ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز آن

ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا چگونه است؟ آیا با ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا ۲۰۱۸ آشنایی دارید؟ آیا مایل به اخذ اطلاعات در زمینه ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا هستید؟ شرایط ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا چیست؟ نکات ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا چیست؟ آیا مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار آمریکا امکان پذیر است؟ آیا مراحل درخواست ویزای کار آمریکا را می دانید؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور در باب ویزای آمریکا

audio ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز آن

ویزای موقتی کارکنان

به طور کلی، شهروند کشور خارجی که خواهان ورود به ایالات متحده بوده باید ابتدا ویزای غیر مهاجرتی یا اقامت موقت درخواست نموده یا درصدد پذیرفتن ویزای مهاجرت برای اقامت دائمی برآیند. ویزای کار موقت برای افرادی است که می خواهند برای اشتغال در مدت معین وارد آمریکا شده و دائم یا نامشخص در نظر گرفته نمی شوند. هر یک از این ویزاها ایجاب می کنند که کارفرمای احتمالی ابتدا درخواست خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا (USCIS) را تنظیم کند. درخواست تایید شده برای تقاضای ویزای کار آمریکا ضرورت دارد.

دسته بندی ویزای کار موقت (غیرمهاجرتی)

دسته بندی ویزا شرح کلی در مورد فردی که در این دسته قرارمی گیرد
H1-B: فرد در شغل تخصصی برای کار در شغل تخصصی. نیازمند مدرک تحصیلی آموزش عالی یا معادل آن بوده و شامل مدل های متمایز شایستگی و توانایی و تحقیق و توسعه بین دولت ها و پروژه های تولید مشترکی است که توسط وزارت دفاع اداره می شوند.
H1B1- متخصص توافق تجارت آزاد (FTA) به منظور کار در شغل تخصصی. نیازمند مدرک آموزش پس از متوسطه شامل حداقل چهار سال تحصیل در حوزه تخصصی می باشد (توجه: این ویزا مبتنی بر درخواست نیست)
H-2A کارگر موقت کشاورزی برای کار کشاورزی موقت یا فصلی. محدود به شهروندان یا تبعه کشورهای تعیین شده، با استثنای محدود، در صورتی که به نفع آمریکا در نظر گرفته شوند.
H-2B کارگر موقت غیرکشاورزی به منظور دریافت آموزش، به جز پزشکی یا تحصیلی، که در وطن آموزش گیرنده قابل دستیابی نبوده یا برنامه های آموزش عملی در آموزش کودکان دارای معلولیت های ذهنی، جسمی یا عاطفی.
L : انتقال درون شرکتی برای کار در شعبه، شرکت مادر، وابسته یا فرعی کارفرمای فعلی در ظرفیت مدیریتی یا اجرایی، یا جایگاه نیازمند دانش تخصصی. افراد باید به مدت یک سال مستمر در سه سال قبل، توسط همان کارفرما در خارج از کشور استخدام شده باشند.
O: افراد دارای توانایی یا موفقیت خارق العاده برای افراد دارای توانایی یا موفقیت خارق العاده در حوزه های علوم، هنر، آموزش، تجارت، ورزش، سینما و تلویزیون، که با تحسین ملی یا بین المللی نشان داده می شود، برای کار در حوزه تخصصی خود. شامل افراد تأمین کننده خدمات اساسی به منظور پشتیبانی از افراد فوق می گردد.
P1. ورزشکار مستقل یا تیم، یا عضو گروه سرگرمی به منظور کار در رقابت ورزشی خاص به عنوان ورزشکار یا عضو گروه سرگرمی. نیازمند سطح عملکرد به رسمیت شناخته شده در ابعاد بین المللی. شامل افراد تأمین کننده خدمات اساسی به منظور پشتیبانی از افراد فوق می گردد.
P-3: هنرمند یا کارآفرین (فرد یا گروه) به منظور اجرا، آموزش یا مربی گری تحت برنامه، که از نظر فرهنگی منحصر به فرد بوده یا اجرا یا ارائه قومی سنتی، فولکلور، فرهنگی، موسیقیایی، تئاتری یا هنری. شامل افراد تأمین کننده خدمات اساسی به منظور پشتیبانی از افراد فوق می گردد.
Q-1 شرکت در برنامه تبادل فرهنگی در ابعاد بین المللی برای آموزش عملی و استخدام و به اشتراک گذاری تاریخ، فرهنگ یا سنن کشور خود از طریق مشارکت در برنامه تبادل فرهنگی بین المللی

گواهی کار- بعضی از دسته بندی های ویزای کار موقتی ایجاب می کنند که کارفرمای احتمالی شما، قبل از تنظیم درخواست کار بدون مهاجرت، گواهی کار یا تأئیدیه دیگری را از طرف شما از اداره کار کسب کند (فرم شماره I-129).  کارفرمای احتمالی شما باید دستورالعمل فرم را از وب سایت USCIS بررسی و تعیین نماید که آیا گواهی کار برای شما ضرورت دارد.

