ویزای کار اسلواکی و بررسی شرایط آن

 • ویزای کار اسلواکی و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار اسلواکی و بررسی وضعیت آن
 • ویزای کار اسلواکی و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار اسلواکی و مدارک مورد نیاز ویزای کار اسلواکی
 • ویزای کار اسلواکی و نرخ بیکاری در اسلواکی
 • ویزای کار اسلواکی و میزان حقوق در اسلواکی
 • ویزای کار اسلواکی و مشاغل مورد نیاز 2019 اسلواکی
 • ویزای کار اسلواکی و نحوه کاریابی در اسلواکی
 • ویزای کار اسلواکی و مؤسسات کاریابی در اسلواکی
 • ویزای کار اسلواکی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اسلواکی
ویزای کار اسلواکی ویزای کار اسلواکی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار اسلواکی و مقدمه ای بر آن

ویزای کار اسلواکی، کاریابی در اسلواکی و اقامت اسلواکی از طریق کار در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد نقد و تحلیل قرار می گیرد. شرایط کاریابی در اسلواکی چگونه است؟ آیا با کار در اسلواکی می توان اقامت دائم اسلواکی را اخذ نمود؟ ویزای کار اسلواکی از منظرهای مختلف قابل بررسی می باشد که به صورت ساده و کاربردی، با اهمیت ترین و اساسی ترین نکته های آن به اطلاع شما دوستان و همراهان گرامی خواهد رسید. اسلواکی در سال 1993 از چکسلواکی استقلال یافت، علی رغم وسعت کم از جمله کشورهایی است که مراحل پیشرفت را به مرور طی می کند و روند رو به رشدی را دارا می باشد. مهاجرت از طریق کار همیشه مورد پرسش مخاطبین می باشد، چرا که به واسطه کار کردن هم می توان کسب درآمد داشت و هم پروسه اقامت را طی کرد. با امید به این که مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است کلیه سئوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان را برطرف نماید و اطلاعات کامل و موثری در خصوص ویزای کار اسلواکی و شرایط کار در اسلواکی خدمت شما دوستان و همراهان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل فرموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به اسلواکی

video ویزای کار اسلواکی

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به اسلواکی

audio ویزای کار اسلواکی

ویزای کار اسلواکی و شرایط عمومی آن

ویزای کار اسلواکی با توجه به این موضوع که این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد تحت تأثیر قوانین اتحادیه اروپا می باشد. جهت کار در این کشور باید کارفرما داشته باشید تا بتوانید ویزای کار اسلواکی را دریافت نمایید. حداکثر ساعت کاری در اسلواکی 40 ساعت در هفته می باشد در مشاغلی که 2 شیفت می باشند 38.75 ساعت در هفته و در مشاغل 3 شیفت 37.5 ساعت در هفته می باشد و با توافق کارفرما انجام اضافه کاری در این کشور مجاز می باشد. درخواست مجوز کار جهت کار در اسلواکی باید 90 روز قبل از شروع دوره کاری صورت پذیرد. حدود 2،310،200 نفر نیروی کار در اسلواکی مشغول به کار می باشند که از این تعداد 25.9 درصد در بخش صنعت، 11.1 درصد در بخش ساختمان، 7.1 درصد در بخش آموزش، 6.8 درصد دربخش سلامت و 3.2 درصد در بخش کشاورزی به کار در اسلواکی مشغول می باشند. در این بین سهم زنان 50.8 درصد از افراد شاغل در اسلواکی می باشد و زنان حدود 25% حقوق پایین تری به نسبت مردان دریافت می نمایند. جهت کار در اسلواکی باید زبان این کشور را که زبان اسلواکی می باشد را بلد بود. در برخی از مشاغل داشتن دانش زبان انگلیسی نیز لازم می باشد و یا در معدود مشاغلی تسلط بر زبان انگلیسی کافی می باشد اما باز هم در این حالت باید اطلاعات هر چند جزئی از زبان اسلواکی داشت.

