ویزای کانادا

ویزای کانادا برای مهاجرت به کانادا پس از گرفتن وکیل مهاجرت و همچنین اخذ اقامت کانادا چه شرایطی دارد ؟ بهترین ویزای کانادا کدام است.؟ آیا با ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا و یا ویزای سرمایه گذاری کانادا و یا ویزای توریستی کانادا و یا ویزای ازدواج کانادا و یا ویزای تولد فرزند در کانادا می توان به اخذ اقامت کانادا رسید ؟ ویزای کانادا برای افراد خاص وجود دارد؟ ویزای کانادا محدود به چه زمانیست؟ ویزای کانادا به صورت رفت و برگست است؟ معمولا چه میزان ویزای کانادا اعتبار دارد؟در حال حاضر ویزای کانادا برای ایرانیها صادر میشود؟ ویزای کانادا یرای مهاجرت به کانادا چگونه است ؟

ویزای کانادا از کدام کشورها صادر میشود؟ وقت سفارت ویزای کانادا چگون است؟ هزینه ی درخواست ویزا به چه میزان است؟

موارد مطروحه در بالا شاید قسمتی از سوالات مهم افرادیست که امروزه کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند و دنبال پاسخ به این ابهامات هستند .

اخذ ویزای توریستی کانادا

یکی از روش های متداولی که شما برای سفر به کشور های مختلف می توانید داشته باشید ، اخذ ویزای توریستی کانادا می باشد. بسیاری از گردشگران و مهاجران به دلیل شرایط مناسب اجتماعی و اقتصادی که در کانادا وجود دارد، بازدید از این کشور را در اولویت قرار می دهند

دولت کانادا به علت کثرت درخواست های ویزای توریستی کانادا ، قوانینی بسیار جدی در این زمینه برای ورود متقاضیان خارجی وضع نموده است؛ البته در صورت آشنایی کامل با این قوانین و تکمیل دقیق مدارک کار سختی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نخواهید داشت

باید توجه داشته باشید که به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران، مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا باید توسط خود متقاضیان یا از طریق نمایندگان قانونی، در یکی از سفارت های کانادا در کشورهای دیگر، مانند ترکیه، پیگیری شود

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا :

+ اصل پاسپورت های جدید و قدیمی
+ ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان
+ ترجمه سند ازدواج “اگر زن و شوهر با هم اقدام می کنند.”
+ تکمیل فرم درخواست ویزا Application form
+ تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی Family Information
+ یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی زمینه سفید
+ ترجمه سند ملکی در صورت وجود
+ ترجمه مدارک شغلی
+ گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد
+ نامه تمکن Bank Statement به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک
+ دعوتنامه به همراه مدارک مالی و کارت شناسایی فرد دعوت کننده
+ مدارک اثبات رابطه خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده
+ رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا
+ رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزند، درصورتی که فرزند زیر ۱۸ سال آنها به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند.

فرزاندانی که بدون خانواده شان قصد سفر دارند :

فرزندان زیر 18 سال برای سفر بدون والدین خود الزامی است که رضایت نامه کتبی والدین خود را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ارائه نمایند و الزامیست که وظیفه ی سرپرستی آنها در مدت زمانی که در کانادا اقامت دارند مشخص باشد که بر عهده ی چه شخصی می باشد .و در ادامه ی این موضوع لازم بذکر است که چنانچه فقط یکی از والدین همراه فرزند باشد، باید رضایت نامه والد دیگر را به همراه داشته باشد .

ارزش و اعتبار ویزای کوتاه مدت کانادا :

به هنگام ورود به کانادا، اعتبار ویزاها  توسط افسران اداره مهاجرت و مرزبانی مورد بررسی و کنترل قرار میگیرند. به طور متداول  متقاضیان اخذ ویزای توریستی کانادا و دیداری این امکان برایشان موجود است که حداکثر تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. کسانی که توانسته اند سوپر ویزا را دریافت نمایند ، اجازه دارند تا دو سال در کانادا زندگی کنند. اگر ویزا به صورت Multiple صادر شده باشد امکان پذیر است که چند بار به کانادا ورود پیدا کرد  و به دارنده ویزا این اجازه را می دهد که به طور متعدد به کانادا ورود یابد .

