ویزای کار عمان و بررسی آن

ویزای کار عمان ، شرایط مهاجرت به عمان، اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته است. مقوله کار در عمان و اخذ ویزای کار عمان باعث به وجود آمدن سوالات زیاد و ابهامات ذهنی شده است. به طور مثال گاهاً متقاضیان با این سوالات مواجه می شوند که برای رسیدن به ویزای کار عمان باید چه مسیری را می بایست طی کنند؟ و یا با اخذ ویزای کار عمان چه مدت می توانند در این کشور مشغول به کار شوند؟ و در آخر آیا اخذ ویزای کار عمان منجر به کسب اقامت طولانی مدت و یا تابعیت در این کشور می شود؟

از این رو  قصد داریم در مطالب پیش رو مختصری درباره ویزای کار عمان و شرایط کار در این کشور توضیح دهیم تا شما عزیزان بتوانید تصمیمی درست برای مهاجرت از طریق کار اتخاذ  نمایید. بدین منظور مقاله ای با موضوعیت ویزای کار کشور عمان تقدیم شما عزیزان و متقاضیان می گردد. شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ اطلاعات بیشتر و داشتن سوال و ابهام در زمینه کار در عمان و اخذ ویزای کار این کشور، با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما بهره مند شوید.

 • ویزای کار عمان و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار عمان و معرفی آن
 • ویزای کار عمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار عمان
 • ویزای کار عمان و نرخ بیکاری در عمان
 • ویزای کار عمان و مشاغل مورد نیاز 2019 عمان
 • ویزای کار عمان و میزان حقوق در عمان
 • ویزای کار عمان و مؤسسات کاریابی در عمان
 • ویزای کار عمان و نحوه کاریابی در عمان
 • ویزای کار عمان و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار عمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در عمان
ویزای کار عمان ویزای کار عمان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای کار ویزای کار عمان و شرایط عمومی آن

پادشاهی عمان کشوری با اصالت عرب در حاشیه خلیج فارس واقع شده است که جزوی از کشورهای پادشاهی در شبه جزیره عربستان می باشد و پایتخت آن مسقط است. عمان از جنوب با یمن، از باختر با عربستان سعودی  و امارات متحده عربی همسایه می باشد. جمعیت این کشور ۲٬۵۷۷٬۰۰۰ نفر و مساحت آن 500.309 کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی این کشور عربی و دین رسمی مردم آن اسلام (گرایش اباضیه) است. درآمد اصلی عمان همانند بسیاری از کشور های منطقه از  نفت می باشد.

این کشور در تلاش است که جز کشورهای تولید کننده در سطح متوسط و در حال توسعه دیده شود و از طرفی چون بیشتر جمعیت کاری این کشور را افراد خارجی تشکیل داده اند، در صدد کاهش آن می باشد که وابستگی خود را به نیروی کار خارجی کمتر نماید. همینطور باید اشاره کرد که دو منبع دیگر درآمدی عمان ماهی گیری و کشاورزی می باشد. برخی مهاجران، عمان را مقصدی برای کار دانسته و از طریق اخذ ویزای کار عمان قصد مهاجرت به این کشور را دارند. اما توجه به نکات مهم در زمینه مهاجرت کاری به عمان مثل نرخ بیکاری در این کشور، نظام سیاسی این کشور و تسلط به زبان عربی می تواند در انتخاب افراد و مهاجران تاثیر گذار باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب مقایسه کار درعمان و اروپا

video ویزای کار عمان

ویزای کار عمان و معرفی آن

کسب ویزای کار عمان و کار در این کشور مستلزم دریافت پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما می باشد. البته باید بدانید که با توجه به شرایط به وجود آمده به سختی می توان در برخی کشورهای عربی از طریق کار و یافتن کارفرما وارد این کشور شد. ساعات کاری در عمان بسته به سیاست شرکت های مختلف می تواند بین 40 الی 48 ساعت در هفته متفاوت باشد. ساعت شروع کار در عمان به طور عموم از 8.30 الی 9 صبح شروع می شود و تا 5.30 الی 6 عصر ادامه خواهد یافت. میزان ساعات کار در فصول مختلف تفاوت زیادی ندارد.

