ویزای کار نروژ و بررسی شرایط آن

 • ویزای کار نروژ و شرایط عمومی
 • ویزای کار نروژ و انواع آن
 • ویزای کار نروژ از نوع جستجوی کار
 • ویزای کار نروژ برای نیروی کار ماهر یا Skilled Workers
 • ویزای کار نروژ و مدارک مورد نیاز
 • ویزای کار نروژ و مشاغل مورد نیاز
 • ویزای کار نروژ و موسسات کاریابی
 • ویزای کار نروژ و نرخ بیکاری
ویزای کار نروژ ویزای کار نروژ

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای کار نروژ و مقدمه ای بر آن

ویزای کار نروژ و اقامت نروژ از طریق کار در این مقاله مورد تحلیل و بررسی عملی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی در رابطه با ویزای کار نروژ شرح داده می شود. اگر متقاضی کار در نروژ هستید، نیاز به اخذ ویزای کار نروژ دارید. کشور نروژ یکی از بهترین مقاصد برای افرادی است که تمایل به کار در یک کشور خارجی دارند و می تواند فرصت های شغلی زیادی برای متقاضیان اخذ ویزای کار نروژ داشته باشد. این کشور دارای نرخ بیکاری زیر 4 درصد می باشد و از شادترین کشورهای دنیا می باشد. اگر متقاضی اخذ ویزای کار نروژ هستید، لازم است بدانید که میزان دستمزد در این کشور از بالاترین نرخ ها در دنیا می باشد. کارشناسان زبده ما در موسسه حقوقی ملک پور آمادگی همراهی شما در تمامی مراحل اخذ ویزای کار نروژ و اقامت نروژ را دارند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار نروژ برای مهندسین برق

audio ویزای کار نروژ

مقاله مرتبط

کار در نروژ

ویزای کار نروژ و شرایط عمومی

معمولا مهاجرینی که مشغول به کار در نروژ هستند، این کشور را یکی از بهترین کشورهای دنیا برای کار معرفی می کنند. فرصت های شغلی در نروژ فراوان است و امنیت شغلی بالایی در این کشور وجود دارد. یکی از مواردی که متقاضیان اخذ ویزای کار نروژ ، مورد توجه قرار می دهند وضعیت اقتصادی این کشور است. لازم است بدانید که کشور نروژ از اقتصادی قوی برخوردار است و رفاه اجتماعی بالایی در این کشور وجود دارد و محیط کار بر پایه اعتماد و خوش بینی بنا شده است. فرهنگ کاری نروژ عموماً از افراد شاغل بسیار حمایت می کند و اصرار بر حفظ تعادل میان کار و زندگی دارد.

برای کار در نروژ نیاز به اخذ ویزای کار نروژ دارید. به طور معمول این ویزا در صورتی به شما تعلق می گیرد که یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای نروژی داشته باشید. البته کشور نروژ ویزای جستجوی کار نیز ارائه می دهد اما این ویزا شامل افراد خارج از اتحادیه اروپا نمی شود، مگر اینکه اخیرا در نروژ تحصیلات خود را به پایان رسانده باشید. با ادامه مقاله همراه شوید و جزئیات بیشتری در رابطه با شرایط ویزای کار نروژ کسب کنید.

 • ویزای جستجوی کار نروژ

  مخصوص محصلین در نروژ و محققین

 • ویزای نیروی کار ماهر یا Skilled Workers

  از طریق پیشنهاد کار

در ادامه مقاله جزئیات مربوط به این دو نوع ویزا شرح داده می شود و شرایط لازم برای اخذ انواع مختلف ویزای کار نروژ بررسی می شود.

ویزای کار نروژ از نوع جستجوی کار

اگر از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا همچون ایران هستید، برای اخذ ویزای جستجوی کار نروژ باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید.

 • اخیرا در نروژ تحصیل کرده باشید و اقامت تحصیلی داشته باشید. پیش از پایان اقامت تحصیلی باید برای اخذ ویزای جستجوی کار نروژ درخواست دهید.
 • به عنوان یک محقق مستقل، مجوز اقامت در نروژ دارید. پیش از پایان اقامت خود می توانید برای ویزای جستجوی کار نروژ درخواست دهید.
 • به عنوان یک محقق در یک دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی مشغول به کارید و مجوز اقامت دارید. پیش از پایان اقامت خود می توانید برای ویزای جستجوی کار نروژ درخواست دهید.

پس از کسب ویزای جستجوی کار در نروژ ، به مدت یک سال اجازه اقامت موقت و جستجوی کار در نروژ خواهید داشت، این زمان در آینده برای اعطای اقامت دائم جزء اقامت شما محسوب نخواهد شد. البته در این یک سال به هر شغلی به صورت پاره وقت یا تمام وقت می توانید بپردازید. اما بعد از این یک سال برای کسب مجوز اقامت باید به عنوان نیروی کار ماهر، شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود یافته باشید. اگر اعضای خانواده شما نیز به همراه شما در نروژ اقامت دارند، مجوز اقامت آن ها نیز همزمان تمدید خواهد شد.