چند توصیه مهم و پرکاربرد :

متقاضیانی که برای مشاهده جاذبه های گردشگری کانادا ، دیدار اقوام و دوستان، شرکت در سخنرانی ها  و کنگره و یا دوره های کوتاه مدت تحصیلی تصمیم برای  ورود به این کشور را داشته باشند، با سمت یک ویزیتور کوتاه مدت درخواست خود را ارائه می دهند. دقت نمایید که در اپلیکیشن فرم های جدید، گزینه ای برای انتخاب تعداد دفعات ورود به کانادا وجود ندارد؛ به این شکل که تمامی درخواست ها به یک نوع به سفارت ارجاع داده می شوند و درپایان اتخاد تصمیم در خصوص مدت زمان اعتبار ویزا و یک یا چند بار ورود به آن به وظیفه ی  سفارت می باشد .

لازم بذکراست  که در بیشتر موارد، تاریخ اتمام  ویزا با تاریخ انقضای گذرنامه یکی است، توصیه می کنیم در صورتی که اعتبار گذرنامه شما کم باشد، آن را تعویض کنید. اعتبار کل ویزای کانادا برای مدت زمانی است که بتوان از آن استفاده نمود که اگر چندین مرتبه ورود Multiple باشد، امکان سفرهای بیشتر و مکرر را به دارنده آن می دهد. به این موضوع توجه کنید که در ویزای عادی و رایج، متقاضی اجازه ندارد تا در هر بار ورود، بیشتر از شش ماه در کانادا اقامت داشته باشد تنها در صورتی این اجازه را دارد که سوپر ویزا داشته باشد که در این صورت اجازه دارد در هر سفر تا دو سال در کانادا اقامت داشته باشد.

اخذ ویزای تحصیلی در کانادا :

همان طور که مطلع هستید دانشگاه های کانادادر زمره ی بهترین دانشگاه های دنیا قراردارند  و در حوزه های تخصصی  و حرفه ای ، رتبه و امتیازات بالایی را توانسته کسب نمایند. بنابراین اگر تصمیم دارید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنید، اطمینان داشته باشید که ادامه ی تحصیل در دانشگاه های کانادا بستر مناسبی را می تواند  برای یافتن شغل برای شما ایجاد نماید .

برای اخذ مجوز تحصیل می بایستی نامه ی پذیرش از موسسات آموزشی مشخص شده داشته باشید تا ارائه نمایید . مدارس ابتدایی و راهنمایی کانادا لزوما نیازی به DLI ندارند. شما می بایستی  شماره ی موسسه آموزشی مشخص شده (DLI)   را که با حرف O آغاز می شود در فرمتان درج کنید .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

مدرک اخذ پذیرش / می بایستی نامه ی پذیرش را، مدرسه یا دانشگاه تکمیل نموده  و آن را برایتان ارسال کنند  و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی تکمیل نموده و ارسال کنید .

مدرک شناسایی / گذرنامه ی خود و همراهان و۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵*۴٫۵ با زمینه ی سفید و هر کدامیک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود

مدارک و اسناد مالی
نامه ی اخذ شده ی بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید.
نامه دریافت وام دانشجویی از موسسه مالی .
نامه تمکن مالی که برای  ۴ ماه اخیر باشد .
نامه ی تمکن مالی به همراه مبلغی که تبدیل  به دلار کانادا شده است .

ئتشتن رسید واریزی تحصیل .

 اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا :

برای ارتقای کیفیت تبادلات علمی و فرهنگی مابین کانادا و دانش پژوهان دیگر کشورها، به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی به واجدین شرایط، تسهیلاتی اعطا می شود. متقاضیان اجازه دارند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، بابت اخذ ویزا اقدام کنند. لازم بذکر است از آنجا که  این ویزا در رتبه بندی به خصوصی  مابین ویزاهای تحصیلی و کاری قرارداد می گیرد ، گزینش نوع صحیح ویزا از درجه ی اهمیت بسیاری در فرآیند اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار می باشد .

