اکثر کسانی که در تعطیلات و یا به قصد تجارت یا زندگی از دبی بازدید می کنند، نیاز به ویزا دارند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار امارات بسیار متغیر است. گاهی حتی وب سایت های دولتی حتی به روز نیستند. بهترین کار مراجعه به سفارت امارات متحده عربی در کشور خود قبل سفر است. اگر به قصد کار عازم دبی هستید، حامی شما، که معمولاً کارفرمای شماست، ویزا و مجوز لازم را برای شما دریافت می کند و همچنین می تواند شما را در رابطه با ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار امارات راهنمایی کند.
بیشتر ویزا و مجوزها شامل تمبر گذرنامه می شود، و بنابراین مقامات اداره مهاجرت به راحتی می توانند بررسی های لازم را زمان ورود یا خروج شما از کشور انجام دهند. هزینه های مربوط به ویزا و مجوزهای مختلف باید توسط کارفرمای شما پرداخت شود. توجه داشته باشید که هزینه های زیر تنها به منظور راهنمایی شما ارائه شده است، چرا که این هزینه ها درست مانند شرایط و الزامات مهاجرت دائماً تغییر می کنند. سفارت یا کنسولگری دولتی مربوطه می تواند اطلاعات جدید را در اختیار شما قرار دهد.

انواع ویزا

ویزای توریستی
ویزای توریستی برای اقامت بیشتر از ۱۴ روز صادر می شود. تمام افراد باید بیمه درمانی خود را ارائه دهند. شرایط لازم برای اخذ ویزا برای ملیت های مختلف متفاوت است:
اتباع GCC  (شورای همکاری خلیج فارس) می توانند بدون ویزا وارد دبی شوند.
شهروندان برخی کشورهای می توانند ویزای خود را به محض ورود به کشور و در فرودگاه دریافت کنند: فرانسه، ایتالیا، آلمان، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئیس، اتریش، سوئد، نروژ، دانمارک، پرتغال، ایرلند، یونان، قبرس، فنلاند، مالت، اسپانیا، موناکو، واتیکان، ایسلند، آندورا، سان مارینو، لیختن اشتاین، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، برونئی، سنگاپور، مالزی و هنگ کنگ. این نوع ویزا به مدت ۳۰ روز اعتبار دارد، هزینه آن ۱۰۰ درهم امارات (۳۰ دلار آمریکا) است. این هزینه به محض ورود به کشور دریافت می شود و قابل تمدید نیست. شهروندان بریتانیا نیاز به دریافت ویزا قبل از سفر نیستند، هزینه صدور ویزا از آنان اخذ نمی شود و مدت اعتبار ویزای آنها تا ۶۰ روز است. این نوع ویزا را می توان با پرداخت ۵۰۰ درهم امارات (۱۳۰ دلار) برای بیشتر از ۳۰ روز تمدید کرد.
شهروندان دیگر کشورها برای اقامت بیشتر از ۱۴ روز می تواند از طریق حامی مالی خود، ویزای سفری غیر قابل تمدید به مدت ۳۰ یا ۹۰ روز بگیرند. حامی می تواند، شرکت شما، آژانس مسافرتی شما یا یک شخص باشد. در صورتی که حامی شما یک شخص باشد، ویزای اقامت معتبر و درآمد بیش از ۴۰۰۰ درهم در ماه مورد نیاز است. از آگوست ۲۰۰۸ کارگران مهاجر دیگر نمی توانند به عنوان حامیان مالی برای بازدید اعضای خانواده خود عمل می کنند.

ویزای ترانزیت

این نوع ویزا به مدت ۹۶ ساعت اعتبار دارد و برای کسانی که در سفر به امارات برای حداقل ۸ ساعت در فرودگاه بین المللی دبی توقف دارند و برای سفرهای کاری کوتاه مدت صادر می شود. همچنین بلیط معتبر مورد نیاز می باشد. امکان دریافت ویزای ترانزیت توسط حامی مالی یا هتل محل اقامت وجود دارد. شهروندان سومالی، افغانستان، عراق، نیجر و یمن شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزا را ندارند.