اما در ایامی همچون ماه رمضان هر روز کاری گاهاً به 6 ساعت کاهش می یابد. البته بیشتر شرکت ها و کمپانی ها این موضوع را فقط برای کارکنان و کارمندان مسلمان لحاظ می کنند. این کشور به صورت پادشاهی مطلق اداره می شود و  پارلمان این کشور نقش کم رنگی در قانون گذاری و بازرسی دارد. با این حال هنوز افرادی هستند که از طریق کار در این کشور می خواهند ویزا دریافت نمایند و به عمان و سایر کشورهای عربی ورود داشته باشند. برای کار در عمان و اخذ ویزای کار در این کشور روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

اخذ ویزای کار عمان و کسب این ویزا از سه طریق امکان پذیر می باشد. که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم:

ویزای کار عمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار عمان

درخواست کار باید در فرم الکترونیکی موجود که در وب سایت پلیس سلطنتی عمان وجود دارد پر شود و این فرم باید توسط یک کارفرما امضا گردد. باید در نظر داشته باشید که این فرم باید به زبان عربی و یا به زبان انگلیسی پر شود.

مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می باشد:

 • 2 قطعه عکس 6*4
 • کپی از گذرنامه که به مدت حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • کپی از مجوز کار توسط وزرات کار و نیروی انسانی
 • اصل و کپی گواهی پزشکی برای اتباع کشورهای هند، پاکستان، بنگلادش، فیلیپین، اندونزی، سریلانکا، مصر، سودان سوریه، اتیوپی و نپال
 • کپی از نامه تاییدیه از سازمان مربوطه در مشاغل خاص همچون: مشاغل پزشکی، آموزش، مشاغل مذهبی و غیره
 • اخذ نامه از وزارت نیروی انسانی برای مشاغل خاص مانند مهندسان
 • فرد خارجی که پیش تر در عمان کار کرده است و هنوز دو سال از خروج وی نگذشته است باید یک نامه ترخیص از کارفرمای قبلی خود که به تایید ریاست گذرنامه و اقامت عمان رسیده است را ارائه دهند

ویزای کار عمان و نرخ بیکاری درعمان

یکی از مهم ترین و اصلی ترین موارد در جهت اقدام برای ویزای کار، توجه به نرخ بیکاری کشور مد نظر می باشد. از این رو افرادی که قصد کار در عمان را دارند باید نرخ بیکاری آن را مد نظر قرار دهند. در این راستا  یکی از روش هایی که در این زمینه قابل بررسی بوده و می توان از طریق آن برای کار در عمان نتیجه گرفت نمودار نرخ بیکاری در عمان است. در نمودار ذیل نرخ بیکاری از سال 2009 الی 2018 در عمان نمایان می باشد.

نرخ بیکاری عمان ویزای کار عمان

نرخ بیکاری عمان

نمودار بالا نشان می دهد که نرخ بیکاری در سال 2017 در این کشور 16 درصد بوده است. البته نرخ بیکاری در سال 2016 نیز با کاهش ناچیزی داشته است که این موضوع تاثیر چندانی در میزان نرخ بیکاری و شرایط کار در این کشور ندارد. نرخ بیکاری در سال 2000 در عمان به بالاترین میزان خود یعنی 19.80 درصد رسید. میانگین نرخ بیکاری در عمان از سال های 1991 الی 2017 ، 18.15 درصد می باشد. نرخ بیکاری در عمان که در سال های متوالی در نمودار بالا مشخص شد، نمایانگر این موضوع است که کار در عمان نمی تواند بهترین گزینه و بهترین انتخاب برای مهاجرت و کار باشد.

شما متقاضیان کار و مهاجرت از طریق کار می توانید در مقایسه چندین کشور میزان نرخ بیکاری آنها را مورد بررسی قرار دهید:

مقایسه نرخ بیکاری در عمان و برخی کش.رهای اروپایی ویزای کار عمان

مقایسه نرخ بیکاری در عمان و برخی کشورهای اروپایی

ویزای کار عمان و مشاغل مورد نیاز 2019 عمان

کار در عمان نیازمند دانستن مشاغل مورد نیاز این کشور به منظور افزایش شانس اخذ ویزای کار عمان می باشد. بیشترین مشاغل برای مهاجران خارجی در عمان عبارتند از:

 • صنایع نفت و گاز
 • پزشکی
 • ساخت و ساز
 • متخصصین فناوری اطلاعات
 • مدیران پروژه
 • دبیری

اگر چه با دانستن مشاغل مورد نیاز و جذب نیروی کار خارجی افراد بسیاری تحت تاثیر قرار می گیرند اما باید بدانید افرادی که دارای تخصص و مهارت ویژه هستند و یا تجارب کاری بسیار بالایی در سطوح مختلف کاری دارند نباید انتظار یک کار عالی را در عمان داشته باشند.