ویزای کار اسلواکی ویزای کار اسلواکی

ویزای کار اسلواکی 2 ویزای کار اسلواکی

ویزای کار اسلواکی و بررسی وضعیت آن

جهت صدور ویزای کار اسلواکی باید دارای شرایطی هم از سوی کارفرما و هم از سوی نیروی کار فراهم باشد. در ابتدا باید در قرار دادکاری که تنطیم می شود موارد زیر ذکر شده باشد:

 • توصیف نوع شغل پیشنهادی
 • محل کار
 • تاریخ شروع کار
 • حقوق و دستمزد

در هنگام استخدام، کارفرما موظف است کارگر را با قوانین کار اسلواکی آشنا کند، علاوه بر این فرد را با مقررات بهداشتی و ایمنی و توافقنامه های شغلی نیز آشنا نماید. استخدام غیر قانونی در اسلواکی غیر مجاز است و اگر کارفرما اقدام به عملی مغایر با قانون کار اسلواکی نماید، به حداقل 100،000 یورو جریمه محکوم می شود. قراردادهای کاری در اسلواکی می تواند برای یک دوره مشخص یا نامحدود صادر شود. قرارداد کاری اسلواکی می تواند برای حداکثر 2 سال صادر شود و قابل تمدید می باشد. جهت تمدید ویزای کار اسلواکی 30 روز قبل از اتمام دوره کاری باید اقدام نمود. مدت زمان انجام کار باید در قرارداد ذکر شود. طرفین می توانند نوعی قرارداد کار آزمایشی منعقد نمایند که این نوع قرارداد حداکثر 3 ماهه می باشد و در برخی از مواقع این نوع قراردادکاری 6 ماهه صادر می شود. قرارداد دیگری که در اسلواکی صورت می گیرد قرارداد کارگران فصلی است که جهت انجام کار های فصلی و موقت که مدت آن 6 ماه می باشد صادر می شود.

ذکر این نکته نیز ضروری است که ویزای کار اسلواکی می تواند به دلایل زیر باطل شود:

 • دوره مدت قرارداد منقضی شده باشد.
 • اگر کارگر به صورت غیر قانونی وارد اسلواکی شده باشد.
 • کارگر خارجی قانونی را در اسلواکی نقض کرده باشد.
 • نیروی کار خارجی در شغلی که برای آن ویزا گرفته، مشغول به کار نباشد.

ویزای کار اسلواکی و بررسی ویزای همراه

از آنجایی که اسلواکی عضو اتحادیه اروپا می باشد برخی از قوانین این کشور نشأت گرفته از قوانین اتحادیه اروپا می باشد و در این کشور نیز افرادی که ویزای کار اسلواکی را اخذ می نمایند امکان اینکه بتوانند اعضای خانواده را به همراه خود داشته باشند برایشان فراهم می باشد. تعریف خانواده در علم مهاجرت همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش در خصوص ویزای کار اسلواکی نوشته شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و  عرفاً حرام و غیر قانونی می باشد. همسر در صورت ورود به اسلواکی اجازه کار کردن دارد و تحصیل فرزندان رایگان می باشد.

در اسلواکی امکان اینکه همراه با شخص اصلی همزمان اقدام کند وجود ندارد و در برخی مواقع ممکن است که این فاصله تا 1 سال هم به درازا بیانجامد لذا باید راه کار های دیگری برای این امر جستجو نمود. این نکته یکی از موارد منفی در خصوص کاریابی در اسلواکی می باشد.

ویزای کار اسلواکی و مدارک مورد نیاز ویزای کار اسلواکی

جهت اخذ ویزای کار اسلواکی باید مدارک زیر را ارائه نمود. فرم درخواست را باید خود شخص کارجو پرکند:

 • تکمیل فرم درخواست به زبان اسلواکی
 • کپی پاسپورت متقاضی
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه درمانی
 • قرارداد کار
 • تکمیل فرم درخواست به زبان اسلواکی
 • کپی پاسپورت متقاضی
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه درمانی
 • قرارداد کار

کلیه ترجمه ها باید به زبان اسلواکی صورت پذیرد و ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه شود.

در صورت امکان سفارت اسلواکی می تواند مدارک اضافه تری از متقاضی طلب کند و شخص متقاضی بایستی آن مدارک را ارائه نماید. ظرف مدت 20 روز کاری این مدارک مورد پردازش قرار می گیرد.

