ویزای کار فنلاند و بررسی شرایط آن

 • ویزای کار فنلاند و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار فنلاند و نرخ بیکاری در فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار فنلاند و مدارک مورد نیاز
 • ویزای کار فنلاند و میزان حقوق در فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و مشاغل مورد نیاز 2019
 • ویزای کار فنلاند و نحوه کاریابی در فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و موسسات کاریابی در فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و فرهنگ کار در کشور فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در فنلاند
ویزای کار فنلاند 3 ویزای کار در کشور فنلاند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار فنلاند و مقدمه ای بر آن

ویزای کار فنلاند ، مهاجرت و اخذ اقامت فنلاند و شرایط کار در فنلاند را در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می دهیم. شرایط اخذ ویزای کار فنلاند چگونه است؟ قوانین و راه های اخذ ویزای کار فنلاند کدام است؟ شرایط مهاجرت کاری به فنلاند چیست؟ همانطور که می دانید یکی از راه هایی که ممکن است در ردیف راه های مهاجرت به فنلاند قرار گیرد، اخذ ویزای کار در کشور فنلاند می باشد. و البته افراد بسیاری تصور می کنند که برای اخذ اقامت و تابعیت فنلاند، اخذ ویزای کار فنلاند راه مناسبی به نظر می رسد. معمولا افراد پس از اخذ ویزای کار فنلاند و ۴ سال کار در کشور فنلاند و پرداخت مالیات، اقامت دائم کشور فنلاند را کسب می نمایید. شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا تماس حاصل نموده و در این خصوص به روزترین اطلاعات را دریافت نمایید. 

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به فنلاند

video ویزای کار در کشور فنلاند

مقاله مرتبط

شرایط کار در کشور فنلاند

ویزای کار فنلاند و شرایط عمومی آن

ویزای کار در کشور فنلاند را از نظر شرایط عمومی آن مورد بررسی قرار می دهیم. بطور کلی برای مهاجرت به هر کشوری باید از قوانین جدید و به روز آن مطلع باشیم تا بتوانیم شایسته ترین راه را برای مهاجرت انتخاب کنیم. با توجه به قوانین جدید برای مهاجرت به فنلاند، روشهای مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها ویزای کار می باشد. جمهوری فنلاند یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی در شمال اروپا است، که هم مرز با کشورهای نروژ، سوئد، روسیه و خلیج فنلاند می باشد. مساحت این کشور 338.424 کیلومتر و جمعیت آن در سال 2018 بالغ بر 5.54 میلیون نفر است و در جهان رتبه 116 را دارد. پایتخت این کشور هلسینکی است که بیشترین جمعیت فنلاند در آنجا زندگی می کنند. واحد پول فنلاند یورو، زبان رسمی آن سوئدی و فنلاندی است.

در خصوص ویزای کار فنلاند بهتر است بدانید که اگر شما یک مدرک تحصیلی درکشور فنلاند دریافت کرده باشید بر اساس رشته تحصیلی خود و مرتبط با آن رشته می توانید در صورت پیدا کردن کار، اجازه اقامت و کار را دریافت کنید. در صورتی که شما مدرک تحصیلی تان را خارج از کشور فنلاند دریافت کرده باشید مدرک شما در کشور فنلاند معادل سازی می شود. این امر به این دلیل است که شما را نسبت به مدرک تحصیلی که گرفته اید و قابلیت هایی که در این زمینه دارید مورد ارزیابی قرار دهند.

ویزای کار فنلاند و نرخ بیکاری در فنلاند

اطلاع از نرخ بیکاری در کشور فنلاند تاثیر بسزایی در تصمیم گیری افراد برای اخذ ویزای کار فنلاند دارد. در سال 2017، نرخ بیکاری کشور فنلاند به میزان 8.6 درصد و در ماه دسامبر 2018 بصورت تقریبی 6.80 درصد بوده است. بر طبق آمار نیروی کار آماری فنلاند، تعداد افراد بیکار در فوریه 2018 حدود 233 هزار نفر بود که حدود 9000 نفر کمتر از یک سال قبل بودند. در فوریه 2018، تعداد افراد شاغل حدود 2.469.000 بود که 79،000 نفر بیشتر از یک سال قبل بود. همچنین در سال 2018  تعداد مردان شاغل 50،000 نفر و زنان شاغل 29،000 نفر بیشتر از فوریه 2017 بود. در ماه فوریه، تعداد 623 هزار جوان 15 تا 24 ساله وجود داشت. از این تعداد 238000 نفر شاغل و 64،000 نفر بیکار بودند. تعداد جوانان جمعیت فعال، یعنی کل کارکنان و بیکاران، 302،000 بود. در ماه فوریه نرخ بیکاری جوانان 15 تا 24 ساله، یعنی نسبت بیکاران در نیروی کار، 21.1 درصد بود که 1.7 درصد کمتر از یک سال قبل بود. همچنین روند نرخ بیکاری در میان جوانان، 18.3 درصد بود. سهم جوانان بیکار 15 تا 24 ساله در میان جمعیت در گروه سنی مشابه 10.2 درصد بود.

