ویزای کار مالتا و بررسی آن

ویزای کار مالتا ، شرایط کار در مالتا و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار مالتا در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. به تمامی نکات پیرامون کار در مالتا و اخذ ویزای کار این کشور در این مقاله به صورت ساده و خلاصه پاسخ داده شده است. همواره سوالاتی در زمینه اخذ ویزای کار کشور مالتا در ذهن مخاطبان نقش می بندد از جمله اینکه آیا امکان اخذ ویزای همراه برای کار در مالتا وجود دارد؟ نرخ بیکاری و وضعیت بازار کار مالتا چگونه است؟ آیا با کار در مالتا می توان اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمود؟

کشور مالتا کشور کوچکی است که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد. کار در این کشور دارای شرایط و ضوابطی است که در این نوشتار به آنها پرداخته شده است. شما عزیزان همواره می توانید در صورت داشتن هرگونه سوالی در زمینه اخذ ویزای کار مالتا و موارد مشابه، با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور با همکاری MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و تخصصی دریافت نمایید.

 • ویزای کار مالتا و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار مالتا و معرفی آن
 • ویزای کار مالتا و مدارک مورد نیاز ویزای کار مالتا
 • ویزای کار مالتا و نرخ بیکاری در مالتا
 • ویزای کار مالتا و مشاغل مورد نیاز 2019 مالتا
 • ویزای کار مالتا و میزان حقوق در مالتا
 • ویزای کار مالتا و نحوه کاریابی در مالتا
 • ویزای کار مالتا و مؤسسات کاریابی در مالتا
 • ویزای کار مالتا و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار مالتا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در مالتا
ویزای کار مالتا ویزای کار مالتا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار مالتا و شرایط عمومی آن

کار در مالتا یکی از راه های اخذ اقامت موقت این کشور است. به منظور زندگی در هر کشوری، داشتن شناخت از شرایط عمومی و کاری آن کشور ضروری به نظر می رسد. اخذ ویزای کار مالتا مستلزم داشتن قرارداد کاری با کارفرمای مالتی می باشد که وظایف مشخصی را برای کارمند و کارفرما مشخص می کند. این قرارداد می بایست حداکثر در  8 روز کاری به کارمندان تحویل داده شود. کار در مالت به دو صورت آزمایشی و دائمی امکان پذیر است که نوع آزمایشی معمولا ً شش ماه به طول می انجامد و در صورت عدم رضایت کارفرما به راحتی نیز قابل فسخ است.

جمهوری مالتا یا مالت کشوری جزیره ای و کوچک واقع در جنوب اروپاست که پایتخت آن والتا نام دارد. مالتا از جنوب با ایتالیا، از شرق با تونس و از شمال با لیبی هم مرز است. وسعت مالتا 316 کیلومتر مربع و جمعیت آن 402 هزار نفر است. والتا کوچکترین پایتخت کشورهای عضو اتحادیه اروپا با کمتر از یک کیلومتر مربع مساحت است. بزرگترین شهر کشور مالتا بیرکیرکارا و قطب اقتصادی آن شهر سلیمه نام دارد. زبان رسمی مالتا انگلیسی و مالتی و واحد پول آن یورو است. در ادامه این مقاله به تمامی جوانب کار در مالتا خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی مالتا ویزای کار مالتا

ویزای کار مالتا و معرفی آن

کار در مالتا نیازمند اخذ ویزای کار این کشور می باشد. اخذ ویزای کار مالتا نیازمند داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور است. فردی که شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا نیست، باید برای کار در مالتا مجوز استخدام (که به عنوان مجوز کار شناخته می‌شود) در اختیار داشته باشد. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، حوزه  اروپا و سوئیس به منظور ورود به بازار کار مالت می بایست مجوز کار را با نام ETC از اداره استخدام و آموزش شغلی مالت درخواست و اخذ نماید. این مجوز برای متخصصین مشاغل مورد نیاز  این کشور صادر شده و دارای اعتبار اولیه یکساله می باشد.

