ویزای کار ایتالیا

ویزای کار ایتالیا

ویزای کار ایتالیا در هنگام مهاجرت به ایتالیا 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت کاری به ایتالیا و یا قوانین ویزای کار ایتالیا برای کار در ایتالیا و شرایط اخذ اقامت ایتالیا چه شرایطی دارد ؟ شرایط ویزای کار ایتالیا و یا موسسات کاریابی در ایتالیا و یا مشاغل موردنیاز ایتالیا چگونه است ؟ ما در این مقاله سعی بر آن داریم اطلاعاتی را در خصوص ویزای کار ایتالیا و همچنین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا ، نحوۀ اقدام برای اخذ ویزای کار در ایتالیا در اختیار شما قرار دهیم. اما پیشنهاد می نمائیم به منظور کسب اطلاعات جامع تر در خصوص ویزای کار ایتالیا با وکلا و حقوقدانان ارشد موسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان بتوانند در مسیر صحیح ویزای کار ایتالیا راهنمائی نمایند .

کشور ایتالیا به عنوان عضوی از اتحادیه ی اروپا هر ساله با تعداد زیادی درخواست ویزای کار مواجه می باشد . اخذ ویزای کار در ایتالیا از چند طریق ممکن می باشد و افراد باید قبل از درخواست ویزای کار ایتالیا به عوامل گوناگونی در مورد آن کشور دقت نمایند . از جمله ی این عوامل توجه به این امر است که افراد بیشتر تمایل به چه مشاغلی  در کشور ایتالیا دارند و این مشاغل در کشور ایتالیا یافت می شوند یا نه. کار در ایتالیا معمولا کمتر از کشورهای همسایه ی وی می باشد.بنابراین افراد علاوه بر ویزای کار ایتالیا به راههای دیگر از قبیل تحصیل در کشور ایتالیا نیز فکر می کنند.

 

آیا کشور ایتالیا شرایط مناسبی برای کار دارد؟ویزای کار در کشور ایتالیا از چه طرقی اخذ می شود؟شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور ایتالیا چیست؟ انواع ویزای کار در کشور ایتالیا چیست؟

همانگونه که گفتیم کشور ایتالیا از کشورهای عضو شینگن می باشد و به همین دلیل افرادی که تبعه و مقیم کشورهای عضو شینگن و همچنین کشورهای عضو EEA و یا EFTA می باشند نیازی برای اخذ ویزای کشور ایتالیا برای رفت و آمد وکار  تا ۹۰ روز ندارند و این نیز به گونه ای می باشد بهتر است برای درک بهتر موضوع شما را با انجمن های EEA و EFTA آشنا سازیم.

 

انجمنEFTA( انجمن تجارت آزاد اروپا)

این انجمن  در سال ۱۹۸۷ تاسیس شده است . کشورهای عضو این انجمن عبارتند از : اتریش،آلمان،ایتالیا، فرانسه، بلژیک،انگلیس،سوئیس،هلندو اسپانیا می باشدکه تشکیلات مرکزی این انجمن در کشور هلند واقع شده است.

انجمنEEA(منطقه ی اقتصادی اروپا)

منطقه ی اقتصادی اروپا که شامل کشورهای اسپانیا ،سوئد،بریتانیا،مالت،هلند،پرتغال،نروژ،چک،استوونی،دانمارک،فنلاند،فرانسه ،یونان،آلمان،مجارستان،ایسلند،ایتالیا،بلژیک،قبرس،اتریش،بلغارستان،ایرلند،لتونی،لیختن اشتاین،لیتوانی،لهستان،رومانی ،اسلوانی،اسلوواکی می شود .همانطور که گفته شد افراد تبعه و مقیم این کشورها تا ۹۰ روز نیازی به اخذ ویزای کشور ایتالیا را ندارند.

 

کشور ایتالیا دارای سه نوع ویزای کار می باشد :

۱-ویزای کار نیازمند JOB Offer

۲-ویزای کار تعطیلات (holiday visa)

۳- ویزای جستجوی کار

 

که به توضیح هر کدام از این ویزاها به طور مفصل می پردازیم.

۱-ویزای کاری که نیازمند پیشنهاد کارفرما میباشد :در این نوع ویزای کار فرد باید GOB OFFER مربوطه را داشته و این کارکارفرما اول باید به مدت سه ماه آگهی در کشور ایتالیا داده اگر فرد مناسب با آن شغل در کشور ایتالیا موجود نبود به مدت سه ماه دیگر آگهی شغل مربوطه را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا داده وئ بعد از این مدت اگر فردی در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای انجام این شغل مناسب نبود و شرایط موجود در آگهی را نداشت کارفرما می تواند این فرد را استخدام نماید. که این امر بعید به نظر می رسد.

