ویزای EB1

ویزای EB1 و شرایط اخذ ویزای EB1 2017  برای ایرانیان ، مدارک مورد نیاز ویزای EB1 ، راه اخذ ویزای EB1 فوری ، هزینه های اخذ ویزای EB1 ، ویزای کار آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کاری EB1، را در این مقاله آورده ایم ، آیا از ویزای EB1 امریکا مطلعید؟ آیا به دنبال اخذ اقامت امریکا از طریق ویزای EB1 هستید؟ آیا از شرایط اخذ ویزای EB1 آگاهی دارید؟ آیا قصد اخذ اقامت امریکا از طریق ویزای EB1 را دارید؟
در این مقاله به بررسی نوع دوم ویزای کار امریکا به نام EB1 پرداخته و شما را از شرایط اخذ این نوع ویزا اگاه می سازیم. موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی شما عزیزان را در راه اخذ انواع اقامت و ویزا یاری می نماید.
شما ممکن است که در برنامه استخدام محور امریکا نوع دوم، واجد صلاحیت باشید اگر یک فرد متخصص در یکی از حوزه های تخصصی بوده و دارای یک مدرک پیشرفته و یا معادل آن باشید. در ضمن برای اشخاص غیر امریکایی که دارای توانایی های خاص باشند نیز امکان اقدام برای این نوع ویزا وجود دارد. در زیر، دسته بندی های کاری و نیازمندیهای هر یک ارائه گردیده است:

دارندگان مدارک تحصیلی پیشرفته(معمولا فوق لیسانس و دکتری)

توضیحات
عنوان شغلی که برای ان اقدام می فرمایید باید به یک مدرک تحصیلی پیشرفته نیاز داشته باشد و شما باید ان مدرک یا معادل ان را داشته باشید( مدرک معادل لیسانس بعلاوه ۵ سال سابقه کار مرتبط و موثر)
طرق اثبات
مدارکی نظیر یک سابقه تحصیلی شامل ریز نمرات و مدرک دانشگاهی که نشان دهد شما یک مدرک پیشرفته امریکایی و یا معادل ان را دریافت داشته اید که این سوابق تحصیلی باید به همراه توصیه نامه هایی از سوی کارفرمایان فعلی و سابق شما بوده و بیانگر ۵ سال سابقه کار مرتبط به دنبال فارغ التحصیلی باشد.

متخصصان با توانایی استثنایی(خاص)

توضیحات
شما می باید نشان دهید که توانایی خاصی در زمینه های علوم، هنر یا تجارت دارید. این توانایی خاص به معنای داشتن مدرک تخصصی است که به علاوه همراه با دست یافته های علمی، هنری و یا تجاری بوده باشد.

طرق اثبات
جهت برخورداری از این نوع ویزا، شما می باید اثبات نمایید که از موارد زیر حداقل ۳ مورد را دارا می باشید:
۱٫    مدرک تحصیلی یا جایزه ای مشابه از دانشگاه، کالج، مدرسه و یا موسسه ای اموزشی مرتبط با آن توانایی خاص شخص
۲٫ نامه های کاری که نشان دهنده ۱۰ سال سابقه کار تمام وقت شما در حرفه مورد نظر باشد
۳٫ مجوز فعالیت حرفه تخصصی شما همانند پروانه کسب
۴٫ شواهدی دال بر درامدزایی سالانه ویا هرنوع کسب درامد از خدماتی خاص و حرفه ای که توسط شما ارائه می شود
۵٫ عضویت در یک انجمن حرفه ای یا تخصصی
۶٫ شواهدی دال بر دست یافته های مهم شما و مشارکت عمده و چشمگیر در حیطه فعالیت شما توسط همکارانتان، اشخاص دولتی، سازمان های حرفه ای ویا تجاری
دیگر شواهد قابل مقایسه و مرتبط نیز درنظر گرفته خواهد شد.

توجه:

درخواست ویزای کار نوع دوم می باید معمولا در فرم ETA-750 به همراه یک گواهی کارگری مجزا اخذ شده توسط دپارتمان کار ارائه گردد.(این گواهی در راستای تضمین فرصت های کاری و موقعیت شغلی اتباع امریکایی تعبیه شده تا با ورود نیروی کار غیر امریکایی، امکان استخدام انها به خطر نیافتد)  این فرم در انتهای مقاله آورده شده است.
برای واجد صلاحیت شدن در ویزای EB2، کارفرمای شما می باید فرم I-140 که درخواست بکار گیری نیروی کار خارجی می باشد را تکمیل نماید. این فرم در انتهای این مقاله آورده شده است.

مشاغل پرطرفدار

توضیحات
این نوع دسته بندی مربوط به آن دسته از خارجیانی است که به دنبال مشاغل بسیار پر طرفدار و مورد نیاز در امریکا بوده و درنتیجه نیازی به اینکه سالها منتظر دریافت آن اجازه از دپارتمان کار امریکا و اخذ گواهی کار باشند، ندارند و می توانند مستقیم از طریق USCIS با فرم I-140 نسبت به درخواست کار خارجیان اقدام نمایند. این افراد می توانند بدون نیاز به پیشنهاد کاری از کارفرمای امریکایی، به صورت خویش فرما اقدام به اخذ این ویزا نمایند.

