ویزای مجارستان

ویزای مجارستان در سال 2018 از راههای مختلفی قابل اخذ میباشد ، مهاجرت هر روز در سراسر جهان اتفاق می افتد. میزان مهاجران، پناهندگان و توریست ها ده ها میلیون نفر در سال رشد می کنند، زیرا مردم به دنبال صرف وقت با یکدیگر، برای کار در خارج از کشور و زندگی در دیگر نقاط هستند. مهاجرت به مجارستان به طور سالانه افزایش می یابد. سیستم های ویزا معمولا پیچیده و کمی زمانبر هستند و برای دریافت ویزا می بایست از افراد متخصص در زمینه ی مهاجرت راهنمایی و مشاوره بخواهید.

برای دریافت ویزای مجارستان راه های مختلفی وجود دارد از جمله:

Residency bond program (متوقف شده)

این برنامه فرصتی برای اقامت دائم در یک کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن را فراهم می کند ، که شخص می تواند تجارت را انجام دهد یا به صورت آزادانه به اروپا سفر کند. شما ملزم به سرمایه گذاری تضمین شده ای از 300000 یورو هستید که در پایان دوره پنج ساله بازگردانده می شود، متقاضیان هر ملیت می توانند مجوز اقامت دائم را تنها با یک سفر مجدد به مجارستان دریافت کنند.

آیا واجد شرایط هستید؟

هیچ معیار واجد شرایط خاصی در رابطه با حداقل ارزش خالص شخصی یا تجربه مدیریتی مورد استفاده در سرمایه گذاران خارجی وجود ندارد. برنامه ریاست بوند نیز برای هیچ فردی از یک ملیت خاص هیچ اولویتی ندارد.

این مجوز به شما اجازه می دهد تا:

در مجارستان مشغول به کار شوید.

ورود نامحدود و طولانی مدت. (شامل همسران / شرکا / وابستگان (بالای 18 سال) / والدین (بالای 60 سال)

این گزینه برای ورود به مجارستان و اتحادیه اروپا یک روش بسیار مطمئن است، اگر سرمایه لازم برای سرمایه گذاری را داشته باشید. دریافت شهروندی نیز پس از پنج سا امکانپذیر است.

تحصیل در مجارستان

اگر شما به فکر رفتن به مجارستان با هدف تحصیل در خارج از کشور هستید، در این مقاله، ما نگاهی به سیستم آموزش عالی مجارستان و الزامات تحصیل در مجارستان به عنوان مهاجرین خواهیم داشت.

دانشگاه های مجارستان بهترین مکان برای مطالعه در زمینه های مختلف است. سیستم آموزش عالی مجارستان همچنین دارای کالج هایی است که تمرکز می کنند.

علاوه بر دانشگاه ها، شما همچنین می توانید در یک کالج تحصیل کنید. کالج ها موضوعات علوم پایه را ارائه می دهند اما همچنین موضوعاتی مانند مدیریت را ارائه می دهند.

در مجموع، مجارستان دارای 62 دانشگاه است:

17 دانشگاه دولتی

13 کالج

26 کلیسا کالج

6 پایه خصوصی

آموزش دانشگاهی در مجارستان

شما مجبور به پرداخت هزینه تحصیل دانشگاه در مجارستان هستید. هزینه های تحصیل برای دانشگاه های مجارستانی بر مبنای دوره و رشته تحصیلی متفاوت است. دانشگاه های مجارستان دریافت کمک مالی از دولت را امکان پذیر کرده اند و این کمک هزینه را به دانش آموزان خود اختصاص می دهند.

به طور کلی، 80 درصد از این وجوه برای دانش آموزانی که دارای بالاترین رتبه هستند، می باشد. 20٪ از این وجوه بر اساس رشته های تحصیلی دانش آموزان اختصاص داده می شود. دانش آموزانی که در دانشگاه های مجارستان با کمک برنامه های تحصیلی تحصیل می کنند نیز مواد آموزشی رایگان را دریافت می کنند.

به عنوان یک دانشجوی خارجی، شما باید هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان را پرداخت کنید. با توجه به دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می کنید، هزینه ها متفاوت خواهد بود. اگر به دوره های زبان خارجی نیاز دارید، هزینه آن به مراتب بالاتر خواهد بود.

سال تحصیلی در مجارستان به چه شکل است؟

اگر شما در مجارستان تحصیل می کنید، سال تحصیلی شما دو ترم است. ترم اول از سپتامبر تا ژانویه برگزار می شود. این ترم زمستانه است و برای شرکت در سخنرانی ها، سمینارها و برای کارهای عملی برگزار می شود. در طول شش هفته ترم، دانش آموزان امتحانات خود را می گذرانند.

ترم دوم در ماه فوریه آغاز می شود و یک دوره آزمایشی شش هفته ای نیز در ترم دوم وجود دارد. در هر ترم، دانش آموزان تقریبا 900 ساعت سخنرانی و امتحان را انجام می دهند.

