ویزای مهاجرتی آمریکا

ویزای مهاجرتی آمریکا برای ایرانیان ۲۰۱۷ ، اخذ فوری ویزای مهاجرتی آمریکا چگونه است ، هزینه های اخذ ویزاهای مهاجرتی آمریکا چقدر است ، ویزاهای مهاجرتی آمریکا به چند دسته تقسیم میگردند .

حمایت شدن از طرف بستگان نزدیک و یا خانواده

مهاجرت به آمریکا از طریق خانواده

مهاجرت  به امریکا از طریق ازدواج با یک شهروند ایالات متحده

حمایت شدن از طرف کارفرما

ویزای استخدام.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با یک شهروند ایالات متحده

ویزای نامزدی K1و K2:

 

درخواست ویزای مهاجرت به امریکا K1 این اجازه را به یک شهروند آمریکایی ایالات متحده آمریکا می دهد که نامزد خارجی خود را به آمریکا برای هدف خاص (ازدواج) بیاورد. متقاضیان این نوع ویزا ی امریکا فقط اجازه دارند به مدت ۹۰ روز بعد از ورود در ایالات متحده بمانند. هم چنین فرزندان واجد شرایط نامزد هم اجازه مهاجرت به آمریکا  با ویزای K2را دارند.

 

قدم اول:

شهروند آمریکایی ایالات متحده آمریکا می بایست فرم I -129Fدر دفتر USCISواقع در منطقه محل زندگی خود پر کند. تذکر: این فرم را نمی توان در سفارت آمریکا ، کنسول گری و یا دفترUSCI  در خارج از کشور آمریکا پرنمود.

پس از تصویبUSCIS درخواست به مرکز ملی ویزا(NVC) برای پردازش فرستاده می شود .

قدم دوم:

نامزد خارجی درسفارت یا کنسول گری امریکا  طومار NVCرا دریافت می کند که شامل دستورالعمل های خاصی می باشد . بعضی از مراحل پردازشی ویزای آمریکا به مراحل اداری بیشتری نیاز دارند که معمولا این مراحل بعد از مصاحبه می باشد.

مدرک مورد نیاز

متقاضیان ویزای نامزد های خارجی K1و هم چنین فرزندان آن ها K2می بایست مدرک زیر را برای مصاحبه ویزا همراه داشته باشند:

 • تکمیل دو فرم ویزای غیر مهاجرتی (فرمDS-156)
 • تکمیل فرم غیر مهاجرتی نامزدی (فرمDS-156K)
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • طلاق یا گواهی فوت (ها) و یا هر همسر قبلی (ها) برای هر دو ( نامزد و شهروند)
 • گواهینامه پلیس از کشور خود یا محل اقامت و تمام کشورهایی که از سن ۱۶ سالگی در آنها برای ۶ ماه یا بیشتر زندگی کرده اید. (گواهینامه پلیس نیز برای کودکان همراه دارای سن ۱۶ یا بیشتر مورد نیاز است.)
 • معاینه پزشکی
 • مدارک و پشتیبانی مالی ( فرمI-134)
 • دو عکس ۲*۲ اینچی
 • مدارک از رابطه با نامزد خود شهروند ایالات متحده
 • پرداخت هزینه ها.

ویزای استخدام

هر سال مالی (۱ اکتبر — ۳۰ سپتامبر) ، در حدود ۱۴۰،۰۰۰ اشتغال مبتنی بر ویزای مهاجرت به متقاضیان واجد شرایط بر اساس مفاد قانون مهاجرت آمریکا در دسترس  قرار داده شده است. ویزای مهاجرت استخدام بر اساس طبقه بندی های اولویت به پنج  دسته تقسیم شده است.

دادخواست :

اقدام برای ویزای مهاجرت به آمریکا تحت برخی از مقوله های اشتغال که در زیر معرفی شده است ، کارفرمای متقاضی یا نماینده باید ابتدا بدست آوردن تاییدیه گواهینامه از وزارت کار الزامی است.

