ویزای کار آفریقای جنوبی و بررسی شرایط آن

ویزای کار آفریقای جنوبی، مهاجرت کاری به این کشور و راه های اخذ اقامت دائم و پاسپورت آفریقای جنوبی مواردی است که در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار داده ایم و تلاش کردیم نکات مهم و اساسی ویزای کار آفریقای جنوبی را به صورت خلاصه خدمت شما عزیزان توضیح دهیم. آیا امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور آفریقای جنوبی به واسطه ویزای کاری این کشوروجود دارد؟ آیا ویزای جستجوی کار در آفریقای جنوبی مانند دیگر کشورها وجود دارد؟ کشور آفریقای جنوبی برخلاف تصور مردم جز کشورهایی است که از رشد صنعتی و اقتصادی بالایی در سال های اخیر برخوردار بوده که این امر باعث شده شرایط مناسبی در این کشور برای افراد متخصص به وجود آید. این امر باعث شده متقاضیان بسیاری خواستار مهاجرت به این کشور شوند و این کشور را سکوی پرشی برای مهاجرت به کشورهایی همچون کانادا، استرالیا و کشورهای اروپایی در نظر گیرند. ما در این مقاله به صورت تخصصی و علمی به بررسی قوانین ویزای کار آفریقای جنوبی پرداختیم تا اطلاعات شما عزیزان در خصوص ویزای کار آفریقای جنوبی و مهاجرت کاری به این کشور ارتقا یابد. در این خصوص پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر ابتدا این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس به موسسه حقوقی موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نماید و با مشاورین زبده این موسسه مشاوره کامل و تخصصی داشته باشید. علاوه بر این شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای کار آفریقای جنوبی و مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی، با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی و رایگان این موسسه استفاده نمایید. عناوینی که به آن ها پرداخته خواهد شد در لیست زیر نمایش داده شده است.

 • ویزای کار آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار آفریقای جنوبی و انواع آن
 • ویزای کار آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز ویزای کار آفریقای جنوبی
 • ویزای کار آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار آفریقای جنوبی و نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی
 • ویزای کار آفریقای جنوبی و میزان حقوق در آفریقای جنوبی
 • ویزای کار آفریقای جنوبی و مشاغل مورد نیاز 2019 در آفریقای جنوبی
 • ویزای کار آفریقای جنوبی و نحوه کاریابی در آفریقای جنوبی
 • ویزای کار آفریقای جنوبی و مؤسسات کاریابی در آفریقای جنوبی
 • ویزای کار آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آفریقای جنوبی
ویزای کار آفریقای جنوبی 3 ویزای کار آفریقای جنوبی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن

کشور آفریقای جنوبی در جنوب قاره آفریقا واقع شده این کشور به لحاظ موقعیت جغرافیایی بین دو اقیانوس اطلس و هند قرار گرفته است. زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد، البته زبان های دیگر مانند آفریکانس و زولو نیز در کنار زبان های دیگر در این کشور رایج است. معروف ترین شهرهای این کشور کیپ تاون و ژوهانسبورگ می باشد.

با توجه به رشد اقتصادی که این کشور در سال های اخیر داشته و همچنین پیشرفت بخش صنعت و معدن آفریقای جنوبی، این کشور به عنوان یکی از مقاصد مهاجرت کاری قرار گرفته است. این امر باعث شده فرصت های شغلی مناسب و بسیاری برای افراد ماهر و با تجربه و متخصص به وجود آید. البته برای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی باید توجه داشت نرخ بیکاری این کشور در حدود 27 درصد اعلام شده و این امر باعث می شود شرایط کاری در این کشور سخت باشد. البته در سال های اخیر این کشور با بحران کمبود کمبود نیرو در برخی مشاغل روبرو شده که باعث شده نوعی ویزای جستجوی کار برای اتباع کشورهایی که تخصص کافی دارند تعریف شود و اجازه ورود به افراد متقاضی داده شود.

