شرایط و مدارک اخذ ویزای کار در نیوزیلند

آیا از شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ذر نیوزیلند اطلاع دارید ؟ آیا می دانید در صورت دارا بودن شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ذر نیوزیلند می توانید ، اقامت این کشور را دریافت کنید ؟ آیا می دانید شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ذر نیوزیلند پیش شرط مهم برای مهاجرت به وسیله ویزای کار این کشور است ؟ آیا می خواهید تخصص خود را در این کشور با اطلاع از شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ذر نیوزیلند ادامه دهید ؟ موسسه حقوقی ملک پور با سال ها تجربه در امور حقوقی و مهاجرتی به سوالات شما عزیزان در  مورد شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ذر نیوزیلند و سایر امور حقوقی پاسخ می دهد . در ابتدا باید انواع ویزای کار را شناخت تا بتوان مدارک مورد نیاز را در هر قسمت بیان نمود .
در نیوزیلند چند نوع ویزای کار وجود دارد :

ویزای افراد هنرمند

این ویزا به هنرمندانی اعطا می شود که مهارتی داشته باشند که هنر نیوزیلند این مهارت هنری را نیاز داشته باشد . این ویزا امکان مهاجرت خانواده فرد را با او به این وسیله فراهم نمی کند . این ویزا مدت مشخص و محدود دارد و با خاتمه اجرای اثر هنری مذکور پایان می یابد . اگرچه می توان آن را تمدید نمود یا به نوع دیگری از ویزا های شغلی آن را تبدیل نمود .
در ویزای هنرمند فرد باید اثری را ارائه دهد که نشان از تخصص او دارد . همچنین او باید مدرکی دال بر دعوت کارفرما از او مبنی بر پذیرش اثر و ارائه یک شغل را نیز اخذ کند .

ویزای کار فارغ التحصیلان

این ویزا مخصوص کسانی است که به تازگی درس خود را در مقطع لیسانس یا بالاتر  از دانشگاه های نیوزیلند تمام کرده اند . این افراد پس از تحصیل باید جایی را پیدا کنند که کارفرمای مهارت آن ها را خواستار باشد . مهم نیست که شغلی که پیدا می کنند چه باشد اما باید در ارتباط با تحصیلشان باشد . این ویزا نیز مدت محدود ۲ ساله دارد . در این ویزا هم خانواده فرد همراه با او نمی توانند مهاجرت کنند و باید از طریق سایر روش ها اقدام نمایند . باید دانست که بعد ازاتمام تحصیل افراد می توانند برای مدت یک سال برای یافتن شغل مناسب اقدام کنند و از این طریق ویزای و اقامت خود را ادامه دهند . در نیوزیلند ویزای کاری دیگری به نام Skilled Migrant وجود دارد . این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که قادر باشند اقتصاد نیوزیلند را بهبود ببخشند  . این ویزا مزایایی نظیر امکان کار و تحصیل داشته که شامل افراد خانواده فرد نیز می باشد . افراد بر اساس امتیازی که در سیستم امتیاز دهی اخذ می کنند ارزیابی می شوند حداقل امتیازی که فرد برای اخذ این ویزا نیاز دارد  ۱۶۰ امتیاز می باشد  .  همچنین حداکثر سن دراین جا باید ۵۵ سال باشد .