۲-ویزای کار تعطیلات(holiday visa ):

لازم به ذکر است شهروندان کشورهای نیوزلند، کره جنوبی ،استرالیا در سنین ۱۸ تا ۳۰ سالگی قادر به این خواهند بود که برای مدت یک سال ویزای تعطیلات کار کشور ایتالیا را اخذ نمایند.

شهروندان کشور کانادا نیز از سنین بین ۱۸ تا ۳۵ سال می توانند به مدت ۲ سال ویزای تعطیلات کار را اخذ نمایند.

افراد واجد شرایط اخذ ویزای کار تعطیلات:

این افراد باید شهروند یکی از کشورهای نیوزلند،استرالیا،کره جنوبی،کانادا باشند.

شما باید افسر ویزا را متوجه این موضوع کنید که فقط به قصد تعطیلات نرفته بلکه قصد انجام کار نیز دارند.

سن افراد باید بین ۱۸ تا ۳۰  باشد البته در کانادا تا ۳۵ می باشد.

این ویزا برای کودکان محسوب نمی شود.

افراد باید پاسبورت کشور مربوطه را به همراه داشته باشند

ارائه ی تمکن مالی برای خرید بلیط برگشت

نشان دادن تمکن مالی و هزینه های زندگی برای گذراندن دوره ای که قرار است در کشور ایتالیا باشند .

پرداخت هزینه ی ویزای تمکن مالی

می توان گفت فرد باید در نظز داشته باشد که قوانین این و.یزاها در حال تغییر می باشند و بهتر است فرد قبل از سفر به کشور ایتالیا اطلاعاتی را در این مورد کسب نموده بعد قصد سفر نماید .

۳- ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار نیز به مدت ۶ ماه می باشد و فرد می تواند در طول این مدت به جستجوی کار در کشور ایتالیا بپردازد و پس از پیدا کردن کار  اقامت مربوطه را اخذ می نماید .

 

ویزای کار در کشور ایتالیا به افراد اجازه اشتغال تمام وقت می دهد که این مجوز را مقامات مربوطه در کشور ایتالیا می دهند که یا به صورت یک سند و یا به صورت مهر در پاسبورت فرد قید می شود .

باید توجه داشت که اخذ ویزای کار تا حد زیادی به  نوع کار و ملیت افراد بستگی دارد.

تفاوت اخذ ویزای کار توسط اتباع کشورهای اتحادیه ی اروپا و اتباع خارج از اتحادیه

همانطور که میدانیم کشور ایتالیا عضو کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا می باشد .و به همه ی اتباع اتحادیه ی اروپا اجازه ی کار و زندگی بدون اخذ ویزای مربوطه می دهد که این افراد می توانند به همراه فرزندان و همسر وارد کشور ایتالیا و به مدت ۹۰ روز بدون ویزا کار و اقامت داشته باشند ، پس از یک دوره ی ۹۰ روزه اگر فرد قصد ماندن داشته باشد باید اجازه ی اقامت کسب نماید .

اما برای  افرادی که خارج از اتحادیه ی اروپا می باشند نیز این افراد باید اجازه ی ورود به کشور ایتالیا چه از طریق ویزای کار چه از طرق دیگر را داشته باشند . اخذ ویزا برای فرد درخواست کننده  ضروری می باشد به طوری که اگر این ویزا را نداشته باشد نمی تواند وارد کشور ایتالیا شود .

همچنین فرد می تواند از طرق دیگر وارد کشور ایتالیا شده و بعد به کار بپردازد از جمله ی این راهها می توان به ویزای شنگن ملی یا (national) و کارت آبی یا blue card )) اشاره کرد .

برای درک بهتر موضوع اول برای شما انواع ویزاهای شنگن را توضیح داده و بعد ویزای شنگن ملی را بررسی می کنیم.

ویزای شنگن به چند دسته تقسیم می شود :

۱-ویزای شنگن عادی(uni form) : توسط کشورهای عضو شینگن صادر و فردی که این ویزا را اخذ می نماید به مدت ۹۰ روز اجازه ی اقامت یا عبور در کل EU را دارا می باشد و برای اخذ این ویزا باید در نظر داشت که ۶ ماه باید از اخرین روز اخذ ویزای شنگن قبلی گذشته باشد.

۲-ویزای شنگن محدود(limited) : این ویزا به گونه ای می باشد که فرد فقط می تواند به کشور خاص و محدودی سفر نماید به طور مثال کشورهایی که هنگام اخذ ویزا نام آنها را ذکر کرده است.