ویزای کار نروژ برای نیروی کار ماهر یا Skilled Workers

اگر تحصیلات دانشگاهی دارید، می توانید به عنوان نیروی کار ماهر برای اخذ ویزای کار نروژ درخواست دهید. برای اخذ این ویزا باید یک پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای نروژی داشته باشید، یا کسب و کار خود را داشته باشید. شرایط لازم برای اخذ این ویزا به شرح زیر می باشد.

 • حداقل یک مدرک دانشگاهی داشته باشید.
 • یک پیشنهاد کار جدی از طرف یک کارفرمای نروژی داشته باشید.
 • معمولا باید یک شغل تمام وقت باشد، ممکن است اگر 80 درصد از زمان را پوشش دهد نیز مورد قبول واقع شود.
 • شغل شما باید نیازمند نیروی کار ماهر باشد و شما نیز به عنوان نیروی کار ماهر استخدام شوید.
 • سطح کار و درآمد شما نباید پایین تر از سطح متوسط در نروژ باشد.

معمولا یک مجوز اقام سه ساله برای شما صادر می شود. پس از گذشت این سه سال می توانید برای اخذ اقامت دائم نروژ اقدام کنید. خانواده شما نیز امکان همراهی شما در نروژ را دارند و به آن ها نیز مجوز اقامت داده می شود. اگر همزمان اقدام کنید، می توانید همزمان وارد کشور نروژ شوید.

در ویزای کار نیروی ماهر در صورتی که قصد تعویض کارفرمای خود را دارید، باید مجددا برای مجوز اقامت درخواست دهید. اگر شغل خود را از دست دهید، باید در عرض هفت روز به اداره پلیس گزارش دهید و به شما شش ماه فرصت داده خواهد شد تا شغل جدیدی بیابید.

موسسات معتبر کاریابی در نروژ
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ
مهاجرت کاری به نروژ

ویزای کار نروژ و مدارک مورد نیاز

عموما مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار نروژ به شرح زیر می باشد:

 • فرم درخواست
 • دو قطعه عکس با استانداردهای عکس پاسپورتی
 • پاسپورت
 • بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30 هزار یورو
 • اثبات تمکن مالی
 • قرارداد استخدام
 • مدرک تحصیلی

ویزای کار نروژ و مشاغل مورد نیاز

با توجه به رشد اقتصادی در نروژ موقعیت های کاری فراوانی در این کشور وجود دارد. معمول ترین زمینه های شغلی در نروژ مهندسی، فناوری اطلاعات و امور مالی می باشد. اغلب مهاجرین که از طریق ویزای کار نروژ وارد این کشور می شوند، در صنایع کشتی رانی، انرژی، نفت و گاز مشغول به کار می شوند. کشور نروژ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در مواجهه با بحران مالی جهانی بهتر عمل کرده است و همچنان به سمت ثبات اقتصادی حرکت می کند. شرکت های بین المللی معمولا موقعیت های شغلی به زبان انگلیسی ارائه می دهند، اما برای دسترسی کامل به بازار کار نروژ و داشتن شانس بیشتر برای اخذ ویزای کار نروژ ، توصیه می شود زبان بومی کشور نروژ را بیاموزید. بزرگ ترین شرکت های تجاری در نروژ شامل Norsk Hydro, Telenor, Orkla, Aker Kvaerner و Equinor می باشد.

ویزای کار نروژ و موسسات کاریابی

همان طور که اشاره شد معمول ترین نوع ویزای کار نروژ برای ایرانیان ویزای نیروی کار ماهر می باشد و برای اخذ این ویزا باید یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای نروژی داشته باشید. برای جستجوی کار در نروژ می توانید از طریق موسسات و وبسایت های کاریابی اقدام کنید. این موسسات می توانند شما را به کارفرمایان نروژی معرفی کنند و روزمه شما را در اختیار آن ها قرار دهند. در لیست زیر چند نمونه از بزرگ وبسایت های کاریابی در نروژ معرفی شده است.

 • Finn Jobb
 • JobbDirekte
 • StepStone Norway

ویزای کار نروژ و نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در نروژ حدود 4 درصد می باشد. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در نروژ موقعیت های شغلی فراوانی در نروژ وجود دارد که خبر خوبی برای متقاضیان ویزای کار نروژ است. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری در اتریش در چند سال اخیر را مشاهده کنید.