ویزای کار عمان و میزان حقوق در عمان

افرادی که در عمان کار می کنند به طور میانگین و معمول 1.783 ریال عمان ( ریال عمان) درآمد خواهند داشت.  

 • میزان حقوق در عمان برای تمامی مشاغل
  میزان حقوق در عمان ویزای کار عمان

  میزان حقوق در عمان

 • میزان حقوق در عمان

  حداقل حقوق در عمان در هر ماه 241 ریال عمان و حداکثر حقوق در ماه 7.897ریال عمان می باشد. متوسط حقوق و دستمزد در عمان 1.712 ریال عمان است، به این معنا که نیمی از مردم این کشور کمتر از 1.712 ریال عمان درآمده ماهیانه خواهند اشت. به عبارتی دیگر میانگین دستمزد برای یک فرد معولی برای هر ساعت 10 ریال عمان  می باشد.

معمولاً مشاغل در عمان به دو دسته تقسیم می شود:

 • مشاغل با حقوق ماهیانه (مشاغلی که بدون در نظر گرفتن ساعات کاری به میزان مشخص و به صورت ماهاینه حقوق خواهند داشت و می تواند یک مقدار ثابت را دریافت نمایند)
 • مشاغل به صورت روز مزد و ساعتی (مشاغلی که برای هر ساعت حقوق و دستمزد دریافت می کنند)

کار در عمان اصولاً از فرمول 8 * 5 حساب می شود. یعنی با فرض اینکه در هفته 5 روز کاری است و هر روز کاری 8 ساعت می باشد، محاسبه می گردد.

میانگین حقوق برای برخی مشاغل در عمان:

عنوان شغلی میانگین درآمد
حسابدار 1.197 ریال عمان
معمار 1.509 ریال عمان
وکیل 4113 ریال عمان
مهندس عمران 1.525 ریال عمان

هزینه های تحصیل و زندگی در عمان

ویزای کار عمان و نحوه کاریابی در عمان

صورت آنلاین از طریق موسسات کاریابی باشد. البته افرادی که به طور توریستی بتوانند به عمان ورود داشته باشند، از همان جا امکان کاریابی به صورت حضوری برای آنان مهیا می شود. افرادی که به دنبال کار در فضای بین المللی می باشند باید مسائل بسیار مهمی همچون نرخ بیکاری و نظام سیاسی و نظام قضایی کشورها را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند. همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد از معضلات اصلی نرخ بیکاری در عمان و نظام سیاسی این کشور می باشد.

دانش و توانایی و تسلط به زبان عربی برای کار در این کشور جز مسائلی است که حتما باید مورد نظر قرار گیرد. شما متقاضیان گرامی می توانید این میزان از انرژی را در مسیری که می تواند برای شما بسیار سودمند واقع شود، صرف نمایید. به طور مثال در کشورهای قدرتمند و صنعتی چون آلمان، اتریش و یا از طریق برنامه های مهاجرت کاری در کانادا، استرالیا و نیوزلند اقدام کنید.

ویزای کار عمان و موسسات کاریابی در عمان

متقاضیانی که بخواهند از طریق موسسات کاریابی در عمان اقدام به اخذ دعوتنامه کاری نمایند، ابتدا باید رزومه کاری و مدارک تحصیلی خود را در قالب یک فایل برای این موسسات ارسال کنند. افرادی در این مسیر موفق هستند که با توجه به قوانین کشور عمان گام بردارند و مقدمات آن را فراهم نمایند تا بتوانند شانس خود را در این زمینه افزایش دهند. معمولاً موسسات کاریابی مشاغل مورد نیاز را بر اساس نیازهای کمپانی های مختلف دسته بندی می کنند. در اینجا تعدادی از موسسات کاریابی را برای شما متقاضیان گرامی ارائه می دهیم.

 • .JORDAN-INDEX
 • JORDANYP
 • TAGIRECRUITMENT
 • KAWADERJO
موسسات معتبر کاریابی در عمان

ویزای کارعمان و بررسی ویزای همراه

افرادی که موفق به کسب ویزای کار عمان را شوند ، می توانند برای ویزای الحاق به خانواده درخواست خود را اعلام نمایند که این ویزا شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می باشد. از این رو برای تمامی اعضای خانواده یک کارت اقامتی در مدت زمان مشخص نظیر نفر اصلی صادر می گردد.

