ویزای کار اسپانیا و بررسی آن

ویزای کار اسپانیا، شرایط اخذ ویزای کار کشور اسپانیا و مشاغل مورد نیاز در کشور اسپانیا در مقاله فوق مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. اخذ ویزای کار اسپانیا دارای چه شرایطی است؟ نرخ بیکاری در اسپانیا چقدر است؟ آیا امکان اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق کار در این کشور وجود دارد؟ پاسخ به این سوالات به همراه سایر سوالات و ابهامات شما عزیزان در زمینه کار در اسپانیا در این مقاله به صورت تخخصی بیان و شرح داده شده است. با وجودی که اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد، اما اخذ ویزای کار اسپانیا مانند اکثر کشورهای اتحادیه اروپا به راحتی امکان پذیر نخواهد بود و شخص متقاضی برای اخذ ویزای کار کشور اسپانیا نیاز به کارفرما در این کشور خواهد داشت.

 • ویزای کار اسپانیا و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار اسپانیا و نرخ بیکاری در اسپانیا
 • ویزای کار اسپانیا و شرایط اخذ ویزای کاری اسپانیا
 • ویزای کار اسپانیا و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار اسپانیا و مدارک مورد نیاز ویزای کار اسپانیا
 • ویزای کار اسپانیا و میزان حقوق در اسپانیا
 • ویزای کار اسپانیا و مشاغل مورد نیاز 2019 اسپانیا
 • ویزای کار اسپانیا و نحوه کاریابی در اسپانیا
 • ویزای کار اسپانیا و مؤسسات کاریابی در اسپانیا
 • ویزای کار اسپانیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اسپانیا
ویزای کار اسپانیا ویزای کار اسپانیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار اسپانیا و مقدمه ای بر آن

کار در اسپانیا و اخذ ویزای کار این کشور نیازمند بررسی بیشتر و تخصصی تر می باشد. بهتر است بدانید که با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور اشخاصی که قصد مهاجرت به اروپا را داشته باشند می توانند کشورهایی را انتخاب نمایند که دارای نرخ پایین بیکاری باشد تا بتوانند به راحتی مشغول به کار شوند و اقامت و تابعیت خود را نیز اخذ نمایند. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله سعی دارد تا شرایط ویزای کار اسپانیا را بررسی نماید تا در صورت تمایل برای مهاجرت به اسپانیا از شرایط کار در این کشور نیز اطلاع یابید همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار اسپانیا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی به صورت رایگان بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پوردر باب کار و تحصیل در اسپانیا

audio ویزای کار اسپانیا

ویزای کار اسپانیا و شرایط عمومی آن

ویزای کار اسپانیا یکی از مسائلی است که اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند به دنبال کسب اطلاعات در مورد کار در این کشور و اخذ ویزای کار آن نیز هستند، به همین دلیل بهتر است در ابتدا از شرایط کشور اسپانیا مطلع باشد تا بتوانید برای ویزای کار اسپانیا اقدام نمایید، از جمله اینکه اسپانیا ویزای جست و جوی کار نداشته و کار در این کشور نیازمند داشتن پیشنهاد کاری می باشد. اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. پایتخت این کشور مادرید نام دارد. کشور زیبای اسپانیا در جنوب غربی اروپا و در شبه جزیره ایبری واقع شده است.                                                                                                                         

این کشور از سمت شرق و جنوب با جبل الطارق و دریای مدیترانه و از سمت شمال و شمال شرق با کشور فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و همچنین از سمت غرب و شمال غرب با کشورهای پرتغال و اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد. جمعیت اسپانیا 50 میلیون نفر و وسعت آن ۵۰۴٬۷۸۲کیلومتر مربع می باشد. واحد پول این کشور یورو و دین رسمی مردم این کشور مسیحی است. شاید جالب باشد که بدانید کشور پرتغال و اسپانیا یکی از طولانی ترین مرزها را در اروپا دارند. مردم اسپانیا به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می کنند.

ویزای کار اسپانیا و کار در اسپانیا

برای اخذ ویزای کار اسپانیا و کار در این کشور شخص متقاضی در ابتدا باید یک کارفرما از کشور اسپانیا داشته باشد تا بتواند مجوز کار در این کشور را دریافت نماید. در صورتی که شخصی بتواند کارفرمای خود در کشور اسپانیا را پیدا نماید شخص کارفرما مطابق با قوانین اسپانیا و اتحادیه اروپا باید اثبات کند که در ابتدا نیروی کار در کشور خود و یا کشورهای عضو اتحادیه را به دست نیاورده است تا دعوت نامه کاری برای شخص متقاضی ارسال گردد. شخص کارفرما برای این که بتواند نیروی کار خود را جذب کند باید بتواند اثبات نماید که شرکت وی در این کشور به ثبت رسیده است و مشغول به فعالیت و پرداخت مالیات می باشد.ددر این صورت امکان مجوز کار برای شخص متقاضی وجود دارد و شخص کارفرما می تواند دعوت نامه کاری خود را برای شخص متقاضی ارسال کند. در صورت عقد قرارداد کاری، کارفرما می بایست درخواست مجوز کار و اقامت اسپانیا را برای کارمند خود به اداره مهاجرت این کشور تسلیم کند.