بسیاری از متقاضیان میبایستی بابت  دریافت ویزای کاری اقدام کنند و برحسب مورد که آیا در زمان دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد دریافتی بعنوان حقوق خواهند داشت یا خیر، باید فرم های مربوطه را کامل نموده  و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا را  پرداخت نمایند. در بعضی موارد با توجه به مدت زمان  دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می توان برای دیگر ویزاها، مثل ویزاهای تحصیلی اقدام نمود. کسانی که برای دریافت این ویزا اقدام می کنند معمولا ازدارای شرایط علمی ، پژوهشی و فرهنگی خاصی هستند و می توانند دانش اکتسابی خود را در نزد باقی همکاران و هم رشته ای های خود قرار گیرند .

 چگونگی اخذ ویزای کار کانادا :

افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند، ممکن است یکی از  گزینه هایشان کشور کانادا باشد. کانادا کشوری است که دارای موقعیت های عالی برای زندگی  است که شما از راه های متنوع می توانید اقدامات لازم جهت اخذ ویزای خود را انجام دهید. یکی از این راه ها دریافت ویزا از طریق کار می باشد .

البته  لازم بذکر است که اخذ ویزا از این طریق بسیار دشوار و سخت  است اما شما بعد از اخذ ویزای موقت کاری و چند سال کار کردن در کانادا، این امکان را دارید که درخواست اقامت دائم دهید. فاکتورهایی که برای شما امتیاز می آورد شامل

مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه
میزان تحصیلات
تجربه کاری
سن
پیدا کردن کارفرما در کشور کانادا
سازگاری با محیط زندگی
در صورتی که ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کنید واجد شرایط اخذ ویزای شغلی کانادا هستید

برای پذیرش ویزا باید اقدامات زیر را انجام دهید

نامه پیشنهاد به کار از سمت یک کارفرمای کانادایی
دریافت تاییدیه از HRDC منابع انسانی کانادا
دریافت ویزای کانادا از سفارت کانادا
برای صدور ویزای کار با ۴ موسسه در کانادا سر و کار خواهید داشت:

مرکز خدمات کانادا
در این مرکز تمامی فرمهای درخواستی برای استخدام نیروی خارجی بررسی می شود تا مطمئن شوند که برای موقعیت شغلی درخواست شده هیچ فرد متقاضی کانادایی وجود ندارد

اداره مهاجرت وشهروندی
در این اداره درخواست ویزای کاری کانادا بررسی می شود و در صورت صلاحدید، ویزای متقاضی صادر می شود

سازمان مراقبت از مرزهای کانادا
این سازمان که مسئولیت مراقبت از مرزهای کانادا را به عهده دارد، شرایط  تمامی افرادی که قصد ورود به مرزهای کانادا را دارند بررسی کرده تا از لحاظ امنیتی مشکلی نداشته باشند

واحد کارگران خارجی
وظیفه این مرکز حمایت و راهنمایی کارگران خارجی در کانادا می باشد. اگر شما نیز تمایل به دریافت اقامت در کانادا دارید می توانید از مشاورین ما در ایران آنکارا کمک بگیرید

ویزای سرمایه گذاری کانادا:

یکی از آسان ترین روش ها برای مهاجرت به کانادا، روش سرمایه گذاری می باشد. کانادا برنامه های زیادی برای این روش پیشنهاد کرده است  و اگر شرایط زیر را دارید می توانید اقدامات لازم را انجام دهید:

داشتن دارایی بالغ بر  دلار کانادا ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ شما باید تعهد دهید تا مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ دلار در کانادا سرمایه گذاری کنید و این مبلغ تا ۵ سال نزد دولت کانادا خواهد ماند

همچنین شما باید نشان دهید که به اندازه کافی پول برای پشتیبان مالی خود و خانواده در کانادا خواهید داشت.
داشتن حداقل ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ که این امتیازها بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

سن
تحصیلات
تجربه کاری
میزان سطح دانش زبان انگلیسی یا فرانسه
انطباق فرد متقاضی با محیط کانادا:

درصد قبولی بالا از طریق سرمایه گذاری نسبت به بقیه روش ها
سرعت بالای پذیرش پرونده توسط اداره مهاجرتی کانادا
عدم نیاز به دانستن زبان انگیسی یا فرانسه

