انواع ویزا های شنگن

ویزا و یا روادید نوعی سند است که اشخاص با در دست داشتن آن اجازه ورود به  محدوده مرزی آن کشور را پیدا می کنند.این روادید بنا بر نوع کاربری و محدوده صادر شدن ،انواع مختلفی دارند. ویزای شنگن  سند و یا مجوز ی است که بنا بر نوع آن اجازه ی ورود ، عبور از مرزها و اقامت مدت دار در درون مرزهای کشورهای عضو شنگن به دارنده آن اعطا می نماید.

ویزای شنگن صادر شده از هرکدام از کشورهای عضو شنگن امکان رفت و آمد به کلیه کشورهای این حوزه ((حوزه شنگن )) را فراهم می سازد.همچنین برای اعضای انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) تا پایان اعتبار و دوره محدودیت ویزا  امکان عبور و مرور را ممکن می سازد.

هر ویزا بنا بر نوعی که بوسیله سفارت هر کشور صادر شده محدودیت هایی با توجه به ماهیت سفر و دیگر شرایط مربوطه دارد.

مؤسسه حقوقی ملکپور تجربه بسیار بالایی در زمینه مشاوره حقوق بین الملل دارد و کارشناسان این مجموعه تجربیات خود را در این زمینه در اختیار علاقمندان قرار می دهد. در این مقاله اطلاعات بسیار جامعی در زمینه انواع ویزای شنگن در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

 

ویزای شنگن متحد                                                                   UNIFORMSCHENGEN VISA

USV مخفف ویزایی است که توسط یکی از کشورهای حوزه شنگن صادر می شودو به منزله اجازه حمل و نقل و یا اقامت در قلمرو مورد نظر برای یک دوره معینی از زمان و حداکثر ۹۰ روزه  در هر ۶ ماه می باشد که از زمان ورود احتساب می گردد.

کشورهای عضو شنگن عبارتند از:

اتریش، بلژیک ،جمهوری چک، دانمارک و استونی ؛فنلاند ، فرانسه ،آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند، ایتالیا، لتونی ،لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت،هلند،نروژ،لهستان،پرتغال و اسلواکی،اسلونی، اسپانیا،سوئد و سوئیس

بنا به هدف متقاضی از اخذ ویزای شنگن ، نوع ویزا  ممکن است A/B/C… و

ویزای دسته A

ویزای A  نوعی از ویزاست که به موجب آن شخص دارنده می تواند از فرودگاه کشور عضو شنگن عبور کند بدون این که وارد به همان کشور عضو شنگن شود.

 

ویزای ترانزیت فرودگاهی برای شهروندانی که از یک محدوده غیر شنگن به محدوده غیر شنگن دیگری سفر می کنند و در این میان در یک کشور عضو شنگن به واسطه تعویض پروازشان توقف دارند.

 

ویزای دسته B

 

ویزای دسته B ویزای ترانزیتی است که به دارنده اجازه می دهد تا سقف پنج روز از بیش از یک کشور عضو شنگن بوسیله ماشین ، هواپیما یا سایر وسایل نقلیه برای رسیدن به کشور غیر شنگن عبور کند.

 

 

VISA1 انواع ویزا های شنگن

ویزای دسته B

ویزا دسته c

ویزای دسته c ویزایی کوتاه مدت است که به دارنده اجازه می دهد در کشور عضو شنگن برای یک دوره معینی از زمان بسته به اعتبار ویزا اقامت داشته باشد.

با توجه به هدف دارنده ی این نوع ویزا از سفر ،ویزای c می توانند به اشکال مختلف صادر گردد.

VIZA2 انواع ویزا های شنگن

ویزا دسته c

 

ویزای تک ورودی                                          SINGLE -ENTERY VISA                                                                                               

اجازه می دهد تا دارنده ی آن به یک کشور شنگن تنها یکبار برای دوره ای معین ورورد نماید. هنگامی که شما برای  یک مرتبه اجازه ورود داشته باشید و بر اساس آن ورود کرده و خارج شوید دیگر اجازه ورود مجدد به آن کشور را نخواهید داشت .و ویزا از اعتبار ساقط می شود حتی اگر از مدت زمان ویزا باقی مانده باشد.

VIZA3 انواع ویزا های شنگن

ویزای تک ورودی

 

ویزای دو ورودی                                               DOUBLE -ENTERY VISA                                                                     

این ویزا هم بنا بر همان سیاستی که در بالا ذکر شد قرار گرفته و در این نوع ویزا شما می توانید دو بار به کشور حوزه شنگن ورود کنید بدین معنی که یکبار وارد شده و خروج کنید از کشور و بار دوم بدون هیچ مشکل و بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد وارد شوید در این مرتبه با خروج شما از کشور اعتبار ویزا به پایان خواهد رسید.

VISA4 انواع ویزا های شنگن

ویزای دو ورودی

ویزا چند ورودی                                                            MULTIPLE -ENTERY VISA                                                                                                    

این ویزا به دارنده خود امکان می دهد که در مدت اعتبار آن هرچند مرتبه که نیاز است به کشور اعطا کننده ویزا ورود کرده و از آن خارج شود همچنین امکان اقامت به مدت نود روز از شش ماه در کشور حوزه شنگن را دارد و شروع دوره ی اعتبار این ویزا از زمان اولین ورود و یا عبور بین یک کشور عضو شنگن و غیر شنگن است .

VIZA6 انواع ویزا های شنگن

ویزا چند ورودی

 

ویزا اعتبار محدود منطقه ای    ( LIMITED TERRITORIAL VALIDITY VISAS(LTV                         

این نوع ویزا اجازه ورود به کشور عضو شنگنی که صادر کننده ویزا میباشد  را به دارنده آن می دهد و در موارد خاص در صورتی که ذکر شده باشد شخص دارنده ویزا می تواند به دیگر کشورهای عضو شنگن در  صورتی که در ویزا ذکر شده باشد رفت و آمد کند.

دارنده این ویزا نمی تواند به کشورهای دیگر عضو شنگن که مبدا و یا مقصد مذکور در این سفر نیستند ورود کرده یا از آن عبور کنند.

این نوع از ویزا تحت شرایط عجیب و فوری مانند دلایل انسان دوستانه و یا تحت تعهد بین المللی به اشخاصی هم که سند معتبر ی برای سفر ندارند بنا به دلایل اضطراری اجازه سفر می دهد..ُ

work visa انواع ویزا های شنگن

ویزا اعتبار محدود منطقه ای

ویزای ملی

ویزاهای ملی دسته D  ویزایی است که به اشخاصی اعطا می گردد که قصد تحصیل ،مطالعه یا کار در کشورهای عضو شنگن را دارند.

اشخاص دارای ویزای نوع D امکان سفر به سایر کشور های عضو شنگن را بدون نیاز به اضافه کردن ویزای دیگری خواهند داشت.

VIZA6 1 انواع ویزا های شنگن

ویزای ملی

 

کشورهای عضو شنگن بر روی نقشه:

                                    

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کشورهای حوزه شنگن و انواع راههای مهاجرت به کشورهای اروپایی می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید و در این طمینه مشاوره رایگان اخذ نمایید.

VISA7 300x200 انواع ویزا های شنگن

کشورهای عضو شنگن بر روی نقشه

سپیده دانشمند متین                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

سپیده دانشمند متین 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