کار در نروژ ویزای کار نروژ

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار نروژ و سخن پایانی

در این مقاله ویزای کار نروژ و شرایط کار در نروژ شرح داده شد. کار در نروژ می تواند در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم نروژ و تابعیت نروژ گردد. به طور کلی معمول ترین روش برای اخذ ویزای کار نروژ ، از طریق پیشنهاد کار می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور می توانند شما را در فرآیند اخذ ویزای کار نروژ و در صورت نیاز، کاریابی در نروژ همراهی کنند. امید است این مقاله اطلاعات کافی در خصوص کار در نروژ و شرایط اخذ ویزای کار نروژ در اختیار شما عزیزان قرار داشته باشد. شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح نموده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 پاسخ
 1. حامد گفته:

  سلام ملوان عمومی نامحدود هستم ۲۰ سال سن دارم میخواستم ببینم که شرایط ویزا کار و اقامت دائم نروژ رو چگونه باید بدست بیارم ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در اروپا نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرمای کشور موردنظر و سن زیر 40 به همراه مدرک زبان مورد نیاز آن کشور و سایر مدارک و شراط مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری می باشد. شما می توانید در موسسات کاریابی کشور مورد نظر خود جست و جو نموده و در صورت موفقیت و اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای آن کشورها مشغول به کار شوید.

   برای اخذ اقامت دائم نروژ از طریق کار پس از اخذ ویزای کاری بعد از گذشت چند سال از کار و زندگی در نروژ و پرداخت منظم مالیات ابتدا اقامت دائم و پس از گذشت چند سال از اقامت دائم به شرط داشتن شرایط مورد نیاز پاسپورت و تابعیت نروژ را می توانید دریافت کنید.

   پاسخ
 2. ناشناس گفته:

  درود
  بنده او بلر موتورخانه نامحدود هستم تمایل کار در نروژ هستم لطفا بنده را راهنمایی کنید
  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در نروژ نیاز به یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای نروژی دارید و برای جستجوی کار می توانید به موسسات کاریابی مراجعه کنید.

   پاسخ
 3. علیرضا گفته:

  با عرض سلام
  بنده افسر دوم کشتی هستم و به مدت پنج سال در شرکت ملی نفتکش ایران مشغول به کار بودم. میخواستم ببینم که آیا امکان کاریابی دریایی و اخذ ویزای کار برای شخصی با شرایط بنده وجود دارد؟
  با تشکر

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   عرض ادب و احترام برای اخذ ویزای کار شما باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید و مطابق با رشته تحصیلی خود سابقه کار حداقل 3 سال داشته باشید و همچنین مدرک زبان آلمانی تا بتوانید اقدام نمایید و همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتر بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. محمد اکبرسلیمی گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  سلیمی هستم از کشور افغانستان در ایران زندگی میکنم
  شرکت ساختمانی دارم مخام برم ناروی راه نمای برام بکنید

  پاسخ
 5. علي گفته:

  با عرض سلام حضور محترم جناب دکتر ملکپور عزیز
  سوالی از خدمتتان دارم که ممنون میشم اگر در این زمینه توضیح بفرمائید
  بنده کارمند رسمی آتش نشانی تهران هستم ، در واقع یک کارشناس آتش نشان با حدود ١٠ سال سابقه کار هستم با مدرک فوق لیسانس مرتبط با شغلم(از دانشگاه آزاد) ، دارای یک فرزند ٢ ساله(پسر) همسرم هم دارای مدرک فوق لیسانس ریاضی از دانشگاهی با درجه اعتبار بالا (سراسری) و کارمند شاغل در شهردای تهران، دوستی به بنده پیشنهاد داده اند که برای من ویزای کار از سوئد و یا نروژ و یا دانمارک را میگیرند که دارای مدت اعتبار ۶ ماه است، و بنده باید در طول این مدت شش ماه یک بیزنس با سرمایه خودم ( حدوداً ٣٠٠ میلیون تومان) به نام خودم و بدون هیچگونه ریسکی خریداری نمایم و سپس این ویزای ۶ ماهه به یک ساله و بعد به غیره ……. تبدیل میشود، علی ایحال میخواهم بدانم نظر شما درباره این روش چیست و همچنین آیا در زمینه کاری خودم میتوانم فعالیتی داشته باشم یا خیر.ضمناً به گفته ایشان از مضایای این روش ، عدم نیاز به مدرک زبان – به همراه خانواده رفتن از ابتدای امر و ریسک پائین آن برای از بین رفتن سرمایه ام است.
  لازم به توضیح است بنده در زمینه کاری خودم (ایمن سازی ساختمان های بلند و … بر اساس ضوابط ایمنی و آتش نشانی) صاحب یک شرکت و فعال در این زمینه هستم
  باسپاس فراوان از لطف و بزرگواری حضرتعالی

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای سرمایه گذاری در کشورهای نامبرده باید پلن شما مورد تایید دولت قرار گیرد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
Rating: 4