ویزای کار پرتغال و بررسی شرایط آن

ویزای کار پرتغال، مهاجرت به پرتغال از طریق کار و شرایط اخذ اقامت و تابعیت پرتغال از طریق کار را در این مقاله به صورت کاملا علمی بررسی خواهیم کرد. آیا یک شهروند غیر اروپایی می تواند ویزای کار پرتغال را بدست آورد؟ چه شرایطی برای دریافت ویزای کار پرتغال وجود دارد؟ آیا می توان از طریق کار به اقامت و تابعیت پرتغال دست یافت؟ در مورد ویزای کار پرتغال نکات زیادی وجود دارد که با دانستن آنها می توان تصمیم گرفت که آیا برای ویزای کار پرتغال اقدام نمایید و یا برای کشورهای دیگر اروپایی اقدام نمایید. از این رو ما در این مقاله تمامی این نکات مهم و ضروری را به صورت کلی بیان می داریم تا شما عزیزان با بررسی این نکات بتوانید بهترین تصمیم را جهت مهاجرت خود اخذ نمایید. همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از اطلاعات مشاورین این موسسه به صورت رایگان و تلفنی بهره مند گردید.

 • ویزای کار پرتغال و مقدمه ای بر آن
 • ویزای کار پرتغال و شرایط عمومی
 • ویزای کار پرتغال و معرفی آن
 • ویزای کار پرتغال و مدارک مورد نیاز ویزای کار پرتغال
 • ویزای کار پرتغال و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار پرتغال و نرخ بیکاری در پرتغال
 • ویزای کار پرتغال و میزان حقوق در پرتغال
 • ویزای کار پرتغال و مشاغل مورد نیاز پرتغال در سال 2019
 • ویزای کار پرتغال و نحوه کاریابی در پرتغال
 • ویزای کار پرتغال و مؤسسات کاریابی در پرتغال
 • ویزای کار پرتغال و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در پرتغال
ویزای کار پرتغال 4 ویزای کار پرتغال

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار پرتغال و مقدمه ای بر آن

برای بررسی ویزای کار پرتغال بهتر است ابتدا به بررسی شرایط کاری در کشور پرتغال بپردازیم. صنایع بسیاری در کشور پرتغال رونق دارد اما می توان گفت در میان تمام صنایع، صنعت هوا فضا و خودرو در کشور پرتغال جزو صنایع کلیدی این کشور محسوب می شود. عوامل بسیاری در اشتغال به کار در کشورهای خارجی تاثیر دارد. مهم ترین آنها بررسی درصد موفقیت شما و بررسی شانس کاریابی شما در آن کشور است. کشور پرتغال در سال 2008 با بحران مالی روبرو شد که به طور کلی بر اقتصاد این کشور تاثیر گذاشت. این موضوع باعث شد که تولید ناخالص داخلی در این کشور در سال های بعد از 2008 به شدت کاهش یابد اما خوشبختانه در سال های اخیر اقتصاد پرتغال دوباره بهبود یافته و روند رو به رشدی دارد. در زیر نمودار روند تغییرات تولید ناخالص داخلی پرتغال را در سال های اخیر مشاهده می کنید.