از الزامات ویزای همراه و پیوست به خانواده می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • همسر شخص خارجی باید در یک شغل مهم بر اساس استاندارد های شورای همکاری حوزه خلیج فارس در کشور عمان مشغول به کار باشد
 • افرادی که قصد دارند همسر و فرزندانشان به عنوان همراه در این کشور حضور داشته باشند باید یک سند مبنی بر محل اجاره که به نام شخص و یا کارفرمای وی می باشد را ارائه دهد
 • میزان حقوق و دستمزد وی نباید کمتر از 600 ریال عمان به صورت ماهانه باشد
 • درخواست وی در فرم الکترونیکی که در وب سایت پلیس سلطنتی عمان می باشد باید توسط کارفرما و یا افراد مجاز به امضا برسد

  این درخواست باید به زبان عربی و یا به زبان انگلیسی ارائه شود

 • کپی از گذرنامه که حداقل به مدت 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • اصل و کپی گواهی پزشکی
 • کپی از فرم تایید شده توسط وزارت نیرو که نشان دهنده جزئیات و شرایط کارکنان خارجی اعم از عنوان شغلی، میزان حقوق و دیگر مسائل باشد

ویزای کار عمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در عمان

ویزای کار عمان و دریافت اقامت موقت عمان از طریق کار برای اشخاصی که بتوانند این ویزا را دریافت کنند امکان پذیر می باشد. اما نکته حائز اهمیت اقامت افراد در عمان محدود به اقامت کاری آنان می باشد و تمدید اقامت کارمندان و کارکنان خارجی به قرارداد طرفین بستگی دارد چرا که در صورت تمدید نشدن قرارداد کاری، افراد خارجی به ناچار مجبور  به ترک خاک عمان می باشند و مجدد باید به کشور خودشان بازگردند. در نتیجه کار در عمان منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نخواهد شد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار عمان و سخن پایانی

ویزای کار عمان و اخذ اقامت کاری عمان در این مقاله برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند به صورت کامل و مفصل مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که در مطالب فوق ذکر شد بسیاری از موارد سبب می شود تا اخذ ویزای کار عمان راهی صعب العبور برای نیروهای حرفه ای و متخصص باشد. در بسیاری از موارد شاهد هستیم افرادی که در رشته هایی مثل مهندسی مکانیک، IT و یا سایر رشته های فنی مهندسی فوق العاده حرفه ای هستند و دارای تخصص می باشند به جای فکر به اقتصاد های برتر و بازار های صنعتی عالی مثل آلمان، اتریش، کانادا، استرالیا و نیوزلند به فکر کار در عمان می افتند. شاید در نگاه اول کار در عمان به دلیل فروش نفت در این کشور و تقریبا اختلاف ارز بین ایران و عمان یک مقصد فوق العاده عالی به نظر آید اما با این حال ما پیشنهاد ویزای کار عمان را نخواهیم داد. دلایلی همچون عدم اخذ اقامت طولانی و همچنین عدم امنیت شغلی نمی تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت به این کشور تلقی گردد. همانطور که می دانید افرادی که به صورت توریستی وارد عمان می شوند اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت چرا که این موضوع امری غیر قانونی تلقی می شود. یکی از معضلات مهم در این کشور این است که بیش از یک چهارم نیروی کار، متشکل از جمعیت خارجی می باشد . زیرا کار در عمان منجر به اقامت در این کشور نمی شود از این رو افراد خارجی پس از اتمام پروسه کاری خود باید به کشورشان بازگردند و این به معنای از دست دادن نیروی ماهر و متخصص در مشاغل مختلف می باشد. به همین دلیل کشور عمان سعی دارد وابستگی خود را به نیروی های خارجی کمتر نماید . این امر باعث می شود که عرضه برای نیروی کار خارجی در عمان کاهش یابد. با توجه به مطالب فوق الذکر پیشنهاد می گردد قبل از هر اقدامی با وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان تخصصی ما بهره مند شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای مهاجرت کاری اخذ نمایید. در پایان می توانید در انتهای این مقاله در قسمت سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را در باب ویزای کار عمان بیان نمایید تا بتوانید در کمترین زمان پاسخ سوالات خود را مشاهده کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 پاسخ
 1. افسانه گفته:

  سلام افسانه هستم ۳۰ ساله در بیمارستان به مدت ۱۰ سال هست کار میکنم دنبال کار و اقامت عمان هستم متاهل و دارای ۱ فرزند میباشم آیا کار و اقامت من درست میشه یا نه

  Rating: 4
  پاسخ
Rating: 4