ویزای چند بار ورود

این نوع ویزا به مدت ۶ ماه و برای تا ۳۰ روز اقامت معتبر است. برای تاجرانی که برای ارتباط با شرکت های معتبر محلی و یا چند ملیتی اغلب وارد امارات متحده عربی می شوند، صادر می شود. این افراد ابتدا باید ویزای توریستی بگیرند، که بر اساس آن ویزای چند ورودی صادر می شود که غیر قابل تمدید است.

کارت کار و ویزای اقامت

تمام کارکنان خارجی نیاز به ویزای اقامت و کارت کار دارند. افراد برای اخذ اینها، باید اول مورد معاینه پزشکی قرار گیرند. به طور کلی بررسی های بیشتری در مورد متقاضیان غیر غربی نسبت به غربی ها صورت می گیرد. سپس ویزای اقامت و در نهایت کارت کار صادر می شود، که نوعی کارت شناسایی است و همیشه باید آن را همراه داشته باشید، چرا که گذرنامه شما نزد کارفرما باقی می ماند.
ویزای اقامت به مدت سه سال اعتبار دارد و تمدید آن راحت است. برای اخذ آن محدودیت سنی ۵۰ سال وجود دارد، اما در صورت ارائه دلایل مناسب می توان قائل به استثناء شد. ساکنان جدید باید برای شش ماه اول اقامت خود در امارات باشند.

مدارک مورد نیاز برای ورود امارات

رفت و آمد خارجیان در دبی شدیداً کنترل می شود و صدور ویزا و مجوزهای دیگر در روند ادرای بسیار دقیقی بررسی می شود.
کسانی که درخواست آنها مورد پذیرش واقع نشود، فرصت کمی برای درخواست تجدیدنظر دارند. خوشبختانه، در بخش بسیاری از این روند اداری نیاز به مراجعه خارجیان نیست. اکثر شرکت ها و موسسات بزرگ یا کوچک، یکی از کارمندان خود را به عنوان مسئول اخذ کارت کار و ویزای اقامت برای کارکنان خارجی و خانواده های آنها تعیین می کنند. این فرد همچنین در صورت لزوم می تواند در موارد مختلف راهنمای شما باشد.

مدارک لازم برای کار در امارات شامل موارد زیر است

•    گذرنامه معتبر برای حداقل سه ماه از تاریخ ورود برای مقاصد توریستی و شش ماه برای اهداف تجاری (بهتر است حداقل سه یا چهار فتوکپی به همراه داشته باشید)؛
•    حداقل شش قطعه عکس در اندازه پاسپورت؛
•    سند ازدواج (در صورت وجود)؛
•    شناسنامه برای تمام اعضای خانواده؛
•    کارگران ممکن است به کپی قرارداد کار / اجاره نامه نیاز داشته باشند که بهتر است با حامی مالی / کارفرمای خود در این باره مشورت کنند؛
•    کپی واضح از گذرنامه حامی مالی؛
•    بیمه سفری.

هنگام اقامت در دبی باید مدارک شناسایی خود، مانند گذرنامه یا کارت شناسایی ملی و ویزای ورود و اقامت مناسب به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که برخی بررسی های لازم برای شناسایی کارگران غیر قانونی صورت می گیرد.این کار به معنای توهین به کشورهای منطقه نیست، بلکه در صورت رعایت قانون و توجه به مقررات فرهنگی معمولا با مهربانی و سخاوت با مهاجران رفتار می شود.
در پایان، در باب مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار امارات لازم به یادآوری است که پروسه حقوقی مهاجرت و اقامت بسیار حساس بوده و گاهی یک اشتباه کوچک میتواند منجر به ردی ویزا گردد. از این رو توصیه می کنیم با گرفتن مشاوره صحیح و حقوقی از وکلا موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) شانس پرونده خود را بررسی کرده و با  انتخاب درست، آینده خود را بیمه نمائید.جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت ذیل مراجعه فرمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