ویزای کار پرتغال ویزای کار پرتغال

فایل تصویری موسسه ملک پور از زیبایی های کشور پرتغال

video ویزای کار پرتغال

ویزای کار پرتغال و شرایط عمومی آن

کشور پرتغال کشوری است در محل تلاقی قاره های اروپا، آفریقا و آمریکا واقع شده است. این کشور در جنوب غرب اروپا بوده و تنها با کشور اسپانیا هم مرز است و در جنوب و غرب توسط اقیانوس اطلس محاصره شده است. مساحت این کشور حدود 92،000 کیلومتر مربع بوده و حدود 10.67 میلیون نغر جمعیت دارد. شهر لیسبون پایتخت این کشور و مرکز سیاسی پرتغال محسوب می شود. در کشور پرتغال اشخاص اجازه 8 ساعت کار در روز و 40 ساعت کار در هفته را دارند که این میزان می تواند بر اساس توافق کارمند و کارفرما به 12 ساعت کار در روز و 60 ساعت کار در هفته نیز افزایش یابد اما ساعات استراحت و مرخصی شخص باید به طور کامل به او داده شود. یکی از نکاتی که شما جهت اقدام برای دریافت کار در پرتغال باید به آن توجه کنید، میزان کیفیت زندگی در این کشور است. با توجه به آب و هوای بسیار خوبی که این کشور دارد و سطح رفاهی که کشور پرتغال برای مردمش فراهم آورده است می توان گفت سطح رفاه زندگی و کیفیت زندگی در این کشور نسبتا خوب است.

کم 53.19 شاخص قدرت خرید
زیاد 68.27 شاخص ایمنی
زیاد 71.76 شاخص سلامت
خیلی زیاد 97.31 شاخص آب و هوا
کم 50.23 شاخص هزینه زندگی
زیاد 13.14 قیمت ملک به نسبت درآمد
کم 29.21 شاخص زمان حرکت ترافیکی
کم 31.37 شاخص آلودگی
بسیار بالا 162.86 شاخص کیفیت زندگی

 

پاسپورت پرتغال ویزای کار پرتغال

ویزای کار پرتغال و معرفی آن

دریافت ویزای کار پرتغال برای شهروندان کشورهای مختلف ممکن است اما شرایط متفاوتی برای این اشخاص وجود دارد. شهروندان اتحادیه اروپا جهت کار در پرتغال نیازی به دریافت ویزای کاری پرتغال ندارند. آنها می توانند به راحتی به کشور پرتغال وارد شده و مشغول به کار شوند. تنها در صورت اقامت بیش از 6 ماه در این کشور نیاز است تا کارت اقامت کشور پرتغال را درخواست داده و دریافت کنند. اما شرایط برای افراد خارج از اتحادیه اروپا متفاوت است.

اغلب اشخاص خارج از اتحادیه اروپا نیاز است تا یک دعوتنامه کاری را از یک کارفرما در کشور پرتغال به صورت رسمی دریافت کنند. به طور قطع جمعی از عوامل در بدست آوردن این دعوتنامه کاری تاثیر خواهد داشت. داشتن تخصص و تحصیلات عالی، سابقه کاری، سن و سطح زبان شما در امکان کاریابی شما تاثیر خواهد گذاشت. در صورتی که به زبان پرتغالی تسلط داشته باشید، نکته ای مثبت در پرونده شما محسوب می شود. اما به طور کلی زمانی شما می توانید از یک کارفرما در کشور پرتغال دعوتنامه کاری دریافت کنید که آن کارفرما هیچ نیروی متخصصی را در آن زمینه در کشور خود نداشته باشد. که خب این یک پروسه نسبتا سخت است و شانس کاریابی از این طریق چندان بالا نیست.

اغلب، افرادی شانس کار در پرتغال و دریافت ویزای کاری پرتغال را دارند که در شرکت های چند ملیتی مشغول به کار شوند در غیر اینصورت امکان دریافت کار از این طریق پایین است. به همین خاطر پیشنهاد می شود جهت اشتغال به کار و دریافت موقعیت شغلی در کشورهای اروپایی برای کشورهایی اقدام کنید که شرایط راحت تری را برای دریافت ویزای کاری کشورهای شان قرار داده اند. برای مثال می توان کشور آلمان و اتریش را نام برد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود با مشاورین ما در موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید.

ویزای کار پرتغال و مدارک مورد نیاز ویزای کار پرتغال

مجموعه ای از مدارک وجود دارد که شخص باید جهت دریافت ویزای کار پرتغال حتما به صورت کامل داشته و ارائه دهد. تنها در صورت تکمیل این مدارک می تواند ویزای کار پرتغال را دریافت نماید. که اغلب باید این مدارک یا به صورت اصل و یا کپی تایید شده رسمی ترجمه شده ارائه داده شود. مدارک مورد نیاز به شرح زیر است.