مدارکی که همراه شخص متقاضی باید ارائه دهد به شرح زیر می باشد:

 • تکمیل فرم مخصوص به زبان اسلواکی
 • کپی پاسپورت
 • کپی قرارداد شخص متقاضی اصلی
 • کپی اجاره مسکن در اسلواکی
 • عقدنامه
 • مدارک هویتی
کار در اسلواکی

ویزای کار اسلواکی و نرخ بیکاری در اسلواکی

ویزای کار اسلواکی زمانی ارزش پیدا می کند که از نرخ بیکاری در این کشور آگاهی کافی داشته باشیم و از این مولفه مهم می توانیم از شرایط کار در اسلواکی بیشتر و بهتر اطلاعات کسب نماییم. نرخ بیکاری در اسلواکی در نمودار زیر از سال 2000 تا 2019 مقایسه شده است با توجه به نمودار ارزش متوسط این مهم در این بازه مشخص شده 13.63 درصد بوده که بیشترین نرخ ثبت شده در ژانویه 2001 با عدد 20.2 درصد بوده و کمترین نرخ  بیکاری در اسلواکی 5.04 درصد در دسامبر 2018 گزارش شده است. با توجه به روند نزولی این نمودار و نرخ .265 درصدی بیکاری در حال حاضر می توان از شرایط کاری نسبتاً خوب در اسلواکی پی برد:

ویزای کار اسلواکی 1 ویزای کار اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

ویزای کار اسلواکی و میزان حقوق در اسلواکی

ویزای کار اسلواکی در این مبحث از نظر میزان حقوق دریافتی مورد نقد قرار می گیرد و این مهم می تواند راه گشای بسیاری از ابهامات برای عزیزانی که قصد کار در اسلواکی را دارند، باشد. حداقل حقوق پایه در سال 2019 در اسلواکی 520 یورو در ماه تعریف شده است. در جدول زیر دستمزد برخی از مشاغل به اطلاع شما عزیزان می رسد:

حرفه میانگین دستمزد ناخالص سالانه به یورو
مدیر فناوری اطلاعات 41،050
تحلیلگر مالی 19،027
مدیر منابع انسانی 27،025
مدیر بازاریابی 49،500
مدیر پروژه IT 41،021
وکیل 36،033
مهندس 22،415
برنامه نویس کامپیوتری 21،363
حسابدار 17،668
مدیر مالی 43،540

اسلواکی از 8 منطقه تشکیل شده است که براتیسلاوا پایتخت این کشور بالاترین حد دستمزد ها را به خود اختصاص می دهد.

همچنین کارفرما موظف است کمک هزینه های درمانی و بیمه تأمین اجتماعی پرسنل را با توجه به جدول زیر پرداخت نماید:

حقوق و دستمزد سهم کارگر سهم کارفرما حداکثر ارزیابی ماهیانه
بیمه درمانی 1.40% 1.40% 6.678 یورو
حقوق بازنشستگی 4% 14% 6.678 یورو
بیمه نقص عضو 3% 3% 6.678 یورو
بیمه بیکاری 1% 1% 6.678 یورو
بیمه گارانتی 0.25% 6.678 یورو
بیمه تصادف 0.80% نامحدود
صندوق ذخیره 4.75% 6.678 یورو
بیمه سلامت 4% 10% نامحدود
نتیجه 13.40% 35.20%

همچنین نرخ مالیات بر درآمد اعلام شده در سال 2019، برای حقوق تا سقف 36،256.38 یورو 19% و برای بالاتر این حقوق 25% تعیین شده است.

ویزای کار اسلواکی و مشاغل مورد نیاز 2019 اسلواکی

مشاغل مورد نیاز در اسلواکی بیشتر در رشته های فنی و مهندسی به خصوص در صنعت IT می باشد. علاوه بر این افرادی که به زبان انگلیسی مسلط باشند و بتوانند در خصوص تدریس زبان انگلیسی فعالیت نمایند شرایط کار خوبی در اسلواکی خواهند داشت. علاوه بر این مشاغل افرادی که در خصوص مهندسی سازه و برنامه نویسی کامپیوتری فعالیت دارند، دارای شرایط شغلی خوبی در این کشور می باشند. همچنین مشاغل دیگری که انتظار می رود تا سال 2030 بیشترین فرصت های شغلی را در اسلواکی داشته باشند به شرح زیر می باشد.

