ویزای کار ایرلند

آیا امکان مهاجرت به ایرلند از طریق اخذ ویزای کار وجود دارد؟ شرایط اخذ ویزای کار ایرلند چیست؟ آخرین تغییرات و اصلاحات در قوانین و مقررات مربوط به ویزای کار ایرلند چیست؟ آیا ایرلند از جمله کشورهای مهاجرپذیر بوده و امکان اخذ ویزای کار ایرلند برای اتباع کشورهای غیر اروپایی وجود دارد؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار ایرلند چیست؟ آیا صرفاً اتباع کشورهای اروپایی حق مهاجرت به ایرلند را دارند؟

این ها از جمله سوالاتی است که همه روزه بسیاری از هموطنان عزیز با تماس تلفنی و یا از طریق حضور در مؤسسات همکار مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد آن سوال می پرسند. این مقاله که توسط وکلا و مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان همیشه همراه سایت مؤسسه ملک پور به رشته ی تحریر در آمده است، در مورد یکی از روش های قانونی مهاجرت، یعنی مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار به کشور ایرلند می باشد.

 

ایرلند در طول سال های اخیر به عنوان یکی از مقاصد اولیه ی بسیاری از مهاجران تبدیل گردیده است، چرا که اقتصاد پویا و قوی و نیز سطح بالای رفاه و خدمات اجتماعی، کشور جمهوری ایرلند را به عنوان یک مقصد محبوب و مورد علاقه برای مهاجرت به اروپا مطرح نموده است.

جمهوری ایرلند به عنوان یکی از کشورهای عضو سازمان ملل متّحد و اتحادیه اروپا، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می رود که به لحاظ رشد تولید ناخالص داخلی رتبه ی پنجم را در میان کشورهای دنیا دارد. جمهوری ایرلند همچنین رتبه ی پنجم دنیا را به لحاظ شاخص توسعه ی انسانی دارا می باشد.

به منظور دریافت اجازه ی کار در ایرلند به عنوان یک کارگر و یا کارمند و نیز به منظور راه اندازی یک کسب و کار در جمهوری ایرلند، عوامل مهمی همچون تابعیت شخص متقاضی تأثیرگذار می باشد.

مطابق با قوانین مهاجرتی کشور ایرلند، شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا به طور کلی دارندگان کارت اقامت شهروندی اتحادیه اروپا و شهروندان کشور سوئیس، اجازه ی کار، زندگی و راه اندازی یک بیزینس را در جمهوری ایرلند را دارند. در این صورت اگر شما تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا سوئیس را داشته باشید، حق زندگی و کار در ایرلند را داشته و نیازی به اخذ مجوز برای کار در ایرلند نخواهید داشت.  ضمن اینکه اجازه ی به همراه داشتن اعضای خانواده ی خود را نیز در ایرلند خواهید داشت.

با پیوستن جمهوری ایرلند به اتحادی اروپا، نیاز به اخذ ویزای کار ایرلند برای اشتغال به کار در ایرلند منتفی گردیده است. البته باید توجه داشته باشید که ایرلند شمالی مستقل از جمهوری ایرلند بوده و به عنوان یکی از مناطق تحت حاکمیت بریتانیا، قوانین مهاجرتی آن تابع قوانین و مقررات مهاجرتی انگلستان می باشد.

در صورتی که متقاضی کار در ایرلند، تبعه ی یکی از کشورهای حوزه ی اتحادیه اروپا و یا سوئیس نباشد، به منظور کار در ایرلند نیاز به اخذ ویزای کار ایرلند دارد، ضمن اینکه پیوستن اعضای خانواده ی متقاضی کار در ایرلند، بستگی بسیار زیادی در نوع مجوز اشتغال به کار در ایرلند و ویزای کار ایرلند دارد.

دریافت ویزای کار ایرلند به طرق ذیل امکان پذیر می باشد:

یکی از روش های قانونی جهت اخذ ویزای کار ایرلند، داشتن یک دعوتنامه کاری از یک شخص حقیقی که دارای یک شرکت تجاری معتبر ثبت شده ی واجد شرایط است می باشد. در این صورت کارفرمای ایرلندی ابتدائاً به مدت سه ماه نسبت به آگهی تأمین نیروی کار در جمهوری ایرلند اقدام می نماید، سپس به مدت سه ماه دیگر، نسبت به نشر آگهی به منظور تأمین نیروی کار مورد نظر مبادرت می ورزد، در صورتی که پس از مهلت های فوق الاشاره، شخصی با ویژگی هایی که کارفرما اعلام می دارد یافت نگردید، در این صورت کارفرمای ایرلندی می تواند نسبت به استخدام نیرو از اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا همچون اتباع جمهوری اسلامی ایران اقدام نماید. علیهذا در این صورت شخص متقاضی کار در ایرلند پس از اخذ مجوز کار در ایرلند ، می تواند جهت اخذ ویزای کار ایرلند اقدام نماید. بسیار بدیهی است که روش فوق البیان، روشی بسیار سخت جهت دریافت ویزای کار ایرلند می باشد.

 

مطابق با مقررات مربوط به اجازه کار عمومی در ایرلند، مهاجران با داشتن یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای ایرلندی با دستمزدی به میزان ۰۰۰/۳۰ یورو در سال، امکان اخذ مجوز اشتغال به کار در ایرلند را خواهند داشت.