امتیاز شغل

اشتغال به کار در نیوزیلند به مدت ۱۲ ماه یا بیشتر    ۶۰ امتیاز
پیشنهاد کار از نیوزیلند یا اشتغال به کار کمتر از ۱۲ ماه    ۵۰ امتیاز
امتیاز اضافی
کار در زمینه های رو به رشد *    ۱۰ امتیاز
کار در زمینه رشته های long term
۱۰ امتیاز
کار در منطقه بیرون آکلند (بزرکترین شهر نیوزیلند)    ۱۰ امتیاز
پیشنهاد کاری یا استخدام همسر    ۲۰ امتیاز
سابقه کار
۲ سال    ۱۰ امتیاز
۴ سال    ۱۵ امتیاز
۶ سال    ۲۰ امتیاز
۸ سال    ۲۵ امتیاز
۱۰ سال    ۳۰ امتیاز
امتیاز اضافی (Bonus) سابقه کار در نیوزیلند
۱ سال    ۵ امتیاز
۲ سال    ۱۰ امتیاز
۳ سال یا بیشتر    ۱۵ امتیاز
امتیاز اضافی (Bonus) سابقه کار در زمینه های رو به رشد *
۲ تا ۵ سال    ۱۰ امتیاز
۶ سال یا بیشتر    ۱۵ امتیاز
امتیاز اضافی (Bonus) سابقه کار در زمینه رشته های مورد نیاز (Long term)
۲ تا ۵ سال    ۱۰ امتیاز
۶ سال یا بیشتر    ۱۵ امتیاز
تحصیلات
کارشناسی    ۵۰ امتیاز
کارشناسی ارشد    ۵۵ امتیاز
امتیاز اضافی (Bonus) تحصیلات
تحصیلات همسر    ۲۰ امتیاز
دوسال تحصیل پیوسته در نیوزیلند    ۵ امتیاز
تحصیل در نیوزیلند (کارشناسی، …)    ۵ امتیاز
تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا در نیوزیلند    ۱۰ امتیاز
تحصیلات در زمینه های رو به رشد*    ۱۰ امتیاز
تحصیلات در رشته های مورد نیاز (Long term)
۱۰ امتیاز
امتیاز خویشاوندی
خویشاوند نزدیک در نیوزیلند    ۱۰ امتیاز
امتیاز سن
۲۰-۲۹ سال    ۳۰ امتیاز
۳۰-۳۹ سال    ۲۵ امتیاز
۴۰-۴۴ سال    ۲۰ امتیاز
۴۵-۴۹ سال    ۱۰ امتیاز
۵۰-۵۵ سال    ۵ امتیاز

همچنین فرد متقاضی باید از نظر شکلی فرمی را که در ارتباط با زمینه مورد علاقه اوست ارائه کند . باید دانست که در روند اقدام برای این ویزا باید با دقت عمل کنید ، زیرا مثلا در صورتی که ارائه مدارک مورد نیاز اشتباهی کنید ، به راحتی ویزای شما رد می شود . در این نوع ویزا افراد واجد شرایط می توانند از همان ابتدا اقامت نیوزیلندی در یافت کرده و وارد این کشور شوند . برای اخذ اقامت دایم  کشور نیوزیلند فرد باید در این کشور ۲ سال کار کند . همچنین پس از ۵ سال زندگی در این کشور امکان اخذ تابعیت نیوزیلندی و به تعاقب آن پاسپورت نیوزیلندی وجود دارد .

در ویزای مخصوص فارغ اتحصیلان ، فرد باید دانشنامه لیسانس خود را ارائه دهد . در ویزای مهاجر متخصص ، فرد متقاضی باید هر گونه مدرکی دال بر تخصص وسابقه خود را ارائه دهد . همچنین باید مدرکی مثبت میزان سن را نیز ارائه کند . علاوه بر موارد مذکور ، فرد باید مدارک ذیل را نیز ارائه کند : ۱) مدرک حاوی استخدام همسر در صورت وجود ۲) مدرک حاوی میزان سابقه کار ۳) مدرک تحصیلی در کشور خود ۴) مدرک تحصیلی در نوزیلند در صورت وجود ۵) مدرک مثبت وجود خوشاوندی در نیوزیلند ۵) مدرک مثبت عدم سوء پیشینه ۶) مدرک سلامت عمومی ۷) مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل ۶٫۵