در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور فنلاند 7.6 درصد است. نمودار زیر این آمار را بازگو می کند.

Capture 1 ویزای کار در کشور فنلاند

ویزای کار فنلاند و بررسی ویزای همراه

ویزای کار فنلاند زمانی که به افراد متخصص و ماهر اعطا شود، سوالی که برای آن ها پیش می آید این است که آیا می توان همسر و فرزندان را نیز به عنوان همراه با خود برد. این افراد زمانی می توانند درخواست الحاق را برای همسر و فرزندان (زیر 18 سال) انجام دهند که دارای اقامت کاری در کشور فنلاند باشند و حداقل 6 ماه حقوق از کارفرمای خود دریافت کرده باشند. متقاضیان ویزای کار کشور فنلاند همچنین باید اثبات نماید که از نظر مالی می توانند خانواده خود را حمایت کنند. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه mie تهیه شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.
اگر شما شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوئیس هستید، و اگر بخواهید تا 3 ماه در این کشور کار کنید نیازی به اجازه اقامت برای کار در فنلاند ندارید، اما زمانی که قصد کار در فنلاند برای بیش از 3 ماه را داشتید، باید در اداره پلیس محلی و کنسولگری فنلاند ثبت نام کنید. همچنین اگر خارج از اتحادیه اروپا هستید و می خواهید درخواست ویزای کار در کشور فنلاند دهید باید از یک کارفرما در کشور فنلاند پیشنهاد شغلی با تایید اداره مهاجرت کشور فنلاند دریافت کرده باشید. پس از اینکه وارد این کشور شدید و تا 6 ماه حقوق دریافت کردید و توان مالی خود را به اثبات رساندید می توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست الحاق نمایید.

ویزای کار فنلاند و مدارک مورد نیاز

ویزای کار فنلاند نیازمند مدارک خاصی می باشد. یک نکته ای که در خصوص ویزای کار فنلاند لازم به ذکر است این است که افرادی که از کشور فنلاند پیشنهاد شغلی داشته باشند نمی توانند در یک کشور دیگر با همان درخواست شغلی کار کنند و فقط باید در کشور فنلاند مرتبط با تخصص خود شروع به کار کنند. نکته مهم دیگر این است که کارفرما باید شغل مورد نظر را بمدت 6 ماه پی در پی در کشور فنلاند و اتحادیه اروپا زیر نظر سازمان رسمی و مربوطه آگهی کرده باشد، پس از آن و در صورت عدم پیدا کردن متقاضی کار، در فنلاند و اتحادیه اروپا، کارفرما می تواند برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و دارای تخصص و مهارت خاصی در رشته های مورد نیاز باشند درخواست و پیشنهاد شغلی ارائه نماید. که در این صورت افراد متقاضی کار باید مدارک خود را جهت تایید نهایی برای این کشور ارسال نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در کشور فنلاند به صورت زیر می باشد:

۱ :فرم درخواست ویزا به صورت خوانا و کامل

۲: گذرنامه شخص متقاضی که حداقل باید تا ۳ ماه پس از سفر اعتبار داشته باشد.

۳: اصل شناسنامه  به همراه کپی از آن و همچنین اقامت و ویزای فرد متقاضی.

۴: عکس ۶* ۴ تمام رخ با زمینه سفید که مهلت آن از ۶ ماه بیشتر نگذشته باشد.

۵: ارائه اجاره نامه محضری (اجاره نامه محل زندگی در فنلاند)

۶: فتوکپی تمامی مدارک.

7: تمکن مالی فرد متقاضی دریافت ویزای کار کشور فنلاند حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو.

8: ارائه پیشنهاد شغلی و قرارداد کاری از طرف یک کارفرما یا یک شرکت معتبر در کشور فنلاند با تایید اداره مهاجرت این کشور

نکته مهم: زمانی که فرد متقاضی ویزای کار در کشور فنلاند برای کار در فنلاند اقدام می کند باید به زبان فنلاندی و یا به زبان سوئدی تسلط کافی را داشته باشد.