شما عزیزان همواره می توانید در خصوص شرایط مهاجرت به کانادا و شرایط اخذ اقامت کانادا و شرایط اخذ ویزای کانادا از جمله ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا و یا ویزای سرمایه گذاری کانادا و یا ویزای توریستی کانادا و یا ویزای ازدواج کانادا و یا ویزای تولد فرزند در کانادا با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

14 پاسخ
 1. ملینا گفته:

  سلام میخواستم بپرسم که با داشتن ویزای مولتیپل کانادا امکانش هست 6 ماه توی کانادا بمونیم بعد برای چند روز بریم بیرون و دوباره وارد بشیم و 6 ماه دیگه بمونیم یا نه فقط سالی 6 ماه میشه با این ویزا توی کانادا موند؟

  پاسخ
 2. سیدصالح میرزایی گفته:

  سلام وقتتون بخیر، بنده 21 دارم برای یکی از کالج های کانادا اقدام کردم ، درصورت پذیرش چگونه میتونم این گپ 3 ساله رو پر کنم برای گرفتن ویزا و ایا شانس ویزا دارم؟

  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز بله شما شانس مناسب برای اخذ ویزا دارید و در خصوص گپ مذکور نیازمند پر نمودن این زمان با نامه کاری دارید اما این تنها نکته مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا نمی باشد و بهتر است حتما در این زمینه با مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور مشورت نمایید. لذا پیشنهاد می شود برای بررسی هرچه دقیق تر شرایط و رزومه خود با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. Sepide گفته:

  لطفا در مورد شرایط ویزای تولد فرزند در کانادا توضیح بفرمایید
  آیا با تولد فرزند در کانادا اقامت یا تابعیت داده میشود

  امکان گرفتن ویزای تشخیصی یا درمانی در مورد بیماری کمیاب در ایران و رایج در اروپا در کانادا وجود دارد؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار در صورتی که فرزند شما در خاک کانادا به دنیا آمده باشد شهروند کانادا محسوب خواهد شد ولی توجه داشته باشید که بر اساس قانون این موضوع بر روی اقامت پدر و مادر در کانادا تاثیری نخواهد داشت. همچنین جهت ویزاهای درمانی نیز می توانید اقدام فرمایید.

   پاسخ
 4. maziar samiei گفته:

  باسلام و عرض ادب بنده ۳۸ سال سن و لیسانس کامپیوترو ۱۴ سال سابقه کار مرتبط و ۱۴ سال پرداخت بیمه دارم و همسرم ۳۳ سال لیسانس مترجنی زبان انگلیسی و دارای دوفرزند ۶ و ۱/۵ هستم ایا راهی از طریق تحصیل برای همسرم و یا نامینیشن استانی برای خودم در کانادا برای مهاجرت وجود دارد یا خیر و کلا راهای اسان تر برای مهاجرت به کشورهای دیگری هست یا خیر

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. امیر گفته:

  با سلام و عرض ادب.من کاردانی الکترونیک دارم.۳۳سال دارم.از سال ۸۸وارد بازار کار شدم.اما فقط ۵سال سابقه بیمه دارم.مدرک زبان ندارم .میخوام به یکی از کشورهای اروپایی مثل اتریش یا نیوزلند و یا انگلیش مهاجرت داشته باشم.میشه؟اگر پاسخ مثبته چطور ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 6. محمد گفته:

  سلام خسته نباشين
  من متولد ٦٣ ام و فوق ليسانس عمران دارم و ١٠ سال سابقه ي كارعمراني هم دارم ، همسرم نيز فوق ليسانس حقوق دارد و يك فرزند ٢ ساله داريم، قصد مهاجرت به كانادا رو داريم ولي ميخواهيم ازطريق job offer اقدام كنيم، ولي متاسفانه اطلاعات درست و دقيق دراين زمينه نداريم، ميشه شرايط و هزينه آنرا بيان كنين؟ با تشكر از زحماتتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی را خودتان اخذ نمایید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . همچنین شرایط شما برای ویزای کاری المان نیز قابل بررسی میباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.