ویزای کار فرانسه و بررسی شرایط آن

 • ویزای کار فرانسه و شرایط عمومی
 • ویزای کار فرانسه و انواع آن
 • ویزای کار فرانسه و مدارک مورد نیاز
 • ویزای کار فرانسه و ویزای همراه
 • ویزای کار فرانسه و میزان حقوق در فرانسه
 • ویزای کار فرانسه و مشاغل مورد نیاز
 • ویزای کار فرانسه و موسسات کاریابی
 • ویزای کار فرانسه و نرخ بیکاری
ویزای کار فرانسه ویزای کار فرانسه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار فرانسه و مقدمه ای بر آن

ویزای کار فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق کار در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی در رابطه با ویزای کار فرانسه شرح داده خواهد شد. فرانسه کشوری زیبا و دارای اقتصادی قوی است که باعث می شود متقاضیان زیادی برای مهاجرت به فرانسه وجود داشته باشند. که یکی از روش های آن اخذ ویزای کار فرانسه می باشد، که برای تحقق این امر شرایط خاصی باید وجود داشته باشد، که جنبه های مختلف آن در ادامه مطرح شده است. برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاره تلفنی رایگان دریافت کنید.

ویزای کار فرانسه و شرایط عمومی

فرانسه بزرگ ترین کشور اروپایی می باشد و دارای جاذبه های فراوانی است که اقامت در این کشور را خوشایند می سازد. از جمله راه های مهاجرت به فرانسه کار در فرانسه و اخذ ویزای کار فرانسه می باشد. کشور فرانسه از نظر نیروی کار ماهر دچار کمبود است و امکان کار را برای نیروهای متخصص خارجی فراهم آورده است. البته کشور فرانسه ویزای جستجوی کار ارائه نمی دهد و جهت اخذ ویزای کار فرانسه ابتدا نیاز به یافتن یک کارفرمای فرانسوی و یک پیشنهاد شغلی دارید. برای تحقق این امر لازم است ابتدا زبان فرانسوی را یاد بگیرد زیرا اکثر موقعیت های شغلی در فرانسه به زبان فرانسوی نیاز دارند. لازم به ذکر است کارفرمای فرانسوی تنها در صورتی که تست بازار کار را انجام داده باشد می تواند شما را در آن سمت شغلی استخدام کند. تست بازار کار به این صورت است که شغل مورد نظر ابتدا در کشور فرانسه به مدت سه ماه آگهی می شود و اگر نامزد مناسبی یافت نشود، برای مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی می شود و اگر مجددا نامزد مناسبی یافت نشد، کارفرما می تواند فردی را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند.

ویزای کار فرانسه و انواع آن

برای کار در فرانسه نیاز به ویزای بلند مدت کار در فرانسه دارید. این نوع ویزا برای اقامت بیش از سه ماه صادر می گردد و جهت کار در فرانسه می باشد. مدت اعتبار آن یک سال است. برای کار در فرانسه نیاز به مجوز اقامت و مجوز کار نیز دارید. برخی از این ویزاها به شرح زیر می باشد:

ویزای کاری بلند مدت فرانسه: برای متقاضیان کار در فرانسه بیش از سه ماه

ویزای نیروی کار حقوق بگیر فرانسه: برای کار در فرانسه تا سقف یک سال. قرارداد کار باید توسط DIRECCTE تایید شده باشد.

ویزای فرانسه برای راه اندازی تجارت: باید یک برنامه تجاری ارائه دهید و اثبات کنید که توانایی مالی کافی برای اجرای آن را دارید.

ویزای بلند مدت فرانسه برای ورزشکاران: مختص ورزشکارانی که حداکثر تا یک سال قصد اقامت در فرانسه و فعالیت در حرفه های ورزشی را دارند.

در ادامه مقاله به ویزای کاری بلند مدت فرانسه خواهیم پرداخت. هزینه درخواست این ویزا 99 یورو می باشد که در سفارت از شما اخذ می شود.

ویزای کار فرانسه و مدارک مورد نیاز

برای اخذ ویزای کار فرانسه ابتدا کارفرما یک قرارداد کاری تهیه کرده و آن را به بخش محلی وزارت کار فرانسه یا به اختصارDIRECCTE   ارسال می کند. اگر قرارداد توسط DIRRECTE تایید شود، آن را به اداره مهاجرت فرانسه و ادغام (OFII) ارسال می کند. پس از تایید OFII، درخواست شما به طور مستقیم به سفارت فرانسه در ایران ارسال می شود. سپس شما و همراهان با مراجعه حضوری به سفارت فرانسه برای اخذ ویزای بلند مدت درخواست می دهید.

معمولا کارفرما باید این مدارک را ارائه دهد:

 • اسناد در مورد موقعیت شغلی (نه در مورد متقاضی کار)
 • قرارداد کار
 • اسنادی که نشان دهد که شرایط استخدام تعیین شده توسط دولت رعایت شده است
 • مستنداتی که نشان می دهد تست بازار کار را انجام شده است (در صورت لزوم)

معمولا برای درخواست ویزای کار فرانسه مدارک زیر از شما درخواست می شود:

 • گذرنامه: حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزا: به طور کامل پر شده و امضا شده باشد.
 • عکس: دو قطعه بر اساس استانداردهای عکس های پاسپورتی
 • اجاره نامه: نشان دهنده اینکه در فرانسه محلی برای زندگی دارید.
 • قرارداد کاری
 • اسناد نشان دهنده منابع و وضعیت مالی: صورت حساب بانک در سه ماه اخیر و در صورت شاغل بودن فیش حقوقی سه ماه اخیر نیز باید ارائه شود.
 • اسناد وضعیت حرفه ای و اجتماعی: شامل مدرک، CV، گواهی اشتغال، نمونه کار و از این قبیل موارد.
 • اظهار نامه قانونی: سوگندنامه تایید شده ای که بیان می کند فرد در طی ده سال گذشته ورشکستگی نداشته و دارای سوء پیشینه نبوده است.
 • گواهی عدم سوء پیشینه: از پلیس محلی تهیه می شود و باید در بازه سه ماه اخیر تهیه شده باشد.
کار در فرانسه
اقامت فرانسه
مهاجرت به فرانسه
مهاجرت کاری به فرانسه