اقامت کاری فنلاند
مهاجرت کاری به فنلاند

ویزای کار فنلاند و میزان حقوق در فنلاند

اخذ ویزای کار در کشور فنلاند این سوال را به همراه خواهد داشت که میزان حقوق و دستمزد در رشته ها و پست های متفاوت به چه صورت است. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE تهیه شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا مجاز نمی باشد. در این قسمت از مقاله به بررسی حقوق و دستمزد افراد در رشته های مختلف و به بررسی هزینه های زندگی در کشور فنلاند می پردازیم:

 • هزینه زندگی

هزینه زندگی در فنلاند 95.40 درصد از ایران بالاتر است. همچنین هزینه های اجاره نیز 50.31 درصد از ایران گرانتر می باشد. نرخ مالیات بر درآمد نیز در این کشور حدود 35 درصد می باشد. در جدول زیر به هزینه ها و قیمت های مایحتاج اولیه زندگی در فنلاند اشاره می شود:

 قیمت ها         مایحتاج زندگی        
1100 یورو غذا در یک رستوران ارزان قیمت
6000 یورو غذا در یک رستوران متوسط
37/1یورو یک بطری آب 1 و نیم لیتری
0.95 یورو یک بطری شیر 1 لیتری
 1.70 یورو 1 کیلو گرم برنج سفید
1.78 یورو تخم مرغ
6.05 یورو 1 کیلو گرم پنیرمحلی
13.68 یورو 1 کیلوگرم گوشت گاو
9.37 یورو 1 کیلو گرم گوشت مرغ
3.00 یورو بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
6.00 یورو تعرفه تاکسی عادی
1222.93 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
939.02 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
4425.97 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
2763.19 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

 • درآمد و حقوق

بر اساس نظرسنجی ها حقوق و دستمزد شخصی در کشور فنلاند بطور متوسط 54.356 یورو در سال است. شایع ترین حقوق و دستمزد برای فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد 44.002 یورو در سال است. در جدول زیر به حقوق و دستمزدهای رشته های مختلف اشاره می شود:

میانگین دستمزد و حقوق سالیانه رشته ها و حرفه ها
46.197 یورو در سال توسعه دهنده نرم افزار
75.778 یورو در سال مدیر فناوری اطلاعات
81.555 یورو در سال مدیر فروش
58.650 یورو در سال مدیر پروژه it
51.875 یورو در سال مهندس مکانیک
38.185 یورو در سال مهندس برق
999/46 یورو در سال مهندس نرم افزار
64.306 یورو در سال توسعه دهنده جاوا
107.168 یورو در سال کارگردان
مهاجرت کاری به فنلاند

ویزای کار فنلاند و مشاغل مورد نیاز 2019

از دیگر عوامل مهم ویزای کار در کشور فنلاند این است که افراد از لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور آگاه باشند که بر اساس درخواست کشور فنلاند در رشته های مختلف برای اخذ این ویزا اقدام نمایند. در این قسمت از مقاله به بررسی برخی از مشاغل مورد نیاز در سال 2019 در کشور فنلاند می پردازیم:

1 _ مهندسین عمران

2 _ پزشکان عمومی و متخصص و روانشناسان

3 _ مهندسین برق و تکنسین های مکانیکی

4 _ دستیاران معلم

5 _ حسابداران بانکی و حسابرسان مالی

6 _ اپراتورها و تنکسین های ماشین آلات نجاری

7 _ مشاغل حرفه ای و بازاریابان و روابط عمومی

8 _ پرستاران

9 _ پرستاران تجربی و حرفه ای مجاز

10 _ کارگران خدمات اجتماعی

ویزای کار فنلاند و نحوه کاریابی و جستجوی کار در فنلاند

در بحث ویزای کار در کشور فنلاند باید از چگونگی کاریابی در فنلاند نیز مطلع باشیم. پس از اینکه افراد موفق به اخذ ویزای کار در کشور فنلاند شدند باید از چگونگی جستجوی کار در فنلاند نیز آگاهی داشته باشند. البته لازم به ذکر است که کشور فنلاند مانند اتریش و آلمان ویزای جستجوی کار را در برنامه ها و سیاست های خود ندارد، به این صورت که افراد الزاما باید پیشنهاد شغلی از این کشور داشته باشند. اما نکته اینجاست که اداره کار و شیوه کسب معیشت در فنلاند به افراد در مورد جستجوی کار در فنلاند کمک می نماید. در این کشور در سایت کاریابی اداره کار درصد بسیار کمی از شرکت ها و ارگانهایی که نیاز به پرسنل دارند آگهی استخدام چاپ میکنند. پیدا کردن پرسنل جدید زمان زیادی می برد بنابراین کارفرمایان کشور فنلاند در اکثر مواقع پرسنل خود را از افرادی که به طور مستقیم با کارفرما تماس گرفته اند انتخاب میکنند.