نگارنده: مریم نظری

Rating: 4
23 پاسخ
 1. امیر گفته:

  سلام من ۱۷ سالم میخوام تا چهار ساله آینده مهاجرت کاری داشته باشم و کاگر ساده نیاز به چه شرایطی است

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کشورهای عربی نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای آن کشور است و منجر به اقامت برایتان نمی شود. این کشورها هیچ گونه خدمات قابل توجهی را برای مهاجران ارائه نمی کنند و در دادگاه هایشان نیز بصورت عادلانه دعاوی قضایی را برای شهروندان خود و مهاجران حل و فصل نمی کنند. در صورت تمایل از طریق موسسات کاریابی آن کشورها می توانید اقدام نمایید. کشورهای عربی عموماً روابط دوستانه ای با ایران نداشته و به راحتی به ایرانیان ویزا نمی دهند. مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpour.ir/مهاجرت-به-کشورهای-حوزه-خلیج-فارس/

   پاسخ
 2. گیسو گفته:

  با‌سلام
  من‌۲۷ًسالمه و‌رشته تحصیلیم‌ علوم آزمایشگاهی هست.کارشناس آزمایشگاه بالینی هستم.میخوام‌بدونم از کدوم کشورها و چه جوری میتونم وایزای کار بگیرم ؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. با توجه به رشته تحصیلی تان نیازمند اخذ پیشنهاد کاری خواهید بود که می توانید از موسسات کاریابی کشور مورد نظرتان اقدام نمایید.

   پاسخ
 3. عباس گفته:

  باتشکر ازشما دوست عزیز
  ازاینکه وقت گذاشته اید واینجانب را با اطلاعات بسیارمفید خود راهنمایی کرده اید بسیار سپاس گذارم

  پاسخ
 4. عباس گفته:

  باسلام خدمت شمادوست عزیز ،ازپاسخ شما تشکرمیکنم
  یه راهنمایی خواستم ،هیچ کشوری بدون پیشنهادکاری ویزای کار برای راننده کامیون نمیدهد ،آیا میشود ویزای توریستی گرفت بعد که وارد شدیم اقدام برای پیدا کردن کارفرما کنیم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست عزیز باید پیشنهاد کار داشته باشید تا بتوانید ویزای کار دریافت کنید. شما از طریق ویزای توریستی هم می توانید وارد شوید و به جستجوی کار بپردازید اما اجازه کار ندارید و بعد از یافتن کار باید به کشور خود بازگشته و از آنجا درخواست ویزای کار داد. علاوه بر این کارفرما و سمت شغلی مورد نظر باید مورد تایید دولت آن کشور قرار گیرد و در اکثر کشورها در صورتی که از اتباع آن کشور برای آن شغل خاص شخصی موجود نباشد، اجازه استخدام شخص خارجی داده می شود.

   پاسخ
 5. عباس گفته:

  باسلام وعرض ادب خدمت شما
  من راننده کامیون هستم همه مدارکم تکمیله میخواستم بدونم کدوم کشورها راهت ویزای کار به راننده میدن
  باتشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 6. hosein.neysar گفته:

  با سلام و عرض ادب..من مدرک کارشناسی برق دارم و در ضمینه برق ساختمان و دوربین مداربسته و سیستم اعلام سرقت فعالیت می کنم…چطوری می تونم ویزای کار دریافت کنم تو بعضی از سایت ادرس کار فرما هس ولی ادم متوجه نمیشه چطوریه…واسه پیدا کردن کار فرما چ باید کرد ..و هزینش چقدر میشه