نوع رایج دیگری از انواع ویزاهای شغلی ویزای مهارت های مهم و ویژه می باشد  . برای اخذ این ویزا شما باید به طریقی ، مهارت خاص خود را عرضه کرده باشید و یک کارفرمای نیوزیلندی از کار شما را مورد پذیرش قرار دهد و برای شما دعوت نامه فرستاده باشد . باید دانست که کارفرمای شما باید کاری تمام وقت را به شما پیشنهاد داده باشد . البته طبق قانون نیوزیلند در صورتی که برای شغل مذکور فردی نیوزیلندی واجد شرایط وجود داشته باشد ، کارفرما نمی تواند این شغل را به فردی خارجی دهد و شخص نیوزیلندی در اولویت قرار دارد  . مزیتی که این نوع ویزا  دارد آن است که خانواده فرد همراه او می توانند به این وسیله به نیوزیلند مهاجرت کنند . این ویزا مدتی محدود دارد و نهایتا می تواند تا ۵ سال صادر شود .
•    سن از ۲۰ تا ۵۳ سال
•    سلامت عمومی
•    عدم سوء پیشینه
•    زبان انگلیسی با نمره آیلتس آکادمیک یا جنرال  Overall حداقل ۶٫۵

با توجه به رکود اقتصادی جهانی ، در نیوزیلند ، همچنان شرایط استخدام به قوت خود باقی است. و همچنان تقاضا برای مهاجرت کاری بالا است و هر ساله پذیرش مهاجران در سطح بالایی برخوردار است . البته دولت پیش بینی میکند این امار در سال ۲۰۱۸ کمی کاهش یابد.
بسیاری از فرصت های شغلی در صنایع پزشکی و مهندسی ها و مهارتهای عمومی وجود دارد.لیست کارهای موجود و تقاضاهای کاری و نوع ویزاها و…هرساله بطور مفصل یا به ایمیل شما فرستاده میشود یا از طریق اداره مهاجرت بر روی سایت قابل پیگیری میباشد.برای داشتن این اطلاعات نمیخواهد هزینه ای را متحمل شوید.این لیست شامل مهارتهایی میشود که کشور نیوزلند در آن کمبود دارد.در این برنامه شما میتوانید با مطالعه  مشاغل و نیاز ها و با توجه به مدرک تحصیلی و مهارتهایتان تمام انچه که از مدارک لازم هستند بطور موثق و قانونی بفرستید .

دولت با شناسایی حوزه های نیاز به کار و ارتباط با کارفرمایان هرساله به ارایه امار و اطلاعات و تطبیق درخواست شما با نوع کارهای موجود میپردازد که شما میتوانید با امتیازهای کسب شده بعد از دادن ازمون مربوطه در سایت و امتیازهایی که از مدارک تحصیلی و سابقه کار و زبان انگلیسی و…بدست اورده اید در لیست انتخابی یا انتظار دولت جهت در یافت ویزا و اشتغال قرار بگیرید تا انتخاب شده و مراحل بعدی را سپری کنید.
حال به طور کلی مراحل شکلی ویزای کار به شرح زیر است :
در ابتدا فرد باید با ملاک ها و امتیازات ارائه شده ، موقعیت خود را ارزیابی کند . در مرحله دوم باید زمینه های شغلی مورد علاقه خود را به وسیله پر کردن فرم EOI بیان دارد . در مرحله سوم در صورت کسب امتیاز مورد نظر برای شما دعوت نامه ای ارسال می شود . پس از ارائه اطلاعات در مورد نحوه اقامت ، سرانجام به فرد ، ویزا داده می شود .
با توجه با مطالب ارائه شده می توان گفت مهاجرت به نیوزیلند با آگاهی از شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ذر نیوزیلند گزینه ای مناسب برای ورود به این کشور می باشد . همچنین آگاهی از شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ذر نیوزیلند انتخاب های بیشتری را در مقابل متقاضی قرار می دهد . در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام در مورد آگاهی از شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ذر نیوزیلند و یا سایر امور حقوقی و مهاجرتی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

نگارنده: سالار پیوسته

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.