تأئیدیه درخواست- بعضی از دسته بندی های کار موقت از نظر کل تعداد درخواستی که سالانه تأئید می شوند محدودیت دارند. قبل از تقاضای ویزای کار آمریکا به صورت موقت از سفارت یا کنسولگری آمریکا، باید درخواست کار بدون مهاجرت، فرم I-129 را از طرف کارفرمای احتمالی خود پر کرده و به تأئید USCIS برسانید. برای اطلاع بیشتر در مورد فرایند درخواست، مقتضیات واجد شرایط بودن بر اساس دسته بندی ویزا، و محدودیت تعدادی، بخش کار در آمریکا و کار موقت (بدون مهاجرت) را در وب سایت USCIS ملاحظه نمائید. وقتی درخواست تأئید شد، USCIS برای کارفرمای احتمالی شما یادداشت اقدام، فرم I-797 را ارسال خواهد کرد.

نحوه درخواست

بعد از این که USCIS درخواست کار غیر مهاجرتی (فرم I-129) را تأئید نمود، باید برای ویزا درخواست نمائید. مراحل متعددی در فرایند درخواست ویزا وجود دارند. ترتیب این مراحل و نحوه تکمیل فرم بر اساس سفارت یا کنسولگری آمریکا که از طریق آن اقدام می کنید، متفاوت خواهد بود. لطفاً دستورالعمل موجود در وب سایت سفارت یا کنسولگری که از طریق آن اقدام می کنید را ملاحظه نمائید.

تکمیل درخواست ویزا به صورت آنلاین

درخواست ویزای غیر مهاجرتی آنلاین، فرم DS-160 در مورد تکمیل DS-160 باید: ۱) درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید، ۲) صفحه تأئید فرم درخواست را پرینت گرفته و به محل مصاحبه بیاورید.

عکس. ضمن تکمیل فرم آن لاین DS-160 عکس خود را آپلود خواهید کرد. عکس شما باید با فرمت شرح داده شده در مقتضیات عکس همخوانی داشته باشد.

زمان بندی مصاحبه ویزای کار آمریکا

در حالی که مصاحبه برای متقاضیان سنین خاص شرح داده شده در ذیل ضرورت ندارد، اما افسران کنسولگری مجازند تا بدون توجه به سن متقاضی در مورد مصاحبه با وی تصمیم گیری نمایند.

اگر در سنین زیر هستید در آن صورت مصاحبه برای شما
۱۳ و کمتر معمولاً ضرورتی ندارد
۷۹-۱۴ ضرورت دارد (به جز موارد استثناء برای تجدید)
۸۰ و بالاتر معمولاً ضرورتی ندارد

باید برای مصاحبه ویزای خود در سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور محل سکونت خود، وقت تعیین نمائید. می توانید در هر یک از سفارت ها یا کنسولگری های آمریکا برای درخواست وقت مصاحبه اقدام کنید، اما آگاه باشید که واجد شرایط بودن برای دریافت ویزا خارج از محل سکونت دائم شما کار دشواری خواهد بود.

زمان انتظار برای قرار مصاحبه بر اساس محل، فصل و دسته بندی ویزا متغیر بوده و بنابراین باید زود اقدام به درخواست ویزا نمائید. زمان انتظار مصاحبه برای محل درخواست ویزا را بررسی نمائید.

آمادگی برای مصاحبه ویزای کار آمریکا

الف) هزینه. در صورت لزوم، هزینه های غیرقابل برگشت درخواست ویزا را قبل از مصاحبه پرداخت کنید. بعد از تأئید ویزا، باید هزینه صدور ویزا را نیز بر اساس ملیت خود پرداخت نمائید. اطلاعات رایگان در ذیل در اختیار شما قرار می گیرد.

ب) دستورالعمل های موجود در وب سایت سفارت یا کنسولگری محل درخواست خود را بررسی و اطلاعات بیشتری در زمینه پرداخت هزینه به دست آورید.

ج) متقاضیان ویزای L نیز باید هزینه های پیشگیری از تقلب و شناسایی و در صورت لزوم هزینه قانون امنیت مرزها را نیز پرداخت کنند.

