ویزای دانشجویی در آذربایجان

ویزای دانشجویی در آذربایجان چگونه است؟ اگر تمایل به تحصیل در آذربایجان دارید، اگر میخواهید از شرایط ویزای دانشجویی در آذربایجان ، هزینه ویزای دانشجویی در آذربایجان ، مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی در آذربایجان ، ویزای همراه دانشجو در آذربایجان  ،مدت زمان ویزای دانشجویی در آذربایجان ،و زبان مورد نیاز تحصیل در آذربایجان ، مطلع شوید، باید واجد شرایط لازم باشید. البته دلسرد نشوید! این شرایط پیچیده تر از شرایط موجود در کشور خود شما نیست. فراموش نکنید که وکلا و کارشناسان مجرب در موسسه حقوقی ملک پور  درهر زمان آماده کمک به شما هستند.شما عزیزانی که مایل به اخذ ویزای دانشجویی در آذربایجان هستید ، میتوانید با مطالعه این مقاله اطلاعات خود را در زمینه ویزای دانشجویی در آذربایجان تکمیل نمایید.

همچنین شما عزیزان میتوانید در مورد تحصیل دندان پزشکی در آذربایجان ، تحصیل پزشکی در آذربایجان ، تحصیل داروسازی در آذربایجان ، تحصیل حقوق در آذربایجان ، تحصیل مهندسی در آذربایجان و رشته های دیگر در کشور زیبای اذربایجان با همکاران ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

 آذربایجان در قاره آسیا واقع شده است. ایران در جنوب، ارمنستان در غرب، جورجیا در شمال غربی و داغستان، کشورهای همسایه آذربایجان هستند و در سمت شرق به دریای خزر محدود می شود. مرزهای کشور آذربایجان به طور کلی ۲۶۴۸ کیلومتر می باشد. سه رشته کوه تقریبا ۴۰٪ از این کشور را پوشش می دهد. آب و هوای آذربایجان متنوع است؛ بخش کوهستانی آن نیمه گرمسیری و دشت ها بسیار مرطوب است.

1211 ویزای دانشجویی در آذربایجان

نظام آموزشی در آذربایجان

نظام آموزشی آذربایجان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و مشابه سیستم مورد استفاده در ایالات متحده و اروپا است. دیپلم آموزشی آذربایجان در بیش از ۵۰ کشور پذیرفته است. با توجه به موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد آن بین اروپا و آسیا، آذربایجان به دو کمیته از شش کمیته آموزشی یونسکو پیوسته است: کمیته اروپایی که شامل ۴۱ کشور و کمیته آسیایی که شامل ۳۷ کشور است. بسیاری از دانشگاه ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان آموزشی انتخاب کرده اند، چرا که انگلیسی زبان ارتباطات و علم در جهان است. زبان انگلیسی در حال حاضر ​​در تمام اداراتی که از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند، رایج است. دانشجویانی که تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند به طور مستقیم سال تحصیلی اول خود را آغاز می کنند. به این منظور دانشجو باید یا مدرک رسمی آزمون تافل با حداقل نمره ۵۰۰، یا مدرک رسمی آزمون آیلتس با نمره بالای ۶ ارائه دهد و یا ۶۰٪ از نمره آزمون مهارت قبل از شروع ترم تحصیلی را کسب کند.

 نظام آموزش عالی در آذربایجان

نظام آموزش عالی در آذربایجان شامل انواع نهادهای دولتی یا خصوصی زیر است: آکادمی ها، موسسات، کالج ها، آموزشگاه ها و دانشگاه ها که دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد در علوم انسانی و علوم تجربی و دکترا و یک دوره MBA ارائه می دهند.

سطح اول دانشگاه

این دوره چهار سال طول می کشد و در پایان مدرک کارشناسی یا باکالور به دانشجو اعطا می شود. در طول این دوره، دانشجویان می توانند علوم انسانی و علوم طبیعی و همچنین مبانی تخصصی انتخابی خود را مطالعه کنند.

سطح دوم دانشگاه

در دوره دوم، که بین یک و نیم تا دو سال طول می کشد و در پایان مدرک کارشناسی ارشد یا مجیستر به دانشجو اعطا می شود، دانشجویان دانش و آموزش حرفه ای در زمینه علوم انسانی و علوم طبیعی کسب می کنند.

سطح سوم دانشگاه

بهترین فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد در دوره دکتری پذیرفته می شوند. پس از اتمام تحصیلات (به مدت دو یا سه سال) به دانشجویان مدرک دکتری اعطا می شود.

تحصیلات دیپلم

تحصیلات دیپلم فاقد مدرک است و بر روی حرفه یا مهارت خاصی متمرکز می باشد. این دوره در بسیاری از نهادهای خصوصی و همچنین برخی از دانشگاه ها ارائه می شود.

سال تحصیلی در آذربایجان

سال تحصیلی در آذربایجان شامل دو ترم تحصیلی است که معمولاً در ماه سپتامبر آغاز می شود. سال تحصیلی در بعضی از رشته ها با شروع ترم بهار در ژانویه آغاز می شود. همچنین می توان در ترم تابستان شرکت کرد.

هزینه تحصیل در آذربایجان

دولت آموزش عالی رایگان برای دانشجویان با استعدادی که با نمرات بالا وارد دانشگاه شده اند و تخفیف در شهریه تحصیلی را تضمین می کند. علاوه بر این، کمک هزینه تحصیلی نیز به دانشجویان اعطا می شود.

دانش آموزان خارجی در آذربایجان

آذربایجان در حال حاضر جایگاه خوبی در جهان رو به رشد دارد. دانشجویان از کشورهای مختلف جهان به ویژه از کشورهای همسایه در آذربایجان ادامه تحصیل می دهند. برخی از آنها به مدت دو ترم تحصیلی در دانشگاه های آذربایجان ها تحصیل می کنند تا زبان این کشور را یاد گرفته و کسب تجربه کنند.