افراد زیر نیازی به اخذ مجوز کار در این کشور ندارند:

 • شهروندان اتحادیه اروپا (بجز کرواسی)، حوزه اروپا و سوئیس که دارای مجوز کار در کشور خود می باشند
 • کارگران انتقالی از کشورهای اتحادیه اروپا، حوزه اروپا و سوئیس که به مدت محدودی برای انجام پروژه به کشور مالت فرستاده می شوند (Posted Workers)
 • کارگران فصلی و پروژه ای
 • مدیران پاره وقت غیر مقیم و غیر اجرایی

ویزای کار مالتا و مدارک مورد نیاز ویزای کار مالتا

به منظور اخذ ویزای کار مالتا ارائه مدارکی به سفارت این کشور الزامیست. به این منظور مجوز کار در مالتا می بایست توسط کارفرما درخواست شود و نه کارجو. شهروندان غیر اروپایی که شرایط لازم برای اخذ ویزای کار مالتا و مجوز استخدام این کشور را دارند می بایست مدارک زیر را به اداره شهروندی و امور برون مرزی مالتا ارائه نمایند.

مدارک اخذ مجوز کار در مالتا به شرح زیر می باشد:

 • رزومه کاری
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • نامه پیشنهاد کاری
 • تعهدنامه کاری
 • عکس پاسپورتی
 • کپی بلیط سفر
 • کپی پاسپورت معتبر
 • کپی مدارک مهارت
 • نامه کارفرما مبنی بر تایید صلاحیت علمی و کاری کارجو
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 58 یورو
 • ارائه اسناد نبود کارجوی اروپایی برای شغل مورد نظر از سوی کارفرما
 • رسید گواهی سلامت
 • تایید صلاحیت کارجو از طریق مرکز احراز صلاحیت و اطلاعات مالتا (MQRIC) برای مشاغل حساس و با حقوق بالا
 • بیمه سلامت

ویزای کار مالتا و نرخ بیکاری در مالتا

یکی از نکات بسیار مهم در زمینه کار در مالتا، اطلاع از وضعیت بازار کار مالتا و دانستن نرخ بیکاری در این کشور می باشد. نرخ بیکاری مالتا در سه ماهه چهارم سال 2018 از 4 به 3.5 درصد رسیده است که مشابه نرخ بیکاری سال گذشته در این کشور است. این آمار پایینترین نرخ بیکاری از سال 2001 به شمار می رود. در طول این زمان آمار بیکاران با 724 نفر کاهش به 8.713 نفر و. آمار اشتغال با 12.260 نفر افزایش به 239.427 نفر رسید. میزان بیکاری برای زنان با 3.4 درصد کمتر از زنان با 3.6 درصد بود. بیشترین آمار اشتغال در مالتا نیز مربوطه به رده سنی 25 تا 54 سال با 85.9 درصد گزارش شده است. میانگین آمار بیکاری در مالت بین سالهای 2001 تا 2018 عدد 6.23 درصد بوده است. بالاترین نرخ بیکاری در مالت با 8.24 درصد مربوط به سه ماهه سوم سال 2003 و کمترین میزان آن با 3.5 درصد مربوط به سه ماهه چهارم سال 2018 است. در جدول زیر تغییرات نرخ بیکاری در 5 سال اخیر در مالتا را مشاهده می نمایید.

نرخ بیکاری مالتا ویزای کار مالتا

نرخ بیکاری مالتا

ویزای کار مالتا و مشاغل مورد نیاز 2019 مالتا

به دلیل تعداد بالای افراد انگلیسی زبان در کشور مالتا و همچنین جوامع چند ملیتی به همراه اقلیم گرم و مطبوع، درصد قابل توجهی از کارجویان بین المللی بخصوص در زمینه بازیهای آنلاین، مدیریت مالی، آی تی و گردشگری درخواست کار در این کشور را دارند. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تهیه شده و هرگونه کپی بدون ذکر منبع از آن شرعاً و قانوناً حرام است. 75% کارمندان و کارگران این کشور در بخش خدمات و صنعت مشغول به کار هستند، در حالی که بخش تولید و کشاورزی 3% اقتصاد مالتا را شامل می شود. اگر به فکر ورود به بازار کار مالتا هستید، نیاز به داشتن ویزای کار و مجوز استخدام در این کشور خواهید داشت که برای مشاغل مورد نیاز این کشور صادر می شود.