همچنین ویزای کاری تحت عنوان ویزای کار نیروی ماهر در این کشور وجود دارد که ویژه استخدام مدیران و یا اشخاص بسیار ماهر و تحصیلکرده می باشد که اخذ آن دارای شرایط خاص و دشواری است (از جمله اینکه شرکت مورد نظر می بایست دارای بیش از 250 کارمند باشد)  و عموماً برای ایرانیان تقریباً غیر ممکن است. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش نگاشته شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیر قانونی می باشد. با توجه به اینکه یافتن کارفرما در کشوری مانند اسپانیا که با نرخ بالای بیکاری همراه است بسیار راحت و ساده نمی باشد موسسه حقوقی ملک پور به شما پیشنهاد می نماید در صورتی که قصد اخذ ویزای کار در اتحادیه اروپا را دارید کشوری را انتخاب نمایید تا بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید و به اقامت و تابعیت نیز دست‌ یابید. برای کار در اتحادیه اروپا شاید بتوان کشورهایی مانند اتریش و یا آلمان را پیشنهاد داد که می توان با دریافت مجوز جستجوی کار در این کشور و سفر به این کشور کار مناسب را نیز به دست آورد و مشغول به کار شد که در این صورت می توان اقامت و تابعیت آنها را نیز دریافت کرد.

کار اسپانیا و مدارک مورد نیاز ویزای کار اسپانیا

برای اخذ ویزای کار اسپانیا شخص متقاضی باید مدارک مورد نیاز این ویزا را تهیه نماید تا بتواند برای ویزای کار اسپانیا و کار در این کشور نیز اقدام داشته باشد. طبیعیست که در صورت نقص در مدارک و یا جعلی بودن آن، امکان ریجکتی ویزا بسیار بالا خواهد رفت. در ذیل به مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ ویزای کار اسپانیا اشاره می نمایم:

 • مدارک تحصیلی شخص متقاضی و ریز نمرات
 • شناسنامه شخص متقاضی
 • پاسپورت فرد متقاضی
 • مدارک شغلی و سابقه کاری شخص متقاضی
 • دعوت نامه کاری
 • بیمه نامه
 • نامه تمکن مالی فرد متقاضی
 • پاسپورت فرد متقاضی
 • عکس پاسپورتی رنگی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی

ویزای کار اسپانیا و نرخ بیکاری در اسپانیا

برای اخذ ویزای کار اسپانیا یکی از مهم‌ ترین مسائلی که وجود دارد نرخ بیکاری در این کشور می باشد. اشخاصی که قصد کار در اسپانیا و اخذ ویزای کار اسپانیا را دارند باید به نرخ بیکاری در این کشور توجه ویژه داشته باشند، چرا که کشورهایی که دارای نرخ بیکاری بالا باشند کشور هایی هستند که به راحتی امکان یافتن کار در آنها وجود ندارد. بنابراین اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار را دارند باید کشوری را انتخاب نمایند تا نرخ بیکاری پایینی برای کار داشته باشد. اسپانیا یکی از کشورهایی است که نرخ بیکاری بسیار بالایی دارد به همین دلیل کار در این کشور و ویزای کاری اسپانیا توصیه نمی گردد. با توجه به نرخ بیکاری که در سال 2018 در اسپانیا اعلام شد، این کشور دارای نرخ بیکاری 14.55درصد می باشد. افرادی که برای ویزای کار این کشور اقدام می نمایند باید بدانند که به راحتی امکان یافتن کار در این کشور را نخواهند داشت.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در 5 سال گذشته را می توانید مشاهده نمایید.