ویزای کار ایرلند در خصوص مهارت های حرفه ای، یک مجوّز کار متناسب با پیشنهاد کاری می باشد که مطابق با آن مهاجران متقاضی کار در ایرلند، امکان اخذ ویزای کار در ایرلند و اشتغال به کار در ایرلند را خواهند داشت. هر ساله فهرست مشاغل مورد نیاز ایرلند از سوی دولت این کشور اعلام می گردد.

مدت اقامت در ایرلند پس از اخد ویزای کار این کشور، ۲ سال تمام می باشد که در این صورت متقاضیان می توانند برای Stamp 4 اقدام نمایند. در این حالت به متقاضیان کار در ایرلند اجازه ی اقامت طولانی مدت داده می شود. این نوع ویزای کار ایرلند برای یک مدت ۳ ساله قابل تمدید می باشد.

انواع Stamp در جمهوری ایرلند عبارتند از :

Stamp 0 نشان دهنده ی اجازه ی اقامت برای یک دوره ی کوتاه مدت در ایرلند می باشد.

Stamp 1 نشان دهنده ی اجازه کار یا راه اندازی یک کسب و کار در ایرلند می باشد.

Stamp 2 اجازه ی مطالعه ی تمام وقت برای یک دوره مشخص  است.

Stamp 3نشان دهنده ی اجازه اقامت در ایرلند برای یک دوره مشخص می باشد.

Stamp 4نشان دهنده ی اجازه اقامت در ایرلند برای یک دوره مشخص می باشد.

Stamp 5اجازه اقامت در ایرلند بدون محدودیت زمانی می باشد.

Stamp 6 نشان می دهد شما یک شهروند ایرلندی با دو تابعیت هستند.

 

متقاضیان اشتغال به حرف و مشاغل مورد نیاز جمهوری ایرلند که از طریق اجازه ی کار عمومی به استخدام در می آیند، می بایست سالانه حداقل حق الزحمه ای به میزان ۰۰۰/۳۰ یورو از کارفرما دریافت نمایند. البته در صورتی که متقاضی کار در ایرلند یک دانشجوی بین المللی است، دریافت سالانه ۰۰۰/۲۷ یورو از کارفرما کفایت می نماید.

با عنایت به طولانی بودن فرآیند اخذ ویزای کار ایرلند و مهاجرت کاری به ایرلند و سخت گیری هایی که در عمل توسط دولت ایرلند اعمال می گردد، بنابراین اقدام جهت اخذ ویزای کار ایرلند با ریسک بالایی مواجه می باشد، فلذا توصیه می گردد که برای دریافت ویزای کار کشورهایی همچون اتریش و آلمان اقدام نمایید. چرا که ریسک کمتری داشته و از لحاظ زمانی نیز به زمان کمتری نیاز می باشد. ضمن اینکه کشورهای مذکور به لحاظ کمبود نیروی کار ماهر و فراوانی کارگاه ها و کارخانجات کوچک و بزرگ، احتمال یافتن کار متناسب با رشته و رزومه ی شخص متقاضی بیشتر می باشد. البته به منظور کسب اطلاعات کافی و وافی در خصوص نحوه ی اخذ ویزای کار کشورهای آلمان و اتریش و شرایط و مدارک مورد نظر برای مهاجرت کاری به این کشورها، می توانید به مقالات مربوط به مهاجرت کاری به کشورهای اتریش و آلمان مراجعه نمایید.

به منظور کسب اطلاعات جامع و آگاهی از قوانین و مقررات ویزای کار ایرلند و مهاجرت کاری به ایرلند و کشورهای مختلف اروپایی، می توانید با موسسات همکار مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و یا با مراجعه ی حضوری به این مؤسسات، سوالات و ابهامات خود در خصوص ویزای کار ایرلند را با وکلا و مشاورین حقوقی ارشد این مؤسسه در میان بگذارید. وکلا و مشاورین حقوقی موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از به روزترین خدمات و مطالعات موسسه MIE  اتریش و تجارب دکتر امیرمحمد ملک پور، آماده ی ارائه خدمات تخصّصی حقوقی به شما هموطنان عزیز می باشد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.
 

منابع:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Stamp_4

 

https://www.google.com/aclk?sa=L&ai=DChcSEwif2bnkmOTPAhVXbBsKHabpCK0YABAA&sig=AOD64_0mKWqVeE1F3Yf0axvk-SUZ13gfLw&q=&ved=0ahUKEwj5nrbkmOTPAhUDUBQKHTzUDcsQ0QwIGw&adurl=

 

 

 

 

Rating: 4
2 پاسخ
  1. طاهره سفیدی گفته:

    سلام و وقت بخیر
    من کارشناس ارشد رشته occupational therapy رو دارم که جزو shortage list اکثر کشورهاست چون به جز زبان انگلیسی زبان خارجی دیگری رو وارد نیستم و اروپارو خیلی دوست دارم برای اقامت میخوام به یکی از دو کشور ایرلند یا انگلستان مهاجرت کاری داشته باشم،اتریش رو هم خیلی دوست دارم ولی آلمانی یا فرانسه میخواد…یعنی حتما حتما باید برای کار برم…اگر ممکنه یکم راهنماییم کنید.

    Rating: 4
    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.