بعد از دریافت گواهینامه در صورت لزوم ، کارفرما دادخواست مهاجر برای کارگران بیگانه ، فرم

I-140را دردفترخدمات تابعیت و مهاجرت آمریکا(USCIS)  برای گروه بندی مناسب اولویت اشتغال که در زیر آماده است تکمیل می کند

اولویت اول و استخدام(Eb1) : کارگران اولویت

کارگران اولویت ۲۸٫۶ درصد از حد مجاز سالانه ویزای کار مبتنی بر مهاجرت را به خود اختصاص می دهد.

قدم اول برای این گروه تکمیل کردن فرم I-140را دردفترخدمات تابعیت و مهاجرت ایالات متحده (USCIS)است ، شایان ذکر است که داشتن تاییدیه گواهینامه از وزارت کار برای این گروه الزامی نیست.

۱) افراد دارای توانایی فوق العاده ای در علوم ، هنر ، آموزش ، کسب و کار

متقاضیان در این گروه باید مستندات ملی یا بین المللی برای به رسمیت شناخته شدن در زمینه تخصص خود را ارایه دهند. چنین متقاضیانی لازم نیست که قبل از ورود کار خاصی را ارائه دهد ، حال بعد از ورود به آمریکا برای ادامه کار در زمینه هایی که در آنها توانایی و قدرت فوق العاده ای دارند اقدام نمایند.متقاضیان این گروه باید درخواست مهاجرت کارگر بیگانه را که فرم I-129Fمی باشد در دفتر USCISتکمیل نماید.

(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

۲) استادان برجسته و پژوهشگران با حداقل سه سال تجربه در تدریس و یا تحقیق ، که به  صورت بین المللی  به رسمیت شناخته شده باشد. متقاضیان این  نوع مهاجرت به امریکا  باید برای کارهایی از قبیل تدریس وآموزش و یا موقعیت تحقیقی در یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی وارد آمریکا شوند.

(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

کارفرما باید کار پیشنهاد شده را معرفی کند و پرونده دادخواست مهاجر بیگانه برای کارگران ، فرم I-140، را در دفتر  USCISتکمیل نماید.

اولویت دوم و استخدام(E2) : دارای مدارک تحصیلی حرفه ای پیشرفته و افراد دارای توانایی استثنایی.

اولویت دوم متقاضی به طور کلی باید یک گواهی کار مصوب وزارت کار داشته باشد. پیشنهاد کار مورد نیاز است و کارفرما ایالات متحده باید دادخواست مهاجر بیگانه برای کارگران ، فرم ۱۴۰I –,را کمیل نمایند.

دو زیر گروه از این گروه وجود دارد :

۱) افراد دارای مدارک فراتر از درجه لیسانس یا مهندس و یا دارای مدرک لیسانس یا مهندس و حداقل پنج سال تجربه در حرفه مترقی.

۲) افراد با توانایی استثنایی در علوم ، هنر ، یا کسب و کار. توانایی استثنایی به معنی داشتن یک مدرک از تجربه و تخصص قابل توجه  معمولا در علوم ، هنر ، یا کسب و کار.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

اولویت استخدام پنجم(E5) : سرمایه گذاران مهاجر

اولویت پنجم متقاضی باید دادخواست مهاجرت بیگانه کارآفرین ، فرمI-526، را در دفتر USCIS تکمیل نماید. صدور گواهینامه کار برای سرمایه گذاران مهاجر به آمریکا مورد نیاز نیست. برای واجد شرایط شدن به عنوان یک سرمایه گذار مهاجر ، یک شهروند خارجی باید در ایالات متحده ۵۰۰٫۰۰۰ $ تا $ ۱،۰۰۰،۰۰۰  بسته به نرخ بیکاری در منطقه جغرافیایی ، حداقل ۱۰ فرصت تمام وقت شغل جدید برای شهروندان آمریکایی در شرکت های تجاری در ایالات متحده ایجاد کند.

در مصاحبه ویزا ، کلیه متقاضیان باید اسناد خاص شخصی مانند گذرنامه ، شناسنامه ، گواهی پلیس ، و دیگر اسناد مدنی را همراه داشته باشند. علاوه بر این ، تکمیل فرم های معاینه پزشکی خود را که باید در دسترس باشد را به افسر کنسولی مصاحبه گر ارایه شود.

درصورت نیاز به مشاوره در زمینۀ ویزای مهاجرتی آمریکا میتوانید با دفاتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