نرخ بیکاری اسپانیا ویزای کار اسپانیا

ویزای کار اسپانیا و مشاغل مورد نیاز 2019

اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار اسپانیا را دارند باید قبل از هر اقدامی به لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور توجه نمایند تا در صورت اخذ ویزای کار بتوانند شانس بالاتری برای یافتن کار در این کشور داشته باشد. وزارت کار کشور اسپانیا سالانه فهرستی از مشاغل مورد نیاز کشور خود را که در آن بخش ها با کمبود نیروی کار مواجه است، اعلام می دارد. مشاغل مورد نیاز ویزای کار کشور اسپانیا که در سال 2018 اعلام شده است شامل موارد ذیل است:

ویزای کار اسپانیا و میزان حقوق در اسپانیا

اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار اسپانیا را دارند باید از میزان حقوق در اسپانیا اطلاع کافی داشته باشند، چرا که میزان حقوق در این کشور با توجه به ساعت کاری و شغلی که فرد در آن به کار می پردازد کاملا متفاوت می باشد. به همین دلیل در این بخش به میزان حقوق در اسپانیا به طور کامل می پردازیم تا بتوانید اطلاعات درستی از میزان حقوق و ویزای کار این کشور داشته باشید. میزان حقوق و مزایا در سال 2019 در اسپانیا افزایش 1.050 یورویی داشته است. در برخی از مشاغل درآمد افراد در اسپانیا در سال به 12.600 یورو نیز خواهد رسید. مطابق با آخرین قوانینی که در سال 2018 اعلام شد و میزان حقوق و مزایا در اسپانیا اعلام گردید، به طور میانگین میزان حقوق در اسپانیا از 2039.01 یورو در ماه آغاز خواهد شد که البته بستگی به مدت کار و شغل شخص متقاضی دارد که می تواند میزان حقوق و درآمد را افزایش دهد.

مشاغل میزان حقوق در ماه
دندانپزشک 13.500 یورو
متصدیان بانکی 8500 یورو
مهندسان 4200 یورو
مدیر فروش 3900 یورو
دستیار دندانپزشک 3000 یورو
هزینه های زندگی در اسپانیا

ویزای کار اسپانیا و نحوه کاریابی در اسپانیا

ویزای کار اسپانیا و نحوه کار یابی در این کشور طبق دارای شرایط خاصی می باشد و ما در این بخش به بررسی شیوه کاریابی شما عزیزان در این کشور می پردازیم. متقاضیانی که علاقه ورود به بازار کاری این کشور را دارند باید قبل از ورود به این کشور از سوی یک کارفرما و  پیشنهاد کاری داشته باشند. متقاضیان کار در اسپانیا می توانند با کمک افراد محلی، به بررسی آگهی های کار در روزنامه های کاریابی اسپانیا پرداخته، از طریق ویزای توریستی وارد این کشور شده و از نزدیک به جست و جوی کار در این کشور بپردازند و یا با کمک موسسات کاریابی بین المللی اسپانیا، با ارسال رزومه تحصیل خود و سابقه کاری بعد از تحصیل درخواست کار در این کشور را داشته باشند.

شما برای این امر می توانید از لینک های قرار گرفته در ادامه مطالب استفاده نمایید. علاقه مندان اخذ ویزای کار اسپانیا توجه داشته باشند موسسات کاریابی بابت خدماتی که به شما ارائه می دهد از شما هزینه ای دریافت می نمایند. در برخی مواقع موسسات کاریابی در قبال خدماتی که به شما ارائه می دهد 1 الی 2 ماه از حقوق شما را به عنوان حق الزحمه اخذ می نمایند.

کاریابی در اسپانیا

ویزای کار اسپانیا و موسسات کاریابی در اسپانیا

یکی از راه های جست و جوی کار در اسپانیا، اقدام از طریق کاریابی های بین المللی این کشور می باشد. ویزای کار اسپانیا و اقامت این کشور از طریق کار نیاز به شناخت موسسات کار یابی این کشور دارد. متقاضیان می توانند در ادامه مطالب با موسسات معتبر کاریابی در این کشور آشنا شوند:

 • indeed
 • bilingualresources
 • recruitspain
 • approachpeople
 • europelanguagejobs

ویزای کار اسپانیا و بررسی ویزای همراه

اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار اسپانیا را دارند، در صورتی که دارای همسر و فرزندان زیر 18 سال باشند می توانند تحت شرایطی برای همراهان خود نیز درخواست اخذ ویزای همراه داشته باشند. بهتر است بدانید ویزای همراه برای اشخاصی که قصد کار در اسپانیا را دارند در صورت صادر می گردد که فرد متقاضی در ابتدا بتواند در اسپانیا کار مناسب را پیدا نماید و با دعوت نامه کاری و در صورت یافتن کار  و پس از اشتغال به کار شخص متقاضی می تواند درخواست ویزای همراه را نماید و همراه آن نیز می توانند ویزای خود را نیز دریافت نمایند تا بتوانند وارد کشور شوند. ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص متقاضی صادر خواهد شد. مدارک مورد نیاز ویزای همراه اسپانیا به شرح زیر است:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • دارای اعتبار حداقل 3 ماه
 • سند ازدواج
 • گواهی تجرد
 • گواهی یا مجوز اشتغال به کار
 • بیمه نامه سلامت
 • داشتن محل اسکان متناسب با تعداد اعضای خانواده
 • گواهی عدم سوء پیشینه در 5 سال گذشته
 • گواهی سلامت پزشکی