کار در آفریقای جنوبی 2 ویزای کار آفریقای جنوبی

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار آفریقای جنوبی

video ویزای کار آفریقای جنوبی

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار آفریقای جنوبی

audio ویزای کار آفریقای جنوبی

ویزای کار آفریقای جنوبی و انواع آن

متقاضیان ورود به کشور آفریقای جنوبی از طریق مهاجرت کاری باید ابتدا درخواست صدور ویزا دهند. با توجه به شرایط کاری در آفریقای جنوبی دولت این کشور چندین روش صدور ویزای کاری را تعریف و در نظر گرفته است که مهم ترین آن ها که برای ایرانیان نیز امکان پذیر است شامل موارد ذیل است.

 • ویزای کار عمومی در آفریقای جنوبی

  یکی از رایج ترین انواع ویزای کار در آفریقای جنوبی ویزای کار عمومی می باشد. افراد متقاضی برای اینکه به واسطه این نوع ویزا بتوانند وارد این کشور شوند باید در ابتدا اثبات نمایند از سوی شرکت یا کارفرمای آفریقایی پیشنهاد شغلی مناسب دارند. فرآیند اخذ پیشنهاد شغلی بدین معنا است که کارفرما باید در ابتدا در رسانه های و جراید این کشور آگهی نماید زیرا اولویت ورود افراد به بازار کار در این کشور اتباع این کشور هستند. مرحله بعدی در پروسه ویزای کار عمومی ارائه مدارک تحصیلی و کاری به سازمان (SAQA) جهت بررسی نهایی و تایید از سوی این سازمان می باشد.

  افراد متقاضی کار در آفریقای جنوبی باید از سوی وزارت کار این کشور تاییده ای دریافت نمایند که نشان دهنده میزان حقوق و مزایای کار در این کشور باشد که این شرایط نباید تفاوتی با شرایط شهروندان این کشور داشته باشد.

 • ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

  با توجه به نیاز بازار کار آفریقای حنوبی یکسری مشاغل هستند که در این کشور جز مشاغل مورد نیاز به حساب می آید و بدین ترتیب دولت آفریقای جنوبی شرایطی را برای افراد متقاضی پیش بینی کرده تا افرادی که مهارت های کافی در مشاغل مورد نیاز این کشور را دارند بتوانند ویزای جستجوی کار این کشور را اخذ نمایند و پس از ورود براساس توانایی فردی و تجربه کاری مناسب جذب بازار کار این کشور شوند.

  برای اخذ این نوع ویزا نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما نیست و به واسطه ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی به افراد متقاضی در حدود 9 ماه اجازه داده می شود در این کشور حضور داشته باشند. البته این نوع ویزا قابلیت تمدید به مدت دو سال را دارد. در صورتی که فرد وارد بازار کار تمام وقت این کشور شود می تواند پس از 5 سال اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

ویزای کار آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز ویزای کار آفریقای جنوبی

افراد متقاضی کار در آفریقای جنوبی باید توجه داشته باشند برای اخذ ویزای جستجوی کار این کشور علاوه بر داشتن شرایط کاری یعنی داشتن شرایط سنی مناسب و مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و تجربه کاری مناسب و تسلط به زبان باید مدارک مورد نیاز ذیل را جهت اخد ویزا ارائه دهند.

 • ارائه فرم تکمیل شده ویزا
 • ارائه پاسپورت معتبر که حداقل 30 روز پس از پایان اقامت اعتبار داشته باشد.
 • پرداخت هزینه های ویزا
 • ارائه گواهی سلامت و انجام واکسیناسیون
 • ارائه نامه تمکن مالی که نشان دهنده تامین هزینه های زندگی در طول یک سال باشد.
 • ارائه گواهی پزشک و رادیولوژیست
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی از وزارت کار
 • ارائه مدارک تحصیلی که توسط سازمان SAQA مورد ارزیابی قرار گرفته شده باشد به همراه ترجمه معتبر
 • ارائه مدارک هویتی همسر و فرزندان در صورت همراهی همزمان با فرد متقاضی

علاوه بر موارد ذکر شده برای اخذ ویزای عمومی ارائه قرار داد کاری و ضمانت نامه کارفرما برای حمایت مالی از متقاضی و خانواده وی نیز الزامی می باشد.