۳-ویزای شنگن ملی (national): این ویزای شنگن به فردی که می خواهد اخذ ویزا نماید اجازه صادر می نماید تا به راحتی با هدف تحصیل ، کار یا اقامت دائم به یکی از کشورهای شینگن وارد شود.و به دنبsال کار بگردد و به اخذ ویزای کار از طریق ویزای national بپردازد.

همانطور که دیدید راه دیگری برای کار افراد در کشور ایتالیا وجود دارد و آن مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق ویزای شنگن ملی یا national می باشد .

راه دیگر برای ورود و کار در کشور ایتالیا از طریق اخذ بلوکارت و ورود به کشور ایتالیا می باشد. افراد با کار در کشورهای اروپایی بعد از یک سال در صورتی که حقوق ان ها از حقوق معمولی افراد بیشتر باشد کارت ابی کشور را دریافت و از طریق ان می توانند به کشورهای دیگر عضو شینگن سفر کرده و به کار بپردازند.

افراد باید شرایطی را برای اخذ ویزای کار کشور ایتالیا دارا باشند که این شرایط به صورت کلی عبارتند از :

 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی
 • داشتن اقامت قانونی کشور ایتالیا
 • افراد پناهنده نیز می توانند از طریق اخذ مجوز کار کشور ایتالیا به کار در این کشور بپردازند.
 • داشتن مهارت در انجام شغلی

لازم به ذکر است که فرد برای در کشور ایتالیا باید مدرک خود را از طریق مراجع قانونی و زیربط معادل سازی کرده و این مدرک مورد تایید دولت ایتالیا قرار گرفته باشد.

افراد باید برای اخذ ویزای کار مدارک تحصیلی و همچنین مدرک زبان  خود را به صورت ترجمه شده  سفارت ارائه دهند و همچنین ئمبلغی به میزان ۱۰۰۰۰ یورو در حساب بانکی انها به عنوان تمکن مالی وجود داشته باشد لازم به ذکر استاین افراد نمی توانند با خود همراه نیز ببرند.

لازم به ذکر می باشد افراد پس از اینکه موفق به پیدا کردن کار شدند  پس از ۵ سال کار و پرداخت مالیات می توانند در کشور ایتالیا اقامت دائم خود را اخذ نمایند همچنین افراد دانشجو در این کشور می توانند به صورت پاره وقت اقدام به کار نمایند که در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۲۰ ساعت و در مقطع دکتری ۳۰ ساعت به کار بپردازند همچنین می توانند پس از اتمام این مقاطع به صورت تمام وقت ۴۰ ساعت در هفته کار کند .

بهتر است بدانید در کشور ایتالیا بیشتر مردم بر پایه ی کار آفرینی امرار معاش میکنند افراد مهاجر باید به این امر توجه داشته باشند که اگر مهارت خاصی دارند می توانند در این کشور به کارآفرینی بپردازند .از جمله ی این کارها می توان خیاطی ، ارایشگری و آشپزی را نام برد زیرا کشور ایتالیا همه ساله از اقسانقاط جهان مسافران بسیاری را پذیرا می باشد .

در پایان موسسه حقوقی ملک پور مورد وثوق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله مهاجرت به ایتالیا و مهاجرت کاری به ایتالیا و شرایط اخذ ویزای کار ایتالیا و یا موسسات کاریابی در ایتالیا و یا مشاغل موردنیاز ایتالیا و شرایط کار در ایتالیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایتالیا می باشد .

شما عزیزان اگر در رابطه با ویزای کار ایتالیا دارای هر گونه سوال وابهامی می باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا از جمله با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

4 پاسخ
 1. نیما گیلانی گفته:

  سلام
  در سایت خود تحت عنوان ویزای کار 2018 ایتالیا ،اعلام کرده اید که ایتالیا دارای ویزای جستجوی کار 6 ماهه می باشد. اما کارشناسان شرکت در تماس تلفنی اعلام می کنند که صرفا آلمان و اتریش دارای این نوع ویزا هستند. این موضوع در استعلام تحصیلات رایگان کشورها نیز رخ داد.
  لطفا در مورد این دوگانگی توضیح دهید.
  باتشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   ضمن عرض سلام خدمت شما
   شما میتوانید با مشاورین ارشد در دفاتر تهران و یا با کارشناسان دفتر وین تماس داشته باشید تا بدون دوگانگی پاسخ دریافت نمایید.

   با تشکر از صبوری شما

   پاسخ
 2. فرشته گفته:

  باسلام من20سالمه وبراي دوره يً كاراموزي اشپزي ميخاستم ب ايتاليا برم يك شف هست گفتن كه ميتونيد دوره ي كاراموزي پيش من باشيد ميخاستم بدونم چجوري ميشه اقدام كرد؟؟ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.