جمع آوری اسناد درخواستی

اسناد درخواستی زیر را قبل از مصاحبه جمع آوری و آماده کنید:

 • پاسپورت معتبر برای سفر به آمریکا. پاسپورت شما باید برای مدت حداقل شش ماه بیشتر از مدت اقامت شما در آمریکا اعتبار داشته باشد (به جز موارد معافیت بر اساس توافقات خاص کشوری). در صورت خانوادگی بودن پاسپورت، هر فرد نیازمند ویزا باید درخواست جداگانه ای را تسلیم نماید.
 • درخواست ویزای غیرمهاجرتی، صفحه تأئید فرم DS-160.
 • درخواست رسید پرداخت هزینه. در صورت الزام پرداخت هزینه قبل از مصاحبه.
 • عکس. در حین تکمیل فرم آنلاین DS-160 باید عکس خود را آپلود کنید. در صورت موفق نشدن آپلود، باید عکس چاپ شده خود را در فرمت شرح داده شده در بخش مقتضیات عکس همراه داشته باشید.
 • شماره رسید برای درخواست تأئید شده فرم I-129 درخواست ویزای کار غیر مهاجرتی یا یادداشت اقدام، فرم I-797 ، از USCIS.
 • متقاضیان ویزای L، اگر شامل درخواست L می گردید، باید فرم I-129S، درخواست ویزای غیر مهاجرتی بر اساس L را در مصاحبه همراه داشته باشید.

حقوق و حفاظت های قانونی ویزای کار آمریکا

متقاضیان ویزای H-1B، H-2A و H-2B باید بخش حقوق و حفاظت قانونی را قرائت کرده تا اطلاعات بیشتری در مورد حقوق خود در آمریکا به دست آورند، خواندن این یادداشت قبل از درخواست ویزا توصیه می شود.

اسناد افزوده ای که ممکن است نیاز باشد:

دستورالعمل های نحوه درخواست ویزا را در وب سایت سفارت یا کنسولگری محل درخواست مطالعه نمائید. ممکن است در صورت واجد شرایط بودن مدارک بیشتری نیاز شود.

تمام متقاضیان ویزا، به جز H-1B و L باید مدارک متقاعدکننده در مورد وابستگی به کشور خود را همراه داشته باشند، تا ثابت کنند که بعد از تمام شدن مدت اقامت موقت خود در آمریکا به کشور خود بازخواهند گشت. نمونه این مدارک عبارتند از:

 • اقامت خارجی که قصد ترک آن را ندارند
 • روابط خانوادگی خود
 • وضعیت اقتصادی
 • برنامه های بلندمدت

حضور در جلسه مصاحبه ویزا برای ویزای کار آمریکا

در طی مدت مصاحبه، افسر کنسولگری تعیین خواهد کرد که آیا واجد شرایط دریافت ویزا هستید و در این صورت کدام دسته بندی ویزا بر اساس هدف سفر شما مناسب می باشد. باید تأمین شرایط لازم تحت قوانین آمریکا را اثبات تا دسته بندی ویزای درخواستی خود را دریافت کنید.

اسکن بدون جوهر و دیجیتال اثرانگشت به عنوان بخشی از فرایند درخواست گرفته خواهند شد. اثر انگشت معمولاً در حین مصاحبه گرفته شده اما بر اساس محل تفاوت هایی نیز وجود خواهد داشت.

بعد از مصاحبه ویزا، درخواست شما مورد پردازش اداری قرار خواهد گرفت. افسر کنسولگری در مورد ضرورت یا عدم ضرورت پردازش بیشتر برای درخواست شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

بعد از تأئید ویزا، بر اساس ملیت، ممکن است پرداخت هزینه صدور ویزا برای شما ضرورت یافته و نحوه برگرداندن پاسپورت به همراه ویزا به اطلاع شما رسانده شود. زمان پردازش ویزا را بررسی نموده تا در مورد زمان آماده بودن ویزای خود اطلاعات کسب کنید.

ورود به آمریکا

ویزا به شهروند خارجی اجازه سفر به ورودی آمریکا (معمولاً فرودگاه) و درخواست ورود به این کشور را داده اما لزوماً تضمین کننده ورود به این کشور نخواهد بود. اداره امنیت سرزمین مادری (DHS)، مسئولین بخش گمرکات و حفاظت از مرزها (CBP) در ورودی این کشور حق اجازه دادن یا ندادن ورود افراد به این کشور را خواهند داشت. در صورت مجاز بودن برای ورود به آمریکا، مأمورین CBP مهر پذیرش یا فرم کاغذی I-94، سوابق ورود/ عزیمت را در اختیار شما قرار خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مقتضیات پذیرش و ورود، محدودیت های ورود غذا و محصولات کشاورزی و دیگر کالاهای محدود/ ممنوع و غیره به سایت CBP مراجعه نمائید.

تمدید مدت اقامت

بخش تمدید اقامت وب سایت خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا (USCIS) را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا و درخواست تمدید اقامت بیشتر از تاریخ درج شده در مهر پذیرش یا فرم کاغذی I-94 ملاحظه کنید.