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای یافتن کار باید از طریق موسسات کاریابی اقدام کنید. موسسه حقوقی ملک پور معمولا خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمی دهد اما به زودی به تعداد محدود و در بازه زمانی چند روزه فرم کاریابی در وبسایت ما قرار خواهد گرفت و به طور رایگان می توانید برای کاریابی ثبت نام کنید. اخبار کانال تلگرام ما را دنبال کنید تا از زمان ثبت نام آگاه شوید.
   برای کار در کشور امارات ابتدا نیاز به یک کارفرما دارید. همچنین با توجه به رزومه کوتاهی که درباره خود عنوان کردید به نظر می رسد امکان اخذ ویزای جستجوی کار در آلمان و اتریش را داشته باشید. برای کار در آلمان و اتریش نیازی به کارفرما ندارید و می توانید به مدت 6 ماه در این کشورها به جستجوی کار بپردازید و رشته تحصیلی شما جزء رشته های مورد نیاز در این کشورها می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 7. maziar samiei گفته:

  سلام- آیا امکان دریافت ویزای کار در دبی برای ایرانیان هست؟ چون میگن چند ساله نمیدن ولی سوالم اینه این همه ایرانی چه جوری کار میکنن؟! ممنون میشم اگه برای ویزای کار حتی یکساله توضیحات بدین. ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. حامد گفته:

  سلام من کارشناس علوم ازمایشگاهی هستم و 7 سال سابقه کار دارم 30 سال سن دارم و مجرد میباشم و متقاضی کار در اتریش یا آلمان میباشم بنظر شما امکانش هست چطوری متوجه بشم کارم اونجا هست

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی برای اخد ویزای جستجوی کار حتما باید مطابق با رشته تحصیلی خود سابقه کار حداقل 3 سال و همچنین مدرک زبان المانی داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید بنابراین شرایط شما باید به صورت کاملتر بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. میثم گفته:

  با سلام.
  من با یک کفیل آشنا شدم مدارکمم فرستادم برام ویزا فرستاده البته عکسشو و میگه اول باید با اداره مهاجرت تسویه کنی بعد بیمه و ریجستری ورود و بلیط برات صادر بشه.هزینشم گفته ۱۰ میلیون.میخام ببینم همچین چیزی هست یا کلاهبرداریه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. متاسفانه ما در خصوص نحوه فعالیت سایر موسسات یا اشخاص هیچ گونه اطلاعاتی نداریم

   پاسخ
 10. علی گفته:

  با سلام
  من و خانمم از طریق یکی از دوستانی که تاز باهاشون در وزارت اشنا شدیم اقدام به گرفتن ویزای مهاجرت جهت کار در شرکتی ایرانی در امارات کردیم که ایشون کارهای مارو انجام میدهند و وجوهی را واریز میکنند و به ما اعلام کرده و پولشو ازما میگیره که ما دونفر تاالان نفری ۱۱۵ دلار و ۳۵۰هزارتومن دادیم طی دوقبض که میخواستم بدونن چطور میتونم استعلام صحت فیش هایی که برام تلگرام کرده رو بدست بیارم (یکی فیش عربی نوشته شده و اون یکی خط های آبی داره و فرد گیرنده نماینده بنیاد هست حالا کدوم بنیاد نمیدونم!!!) و هیچ اطلاعاتی ازاون شرکت بما نداده تاالان تحقیقاتی که کردیم خودش واقعا به یکی از سیاسیون وصله و فامیل اونه ولی من میترسم نکنه اون قبض هایی که نشون داده جعل باشه چون از نظر سریال همخوانی نداره و… و الان سه هفته پاسپورت های ما رو گرفته که بده به سفارت ولی نمیدونم ایا بایستی پاسپورتمون رو بهش میدادیم کلا میخام راهنماییم بفرمایید ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. متاسفانه ما در خصوص فعالیت سایر موسسات یا اشخاص هیچ گونه اطلاعاتی نداریم

   پاسخ
 11. مسعود نوین گفته:

  سلام من دیپلم مکانیک هستم ۴۰ساله هستم، چطور میتوانم ویزای کار بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. Saeed گفته:

  من المان زندگی میکنم میخواستم دوبی بروم ۷ روزه راخت ترین راه گرفتن ویزا بدون رفتن به سفارت دوبی چیست اگه راهنمای کنی ممنوع میشون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.