ویزای کار اسپانیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اسپانیا

قطعاً اشخاصی که به دنبال دریافت ویزای کار اسپانیا هستند، قصد اخذ اقامت و تابعیت در این کشور را نیز دارند. بد نیست بدانید که برای دریافت اقامت و تابعیت اسپانیا شخص متقاضی باید شرایط آن را نیز  داشته باشد. در صورتی که شخص متقاضی بتواند ثابت نماید که به مدت 5 سال در این کشور به این مشغول به کار نیز بوده و مالیات و بیمه خود را نیز پرداخت نموده است می تواند درخواست اقامت و تابعیت را نیز مطرح نماید. اگر در اسپانیا قصد اخذ تابعیت را دارید بهتر است بدانید که فرد متقاضی بعد از گذشت 5 سال از اقامت دائم خود می تواند درخواست تابعیت این کشور را مطرح نماید، یعنی درخواست تابعیت شخص متقاضی در سال 10  مدت حضور خود در اسپانیا قابل انجام می باشد. شخصی که قصد اخذ تابعیت در اسپانیا را دارد می بایست که در اسپانیا مرتکب جرم نشده و دارای سابقه کیفری در این کشور نباشد که در این صورت می تواند درخواست تابعیت اسپانیا نمایند. همچنین شخص متقاضی باید تسلط کافی به زبان اسپانیایی را داشته باشد که در این صورت تابعیت کشور اسپانیا به فرد نیز اعطا می‌شود.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار اسپانیا و سخن پایانی

ویزای کار اسپانیا ، شرایط اخذ ویزای کار کشور اسپانیا و مشاغل مورد نیاز در کشور اسپانیا از مواردی است که این روزها سوالات بسیاری در باب آن پرسیده می شود که باید گفت اشخاص متقاضی برای اخذ ویزای کار اسپانیا باید در ابتدا کارفرما داشته باشند و با دعوت نامه کاری از سوی کارفرما می توانند درخواست ویزای کار اسپانیا را مطرح نمایند. اما از آنجایی که این کشور دارای نرخ بیکاری بسیار بالایی می باشد برای کار و اخذ ویزای کاری پیشنهاد نمی گردد. در صورتی که قصد اخذ ویزای کار در اتحادیه اروپا را دارید، می توانید کشورهایی مانند اتریش و آلمان را انتخاب نمایید تا با دریافت ویزای جستجوی کار امکان یافتن کار به راحتی میسر باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار اسپانیا می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، با همکاری موسسه مشاوره MIE اتریش تماس تلفنی حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه های مقاله می توانید سوالات خود را مطرح نموده تا در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت نمایید.

law ویزای کار اسپانیا
4 پاسخ
 1. marmas3421 گفته:

  درود.اینجانب دارای مدرک بین المللی پایپینگ (لوله کشی صنعتی)ازوزارت نفت میباشم.ودارای مدارک:برق صنعتی,برق ساختمان,آرایشگری از سازمان فنی وحرفه ای را دارامیباشم.وهمچنین دارای تجارب کاری با رزومه از پتروشیمی وپالایشگاههای ایران وعراق را دارم .ایا من میتوانم به اسپانیامهاجرت بکنم

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. کار در اسپانیا نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این کشور می باشد. از شرایط عمومی شما از جمله سن، مدرک تحصیلی، مسزان سرمایه، وضعیت تاهل، سن فرزندان و سایر موارد مورد نیاز اطلاعاتی در دست نیست. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایطتان می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
    • shahram shahidi گفته:

     دوست عزیز با داشتن حداقل سرمایه حتی در صورت داشتن پیشنهاد کاری این امکان برای شما وجود نخواهد داشت. چرا که نیاز به نشان دادن سرمایه به سفارت برای گذران زندگی به مدت معین در سوئد و سایر کشورهای نامبرده توسط شما خواهد بود که این مبلغ را به ما نیز پرداخت نخواهید کرد. در مجموع مهاجرت بدون داشتن سرمایه و شرایط لازم امری غیرممکن و ناپسند محسوب می شود که حتی ممکن است زندگی شما را سخت تر از گذشته نماید. پیشنهاد ما به شما تهیه محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت است تا با مشاهده آن بتوانید در مورد مهاجرت به آگاهی و تبحر رسیده و وکیل مهاجرتی خود باشید.
     https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5