اگر دانشجویان خارجی در آزمون مهارت زبان آذربایجانی و انگلیسی پذیرفته شوند، می توانند در دوره های آمادگی شرکت نکنند. البته این موضوع بستگی به دانشگاهی دارد که برای تحصیل در آذربایجان انتخاب می کنند.

ویزای تحصیلی آذربایجان

دانشجویان خارجی باید در سفارت آذربایجان در کشور خود برای ویزا درخواست دهند. هزینه ویزای کوتاه مدت در آذربایجان حدود ۱۰۰ دلار و ویزای دانشجویی بلند مدت حدود ۲۰۰ دلار است.

دعوت نامه از طرف موسسه آموزشی و ضمانت مالی پرداخت شهریه و هزینه اقامت نیز مورد نیاز است. مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی اذربایجان به شرح زیر است:

 • ۱ قطعه عکس
 • کپی از پاسپورت
 • هزینه اداری (۲۰ دلار آمریکا)
 • فرم درخواست ویزا

 

ویزای تحصیلی دانشجویان خارجی در آذربایجان شامل کل دوره آموزشی می شود

کارشناسی به مدت ۴ سال

کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال

دکترا به مدت ۳ سال

ویزای تحصیلی باید برای هر سال تحصیلی تجدید شود. دانشجو باید هر بار که به کشور خود می رود، به سفارت اطلاع دهد.

ثبت نام موقت دانشجویان خارجی در آذربایجان

دانشجویان خارجی پس از ورود به دانشگاه، باید در عرض یک هفته برای ثبت نام به سفارت مراجعه کنند. مدارک زیر لازم است:

 • ۳ قطعه عکس
 • کپی از گذرنامه
 • هزینه اداری

 

اقامت دانشجویان خارجی در آذربایجان

مسکن یکی از موارد مهمی است که باید در برنامه ریزی برای تحصیل در خارج از کشور مد نظر قرار گیرد. پیدا کردن محل اقامت در شهرهای بزرگ آذربایجان مانند باکو بسیار راحت است. دانشجویان خارجی می توانند با اجاره یک اتاق با خانواده های محلی زندگی کنند. هزینه این شیوه اقامت ممکن است تا حدی بیشتر از خوابگاه دانشگاه باشد، اما به شما امکان می دهد تا اطلاعات بیشتری در مورد زبان و فرهنگ این کشور کسب کنید. گزینه دیگر اقامت در خوابگاه دانشگاهی است. خوابگاه ها معمولا در محوطه دانشگاه قرار دارند و اساساً مبله هستند.

مراکز اطلاعات و پشتیبانی برای دانشجویان خارجی در آذربایجان

برخی مراکز پشتیبانی وجود دارند که به دانشجویان بین المللی خدمات ارائه می دهند. این خدمات پشتیبانی عبارتند از:

 • ثبت نام ویزا
 • ترتیبات ورود
 • اطلاعات مسکن و برنامه های خانواده میزبان
 • برنامه های توجیهی در رابطه با نیازهای شخصی، مالی، حقوقی، بهداشتی، ارزش های ملی و فرهنگی
 • ترتیب جلسات و برنامه ریزی دوره ها و فعالیت های دانشجویان بین المللی و خانواده های آنها
 • تمدید اقامت دانشگاهی به دلایل معتبر
 • راهنمای گردش در شهر

این مراکز در طول هفته آماده ارائه خدمات هستند و در روزهای یکشنبه و تعطیلات عمومی نیز برای رویدادهای ویژه مانند سفر به مناطق مختلف آذربایجان در دسترس هستند. این مراکز در تلاشند تا دانشجویان بین المللی احساس راحتی کنند و به آذربایجان علاقه مند شوند.

شما دوست عزیز اگر  سؤالی در زمینه ویزای دانشجویی در آذربایجان دارید و میخواهید از چگونگی و شرایط ویزای دانشجویی در آذربایجان اگاه شوید مشاوران و حقوقدانان موسسه حقوقی ملک پور آماده پاسخگویی به سؤالات شما هموطنان عزیز در رابطه با ویزای دانشجویی در آذربایجان میباشند.

 

 

8 پاسخ
 1. زهرا گفته:

  سلام و خسته نباشید من دانشجوی سلولی مولکولی دانشگاه ازاد تهران هستم. میخواستم بدونم اگر انصراف بدم و بخوام دارو سازی یکی از دانشگاه های باکو رو بخونم امکانش هست ؟!

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، برای پذیرش می توانید از طریق سایت دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنید و برای اخذ ویزا ما می توانیم به شما کمک کنیم.

   پاسخ
 2. ف گفته:

  با سلام.
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶.۱۳ و پایان نامه بسیار خوب هستم مدرک زبان انگلیسی ندارم .برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در باکو چه شرایطی باید داشته باشم ممنون میشم راهنماییم نمایید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید از شرایط بورسیه استفاده نمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 3. مسعود گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوری کارشناسی رشته معماری هستم و برای ادامه تحصیل باکو ودنظرم هست خیلی ممنون میشم راجب شرایط تحصیل در رشته معماری و دانشکده های معتبر آن منو راهنمایی کنید.
  با نشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و خسته نباشید اگه ممنکه در مورد رشته دندانپزشکی در باکو اطلاعات بدین که آیا مدرکش در کدوم کشورها معتبر هست و رنکینگ دانشگاهاش چقدره و بعد از تحصیل به کدوم کشورها راحت میشه مهاجرت کرد با مدرک دندانپزشکی باکو ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.