ویزای کار فرانسه و ویزای همراه

اگر همسر و یا فرزندی دارید، مسلما تمایل دارید که برای مهاجرت کاری به فرانسه شما را همراهی کنند. با اخذ ویزای کار فرانسه این امکان را دارید که خانواده خود را نیز به همراه ببرید. درخواست ویزای همراهان را می توانید همزمان با درخواست ویزای کار خود شروع کنید. همراه شما نیز اجازه کار در فرانسه را دارد.

ویزای کار فرانسه و میزان حقوق در فرانسه

کشور فرانسه بزرگ ترین کشور اروپایی و دارای رتبه دوم از لحاظ قدرت اقتصادی در اروپا می باشد. زندگی در فرانسه از رفاه اجتماعی مطلوبی برخوردار است. از جمله اطلاعاتی که برای علاقه مندان به اخذ ویزای کار فرانسه مهم است، میزان حقوق و درآمد در این کشور است. میزان حقوق هر ساله ممکن است حدود دو درصد افزایش داشته باشد. در جدول زیر میانگین حقوق سالیانه برای برخی از مشاغل ذکر شده است که می تواند برای متقاضیان ویزای کار فرانسه اطلاعات مفیدی ارائه دهد.

شغل میانگین حقوق در سال (دلار)
توسعه دهنده نرم افزار 55,659
مهندس 52,897
کارگردان 146,746
مدیر  77,122
مدیر بازاریابی 82,031
مدیر پروژه IT 70,158
مهندس نرم افزار  66,637
مدیر منابع انسانی 85,259
مدیر پرژه 66,148
مدیر IT 103,426

ویزای کار فرانسه و مشاغل مورد نیاز

علارغم اینکه فرانسه رتبه دوم اقتصادی در اتحادیه اروپا را دارد، از نرخ بیکاری نسبتا بالایی برخوردار است که علت آن ناسازگاری بین نیازهای کمپانی ها و نیروی کار ماهر موجود در فرانسه است. کشور فرانسه به طور ویژه در زمینه های فناوری اطلاعات، بهداشت و مهندسی از کمبود نیروی کار رنج می برند. در حالیکه به تعداد کافی از کارگران کشاورزی، تولیدی و معدنی برخوردار است.

بر اساس گزارش های ارائه شده توسط هیز در سال ۲۰۱۵ رشته های مهندسی، تحقیق و توسعه، ای تی و بخش بانکی بیشترین حجم استخدام را در بخش خدمات داشته اند. همچنین مشاغل در زمینه گردشکری مانند هتل ها و رستوران ها و خدمات مراقبت برای خانه، مراقبت پزشکی، مراقبت کودکان و سالمندان، خرده فروشی و آموزش زبان از مشاغل پر طرفدار برای خارجیان می باشد.

ویزای کار فرانسه و موسسات کاریابی

مهم ترین نکته در یافتن شغل مناسب جهت اخذ ویزای کار فرانسه تسلط بر زبان فرانسوی است. در صورت ضعف در زبان فرانسوی شانس شما برای یافتن یک شغل مناسب به شدت کاهش پیدا می کند. موقعیت های شغلی که با زبان انگلیسی استخدام می کنند بسیار محدود هستند، بنابراین یادگیری زبان فرانسوی تقریبا الزامی است. برای جستجوی کار می توانید از موسسات و سایت های کاریابی استفاده کنید. با ارائه رزومه کاری خود می توانید برای موقعیت های شغلی موجود در خواست دهید. برخی از موسسات کاریابی عبارتند از:

EURES: سرویس استخدام در اروپا

The Local France: برای مشاغل به زبان انگلیسی

Indeed France

Monster

XpatJobs

مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه
موسسات کاریابی در فرانسه

ویزای کار فرانسه و نرخ بیکاری

همان طور که پیش تر اشاره شد، کشور فرانسه دومین اقتصاد قدرتمند در اتحادیه اروپا است. با این وجود نرخ بیکاری در این کشور حدود 9 درصد می باشد. البته نرخ بیکاری در طول ده سال گذشته روندی نزولی طی می کند. علت بالا بودن این نرخ نبودن موقعیت های شغلی نیست بلکه کمبود نیروی کار ماهر می باشد. علاقه مندان به اخذ ویزای کار فرانسه می توانند در نمودار زیر نرخ بیکاری فرانسه را مشاهده کنند.

کار در فرانسه ویزای کار فرانسه

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار فرانسه و سخن پایانی

جنبه های مهم و اصلی ویزای کار فرانسه مورد بررسی قرار گرفت. انواع ویزاها در این مقاله معرفی شدند اما پر تقاضا ترین آن ها که ویزای کار طولانی مدت فرانسه می باشد به تفصیل شرح داده شد. امید است این مقاله با موضوع ویزای کار فرانسه اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار در فرانسه و ویزای کاری فرانسه می توانید مقالات مرتبط در سایت را مطالعه و ویدئو ها و صوت های تهیه شده توسط موسسه حقوقی ملک پور را مشاهده کنید. درصورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ ویزای کار فرانسه و مهاجرت کاری به فرانسه می توانید با دفاتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید. همچنین می توانید سوالات خود را در رابطه با ویزای کار فرانسه در بخش دیدگاه های همین مقاله عنوان کنید و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.