دانشگاه های مجارستان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اکثر رشته های تحصیلی به دانشجویان خارجی پذیرش می دهند. مجارستان همچنین دارای درجه دکترا است که در سطح بین المللی شناخته شده است. هنگام تحصیل در مجارستان، می توانید هر یک از مدارک زیر را بدست آورید:

کارشناسی ارشد (پزشکی و حقوق)

مدرک کارشناسی ارشد (1-3 سال)

دکترا

مدرک کارشناسی

گواهی های دولتی (حرفه ای)

چگونه برای تحصیل در مجارستان ثبت نام کنید؟

اگر می خواهید برای تحصیل در دانشگاه مجارستانی درخواست دهید، باید از دبیرستان فارغ التحصیل شوید. همچنین لازم است که امتحانات ورودی خاصی را بگذرانید. پذیرش دانشگاه های مجارستان در سیستم 120 امتیازی کار می کند. 60 امتیاز برای نمرات دوران دبیرستان است. 60 امتیاز هم امتحانات ورودی دانشگاه دارند.

سرمایه گذاری در مجارستان

مجارستان اجازه اقامت موقت و دائمی به صاحبان کسب و کار می دهد که نقش خود را در شرکت خود به عنوان مدیر اجرا می کنند. برای انجام این کار باید موارد زیر را انجام دهید:

یک شرکت مجارستانی را تاسیس کنید.

یک طرح کسب و کار مناسب را آماده کنید.

هنگامی که مجوز کسب و کار شما صادر می شود، همسر خود و فرزندان نیز ممکن است برای ادغام به خانواده به اروپا آیند. این برنامه برای همه ملیت ها باز است. یک مدیر در هر شرکت می تواند بدون داشتن مجوز کار اقامت داشته باشد اگر او نقش فعال در اجرای این شرکت داشته و دارای تخصص / تجربه مورد نیاز است. هم چنین شما می توانید سه کارمند مجارستانی برای هر یک از مدیران داشته باشید.

چگونه شروع میکنید؟

برای شروع این روش مجبور خواهید شد تا در مجارستان (حتی اگر تنها یک بار) یک حساب بانکی برای شرکت مجارستان جدید خود باز کنید. اگر شما قبلا یک ویزای شنگن برای اروپا دارید، می توانید از آن برای ورود به مجارستان استفاده کنید.

تشکیل شرکت در مجارستان، یک فرایند کاملا سریع و کارآمد محسوب می شود،  به طوریکه  این کشور را به خوبی در فهرست  کشور های مهاجرپذیر از طریق سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا قرار می دهد، همراه با نیازهای سرمایه کم و انعطاف پذیر، هزینه های زندگی مقرون به صرفه و نرخ های مالیاتی شرکت های سازگار با محیط زیست. البته این حقیقت است که مجموعه مناسب مستندات شرکتی با دقت آماده شده است.

مجارستان ساکنان خود را در محیط های تجاری مطلوب قرار می دهد، محل اقامت آسان و مرکزی اروپا برای دفاتر شما و هزینه های کم زندگی برای شما و خانواده تان از امتیازات سرمایه گذاری در این کشور است. شما و خانواده تان قادر خواهید بود آزادانه درون منطقه شنگن سفر کنید.

مراحل ثبت شرکت عبارتند از:

(1) اسناد شرکتی با مشتری تهیه شده، احتمالا حتی قبل از ورود به کشور

(2) یک نشست با یک وکیل برای تأیید مقررات و سایر اسناد لازم (ثبت نام سهامداران و غیره)

(3) افتتاح یک حساب بانکی که باید به صورت شخصی در مجارستان انجام شود.

کار در مجارستان

کسانی که مایل به کار در مجارستان هستند باید در جریان باشند که انجام این کار، به طور معمول با درخواست و دریافت یک مجوز کار مجارستان صادر می شود.

مجوز کار برای چه استفاده می شود؟

کسانی که شهروندان غیر اتحادیه اروپا هستند و مایل به کار در مجارستان هستند.

کسانی که مایل به انجام کار به صورت فردی (پیمانکار مستقل، مشاور، کارآفرین خصوصی) هستند.

در نظر داشته باشید که مجوز کار برای یک کار خاص با یک کارفرمای خاص صادر می شود. اگر یک کار جدید شروع شود، این یک فرایند مجزا برای مجوز کار جدید را شامل می شود.

آیا معیارهای دریافت اجازه کار را دارید؟

متقاضی باید با تأیید قرارداد کاری یا توافق اولیه با کارفرمای آینده در زمینه ایجاد رابطه کار، به کار خود بپردازد.

شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

قرارداد: قرارداد کار یا سایر قرارداد های استخدامی نیاز به برآورده شدن معیارهای خاص دارد و بنابراین توصیه می شود توسط تیم حرفه ای انجام شود.

بودجه کافی برای مدت اقامت یا از طریق

مانده حساب بانکی

و یا درآمد کافی از خارج از کشور.

مكان زندگی مناسب با يك آدرس مسكوني در مجارستان (قرارداد اجاره).

بیمه درمانی مناسب.

اقامت طولانی مدت (90 روز در هر دوره 180 روز ممکن است در کشورهای شنگن صرف شود (لطفا توجه داشته باشید که ممکن است در این کشورهای شنگن کار نکنید)

این مجوز به شما اجازه نمی دهد:

در سایر کشورهای شنگن کار کنید.

اعتبار حداکثر 3 سال است و یا در مواردی که در یک پروسه ی یکپارچه مورد پردازش تا 2 سال قرار گیرد، در هر دو مورد مجوز کار تجدید نظر می شود.

موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه در امور مهاجرتی و مهاجرت به مجارستان می تواند بهترین مشاور شما در زمینه اخذ ویزای مجارستان باشد . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزای مجارستان و دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین حقوقی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط گرفته و از تجربیات آنان بهره مند گردید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.