 • دستیار متخصص
 • متخصصان حقوقی و اجتماعی
 • خدمات شخصی
 • رانندگان و اپراتورهای خودرو
 • کارگران فلز و ماشین آلات

ویزای کار اسلواکی و نحوه کاریابی در اسلواکی

ویزای کار اسلواکی را به شرطی می توان اخذ کرد که یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در اسلواکی موجود باشد. پس از اخذ پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما باید مدارکی را که در بالا ذکر شد آماده کرد و با مراجعه به سفارت اسلواکی جهت اخذ ویزای کاری اسلواکی اقدام کرد. احتمال این وجود دارد که با یک ویزای توریستی وارد اسلواکی شد و در این کشور با یافتن شغل نوع ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کرد و در این کشور به کارکردن مشغول شد. پس از اخذ ویزای کاری اسلواکی می توان به این کشور وارد شده و کارفرما موظف است ظرف 7 روز کاری نیروی کار را به اداره کار و امور اجتماعی معرفی نماید و قبل از شروع کار نیروی کار خارجی امور مربوط به بیمه تأمین اجتماعی کارگر را انجام داده و ظرف 8 روز بعد از ورود شخص به اسلواکی ثبت نام های بیمه درمانی او را انجام دهد و در انتها از شخص امضا و تأییدیه بگیرد.

کاریابی در اسلواکی

ویزای کار اسلواکی و مؤسسات کاریابی در اسلواکی

برای کاریابی در اسلواکی باید از طریق موسسات کاریابی در این کشور اقدام نمود تا بتوان درخواست ویزای کار اسلواکی را ارائه داد. براتیسلاوا پایتخت اسلواکی شاید از نظر وسعت یکی از کوچک ترین پایتخت های اروپا باشد اما بنگاه های کاریابی زیادی را در خود جا داده است. جهت کاریابی در این کشور می توان از طریق صفحه های اجتماعی نظیر فیسبوک اقدام کرد در این رسانه صفحاتی هستند که در خصوص کاریابی در اسلواکی فعال می باشند اما بهترین روش جهت کاریابی در اسلواکی جستجوی شغل در اینترنت و از طریق سایت های زیر می باشد:

 • Profesia.sk
 • Career Jet
 • DK Recruitment Services
 • Adecco
 • Index Noslus
 • Man Power
 • Trenkwalder
 • IQVIA Careers
 • Amazon.Jobs
 • Glassdoor
 • Eures.sk
 • Topjobs.sk
 • Trhprace.sk
 • Ponuky.sk

علاوه بر موسسات یاد شده در سه شهر براتیسلاوا، Banska Bystrica و Kosice بنگاه های کاریابی فعال هستند که فقط برای همان منطقه اقدام به خدمات کاریابی می نمایند.

ویزای کار اسلواکی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت اسلواکی

هدف برخی از افراد از اخذ ویزای کار اسلواکی این است که که بتوانند اقامت دائم و تابعیت این کشور را نیز دریافت نمایند. جهت دریافت اقامت دائم اسلواکی از طریق کار باید به مدت 5 سال در این کشور کار کرده باشید و مالیات بر درآمد کار خود را پرداخت نموده باشید، البته 2 سال قبل از اقدام به درخواست اقامت دائم اسلواکی باید کارت آبی این کشور را اخذ نموده باشید.

جهت اخذ تابعیت اسلواکی می توان 3 سال بعد از اخذ اقامت دائم این کشور، اقدام به اخذ پاسپورت اسلواکی نمود. برای اخذ تابعیت اسلواکی بایستی موارد زیر راعایت شود:

 • تسلط به زبان اسلواکی
 • اثبات یک دانش عمومی در مورد اسلواکی
 • تکمیل فرم های درخواست مربوطه
 • ارائه مدارک لازم و اثبات حضور 8 ساله و بدون وقفه در اسلواکی

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار اسلواکی و سخن پایانی

ویزای کار اسلواکی در این نوشتار مورد نقد و بررسی قرار گرفت، شرایط کاریابی، موسسات کاریابی در اسلواکی و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کار اسلواکی در اختیار شما همراهان همیشگی مؤسسه حقوقی ملک پور قرار گرفت. با توجه به این نکته مهم که در ویزای کار اسلواکی امکان حضور هم زمان همراه باشخص اصلی بسیار مبهم است و ممکن است این الحاق خانواده با تأخیر طولانی مواجه شود و علاوه بر آن دانش زبان اسلواکی که ممکن است یاد گیری آن کمی مشکل باشد، توصیه می شود در خصوص کار در اسلواکی بیشتر تأمل نموده و علاوه بر ویزای کار اسلواکی در خصوص ویزای کار کشورهای دیگری نظیر اتریش، آلمان، آفریقای جنوبی، کانادا و استرالیا نیز مطالعات لازم را انجام داد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین المللل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه و نظرات پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمائید.