویت و ملیت شهروندان آفریقای جنوبی جهت سفرهای بین المللی است که برای شهروندان این کشور صادر می شود. به طور قطع پاسپورت و تابعیت آفریقای جنوبی از طریق قانون خون از والدینی با تابعیت آفریقای جنوبی داده خواهد شد. اما تحت شرایطی شهروندان خارجی که در کشور آفریقای جنوبی اقامت داشته اند، می توانند برای دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی درخواست دهند. این در صورتی است که هویت معتبر و قانونی شما به آن دولت اثبات شده باشد و شما یک شماره هویتی از این کشور دریافت کرده باشید. زمانی که شما پاسپورت آفریقای جنوبی را دریافت کنید نشان دهنده این موضوع است که شما به عنوان شهروند این کشور پذیرفته شده اید. از این رو شما از تمامی حقوق شهروندی این کشور از جمله کار، تحصیل و … بهره مند خواهید بود.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت آفریقای جنوبی و اعتبار آن

پاسپورت آفریقا پاسپورت آفریقای جنوبی

عوامل بسیاری در کنار هم نشان دهنده اعتبار پاسپورت یک کشور است. به طور مثال امکان سفر به کشور های دیگر بدون نیاز به ویزا، از جمله عوامل اعتبار پاسپورت است. پاسپورت آفریقای جنوبی در سطح جهان از نظر اعتبار در رتبه 45 قرار دارد. در بررسی پاسپورت آفریقای جنوبی می توان گفت که، دارندگان این پاسپورت بدون نیاز به ویزا، امکان سفر به 63 کشور جهان را دارند. علاوه بر آن می توانند به 35 کشور جهان سفر نموده و به محض ورود ویزا دریافت کنند. اما برای ورود به 100 کشور دیگر جهان نیاز دارند ویزا داشته باشند. از این رو می توان گفت پاسپورت آفریقای جنوبی بالاترین پاسپورت در قاره آفریقا بوده و نسبتا اعتبار خوبی دارد. اما نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و یا آمریکایی وگاها آسیایی اعتبار آن پایین تر است. در زیر به بررسی امکان ورود به کشورهای مختلف بدون نیاز به ویزا و یا ورود با لزوم داشتن ویزا برای پاسپورت کشور آفریقای جنوبی می پردازیم:

الزام ویزا با پاسپورت آفریقای جنوبی الزام ویزا برای ورود به آفریقای جنوبی کشور
ویزا نیاز دارد ویزا نیاز دارد استرالیا
ویزا نیاز ندارد ویزا نیاز ندارد آرژانتین
ویزا نیاز ندارد ویزا نیاز ندارد کره جنوبی
ویزا نیاز دارد ویزا نیاز دارد آمریکا
ویزا نیاز دارد ویزا نیاز دارد انگلستان
ویزا نیاز ندارد ویزا نیاز ندارد مالزی
ویزا نیاز ندارد ویزا نیاز دارد افغانستان
ویزا نیاز ندارد ویزا نیاز ندارد ایرلند

پاسپورت آفریقای جنوبی و روش های اخذ آن

همانطور که اقامت آفریقای جنوبی قابل دستیابی است، پاسپورت آفریقای جنوبی را نیز می توان از چندین راه به دست آورد. به طور کلی مهاجرت به آفریقای جنوبی از چندین راه تبعیت می کند، که در صورتی که فرد شرایط لازم برای هر یک از روش ها را دارا باشد، می تواند در نهایت به پاسپورت آفریقای جنوبی دست یابد. این روش ها شامل تولد، ازدواج، کار و … می شود. در زیر به بررسی انواع این روش ها خواهیم پرداخت. شما میتوانید برای بررسی تمامی راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی و یا سایر کشور های جهان ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نمایید. استاد ملک پور در این ویدئو به طور دقیق به بررسی تمامی راه های مهاجرت پرداخته اند. مطمئنا شما با تماشای این ویدئو می توانید نحوه رسیدن به پاسپورت آفریقای جنوبی و سایر کشورهای جهان را به طور دقیق تشخیص دهید.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج
مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تولد
پناهندگی در آفریقای جنوبی

 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق کار

  مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار یکی از راه های اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی است. شخص به دو طریق می تواند برای کار در آفریقای جنوبی اقدام نماید. راه اول این است که از یک کارفرما در کشور آفریقای جنوبی درخواست کار داشته باشید و یا اینکه از طریق ویزای جستجوی کار برای این کشور اقدام نمایید تا در نهایت به پاسپورت آفریقای جنوبی دست پیدا کنید. ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی به شما فرصت می دهد 9 ماه به این کشور ورود کرده و دنبال کار بگردید. شما بایستی مدرک تحصیلی، حداقل در سطح فوق دیپلم ارائه دهید و سابقه کار مرتبط نیز داشته باشید. یکی از نکات مهم در باب کار در آفریقای جنوبی عدم نیاز به مدرک زبان است. می توان گفت ویزای جستجو کار یکی از بهترین امکان ها برای رسیدن به پاسپورت آفریقای جنوبی است. زیرا پس از 5 سال کار کردن در این کشور اقامت دائم آفریقای جنوبی را دریافت خواهید کرد. همچنین درصورتی که 8 سال از اقامت شما گذشته و از این 8 سال شما 4 سال را در کشور آفریقای جنوبی زندگی کرده باشید، پاسپورت آفریقای جنوبی را دریافت خواهید کرد.

 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل

  تحصیل در دانشگاه های آفریقای جنوبی می تواند در نهایت به اخذ اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی ختم شود. کشور آفریقای جنوبی دارای دانشگاه های خوبی همچون دانشگاه کیپ تاون، دانشگاه استنلبوش، دانشگاه ویتواترزلند و … می باشد که در سطح خوبی از آموزش قرار دارند. اغلب دوره های تحصیلی در این دانشگاه ها برگزار می شود که به زبان انگلیسی است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی را می توان حدود 2.500 تا 4.500 دلار در سال دانست. اشخاصی که از طریق تحصیل به این کشور وارد می شوند برای دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی باید ویزای خود را به ویزای تحصیلی یا ویزاهای تجاری تغییر دهند. از این طریق در نهایت پس از تحصیل در این کشور به اقامت و در نهایت پاسپورت آفریقای جنوبی دست خواهند یافت.

 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری

  از طریق سرمایه گذاری می توان به کشور آفریقای جنوبی ورود کرده و در نهایت به اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی دست یافت. برای سرمایه گذاری و کسب اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی باید کسب و کاری را در این کشور راه اندازی کرد. یه همین منظور باید مبلغ 5 میلیون رند سرمایه اولیه برای کسب و کار راه اندازی شده نشان دهید. منبع این سرمایه باید از بیرون از آفریقای جنوبی باشد. نیاز نیست کاملا به صورت نقد باشد و می تواند شامل ماشین آلات و کالاهای مربوط به کسب و کار شما نیز باشد. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی را داشته باشید، باید طرح تجاری که برای اقتصاد این کشور سودمند باشد را ارائه داده و همچنین باید 60 درصد از کارمندان و کارگران شرکت خود را از شهروندان کشور آفریقای جنوبی انتخاب کنید. از این طریق ابتدا به شما اقامت 2 ساله و سپس اقامت 3 ساله داده می شود. در نهایت بعد از 5 سال اقامت دائم و بعد از 8 سال پاسپورت آفریقای جنوبی را دریافت خواهید کرد.

 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تولد

  پاسپورت آفریقای جنوبی به طور مستقیم از طریق تولد به کودکانی اهدا می شود که پدر و یا مادر کودک تابعیت آفریقای جنوبی را داشته باشند.  زیرا کشور آفریقای جنوبی از تابعیت خون پیروی می کند و تابعیت خاک را نمی پذیرد. اما تحت شرایطی افراد دیگری نیز می توانند از طریق تولد پاسپورت آفریقای جنوبی را دریافت نمایند و می توان گفت تابعیت خاک تحت شرایطی در این کشور برقرار می شود. به طور مثال اگر شخصی در خاک کشور آفریقای جنوبی متولد شده باشد اما پدر و مادر او مشخص نباشد و یا توسط والدین آفریقای جنوبی به فرزندی پذیرفته شوند، همچنین افرادی که قبل از اکتبر سال 1995 نیز در آفریقای جنوبی به دنیا آمده باشند، می توانند پاسپورت آفریقای جنوبی و تابعیت این کشور را بدست آورند.

 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

  پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج نیز به شهروندان خارجی اهدا می شود. این در صورتی است که شخص خارجی با تبعه و شهروند کشور آفریقای جنوبی ازدواج قانونی داشته باشد. پس از اینکه ازدواج قانونی به ثبت برسد می شود برای همسر اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی را درخواست داد. این درخواست به وزارت کشور آفریقای جنوبی داده شده تا صحت جسمانی و روانی فرد تایید گردد. در نهایت پاسپورت آفریقای جنوبی در صورتی به فرد داده می شود که ذوجه به مدت 5 سال در کنار هم زندگی نموده و صحت این موضوع را اثبات کنند. در این صورت از طریق ازدواج فرد پاسپورت آفریقای جنوبی را دریافت خواهد کرد.

 • پاسپورت آفریقای جنوبی و پناهندگی

  افرادی هستند که ممکن است جهت دریافت اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی به پناهندگی در این کشور اقدام کنند. پناهندگی به طور کلی برای اشخاصی تعیین شده است که به دلایلی از جمله خطر مرگ و یا آزار و اذیت در کشور خود مجبور شوند کشور خود را ترک کنند و به کشور های دیگر پناه ببرند. پناهندگی در آفریقای جنوبی ممکن است تحت شرایطی به دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی ختم شود. این در صورتی است که صحت ادعای فرد تایید شده و دولت آفریقای جنوبی پناهندگی شخص را بپذیرد که در این صورت ابتدا به فرد اقامت 2 ساله داده و سپس تمدید می نمایند. تحت شرایطی پس از گذشت 5 سال از اقامت فرد ممکن است به او اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی داده شود.

  موسسه حقوقی ملک پور به طور کلی پناهندگی را رد کرده و هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد.

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی
مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی
اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی و تغییرات قانونی

در سال 1995 قوانین شهروندی برای تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوبی نوشته شد. این قوانین در سال 2010 اصلاح شد و در تاریخ 1 ژانویه 2013 به اجرا در آمد. بر اساس این قوانین افرادی که 5 سال به صورت قانونی در کشور آفریقای جنوبی اقامت داشته باشند، می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند و سپس برای پاسپورت آفریقای جنوبی درخواست دهند. افراد برای دریافت اقامت دائم باید تمامی مراحل اداری را به درستی طی کرده و کد هویتی اقامت دائم خود را دریافت نماید. در این مرحله شخص باید توانایی زبانی خود را ثابت نموده و نشان دهد هیچگونه مشکلی برای برقراری ارتباط با مردم کشور آفریقای جنوبی را ندارد. از این رو به شخص اقامت دائم و پس از گذشت 8 سال از اقامت خود در صورتی که 4 سال آن را در کشور آفریقای جنوبی زندگی کرده باشد، می تواند برای پاسپورت آفریقای جنوبی درخواست دهد.

پاسپورت آفریقای جنوبی و نکات مهم در باب آن

برای دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی نکاتی وجود دارد که بایستی شخص در نظر داشته باشد.

 • درخواست تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوبی را باید ابتدا به وزارت کشور ارائه دهید، تا تایید شود که فرم مربوطه را بدرستی پر کرده اید.
 • تمام مدارک مربوط به شما، شناسنامه، گذرنامه و دیگر مدارک مربوطه جهت دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی بایستی مورد تایید وزارت کشور آفریقای جنوبی قرار بگیرد.
 • فرم درخواست تعیین وضعیت شهروندی در زمان تعیین شده ارائه شود.
 • ثابت کنید که در یک سال گذشته قبل از ارائه درخواست پاسپورت آفریقای جنوبی در این کشور ساکن بوده اید.
 • در زمان درخواست، تاییدیه پلیس آفریقای جنوبی از صحت اخلاقی و اجتماعی شما، 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • نامه تاییدیه پذیرش تابعیت مضاعف را ارائه دهید.
 • پرداخت مبلغ 300 رند جهت انجام امور شما به وزارت کشور.
پاسپورت آفریقای جنوبی و سخن پایانی

پاسپورت آفریقای جنوبی را در این مقاله بررسی نمودیم و پی بردیم که دریافت اقامت و تابعیت آفریقای جنوبی از طریق تولد، ازدواج، کار و … امکان پذیر می باشد. این کشور جهت تحصیل و کار برای گروهی از مشاغل شاید مقصد مناسبی باشد، اما با توجه به نرخ تورم موجود در این کشور، سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی جهت دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی پیشنهاد نمی شود. با درنظر گرفتن شرایط موجود در بهترین کشورهای اروپایی و امکانات موجود در این کشورها پیشنهاد می شود شرایط دیگر کشورها را نیز مدنظر داشته باشید. از این رو می توانید در باب دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی و دریافت پاسپورت دیگر کشورها با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی و رایگان این موسسه استفاده نمایید. همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه، مسائل خود را بیان نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.