ویزای کار آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه

اخذ ویزای کار در آفریقای جنوبی برای اشخاصی که متاهل هستند و قصد دارند همسر و فرزندان خود را نیز همراه خود به این کشور ببرند امکان دارد. البته برای انواع ویزاهای کاری شرایط ویزای همراه متفاوت می باشد. در صورتی که شخص ویزای کار عمومی دریافت کند در صورتی که حقوق وی مکفی باشد، کارفرما تعهد کند در صورت ایجاد شرایط خاص هزینه های دیپورت و اخراج خانواده را می پردازد و مدارک آن ها را تکمیل کند می توانند همراه شخص حضور یابند. همینطور برای اشخاصی که قصد دریافت ویزای جستجوی کار را دارند می توانند خانواده خود را نیز در مدتی که در جستجوی کار هستند همراه خود به کشور آفریقای جنوبی ببرند. امکان همراه بردن همسر و فرزندان یکی از نکات مثبت ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی می باشد و برای اشخاص متاهل می تواند گزینه بسیار مهمی باشد. زیرا برخلاف ویزای جستجوی کار آلمان یا اتریش شخص می تواند برای خانواده خود نیز ویزا دریافت کند.

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

ویزای کار آفریقای جنوبی و نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی

یکی از مواردی که افراد متقاضی کار در کشور آفریقای جنوبی باید توجه داشته باشند شرایط کاری و نرخ بیکاری این کشور می باشد. براساس آخرین آمار ارائه شده در سال 2018 نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی حدود 0.4 در صد کاهش پیدا کرد و به 27.3 درصد رسید. بر این اساس در حدود 149 هزار نفر شرایط کار کردن در این کشور را دارند. در نمودار زیر تغییرات نرخ بیکاری آفریقای جنوبی در سال های اخیر نمایش داده شده است.

ویزای کار آفریقای جنوبی 1 1 ویزای کار آفریقای جنوبی

ویزای کار آفریقای جنوبی و میزان حقوق در آفریقای جنوبی

پیش از دریافت ویزای کار آفریقای جنوبی برای اشخاصی که قصد کار در این کشور را دارند به میزان حقوق دریافتی باید توجه کنند. میزان حقوق دریافتی در کشور آفریقای جنوبی بر خلاف تصور برخی اشخاص پایین نمی باشد و حقوق دریافتی با توجه به هزینه های زندگی مناسب است. البته میزان حقوق دریافتی در آفریقای جنوبی به شهری که شخص در آن مشغول به کار است و تخصص شخص متفاوت است و برای اشخاصی که قصد دریافت حقوق بالاتر در این کشور را دارند شرایط کار و حقوق دریافتی در شهر هایی مثل ژوهانسبورگ و کیپ تاون مناسب تر می باشد. میزان حقوق دریافتی متوسط در آفریقای جنوبی 1،800 دلار در ماه می باشد. لیست برخی مشاغل و حقوق دریافتی در آفریقای جنوبی به شرح زیر می باشد.