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و نسخه های ویزاهای قبلی
 • دو قطعه عکس با اندازه استاندارد پاسپورت
 • فرم پر شده درخواست ویزا
 • مدارک تحصیلی متقاضی
 • نامه تمکن مالی
 • شناسنامه
 • بیمه نامه پزشکی تا 30،000 یورو
 • رزومه کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه در سه ماه اخیر
 • قرارداد کاری
مهاجرت کاری به پرتغال

ویزای کار پرتغال و بررسی ویزای همراه

در کشور پرتغال نیز به مانند اغلب کشورهای اروپایی الحاق خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که از طریق کار به کشور پرتغال وارد می شوند و ویزای کار پرتغال را دریافت می کنند نیز از این قاعده مستثنا نیستند و در صورت دریافت ویزای کار پرتغال می توانند برای اقامت همراهان خود نیز اقدام نمایند که اغلب این همراهان شامل همسر فرد و فرزندان زیر 18 سال او می شود. در شرایطی اگر شخص ثابت کند که پدر و مادر او یا خواهر و برادر کوچک او تحت سرپرستی وی می باشند می تواند برای اقامت آنها نیز درخواست دهد. مدارکی که جهت الحاق خانواده مورد نیاز است نیز به شرح زیر است.

 • پاسپورت شخص متقاضی و همراهان او
 • مدرک ازدواج برای همسر
 • مدارک نشان دهنده رابطه خانوادگی برای فرزندان و سایر وابستگان
 • مدرک نشان دهنده محل سکونت در پرتغال
 • مدرک نشان دهنده تمکن مالی شخص در پرتغال
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال

ویزای کار پرتغال و نرخ بیکاری در پرتغال

یکی از نکات بسیار مهم جهت اقدام برای کار در یک کشور خارجی و دریافت ویزای کاری آن کشور توجه به نرخ بیکاری آن می باشد. از این رو درصورتی که قصد دارید برای کار و دریافت ویزای کار پرتغال اقدام نمایید حتما نرخ بیکاری آن را در نظر داشته باشید. کشور پرتغال در حدود 10.31 میلون نفر جمعیت دارد که از این میان در سال 2018 حدود 5.14 میلیون نفر نیروی کار در این کشور بوده اند که تقریبا می توان گفت نیمی از جمعیت این کشور می باشند. این تعداد به طور کلی شامل افراد شاغل و همچنین افرادی است که جویای کار در این کشور هستند.

نرخ بیکاری در هر کشور نیز نشان می دهد که چه میزان از جمعیت آن کشور به کار مشغول هستند. بر اساس نمودار زیر در سال 2018 نرخ بیکاری کشور پرتغال 7.35 مشخص شده است که نشان میدهد از هر 100 نفر در کشور پرتغال حدود 93 نفر مشغول به کار می باشند. این نرخ در مقایسه با نرخ بیکاری در کشورهای دیگر اروپایی مانند آلمان و اتریش که شرایط کاری مشخصی دارند و امکان دریافت ویزای جست و جو کار در این کشورها به طور مستقیم برای ما ایرانی ها مهیا است، نرخ بیشتری محسوب می شود. پیشنهاد می شود جهت بررسی شرایط کار در کشورهای مختلف با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و یا در مقالات سایت به بررسی این شرایط بپردازید.

ویزای کار پرتغال 2 ویزای کار پرتغال

ویزای کار پرتغال و میزان حقوق در پرتغال

میزان حقوق دریافتی در کشور پرتغال بسته به نوع کاری که دریافت می کنید و مدرک تحصیلی شما بسیار متغیر خواهد بود. علاوه بر آن اغلب میزان حقوق در پایتخت این کشور شهر لیسبون به نسبت سایر شهرهای این کشور بیشتر است. بر اساس نمودار رو به رو در سال 2019 حداقل دستمزد در کشور پرتغال 700 یورو در ماه تعیین شده است.