پزشک دندانپزشک
روانشناس مدیر امور مالی
مدیر تحقیقات و توسعه مدیر اجرایی
آی تی مدیر فروشگاه زنجیره ای
مدیر بانکداری اینترنتی توسعه دهنده وب

ویزای کار مالتا و میزان حقوق در مالتا

یکی از عوامل مهم برای کار در یک کشور، میزان حقوق پرداختی در این کشور به کارمندان و کارگران می باشد، چرا که با دانستن آن می توان امکان تامین هزینه های زندگی در آن کشور را ارزیابی و بررسی نمود.  افرادی که در مالت کار می‌کنند به طور میانگین در حدود 2.704 یورو در ماه درآمد خواهند داشت .حقوق پرداختی برای  مشاغل مختلف تفاوت دارند. در جدول زیر حقوق پرداختی برای مشاغل در کشور مالت آورده شده است:

عنوان شغل حقوق ماهیانه
پزشک 8620 یورو
روانشناس 7052 یورو
مدیر اجرایی 5430 یورو
مدیر فروشگاه های زنجیره ای 5179 یورو
مدیر تحقیقات و توسعه 4916 یورو
مدیر امور مالی 4460 یورو
مدیر بانکداری الکترونیکی 4270 یورو
مدیر پروژه 4221 یورو
مدیر کنترل کیفیت 4093 یورو
وکیل 3983 یورو
استاد دانشگاه 3949 یورو
مدیریت خدمات پس از فروش 3798 یورو
کارشناس میکروبیولوژی 3731 یورو
مدیر آزمایشگاه 3642 یورو
مدیر رسانه ای 3599 یورو
کارشناس شبکه 3199 یورو
مدیر بازاریابی اینترنتی 3187 یورو
خبرنگار 3141 یورو

هزینه های تحصیل و زندگی در مالتا

ویزای کار مالتا و نحوه کاریابی در مالتا

راه های زیادی برای جست و جوی کار در مالتا وجود دارد. از جمله اینکه می توانید با مراجعه به سایت استخدام عمومی از طریق ETC فرصتهای شغلی در این کشور را بررسی کرده و بصورت منظم فرصتهای شغلی در مالتا را بصورت ایمیل دریافت نمود، می توانید از روزنامه های دارای بخش کاریابی مانند Sunday Times  استفاده نموده و یا از موسسات کاریابی بین المللی در این کشور استفاده کرده و با ارسال رزومه کاری و تحصیلی به سایت های این موسسات شانس خود را در زمینه جست و جوی کار مناسب در این کشور ارزیابی نمود. در نهایت می توانید از افراد بومی و آشنایان خود در این کشور بهره گرفته و برای این امر اقدام نمود. در بخش بعدی به معرفی موسسات کاریابی مالتا خواهیم پرداخت.

ویزای کار مالتا و موسسات کاریابی در مالتا

یکی از بهترین روش های کاریابی در مالتا، استفاده از موسسات کاریابی بین المللی این کشور می باشد که دارای وبگاه اینترنتی می باشند. از طریق گشت و گذار در بین فرصت های شغلی موجود و همچنین ارسال ایمیل حاوی رزومه به این وبگاه ها می توان شانس خود را برای جست و جوی کار و اخذ ویزای کار مالتا امتحان نمود. در ذیل مراکز کاریابی در مالتا به صورت فهرست وار آورده شده است:

CROWN ADVERTISING LTD MARKET INTELLIGENCE SERVICES CO. LTD
PERSONNEL RESOURCES LTD COMMERCIAL SERVICES BUREAU (CSB) LTD
SECRETARIAL SERVICES LTD PRICEWATERHOUSECOOPERS
MEDSERV OPERATIONS LTD DELOITTE SERVICES LTD
GRANT THORNTON

                   PEOPLE & COMPANY LTD

موسسات معتبر کاریابی در مالتا

ویزای کار مالتا و بررسی ویزای همراه

یکی از امتیازاتی که دارندگان ویزای کار مالتا به دنبال آن هستند، ویزای همراه می باشد. ویزای همراه ویزایی است که برای همسر بالای 21 سال و فرزندان زیر 18 سال دارنده ویزای کار مالتا تحت شرایطی صادر می شود. اگر متقاضی اخذ ویزای کار از ساکنین کشورهای غیر اروپایی باشد پس از گذشت یکسال از کار در این کشور می تواند درخواست ویزای همراه را داشته باشد. ویزای همراه مالتا TCN نام دارد، دارای اعتبار اولیه یک ساله بوده و قابل تمدید است.  به این منظور متقاضی می بایست دارای مسکن مناسب بوده و درآمد ثابت بالاتر از میانگین حقوق محلی داشته و همچنین مدارک ازدواج و سایر مدراک مورد نیاز را به اداره مهاجرت ارائه نماید.