شغل درآمد سالانه
مدیر آی تی 77،000 دلار در سال
حسابدار 74،000 دلار در سال
مدیر عمومی 98،000 دلار در سال
مهندس 48،000 دلار در سال
مهندس مکانیک 53،500 دلار در سال
مدیر مالی 66،000 دلار در سال

 

ویزای کار آفریقای جنوبی و مشاغل مورد نیاز 2019 آفریقای جنوبی

اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی برای اشخاصی که تحصیلات و سابقه کار و تخصص آن ها در کشور آفریقای جنوبی مورد نیاز است می تواند گزینه مناسبی باشد. برای کار در یک کشور یکی از عواملی که بسیار تعیین کننده می باشد شغل و تخصص شخص متقاضی و تطابق شغلی وی با بازار کار آن کشور می باشد. در صورتی که تخصص شخص مورد نیاز بازار کار باشد شانس خوبی جهت کاریابی وجود دارد. کشور آفریقای جنوبی لیستی به نام لیست تخصص های بحرانی دارد که مشاغل مورد نیاز این کشور را هر ساله مشخص می کند. این لیست با مشورت اداره کار صادر می شود و شرایط کار و اقامت برای اشخاصی که تخصص آنها در این لیست می باشد مناسب است. لیست مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی در سال 2019، 12 زیرشاخه دارد که در زیر هر شاخه مشاغل بسیار زیادی مشخص شده اند که برخی از این رشته ها را نیز در جدول برای شما فراهم کرده ایم.

نوع مهارت برخی مشاغل
کشاورزی مهندس کشاورزی، تکنسین جنگل، پژوهشگر کشاورزی، پشم چین گوسفند
ساخت و ساز مهندس پروژه عمرانی، برنامه ریز شهری و روستایی، مهندس معمار
مدیریت و اقتصاد مدیریت همکاری، مشاور سرمایه گذاری، برنامه ریزی ریسک و خطر
آی تی و تکنولوژی متخصص سیسکو، آنالیزگر شبکه، مهندس امنیت آی تی، متخصص دیتا بیس
مهندس مهندس انرژی، مهندس الکترونیک، مهندس کشتی، مهندس شیمی و…
سلامت و بهداشت داروساز بیمارستان، پرستار، دامپزشک
علوم زمین شناسی مهندس محیط، بیوشیمی، مدیریت محیط زیست، علوم تغذیه و…
مشاغل حرفه ای فیزیک دان، فیزیک دان خورشیدی، فضانورد و…
مشاغل فنی جوشکار، لوله کش و…
آنالیزگر کسب و کار آنالیزگر کیفیت، معمار سیستم، آنالیزگر کسب و کار
تحقیقاتی و پژوهشی پژوهشگر سیاه چاله فضایی، انرژی تاریک و ..
تحصیلی پست دکترا

 

ویزای کار آفریقای جنوبی و نحوه کاریابی در آفریقای جنوبی

ویزای کار آفریقای جنوبی چه به صورت جستجوی کار چه به صورت پیشنهاد شغلی نیاز به کاریابی می باشد. اشخاص هم می توانند به صورت حضوری با دریافت ویزای جستجوی کار و هم به صورت آنلاین کاریابی را انجام دهند. البته کاریابی آنلاین در صورتی که شخص در آن کشور اقامت نداشته باشد و یا در آن کشور حضور نداشته باشد کمی دشوار می باشد و ورود به کشور می تواند کمک بسیاری جهت کاریابی باشد. کاریابی تقریبا در سال های اخیر در تمامی نقاط دنیا به صورت آنلاین انجام می شود و حتی در شهرها و روستاهای کوچک تر نیز کاریابی در مجلات آنلاین محلی انجام می شود. در آفریقای جنوبی نیز شخص باید با تهیه رزومه مناسب به صورت آنلاین جویای کار باشد و یا با پرداخت هزینه ای کاریابی خود را به موسسات مختلف کاریابی بسپارند. البته به علت شرایط کار مناسب در شهر های صنعتی آفریقای جنوبی شخص نیاز به قرارداد کاریابی با موسسه خاصی ندارد و با کمی پیگیری می تواند بهترین شغل با درآمد مناسب را برای خود بیابد.