ویزای کار پرتغال 3 ویزای کار پرتغال

هر چند کشور پرتغال کشور ثروتمندی نمی باشد اما به طور کلی می توان گفت میانگین حقوق در کشور پرتغال حدود 1،600 یورو در ماه می باشد. در بعضی از مشاغل درآمد از میانگین بالاتر نیز خواهد بود. در جدول زیر به بررسی درآمد مشاغل مختلف می پردازیم.

میزان حقوق در ماه در پرتغال
3،600 یورو مهندس IT
2،000 یورو مهندس مکانیک
4،000 یورو مدیریت
1،100 یورو کارگر معمولی
1،300 یورو معمار

ویزای کار پرتغال و مشاغل مورد نیاز پرتغال در سال 2019

از میان تمام مشاغلی که در کشور پرتغال وجود دارد، تعدادی از مشاغل و صنایع هست که در این کشور جزو مشاغل کلیدی محسوب می شوند و در این زمینه ها درخواست ها برای کار بالاتر است و همچنین امکان دریافت ویزای کار پرتغال در این زمینه ها بیشتر است. در میان تمام این صنایع می توان گفت صنایع مربوط به هوا فضا و خودرو بسیار در این کشور رونق دارد. این تخصص ها شامل ساخت صنایع هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین و توسعه نرم افزارهایی است که امکان کاوش فضا را فراهم می کند. همچنین در تولید خودرو، کامیونت ها و اتوبوس ها فعالیت دارند. علاوه بر آن صنایع دیگری نیز در کشور پرتغال مورد نیاز است که در زیر بیان می شوند.

 • عمران
 • صنایع فرهنگی
 • صنعت کشاورزی
 • صنعت مد
 • جنگلداری
 • بهداشت

ویزای کار پرتغال و نحوه کاریابی در پرتغال

همان طور که در بالا نیز ذکر شد جهت دریافت ویزای کار پرتغال برای افراد خارج از اتحادیه اروپا نیاز است که ابتدا شخص یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای حقیقی از این کشور دریافت نماید. مطمئنا دریافت این درخواست کاری برای اشخاص خارج از این کشور کار آسانی نخواهد بود زیرا اغلب کارفرماها قبل از دعوت به مصاحبه موقعیت جغرافیایی و اقامتی شخص را جویا می شوند. از این رو می توان گفت قطعا جستجوی کار برای اشخاصی که در این کشور وارد شده اند کار آسان تری است. حال این ورود می تواند از طریق تحصیل اتفاق افتاده باشد یا از طریق خرید ملک و یا هر مسیر قانونی دیگری اما به طور کلی با حضور در خود کشور پرتغال امکان کاریابی و دریافت ویزای کار پرتغال بیشتر خواهد بود.

اغلب کاریابی ها از طریق موسسات کاریابی قانونی در این کشورها، روزنامه ها و یا سایت های کاریابی اتفاق می افتد. که در صورتی که شخص کار مورد نظر خود را بیاید برای مصاحبه کاری دعوت خواهد شد و در صورتی که رزومه خوبی داشته و مهارت های زبانی خوبی نیز داشته باشد می تواند در این مصاحبه ها موفق شده و درخواست کاری دریافت نماید.

ویزای کار پرتغال و مؤسسات کاریابی در پرتغال

آسان ترین و راحت ترین راه یافتن شغل مورد نظر شما در کشور پرتغال و دریافت ویزای کار پرتغال استفاده از موسسات کاریابی و سایت های کاریابی این کشور می باشد. در اغلب کشورها موسساتی در زمینه کاریابی وجود دارد که با مراجعه به این موسسات و ارائه رزومه خود و همچنین پرداخت مبلغی پول، موسسات مربوطه کار مورد نظر شما را با توجه به سوابقتان برای شما یافته و برای شما مصاحبه کاری با کارفرما را ترتیب می دهد. تعدادی از موسسات کاریابی معتبر کشور پرتغال را در زیر بیان می داریم.