 همچنین در کشور فنلاند از چند طریق می توان کار پیدا کرد:

1 :از طریق آگهی استخدام: که می توان گفت از این طریق بسیار به طول می انجامد و درصد کمی از افراد از طریق آگهی اسخدام مورد قبول واقع می شوند زیرا کارفرمایان اغلب از کارمندان و فرد آشنای خود استفاده می کنند.

۲: درخواست کار توسط خود شخص متقاضی: خود شخص متقاضی ویزای کار کشور فنلاند می تواند درخواست کار را نوشته و به کارفرمایی که مورد قبول خود می باشد ایمیل نماید حتی اگر هیچ اگهی استخدامی در روزنامه به چاپ نرسیده باشد.

۳ : مراجعه به سایت های کاریابی: شخص متقاضی ویزای کار در کشور فنلاند می تواند به موسسات کاریابی که نیروی کار اجاره می کنند مراجعه نمایند و این امر نیز امکان پذیر می باشد.

ویزای کار فنلاند و موسسات کاریابی در فنلاند

ویزای کار در کشور فنلاند و موسسات کاریابی در فنلاند را بررسی می نماییم. افرادی که قصد داشته باشند پس از اخذ ویزای کار در کشور فنلاند از طریق موسسات کاریابی به جستجوی کار در فنلاند بپردازند لازم است که با موسسات کاریابی در فنلاند آشنایی داشته باشند. در زیر به معرفی تعدادی از این موسسات کاریابی می پردازیم:

آژانس های کاریابی
Go On Turku
Suomen Henkilöstötalo
Pision
Kaiku HR
موسسات معتبر کاریابی در فنلاند

ویزای کار فنلاند و فرهنگ کار در کشور فنلاند

در بحث ویزای کار در کشور فنلاند لازم است که به بررسی فرهنگ کار در فنلاند نیز اشاره ای شود:

در محیط کار در کشور فنلاند کارمندان با یکدیگر برابر می باشند. کارمندان در هر مرتبه ای که باشند می توانند همدیگر را با ضمیر تو خطاب کنند، از تمامی کارکنان نظر پرسی می‌شود و نظرات در برنامه‌ریزی‌ها استفاده خواهد شد .

در محیط کار در کشور فنلاند روئسا همواره بر شیوه کار کارمندان نظارت دارند و وظایف کارمندان را مدیر به شخصه به آنها می‌دهد و در جزئیات، خود کارمند تصمیم می گیرد .

رعایت ساعات کاری در کشور فنلاند حائز اهمیت می باشد و کار کارمندان در  ساعت دقیق و منظم باید شروع شود. تاخیر، بی احترامی به همکاران و ارباب رجوع محسوب می گردد .

فنلاندی ها معمولاً صریح و مستقیم حرف خود را بیان می‌کنند و صراحت در بیان بی احترامی تلقی نمی شود این امر ممکن است بین یک کارمند ساده و مدیر خود پیش بیاید .

فنلاندی ها خیلی مذهبی نیستند. اگرچه انجام مراسم دینی و مذهبی در محل کار در کشور فنلاند معمول نمی‌باشد ولی اکثر در محل کار جایی برای عبادت درنظر گرفته شده و استفاده از پوشش های مذهبی مثل روسری در این کشور ایرادی ندارد .

در مورد ویزای کار در کشور فنلاند و اقتصاد کشور فنلاند می توان گفت که اقتصاد کشور فنلاند به صادرات آن وابسته می باشد و بحران اقتصادی کشورهای اروپایی تاثیر بسزایی بر روی واردات کشور فنلاند دارد.