ویزای کار آفریقای جنوبی و مؤسسات کاریابی در آفریقای جنوبی

ویزای کار آفریقای جنوبی و پیدا کردن کار در این کشور معمولاً از طریق وب سایت های کاریابی و موسسات کاریابی انجام می شود. اشخاص بدون نیاز به قرارداد کاریابی در این کشور می توانند در وب سایت های کاریابی این کشور مشاغل مختلف را جست و جو کنند و با کارفرمای مورد نظر ارتباط بر قرار کنند. برخی از موسسات و وب سایت های کاریابی معتبر در آفریقای جنوبی شامل موارد زیر می باشد.

 • Career jet

  این وب سایت یک وب سایت مرجع کاریابی می باشد که حداقل به 28 زبان مشاغل مختلف را برای اشخاص پیشنهاد می دهد.

 • Upwork

  این وب سایت یکی از قدیمی ترین وب سایت ها جهت یافتن کار به صورت Freelancing می باشد.

 • Indeed

  این وب سایت نیز یکی از وب سایت های کاریابی به صورت های مختلف می باشد که در زمینه های تجارت الکترونیک و… کاریابی انجام می دهد.

 • Best Jobs
 • Career Junction
 • Jobmail
 • Bizcommunity
 • Teachaway
مؤسسات کاریابی در آفریقای جنوبی

ویزای کار آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آفریقای جنوبی

اقامت دائم در آفریقای حنوبی به واسطه کار در این کشور زمانی اتفاق می افتد که فرد وارد بازار کار تمام وقت این کشور شده باشد و به مدت 5 سال به صورت تمام کار کرده باشد و مالیات حقوق خود را پرداخت کرده باشد. پس از گذشت 5 سال، فرد متقاضی می تواند جهت دریافت اقامت دائم آفریقای جنوبی درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد. البته این مورد زمانی که فرد از همان بدو ورود قرارداد کاری 5 ساله با کارفرما داشته باشد می تواند از همان ابتدا برای فرد اتفاق بیافتد و کارت اقامت دائم برای وی صادر شود.

پس از اخذ اقامت دائم آفریقای جنوبی گام نهایی در این کشور اخذ تابعیت و پاسپورت می باشد. به طور کلی افراد متقاضی پس از اخذ اقامت دائم خود پس از 5 سال می توانند برای اخذ تابعیت خود اقدام نمایند. شخص می تواند پاسپورت و تابعیت این کشور را طبق شرایط ذیل دریافت نماید.

 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه طی مدت حضور وی در این کشور
 • ارائه نامه ای از کشور مبدا خود مبنی بر تایید تابعیت دوگانه
 • فرد باید ثابت نماید به زبان رسمی آفریقای جنوبی تسلط کامل دارد.
 • افراد متقاضی باید اثبات کنند به نوعی در جامعه آفریقای جنوب ادغام شده اند.
 • حضور در برابر قاضی و انجام مراسم سوگند شهروندی در حضور وی که به صورت اجباری انجام می شود.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار آفریقای جنوبی و سخن پایانی

آفریقای جنوبی در سال های اخیر با توجه به قوانین جدید صدور ویزای کار و پیش بینی ویزای جستجوی کار مورد توجه مهاجران و متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور قرار گرفته است. ما سعی کردیم در این مقاله به صورت تخصصی و جامع به بررسی شرایط ویزای کار آفریقای جنوبی بپردازیم تا در امر مهاجرت کاری به شما عزیزان خدمات مناسبی ارائه داده شود. در خصوص ویزای کار در آفریقای جنوبی پیشنهاد اولیه ما مطالعه کامل مقاله فوق می باشد و در نهایت مراجعه به موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه حقوقی MIE اتریش و انجام مشاوره تخصصی و کامل با مشاورین و کارشناسان ارشد این موسسه می باشد تا در خصوص ویزای کاری آفریقای جنوبی مشاورین این موسسه بتوانند خدمات مشاوره ای مناسبی خدمت شما عزیزان ارائه دهند. شما می توانید سوالات خود در خصوص ویزای کار آفریقای جنوبی را در بخش دیدگاه ها مطرح نموده تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما باشند.