طرق اثبات
شما می باید حداقل ۳ مورد از موارد زیر را نشان دهید و اثبات نمایید که شغل مورد نظر شما از مشاغل پرطرفدار امریکا بوده و شما به صورت تمام وقت و دائم قصد کار در امریکا را دارید.
۱٫ درک تحصیلی یا جایزه ای مشابه از دانشگاه، کالج، مدرسه و یا موسسه ای اموزشی مرتبط با آن توانایی خاص شخص
۲٫ نامه های کاری که نشان دهنده ۱۰ سال سابقه کار تمام وقت شما در حرفه مورد نظر باشد
۳٫ مجوز فعالیت حرفه تخصصی شما همانند پروانه کسب
۴٫ شواهدی دال بر درامدزایی سالانه ویا هرنوع کسب درامد از خدماتی خاص و حرفه ای که توسط شما ارائه می شود
۵٫ عضویت در یک انجمن حرفه ای یا تخصصی
۶٫ شواهدی دال بر دست یافته های مهم شما و مشارکت عمده و چشمگیر در حیطه فعالیت شما توسط همکارانتان، اشخاص دولتی، سازمان های حرفه ای ویا تجاری

خانواده دارندگان ویزای EB-2

همسر شما و فرزندان زیر ۲۱ سال ممکن است بتوانند تحت وضعیت مهاجرتی E-21 و E-22 به امریکا ورود نمایند. در طول زمانی که پرونده شما و همسرتان برای اخذ اقامت دائم امریکا در حال بررسی می باشد(به عنوان دارندگان گرین کارت)، همسر شما می تواند برای اجازه کار و استخدام نیز اقدام نماید که Employment Authorization document و یا به صورت اختصار EAD نامیده می شود.
در پایان این نکته شایان ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه در حقوق بین الملل خصوصی و مهاجرت با بهره مندی از وکلا، کارشناسان و مشاورین زبده شما را در امر اخذ ویزای EB1 یاری نموده و شرایط اخذ ویزای EB1 را تشریح و مدارک مورد نیاز ویزای EB1 را معرفی می نماید. امید است این مقاله شما هموطنان عزیز را در اخذ ویزای EB1 یاری نموده و اطلاعات مفیدی را در مورد کار در امریکا به شما ارائه نموده باشد.

شما میتوانید برای رسیدن به پاسخ سوالات خود در خصوص ویزای EB1 آمریکا یا ویزاهای کاری دیگری در سراسر جهان، همه روزه در ساعات اداری اعلام شده در قسمت تماس با ما در وبسایت از مشاوره تلفنی رایگان همکاران ما در موسسه حقوقی ملکپور چه در وین و چه در دفاتر همکار ما در ایران بهره مند شوید. همچنین در صورت درخواست شما عزیزان خدمات مشاوره حضوری در باب اخذ پذیرش و اخذ انواع ویزا توسط وکلای بین المللی و مجرب موسسه حقوقی ملکپور انجام میگیرد.

Rating: 5
8 پاسخ
 1. پوریا گفته:

  با سلام و تشکر از سایت شما
  آیا با توجه به قوانین منع مهاجرتی ایرانیان آیا امکان گرفتن ویزای eb1 استعداد های خارق العاده برای ایرانیان وجود دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. mie.editor2 گفته:

  سلام آیا میشه با یک اختراع در زمینه کشاورزی که فرمول هنوز به علت مشکلاتی ثبت اختراع نشده ولی تست عملی آن انجام و نمونه آن موجود است و سود دهی تضمینی با بازار چند میلیارد دلاری میتونه داشته باشه ویزای EB-1B دریافت کرد با تشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در حال حاضر اخذ ویزای کشور امریکا با دشواری های روبروست. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. در حال حاضر اخذ ویزای کشور آمریکا با دشواری هایی همراه است. برای اخذ این ویزا بهتر است وکیل شرایط شما را مورد بررسی قرار دهد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ارادت. پزشک هستم استاد دانشگاه و محقق با مقالات بین المللی متعدد و داور مجلات بین المللی. ایا با توجه به قانون منع ویزا برای ایرانیان توسط ترامپ هنوز میتوانم برای ویزای eb1b اقدام نمایم؟

  پاسخ
 5. رضا عابدى گفته:

  سلام
  من رضا هستم، میخواستم برأى ویزاى EB1A اقدام کنم. اگر امکانش هست لطف کنید و راهنمایى بفرمایید .من در برزیل به مدت ٣ سال در رشته ۳D Generalist تحصیل کردم و هم اکنون در مالزى در یک شرکت تولید بازى کار میکنم.یکى از کار هاى شخصى که انجام دادم در نمایشگاه بین المللى ASIAGRAPH که هر سال در ژاپن برگزار میشه Excelled Award شده و به عنوان جایزه، certificate این کار برام إرسال شده که توسط chairman امضا شده .سه کار چاپ شده در دو مجله بسیار معروف و معتبر و بین المللى دارم که یکى از کار ها روى جلد چاپ شده .مجله هاى ۳D ARTIST و ۳D WORLD هستند که در رشته کارى ما بهترین هستند و شناخته شده در دنیا دو مصاحبه هم در دو سایت معتبر دارم، که این سایت ها در زمینه کار هاى سه بعدى، فیلم و بازى فعالیت میکنم با یک شرکت امریکایى هم که تولید بازى میکنند Freelance کار کرده ام ، این شاید برأى إثبات اینکه در أمریکا قصد کار کردن دارم مفید باشه.یک توصیه نامه خیلى خوب هم از کارگردان و مدیر جایى که در برزیل درس خوندم دارم . البته تنها کسى بودم که در اونجا بعد از درس خوندن تدریس هم کرده ام و این در توصیه نامه ذکر شده خیلی ممنون میشم راهنمایى کنید برأى گرفتن ویزاى EB1Aبا تشکر،رضا

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط اولیه شما ظاهرا برای دریافت این نوع ویزا مناسب به نظر میرسد . بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه اقدام با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران یا دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.