باید قبل از تاریخ درج شده در مهر پذیرش یا فرم I-94 از آمریکا عزیمت نمائید، مگر آن که درخواست تمدید اقامت شما به تأئید USCIS برسد.

عدم موفقیت در عزیمت از آمریکا در تاریخ مقرر به معنای اقامت غیرقانونی بوده و بر اساس قوانین این کشور، ویزای این دسته از مسافرین به صورت خودکار باطل قلمداد می گردد (بخش ۲۲۲g قانون مهاجرت و شهروندی). در صورت داشتن ویزای دفعات ورود متعدد و بطلان آن به دلیل حضور غیرقانونی شما در این کشور، ورود آتی شما به آمریکا مورد تأئید نخواهد بود.

عدم موفقیت برای خروج از آمریکا در زمان مقرر شما را برای درخواست ویزاهای آتی این کشور غیر واجد شرایط خواهد ساخت. بخش قوانین رد ویزا و غیر واجد شرایط بودن را مطالعه و اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید.

تغییر وضعیت

در حین اقامت در آمریکا، می توانید از USCIS درخواست نمائید تا وضعیت غیرمهاجرتی شما را به دسته دیگری تغییر دهند. برای اطلاع بیشتر در این باره بخش تغییر وضعیت غیر مهاجرتی در وب سایت USCIS را مطالعه کنید.

درخواست تغییر وضعیت از USCIS در زمان اقامت شما در آمریکا و قبل از انقضای اقامت مجاز شما، درخواست ویزای جدید را ایجاب نمی کند. با این وجود، اگرنمی توانید در جریان پردازش درخواست تغییر وضعیت شما توسط USCIS در آمریکا بمانید، می توانید درخواست ویزا را از طریق سفارت یا کنسولگری آمریکا دنبال کنید.

اطلاعات بیشتر

 • تأئید درخواست صدور ویزا را تضمین نخواهد کرد. تا زمان صدور ویزا اقدام به برنامه ریزی نهایی سفر یا تهیه بلیط نکنید.
 • همسر و فرزندان
 • به استثنای متقاضیان ویزای بازدید تبادل فرهنگی Q-1، همسر و فرزندان مجرد و صغیر شما نیز می توانند همان دسته بندی ویزا را درخواست کرده تا به شما ملحق شده یا شما را همراهی کنند. باید بتوانید نشان دهید که توان حمایت مالی خانواده خود در این کشور را دارید.
 • برای اطلاعات بیشتر در مورد اشتغال و تحصیل، بخش ویزای کار موقت و مجوز استخدام وب سایت USCIS را بررسی نمائید.
 • به جز موارد فسخ یا ابطال، ویزا تا تاریخ انقضاء اعتبار خواهد داشت. بنابراین ویزای معتبر آمریکا در پاسپورتی که زمان انقضای آن رسیده، هم چنان معتبر خواهد بود. در صورت داشتن ویزای معتبر در پاسپورت منقضی شده، آن را از پاسپورت برندارید. می توانید از ویزای معتبر خود در پاسپورت منقضی شده به همراه پاسپورت معتبر جدید برای سفر و پذیرش به آمریکا نیز استفاده کنید.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا، شرایط ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا، نکات ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا در پروسه های مهاجرتی و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به آمریکا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.
اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.
 

Rating: 4

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. ساسان گفته:

  سلام
  من لیسانس عمران با 7 سال سابقه کار حرفه ای و پروانه نظام مهندسی هستم دارای job offer از یک شرکت آمریکایی هستم آیا با وضعیت کنونی برای ایرانیان شانس ویزای کار H1-B دارم ؟
  کار فرما بایستی چه مدرکی برای من ارسال نماید تا بتوانم درخواست ویزا کنم
  ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. در حال حاضر متاسفانه ویزای کار آمریکا برای ایرانیان در دسترس نمی باشد. با توجه رزومه ای که از خودتان ارائه داده اید رشته ای مناسب و سابقه کار قابل توجهی دارید. از این رو توصیه می کنم شرایط کار در کشورهای دیگر را نیز بررسی کنید. شما می توانید برای بررسی شرایط خود با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 2. سولماز گفته:

  سلام. میشه لطفا یک مقاله در مورد ویزای L انتقال درون شرکتی بنویسید؟
  شرایطش دقیقا چی هست؟
  سپاس

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام ، اگر با جستجو در سایت مطلب مورد نظر خود را پیدا نکردید. با دفاتر ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

   پاسخ
 3. رضا گفته:

  آیااگر کسی در امریکا کارفرمایی پیدا کردتا در ان شرکت شروع به کار کند کسی که برای مهاجرت کاری میرود آیا خود مهاجر هزینه های اموزشی و سایر هزینه نیز میپردازد یا خیر؟

  پاسخ