نکته جالب در زمینه ویزای همراه مالتا این است که در صورت زندگی به مدت 5 سال در مالتا دارندگان آن امکان درخواست مجوز اقامت مستقل (ARP) را خواهند داشت که یکساله و قابل تمدید است. برای دارندگان ویزای همراه مالتا کلاس های آموزش زبان مالتی و انگلیسی به همراه آموزش فرهنگ مالتایی در نظر گرفته خواهد شد. دارندگان ویزای همراه مالتا پس از قبولی در آزمون سه گانه اجازه کار در این کشور و همچنین تحصیل فرزندانشان در مدارس مالتا را خواهند داشت.

ویزای کار مالتا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در مالتا

یکی از مزایای کار در مالتا، امکان اخذ اقامت و تابعیت مالتا از این طریق می باشد. کارت اقامت الکترونیکی مالتا معادل مجوز اقامت این کشور محسوب می شود. افرادی که قصد اقامت در مالت به مدت بیش از 3 ماه را دارند می بایست کارت اقامت الکترونیکی مالتا را اخذ نمایند. طبق قانون مالتا پس از 5 سال کار در مالتا امکان درخواست اقامت دائم برای دارنده ویزای کار مالتا وجود دارد. اقامت دائم از طریق کار در مالتا CEA Form C و اقامت دائم دارندگان ویزای همراه مالتا CEA Form G نام دارد.

پس از 5 سال از گذشت اقامت دائم مالتا و در شروع سال ششم در صورت داشتن تسلط بر زبان مالتی یا انگلیسی، عدم سوء پیشینه، حسن شهرت و احراز صلاحیت امکان درخواست تابعیت مالتا برای متقاضی وجود خواهد داشت. این درخواست می بایست به وزارت کشور مالتا تسلیم گردد. لازم به ذکر است که کشور مالتا تابعیت دوگانه را می پذیرد و پس از سال 2000 متقاضیان اخذ تابعیت مالتا نیازی به رد و لغو تابعیت قبلی خود نخواهند داشت.

مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت مالتا به شرح زیر می باشد:

 • گواهی تولد یا شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • کارت شناسایی
 • گواهی سوء پیشینه و انگشت نگاری از پلیس مالتا
 • عکس پاسپورتی
 • انگیزه نامه هدف اخذ تابعیت مالتا
 • دو اسپانسر یا شاهد مالتایی دارای سن بالای 18 سال
 • سند ازدواج

  در صورت وجود

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار مالتا و سخن پایانی

ویزای کار مالتا ، شرایط کار در مالتا و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار مالتا از جهات مختلفی قابلیت بررسی داشت که در این نوشتار به آنها پرداخته شد. کار در مالتا علیرغم مزایایی که دارد به دلیل وسعت کم و محدودیت منابع دارای محدودیت هایی بوده و در نتیجه پیشنهاد ما کار در کشورهای بزرگتر و پیشرفته تر مانند آلمان و اتریش می باشد. شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه سوالی در زمینه اخذ ویزای کار مالتا و سایر راه های مهاجرت به این کشور با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری MIE اتیرش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه اخذ ویزای کار مالتا در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریابید.

law ویزای کار مالتا
2 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  سلام وقتون بخیر من مدرک بین اللملی غواصی خ ستاره مدرک کار در ارتفاع پیشرفته وامداد ونجات ومدرک مسابقات ورزشی قهرمان پی در پی کشتی فرنگی ولوچو وتمام بارزومه در اختیار دارم ومتولد62 هستم تا حالا هم به اروپا سفر نکردم ایا امکان مجوز کار با این مدارک هطتم

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. می باست جاب آفر داشته باشید. به منظور اخذ جاب آفر با موسسات کاریابی در این کشور مکاتبه نمایید و همچنین مشاغل مورد نیاز این کشور را نیز بررسی کنید. هرچند عموماً اخذ ویزای کاری نیازمند داشتن مدرک لیسانس به بالاست.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4