ویزای کار فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در فنلاند

هدف از ویزای کار در کشور فنلاند و اخذ آن، کسب درآمد مناسب و اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. با توجه به اینکه پس از اخذ این ویزا افراد در ابتدا بصورت موقت می توانند در کشور فنلاند اقامت داشته باشند و کار کنند، به آن ها یک اقامت 1 ساله اعطا می شود و آن ها می توانند تا زمانی که کار می کنند و مالیات به این کشور پرداخت می کنند هر سال اقامت خود را تمدید نمایند. پس از آنکه 4 سال بصورت مداوم و بی وقفه در کشور فنلاند حضور داشتند می توانند برای درخواست اقامت دائم کشور فنلاند اقدام نمایند. همانطور که ذکر شد کشور فنلاند بر روی نیروی کار خود حساسیت دارد و اقتصاد این کشور بر نیروی کار آن متکی می باشد، لذا نرخ مالیات نیز در این کشور بالا می باشد و افراد باید حدود 35 تا 45 درصد از درآمد خود را به این دولت بعنوان مالیات پرداخت نماید، پس از 4 سال حضور مداوم، انجام کار و پرداخت مالیات از طرف کارمندان غیر اروپایی، اقامت دائم کشور فنلاند برای این افراد صادر می گردد. منظور دقیق این است که افراد بصورت متوالی 4 سال را حضور داشته باشند و مالیات پرداخت کرده باشند، و افرادی که بخواهند بصورت متناوب 6 ماه از سال را خارج از کشور فنلاند باشند پس از پر کردن 4 سال می توانند درخواست اقامت دائم دهند. در خصوص اخذ تابعیت فنلاند نیز، افراد باید در مجموع 7 سال حضور خود را ثابت کرده باشند که بتوانند تابعیت فنلاندی را بدست آورند.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار فنلاند و سخن پایانی

ویزای کار فنلاند را در این مقاله بصورت علمی و با به روزترین اطلاعات مورد بررسی قرار دادیم. از این نوشتار می توان نتیجه گرفت که اخذ ویزای کار فنلاند مستلزم دریافت یک پیشنهاد شغلی از طرف دولت فنلاند با رعایت شرایط خاص خود می باشد. شایان ذکر است که کشور فنلاند دارای آب و هوایی سرد بوده و نرخ مالیات نیز در این کشور بالا است و با مهاجرپذیر بودن سازگاری خاصی ندارد. آگاهی به زبان های سخت فنلاندی و سوئدی نیز برای افراد جهت پیدا کردن کار لازم می باشد. لذا پروسه اخذ ویزای کار فنلاند برای افراد غیر اروپایی بسیار سخت و دشوار خواهد بود. بنابراین توصیه می گردد که افراد به جای درخواست ویزای کار فنلاند برای دیگر کشورهای اروپایی از جمله کشور اتریش و آلمان اقدام نمایند.
آلمان و اتریش از زیباترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا و از بزرگترین قطب های صنعتی و اقتصادی دنیا محسوب می شوند و دارای شرایط بسیار مناسبی از نظر مهاجر پذیری برای نیروهای ماهر و متخصص می باشند، و به نیروی کار بالایی در رشته های مختلف احتیاج دارند، همچنین افراد بر خلاف ویزای کار فنلاند برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش و اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شرایط سخت و پیچیده ای را متحمل نمی شوند. همینطور نرخ مالیات در این کشورها نسبت به کشور فنلاند مناسبتر بوده و پروسه اخذ اقامت و تابعیت این دو کشور نیز با سهولت بیشتری انجام می پذیرد. شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie در سراسر دنیا تماس حاصل نموده و در این خصوص به روزترین اطلاعات را دریافت نمایید.

law ویزای کار در کشور فنلاند
4 پاسخ
 1. یاشار گفته:

  بنده ۲۷ سال سابقه کار دارم.دبیر هستم و مدرک فوق لیسانس علوم سیاسی.و لیسانس علوم اجتماعی.و ۴۲ ساله هستم.از ۱۴ سالگی دانش سرا بودم.هر چقدر تماس میگیرم بازم پشت خط شما میمونم روزانه.لطفا راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   با تشکر از صبوری شما، جهت رفع این مشکل می توانید از قسمت تماس با ما اطلاعات خود را تکمیل نموده و مشاورین ما در اسرع وقت از طریق خطوط واتساپ با شما تماس صوتی برقرار می نمایند.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام. برای اخذ ویزای کار باید از کشور فنلاند پیشنهاد شغلی داشته باشید و در این کشور حضور یابید. برای اطلاع از راه های ورود به کشور فنلاند و هزینه های آن با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت شما. بنده ۲۵ سالمه و متاهلم و مدرک لیسانس حسابداری اما تخصصم پایه یک و ماشین سنگینه و همسرم هم دانشجوی زبانه. قصد مهاجرت به فنلاند رو داریم چون شنیدیم که راننده پایه یک دستمزد خوبی داره تو فنلاند. ممنون میشم اگه توضیحاته جامعی راجع به درآمد و هزینه های زندگی در فنلاند بدین و اینکه اصلا مهاجرت مناسب ما هست یا نه با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5