 • AICEP
 • Randstad Professionals
 • National Recruitment Portugal
 • Ondaplanetaria
 • BE. Great Consulting

در زیر لیست وب سایت های که از طریق آن می توانید در کشور پرتغال کاریابی کنید را نیز ذکر می نماییم.

 • Indeed
 • Net Empregos
 • Learn4Good
 • Empregeos Online
موسسات کاریابی معتبر در کشور پرتغال

ویزای کار پرتغال و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در پرتغال

در صورتی که شخص ویزای کار پرتغال را جهت کار در این کشور دریافت نماید، در ابتدا اقامت موقت و یک ساله این کشور را دریافت می کند. در صورت تمدید قرارداد کاری در کشور پرتغال، امکان تمدید اقامت موقت خود را در این کشور خواهید داشت. در صورتی که اقامت شما در این کشور ادامه داشته باشد و به مدت 5 سال متوالی در این کشور اقامت داشته باشید به صورتی که حداقل 180 روز از هر سال را در این کشور حضور داشته باشید می توانید برای دریافت اقامت دائم کشور پرتغال اقدام نمایید. این اقامت دائم می تواند به دریافت پاسپورت و تابعیت پرتغال نیز منجر شود. این امکان در صورتی برقرار می شود که شما در طول اقامت خود در کشور پرتغال به طور کامل مالیات خود را پرداخت کرده باشید، به زبان پرتغالی تسلط پیدا کرده باشید، در طول سال های اقامت خود در کشور پرتغال جرم یا جنایتی مرتکب نشده باشید و به قوانین این کشور پایبند بوده باشید. در این صورت می توانید پس از گذشت 6 سال از اقامت خود برای پاسپورت و تابعیت پرتغال درخواست دهید.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، تمامی راه های مهاجرت را شناخته و بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب می کنید و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار پرتغال و سخن پایانی

ویزای کار پرتغال و شرایط دریافت این ویزا را در این مقاله بررسی نمودیم و تمامی مدارک لازم برای دریافت ویزای کار پرتغال را بیان داشتیم. دریافت ویزای کار پرتغال با توجه به اینکه نیاز به دریافت یک پیشنهاد شغلی دارد کار آسانی نیست و این امر برای افرادی که شانس حضور در این کشور را از طرق مختلفی مانند تحصیل دارند آسان تر خواهد بود. اما به طور کلی با بررسی نرخ بیکاری در کشور پرتغال و مقایسه آن با کشورهای صنعتی دیگری همچون آلمان و اتریش می توان به این نتیجه رسید که شرایط دریافت ویزای کاری در این کشورهای صنعتی راحت تر بوده و ارزش بیشتری نیز دارد. از این رو پیشنهاد می شود جهت بررسی شرایط دریافت ویزای کار پرتغال و یا کشورهای دیگر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانید با بررسی شرایط خود و دریافت مشاوره از مشاوران مجرب این موسسه، بهترین مسیر را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید. همچنین می توانید در زیر این مطلب در قسمت دیدگاه، نظرات و دیدگاه های خود را بیان دارید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

law ویزای کار پرتغال
2 پاسخ
 1. عباس مهران گفته:

  باسلام وخسته نباشید. من 49 سالمه متاهل و 2 فرزند. و دارای مدرک لیسانس حسابداری. میخواستم بدونم ویزای کار برای کدام کشور برای من و خانوادم خوبه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. باتشکر مهران

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. متاسفانه سن شما برای کار مناسب نبوده و عموماً اخذ ویزای کار برای افراد بالای 35 سال تقریباً ناممکن می باشد. در صورت داشتن سرمایه مورد نیزا برای مهاجرت با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان برای مهاجرت بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4